שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

רפואה ותזונה תזונה ודיאטת ספורט

טבעוני אבל לפניך

ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות בדרך אחרת, אך שלושתם מסכימים כי ההתאוששות אחרי אימונים טובה משמעותית ומהירה יותר עבורם מאז הפכו לטבעונים

ללא ספק זהו תור הזהב של הטבעונים והצמחונים. מעולם הם לא זכו לעדנה כזו ומעולם סלט ירקות או שייק עשבים לא זכה לפופולריות תקשורתית כזו גדולה, אבל מסתבר, שלא סתם הם מקבלים כלך כך הרבה תשומת לב, ספורטאים רבים זולגים אט אט לכיוון הטבעונות ומעידים על שיפור ניכר בביצועים, בדיקות דם מצויינות מהרגיל והמון אנרגיה מתפרצת. אך האם זה גם מביא תוצאות אמתיות בשטח מבחינת הגוף, התזונה והסביבה הביתית שלהם? יצאנו לבדוק ולבחון את השאלות הללו עם שלושה ספורטאי סבולת שבחרו בטבעונות ושינו את חייהם מקצה לקצה.

אריאל רוזנפלד

"חשבתי שאין ברירה, שאני חייב לאכול בשר". אריאל רוזנפלד | צילום: צלמי שוונג

רצינו להבין כיצד השינוי הגדול השפיע על חייהם והמעגלים הסובבים אותם ובעיקר כיצד הדבר משפיע על האימונים וההתאוששות שלהם, הרי זה הדבר שהכי מרתיע ספורטאים מלבצע שינויים בתזונה. אריאל רוזנפלד, 40 מכפר סבא, אב לשלושה, טבעוני מוכר וידוע בקרב קהילת הרצים. כבר ארבע שנים בטבעונות והגיע לשם מסיבות מוסריות ומצפוניות "זה קרה יום אחד", הוא נזכר. "נועה ברקמן שלחה לי את הסרט המפורסם של גרי, ראיתי אותו. לא שלא ידעתי קודם מה מקור הסינטה שאני אוכל, אבל במידה מסויימת זה היכה בי וזה ניפץ לי כל מיני מיתוסים שגדלתי, התחנכתי או עצמתי עין שבעצם לא חשבתי שיש אפשרות אחרת. חשבתי שאין ברירה, שאני חייב לאכול בשר. כל עוד חשבתי שאני חייב, לא הייתי פנוי לשאלה המוסרית או המצפונית. ברגע שהשאלה נפתחה והסרתי את המחסום של 'אני חייב לאכול מוצרים מהחי' אז עסקתי בשאלה הזו. הסתובבתי עם זה יומיים ואז החלטתי שאני מפסיק לאכול מוצרים מהחי".

נמרוד דובינסקי, 43, משוהם, אב לשניים, מאמן אופניים בכיר ומנהל מועדון הרכיבה TACC אותו הקים. מתחרה פעיל ומנהל את קורסי הדרכת האופניים מטעם האיגוד, בטבעונות כבר שלוש שנים מסיבות בריאותיות. "זה התחיל לפני עשר שנים", הוא מספר, "הפסקתי עם מוצרי חלב מסיבות בריאותיות ואוכל מתועש. להפוך לטבעוני היה מעבר חלק ודי טבעי".

נמרוד דובינסקי אופני כביש צילום: רוקנרוד - רידלי בייקס ישראל

"אין לי אובססיה לחלבון שזה אחד הדברים שגם טבעונים אובססים אליו". נמרוד דובינסקי  | צילום: רוקנרוד – רידלי בייקס ישראל

אצל נינה רבר-שפירא, 39, מרחובות, אמא לשניים, המפגש עם עולם הטבעונות והצמחונות הגיע בכלל דרך הילדים. לפני כחודש היא ניצחה בתחרות מרתון התנ"ך שהיה עבורה רק אימון בדרך לתחרות הקומרדס בדרום אפריקה. מאחוריה כבר תחרויות מרתון רבות ותחרויות איש ברזל עם תוצאות מרשימות וגם אולטרות. בשני למאי היא תחגוג שנה בטבעונות. "זה קרה לפני שנתיים, הבת שלי קראה לי אליה לחדר ואמרה שיש לה משהו מאוד חשוב להגיד לי, היא היתה עם דמעות בעיניים. אני כאמא לילדה בת 11 מתחילה להריץ סרטים בראש מה היא הולכת להגיד לי. היא אמרה 'יש לי משהו מאוד חשוב להגיד לך שאולי יהיה לך קשה לשמוע אבל ראיתי סרט ביוטיוב על אפרוחים ואני רוצה להיות צמחונית'. כמובן שמצד אחד כאמא ירדה לי אבן מהלב שזה הדבר שמטריד אותה מצד שני חשבתי שזה יקרה מתישהו, כי זו האוירה בבית. אמרתי לה כמובן שנצטרך להשלים חלבון, לאכול מאוזן, אבל חשבתי שזה בהחלט אתגר שאני יכולה להתמודד איתו".

איך זה השפיע על הבית?

"הבית זה כמה מעגלים", מספר רוזנפלד,"אני, אשתי ושלושת הילדים זה מעגל אחד, ומעגלים אחרים זה ההורים שלי ושל אשתי. אני הוא זה שמבשל בבית, הרבה פעמים גם בארוחות אצל ההורים משני הצדדים. בהתחלה התגובה בכל המעגלים היתה לא טובה, בכל מיני הקשרים. אני עושה משהו שהוא שונה מהנורמה. היום, ארבע שנים אחרי, המשפחה הקרובה שלי, בפועל, שני ילדים מתוך השלושה טבעונים, הם מיוזמתם באו ואמרו שהם רוצים להיות. אשתי לא מצהירה שהיא טבעונית אבל היא לא אוכלת מוצרים מהחי. בבית הבחירה היא חופשית בהקשר המצפוני, בהקשר הבריאותי הבחירה היא לא לגמרי חופשית. הבן הגדול שלי לא טבעוני ואם הוא מבקש אני קונה ומבשל. באופן טבעי במעגל הזה התחלנו לצרוך בבית הרבה פחות מוצרים מהחי, באופן הדרגתי רוב הבית נהיה טבעוני."

רוזנפלד מספר גם כי בנו הגדול שהוא בעצמו ספורטאי תחרותי, סבל מאסתמה מגיל ארבע אך מאז שרוננפלד עבר את השינוי ועבר לטבעונות, נעלמה לבנו האסתמה למרות שבנו לא הפך לטבעוני.

אצל דובינסקי הדברים היו קלים יותר, כל המשפחה הפכה להיות טבעונית, גם הבן הקטן, בן השלוש וחצי גדל ללא מוצרים מן החי "הוא טורף ירקות. אם מישהו רוצה לראות ילד פעיל ואנטיליגנט שגדל טוב והוא טבעוני לגמרי, אין לו הפרעות התנהגות, הוא לא תזזיתי, יש לו הרבה אנרגיה, אבל הכל בצורה נינוחה".

בנה הקטן של רבר-שפירא היה אז רק בן 7 והיא אמרה לו כי הוא עדיין קטן וצריך לגדול ועליו לאכול בשר, כך חונכה כל חייה. היא הכירה את אריאל רוזנפלד, מאמנה בזון 3, ופתחה איתו בשיחה בנושא והוא הצליח לפתוח בפניה את הדלת אל עולם הטבעונות ולשכנע אותו שהיא טובה גם לתינוקות וגם למבוגרים, בעצם לכולם "פתאום הכל הסתדר לי והרגשתי כל כך טוב מבחינה אידיאולוגית ולהשקפת העולם שלי ובמיוחד לקבל את זה בצורה כל כך מקצועית עם המון תוכן וידע מאדם שבעצמו ספורטאי דגול ואישיות מיוחדת. אמרתי אוקיי, נכנסים לזה". כיום, ילדיה אוכלים ביצי חופש ולא צורכים מוצרי חלב והיא טבעונית לגמרי.

נינה רבר שפירא עם אריאל רוזנפלד

"אני לא חושבת שאני לא אוכלת מספיק חלבון, שזה הדבר שמטריד ספורטאים". נינה רבר-שפירא | צילום: אלבום פרטי

איך הטבעונות משפיעה על שגרת האימונים?

רוזנפלד: "כשעברתי לטבעונות הייתי בטוח שזה יפגע לי בספורט. התחלתי לחפש באינטרנט המון חומרים על אנדורנס וטבעונות וכדומה ונכנסתי לכל מיני בלוגים של ספורטאים והתחלתי לראות מה הם עושים. סקוט ג'ורק הוא טבעוני כתב ספר EAT&RUN הוא עשה מעבר מ'אוכל כל' לצמחוני ואז לטבעוני. הוא מרצה בכל העולם, ניצח את הספרטתלון. קראתי את הספר שלו. אני אומר לאנשים שאחרי שתעברו לטבעונות זה לא מבטיח לכם כלום, אתם יכולים להיות טבעוני ג'אנק פוד, זה לא אומר שתהיו בריאים בכלל, אבל מה שהספורטאים האלו עושים זה אוכלים הרבה יותר ירקות ופירות ממה שאני הייתי אוכל לפני המעבר. זה השינוי הכי מרכזי בתזונה. פירות זה משהו שהוא סביב האימון לצורך העמסת פחמימות והחזרת קלוריות וירקות בהקשר של הבריאות הכללית וההתאוששות. לא הייתי אוכל לפני כן כל כך הרבה ירקות".

רבר-שפירא: "אני לא חושבת שאני לא אוכלת מספיק חלבון, שזה הדבר שמטריד ספורטאים. אני רצה 120 ק"מ בשבוע. אחרי כל אימון קשה יש לי שייק ירוק שמורכב מספירולינה, פטרוזיליה ועוד עלים ירוקים כמו תרד וברוקולי או קייל, גוג'י, צ'יה, זה שייק ההתאוששות שלי. את כל הדברים האלו למדתי מאריאל.

נמרוד דובינסקי צילום: סיטאר נווה

"גלוטן זה עוד חלבון שאני שמח לא לאכול אני מרגיש יותר טוב". נמרוד דובינסקי | צילום: סיטאר נווה

אז מה בעצם אוכלים בסוף האימון?

רוזנפלד: שייק ירוק חיכה לי מיד בסוף האימון, הבסיס הוא כמעט תמיד בננה, לימון וספירולינה. מהבננות אני מקבל פחממות ומינרלים, לימון ויטמין סי והספירולינה יש בה ברזל ובי 12 וזה הולך מצויין עם הלימון ועוזר לספיגה וכמובן הרבה נוגדי חימצון. חוץ מזה אני אוכל חומוס ביתי ועוד קצת ירקות וזו ההשלמה של חלבונים וגם פחמימות וויטמינים. במהלך היום אני אוכל כמו ביום רגיל".

רבר-שפירא: "אחרי האימון שייק ירוק עם סופר פוד, טופו, דגנים, קטניות. הרוב מבוסס על פירות וירקות".

מהו סדר היום השגרתי שלך?

דובינסקי: "הוא מבוסס על הרבה פירות העונה וגם מיובשים אבל בלי גופרית. זה יכול להיות חצי יום פירות ושאר היום מבושל כמו ירקות מבושלים, כוסמת, אורז וכדומה. אני גם לא אוכל גלוטן ואני עדיין מרגיש שיש שפע שאני לא מגיע אליו, אז אני לא מרגיש שיש לי חוסר בתזונה. גלוטן זה עוד חלבון שאני שמח לא לאכול אני מרגיש יותר טוב. מעל מינון מסויים של חלבונים אין לגוף תועלת, לא בהתאוששות ולא בבניית שריר

האם התאוששות טובה יותר אחרי אימונים ותחרויות?

רוזנפלד: "הרבה יותר. זה השינוי שאני יודע הכי הרבה להצביע עליו. היכולת שלי באימונים משמעותית גבוהה יותר ממה שהיתה קודם".

יוטיוב | האם אפשר להיות ספורטאי סבולת וגם טבעוני?

דובינסקי: "עניין ההתאוששות זה משהו מאובחן. אוכל בעיקר פירות. דגנים וקטניות לא הרבה, אין לי אובססיה לחלבון שזה אחד הדברים שגם טבעונים אובססים אליו. גדלנו על זה שחלבון זה דבר חשוב וגם אני כשעברתי לטבעונות זה הטריד אותי עד שהתחלתי לבדוק את הנושא וגיליתי שזו אובססיה שמגיעה מהבשר ולא מהבריאות. התחלנו לעשות ניסוי בקבוצה, לא לשים דגש על קטניות ולא לשלב דגנים וקטניות. התפיסה שאומרת לשלב דגנים וקטניות מגיעה ממקום שטוען שאנחנו צריכים חלבון מלא שזה מגיע מהבשר. בטבע דגנים וקטניות לא מגיעים יחד ובשר אם צריך לצוד אותו אז הוא ממש לא זמין. ניסינו את זה בשנתיים האחרונות והורדנו מינונים וגילינו שמסה שרירית לא יורדת, ההתאוששות יותר טובה והכל בסדר. ניפצנו עוד כמה מיתוסים".

רבר-שפירא: "ההתאוששות היא מידית, לא מרגישה שום מגבלה. לא מרגישה עייפות שרירית, ברור שאחרי אימון ריצה של ארבעים ק"מ מרגישים עייפות".

מרגיש שירדת במשקל או עלית?

רוזנפלד: "הייתי באותו משקל, הוא מאוד יציב בארבעת השנים האחרונות, אולי ירדתי באחוזי שומן". דובינסקי: "בקטנה, כן. ירדתי ל-65 ק"ג. הייתי סביב ה-68 ק"ג ובשלוש שנים הללו ירדתי".

מה עם חוסרים תזונתיים?

רוזנפלד: "לא. אני לא לוקח תוספים. לפני המעבר לטבעונות לקחתי המון תוספים וכשהתחלתי, הפסקתי לקחת תוספים כי כל התוספים שקשורים לבריאות כללית אני לא צריך, אני משיג הכל מהאוכל. המקום היחיד שאני כן לוקח בו תוסף, זה בשילוב של עומס אימונים גבוה וחום והזעה מרובה, אני לוקח מגנזיום. בבדיקות דם הכל תקין".

דובינסקי: "לא בדקתי. להפך, אני מרגיש יותר טוב. יותר ערני, יותר חזק מבחינת כושר ואימונים".

רבר-שפירא: "זה דווקא מעניין, כי עשיתי בדיקות דם והמדדים שלי דווקא השתפרו. הברזל עלה, ההמוגלובין עלה ויש שיפור. לא הייתי חולה ופצועה עם כל עמוס האימונים. כדי לסבר את האוזן, מינואר 2015 רצתי 1500 ק"מ וטיפסתי מעל 15,000 מטר בארבעה חודשים עם תזונה טבעונית".

Healthy juice שייק ירוק

רוזנפלד: "שייק ירוק חיכה לי מיד בסוף האימון, הבסיס הוא כמעט תמיד בננה, לימון וספירולינה" | צילום:Thinkstock

טיפ לספורטאים טבעונים?

רוזנפלד: "לקחת את הטבעונות לצד הבריא כי אפשר להיות בקלות טבעוני של סופגניות, צ'יפס וקולה. אגב, זה טיפ גם ללא טבעונים וספורטאים וגם ללא ספורטאים ולא טבעונים".

דובינסקי: "מה שצריך לעניין אותם זו הורדת חומציות הגוף, זה מאפשר לגוף להתאושש מהר יותר, מאפשר לגוף להתאמץ יותר, לפעול לאורך יותר זמן. הדרך להגיע לזה, היא להמנע מחלבון מהחי שהוא חלבון מלא ומי שהוא כבר טבעוני, להוריד אותם מהאובססיה של השלמת חלבון, שגם טבעונים יכולים לאכול יותר מדי חלבון. לטבעונים אני ממליץ לגוון במזונות ולנסות לא לערבב מבושל ולא מבושל, אפשר לאכול חצי יום טרי וחצי יום מבושל ולהפך כי אוכל מסוג אחד מתעכל יותר בקלות".

רבר-שפירא: "לכאלו שחוששים יש מספיק דוגמאות שזה אפשרי, אם הטבעונות מגיעה ממקום אידיאולוגי אז בכלל אין שום בעיה לעבור לטבעונות. כל המידע קיים באינטרנט ואפשר למצוא מתכונים ומידע מדעי.


 


 עדיין לא חברים של שוונג בפייסבוק? הצטרפו עכשיו קבלו את כל התכנים הכי מעניינים
הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו את ריכוז הכתבות המובילות של השבוע

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

מאמרים נבחרים

 • כיצד בדיקת צח"מ קובעת מה פוטנציאל הסבולת שלכם?

  יש קשר הדוק בין המאמץ אותו אתם משקיעים בפעילות סבולת לצריכת החמצן שלכם. בראיון עמו מסביר ד"ר יוני…

  קרא עוד
 • 10 מסלולי הריצה היפים והנכונים בישראל

  קבלו את עשרת מסלולי הריצה היפים והנכונים מאילת ועד ראש הנקרה. אז איפה הכי כדאי לרוץ?

  קרא עוד
 • אב השנה: רץ מרתון עם 5 תינוקות בעגלה

  מה גרם לצ'אד קמפל מארה"ב לרוץ עם חמישה תינוקות בעגלה ולהוסיף מייל נוסף לסיום? סיפור ריצה מרתק

  קרא עוד
 • כיצד ספורטאים יכולים להפחית את הסיכון לפציעה?

  עם כל הכבוד ליכולת ולכישרון הספורטיבי, פציעת ספורט היא הבעיה הראשונה של כל מי שהינו ספורטאי מקצועי או…

  קרא עוד
 • שאלת השבוע: גברים, אתם רצים עם תחתונים מתחת לטייץ?

  גברים היום תורכם! איך אתם רצים? עם תחתונים או בלי?

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדוע אתם נפצעים דווקא לפני המרתון שלכם?

  איך זה שדווקא בחודש שלפני המרתון רצים ורצות מדווחים על פציעות במהלך האימונים יותר מאשר בכל נקודת זמן…

  קרא עוד
 • זינוק לתחרות איש ברזל

  בדקו את עצמכם: כך תדעו שביצעתם את תחרות איש הברזל שלכם בצורה נכונה

  התאמנתם קשה, השקעתם המון, אבל כדי לעבור את התחרות המפרכת הזו צריך למצוא את כל הגורמים שיקלו עלינו…

  קרא עוד
 • דדי שושן רוכב בישראמן 2019

  רוח הישראמן: "לפני שאתה ספורטאי אתה צריך להיות קודם כל בן אדם"

  מה אתם הייתם עושים אם הייתם רואים רוכב מתרסק ונפצע או נתקע בגלל בעיה טכנית? לדדי שושן ואוהד…

  קרא עוד
 • 25 תמונות מטורפות של ישראמן 2019

  המרחבים האינסופיים, המאמץ האנושי, היכולת הבלתי רגילה והאושר הרגעי, כל אלו נקלטו בעדשת המצלמה - בואו להיסחף עמנו

  קרא עוד
 • תכנית אימונים ל-10 ק"מ לקראת מרתון סמסונג ת"א

  החלטתם להגשים חלום ולהשתתף במרוץ? הנה תכנית אימונים מיוחדת של GARMIN והמאמן גווין קנינג לקראת מקצה ה-10 ק"מ…

  קרא עוד
 • מדוע חשוב לרצים לדעת מהו סף חומצת החלב שלהם?

  ד"ר יוני ירום מבעלי מדיקס, מרכז לרפואת ספורט, מסביר בראיון על תהליך הבדיקה, מה התוצאות המתקבלות ממנה וכיצד…

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדריך תזונה למרתון מלא

  התזונה במסגרת מרתון מלא היא חלק בלתי נפרד וחשוב מההכנה הסופית ליום הזינוק. אז איך מתכוננים בימים שלפני…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם זיו שילון שנפצע אנושות בעזה וסיים תחרות איש ברזל

  הפודקאסט של שוונג מארח את זיו שילון שנפצע אנושות ברצועת עזה ואיבד את ידו השמאלית ונפגע קשה בידו…

  קרא עוד
 • 18 המרוצים הקשוחים ביותר בעולם שאתם לא מכירים

  ממסעות של חודש באלסקה, דרך המדבריות של הסהרה, הרי הרוקי והאלפים, ספרטה ועד לחצר ביתו של האיש שמומחה…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם השחיין גיא כהן שצלח את תעלת למאנש

  הפודקאסט החדש של שוונג מארח הפעם את שחיין המים הפתוחים גיא כהן שצלח הקיץ את תעלת למאנש וכך…

  קרא עוד
 • יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • מהי בדיקת ארגומטריה לספורטאים?

  מהי בדיקת לב במאמץ ומה התוצאות שלה אומרות על הלב שלכם? ד"ר יוני ירום מסביר בראיון על תהליך…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם הטריאתלט שחר שגיב ואביו הרץ האולימפי שמי שגיב

  הפודקאסט החדש של שוונג עם הדמויות המסקרנות והמרתקות ביותר בספורט הסבולת בישראל. שמעו את זה...

  קרא עוד
 • האם השחייה בריאה לכם?

  חוץ מזה שהיא מומלצת כפעילות גופנית באופן כללי, כדאי מאוד לספורטאים בענפים אחרים להכניס אותה לתכנית האימונים, שלא…

  קרא עוד
 • האם כדאי לכם לצרוך ג'ל אנרגיה?

  מהו ג'ל אנרגיה, למי הוא מתאים ולמי פחות ומה הם הג'לים שהוסיפו להם חומצות אמינו? התזונאי חן שרייבר…

  קרא עוד
 • 6 מזונות שיעזרו לכם להתאושש לאחר אימון

  תזונה לאחר אימון חשובה לא פחות מהאימון עצמו, אז אספנו לכם שישה מזונות מצוינים שיעזרו לכם להתאושש מהר…

  קרא עוד
 • 5 מנטרות שירימו אתכם ויעזרו לכם לסיים אימונים ומרוצים

  מה הם המנטרות שיעזרו לכם לסיים מרוץ או אימון קשה וארוך? הנה מבחר מנטרות שיעצימו אתכם, ימלאו אתכם…

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • על ספת הפסיכולוג: מדוע אתם רצים בכלל?

  ייתכן שכושר גופני או ירידה במשקל היו המוטיבציות הראשוניות לריצה, אך למי שהפך זאת לחלק מאורח חייו, מסביר…

  קרא עוד
 • 8 סיבות מבוססות מדע מדוע חשוב לרוץ או לבצע פעילות גופנית

  כולנו מודעים לכך שריצה ופעילות גופנית טובה לבריאות, אך האם ידעתם על סגולות הריפוי של אימון גופני באופן…

  קרא עוד
 • בן לקום שחיין צרפתי שמנסה לצלוח את האוקיאנוס השקט

  יחצה בשחייה את האוקיינוס השקט למרחק של כ-9,000 ק"מ

  בן לקום הצרפתי, ינסה להיות האדם הראשון שיחצה את האוקיינוס בשחייה מיפן ועד לסן פרנסיסקו, בזמן של שישה…

  קרא עוד
 • מהם 100 המזונות המזינים ביותר לספורטאים?

  האם קיים מזון אחד בודד המכיל את כל מה שגופנו צריך? קבוצת מדענים בדקה 1,000 מזונות שונים והרכיבה…

  קרא עוד
 • גלגל חמישי: מרוצי האופניים הגדולים בעולם שאתם חייבים להכיר

  מרוצי האופניים הוותיקים בעולם החלו כבר בסוף המאה ה-19 וכיום יש מאות מרוצים יומיים או רב-יומיים בכל העולם,…

  קרא עוד
 • מתי מחליפים נעלי ריצה?

  מתי באמת אתם צריכים להחליף נעלי ריצה?

  מדובר אולי בשאלה הכי מסתורית בעולם הריצה, אז איך בכל זאת תדעו מתי הגיע הזמן להחליף את הנעליים?…

  קרא עוד
 • איירונמן ווילס

  מהם 11 הטריאתלונים הקשים בעולם למרחק איש ברזל?

  אתר האינטרנט 220triathlon דירג את המסלולים הקשוחים בעולם לפי קטגוריות שונות כמו אחוז הפורשים, טיפוס מצטבר, זמן ממוצע…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • איש רץ בחיק הטבע

  10 חוקי ברזל בריצה

  אימונים נכונים יעזרו לכם להגשים את החלומות שלכם בריצה, אבל על מנת להגיע אליהם חשוב לאמץ ולהפנים מספר…

  קרא עוד
 • רשמית: הרוכב הישראלי גיא ניב מסייקלינג אקדמי פרש סופית מהג'ירו ד'איטליה

  הרוכב גיא ניב פרש בדקות אלו סופית מהג'ירו ד'איטליה, לאחר שבלילה החולף חש ברע והתלונן על חום, כאבי…

  קרא עוד
 • לקראת הג'ירו ד'איטליה: "הרוכבים מאומנים לקחת את עצמם לקצה פיזיולוגית ומנטלית"

  הצצה נדירה וראיון בלעדי בשוונג עם רופאת הספורט והפסיכולוגית של קבוצת הפרו טור "סייקלינג אקדמי" לקראת ג'ירו ד'איטליה…

  קרא עוד
 • בניית הולודרום הראשון בישראל

  בוולודרום החדש תרכבו ללא בלמים ועם הילוך אחד בלבד

  הוולודרום האולימפי הראשון בישראל יהיה מוכן בעוד מספר חודשים, אז יצאנו לבדוק מה בדיוק יהיה שם? למי המתקן…

  קרא עוד
 • שוונג פודקאסט || תכנון ריצה ל-10 ק"מ עם התייחסות לתוואי משתנה

  האם ההתרגשות משפיעה על הדופק בריצה בתחרות ומהם מקורות האנרגיה שלנו בריצה? התזונאית והפיזיולוגית של המאמץ יפית גלילי…

  קרא עוד
 • סיפור דרך: ניתוח המסלול של המרתון המלא בירושלים

  איפה רצים? מה רואים? למה כל כך חשוב להכיר את המסלול הזה מראש והכי חשוב מתי פוגשים את…

  קרא עוד
 • גביע הים האדום בשחייה במים פתוחים

  רוצים להימנע מלחץ כרוני ודיכאון? תתחילו לשחות

  הרבה אנשים אוהבים לשחות, אבל לא כולם מבינים עד כמה גדולה התרומה שלה למוח בזכות האנדרופינים וגם בזכות…

  קרא עוד
 • איך זה שאתם עדיין לא התחלתם לרוץ?

  מספר הרצים בארץ רק עולה, אבל כנראה שיש יותר אנשים שרוצים לעשות את זה אבל מוצאים סיבות טובות…

  קרא עוד
 • מיתוסים על התאוששות שחייבים לנפץ

  סביב הפגרה נרקמים מיתוסים רבים שהגיע הזמן לנפץ, אז בקשנו מהמאמן גלעד קראוז שינפץ לנו אותן אחת אחת…

  קרא עוד
 • איך אומרים לרכב או לרכוב?

  מה נכון להגיד ומה טעות? האם לרכב היא הצורה הנכונה או דווקא לרכוב? הנה הפתרון של האקדמיה ללשון…

  קרא עוד
 • כל מה שרציתם לדעת על הג'ירו בישראל ולא היה לכם את מי לשאול

  לקראת האירוח ההיסטורי של הג'ירו ד'איטליה בישראל ראיינו את מפיק המרוץ בארץ, אז באיזה רחובות תוכלו לראות את…

  קרא עוד
 • משהו קטן וטוב: 3 חטיפים קטנים ובריאותיים לאחר אימון גדול

  הם קטנים, טעימים ומלאי אנרגיה. שלושה מתכונים מעוררי תיאבון לכדורי אנרגיה קטנטנים שיתאים לכם בול אחרי אימון להחזרת…

  קרא עוד
 • 15 טיפוסים נוראיים לרוץ איתם

  בטוח יצא לכם לרוץ בחברתם לא פעם וחלקם אפילו לא יודעים שהם כאלו, אז ריכזנו את הטיפוסים האקסטרווגנטיים…

  קרא עוד
 • "רצתי 250 ק"מ במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה והצבתי לעצמי גבולות חדשים"

  מדבר, חול וחום אימים חיכו לאולטראיסט תומר סימונוב, שהשתתף במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה למרחק של 250 ק"מ בשבעה…

  קרא עוד
 • הדבר הגדול הבא: אימון הריצה הבא שלכם יתקיים ב…חו"ל

  מחנות אימונים בחו"ל זה הדבר הגדול הבא שכובש את עולם הריצה בישראל, לאחר שאתיופיה, בולגריה וצרפת הפכו למתחמי…

  קרא עוד
 • 4 סיבות מצוינות שבגללן כדאי לרצים לשחות

  הרבה מאוד רצים אוהבים לבצע אימונים משלימים, אבל במקרים רבים השחייה תמיד עולה כאופציה טובה. מה הופך אותה…

  קרא עוד
 • הרץ שנפצע לאחר שהותקף על ידי נץ

  את הריצה הזו לא ישכח לעולם אנדי לוולין, שנחבל באופן חמור על ידי נץ ששרט את קרקפת ראשו…

  קרא עוד
 • איך מתמודדים עם משברים במהלך מרוץ?

  זה אף פעם לא בתכנון, אבל לפעמים אין ברירה ואנחנו חייבים לבצע "אתחול" מחשבתי כתוצאה ממשבר במרוץ. אז…

  קרא עוד
 • 10 רוכבים שכדאי לשים לב אליהם בטור דה פראנס השנה

  כריס פרום, ריצ'י פורט, רומיין ברדט ועוד שבעה רוכבים עצמתיים שכדאי לשים לב אליהם החל מיום שבת

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • רוצים לשפר תוצאות בריצה? אולי כדאי שתתחילו לשחות

  מאמן השחייה אורי סלע מסביר, שעל מנת לשפר את התוצאות שלכם בריצה, מומלץ מאוד לשלב ענפי ספורט "מאריכי…

  קרא עוד
 • הטעויות שאתם עושים כשאתם קונים נעלי ריצה

  5 הטעויות הקריטיות שעלולות להוביל אתכם לקנייה מאכזבת ושאולי גם תגרום לכם לפציעה לא רצויה

  קרא עוד
 • למה יש כאבי צד בריצה ואיך מפסיקים את זה?

  רוב הרצים חווים כאבי צד, בעיקר בתחילת דרכם. בדרך כלל הם עוברים ככל שמתרגלים לריצה, אבל ניתן גם…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מדוע ההדרגתיות בריצה כל כך חשובה?

  כאשר מדלגים על שלבים ומגדילים יותר מדי את מרחקי הריצה בין שבוע לשבוע או בין חודש לחודש, אתם…

  קרא עוד
 • כיצד תהפכו את הריצה לחלק מהחיים שלכם?

  ההחלטה להתחיל ולעסוק בפעילות גופנית היא החשובה ביותר, אבל כדי להפוך את זה לתחביב אהוב ולשמור עליו צריך…

  קרא עוד
 • איך קושרים נעלי ריצה נכון ונמנעים משלפוחיות?

  זו אולי נראית הפעולה היומיומית הפשוטה ביותר, אבל לקשירה נכונה של נעלי הריצה שלכם יש השפעה על התנועה,…

  קרא עוד
 • כיצד אימוני כוח תורמים לשיפור ריצה למרחקים ארוכים?

  במחקר שהתפרסם עולה כי אימון כוח תורם לשיפור יכולת הריצה למרחקים ארוכים. אז איך אתם יכולים להשפיע על…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • איש רץ בעלייה לעמוד שער

  איך לחזק את הגוף לריצה בעליות?

  אימוני עליות מחזקים מאוד ומשפרים אותנו כרצים. אם עליות גורמות לכם לכאבים, כדאי שתלמדו את 6 התרגילים כאן,…

  קרא עוד
 • משקפת שחייה

  איך מתאימים משקפת שחייה?

  עומדים לקנות משקפת שחייה חדשה? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת כדי שההתאמה תהיה מושלמת. כנסו וצפו

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  10 דברים שאסור לשכוח לפני שיוצאים לתחרות

  לא בכל יום אנחנו משתתפים במרוץ, אבל כשזה קורה כדאי שנהיה ערוכים בצורה הטובה ביותר. הנה הדברים החשובים…

  קרא עוד
 • מהו סף חומצת חלב ואיך הוא עוזר להשתפר בריצה?

  שמעתם עליה רבות אך יתכן שלא תמיד הבנתם את תפקידה, לאחר שתקראו ותבינו את חשיבותה תדעו מדוע אתם…

  קרא עוד
 • לא מריח טוב: כיצד מתמודדים עם פוּקים במהלך ריצה או פעילות גופנית?

  גם אם לא נעים לדבר על פוקים, חייבים לשים את זה על השולחן ולהבין את התופעה. יש לדבר…

  קרא עוד
 • צ פ ו || אחוות רצים: המרתוניסט שהגיע מעולף ומותש לקו הסיום במרתון לונדון

  הנסיך וויליאם והנסיך הארי צפו בו כאשר הוא מדדה אל עבר קו הסיום נתמך משני צדדיו - הצד…

  קרא עוד
 • מחקר חדש: שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות לחיים

  אז כמה שעות כבר הוספתם לחיים בזכות הריצה? מחקר חדש קובע שכל שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות…

  קרא עוד
 • איך תתאמנו לקראת טריאתלון אולימפי ראשון?

  אם יש לכם כושר ריצה והחלטתם שאתם רוצים להתנסות גם בטריאתלון, זה בהחלט אפשרי. כמה צריך להתאמן? איך?…

  קרא עוד
 • פציעות ספורט: נכון או לא נכון? מיתוסים מעולם הריצה

  בשנים האחרונות הפכה הריצה לתחביב אופנתי בקרב נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד. עם העלייה בפופולריות החלו להשתרש בתודעה…

  קרא עוד
 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • ילד רץ

  עד כמה בריא לילד לרוץ מרתון?

  הביטו על קו הזינוק בפעם הבאה ותראו שיש בו יותר ויותר ילדים ונערים שרצים למרחקים של 10 ק"מ,…

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך וגדל ואם…

  קרא עוד
 • שחייה במים פתוחים

  6 מיתוסים על שחייה של טריאתלטים

  למה לא כדאי להסתפק בסגנון אחד באימונים? למה לא צריך להזניח את עבודת הרגליים והאם דווקא טריאתלטים צריכים…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  איך נולדה תחרות האיירונמן הראשונה בעולם?

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • כדת וכדין: מדוע ריצה היא דת לכל דבר?

  תתפלאו, אבל יש בה רבנים, מקומות קדושים ואפילו תורה שבעל פה... הנה 10 השוואות מעניינות בין המאפיינים של…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • סף חומצת חלב: מה עושים כשהרגליים לא יכולות לרוץ יותר?

  כשקורה לכם דבר כזה, כנראה שחומצות החלב "השתלטו" לכם על הגוף. החדשות הטובות הן שאפשר לשלוט בזה, לשפר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

17 thoughts on “טבעוני אבל לפניך

 1. Avatar ליאור הגיב:

  אתם מפיצים פה טרנד מאוד מסוכן, מאוד לא אחראי שלא מתאים לכל אחד ונובע מעמדתה של הכותבת. ספורטאים טבעונים לרוב מאופיינים בבדיקות דם מאוד לא מחמיאות (רואה זאת על ספורטאים שאני מאמן) ומאופיינים בחסרים רבים הדורשים תוספים ומעקב תזונתי צמוד, במיוחד כשמדובר בספורטאי עלית. מחקרים שנעשו בנושא, ואפילו סיכומי כלל המחקרים, הוכיחו חד משמעית שהתזונה הטובה ביותר לספורטאים היא תזונה עשירה. כלומר, תזונה כמה שיותר מגוונת הכוללת בשר ומוצרי חלב. הטבעונות היא טרנד, טרנד שאינו בהכרח בריא לספורטאים.

  1. Avatar מוטי פרידמן הגיב:

   מאיפה המידע שלך? תן מחקר אחד שנעשה. אני מכיר מחקרים שמראים בדיוק ההפך. ויותר מזה, יש לי ניסיון אישי.
   בדיקות הדם שלי השתפרו מאז שעברתי לטבעונות ותוצאות המירוצים עלו בלי לשנות אימונים.
   ההתאוששות שלי מהירה כמו שלא היתה מעולם, ובעיות נוספות כמו דלקות וגידים מתוחים נעלמו

   1. Avatar Ganjar הגיב:

    Fiallny! This is just what I was looking for.

  2. Avatar אורית הגיב:

   לא טרנד ולא בטיח. טבעונות זה הדבר הכי טבעי לנו. ואני לא הטבעונית הראשונה שבדיקות הדם שלה השתפרו מאז המעבר לטבעונות. לא אנמית וללא כולסטרול (בעבר לפני הטבעונות היה לי כולסטרול גבוה ואנמיה רצינית)… אגב, יש המון אוכלי כל שאני מכירה עם אנמיה וחוסרים. אני בריאה וחזקה מהם.

  3. Avatar Ahmad הגיב:

   Alraazkam-infoamation found, problem solved, thanks!

 2. Avatar אביטל הגיב:

  שוונג יקרים עורך יקר,לפחות פעמיים בשבוע מוצגת תמונה או נכתב בלוג שבו מוזכר שמה של אותה קבוצה אותו מאמן ,אותן החולצות מתנוססות. האם זאת לא פרסומת?מדוע אותה קבוצה זוכה לכזה הד ?נכון שכאשר מכירים מקרוב מבינים שזה בדיוק כמו אותם מוצרים שבפרסומות נראים מדהים וכאשר קונים אותם מצטערים.לכתבה הנוכחית לדוגמה ניתן היה לצלם בכותרת מישהו אחר אבל אופס כנראה בטעות אותו האדם אותה החולצה…
  מצטערת לא הוגן.

  1. Avatar Mirek הגיב:

   I'm not easily imsrpseed but you've done it with that posting.

 3. Avatar אבי הגיב:

  הכתבה הזאת מטעה ציבור שקל להטעות אותו ולכן מסוכנת. הטענות שנטענות כאן חלקן חסרות בסיס לחלוטין ומבוססות על ספר אחד- המלצות תזונתיות צריכות להתבסס על מחקרים רבים! איני נגד טבעונות וניתן להגיע לערכים מצויינים אבל!!! תלוי מי, כל אחד שונה, ותלוי כמה מאמץ הוא מוכן לשים בזה (טבעונות נכונה זה עסק שמצריך זמן ואנרגיה בהכנת האוכל, הנבטה, וכו'). ראיתי לא מעט ספורטאים שניסו טבעונות והגיעו לערכי דם נוראיים, ולא רק ברזל. לא לדבר על השפעות על מינרלים תוך תאיים כגון פוספט וקלציום שאת השפעות מחסורם אורים רק בגיל מאוחר. הייתי מצפה מאתר כזה לכתבות יותר מקצועיות שמציגות עמדות הבאות לטובת ציבור הספורטאים ולא מסכנת אותם. בטח שמר דובינסקי מציג שעשה ניסויים בספורטאים שלו (אף אחד מאיתנו לא צריך להתבסס על ניסוי כזה).

  1. Avatar עמרי הגיב:

   מי שמטעה את הציבור זה אתה. הטבעונות מבוססת על אין סוף מחקרים ביניהם המחקר הגדול והמקיף ביותר שנעשה אי פעם (מחקר סין) וגם על פי המחקר הענק שנעשה באוניברסיטת הרוורד אבל בעיקר אפשר לראות את הספורטאים המובילים היום בישראל בתחומם עוברים לטבעונות ומשפרים תוצאות ומדדים. האם יש לך איזשהו אינטרס נסתר? האם נשלחת להגיב את התגובות האלו מטעם תעשיות החלב, ביצים, בשר שהינם התעשיות הכי חזקות ועשירות היום במשק?

   1. Avatar אבי הגיב:

    ההבדל ביני ובינך שאיני בא נגד הטבעונות ואומר שהדבר מאוד תלוי- מי ואיך. בנוסף, אני בא ואומר שהצגת לי כרגע ספר (למטרות רווח, ורחוק מהמקיף אי פעם, אתה יכול לשאול אנשי מקצוע אמיתיים בתחום) ומחקר אחד (שכבודו במקומו) לעומת המלצות שמבוססות על מטא אנליזות של עשרות אם לא מאות מחקרים קיימים. אף אחד לא מייצג שום חברה ואין כאן קונספירציה. אם לך זה שיפר מדדים לא אומר שלאחרים זה שיפר, וכפי שכבר ציינתי, ראיתי עשרות בדיקות דם רעות ביותר של כאלה שניסו. מי שקיצוני פה בדעתו זה אתה ולא אני. ואני מקווה שהציבור יבין שקיצוניות לא תורמת לכלום, ושכתבות חסרות אחריות כאלו לא יגיעו לאתרים שאמורים להיות בעלי תוכן מקצועי ולא דעתני.

  2. Avatar אורית הגיב:

   יש מספיק מחקרים. ממליצה לך ולעוד רבים לצפות בהרצאה הזו: https://www.youtube.com/watch?v=IV-mlTfM070

   1. Avatar Katarina הגיב:

    Walking in the prnecese of giants here. Cool thinking all around!

 4. Avatar איילת הגיב:

  ממליצה בחום על ספירולינת קדרון הטרייה שחברי קבוצת ZONE3 צורכים (ואריאל בעצמו). אני לא טבעונית אומנם, אבל הייתי אנמית – והספירולינה הזו פשוט עשתה פלאים לתוצאות בדיקות הדם שלי! לא מאמינה בתרופות פלא, אבל לגמרי מאמינה לתוצאות בשטח, ולהרגשה האישית שלי – ובעיקר לאמינות של החברה הזאת, והשירות המצוין

  1. Avatar Francisca הגיב:

   This was so helpful and easy! Do you have any arelcits on rehab?

 5. Avatar אורי הגיב:

  עזבו אותנו בחיאת זומזום תנו לאכול מה כול מה שבא

  1. Avatar Dorcia הגיב:

   I see, I supspoe that would have to be the case.

 6. Avatar Nader הגיב:

  Sma-acdkb what I was looking for-ty!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2019 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות