שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

אופניים מתקדמים

טור דה פראנס קטע 09 || אין זכר לצרפת בחגיגות יום הבסטיליה

דאריל אימפי אלוף דרום-אפריקה מנצח את הקטע הראשון שלו בטור דה פראנס לאחר שהיה הרוכב החזק ביותר בבריחה של היום

לכל כתבות הסיכום של הטור דה פראנס בשוונג – היכנסו
לסיכום קטע 06 לחצו כאן


מנצח היום: דאריל אימפי (Mitchelton-Scott)
סיים בזמן של: 4:03:12 שעות
מהירות ממוצעת: 42 קמ"ש
מרחק: 170.5 ק"מ
עליות: 2 עליות מדורגות ברמה בינונית ואחת ברמה קשה
מאיפה לאיפה: סיינט אטיין – בריוד | Saint-Étienne – Brioude
מחזיק החולצה הצהובה: ג'וליאן אלאפיליפ (Deceuninck-Quickstep)

רוצים עוד? היכנסו לראות את המסלול של הטור דה פראנס 2019
בואו להכיר את הרוכבים והקבוצות שמתחרות השנה בטור דה פראנס

דאריל אימפי אלוף דרום-אפריקה מנצח את הקטע הראשון שלו בטור דה פראנס לאחר שהיה הרוכב החזק ביותר בבריחה של היום, הוא גובר על טיש בינוט הבלגי שזכה ברוכב ההתקפי של היום. אין שינוי בדירוג הכללי כאשר ג'וליאן אלאפיליפ שומר על הצהובה יום שני ברצף. 

מה היה על המסלול?

הקטע התשיעי של הטור השנה יצא לדרך היום, יום ראשון בשעה 14:05 (שעון ישראל) וזהו יום הבסטיליה (העצמאות הצרפתי) מה שמוסיף לציפיות של הקהל המקומי. הפעמים האחרונות שרוכב צרפתי החזיק בצהובה היום בשנת 2014 אז היה זה טוני גאלופן ליום אחד בלבד וב-2011 היה זה תומא ווקלר שהחזיק אותה לשבוע וגם סיים רביעי כללי. סיינט אטיין – בריוד (Saint-Étienne – Brioude) למרחק של 170.5 ק"מ של גבעות בסגנון "קלאסיקה בלגית".

עיירת הסיום היא גם מקום הולדתו של רומן ברדה AG2R (מאכזב עד כה), ניצחון כזה הוא חלומו של כל רוכב. הצרפתי האחרון שניצח ביום הבסטיליה היה וורן בארגיל ב-2017 ולפניו היה זה רק ב-2015 דייויד מונוקיט. בדרך הרוכבים עברו 3 עליות מדורגות, הראשונה ברמה קשה (רמה 1) מגיעה די מהר לאחר 36.5 ק"מ מהזינוק (Mur d’Aurec-sur-Loire) והשתיים הבאות ברמה בינונית (רמה 3). האחרונה שבהן היא נקדות מפתח במסלול כאשר הפסגה נמצאת 12.5 ק"מ מקו הסיום ויש עליה גם בונוס זמן, רוכבים עם שליטה טובה בירידות יוכלו להרוויח בגלישה למטה.

צ פ ו | סיכום קטע 09מהלך התחרות

עם הזינוק יצאה בריחה גדולה של רוכבים 14, ביניהם הרוכבים הבולטים – טוני מרטין (Jumbo-Visma), ג'ספר סטויבן (Trek-Segafredo), אוולד בוסון-האגן (Dimension Data), אנת'וני דהפלאס (Arkéa-Samsic) וטיש בינוט (Lotto-Soudal). עשרה קילומטרים מהזינוק אלסנדרו דה-מארקי (CCC Team) מתרסק ופורש מהמרוץ, האיטלקי שהיה אתמול בבריחה עם תומאס דה-גנט והציג יכולת מצוינת מסיים את הטור שלו מוקדם מהצפוי ובכך יורדת כמות הרוכבים המשתתפים בתחרות ל-171

הבריחה גדלה ל-15 רוכבים כאשר מארק סולר (Movistar) ורוי קושטה (UAE) התקיפו מהפלוטון וניסו לגשר לבריחה, סולר מצליח להתחבר לבריחה בעלייה הראשונה אך קושטה נאלץ לוותר ולהיבלע חזרה בדבוקה, לא מפתיע כאשר הפורטוגזי שניצח באליפות עולם לשעבר ידוע כטרמפיסט שלא מסייע בעבודה קבוצתית בבריחות. 

טיש בינוט לוקח את 10 נקודות ההרים הראשונות במסלול בעלייה הראשונה והקשה של היום (Mur d’Aurec-sur-Loire) לאחר 36.5 ק"מ ועוזר לקבוצתו הבלגית לשמר את חולצת המטפס (בה מחזיק כרגע טים וולנס כשאחריו בדירוג חבר קבוצה נוסף, תומאס דה-גנט). טיש בינוט פרץ לתודעה הבינלאומית כאשר ניצח את סטראדה ביאנקה 2018. אנת'וני דהפלאס (Arkéa-Samsic) ודאריל אימפי (Mitchelton-Scott) מסיימים שני ושלישי עם 8 ו-6 נקודות בהתאמה. 

לאחר כ-50 ק"מ מהזינוק הפער של הפלוטון מהבריחה עומד על 10 דקות שלמות כאשר קבוצת קוויקסטפ אשר מחזיקה חולצה הצהובה אמונה על המרדף וכמו שניתן להבין – הוא מתנהל בעצלתיים, מה שמתאים גם לשאר הקבוצות עם רוכבים מובילים ל-GC שמחפשים כל שביב של מנוחה והתאוששות. הרוכב המדורג גבוה ביותר בבריחה הוא ניקולאס רוץ' (Sunweb) והוא יושב 23:14 דקות ממוביל הטור ולא מהווה איום. בבריחה בוסון-האגן מנצח בספרינט הביניים (Arlanc) לאחר 92 ק"מ אל תוך המסלול, סטויבן אחריו. דאריל אימפי אלוף דרום-אפריקה הוא הראשון לעבור את הפסגה השנייה של היום (côte des Guillaumanches) כאשר טיש בינוט מסיים שני מיד אחריו, הם זוכים ב-2 ו-1 נקודות בהתאמה.

המהלכים המנצחים

62 ק"מ לסיום הקטע מתחילות התקפות בבריחה, ראשון לנסות הוא סיימון קלארק (EF Education First) אך ה-15 מתחברים חזרה. 45 קילומטרים לסיום שוב התקפה חזקה מצידו של איוון גרסיה קורטינה (Bahrain-Merida) הקבוצה היחידה בבריחה עם שני רוכבים, הוא עושה זאת על עלייה לא מדורגת, עוקבים אחריו בינוט וסטויבן.

לוקאס פוטסלברגר (Bora-Hansgrohe) תוקף גם הוא ומייצר הפרש משמעותי ראשון משאר חבריו לבריחה, 30 ק"מ לסיום יש לו כבר 40 שניות מהרודפים מאחוריו ו-12:45 דקות על הפלוטון. האוסטרי מקבוצת בורה זכור לרובנו מניצחון הסולו המפתיע שלו בקטע 1 של ג'ירו ד'איטליה 2017.

בבסיס העלייה האחרונה פוטסלברגר נתפס על ידי 7 רוכבים שרדפו אחריו מהבריחה המקורית, אימפי, בינוט ורוץ' נראים החזקים ביותר והם גם מסיימים בסדר הזה את העלייה המדורגת האחרונה להיום (Côte de St-Just). השלושה ממשיכים לעבוד חזק מקדימה ו-7 ק"מ לסיום בינוט תוקף ואימפי מסוגל לעקוב אחריו, הצמד עובדים יחדיו ו-3 ק"מ לסיום זה כבר נראה שהמנצח יצא מפה כאשר הפער מהרודפים עומד על 13 שניות. טיש בינוט כבר מוכרז לקראת סיום הקטע כרוכב האגרסיבי של הקטע ומחר ילבש מספר מתחרה בצבע אדום, הבלגים ממש פורחים בטור הנוכחי עם רוכבים התקפיים המשתלבים בכל בריחה – תואר מוצדק בהחלט.

דאריל אימפי נאלץ להוביל בק"מ האחרון כאשר בינוט יושב מאחוריו ומנסה להנות מהדראפט, הבלגי גם יוצא לספרינט הראשון אך אימפי המאיץ הטוב מביניהם, עוקף אותו ומנצח בקטע באופן מרשים, יאן טרטניק מקבוצת בחריין-מרידה מגיע שלישי 10 שניות אחרי השניים כאשר אוליבר נייסן (AG2R) וג'ספר סטויבן (Trek-Segafredo) צמודים לו לגלגל.
בטור דה פראנס השביעי שלו דאריל אימפי הדרום-אפריקאי הכשרוני מנצח לראשונה בקטע ומספק הצלחה ראשונה משמעותית בטור הנוכחי עבור הקבוצה האוסטרלית שלו מיצ'לטון-סקוט.

מאחורה בפלוטון היה די רגוע כל היום עד לעלייה האחרונה כאשר קבוצת AG2R הצרפתית מכתיבה קצב גבוה מאוד עבור הרוכב המקומי ברדה, הוא תוקף וריצ'י פורטה קופץ איתו, השניים במיקום לא טוב בדירוג הכללי וזאת ההזדמנות שלהם להחזיר קצת זמן. לצערם קבוצת אינאוס סוגרים את המהלך הזה לפני שהוא מבשיל להפרש משמעותי ורוב הפלוטון יגיע בבטחה לקו הסיום ביחד 16:25 דקות אחרי המנצח של היום. אלאפיליפ ילבש צהוב גם מחר וצפוי למשוך את ההובלה שלו לפחות עד קטע 11 כאשר מחר יש קטע מישורי ואחריו מגיע יום המנוחה הראשון בטור.

קלוז אפ על קטע 10

הקטע העשירי של הטור יוזנק מחר, יום שני בשעה 13:35 (שעון ישראל), מסיינט-פלור לאלבי  (Saint-Flour – Albi) יהיה למרחק של 217.5 ק"מ מישוריים שצפויים להסתיים בספרינט המוני אל הקו, כפי שהיה ב-2013 כאשר סאגאן ניצח אז באלבי. בדרך הרוכבים יעברו 4 עליות מדורגות ברמה קלה ו-בינונית, מפזורות לאורך היום, שלא צפויות למנוע סיום בספירנט מכיוון שהעלייה האחרונה שיטפסו רחוקה מאוד מקו הסיום. הפייבוריטים לניצחון בקטע כזה הם הספרינטרים המובילים בדבוקה – דילן גרונווגן (ניצחון אחד בקטע 7), אליה ויויאני (ניצחון אחד בקטע 4), קיילב יואן, אלכסנדר קריסטוף, מייקל מת'יוס ו-פיטר סאגאן כמובן (ניצחון אחד בקטע 5).

תוצאות עשרת הרוכבים הראשונים בקטע 09

עשירייה ראשונה בדירוג הכללי (GC) אחרי קטע 09

לובשי החולצות לאחר קטע 09

חולצה צהובה (מוביל הטור) – ג'וליאן אלאפיליפ Deceuninck-Quickstep
חולצה ירוקה (הספרינטר המוביל בניקוד) – פיטר סאגן Bora-Hansgrohe
חולצה מנוקדת (המטפס המוביל) – טים וולנס Lotto-Soudal
חולצה לבנה (הרוכב הצעיר המוביל) – ג'וליו צ'יקונה Trek-Segafredo
הקבוצה המובילה – Trek-Segafredo
הרוכב ההתקפי ביותר של היום – טיש בינוט (Lotto-Soudal)


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

מאמרים נבחרים

 • שביל השרון: 60 ק"מ של ריצה בנופים משכרים

  מחפשים מסלול ירוק וציורי עם תוואי שטח משתנה ובמסדרון אקולוגי מרתק? המסלול החדש הזה שמתחיל בנחל אלכסנדר ומסתיים…

  קרא עוד
 • תכנית אימון למתחילים: מ-0 ל-5 ק"מ ריצה

  רוצים לעשות ביחד את ה"צעד הראשון"? אז בואו נתחיל לאט ובביטחון עם תכנית אימונים בסיסית שתוביל אתכם לריצה…

  קרא עוד
 • מה לעשות במקרה של פציעת פלנטר פצאיטיס?

  מרבית קהילת הרצים והרצות מכירים היטב את המונח דורבן ולא בהקשר של מכרסמים חמודים. הנה מה שצריך לדעת…

  קרא עוד
 • 4 עקרונות לפעילות גופנית לאחר צום

  כיצד חוזרים לפעילות גופנית לאחר צום? הפיזיותרפיסט עופר צחר עם הדגשים לחזרה לשגרת חיים ספורטיביים בייחוד בתקופה מבלבלת…

  קרא עוד
 • עולים במשקל בסגר? 7 דרכים לשלוט במשקל גופינו בתקופת הקורונה

  הסגר כופה על רבים מאיתנו אורח חיים אפילו יותר יושבני מזה שהתרגלנו אליו, ובלי לשים לב קל מאוד…

  קרא עוד
 • אצילות או רוח ספורטיבית? הטריאתלט שריגש את כל העולם

  הקטע הבא יכול להיכלל בפקולטה לפילוסופיה בכל אוניברסיטה בעולם והוא למעשה לא דן בספורט, אלא במשמעות הניצחון לאדם…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע לרצים מתחילים שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • גיא ניב מסכם את הטור: "זה היה אכזרי, אבל נהניתי"

  ראיון עם הרוכב גיא ניב שצלח 3,482 ק"מ מפרכים בטור דה פראנס עם רגעי דרמה, כאב וקושי מהפרינאים…

  קרא עוד
 • לקראת הסגר: מה התקנות החדשות לגבי פעילות ספורטיבית?

  עד איזה מרחק מותר לצאת בזמן הסגר לריצה או הליכה ומה לגבי המסכה? הנה פרוט התקנות החדשות לפני…

  קרא עוד
 • כך תשפרו את מהירות הריצה שלכם

  חלק גדול מהרצים החובבים חולמים לשפר את התוצאות שלהם - כך בדיוק תעשו זאת

  קרא עוד
 • ריצה VS שחייה: איפה שורפים יותר קלוריות ומה היתרונות של כל אחד מהם?

  כל עוד אנו מבצעים פעילות גופנית מצבנו מצוין, אך מה עדיף יותר, לשחות או לרוץ? הפיזיותרפיסט עופר צחר…

  קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות