שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

שחייה מתחילים

רקוויאם לשחיין וחבר – שלמה אמיתי

"היתה לו תשוקה אינסופית לשחייה בים או בבריכה בכל יום, בכל מצב ובכל טמפרטורה אפשרית", חברים מספרים על שחיין המאסטרס שלמה אמיתי ז"ל
2,428

יום שני, 8 ביוני. בוקר. אני מקבל טלפון מאבישי טל, "קפטן אמריקה". הוא אמר לי בקול שבור, "יש לי בשורה לא טובה", "שלמה אמיתי נפטר".

"לא יכול להיות!", עניתי. "איך? מה? מתי?".

"אתמול בערב", הפטיר טל. "עוד אין לי פרטים על הלוויה".

שלמה אמיתי במשחה תנינים | צילום: צלמי שוונג

עוד בנושא: נפטר שחיין המאסטרס שלמה אמיתי

טל, שלמה ואני מכירים זה את זה מעל 10 שנים. מהים כמובן. בחורף של סוף 2009 התחלתי לשחות בים אחרי שנים של אימונים בבריכה האולימפית של אוניברסיטת תל אביב. אבישי היה חלק מקבוצה קטנה, 10-15 אנשים, שהעזו לשחות בקביעות בים בחודשי החורף. בלי חליפה כמובן. שלמה היה אחד החברים הבולטים בקבוצה הזו. אי אפשר לפספס איש כמוהו.

במהלך שחיות החורף של 2010 החל שלמה לגלגל את הרעיון לצלוח את תעלת לה מאנש בשליחים. אחרי כמה שבועות הוא בישר כי רשם אותנו לצליחה בספטמבר. הרעיון הפך למציאות. קבוצת הצליחה כללה מלבד שלמה עוד 4 שחיינים נועזים וחסרי אחריות – אבישי, גדי כץ, עומר בר ז"ל ואנוכי. מזל שהיה לנו את שלמה.

בחודשים הבאים למדתי להכיר את שלמה מקרוב. למדתי להכיר את קולו הרועם, את נדיבותו הנדירה, ואת התשוקה האינסופית שלו לשחייה. בכל יום, בכל מצב ובכל טמפרטורה אפשרית. בחודשים הבאים השתתפנו במשחי המים הפתוחים הבודדים שהיו אז: משחה נדב בניר דוד, טוטאל תל אביב, ומשחה אכזיב הראשון. בין לבין ארגן לנו גדי משחה ייחודי: צליחת הכנרת לאורך. הצליחה שנערכה ב-21 ביוני 2010 היתה הצלחה גדולה. 31 שחיינים ושחייניות השתתפו בה וכמעט כולם השלימו את המרחק הזה במלואו.

בספטמבר 2010 המראנו לאנגליה כדי לצלוח את הלה מאנש. שלמה כיהן אז בתור ראש הקבוצה, Team Leader, כינוי שדבק בו ונותר מאז ועד היום. במהלך השנים למדתי להכיר את שלמה מקרוב. באימוני ים ובריכה, בתחרויות מים פתוחים, באליפויות המאסטרס, ובכל אירוע שמים ושחייה מעורבים בו. אחד האירועים החביבים שאני זוכר כלל נסיעה ברכבת לירושלים בתלבושת ייצוגית אחידה כדי להשתתף בטקס הפתיחה של המכביה (2013) באצטדיון טדי. האיש הגדול הזה התרגש כמו ילד לייצג את משלחת המאסטרס הישראלית.

מימין לשמאל: שלמה אמיתי, עמי גינזבורג ועוזי תשובה במכביה | צילום: באדיבות עמי גינזבורג

כמה חודשים מאוחר יותר סייע לי שלמה לארגן משחה ייחודי מנתניה לתל אביב. 24 ק"מ ב-7 שעות (וקצת). או כמו שקראנו לו: 24/7 . שלמה ליווה אותנו מהסירה ודאג לצלם, לשפוט, לקריין ולפרשן את המבצע כולו. בשלב מסוים אף החליט והכריז שכולנו פסולים! (נגענו קלות בסירה, אוי לבושה).

לפני כשלוש שנים הצלחתי לגרור את שלמה ויונת לב לבריכה המופלאה בקיבוץ בו גדלתי, רמת הכובש. הבריכה הגדולה (50 מטר אורך, 4 מטר עומק) והקרירה (המים מתחלפים כל לילה) קיבלה אותנו בסבר פנים יפה. ואני הרגשתי שהצלחתי לספק לשלמה עוד רגע קסום של שחייה במקום חדש.

הרבה זיכרונות יש לי משלמה. אחד החזקים בהם אירע בצליחת הלה מאנש. המיקום שלי בסבב הצליחה היה שני, אחרי גדי. שלמה שהיה שלישי שחה אחריי. הלג השני של שלמה הלך קשה. הוא עלה לסירה עצבני ורועד מקור. את העצבים הוא השליך על בגד הים שלו שנתלש מגופו ונזרק אחר כבוד למי התעלה. "ב'לג' הבא תשחה מהר", אמר לי. "שלא אצטרך להיכנס בפעם השלישית". ואכן, 48 דקות לתוך הלג השלישי שלי, הצלחתי להגיע לחוף הצרפתי. יותר נכון לערמת סלעים שחורים ששייכים למים הטריטוריאליים של צרפת. שמחתי לגעת בהם, ועוד יותר שמחתי שחסכתי לשלמה טבילה נוספת במים. תחושה פנטסטית. הנה מה שסיפרו לי עוד כמה חברים על המלך של חוף הצוק. שלמה אמיתי – האחד והיחיד.

צ פ ו | המשחה הייחודי מנתניה לתל אביב

שי כץ, שחיין מאסטרס

"הכרתי את שלמה דרך אחי, גדי. לעולם השחייה ממש נכנסתי רק ב-2013 . שחיתי עם שלמה בקבוצות האימון של TI ובסופי השבוע בים. הצטרפתי אליו למשחה מסרדיניה לקורסיקה. שלמה הוא איש גדול ומרשים. 'טים לידר' אמיתי. יש בו נדיבות נדירה ונתינה ענקית. תמיד אופטימי. תמיד רואה את החיובי. אם שליימה אומר שיהיה בסדר אז יהיה בסדר.
זכור לי שפעם, במשחה אכזיב היה בלגן בכניסה למים. איבדתי את כולם. אחרי כמה דקות פתאום משמאלי אני קולט שחיין ששוחה בקצב שלי. כן, זה שליימה. נרגעתי ונצמדתי אליו. הייתי בטוח שהוא מנווט היטב. מהר מאוד התברר לי שהמצוף שאליו שחינו רק מתרחק. שלמה עצר אותי ואמר 'בוא נאכל משהו'. אמרתי לו: "שלמה, אנחנו מנווטים איום ונורא". והוא ענה: "כצהל'ה אני לא מנווט. אני סומך עליך".

את הידיעה על מותו קיבלתי מדני זילברשטיין (דנזיל). הרגשתי שחלק ממני הלך. הוא כבר חסר לי. החיוך, הצחוק, החיבה לאוכל טוב. לראות אותו שותה 'לונגו' לפני האימון ואחד אחריו. לשמוע אותו אומר 'פנטסטי' ו'נהדר'. מיידל'ה. כצל'ה".

"היתה לו תשוקה אינסופית לשחייה" | צילום: צלמי שוונג, משחה תנינים

יונת לב, שחיינית עבר ומאסטרס

"נפגשתי עם שלמה לראשונה במשחה 3 ימים ב-3 ימים ב- 2012 שאליו הגעתי מחו"ל. לא ממש הכרנו קודם לכן. סיפרו לי על חבורה שצלחה את התעלה וששלמה היה חלק ממנה. בביקורים הבאים בארץ דיברנו קצת יותר בבריכה באזורי חן, וב"קפה של העבריינים", כמו ששלמה כינה את המקום. התאמנו אז אצל בן אושרי. ההכרות העמיקה כששלמה ודני התחילו להתאמן לקראת המשחה לחציית אגם ציריך ב-2016. פגשתי אותם בבריכת האוניברסיטה והתחלנו להתאמן יחד. שחינו הרבה קילומטרים. שלמה קיבל תכניות אימון מערן גורל, דני דאג לתכנן את הקצב ואני פשוט הצטרפתי.

"התאמנו באוניברסיטה, בבריכת גורדון ובים. נסענו לכל תחרויות המים הפתוחים ותמיד שחינו את המרחקים הארוכים בכל משחה. בכל נסיעה הביתה אחרי המשחה התבצע ניתוח מעמיק. וכמובן – גם עצירת חובה לקפה בבית ינאי או בתחנת הדלק בחבצלת. החברים היו מאוד יסודיים ורציניים לקראת ציריך.

"שלמה תמיד התעניין אצל שחיינים ותיקים או מאמנים איך אפשר להשתפר בשחייה. הוא תמיד רצה לשפר את התוצאות שלו. בעיקר במשחים הקצרים. תמיד הפתיע אותי שאת המרחקים הארוכים היה שוחה בקצב איטי יחסית ואז פתאום פורץ בספרינט מדהים של 100 מ' בסוף המשחה. הוא היה מאוד יסודי וחרוץ. הוא ארגן את תכניות האימון וניסה להביא מאמנים מקצועיים לאימונים אישיים. אחרי כל אימון כזה הוא היה זורח מאושר. הנה, למדתי עוד טיפ קטן. איך לא להרים את הראש יותר מידי. איך לנשום לתוך בועה שנוצרת תוך כדי תנועה.

"את הבשורה הנוראה על מותו קיבלתי מדני. הייתי בדרך לעבודה, שקועה בשיחה אחרת. דני ביקש שאתקשר אליו חזרה באופן דחוף. בהול. היתה לי הרגשה רעה. יום קודם, ביום ראשון בבוקר, פספסתי שיחה ממנו. מיד כתבתי לו ש'עוד מעט נדבר'. שלמה ענה שנפגש בשני בבוקר אחרי האימון. אני עדיין מחכה לפגישה הזו…

"ב-4 השנים האחרונות היתה בינינו חברות קרובה. תמיד הרגשתי שיש לי על מי לסמוך, עם מי לדבר ולהתייעץ בכל דבר. לפעמים השחייה היתה רק התירוץ לקפה של אחר כך. שלמה התעניין תמיד בבנות שלי ובשחייה שלהן. הוא היה מגיע לבריכה בוינגייט ויושב איתי לצפות בתחרויות שלהן. תמיד היה מוקף באנשים. בעיקר אהב לשבת כשמסביבו הרבה בנות. הרגיש מאוד בנוח אתנו. הוא היה נדיב מאוד בנשמתו, פתוח להכיר אנשים חדשים, להתעניין בהם ולהצטרף אליהם כשאפשרו זאת. ורבים אפשרו לו להתקרב אליהם.

"הוא מאוד חסר לי. חסר שאין את הווטסאפ היומי של ה'בוקר טוב' ו'מה נשמע'. חסרות השיחות והסיפורים והשאלות. חסרה האפשרות הפשוטה – להרים טלפון או לכתוב משהו קצר ותוך רגע הוא שם בשבילי. שום דבר לא היה יותר מדי. תמיד 'קול'. חסרות לי ההודעות הקצרות של יום שישי בערב איפה נפגשים לשחות בשבת. בשבת האחרונה שלמה כבר לא היה איתנו בים, בלי לדבר בינינו יותר מידי כולנו הרגשנו יחד את הכאב הגדול".

בן אושרי, מאמן שחיה

"שלמה ואני נפגשנו לראשונה לפני כ-10 שנים שפתחתי את ביה"ס לשחייה בבריכה באזורי חן, מתחת לבית שלו.
הוא היה שוחה אצלנו בקבוצת המאסטרס בקביעות. היה לו אופי ואנרגיה של ילד בן 15. בחור גדול, אינטליגנטי וחריף, עם חיוך ענק ולב זהב. על מותו שמעתי באימון הבוקר של יום שני. אחת המתאמנות שלי התקשרה וסיפרה. בשבת בערב שלמה חזר ממחנה אימון באילת שאליו הצטרף ברגע האחרון. ביום שבו נפטר עוד דברנו בבוקר. הוא אמר שהיה 'פנטסטי'. עצוב לאבד אותו כל כך מהר. תמיד אזכור את החיוך שלו ואת והכניסה הגרנדיוזית לבריכה עם ההליכה של בעל בית. אני חושב שכדאי יהיה להנציח את זכרו דרך תחרות או משחה על שמו".

גיא ברנע, שחיין אולימפי

"שלמה ואני נפגשנו לראשונה בבית ההורים שלי בעומר. הוא ואבי היו חברים טובים. שחינו יחד כמה פעמים בבריכה באזורי חן. לכל אחד מאיתנו היו מטרות שונות אבל היינו באותו ראש: חיפשנו כל הזמן דרכים לשפר את הטכניקה. היה כיף לחלוק מסלול עם שלמה.

"ההומור שלו והאותנטיות תמיד הרשימו אותי. היתה לו דרך מקורית לעשות ולהגיד דברים. הוא תמיד היה הוא עצמו בכל סיטואציה. לפעמים היתה מספיקה איזו הערה קטנה ולא מתאמצת של שלמה בשביל לגלגל אותך מצחוק. יום אחד בצהריים הוא הגיע לבית משפחתי בעומר ואכל איתנו פסטה. במהלך הארוחה אחי ואני סיפרנו לו שאנחנו בחופש של כמה ימים ולא עושים כלום. קמים בשעות מאוחרות. בקיצור – בטלנים. בסוף הארוחה נפלה עלינו עייפות. אמרנו לשלמה חצי בצחוק ובקול עייף שאנחנו חוזרים למיטה לשנ"צ ארוך. שלמה סינן בתגובה: 'עבדתם קשה' וגרם לנו התקף צחוק רציני.

"בשנת הקריירה האחרונה שלי הייתי צריך למצוא פתרונות למקום אימונים. שלמה שמע את זה לקח אותי תחת חסותו. הוא עזר לי להתאמן באזורי חן בתנאים מעולים. באותה שנה לא היה לי מאמן קבוע או מישהו צמוד אלי. במובן מסוים חשתי ששלמה היה הדמות הזאת. תמיד אזכור לו את זה.

"על מותו שמעתי אחרי אימון בבריכת גורדון. אמי התקשרה ואמרה שיש לה חדשות לא טובות. לא ממש הצלחתי לעכל את זה. רק כשהתחלתי לשלוח הודעות למשפחה שלו נפלה עלי התחושה הנוראית שאיש שכל כך יקר לליבי כבר לא איתנו. הוא יחסר לי מאוד. יחסר לי קול בס שלו, הלב הענק שלו וחוש ההומור. הדרך הנאותה להנציח אותו היא דרך משחה שנתי עם כל החברים".

בן אנוש, שחיין מאסטרס

"שלמה ואני שחינו יחד בקבוצה של בן אושרי (tlv swim). השתתפנו בעשרות משחי מים פתוחים לאורך השנים. במיוחד אזכור כיצד חצינו יחד את מיצרי גיברלטר ב-2015. לשלמה היתה תאווה לשחייה. הוא היה משקיע המון בלימוד טכניקה. באחד ממחנות האימון באילת שלמה החליט שהוא חייב ללמוד איך מבצעים נשימה תחרותית (עין אחת במים השנייה בחוץ). כך, חשב, יגלח עוד 2 מאיות ב-100 מטר חופשי.

"הבחור שלף אותי מהשנ"צ כדי לעזור לו לנתח סרטוני שחייה של מייקל פלפס. לא פחות. ישבנו שעה וחצי על הסרטונים. זה לא הספיק לו. הוא לקח אותי לבריכה לעוד חצי שעה שאתן לו פידבק. מקצוען. תמיד אזכור לו את תאוות החיים שהיא פשוט מדבקת. הוא אהב למצות את את החיים עד הסוף.

ארז צוק, שחיין מאסטרס

"המפגש הראשון שלי עם שלמה היה באליפות המאסטרס בחורף 2010. שנינו התחרינו ב-200 מטר חופשי. הוא הגיע ראשון כמובן ואני שלישי. פגשתי אותו שוב בבריכה באזורי חן. שלמה, היה מתאמן אתנו באופן לא סדיר. תמיד היו לו פרויקטים של שחיה: לחצות את התעלה הזו או להקיף את האי ההוא. בוקר אחד ביוני 2015 בשעה 6 בבוקר הוא ניגש אלי ושאל אם אני רוצה לחצות את מיצרי גיברלטר. באותה עת חזרתי לשחות אחרי תקופת פגרה לאחר ניתוח. בחוסר אחריות מוחלט עניתי לו – ודאי. בהמשך למדתי שהוא גייס לפרויקט שחיינים שפרשו בדרך. אני נכנסתי לעניין כשחיין מחליף.

"במהלך האימונים לגיברלטר הקשר בינינו התהדק. הצליחה עצמה התרחשה בספטמבר 2015. זו חוויה שלא אשכח. שלמה סחב אותי לאחת מהחוויות הכי חזקות בחיים שלי".

דני זילברשטיין (דנזיל), שחיין מאסטרס

"נפגשתי עם שלמה ב-2010 בהרצאת היכרות של TI בקאנטרי רמת השרון. בהמשך הדרך הצטרפתי אליו לכמה משחים בחו"ל: סובב מנהטן, קורסיקה-סרדיניה, אגם ציריך, ואגם ג׳נבה. וכמובן בישראל – צליחת הכנרת לאורך ובכל משחי 3 ימים ב-3 ימים.

"פעם אחת במשחה פורט2פורט בתל אביב שחינו יחד כרגיל. לפתע הצטרפה בחורה לשחות איתנו. היא דחפה את שלמה שעשה לי דראפט על הרגליים. שלמה לא היסס. הוא שם לה יד על הראש והטביע אותה. היא נבהלה. 'מה אתה עושה?', שאלה. והוא ירה לעברה: 'מיידלה אלה הרגליים שלי. לכי חפשי לך רגליים אחרות'. למותר לציין שהם הפכו אחר כך לחברים טובים.

"שלמה הפך לי לחבר אמיתי. תמיד אזכור לו את חדוות החיים והחיוך. הדרך להנציח אותו בעיני היא במשחה לא תחרותי".

חנן אולנר, שחיין מאסטרס

"שלמה ואני נפגשנו לראשונה והכרנו במשחה 3 ימים ב-3 ימים בספטמבר 2009 שארגן גדי כץ. זו היתה אז קבוצה קטנה ומצומצמת. התחלנו בכינרת, למחרת בים תיכון והסיום בים סוף. מאז לא פספסנו את המשחה של 3 ימים אף פעם – 10 שנים ברצף.

"שלמה תמיד היה מוכן לעזור בחיוך ורוגע. הכל היה אצלו 'פנטסטי'. הוא תמיד נתן חיזוקים מהניסיון האישי שלו.
תמיד היה מחייך ושואג לעברי בקול המיוחד שלו "מה שלומך חננוש?" ב-2011 אחרי משחה נדב בניר דוד ניגשתי לשלמה ושאלתי אותו אם הוא יכול לעזור לי במציאת עבודה. הוא חייך ומיד אמר: "בטח. דואג לך. תרשום מספר טלפון'. לאחר שבוע התחלתי לעבוד. את הידיעה על מותו קיבלתי בהודעת ווטסאפ מדני. הרגשתי מעיכה בלב".

ד"ר איתן פרידמן, שחיין מאסטרס

"את שלמה הכרתי כשהתחלנו להתאמן לחצייה של מיצרי גיברלטר. הוא הרים לי טלפון ואמר: 'פרידמן, התפנה מקום לגיברלטר. אתה מצטרף?'. קפצתי על המציאה. להתאמן עם שלמה לאתגר היתה חוויה מיוחדת. כולנו היינו לחוצים, עייפים, טרוטי עיניים. אבל הוא שמר על שלווה. אדם רגוע שיודע מה הוא רוצה. שום דבר לא מלחיץ אותו. לא מדוזות, לא גלים, לא הקור. להיות במים היה הכי טבעי עבורו.

"עוד דבר שהרשים אותי אצלו – שום דבר לא היווה עבורו בעיה. לשחות עוד שעה? 'קדימה'. לנסוע למקום כלשהו? 'יאללה, בואו'. ותמיד היה לו פרויקט חדש באופק. לשחות מסרדיניה לקורסיקה. לחצות את הים התיכון בפרפר. השחייה היתה חלק בלתי נפרד ממנו.

"למרות השקט הנפשי לכאורה – בואו לא נתבלבל. הוא היה מאוד תחרותי. תמיד רצה לשפר ולהתקדם. לשחות יותר מהר. מרחק יותר ארוך. מים יותר קרים. אף פעם לא הסתפק במה שכבר השיג. אני זוכר מה קרה כשהגענו לטנריף, לפני גיברלטר. היתה לנו פגישה עם הקפטן שליווה אותנו. כולנו היינו לחוצים. שלמה לא. הוא כבר היה בסרטים האלה. שום דבר לא הטריד אותו. 'מתחילים כאן וגומרים כאן. מה הסיפור?' היה מדהים לראות איך הוא תופר את כל המשחים האלו, ורותם אליו שחיינים נוספים.

"באימונים לקראת גיברלטר היינו די במתח. לא שלמה. תמיד היה לי נדמה שאם יהיה רגע קשה נוכל לבוא אל האיש הגדול הזה, להניח ראש על כתפו והוא כבר ידאג שהכל יסתדר. אף פעם לא קל לשמוע על איש שמת. במיוחד לא על מישהו שכל הזמן עסוק בעשייה. על מותו שמעתי דרך קבוצת הווטסאפ של 'דינמו גורדון'. אנשים היו בהלם. אחת השותפות בקבוצה אמרה: 'זה לא יכול להיות! אני חייבת להתקשר אליו!'. וגם אני חשבתי: 'איך זה ייתכן? הרי הוא צעיר ממני'.

"מה אזכור משלמה? כמובן את השלווה והרוגע שהוא משדר. ובמקביל לזה את הלהט למצוא אתגרי שחייה חדשים. בעיקר שחייה למרחקים ארוכים. זו תכונה שנדיר למצוא. והוא גם אף פעם לא עשה מזה עניין. הדרך להנציח אותו צריכה להיות משחה ארוך ומיוחד, בכנרת או בים התיכון. משהו שיתאים לאופי של שלמה כפי שכולנו הכרנו אותו".

משה גרטל, שחיין עבר ושחיין מאסטרס

"צילמתי אותך שוחה והוספתי דברי פרשנות על הדרך כי פעם אחת רציתי לשדר כמוך!", כך התבדח איתי בחיוך שובה לב שלמה אמיתי ז"ל, מאושר עד הגג של הבריכה האולימפית בווינגייט. באותן השניות בסיומו של משחה מאה מטרים חופשי (כמעט מתתי) באליפות החורף שהייתה בפברואר, בקושי זחלתי החוצה מהבריכה. כשניסיתי להחזיר לריאות מעט אוויר, למוח קצת חמצן ולאושש לחיים גוף מפורק ריק מאנרגיות, הוסיף שלמה: 'היה לך יופי של משחה עם תוצאה טובה מאוד'.

"'אני מבוגר משלמה בכמעט תשע שנים. בשפת ה"מאסטרס'", מדובר בשתי קבוצות גיל נפרדות. אבל במשחים הקצרים שיבצו אותי לא פעם עם שחיינים צעירים יותר. זאת משום שלא תמיד היו עשרה אמיצים בקבוצת הגיל שלי. כך מצאנו עצמנו לא פעם מתחרים באותו המקצה מסלול נושק למסלול. שוחים חמישים או מאה מטרים חופשי, חולקים את ההתרגשות של לפני המשחה, ושוב חברים בתהליך ההתאוששות הארוך שאחריו. 'אני לא חושב שהשגתי מדליה אבל זו הייתה חוויה', היה שלמה דואג לשתף אותי בהרגשתו. מכאן גם פליאתי על שלא שחה והוא עומד לצידי כולו חיוכים.

"'מה? איחרת? לא נרשמת? חולה?', התעניינתי. 'תראה', התחיל שלמה, עדיין על שפת הבריכה. 'הקרדיולוג שלי שהוא חבר, או החבר הקרדיולוג שלי, בדק אותי לא מזמן ופסק חד משמעית: 'שלמה, רד מהספרינטים אם אתה רוצה להמשיך ולחיות'!". למה? התחלתי לשאול, מאיפה זה בא לך? בנחת כדרכו מאז, סיפר לעצמו, לי ולעמי חברו (בסבב הם תמיד הגיעו יחד) את מה שהקרדיולוג הסביר לו.

"ככל שאנחנו מתבגרים, אפילו שאנחנו עוסקים בפעילות ספורטיבית סדירה, אנחנו נכנסים לעתים לאזור מסוכן מבחינת תפקודי הלב והמוח. המצב הזה מסוכן במיוחד במשחים המהירים והקצרים הדורשים מאתנו המון כוח מתפרץ – כשאנחנו מבקשים להעביר את הגוף ממצב 'מנוחה' על אדן הזינוק ל'פול-ספיד' במים. או כפי שהקרדיולוג הדגיש, מ'אפס למאה' בתוך עשיריות השנייה – שם נמצאת הסכנה!

"'בגילכם המתקדם'" זה ה-מתכון לפיצוץ מנוע, לשבור את הלב, ולא במובן הרומנטי. כאן עשה שלמה הפסקה מתודית קטנה, לקח נשימה והוסיף: 'אני רוצה לחיות עוד קצת, לא מתאים לי למות בבריכה. רוצה להגשים עוד דברים. אחרי האזהרה של הד"ר אני הולך רק על 'הארוכים' בים או בבריכה, 'רוצה לשמור בלב שלם את הלב שלם. עם הספרינטים גמרתי, לא אתחרה בהם יותר! זה מה יש!' קבע נחרצות.

"הכרנו לפני כחמש עשרה שנה כששלמה הצטרף לסבב. בהתחלה היינו מחליפים חוויות קטנות, אינפורמציה לא מחייבת. מה נשמע, אתה בכושר, מתאמן הרבה, בן כמה אתה, מה עשית, והתוצאה – כמה? כאלה דברים. הרבה בזכות אישיותו הנעימה והחברותית נוצרה בינינו חברות שכזו, כאילו אנחנו מכירים מנעורינו ממש. בשעות ההמתנה הארוכות סביב המשחים (תמונה יושבים באשדות יעקב) ובטרמפים שנתן לי ממטולה, אשדות יעקב, גבעת חיים ווינגייט ועוד, דיברנו כך סתם על מגוון רחב של נושאים. שחייה ואימונים כמובן, פוליטיקה, בריאות, כלכלה, איפה לקנות דירה ומתי (לאחרונה המליץ לי על נדל"ן במה שהיה שדה דוב) ספורט בכללותו, משפחות וילדים (תמונה). תמיד רגוע בקול שקט ובחיוך רחב. נדהמתי לקרוא במרשתת על מותו. איפה התכניות לעתיד שלמה? מה קרה ללב? זה לא צודק למות כך.

"משפחתך הנהדרת ואנחנו חבריך נשאר עם הזיכרונות היפים ממך. אתה יוצא כעת למשחה ארוך בדרכך לחצות את 'האוקיינוס' הגדול שם למעלה. נוח בשלום על משכבך חבר יקר. יהי זכרך ברוך".

טל סנונית, שחיין עבר ושחיין מאסטרס

"את שלמה הכרתי לפני כעשר שנים במשחי המים הפתוחים. הפכנו לידידים טובים. נוצר בינינו חיבור מיוחד סביב המים, ובעיקר עולם המים הפתוחים והים.

"שלמה פנה אלי כמה פעמים וביקש שאשחה איתו ואלמד אותו את סודות הים. שיחותנו היו תמיד מעניינות. בעיקר חשתי כמה גדולה האהבה והכמיהה שלו לים. הוא כל הזמן רצה ללמוד איך להשתפר. שמחתי שזכיתי להכיר איש מקסים, עם לב ענק ועם אהבה ותשוקה גדולה למים".


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il
5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote

מאמרים נבחרים

 • לרוץ עם חיוך: 10 אפקטים פסיכולוגיים חיוביים של ריצה

  מעלה את הביטחון עצמי מוריד את החרדה והלחץ, ואף תורם לשינה עמוקה ומתוקה, עופר צחר עם כל ההשפעות…

  קרא עוד
 • כל אחד יכול: תכנית אימונים קייצית למרחק 10 ק"מ

  החלטתם שאתם רוצים לכבוש יעדים חדשים? היצמדו לתכנית האימונים שלנו מדי שבוע ותגיעו ליעד של 10 ק"מ בכושר…

  קרא עוד
 • החלפת זוגות: כמה קילומטרים נעלי הריצה שלכם יכולות להחזיק מעמד?

  לכל זוג יש את תוחלת החיים שלו, אבל איך יודעים מתי הגיע הזמן להיפרד ולקנות זוג חדש?

  קרא עוד
 • רוצים רגליים חזקות? אימוני כוח והשפעתם על רצים למרחקים ארוכים

  כל מאמן יגיד לכם שכדאי לשלב אימוני כוח אם רצים למרחקים, הפיזיותרפיסט עופר צחר מסביר איך בדיוק זה…

  קרא עוד
 • הקיץ כבר כאן: מה הם הסימנים למכת חום?

  תשישות חום זה נושא שצריך לקחת בחשבון כל מי שמתאמן בקיץ ולכן חשוב לדעת מהם הסימפטומים ואיך מתאוששים?

  קרא עוד
 • המפתח לשחייה מהירה טמון בהרבה יותר מאשר רק כושר

  מאמן השחייה האמריקאי בוב פריצ'ארד הסביר במאמר איך הפכה ג'נט אוונס לשיאנית עולם מדהימה למרות שה-VO2MAX שלה היה…

  קרא עוד
 • הפסקתם לרוץ? 7 טיפים שיגרמו לכם לעשות קאמבק

  זה לא רק פציעות אלא גם עומס בעבודה, ילדים או סתם שחיקה נפשית שעלולים לגרום לנו להפסיק לרוץ…

  קרא עוד
 • איך מטפלים בדלקת אצל רצים?

  האם אתם זקוקים למנוחה? האם אתם צריכים גם טיפול תרופתי? לכל פציעה יש את הסיבה שלה וחשוב לדעת…

  קרא עוד
 • נפצעתם? איך תדעו שיש לכם דלקת?

  השאלה שצריכה להישאל היא איך תדעו שאתם סובלים מדלקת או מפציעה אחרת?

  קרא עוד
 • המראות ונחיתות: כיצד צריך לנחות על כף הרגל בזמן ריצה?

  מהי צורת הנחיתה האידאלית של כף הרגל בזמן ריצה? במטא-אנליזה שבוצעה לאחרונה ניסו לבדוק האם ישנו קשר בין…

  קרא עוד
 • כיצד מתחילים לרוץ בגיל מבוגר ובעודף משקל?

  כל מה שתצטרכו הוא משמעת עצמית וסבלנות, והשאר יגיע עם הזמן. הנה כל הכללים לרץ המתחיל

  קרא עוד
 • למה כל כך חשוב לשנות את מהירות הריצה?

  זה לא רק עוזר לאימונים להיות יותר מעניינים, אלא הכרחי לחיזוק שרירים אחרים שלא ממש ישתתפו במאמץ אם…

  קרא עוד
 • כל מה שאתם צריכים לדעת על "אימון טמפו"

  שמעתם על זה, אבל אתם לא בטוחים מה זה אומר? המאמן דניאל קרן מסביר ומדגים איך תעשו את…

  קרא עוד
 • "זהו אני פורש": 5 מחסומי ריצה שאתם יכולים לחסל

  פעם היה נהוג לומר שהצטברות חומצת חלב עוצרת אותנו וזה הסימן להאט, אבל היום מדענים כבר יודעים לפרק…

  קרא עוד
 • תרגילי טכניקה: אימוני איכות שכדאי לכם לבצע כעת

  הרצים המקצוענים עושים אותם, אבל מה עם כל הרצים החובבים? למה זה כל כך חשוב ולמה צריך לעשות…

  קרא עוד
 • יום הריצה הבינלאומי: 10 סיבות מדוע גם לכם כדאי להתחיל לרוץ

  אין יום יותר ראוי לחגוג מאשר את "יום הריצה הבינלאומי", אז אם גם אתם חושבים בכיוון הזה ורוצים…

  קרא עוד
 • פעם ב-123 שנה: מרתון בוסטון בוטל סופית

  בשל הקורונה ולאחר 123 שנה המרתון הוותיק בעולם בתקופה המודרנית, נעל את דלתותיו ותלה את נעליו לשנה זו

  קרא עוד
 • אימוני איכות כשאין מטרה באופק ~ אימון פרטלק

  יש שיגידו שמשחקי מהירות הם הדרך הטובה ביותר לגרום לנו להתרגל לרוץ בקצבים שאנחנו מתקשים להאמין שנעמוד בהם.…

  קרא עוד
 • אימוני איכות כשאין תחרות מטרה באופק – אימון עליות

  אין כרגע מרוצים באופק, אבל זה לא אומר שלא צריך להמשיך באימונים. הנה מה שכדאי לכם לעשות בתקופה…

  קרא עוד
 • כיצד תבחרו את נעלי הריצה שלכם?

  עומדים לקנות נעליים? מה הדגשים שעליכם לדעת ומה הקשר בין פציעות ספורט לנעלי הריצה? השאלות הכי חמות בעולם…

  קרא עוד
 • דמיון מודרך: 6 כללים שיעזרו לכם לדמיין את עצמכם מצליחים במטרות הריצה שלכם

  הדמיון הוא כלי חשוב בהכנה לאתגרים פיזיים ובטח שאתגרי סבולת, לא רק עבור המקצוענים אלא עבור כל מי…

  קרא עוד
 • "אם לא תעשה מתיחות בסוף הריצה, יתפסו לך השרירים!". האמנם?

  מתיחות הן מנהג מושרש בשגרת האימונים של מתאמנים רבים, אולם מחקרים רבים בשנים האחרונות מדווחים כי האמונה הזו…

  קרא עוד
 • לא מספיק גמישים? אולי זה הופך אתכם למרתוניסטים טובים יותר

  מחקרים שבוצעו בעבר הוכיחו שדווקא מי שהיה נוקשה יותר נהנה מריצה יעילה יותר ובכך חסך אנרגיה ורץ מהר…

  קרא עוד
 • התחרויות חוזרות: נקבעו תאריכים חדשים לג'ירו ד'איטליה והוואלטה א'אספניה

  עונת המרוצים מתוכננת להתחדש ב-1 באוגוסט עם ה"סטראדה ביאנקי" באיטליה ובאוקטובר שני הגראנד-טורים של איטליה וספרד יתנגשו אחד…

  קרא עוד
 • גיא כהן שוחה בתעלת למאנש

  דעות || החזירו לשחייני המים הפתוחים את הים! עכשיו

  שחיין המרתון במים הפתוחים, גיא כהן, מתרעם על ההחלטה לא לאפשר עדיין לחזור לשחייה בים ויש לו דעה…

  קרא עוד
 • אסטרטגיית היציאה לרצים: תכנית אימונים לחודש הראשון שלאחר פגרת הקורונה

  את החזרה לריצה כדאי לעשות באופן מדורג, אז המאמן ואלוף ישראל לשעבר במרתון יאיר קרני, הכין לכם תכנית…

  קרא עוד
 • אילו פעילויות משפרות את התפקודים הניהוליים של ספורטאים צעירים?

  ספורטאים בכלל וטריאתלטים צעירים בפרט ייהנו מכישורי חשיבה בדמות יכולות ארגון, תכנון וגמישות מחשבתית כדי למקסם את כישוריהם.…

  קרא עוד
 • האם ניתן לרוץ עם מסכה?

  אנחנו חיים ב"עידן הקורונה" ויש הוראה מחייבת כאמור, להתנייד מחוץ לבתים עם מסכה על הפנים וזה כולל גם…

  קרא עוד
 • מעבדות לחירות: מדינת ישראל, שחררי את הספורט שלנו. עכשיו

  אסטרטגיית היציאה המפורסמת כבר נתפרת בימים אלו, אז בהנחה שהגבלות התנועה יישארו איתנו עוד הרבה זמן, קשה לחיות…

  קרא עוד
 • 8 "מטרות קורונה" לרץ החובב שמרגיש בחל"ת מהריצה

  העולם עצר מלכת וגם אתם מורידים הילוך כיוון שאתם מרגישים שבלי מרוץ מטרה, בלי יעד, אין טעם להשתגע…

  קרא עוד
 • 5 מנטרות שירימו אתכם ויעזרו לכם לסיים אימונים ומרוצים

  מה הם המנטרות שיעזרו לכם לסיים מרוץ או אימון קשה וארוך? הנה מבחר מנטרות שיעצימו אתכם, ימלאו אתכם…

  קרא עוד
 • פרויקט "מצילים חיים" בשוונג || "ניתן להפחית את הסיכון של ספורטאים למות ב-90%"

  איך מונעים את הטרגדיה הבאה? לפי קרדיולוג הספורט ד"ר דן הדס, יש לקרוא נכון יותר את הבדיקות פשוטות…

  קרא עוד
 • מה כואב לכם? כך תקטינו את הסיכוי לפציעה

  מה הן הפציעות הנפוצות ביותר אצל רצים, מה הסימפטומים שלהם וכיצד ניתן לטפל בהם

  קרא עוד
 • 5 דברים שבהם שונה מרתון ירושלים ממרתונים אחרים

  הנה חמישה דברים שעושים את ההבדל בין מרתון ירושלים לשני המרתונים הגדולים האחרים בישראל

  קרא עוד
 • תזונה למרחקים ארוכים: מה אוכלים לפני ואחרי מרתון מלא?

  דיאטנית הספורט יעל רותם עם כל הדגשים שבוע לקראת הזינוק, ביום המרתון וגם כיצד להתאושש תזונתית לאחר שסיימתם…

  קרא עוד
 • סקס לפני תחרות: מי אמר שלא כדאי?

  מסתבר שהתאוריה הישנה שאומרת שלא כדאי כבר לא הכי רלוונטית. יחסי מין יכולים לעזור, גם לגברים וגם לנשים…

  קרא עוד
 • שרון לין: "תפסיקו להגיד 'אני עצלן', 'למה לא קמתי לאימון' או 'אני שמנה'"

  למלים שאתם מוצאים מהפה קיימת משמעות גדולה ולפעמים אף מכרעת. ראיון מרתק עם שרון לין שחושף בפנינו שפה…

  קרא עוד
 • שלשה בישראמן: "לפני שדימה נהרג הוא ביקש ממני לרוץ אתו מרתון"

  ייבגני קלישר מעולם לא תכנן לרוץ יותר מ-10 קילומטרים, אבל אחרי שאחיו דימה נהרג בתאונת רכיבה באימונים לישראמן…

  קרא עוד
 • רוצים לרוץ טוב יותר? כדאי לכם לשחות חתירה

  אחד הסודות של הרצים הטובים בעולם הוא שחיית חתירה - כך גם אתם יכולים להשתפר

  קרא עוד
 • מרתון עולמי || בואו להכיר את מרתון ונקובר

  הפעם אילן זיסר מתאר את כל מה שאתם צריכים לדעת על מרתון ונקובר, שבו מסיימים כל שנה 4,000…

  קרא עוד
 • מרתון עולמי || בואו להכיר את מרתון רג'יו אמיליה שבאיטליה

  תתפלאו לדעת, אבל יש יותר מ-1,000 מרתונים בעולם וזו סיבה מספיק טובה להכיר אותם ועל הדרך אולי אפילו…

  קרא עוד
 • רועי זוארץ ואנטונינה רזניקוב ניצחו במקצה האולימפי בטריאתלון אילת

  האילתים בלטו במקצה האולימפי של טריאתלון אילת, במסגרתו נערכה גם אליפות ישראל לנוער ולקבוצות הגיל. איליי כאסקי ואביב…

  קרא עוד
 • 6 טעויות אכילה שאתם עושים לאחר הריצה

  לא מספיק רק לרוץ כדי לשמור על המשקל ומתאמנים רבים מופתעים לגלות את זה במוקדם או מאוחר. למה…

  קרא עוד
 • האם בשנה הבאה נראה רוכב ישראלי בטור דה פראנס?

  קבוצת האופניים הישראלית השתלטה על קבוצת קטושה-אלפסין וקיבלה את הרישיון שלה להתחרות כאחת מ-18 הקבוצות הגדולות בעולם בשלוש…

  קרא עוד
 • האיירונמן הראשון שלי: "בתחרות בהמבורג עברתי חוויה שאזכור לכל החיים"

  אמיר אלפיה תכנן לעשות את תחרות איש הברזל הראשונה שלו בפרנקפורט, אך עקב פציעה התחרה לפני ימים אחדים…

  קרא עוד
 • גבולות הריצה: האם לידיעה מהו מרחק הריצה יש השפעה על מהלך הריצה?

  איך קורה שכאשר מתכננים ריצת 10 ק"מ, כבר בקילומטר ה-6 מתחילים לחשוב על הסיום והריצה הופכת לקשה יותר?…

  קרא עוד
 • הזינוק לאולימפיאדה: מה הטריאתלטים המקצוענים צריכים לעשות כדי להגיע למשחקים האולימפיים

  טריאתלטים מקצוענים מחשבים במהלך השנתיים שלפני המשחקים האולימפיים את הניקוד האולימפי שלהם ונעים במרץ על פני הגלובוס להשיג…

  קרא עוד
 • הטעויות שאתם עושים כשאתם קונים נעלי ריצה

  5 הטעויות הקריטיות שעלולות להוביל אתכם לקנייה מאכזבת ושאולי גם תגרום לכם לפציעה לא רצויה

  קרא עוד
 • "הג'ירו ד'איטליה יחזור לישראל ובתכנון גם הטור דה-פראנס"

  כך טוען דניאל בנעים שהפיק בפועל עבור המיליארדר סילבן אדמס את הג'ירו ד'איטליה בישראל לפני שנה. האם הדבר…

  קרא עוד
 • אבישג טורק: "אין שום דבר שבן אדם חולם עליו והוא לא יכול לעשות"

  לאחר שצלחה את תעלת למאנש ואת משחה קטלינה יוצאת אבישג טורק להרפתקה חדשה בניו יורק על מנת להשתתף…

  קרא עוד
 • שחר שגיב בטריאתלון ראשון לציון

  שחר שגיב: "אני מאוד מאוכזב, אבל אני צריך להתאושש ולהתרכז לאליפות אירופה בהולנד"

  בשיחה עם שוונג מספר הטריאתלט הבכיר של ישראל על המכה שקיבל בזמן השחייה ומה הרגיש עד שהחליט לא…

  קרא עוד
 • היכן תמצאו מקורות טובים למגנזיום?

  מגנזיום הוא אחד המינרלים החשובים בגופנו והוא משתתף ביותר מ-300 תהליכים בגוף, מה הסיבות לחסר שלו והיכן תמצאו…

  קרא עוד
 • דיקור יבש לרצים – מה זה ואיך זה יכול לעזור לכם?

  נפצעתם בזמן הריצה, הרכיבה או השחייה? הפיזיותרפיסט עופר צחר מנתח ומסביר מהו דיקור יבש והאם הוא יכול לסייע…

  קרא עוד
 • כיצד בדיקת צח"מ קובעת מה פוטנציאל הסבולת שלכם?

  יש קשר הדוק בין המאמץ אותו אתם משקיעים בפעילות סבולת לצריכת החמצן שלכם. בראיון עמו מסביר ד"ר יוני…

  קרא עוד
 • 10 מסלולי הריצה היפים והנכונים בישראל

  קבלו את עשרת מסלולי הריצה היפים והנכונים מאילת ועד ראש הנקרה. אז איפה הכי כדאי לרוץ?

  קרא עוד
 • פרויקט "מצילים חיים" בשוונג || איך תפחיתו את הסיכון לאירוע לב בפעילות גופנית?

  ראיון עם ד"ר יוני ירום שמסביר שגם אם ב-99 מתוך 100 מקרים אירועי לב מתרחשים דווקא במנוחה ולא…

  קרא עוד
 • אב השנה: רץ מרתון עם 5 תינוקות בעגלה

  מה גרם לצ'אד קמפל מארה"ב לרוץ עם חמישה תינוקות בעגלה ולהוסיף מייל נוסף לסיום? סיפור ריצה מרתק

  קרא עוד
 • כיצד ספורטאים יכולים להפחית את הסיכון לפציעה?

  עם כל הכבוד ליכולת ולכישרון הספורטיבי, פציעת ספורט היא הבעיה הראשונה של כל מי שהינו ספורטאי מקצועי או…

  קרא עוד
 • שאלת השבוע: גברים, אתם רצים עם תחתונים מתחת לטייץ?

  גברים היום תורכם! איך אתם רצים? עם תחתונים או בלי?

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדוע אתם נפצעים דווקא לפני המרתון שלכם?

  איך זה שדווקא בחודש שלפני המרתון רצים ורצות מדווחים על פציעות במהלך האימונים יותר מאשר בכל נקודת זמן…

  קרא עוד
 • זינוק לתחרות איש ברזל

  בדקו את עצמכם: כך תדעו שביצעתם את תחרות איש הברזל שלכם בצורה נכונה

  התאמנתם קשה, השקעתם המון, אבל כדי לעבור את התחרות המפרכת הזו צריך למצוא את כל הגורמים שיקלו עלינו…

  קרא עוד
 • דדי שושן רוכב בישראמן 2019

  רוח הישראמן: "לפני שאתה ספורטאי אתה צריך להיות קודם כל בן אדם"

  מה אתם הייתם עושים אם הייתם רואים רוכב מתרסק ונפצע או נתקע בגלל בעיה טכנית? לדדי שושן ואוהד…

  קרא עוד
 • 25 תמונות מטורפות של ישראמן 2019

  המרחבים האינסופיים, המאמץ האנושי, היכולת הבלתי רגילה והאושר הרגעי, כל אלו נקלטו בעדשת המצלמה - בואו להיסחף עמנו

  קרא עוד
 • תכנית אימונים ל-10 ק"מ לקראת מרתון סמסונג ת"א

  החלטתם להגשים חלום ולהשתתף במרוץ? הנה תכנית אימונים מיוחדת של GARMIN והמאמן גווין קנינג לקראת מקצה ה-10 ק"מ…

  קרא עוד
 • מדוע חשוב לרצים לדעת מהו סף חומצת החלב שלהם?

  ד"ר יוני ירום מבעלי מדיקס, מרכז לרפואת ספורט, מסביר בראיון על תהליך הבדיקה, מה התוצאות המתקבלות ממנה וכיצד…

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדריך תזונה למרתון מלא

  התזונה במסגרת מרתון מלא היא חלק בלתי נפרד וחשוב מההכנה הסופית ליום הזינוק. אז איך מתכוננים בימים שלפני…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם זיו שילון שנפצע אנושות בעזה וסיים תחרות איש ברזל

  הפודקאסט של שוונג מארח את זיו שילון שנפצע אנושות ברצועת עזה ואיבד את ידו השמאלית ונפגע קשה בידו…

  קרא עוד
 • 18 המרוצים הקשוחים ביותר בעולם שאתם לא מכירים

  ממסעות של חודש באלסקה, דרך המדבריות של הסהרה, הרי הרוקי והאלפים, ספרטה ועד לחצר ביתו של האיש שמומחה…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם השחיין גיא כהן שצלח את תעלת למאנש

  הפודקאסט החדש של שוונג מארח הפעם את שחיין המים הפתוחים גיא כהן שצלח הקיץ את תעלת למאנש וכך…

  קרא עוד
 • יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • מהי בדיקת ארגומטריה לספורטאים?

  מהי בדיקת לב במאמץ ומה התוצאות שלה אומרות על הלב שלכם? ד"ר יוני ירום מסביר בראיון על תהליך…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם הטריאתלט שחר שגיב ואביו הרץ האולימפי שמי שגיב

  הפודקאסט החדש של שוונג עם הדמויות המסקרנות והמרתקות ביותר בספורט הסבולת בישראל. שמעו את זה...

  קרא עוד
 • האם השחייה בריאה לכם?

  חוץ מזה שהיא מומלצת כפעילות גופנית באופן כללי, כדאי מאוד לספורטאים בענפים אחרים להכניס אותה לתכנית האימונים, שלא…

  קרא עוד
 • האם כדאי לכם לצרוך ג'ל אנרגיה?

  מהו ג'ל אנרגיה, למי הוא מתאים ולמי פחות ומה הם הג'לים שהוסיפו להם חומצות אמינו? התזונאי חן שרייבר…

  קרא עוד
 • 6 מזונות שיעזרו לכם להתאושש לאחר אימון

  תזונה לאחר אימון חשובה לא פחות מהאימון עצמו, אז אספנו לכם שישה מזונות מצוינים שיעזרו לכם להתאושש מהר…

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • האם בריצה צריך להגדיל את אורך הצעד ואת התדירות?

  בניסיונות לשפר את סגנון הריצה שלכם, נבדוק הפעם האם חשוב לנסות ולשפר את הצעד בזמן הריצה והאם יש…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • על ספת הפסיכולוג: מדוע אתם רצים בכלל?

  ייתכן שכושר גופני או ירידה במשקל היו המוטיבציות הראשוניות לריצה, אך למי שהפך זאת לחלק מאורח חייו, מסביר…

  קרא עוד
 • 8 סיבות מבוססות מדע מדוע חשוב לרוץ או לבצע פעילות גופנית

  כולנו מודעים לכך שריצה ופעילות גופנית טובה לבריאות, אך האם ידעתם על סגולות הריפוי של אימון גופני באופן…

  קרא עוד
 • בן לקום שחיין צרפתי שמנסה לצלוח את האוקיאנוס השקט

  יחצה בשחייה את האוקיינוס השקט למרחק של כ-9,000 ק"מ

  בן לקום הצרפתי, ינסה להיות האדם הראשון שיחצה את האוקיינוס בשחייה מיפן ועד לסן פרנסיסקו, בזמן של שישה…

  קרא עוד
 • מהם 100 המזונות המזינים ביותר לספורטאים?

  האם קיים מזון אחד בודד המכיל את כל מה שגופנו צריך? קבוצת מדענים בדקה 1,000 מזונות שונים והרכיבה…

  קרא עוד
 • גלגל חמישי: מרוצי האופניים הגדולים בעולם שאתם חייבים להכיר

  מרוצי האופניים הוותיקים בעולם החלו כבר בסוף המאה ה-19 וכיום יש מאות מרוצים יומיים או רב-יומיים בכל העולם,…

  קרא עוד
 • מתי מחליפים נעלי ריצה?

  מתי באמת אתם צריכים להחליף נעלי ריצה?

  מדובר אולי בשאלה הכי מסתורית בעולם הריצה, אז איך בכל זאת תדעו מתי הגיע הזמן להחליף את הנעליים?…

  קרא עוד
 • איך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם?

  הרבה אנשים שואלים את עצמם אם צריך לנחות על העקב או על אמצע כף הרגל, אבל מה שיותר…

  קרא עוד
 • איירונמן ווילס

  מהם 11 הטריאתלונים הקשים בעולם למרחק איש ברזל?

  אתר האינטרנט 220triathlon דירג את המסלולים הקשוחים בעולם לפי קטגוריות שונות כמו אחוז הפורשים, טיפוס מצטבר, זמן ממוצע…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • איש רץ בחיק הטבע

  10 חוקי ברזל בריצה

  אימונים נכונים יעזרו לכם להגשים את החלומות שלכם בריצה, אבל על מנת להגיע אליהם חשוב לאמץ ולהפנים מספר…

  קרא עוד
 • רשמית: הרוכב הישראלי גיא ניב מסייקלינג אקדמי פרש סופית מהג'ירו ד'איטליה

  הרוכב גיא ניב פרש בדקות אלו סופית מהג'ירו ד'איטליה, לאחר שבלילה החולף חש ברע והתלונן על חום, כאבי…

  קרא עוד
 • לקראת הג'ירו ד'איטליה: "הרוכבים מאומנים לקחת את עצמם לקצה פיזיולוגית ומנטלית"

  הצצה נדירה וראיון בלעדי בשוונג עם רופאת הספורט והפסיכולוגית של קבוצת הפרו טור "סייקלינג אקדמי" לקראת ג'ירו ד'איטליה…

  קרא עוד
 • בניית הולודרום הראשון בישראל

  בוולודרום החדש תרכבו ללא בלמים ועם הילוך אחד בלבד

  הוולודרום האולימפי הראשון בישראל יהיה מוכן בעוד מספר חודשים, אז יצאנו לבדוק מה בדיוק יהיה שם? למי המתקן…

  קרא עוד
 • שוונג פודקאסט || תכנון ריצה ל-10 ק"מ עם התייחסות לתוואי משתנה

  האם ההתרגשות משפיעה על הדופק בריצה בתחרות ומהם מקורות האנרגיה שלנו בריצה? התזונאית והפיזיולוגית של המאמץ יפית גלילי…

  קרא עוד
 • סיפור דרך: ניתוח המסלול של המרתון המלא בירושלים

  איפה רצים? מה רואים? למה כל כך חשוב להכיר את המסלול הזה מראש והכי חשוב מתי פוגשים את…

  קרא עוד
 • גביע הים האדום בשחייה במים פתוחים

  רוצים להימנע מלחץ כרוני ודיכאון? תתחילו לשחות

  הרבה אנשים אוהבים לשחות, אבל לא כולם מבינים עד כמה גדולה התרומה שלה למוח בזכות האנדרופינים וגם בזכות…

  קרא עוד
 • איך זה שאתם עדיין לא התחלתם לרוץ?

  מספר הרצים בארץ רק עולה, אבל כנראה שיש יותר אנשים שרוצים לעשות את זה אבל מוצאים סיבות טובות…

  קרא עוד
 • מיתוסים על התאוששות שחייבים לנפץ

  סביב הפגרה נרקמים מיתוסים רבים שהגיע הזמן לנפץ, אז בקשנו מהמאמן גלעד קראוז שינפץ לנו אותן אחת אחת…

  קרא עוד
 • איך אומרים לרכב או לרכוב?

  מה נכון להגיד ומה טעות? האם לרכב היא הצורה הנכונה או דווקא לרכוב? הנה הפתרון של האקדמיה ללשון…

  קרא עוד
 • כל מה שרציתם לדעת על הג'ירו בישראל ולא היה לכם את מי לשאול

  לקראת האירוח ההיסטורי של הג'ירו ד'איטליה בישראל ראיינו את מפיק המרוץ בארץ, אז באיזה רחובות תוכלו לראות את…

  קרא עוד
 • משהו קטן וטוב: 3 חטיפים קטנים ובריאותיים לאחר אימון גדול

  הם קטנים, טעימים ומלאי אנרגיה. שלושה מתכונים מעוררי תיאבון לכדורי אנרגיה קטנטנים שיתאים לכם בול אחרי אימון להחזרת…

  קרא עוד
 • 15 טיפוסים נוראיים לרוץ איתם

  בטוח יצא לכם לרוץ בחברתם לא פעם וחלקם אפילו לא יודעים שהם כאלו, אז ריכזנו את הטיפוסים האקסטרווגנטיים…

  קרא עוד
 • "רצתי 250 ק"מ במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה והצבתי לעצמי גבולות חדשים"

  מדבר, חול וחום אימים חיכו לאולטראיסט תומר סימונוב, שהשתתף במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה למרחק של 250 ק"מ בשבעה…

  קרא עוד
 • הדבר הגדול הבא: אימון הריצה הבא שלכם יתקיים ב…חו"ל

  מחנות אימונים בחו"ל זה הדבר הגדול הבא שכובש את עולם הריצה בישראל, לאחר שאתיופיה, בולגריה וצרפת הפכו למתחמי…

  קרא עוד
 • 4 סיבות מצוינות שבגללן כדאי לרצים לשחות

  הרבה מאוד רצים אוהבים לבצע אימונים משלימים, אבל במקרים רבים השחייה תמיד עולה כאופציה טובה. מה הופך אותה…

  קרא עוד
 • הרץ שנפצע לאחר שהותקף על ידי נץ

  את הריצה הזו לא ישכח לעולם אנדי לוולין, שנחבל באופן חמור על ידי נץ ששרט את קרקפת ראשו…

  קרא עוד
 • איך מתמודדים עם משברים במהלך מרוץ?

  זה אף פעם לא בתכנון, אבל לפעמים אין ברירה ואנחנו חייבים לבצע "אתחול" מחשבתי כתוצאה ממשבר במרוץ. אז…

  קרא עוד
 • 10 רוכבים שכדאי לשים לב אליהם בטור דה פראנס השנה

  כריס פרום, ריצ'י פורט, רומיין ברדט ועוד שבעה רוכבים עצמתיים שכדאי לשים לב אליהם החל מיום שבת

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • רוצים לשפר תוצאות בריצה? אולי כדאי שתתחילו לשחות

  מאמן השחייה אורי סלע מסביר, שעל מנת לשפר את התוצאות שלכם בריצה, מומלץ מאוד לשלב ענפי ספורט "מאריכי…

  קרא עוד
 • למה יש כאבי צד בריצה ואיך מפסיקים את זה?

  רוב הרצים חווים כאבי צד, בעיקר בתחילת דרכם. בדרך כלל הם עוברים ככל שמתרגלים לריצה, אבל ניתן גם…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מדוע ההדרגתיות בריצה כל כך חשובה?

  כאשר מדלגים על שלבים ומגדילים יותר מדי את מרחקי הריצה בין שבוע לשבוע או בין חודש לחודש, אתם…

  קרא עוד
 • כיצד תהפכו את הריצה לחלק מהחיים שלכם?

  ההחלטה להתחיל ולעסוק בפעילות גופנית היא החשובה ביותר, אבל כדי להפוך את זה לתחביב אהוב ולשמור עליו צריך…

  קרא עוד
 • איך קושרים נעלי ריצה נכון ונמנעים משלפוחיות?

  זו אולי נראית הפעולה היומיומית הפשוטה ביותר, אבל לקשירה נכונה של נעלי הריצה שלכם יש השפעה על התנועה,…

  קרא עוד
 • כיצד אימוני כוח תורמים לשיפור ריצה למרחקים ארוכים?

  במחקר שהתפרסם עולה כי אימון כוח תורם לשיפור יכולת הריצה למרחקים ארוכים. אז איך אתם יכולים להשפיע על…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • איך לחזק את הגוף לריצה בעליות?

  אימוני עליות מחזקים מאוד ומשפרים אותנו כרצים. אם עליות גורמות לכם לכאבים, כדאי שתלמדו את 6 התרגילים כאן,…

  קרא עוד
 • משקפת שחייה

  איך מתאימים משקפת שחייה?

  עומדים לקנות משקפת שחייה חדשה? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת כדי שההתאמה תהיה מושלמת. כנסו וצפו

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  10 דברים שאסור לשכוח לפני שיוצאים לתחרות

  לא בכל יום אנחנו משתתפים במרוץ, אבל כשזה קורה כדאי שנהיה ערוכים בצורה הטובה ביותר. הנה הדברים החשובים…

  קרא עוד
 • מהו סף חומצת חלב ואיך הוא עוזר להשתפר בריצה?

  שמעתם עליה רבות אך יתכן שלא תמיד הבנתם את תפקידה, לאחר שתקראו ותבינו את חשיבותה תדעו מדוע אתם…

  קרא עוד
 • לא מריח טוב: כיצד מתמודדים עם פוּקים במהלך ריצה או פעילות גופנית?

  גם אם לא נעים לדבר על פוקים, חייבים לשים את זה על השולחן ולהבין את התופעה. יש לדבר…

  קרא עוד
 • צ פ ו || אחוות רצים: המרתוניסט שהגיע מעולף ומותש לקו הסיום במרתון לונדון

  הנסיך וויליאם והנסיך הארי צפו בו כאשר הוא מדדה אל עבר קו הסיום נתמך משני צדדיו - הצד…

  קרא עוד
 • מחקר חדש: שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות לחיים

  אז כמה שעות כבר הוספתם לחיים בזכות הריצה? מחקר חדש קובע שכל שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות…

  קרא עוד
 • איך תתאמנו לקראת טריאתלון אולימפי ראשון?

  אם יש לכם כושר ריצה והחלטתם שאתם רוצים להתנסות גם בטריאתלון, זה בהחלט אפשרי. כמה צריך להתאמן? איך?…

  קרא עוד
 • פציעות ספורט: נכון או לא נכון? מיתוסים מעולם הריצה

  בשנים האחרונות הפכה הריצה לתחביב אופנתי בקרב נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד. עם העלייה בפופולריות החלו להשתרש בתודעה…

  קרא עוד
 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • ילד רץ

  עד כמה בריא לילד לרוץ מרתון?

  הביטו על קו הזינוק בפעם הבאה ותראו שיש בו יותר ויותר ילדים ונערים שרצים למרחקים של 10 ק"מ,…

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך וגדל ואם…

  קרא עוד
 • שחייה במים פתוחים

  6 מיתוסים על שחייה של טריאתלטים

  למה לא כדאי להסתפק בסגנון אחד באימונים? למה לא צריך להזניח את עבודת הרגליים והאם דווקא טריאתלטים צריכים…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  איך נולדה תחרות האיירונמן הראשונה בעולם?

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • כדת וכדין: מדוע ריצה היא דת לכל דבר?

  תתפלאו, אבל יש בה רבנים, מקומות קדושים ואפילו תורה שבעל פה... הנה 10 השוואות מעניינות בין המאפיינים של…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • סף חומצת חלב: מה עושים כשהרגליים לא יכולות לרוץ יותר?

  כשקורה לכם דבר כזה, כנראה שחומצות החלב "השתלטו" לכם על הגוף. החדשות הטובות הן שאפשר לשלוט בזה, לשפר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות