שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

אופניים טור דה פראנס 2020

טור דה פראנס 2011- כל הקבוצות, הרוכבים והמטרות

22 קבוצות, כל אחת עם 9 רוכבים, זומנו לטור דה פרנס 2011. כל 18 קבוצות דרג הפרו טור (הדרג הבכיר) ישתתפו ואליהן יצטרפו ארבע קבוצות הדרג שני אשר קיבלו זימונים מיוחדים. כל קבוצה מגיעה לטור עם תוכנית עבודה. "סאקסו בנק- סאנגארד", "לאופרד- טרק", "ביאמסי" ולקיוגאס- קנונדייל" ירצו לסיים את הטור של 2011 עם החולצה הצהובה של המוביל אך מעבר לה יש עוד מטרות בהן יתרכזו רוכבים מקבוצות אחרות


22 קבוצות, כל אחת עם 9 רוכבים, זומנו לטור דה פרנס 2011. כל 18 קבוצות דרג הפרו טור (הדרג הבכיר) ישתתפו ואליהן יצטרפו ארבע קבוצות הדרג שני אשר קיבלו זימונים מיוחדים. כל קבוצה מגיעה לטור עם תוכנית עבודה. "סאקסו בנק- סאנגארד", "לאופרד- טרק", "ביאמסי" ולקיוגאס- קנונדייל" ירצו לסיים את הטור של 2011 עם החולצה הצהובה של המוביל אך מעבר לה יש עוד מטרות בהן יתרכזו רוכבים מקבוצות אחרות

מאת:יאיר בן עמי
כתבה קודמת- קונטאדור והסטטיסטיקה ההיסטורית


סאקסו בנק- סאנגארד  (Saxo Bank Sungard)קבוצת סאקסו בנק- סאנגרד באה לטור דה פרנס כדי להגן על התואר.
אלברטו קונטאדור הוא רוכב הגרנד טור הטוב ביותר של הדור. אם ימשיך בקצב הניצחונות, בגרנד טורים, של 4 השנים האחרונות בשנתיים הבאות הוא ישבור את שיא 11 הניצחונות בגרנד טורים השייך כיום לאדי מרקס. עד כה יש לו 3 ניצחונות בטור (בשנתיים האחרונות ברציפות), ניצחון בוואלטה ועוד שני ניצחונות בג'ירו ד'יאטליה. קונטאדור הוא אחד משני המטפסים הטובים בעולם ואחד מהשענים הטובים. ביום רגיל לא יכול אף אחד לנצח אותו על פסגות הרים וביום טוב הוא ינצח במרוץ האישי נגד השעון. הוא אינו רוכב דומה לרוכבי הדור שלו. הוא אינו ממוקד תחרות אחת מדי שנה כפי היה מנצח הטור הסדרתי האחרון (לאנס ארמסטרונג) אלא רוכב בעל רצון להותיר חותמו על כל הגרנד טורים ובעל התלהבות מספיקה כדי לנסות את מה שהשיגו בודדים לפניו- הדאבל היוקרתי. ניצחון בטור דה פרנס ובג'ירו ד'איטליה באותה השנה. ניסיון כזה לא עשה אף רוכב מאז מרקו פאנטני בשנת 1998. את הג'ירו הוא ניצח במאי ועכשיו הוא יזנק לטור בכוונה להיות המנצח הסדרתי הראשון המשיג את הדאבל מאז מיגל אינדוריאן בשנת 1993. כל הרכב הקבוצה נבנה עבור מטרה זו, לא אף מטרה אחרת ורק מטרה זו. היתרון הגדול של קונטאדור לא יהיה רוכב בקבוצתו או יכולותיו בהרים או במרוץ האישי נגד השעון ואפילו לא במרוץ הקבוצתי נגד השעון. היתרון הגדול של קונטאדור הוא ביארן ריס, המנהל והבעלים של הקבוצה. ריס הוא אחד מהטובים ביותר בהכנת מערך תחרות, קריאת מהלכי התחרות וארגון, תאום ושיתופי פעולה מול קבוצות אחרות. ריס הוא המשקולת המאזנת את קונטאדור היכול להחליט כי ברגע נתון נמאס לו לשבת בדבוקה ולצאת למתקפה על פי רגש ולא על פי תוכנית סדורה המתאימה למהלכי התחרות ולוקחת בחשבון את הימים הבאים. בשביל זה ריס שם והוא יודע כיצד לדבר לליבם,שכלם ורגשותיהם של הרוכבים בקבוצתו. ניקי סורנסן יגיע לטור כאלוף דנמרק.
הרכב משוער:
 אלברטו קונטאדור (ספרד), חוזוס הרננדז (ספרד), דאני נאווארו (ספרד), בנג'מין נובאל (ספרד), ריצ'י פורטה (אוסטרליה), כריס האנקר סורנסן(דנמרק), ניקי סורנסן (דנמרק), מטאו טוסאטו (איטליה), בריאן וונברוג' (דנמרק)

אומגה פארמה- לוטו ( Omega Pharma-Lotto)


הקבוצה הבלגית תנסה את יכולתה בכמה מישורים. הראשון הוא השגת החולצה הצהובה על ידי פיליפ גילברט (אלוף בלגיה) כבר בקטע הראשון המסתיים בעלייה מהסוג האהוב עליו. לאחר מכן, במשך השבוע הראשון, ייערך רק קטע אחד היכול להיות מכשול רציני בשמירה על החולצה הצהובה והוא המרוץ הקבוצתי נגד השעון (קטע שני- 3 ביולי, 2011). קבוצת אומגה פארמה-לוטו מעולם אינה מצטיינת במרוץ הקבוצתי נגד השעון אך אם החולצה הצהובה תהיה שלה, לאחר הקטע הראשון, ייתכן ורוכביה יתעלה על עצמם.זה כבר קרה בשנת 2001 במצב דומה. קבוצת קרדי אגריקול התייצבה לקטע רביעי כשהחולצה הצהובה על כתפיו של, רוכב הקבוצה, סטיוארט אוגריידי האוסטרלי. קבוצתו של לורן ז'אלבר, אונסה, נחשבה אחת הטובות במרוץ נגד השעון, ז'לאבר ניצח יום קודם והקטין את הפער מאוגריידי ל- 18 שניות בלבד. בסיום המרוץ הקבוצתי נגד השעון התברר כי החולצה הצהובה הצמיחה כנפיים לרוכבי קרדי אגריקול.הם ניצחו ולא רק שמרו על החולצה הצהובה אלא השחילו למקומות 2-3 בדירוג המצטבר עוד שני רוכבים של הקבוצה. אוגריידי שמר על החולצה הצהובה ורק אז הפסיד אותו אך לחברו לקבוצה, יאנס וויוט, אשר שמר אותה ליום אחד בלבד לפני שאוגריידי הצטרף לאחת מקבוצות הבריחה הזכורות בהיסטוריה של הטור והחזיר לעצמו את הצהובה לעוד יומיים ועד שהטור הגיע אל פסגת האלפ' דואז'. הוא הפסיד את החולצה הצהובה ביום המפורסם בו ניצח ארמסטרונג על ההר בקטע הזכור בזכות "המבט".  קבוצת אומגה פארמה – לוטו לא תשליך את כל יהבה על גילברט והחולצה הצהובה בשבוע הראשון. אנדריי גריפל יתמודד על ניצחונות בקטעים אשר יסתיימו במאוצים המוניים ויורגן וואן דה ברוק ינסה לשפר את המקום החמישי בו סיים בשנה שעברה.
הרכב משוער:
פיליפ גילברט (בלגיה), יורגן וואן דן ברוק (בלגיה), אנדריי גריפל (גרמניה), סבסטיאן לנג (גרמניה), יורגן רולנדט (בלגיה), מרסל סיברג (גרמניה), יורגן וואן דה וולה (בלגיה), ג'לה וואננדרט (בלגיה), פרדריק וויליאמס (בלגיה)

קבוצת לאופרד – טרק (Leopard Trek)


 הקבוצה החדשה של הדבוקה תגיע עם הרים של תקווה, ניסיון אדיר וסימון מרכז המטרה בצהוב. דבר מעבר לניצחון בטור דה פרנס לא יספק את שלק. השאלה היא איזה שלק אינה מציגה תשובה ברורה כפי שנדמה. אנדי שלק הוא האח הצעיר אך נחשב כרוכב הבכיר מבין השניים. הוא סיים שני בטור של השנתיים האחרונות ובשנה שעברה היו חסרות לו 39 שניות של תקלת שרשרת כדי לנצח. רבים טועים לבטל את סיכויו של האח הבוגר, פרנק שלק, לנצח בטור דה פרנס. הוא שוב יגיע לטור כאלוף לוקסמבורג ואין זה כל כך ברור כי הוא לא יתמודד על החולצה הצהובה. פרנק שלק סיים במקום 10 (2006), 16 (2007), 5 (2008-09) ובטור של 2010 ה וא נאלץ לפרוש לאחר ששבר את עצם הבריחה בקטע השלישי. בעיקר בזכות העובדה כי כל העיניים יופנו לאנדי שלק ייתכן ודווקא פרנק שלק יוכל לעשות את המהלכים המכריעים. אך לא על השלק לבדם תהיה הקבוצה מלוקסמבורג. פביאן קאנצ'לארה, שוב יזנק כאלוף שוויץ,  ירצה לנצח לפחות בקטע בודד אחד וכמו ג'ילברט אולי לקחת את החולצה הצהובה ביום הראשון. לינוס גרנדמן ויאנס וויוט לא ממש אוהבים לשבת בדבוקה אז הם יונוצלו להצטרפות לקבוצות הבריחה כדי להוריד מחויבות של הקבוצה למרדפים.
הרכב משוער:
אנדי שלק (לוקסמבורג),פרנק שלק (לוקסמבורג), פביאן קאנצ'לארה (שוויץ), ג'קוב פולגסן (דנמרק), לינוס גרדמן (גרמניה), מקסים מונפורט (בלגיה), סטוארט אוגריידי (אוסטרליה), יאנס וויוט (גרמניה)

איג'י2אר לה מונדיאל (AG2R LA MONDIALE )

הקבוצה הצרפתית עוד לא פרסמה את הסגל הסופי אבל כמה רוכבים אמורים להיות בטוחים בהרכב. ג'ון גדרה מפגין התקדמות נאה מדי שנה. לפני שנה הוא סיים במקום 13 בג'ירו ובמקום 19 בטור דה פרנס. לפני כחודש הוא סיים את הג'ירו ד'איטליה במקום הרביעי לאחר הופעה מרשימה אשר כללה ניצחון בקטע. הטור הוא אופרה אחרת לגמרי ובכל זאת הוא יגיע עם שאיפה לעשירייה ראשונה. ניקולא רוש התרסק ולאחר מכן פרש מהדופינה ליברה שנערך לפני פחות מחודש וקשה לדעת מה מצבו. קריסטוף ריבלון כבר ניצח קטע של הטור וכמהו שאר חברי הקבוצה ינסו לנצח בקטעים הבודדים או להתמודד על תואר מלך ההרים בזכות הצטרפות לבריחה באחד מהימים באלפים או בפירנאים.
הרכב משוער:
הובר דופו (צרפת), ג'ון גדרה (צרפת), ביאל קדרי (צרפת), ג'ן קריסטוף פרואה (צרפת), קריסטוף ריבלון (צרפת), ניקולא רוש (אירלנד)

ביאמסי (BMC RACING TEAM)

כמו בקבוצות סאקסו בנק ולאופרד טרק, גם המשימה של ביאמסי צהובה. קאדל אוונס הוא עדיין אחד מרוכבי הגרנד טור הטובים בעולם וגם לאחר אי הצלחתו בטור דה פרנס בשנתיים האחרונות. הוא כבר היה סגן פעמיים. פעם היו חסרות לו 23 שניות, בניצחון הראשון של קונטאדור (2007) ופעם שנייה היו חסרות לו 58 שניות כשהיה סגנו של קרלוס ססטרה (2008). גם לאחר שנתיים בהן סיים הרחק מהחולצה הצהובה (מקום 29 ב- 2009, מקום 26 בשנת 2010) הוא מזנק כמועמד לניצחון ובעיקר לאחר ההופעה בקריטריום דו דופינה שם סיים במקום השני. אף קבוצה לא יכולה לוותר על שירותיו של ג'ורג' הינקאפי כמדובר בטור דה פרנס. הינקאפי זינק 16 פעמים לטור דה פרנס וחוץ מהמהדורה הראשונה (1996) הוא סיים את כולן. הוא היה שותף בכיר לכל שבע הניצחונות של לאנס ארמסטרונג בטור והיה רחוק בשניות בודדות מהחולצה הצהובה יותר מפעם. הוא רשם ניצחון בקטע של הטור (קטע 15 בטור 2005) והיה שותף לניצחונות בקטעי נגד השעון הקבוצתיים 3 פעמים. הניסיון שלו נדיר וחשוב בעיקר כשמדובר בהובלת החולצה הצהובה ושליטה בדבוקה. זה יהיה הטור מספר 15 אותו יתחיל הינקאפי ואם יסיימו הוא יהיה רחוק טור אחד מיופ זוטומלק ההולנדי המחזיק בשיא 16 הפעמים על קו הסיום של הטור דה פרנס.
הרכב משוער:
ברנט בוקלווטר (ארה"ב), מרקוס בורגארדט (גרמניה), קאדל אוונס (אוסטרליה), ג'ורג' הינקאפי (ארה"ב), אמל מוינארד (צרפת), מנואל קוינצ'אטו (איטליה), איוואן סנטארומיטה (איטליה), מיכאל שאר (גרמניה).

קופידיס לה קרדיט אן לינה ( COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE)

הקבוצה הצרפתית הוותיקה מגיעה לטור עם מגוון מטרות. לא בטוח איזו מהן תהיה מטרת העל וייתכן כי כולן יוגדרו כשוות השקעה. אחת המטרות יכולה להיות ניצחון של רוכב כדוויד מונקטי בקטעים הבודדים,פעמיים בעבר הוא כבר עשה את זה. כל רוכב בקבוצה יקבל את ההזדמנות שלו להצטרף לקבוצות הבריחה ומשם אולי להתמודד לסמן מטרה גדולה יותר. מלך ההרים היא מטרה נוחה אך גם הרוכב האגרסיבי.
הרכב משוער:
מיכאל בופה (צרפת), סמואל דומולין (צרפת), לאונרד דקואה (קולומביה), ג'וליאן אל פארס (צרפת), טוני גלופיין (צרפת), דוויד מונקטי (צרפת), דאמיין מונייר (צרפת), ראין טרמא (אסטוניה), טריסטן וולנטין (צרפת), ניקולא ווגוני (צרפת), רומיין זינגלא (בלגיה)

אפדוז'ו (FDJ)


כמו שאר הקבוצות הצרפתיות גם אפדוז'ו לא תגיע עם מטרה צהובה
אלא במטרה להצטרף לבריחות ולנסות נצח קטעים.סנדי קאסר כבר ניצח פעמיים בעבר (גם בטור של 2010) בקטעים בודדים וכמהו פריק פרדריגו שניצח שלוש פעמים בקטעים בודדים. וגם הוא ניצח בקטע של שנה שעברה.
הרכב משוער:
וויליאם בנה (צרפת), סנדי קאסאר (צרפת), מיכאל דלגה (צרפת), פריק פדריגו (צרפת), אנטוני גזלין (צרפת), יוהאני אוטארוביץ' (בלרוס), ארנולד ג'נסון (צרפת), ג'יאני מירסמן (בלגיה), ג'רמי פאריול (צרפת), סדריק פנואה (צרפת), אנטוני רו (צרפת), ג'רמי רוי (צרפת)

אייג'טיסי- היי ראוד (HTC – HIGHROAD)

מארק קאוונדיש הוא קבלן הניצחונות בקטעים בודדים, לא רק בטור דה פרנס, בשנים האחרונות. הוא רשם 4 ניצחונות בטור 2008. 6 ניצחונות בטור 2009 ו- 5 ניצחונות בטור של 2010. בשנתיים האחרונות הוא סיים שני בקטגורית הנקודות (החולצה הירוקה). לפני כמה ימים הוא הצהיר כי הוא מגיע לטור בכושר הטוב ביותר בקריירה שלו. סביר להניח כי, מעבר לניצחונות בקטעים, הוא ירצה את החולצה הירוקה בסיום הטור וכדי להשיגה הוא יצטרך להוכיח את הצהרתו. הקבוצה תיערך, לפני הכל, כדי לסגור את הבריחות בקטעים בהם יכול קאוונדיש להתמודד על הניצחון במאוצים ההמוניים אל קו הסיום. רק לאחר מכן יוכלו טוני מרטין, היידן טג'י ו- וואן גארדר לבדוק מה הם יכולים לעשות במאבקים האישיים כשהטור יגיע לעליות לטובת הדירוג הסופי שלהם.
הרכב משוער:
מארק קאוונדיש (ברטניה), מיכאל אלבסיני (שוויץ), ברנאר איסאל (אוסטריה), מטאו הארלי גוס (אוסטרליה), ברט גרבש (גרמניה), טוני מרטין (גרמניה), מארק ראנשו (אוסטרליה), היידן רולסטון (ניו זילנד), טג'י וואן גארדרן (ארה"ב), פטר ווילטס (סולבקיה)

קאטיושה (KATUSHA TEAM)

קבוצת קטיושה הוקמה על ידי אנשי עסקים רוסים עשירים וכדי לאפשר את המהלך עליו הצהירו לפני מספר שבועות- להציב הרכב של רוכבים רוסיים בלבד על קו הזינוק של הטור דה פרנס. בקבוצה רוכבים כמה רוכבים אשר בכל קבוצה אחרת היו מקבלים מקום בהרכב כמו השלישייה האיטלקית, דנילו די לוקה,פליפו פוצ'אטו ולוקה פאוליני. הקבוצה לא תציב הרכב חלש בגלל היעדרותם אלא פשוט הרכב פחות טוב אשר גם הוא יכול להותיר חותמו על הטור של 2011. וולדימיר קארפטס היה אחד הרוכבים עמוסי התקוות בזכות ניצחון בקטגורית הרוכב הצעיר (החולצה הלבנה) בטור של שנת 2004. מאז הוא גילה חוסר יציבות מזעזע כשסיים כמה פעמים על סף העשירייה הראשונה וכמה פעמים קרוב יותר למקום 30 ואפילו למקום 50. אם יצליח להתברג בעשירייה הראשונה תהיה זו הצלחה עבור הקבוצה הרוסית. מעבר לקארפטס יכולה הקבוצה לעשות דברים יפים בקטעים בודדים בזכות הניסיון של סרגיי איוואנוב וחבריו. הקבוצה תהיה גאה בעובדה שפאבל ברוט יזנק לטור כאלוף הלאומי.
הרכב משוער:
פאבל ברוט (רוסיה), דניס גאלימזאינולב (רוסיה), וולדימיר גוסאב (רוסיה), מיכאיל איגנייטיב (רוסיה), וודימיר איצ'אחב (רוסיה), סרגיי איוואנוב (רוסיה), וולדימיר קרפטס (רוסיה), אלכסנדר קולובנב (רוסיה), ארטם אווצ'קין (רוסיה), איגור סילין (רוסיה), יורי טרופימוב (רוסיה), ניקולאי טרוסוב (רוסיה), אדוארד וורגאנוב (רוסיה)

לאמפרה- איאסדי (LAMPRE – ISD)

דמיאנו קונאגו היה רוכב צעיר ומבטיח כשניצח בג'ירו ד'איטליה בשנת 2004. מאז הוא לא הצליח לשחזר את ההצלחה ההיא. הוא זינק רק שלוש פעמים לטור. פעמיים סיים במקומות אשר היו נחשבים כהצלחה עבור רוכבים רבים (מקום 29 לפני שנה ומקום 11 בשנת 2006) אך עבור מנצח ג'ירו לשעבר אלו לא יהיו מועמדים לסיפור הראשון לנכד. קונאגו כבר מזמן אינו ילד ובספטמבר הוא יהיה כבר בן 30. רק לפני שבוע, בטור של שוויץ, הוא הפסיד את החולצה הצהובה ביום האחרון וסיים שני. מקום בעשירייה הראשונה יהיה הישג נאה. חמישייה ראשונה תהיה הפתעה ועוד סיפור לנכד. אלסנדרו פטאקי כבר רשם 6 ניצחונות בקטעים של הטור. לפני שנה הוא רשם את השניים האחרונים וגם חזר הביתה עם החולצה הירוקה. גם השנה הוא ינסה להתמודד על החולצה הירוקה והסיכויים שלו טובים למדיי.
הרכב סופי: גרגא בולב (סלובניה), דמיאנו קונאגו (איטליה), בונו מטאו (איטליה), פרנססקו גאבאזי (איטליה), דנילו הונדו (גרמניה), אנדריי קאצ'שקין (קזחסטן), דויד לוסלי (שוויץ), אדריאנו מאלורי (איטליה), אלסנדרו פטאקי (איטליה)

לקיוגאס – קאנונדייל ( LIQUIGAS- CANNONDALE)


איוואן באסו עשה כל שהוא יכול כדי להיות מוכן למאבק על החולצה הצהובה של 2011.
הוא וויתר על הג'ירו ד'איטליה (לאחר הניצחון בשנה שעברה), הוא למד את המסלולים ומיקד עצמו בסגנון של ארמסטרונג. אבל אז הוא התרסק במהלך אימון (במאי) ולמרות שחזר לאימונים כבר לאחר יומיים הוא איבד את התחושה, חלק גדול מהכושר וההופעה שלו במרוצים האחרונים הייתה כשל עוד רוכב בדבוקה. לפני שהושעה, בעקבות הרשאתו על קשריו עם ד"ר פואנטוס, הוא סיים פעמיים על דוכן המנצחים בטור. בשנת 2002 הוא סיים במקום 11 והיה הרוכב הצעיר הטוב ביותר. בשנת 2003 הוא סיים שביעי, בשנת 2004 הוא כבר סיים שלישי ובשנת 2005 הוא היה הסגן בניצחון השביעי והאחרון של ארמסטרונג. בגילו (יהיה 34 בנובמבר) הוא כבר לא יכול להיות מנצח סדרתי של הטור אבל פעם אחת הוא ירצה להיות העומד על המדרגה העליונה בשדרות הניצחון בפריז. הסיכוי שלו משני לזה של קונטאדור והשלקים ותלוי ביכולת ההתאוששות ממופעה האימה ב"קריטריום דו דופינה".
הרכב משוער:
איוואן באסו (איטליה), מצ'יק בודנאר (פולין), קריסטג'אן קורן (סלובניה), פאולו לונגו בורגני (איטליה), דניאל אוס (איטליה), מאצ'ז פארטצ'קי (פולין), פאביו סאבטיני (איטליה), סילווסטר שמיד (פולין), אלסנדרו וואנוטי (איטליה).

מוביסטאר ( MOVISTAR)

הקבוצה נקראה פעם ליברטי סוגרוס, עוד לפני כן אונסה ולפני השם האחרון היא נקראה "קאסה דפנה". מסורת של רוכבי ענק יש לקבוצה אך גם תדמית של בעייתית בכל הקשור לפרשיות החומרים האסורים שנחשפו בעבר. הקבוצה תנסה לעזור לדויד אוריו לסיים במקום כמה שיותר גבוה בדירוג החולצה הצהובה. המקום ה- 13 בטור של 2007 הראה כי יש לו יכולת להכנס אפילו לעשירייה הראשונה אך הנפילות של 2008 (מקום 30) ועוד יותר זו של 2009 (מקום 69) העלו ספק לגבי אותו הישג. כל אחד מהרוכבים של הקבוצה ינסה להכנס לקבוצות בריחה ולהשיג את רגעי התהילה שלו ואולי לנצח בקטע בודד. אחד הדברים חשובים לקבוצות הספרדיות הוא הדירוג הקבוצתי וייתכן כי נראה את מוביסטאר מנסים טקטיקה משולבת כדי לנצח בקטגוריה.
הרכב משוער:
דוראן דויד ארויו (ספרד), אלבארדי פרנסיסקו חוזה וונטוסו (ספרד), חוזה יואכים רוחאס גיל (ספרד), וואסיל קרייננקה (באלרוס), חוזה איוואן גוטיירז פליסיוס (ספרד), אנאחל מודורסו (ספרד), בראניסלאב סמוילב (באלרוס), רוי אלברטו פאריה דה קוסטו (ספרד), אימאנול ארוויטי (ספרד)

אסטנה (ASTANA)


הקבוצה הפסידה את אלברטו קונטאדור אשר ניצח במדיה בטור בשנתיים האחרונות.
עכשיו הבמה כולה תהיה למוביל האמיתי של הקבוצה,אלכסנדר ווינוקורוב. הוא כבר סיים שלישי בטור (2003) וניצח כמה קטעים (חלק מהניצחונות בוטלו על בדיקות חיוביות). כשווינוקורוב על המסלול לא יכול להיות משעמם. הוא תוקף גם כשנדמה כי זה הדבר האחרון הנכון לעשות. לצידו ירכב רומן קרויצ'גר בעל סיכוי שווה או גבוה יותר להתברג בצמרת הדירוג הסופי. בשנתיים האחרונות סיים קוצ'יגר במקום התשיעי בטור וכנראה שבגיל 25 הוא יגלה שיפור נוסף. משקעי העבר, של קונטאדור עם הקבוצה, אינם רלוונטיים מאחר וכאלו היו עם הרוכבים והמנהלים אשר עברו לרדיושאק לאחר שהגיעו מקבוצת דיסקברי. בג'ירו העניק קונטאדור מחווה לרוכב הקבוצה, פאולו טרילונגו, כשאפשר לו ואפילו סייע לו לנצח בקטע. ייתכן כי זה רמז לשיתוף פעולה בין אסטנה לסאקסו בנק גם בטור.
הרכב סופי:
רמי דה גרוגיו (צרפת), דימיטרי פופונוב (קזחסטן), אנדריי גריווקו (אוקריאנה), מקסים אינגלסקי (קזחסטן), רומן קריוצ'יגר (צ'כיה), פאולו טרילונגו (איטליה), תומאס וויטקוס (לטביה), אלכסנדר ווינוקורוב (קזחסטן), אנדרי זיטס (קזחסטן).

קויק סטפ (QUICKSTE)

תום בונן ינסה לנצח במאוצים ההמוניים אבל הוא כבר לא אותו מאיץ על אשר ניצח שני קטעים בכל אחד מהמהדורות של 2007, 2005, 2004. בשנת 2007 הוא גם סיים עם החולצה הירוקה וזו תהיה מטרת העל שלו השנה- לנצח בקטגורית הנקודות ובזכות השיפור כרוכב מגוון יותר אשר אולי יצליח לחצות כמה הרים, לפני מתחריו על החולצה הירוקה, ולנצח קטעים מתוך דבוקות קטנות. גרט סטגמנס הבלגי יכול להיות משמעותי במאוצים ההמוניים. סלוויאן שאבנל יגיע כאלוף צרפת והוא אחד מיקירי האומה אבל אף אחד לא משלה עצמו כי הוא יכול להתמודד על החולצה הצהובה. הוא כן יכול להתמודד על תואר מלך ההרים, ניצחונות בקטעים (ניצח שלושה בעבר) ולהיות דומיננטי מאוד בכל קטע שאינו מסתיים על הפסגות הגבוהות. ג'ראלד צ'ילאק יכול להיות מהרוכבים הבולטים בבריחות כמו ג'רום פנואה.
הרכב משוער:
תום בונן (בלגיה), סלוויאן שאבנל (צרפת), ג'ראלד צ'ילאק (גרמניה), קווין דה וורט (בלגיה), דרייס דווניינס (בלגיה), אדי אנג'לס (הולנג), ג'רום פנואה (צרפת), גרט סטיגמנס (בלגיה), ניקי טרפסטה (הולנד).

ראבובנק ( RABOBANK)

יש הילה של התחדשות סביב הקבוצה ההולנדית הוותיקה. בתחילת העשור הקודם, ועוד קודם, הקבוצה הציגה כמה רוכבים בלתי נשכחים שהותירו חותמם על הטור דה פרנס. אריק דקר ניצח בטור של 2001 שלושה קטעים, כולם לאחר שהיה חלק מקבוצת בריחה. מיכאל בוכארט הצליח לסיים במקום 5 בטור של 1998 וניצח כמה קטעי טור. בשנים האחרונות היה נדמה כי נוצר חלל בין הדור של דקר-בוכארט לבא אחריו. בשנה האחרונה התחזק הרושם כי רוכבים כרוברט חיזנק, לארס בום ולורן טאן דם יכולים למלא את הנעליים הגדולות שנותרו בהילת הקבוצה. מחיזנק מצפים גם למאבק על מקום טוב בראש הדירוג הסופי לאחר המקום ה- 6 בטור הקודם. גם הרכש הספרדי, לואיס לאון סאנצ'ז, מגיע עם צפיות לשפר את המקום ה- 11 מהשנה שעברה.
הרכב משוער:
קרלוס בארדו (ספרד), לארס בום (הולנד), חואן מנואל גרטה (ספרד), רוברט חיסינק (הולנד), גרישה נירמן (גרמניה), לואיס לאון סאנצ'ז גיל (ספרד), לורנס טאן דם (הולנד), מרטן טלינגי (הולנד)

יורופקאר (EUROPCAR)

לפני שנה נקראה הקבוצה ביבוקס טלקום והיה ספק גדול על עצם קיומה. ממש כשכבר היה נדמה כי לא יימצא לה נותן חסות באה חברת יורופקאר והצילה את הקבוצה מפירוק. תומא ווקלר הוא כוכב הקבוצה ונחשב לאחד הרוכבים האהובים בצרפת. את תהילת העולם שלו הוא השיג בזכות מופע הרואי בטור דה פרנס 2004 כשלבש את החולצה הצהובה במשך 10 ימים. ווקלר ניצח קטע בודד בכל אחת משתי המהדורות האחרונות. גם השנה הוא מועמד לנצח בקטע בודד ואולי ללבוש את החולצה הצהובה לרגע. שאר חברי הקבוצה ינסו גם הם להצטרף לבריחות כדי לזכות בחשיפה ואולי לנצח בקטעים בודדים
הרכב משוער:
יוקיאה ארשירו (יפן), אנטוניו שאטו (צרפת), סבסיטאן שאבנל (צרפת), שריל גוטייה (צרפת), וינסנט ג'רום (צרפת), קריסטוף קרן (צרפת), פייר רולנד (צרפת), סבסטיאן טורגו (צרפת), תומא ווקלר (צרפת)

גרמין- סרוולו ( GARMIN – CERVÉLO)


אחת מקבוצות העל של הדבוקה.
טום דנילסון ינסה להביא את הפוטנציאל שלו לטור בהופעת בכורה. ג'וליאן דין ינסה לנצח באחד מקטעי המאוצים ההמוניים לקו הסיום אבל רק בתנאי שטיילור פראר לא יהיה שם כי הוא המוביל של הקבוצה למאוצים. ריידר הסיידל סיים במקום שביעי לפני שנה והרבה ציפיות לעתיד יש ממנו. תור הושווד הוא אלוף העולם, ניצח פעמיים בקטגורית הנקודות (החולצה הירוקה) והרוכב המבוקש ביותר בדבוקה (נכון לרגע כתיבת שורות אלו הוא קיבל הצעות עבודה מ- 12 קבוצות). דוויד מילר יזנק לטור בפעם העשירית, הוא תמיד בולט וכבר ניצח 3 קטעים בעבר. קריסטיאן וונדוולדה סיים חמישי (2008) וגם שביעי (2009) ואין ספק כי הוא יכול להביא ביצוע דומה גם השנה. דוויד זבריצקי הוא שען מעולה שיכול להפתיע גם בכניסה לבריחות וגם במרוצים נגד השעון. השאלה הגדולה היא מה יהיה סדר העדיפויות של הקבוצה ואם הרוכבים כבר יודעים מי המוביל ולא ינהגו בשיטת- הכביש יחליט.
הרכב משוער:
טום דנילסון (ארה"ב), טיילור פראר (ארה"ב), ריידר הסיידל (קנדה), תור הושווד (נורבגיה), קריסטוף לה מאוול (צרפת), דוויד מילר (ברטניה), יוהאן וואן סומרן (בלגיה), קריסטיאן וודנדוולדה (ארה"ב), דוויד זבריצקי (ארה"ב).

ראדיושאק (RADIOSHACK)

זו הקבוצה שנקראה פעם "הדואר האמריקאי" ולאחר מכן דיסקברי לפני שעשתה מעבר המוני של רוכבים, עובדים ומנהלים לקבוצת אסטנה. מורשתו של לאנס ארמסטרונג וגם החקירה הפדראלית, הנמצאת בעיצומה סביב מה שהתרחש בקבוצה בעבר, יבואו עם הקבוצה לטור.  ראדיושאק היא אחת הקבוצות החזקות בדבוקה בכל הקשור למאבק על החולצה הצהובה. אנריאס קלודן ולוויי ליפיהיימר כבר היו קרובים לניצחון ועמדו על דוכן המנצחים. יאנס בראיקוביץ הוא סוג של אומן היכול לפתע להתחבר למוזה ואז הוא אחד הרוכבים הטובים בעולם. יארוסלב פופוביץ היה ילד פלא וכשהלך הילד נשאר רוכב מהאגרסיבים ביותר שיש בדבוקה ולא יהיה זה מדהים למצוא אותו בעשירייה ראשונה,של הדירוג הסופי, באותה מידה של עשיריירה חמישית. היימאר זובלדיה סיים חמישי בטור של 2003 אבל מאז נחשב לפועל על. קריסטופר הורנר סיים במקום 15 בשנת 2007 ובשנה שעברה במקום 10 ויכול להתברג גבוה יותר. כמו בקבוצות אחרות, המרובות כוכבים,השאלה היא מי עובד בשביל מי וכמה זה ברור. עם יוהאן ברונייל כמנהל הקבוצה אמורה לסיים את הטור עם יותר מהופעה מכובדת ואולי מקום על דוכן המנצחים בסיום.
הרכב משוער:
יאנס בראיקוביץ (סלובניה), קריסטופר הורנר (ארה"ב), לוי ליפיהיימר (ארה"ב), אנדריאס קלודן (גרמניה), מרקל איריזאר אראנבורו (ספרד), דמיטרי מראוויאר (קזחסטן), סרג'יו פאוליניו (פולין), יארוסלאב פופוביץ (אוקריאנה), היימאר זובלדיה (ספרד)

וואקנסולייל- דיאמסי (VACANSOLEIL – DCM)

הקבוצה השנייה של הולנד. ככה זה מרגיש וככה זה נראה. אין לקבוצה הרכב עתיר כוכבים כזה של ראבובנק אבל את האליפות של הולנד לקח רוכב הקבוצה, פים ליגטהארט, אשר לא תוכנן להיות בהרכב לטור דה פרנס. עכשיו, לאחר שניצח באליפות הלאומית, ייתכן ויזכה למקום על חשבון אחד הרוכבים האחרים. רומיין פילו הצרפתי לבש את החולצה הצהובה יום אחד בשנת 2008. שאר הרוכבים יזנקו לטור בפעם הראשונה. עובדה זו יכולה להפוך אותם לבשר התותחים של הטור או להפתעה הגדולה. אין ציפיות ואכזבה תהיה רק עם הרוכבים יתפרקו ויפרשו האחד אחרי השני.
הרכב משוער:
ברוט בוסיק (סלובניה), תומאס דה גרנדט (בלגיה), רומיין פילו (צרפת), ג'וני הוגארלנד (הולנד), בירון לוקמנס (בלגיה), מרקו מארקטו (איטליה), ווטר פולס (הולנד), רוב רויך (הולנד), ליובה ווסטרה (הולנד)

אוסקלטל- אוסקדי (EUSKALTEL – EUSKADI)

הקבוצה הבאסקית יכולה להתגאות בלא מעט הישגי עבר. גם תקוות לטור הזה יש ולא מעט. סמואל סאנצ'ז גונסאלס הוא התקווה למאבק על מקום טוב בראש הדירוג הסופי לאחר שסיים בשנה שעברה במקום 4 ושנה קודם במקום 7. אגוי מרטינז יכול להיות מנצח קטע בודד. הקבוצה מאוזנת מאוד ביחס בין בתולי הטור (לפחות ארבעה) לוותיקים ותמיד מוסיפה עניין לטור גם בזכות האוהדים המשולהבים המגיעים מהחבל הבאסקי להרים כדי לעודד את קבוצתם.
הרכב משוער:
סמואל סאנצ'ז גונזאלס (ספרד),  גורקה איזגוארה אינסואסטי (ספרד), איגוי מרטינז דה אסטבן (ספרד), אלן פרז לאון (ספרד), רובן פרז מורנו (ספרד), אמטס אנסולה (ספרד), פאבלו אורטאסון פרז (ספרד), איוואן וואלאסקו מורלו (ספרד), גורקה וורדוגו מארקוטגוי (ספרד)

קבוצת סקאי (Sky)


גם קבוצת סקאי שייכת לחבורת קבוצת העל של הדבוקה.
בראדלי וויגנס ינסה להתמודד על החולצה הצהובה.בשנת 2010 הוא היה הפתעת הטור כשסיים רביעי. אדוולד באסון האגן יכול לנצח בכל קטע של הטור אך הוא אינו מתמודד על מיקום וכמהו גם חואן אנטוניו פלצ'ה אשר ניצח קטע בשנת 2003. גם סיימו גרנס ניצח קטע של הטור (2008) וינסה לעשות זאת שוב כמו אוורסן קורט אסל (גם ניצח קטע בשנת 2008). הקבוצה שמה יהבה על דור העתיד של האופניים בברטניה ושלושה רוכבים צעירים ומבטיחים יכולים לזנק לטור בראשם בן סוופיט.
הרכב משוער:
בראדלי וויגנס ברטניה), אדוולד באסון האגן (נורבגיה), ריגוברטו אורן (קולומביה), גריינט תומאס (ברטניה), בן סוויפט (ברטניה), חואן אנטוניו פלצ'ה (ספרד), אקסבר זאנדיו (ספרד), קריסטיאן נייס (גרמניה)

סור- סוז'אסן- (SAUR – SOJASUN)

ג'ימי קאספר הוא כוכב הקבוצה מהדרג השני. הוא כבר ניצח בקטע של הטור, בשנת 2006, וזינק 7 פעמים. רוב רוכבי הקבוצה לא השתתפו בטור בעבר וכמו במקרה של קבוצת וואקאסולייל זה יכול לגבות מחיר גבוה ועד התפרקות. כל הישג ייחשב כהצלחה. אפילו אם הקבוצה תפגין נוכחות בקבוצות הבריחה ולא תנצח באף שלב זו תהיה הצלחה.
הרכב משוער:
ג'ימי קאספר (צרפת), ג'רומי קופל (צרפת), ארנו קויו (צרפת), אנטוני דה לה פלאס (צרפת), ג'ימי אונגולואן (צרפת), ג'רמי גלאן (צרפת), ז'ונתן היבר (צרפת), פרדריק ז'ונדסבו (צרפת), סיריל לומואן (צרפת), לורן מונז'ל (צרפת), ז'וליאן סימון (צרפת), ייניקטלאברדון (צרפת)
יאיר בן עמי - מציאות נושכתיאיר בן עמי– עורך ראשי אתר Shvoong. בעל הטור מציאות נושכת

קישורים: טור דה פראנס, אופניים, מרוץ אופניים, מרוץ


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

מאמרים נבחרים

 • אצילות או רוח ספורטיבית? הטריאתלט שריגש את כל העולם

  הקטע הבא יכול להיכלל בפקולטה לפילוסופיה בכל אוניברסיטה בעולם והוא למעשה לא דן בספורט, אלא במשמעות הניצחון לאדם…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע לרצים מתחילים שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • גיא ניב מסכם את הטור: "זה היה אכזרי, אבל נהניתי"

  ראיון עם הרוכב גיא ניב שצלח 3,482 ק"מ מפרכים בטור דה פראנס עם רגעי דרמה, כאב וקושי מהפרינאים…

  קרא עוד
 • לקראת הסגר: מה התקנות החדשות לגבי פעילות ספורטיבית?

  עד איזה מרחק מותר לצאת בזמן הסגר לריצה או הליכה ומה לגבי המסכה? הנה פרוט התקנות החדשות לפני…

  קרא עוד
 • כך תשפרו את מהירות הריצה שלכם

  חלק גדול מהרצים החובבים חולמים לשפר את התוצאות שלהם - כך בדיוק תעשו זאת

  קרא עוד
 • ריצה VS שחייה: איפה שורפים יותר קלוריות ומה היתרונות של כל אחד מהם?

  כל עוד אנו מבצעים פעילות גופנית מצבנו מצוין, אך מה עדיף יותר, לשחות או לרוץ? הפיזיותרפיסט עופר צחר…

  קרא עוד
 • טור דה פראנס קטע 05 || הג'מבו של יומבו-ויסמה מנצח בספרינט פיניש

  ווט ואן-ארט מנצח היום עם ספרינט פיניש מתוזמן באופן מושלם ומשלים ניצחון שני ברצף לקבוצתו יומבו-ויסמה

  קרא עוד
 • טור דה פראנס קטע 01 || כאוס, גשם ושיטפון של התרסקויות על המסלול

  מי ניצח בספרינט פיניש בניס בקטע הפותח של היום? כתבנו אור דיין בסיקור מלא מהקטע הראשון בטור דה…

  קרא עוד
 • 7 יתרונות של אימון TRX על היכולת האנאירובית והמטבוליזם שלכם

  אימוני התנגדות באמצעות רצועות TRX משפרים לא רק את היכולת האנאירובית, אלא גם את היכולת להגדיל את סבולת…

  קרא עוד
 • הפודקאסט של שוונג עם לונה צ'מטאי-סלפטר

  חגי אשלגי מארח את לונה צ'מטאי סלפטר האישה השנייה הכי מהירה בעולם במרתון לשיחה על ריצה, אתלטיקה ושיאים

  קרא עוד
 • מה זה קדנס בריצה ועד כמה הוא משמעותי?

  במשך שנים סיפרו לנו שהמצב האידאלי בריצה הוא 180 צעדים לדקה, מחקרים חדשים מראים שלמהירות הריצה יש השפעה…

  קרא עוד
 • רוצים רגליים חזקות? אימוני כוח והשפעתם על רצים למרחקים ארוכים

  כל מאמן יגיד לכם שכדאי לשלב אימוני כוח אם רצים למרחקים, הפיזיותרפיסט עופר צחר מסביר איך בדיוק זה…

  קרא עוד
 • לרוץ עם חיוך: 10 אפקטים פסיכולוגיים חיוביים של ריצה

  מעלה את הביטחון עצמי מוריד את החרדה והלחץ, ואף תורם לשינה עמוקה ומתוקה, עופר צחר עם כל ההשפעות…

  קרא עוד
 • כל אחד יכול: תכנית אימונים קייצית למרחק 10 ק"מ

  החלטתם שאתם רוצים לכבוש יעדים חדשים? היצמדו לתכנית האימונים שלנו מדי שבוע ותגיעו ליעד של 10 ק"מ בכושר…

  קרא עוד
 • החלפת זוגות: כמה קילומטרים נעלי הריצה שלכם יכולות להחזיק מעמד?

  לכל זוג יש את תוחלת החיים שלו, אבל איך יודעים מתי הגיע הזמן להיפרד ולקנות זוג חדש?

  קרא עוד
 • הקיץ כבר כאן: מה הם הסימנים למכת חום?

  תשישות חום זה נושא שצריך לקחת בחשבון כל מי שמתאמן בקיץ ולכן חשוב לדעת מהם הסימפטומים ואיך מתאוששים?

  קרא עוד
 • המפתח לשחייה מהירה טמון בהרבה יותר מאשר רק כושר

  מאמן השחייה האמריקאי בוב פריצ'ארד הסביר במאמר איך הפכה ג'נט אוונס לשיאנית עולם מדהימה למרות שה-VO2MAX שלה היה…

  קרא עוד
 • הפסקתם לרוץ? 7 טיפים שיגרמו לכם לעשות קאמבק

  זה לא רק פציעות אלא גם עומס בעבודה, ילדים או סתם שחיקה נפשית שעלולים לגרום לנו להפסיק לרוץ…

  קרא עוד
 • איך מטפלים בדלקת אצל רצים?

  האם אתם זקוקים למנוחה? האם אתם צריכים גם טיפול תרופתי? לכל פציעה יש את הסיבה שלה וחשוב לדעת…

  קרא עוד
 • נפצעתם? איך תדעו שיש לכם דלקת?

  השאלה שצריכה להישאל היא איך תדעו שאתם סובלים מדלקת או מפציעה אחרת?

  קרא עוד
 • המראות ונחיתות: כיצד צריך לנחות על כף הרגל בזמן ריצה?

  מהי צורת הנחיתה האידאלית של כף הרגל בזמן ריצה? במטא-אנליזה שבוצעה לאחרונה ניסו לבדוק האם ישנו קשר בין…

  קרא עוד
 • כיצד מתחילים לרוץ בגיל מבוגר ובעודף משקל?

  כל מה שתצטרכו הוא משמעת עצמית וסבלנות, והשאר יגיע עם הזמן. הנה כל הכללים לרץ המתחיל

  קרא עוד
 • למה כל כך חשוב לשנות את מהירות הריצה?

  זה לא רק עוזר לאימונים להיות יותר מעניינים, אלא הכרחי לחיזוק שרירים אחרים שלא ממש ישתתפו במאמץ אם…

  קרא עוד
 • כל מה שאתם צריכים לדעת על "אימון טמפו"

  שמעתם על זה, אבל אתם לא בטוחים מה זה אומר? המאמן דניאל קרן מסביר ומדגים איך תעשו את…

  קרא עוד
 • "זהו אני פורש": 5 מחסומי ריצה שאתם יכולים לחסל

  פעם היה נהוג לומר שהצטברות חומצת חלב עוצרת אותנו וזה הסימן להאט, אבל היום מדענים כבר יודעים לפרק…

  קרא עוד
 • תרגילי טכניקה: אימוני איכות שכדאי לכם לבצע כעת

  הרצים המקצוענים עושים אותם, אבל מה עם כל הרצים החובבים? למה זה כל כך חשוב ולמה צריך לעשות…

  קרא עוד
 • יום הריצה הבינלאומי: 10 סיבות מדוע גם לכם כדאי להתחיל לרוץ

  אין יום יותר ראוי לחגוג מאשר את "יום הריצה הבינלאומי", אז אם גם אתם חושבים בכיוון הזה ורוצים…

  קרא עוד
 • פעם ב-123 שנה: מרתון בוסטון בוטל סופית

  בשל הקורונה ולאחר 123 שנה המרתון הוותיק בעולם בתקופה המודרנית, נעל את דלתותיו ותלה את נעליו לשנה זו

  קרא עוד
 • אימוני איכות כשאין מטרה באופק ~ אימון פרטלק

  יש שיגידו שמשחקי מהירות הם הדרך הטובה ביותר לגרום לנו להתרגל לרוץ בקצבים שאנחנו מתקשים להאמין שנעמוד בהם.…

  קרא עוד
 • אימוני איכות כשאין תחרות מטרה באופק – אימון עליות

  אין כרגע מרוצים באופק, אבל זה לא אומר שלא צריך להמשיך באימונים. הנה מה שכדאי לכם לעשות בתקופה…

  קרא עוד
 • כיצד תבחרו את נעלי הריצה שלכם?

  עומדים לקנות נעליים? מה הדגשים שעליכם לדעת ומה הקשר בין פציעות ספורט לנעלי הריצה? השאלות הכי חמות בעולם…

  קרא עוד
 • דמיון מודרך: 6 כללים שיעזרו לכם לדמיין את עצמכם מצליחים במטרות הריצה שלכם

  הדמיון הוא כלי חשוב בהכנה לאתגרים פיזיים ובטח שאתגרי סבולת, לא רק עבור המקצוענים אלא עבור כל מי…

  קרא עוד
 • "אם לא תעשה מתיחות בסוף הריצה, יתפסו לך השרירים!". האמנם?

  מתיחות הן מנהג מושרש בשגרת האימונים של מתאמנים רבים, אולם מחקרים רבים בשנים האחרונות מדווחים כי האמונה הזו…

  קרא עוד
 • לא מספיק גמישים? אולי זה הופך אתכם למרתוניסטים טובים יותר

  מחקרים שבוצעו בעבר הוכיחו שדווקא מי שהיה נוקשה יותר נהנה מריצה יעילה יותר ובכך חסך אנרגיה ורץ מהר…

  קרא עוד
 • התחרויות חוזרות: נקבעו תאריכים חדשים לג'ירו ד'איטליה והוואלטה א'אספניה

  עונת המרוצים מתוכננת להתחדש ב-1 באוגוסט עם ה"סטראדה ביאנקי" באיטליה ובאוקטובר שני הגראנד-טורים של איטליה וספרד יתנגשו אחד…

  קרא עוד
 • גיא כהן שוחה בתעלת למאנש

  דעות || החזירו לשחייני המים הפתוחים את הים! עכשיו

  שחיין המרתון במים הפתוחים, גיא כהן, מתרעם על ההחלטה לא לאפשר עדיין לחזור לשחייה בים ויש לו דעה…

  קרא עוד
 • אסטרטגיית היציאה לרצים: תכנית אימונים לחודש הראשון שלאחר פגרת הקורונה

  את החזרה לריצה כדאי לעשות באופן מדורג, אז המאמן ואלוף ישראל לשעבר במרתון יאיר קרני, הכין לכם תכנית…

  קרא עוד
 • אילו פעילויות משפרות את התפקודים הניהוליים של ספורטאים צעירים?

  ספורטאים בכלל וטריאתלטים צעירים בפרט ייהנו מכישורי חשיבה בדמות יכולות ארגון, תכנון וגמישות מחשבתית כדי למקסם את כישוריהם.…

  קרא עוד
 • האם ניתן לרוץ עם מסכה?

  אנחנו חיים ב"עידן הקורונה" ויש הוראה מחייבת כאמור, להתנייד מחוץ לבתים עם מסכה על הפנים וזה כולל גם…

  קרא עוד
 • מעבדות לחירות: מדינת ישראל, שחררי את הספורט שלנו. עכשיו

  אסטרטגיית היציאה המפורסמת כבר נתפרת בימים אלו, אז בהנחה שהגבלות התנועה יישארו איתנו עוד הרבה זמן, קשה לחיות…

  קרא עוד
 • 8 "מטרות קורונה" לרץ החובב שמרגיש בחל"ת מהריצה

  העולם עצר מלכת וגם אתם מורידים הילוך כיוון שאתם מרגישים שבלי מרוץ מטרה, בלי יעד, אין טעם להשתגע…

  קרא עוד
 • 5 מנטרות שירימו אתכם ויעזרו לכם לסיים אימונים ומרוצים

  מה הם המנטרות שיעזרו לכם לסיים מרוץ או אימון קשה וארוך? הנה מבחר מנטרות שיעצימו אתכם, ימלאו אתכם…

  קרא עוד
 • פרויקט "מצילים חיים" בשוונג || "ניתן להפחית את הסיכון של ספורטאים למות ב-90%"

  איך מונעים את הטרגדיה הבאה? לפי קרדיולוג הספורט ד"ר דן הדס, יש לקרוא נכון יותר את הבדיקות פשוטות…

  קרא עוד
 • מה כואב לכם? כך תקטינו את הסיכוי לפציעה

  מה הן הפציעות הנפוצות ביותר אצל רצים, מה הסימפטומים שלהם וכיצד ניתן לטפל בהם

  קרא עוד
 • 5 דברים שבהם שונה מרתון ירושלים ממרתונים אחרים

  הנה חמישה דברים שעושים את ההבדל בין מרתון ירושלים לשני המרתונים הגדולים האחרים בישראל

  קרא עוד
 • תזונה למרחקים ארוכים: מה אוכלים לפני ואחרי מרתון מלא?

  דיאטנית הספורט יעל רותם עם כל הדגשים שבוע לקראת הזינוק, ביום המרתון וגם כיצד להתאושש תזונתית לאחר שסיימתם…

  קרא עוד
 • סקס לפני תחרות: מי אמר שלא כדאי?

  מסתבר שהתאוריה הישנה שאומרת שלא כדאי כבר לא הכי רלוונטית. יחסי מין יכולים לעזור, גם לגברים וגם לנשים…

  קרא עוד
 • שרון לין: "תפסיקו להגיד 'אני עצלן', 'למה לא קמתי לאימון' או 'אני שמנה'"

  למלים שאתם מוצאים מהפה קיימת משמעות גדולה ולפעמים אף מכרעת. ראיון מרתק עם שרון לין שחושף בפנינו שפה…

  קרא עוד
 • שלשה בישראמן: "לפני שדימה נהרג הוא ביקש ממני לרוץ אתו מרתון"

  ייבגני קלישר מעולם לא תכנן לרוץ יותר מ-10 קילומטרים, אבל אחרי שאחיו דימה נהרג בתאונת רכיבה באימונים לישראמן…

  קרא עוד
 • רוצים לרוץ טוב יותר? כדאי לכם לשחות חתירה

  אחד הסודות של הרצים הטובים בעולם הוא שחיית חתירה - כך גם אתם יכולים להשתפר

  קרא עוד
 • מרתון עולמי || בואו להכיר את מרתון ונקובר

  הפעם אילן זיסר מתאר את כל מה שאתם צריכים לדעת על מרתון ונקובר, שבו מסיימים כל שנה 4,000…

  קרא עוד
 • מרתון עולמי || בואו להכיר את מרתון רג'יו אמיליה שבאיטליה

  תתפלאו לדעת, אבל יש יותר מ-1,000 מרתונים בעולם וזו סיבה מספיק טובה להכיר אותם ועל הדרך אולי אפילו…

  קרא עוד
 • רועי זוארץ ואנטונינה רזניקוב ניצחו במקצה האולימפי בטריאתלון אילת

  האילתים בלטו במקצה האולימפי של טריאתלון אילת, במסגרתו נערכה גם אליפות ישראל לנוער ולקבוצות הגיל. איליי כאסקי ואביב…

  קרא עוד
 • 6 טעויות אכילה שאתם עושים לאחר הריצה

  לא מספיק רק לרוץ כדי לשמור על המשקל ומתאמנים רבים מופתעים לגלות את זה במוקדם או מאוחר. למה…

  קרא עוד
 • האם בשנה הבאה נראה רוכב ישראלי בטור דה פראנס?

  קבוצת האופניים הישראלית השתלטה על קבוצת קטושה-אלפסין וקיבלה את הרישיון שלה להתחרות כאחת מ-18 הקבוצות הגדולות בעולם בשלוש…

  קרא עוד
 • האיירונמן הראשון שלי: "בתחרות בהמבורג עברתי חוויה שאזכור לכל החיים"

  אמיר אלפיה תכנן לעשות את תחרות איש הברזל הראשונה שלו בפרנקפורט, אך עקב פציעה התחרה לפני ימים אחדים…

  קרא עוד
 • גבולות הריצה: האם לידיעה מהו מרחק הריצה יש השפעה על מהלך הריצה?

  איך קורה שכאשר מתכננים ריצת 10 ק"מ, כבר בקילומטר ה-6 מתחילים לחשוב על הסיום והריצה הופכת לקשה יותר?…

  קרא עוד
 • הזינוק לאולימפיאדה: מה הטריאתלטים המקצוענים צריכים לעשות כדי להגיע למשחקים האולימפיים

  טריאתלטים מקצוענים מחשבים במהלך השנתיים שלפני המשחקים האולימפיים את הניקוד האולימפי שלהם ונעים במרץ על פני הגלובוס להשיג…

  קרא עוד
 • הטעויות שאתם עושים כשאתם קונים נעלי ריצה

  5 הטעויות הקריטיות שעלולות להוביל אתכם לקנייה מאכזבת ושאולי גם תגרום לכם לפציעה לא רצויה

  קרא עוד
 • "הג'ירו ד'איטליה יחזור לישראל ובתכנון גם הטור דה-פראנס"

  כך טוען דניאל בנעים שהפיק בפועל עבור המיליארדר סילבן אדמס את הג'ירו ד'איטליה בישראל לפני שנה. האם הדבר…

  קרא עוד
 • אבישג טורק: "אין שום דבר שבן אדם חולם עליו והוא לא יכול לעשות"

  לאחר שצלחה את תעלת למאנש ואת משחה קטלינה יוצאת אבישג טורק להרפתקה חדשה בניו יורק על מנת להשתתף…

  קרא עוד
 • שחר שגיב בטריאתלון ראשון לציון

  שחר שגיב: "אני מאוד מאוכזב, אבל אני צריך להתאושש ולהתרכז לאליפות אירופה בהולנד"

  בשיחה עם שוונג מספר הטריאתלט הבכיר של ישראל על המכה שקיבל בזמן השחייה ומה הרגיש עד שהחליט לא…

  קרא עוד
 • היכן תמצאו מקורות טובים למגנזיום?

  מגנזיום הוא אחד המינרלים החשובים בגופנו והוא משתתף ביותר מ-300 תהליכים בגוף, מה הסיבות לחסר שלו והיכן תמצאו…

  קרא עוד
 • דיקור יבש לרצים – מה זה ואיך זה יכול לעזור לכם?

  נפצעתם בזמן הריצה, הרכיבה או השחייה? הפיזיותרפיסט עופר צחר מנתח ומסביר מהו דיקור יבש והאם הוא יכול לסייע…

  קרא עוד
 • כיצד בדיקת צח"מ קובעת מה פוטנציאל הסבולת שלכם?

  יש קשר הדוק בין המאמץ אותו אתם משקיעים בפעילות סבולת לצריכת החמצן שלכם. בראיון עמו מסביר ד"ר יוני…

  קרא עוד
 • 10 מסלולי הריצה היפים והנכונים בישראל

  קבלו את עשרת מסלולי הריצה היפים והנכונים מאילת ועד ראש הנקרה. אז איפה הכי כדאי לרוץ?

  קרא עוד
 • פרויקט "מצילים חיים" בשוונג || איך תפחיתו את הסיכון לאירוע לב בפעילות גופנית?

  ראיון עם ד"ר יוני ירום שמסביר שגם אם ב-99 מתוך 100 מקרים אירועי לב מתרחשים דווקא במנוחה ולא…

  קרא עוד
 • אב השנה: רץ מרתון עם 5 תינוקות בעגלה

  מה גרם לצ'אד קמפל מארה"ב לרוץ עם חמישה תינוקות בעגלה ולהוסיף מייל נוסף לסיום? סיפור ריצה מרתק

  קרא עוד
 • כיצד ספורטאים יכולים להפחית את הסיכון לפציעה?

  עם כל הכבוד ליכולת ולכישרון הספורטיבי, פציעת ספורט היא הבעיה הראשונה של כל מי שהינו ספורטאי מקצועי או…

  קרא עוד
 • שאלת השבוע: גברים, אתם רצים עם תחתונים מתחת לטייץ?

  גברים היום תורכם! איך אתם רצים? עם תחתונים או בלי?

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדוע אתם נפצעים דווקא לפני המרתון שלכם?

  איך זה שדווקא בחודש שלפני המרתון רצים ורצות מדווחים על פציעות במהלך האימונים יותר מאשר בכל נקודת זמן…

  קרא עוד
 • זינוק לתחרות איש ברזל

  בדקו את עצמכם: כך תדעו שביצעתם את תחרות איש הברזל שלכם בצורה נכונה

  התאמנתם קשה, השקעתם המון, אבל כדי לעבור את התחרות המפרכת הזו צריך למצוא את כל הגורמים שיקלו עלינו…

  קרא עוד
 • דדי שושן רוכב בישראמן 2019

  רוח הישראמן: "לפני שאתה ספורטאי אתה צריך להיות קודם כל בן אדם"

  מה אתם הייתם עושים אם הייתם רואים רוכב מתרסק ונפצע או נתקע בגלל בעיה טכנית? לדדי שושן ואוהד…

  קרא עוד
 • 25 תמונות מטורפות של ישראמן 2019

  המרחבים האינסופיים, המאמץ האנושי, היכולת הבלתי רגילה והאושר הרגעי, כל אלו נקלטו בעדשת המצלמה - בואו להיסחף עמנו

  קרא עוד
 • תכנית אימונים ל-10 ק"מ לקראת מרתון סמסונג ת"א

  החלטתם להגשים חלום ולהשתתף במרוץ? הנה תכנית אימונים מיוחדת של GARMIN והמאמן גווין קנינג לקראת מקצה ה-10 ק"מ…

  קרא עוד
 • מדוע חשוב לרצים לדעת מהו סף חומצת החלב שלהם?

  ד"ר יוני ירום מבעלי מדיקס, מרכז לרפואת ספורט, מסביר בראיון על תהליך הבדיקה, מה התוצאות המתקבלות ממנה וכיצד…

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדריך תזונה למרתון מלא

  התזונה במסגרת מרתון מלא היא חלק בלתי נפרד וחשוב מההכנה הסופית ליום הזינוק. אז איך מתכוננים בימים שלפני…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם זיו שילון שנפצע אנושות בעזה וסיים תחרות איש ברזל

  הפודקאסט של שוונג מארח את זיו שילון שנפצע אנושות ברצועת עזה ואיבד את ידו השמאלית ונפגע קשה בידו…

  קרא עוד
 • 18 המרוצים הקשוחים ביותר בעולם שאתם לא מכירים

  ממסעות של חודש באלסקה, דרך המדבריות של הסהרה, הרי הרוקי והאלפים, ספרטה ועד לחצר ביתו של האיש שמומחה…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם השחיין גיא כהן שצלח את תעלת למאנש

  הפודקאסט החדש של שוונג מארח הפעם את שחיין המים הפתוחים גיא כהן שצלח הקיץ את תעלת למאנש וכך…

  קרא עוד
 • יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • מהי בדיקת ארגומטריה לספורטאים?

  מהי בדיקת לב במאמץ ומה התוצאות שלה אומרות על הלב שלכם? ד"ר יוני ירום מסביר בראיון על תהליך…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם הטריאתלט שחר שגיב ואביו הרץ האולימפי שמי שגיב

  הפודקאסט החדש של שוונג עם הדמויות המסקרנות והמרתקות ביותר בספורט הסבולת בישראל. שמעו את זה...

  קרא עוד
 • האם השחייה בריאה לכם?

  חוץ מזה שהיא מומלצת כפעילות גופנית באופן כללי, כדאי מאוד לספורטאים בענפים אחרים להכניס אותה לתכנית האימונים, שלא…

  קרא עוד
 • האם כדאי לכם לצרוך ג'ל אנרגיה?

  מהו ג'ל אנרגיה, למי הוא מתאים ולמי פחות ומה הם הג'לים שהוסיפו להם חומצות אמינו? התזונאי חן שרייבר…

  קרא עוד
 • 6 מזונות שיעזרו לכם להתאושש לאחר אימון

  תזונה לאחר אימון חשובה לא פחות מהאימון עצמו, אז אספנו לכם שישה מזונות מצוינים שיעזרו לכם להתאושש מהר…

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • האם בריצה צריך להגדיל את אורך הצעד ואת התדירות?

  בניסיונות לשפר את סגנון הריצה שלכם, נבדוק הפעם האם חשוב לנסות ולשפר את הצעד בזמן הריצה והאם יש…

  קרא עוד
 • על ספת הפסיכולוג: מדוע אתם רצים בכלל?

  ייתכן שכושר גופני או ירידה במשקל היו המוטיבציות הראשוניות לריצה, אך למי שהפך זאת לחלק מאורח חייו, מסביר…

  קרא עוד
 • 8 סיבות מבוססות מדע מדוע חשוב לרוץ או לבצע פעילות גופנית

  כולנו מודעים לכך שריצה ופעילות גופנית טובה לבריאות, אך האם ידעתם על סגולות הריפוי של אימון גופני באופן…

  קרא עוד
 • בן לקום שחיין צרפתי שמנסה לצלוח את האוקיאנוס השקט

  יחצה בשחייה את האוקיינוס השקט למרחק של כ-9,000 ק"מ

  בן לקום הצרפתי, ינסה להיות האדם הראשון שיחצה את האוקיינוס בשחייה מיפן ועד לסן פרנסיסקו, בזמן של שישה…

  קרא עוד
 • מהם 100 המזונות המזינים ביותר לספורטאים?

  האם קיים מזון אחד בודד המכיל את כל מה שגופנו צריך? קבוצת מדענים בדקה 1,000 מזונות שונים והרכיבה…

  קרא עוד
 • גלגל חמישי: מרוצי האופניים הגדולים בעולם שאתם חייבים להכיר

  מרוצי האופניים הוותיקים בעולם החלו כבר בסוף המאה ה-19 וכיום יש מאות מרוצים יומיים או רב-יומיים בכל העולם,…

  קרא עוד
 • מתי מחליפים נעלי ריצה?

  מתי באמת אתם צריכים להחליף נעלי ריצה?

  מדובר אולי בשאלה הכי מסתורית בעולם הריצה, אז איך בכל זאת תדעו מתי הגיע הזמן להחליף את הנעליים?…

  קרא עוד
 • איך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם?

  הרבה אנשים שואלים את עצמם אם צריך לנחות על העקב או על אמצע כף הרגל, אבל מה שיותר…

  קרא עוד
 • איירונמן ווילס

  מהם 11 הטריאתלונים הקשים בעולם למרחק איש ברזל?

  אתר האינטרנט 220triathlon דירג את המסלולים הקשוחים בעולם לפי קטגוריות שונות כמו אחוז הפורשים, טיפוס מצטבר, זמן ממוצע…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • איש רץ בחיק הטבע

  10 חוקי ברזל בריצה

  אימונים נכונים יעזרו לכם להגשים את החלומות שלכם בריצה, אבל על מנת להגיע אליהם חשוב לאמץ ולהפנים מספר…

  קרא עוד
 • רשמית: הרוכב הישראלי גיא ניב מסייקלינג אקדמי פרש סופית מהג'ירו ד'איטליה

  הרוכב גיא ניב פרש בדקות אלו סופית מהג'ירו ד'איטליה, לאחר שבלילה החולף חש ברע והתלונן על חום, כאבי…

  קרא עוד
 • לקראת הג'ירו ד'איטליה: "הרוכבים מאומנים לקחת את עצמם לקצה פיזיולוגית ומנטלית"

  הצצה נדירה וראיון בלעדי בשוונג עם רופאת הספורט והפסיכולוגית של קבוצת הפרו טור "סייקלינג אקדמי" לקראת ג'ירו ד'איטליה…

  קרא עוד
 • בניית הולודרום הראשון בישראל

  בוולודרום החדש תרכבו ללא בלמים ועם הילוך אחד בלבד

  הוולודרום האולימפי הראשון בישראל יהיה מוכן בעוד מספר חודשים, אז יצאנו לבדוק מה בדיוק יהיה שם? למי המתקן…

  קרא עוד
 • שוונג פודקאסט || תכנון ריצה ל-10 ק"מ עם התייחסות לתוואי משתנה

  האם ההתרגשות משפיעה על הדופק בריצה בתחרות ומהם מקורות האנרגיה שלנו בריצה? התזונאית והפיזיולוגית של המאמץ יפית גלילי…

  קרא עוד
 • סיפור דרך: ניתוח המסלול של המרתון המלא בירושלים

  איפה רצים? מה רואים? למה כל כך חשוב להכיר את המסלול הזה מראש והכי חשוב מתי פוגשים את…

  קרא עוד
 • גביע הים האדום בשחייה במים פתוחים

  רוצים להימנע מלחץ כרוני ודיכאון? תתחילו לשחות

  הרבה אנשים אוהבים לשחות, אבל לא כולם מבינים עד כמה גדולה התרומה שלה למוח בזכות האנדרופינים וגם בזכות…

  קרא עוד
 • איך זה שאתם עדיין לא התחלתם לרוץ?

  מספר הרצים בארץ רק עולה, אבל כנראה שיש יותר אנשים שרוצים לעשות את זה אבל מוצאים סיבות טובות…

  קרא עוד
 • מיתוסים על התאוששות שחייבים לנפץ

  סביב הפגרה נרקמים מיתוסים רבים שהגיע הזמן לנפץ, אז בקשנו מהמאמן גלעד קראוז שינפץ לנו אותן אחת אחת…

  קרא עוד
 • איך אומרים לרכב או לרכוב?

  מה נכון להגיד ומה טעות? האם לרכב היא הצורה הנכונה או דווקא לרכוב? הנה הפתרון של האקדמיה ללשון…

  קרא עוד
 • כל מה שרציתם לדעת על הג'ירו בישראל ולא היה לכם את מי לשאול

  לקראת האירוח ההיסטורי של הג'ירו ד'איטליה בישראל ראיינו את מפיק המרוץ בארץ, אז באיזה רחובות תוכלו לראות את…

  קרא עוד
 • משהו קטן וטוב: 3 חטיפים קטנים ובריאותיים לאחר אימון גדול

  הם קטנים, טעימים ומלאי אנרגיה. שלושה מתכונים מעוררי תיאבון לכדורי אנרגיה קטנטנים שיתאים לכם בול אחרי אימון להחזרת…

  קרא עוד
 • 15 טיפוסים נוראיים לרוץ איתם

  בטוח יצא לכם לרוץ בחברתם לא פעם וחלקם אפילו לא יודעים שהם כאלו, אז ריכזנו את הטיפוסים האקסטרווגנטיים…

  קרא עוד
 • "רצתי 250 ק"מ במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה והצבתי לעצמי גבולות חדשים"

  מדבר, חול וחום אימים חיכו לאולטראיסט תומר סימונוב, שהשתתף במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה למרחק של 250 ק"מ בשבעה…

  קרא עוד
 • הדבר הגדול הבא: אימון הריצה הבא שלכם יתקיים ב…חו"ל

  מחנות אימונים בחו"ל זה הדבר הגדול הבא שכובש את עולם הריצה בישראל, לאחר שאתיופיה, בולגריה וצרפת הפכו למתחמי…

  קרא עוד
 • 4 סיבות מצוינות שבגללן כדאי לרצים לשחות

  הרבה מאוד רצים אוהבים לבצע אימונים משלימים, אבל במקרים רבים השחייה תמיד עולה כאופציה טובה. מה הופך אותה…

  קרא עוד
 • הרץ שנפצע לאחר שהותקף על ידי נץ

  את הריצה הזו לא ישכח לעולם אנדי לוולין, שנחבל באופן חמור על ידי נץ ששרט את קרקפת ראשו…

  קרא עוד
 • איך מתמודדים עם משברים במהלך מרוץ?

  זה אף פעם לא בתכנון, אבל לפעמים אין ברירה ואנחנו חייבים לבצע "אתחול" מחשבתי כתוצאה ממשבר במרוץ. אז…

  קרא עוד
 • 10 רוכבים שכדאי לשים לב אליהם בטור דה פראנס השנה

  כריס פרום, ריצ'י פורט, רומיין ברדט ועוד שבעה רוכבים עצמתיים שכדאי לשים לב אליהם החל מיום שבת

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • רוצים לשפר תוצאות בריצה? אולי כדאי שתתחילו לשחות

  מאמן השחייה אורי סלע מסביר, שעל מנת לשפר את התוצאות שלכם בריצה, מומלץ מאוד לשלב ענפי ספורט "מאריכי…

  קרא עוד
 • למה יש כאבי צד בריצה ואיך מפסיקים את זה?

  רוב הרצים חווים כאבי צד, בעיקר בתחילת דרכם. בדרך כלל הם עוברים ככל שמתרגלים לריצה, אבל ניתן גם…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מדוע ההדרגתיות בריצה כל כך חשובה?

  כאשר מדלגים על שלבים ומגדילים יותר מדי את מרחקי הריצה בין שבוע לשבוע או בין חודש לחודש, אתם…

  קרא עוד
 • כיצד תהפכו את הריצה לחלק מהחיים שלכם?

  ההחלטה להתחיל ולעסוק בפעילות גופנית היא החשובה ביותר, אבל כדי להפוך את זה לתחביב אהוב ולשמור עליו צריך…

  קרא עוד
 • איך קושרים נעלי ריצה נכון ונמנעים משלפוחיות?

  זו אולי נראית הפעולה היומיומית הפשוטה ביותר, אבל לקשירה נכונה של נעלי הריצה שלכם יש השפעה על התנועה,…

  קרא עוד
 • כיצד אימוני כוח תורמים לשיפור ריצה למרחקים ארוכים?

  במחקר שהתפרסם עולה כי אימון כוח תורם לשיפור יכולת הריצה למרחקים ארוכים. אז איך אתם יכולים להשפיע על…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • איך לחזק את הגוף לריצה בעליות?

  אימוני עליות מחזקים מאוד ומשפרים אותנו כרצים. אם עליות גורמות לכם לכאבים, כדאי שתלמדו את 6 התרגילים כאן,…

  קרא עוד
 • משקפת שחייה

  איך מתאימים משקפת שחייה?

  עומדים לקנות משקפת שחייה חדשה? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת כדי שההתאמה תהיה מושלמת. כנסו וצפו

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  10 דברים שאסור לשכוח לפני שיוצאים לתחרות

  לא בכל יום אנחנו משתתפים במרוץ, אבל כשזה קורה כדאי שנהיה ערוכים בצורה הטובה ביותר. הנה הדברים החשובים…

  קרא עוד
 • מהו סף חומצת חלב ואיך הוא עוזר להשתפר בריצה?

  שמעתם עליה רבות אך יתכן שלא תמיד הבנתם את תפקידה, לאחר שתקראו ותבינו את חשיבותה תדעו מדוע אתם…

  קרא עוד
 • לא מריח טוב: כיצד מתמודדים עם פוּקים במהלך ריצה או פעילות גופנית?

  גם אם לא נעים לדבר על פוקים, חייבים לשים את זה על השולחן ולהבין את התופעה. יש לדבר…

  קרא עוד
 • צ פ ו || אחוות רצים: המרתוניסט שהגיע מעולף ומותש לקו הסיום במרתון לונדון

  הנסיך וויליאם והנסיך הארי צפו בו כאשר הוא מדדה אל עבר קו הסיום נתמך משני צדדיו - הצד…

  קרא עוד
 • מחקר חדש: שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות לחיים

  אז כמה שעות כבר הוספתם לחיים בזכות הריצה? מחקר חדש קובע שכל שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות…

  קרא עוד
 • איך תתאמנו לקראת טריאתלון אולימפי ראשון?

  אם יש לכם כושר ריצה והחלטתם שאתם רוצים להתנסות גם בטריאתלון, זה בהחלט אפשרי. כמה צריך להתאמן? איך?…

  קרא עוד
 • פציעות ספורט: נכון או לא נכון? מיתוסים מעולם הריצה

  בשנים האחרונות הפכה הריצה לתחביב אופנתי בקרב נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד. עם העלייה בפופולריות החלו להשתרש בתודעה…

  קרא עוד
 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • ילד רץ

  עד כמה בריא לילד לרוץ מרתון?

  הביטו על קו הזינוק בפעם הבאה ותראו שיש בו יותר ויותר ילדים ונערים שרצים למרחקים של 10 ק"מ,…

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך וגדל ואם…

  קרא עוד
 • שחייה במים פתוחים

  6 מיתוסים על שחייה של טריאתלטים

  למה לא כדאי להסתפק בסגנון אחד באימונים? למה לא צריך להזניח את עבודת הרגליים והאם דווקא טריאתלטים צריכים…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  איך נולדה תחרות האיירונמן הראשונה בעולם?

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • כדת וכדין: מדוע ריצה היא דת לכל דבר?

  תתפלאו, אבל יש בה רבנים, מקומות קדושים ואפילו תורה שבעל פה... הנה 10 השוואות מעניינות בין המאפיינים של…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • סף חומצת חלב: מה עושים כשהרגליים לא יכולות לרוץ יותר?

  כשקורה לכם דבר כזה, כנראה שחומצות החלב "השתלטו" לכם על הגוף. החדשות הטובות הן שאפשר לשלוט בזה, לשפר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות