שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

טריאתלון מתחילים

המסע לאריזונה או אני פה בגלל אשתי: אריזונה – חלק ב׳

יום שלישי, 22 בנובמבר, 2011, אריזונה: ״בוקר טוב אדוני, אפשר לעזור לך״, פקיד הקבלה במלון מביט בי בעניים מזוגגות, ״כן, צ׳ק אאוט בבקשה״, אני משיב בעניים מזוגגות משלי. השעה 3:45 בבוקר, אנחנו בדרך לשדה התעופה ואני מביט בחושך שבחוץ. ״מספר חדר...״, באה השאלה, ״2293״ אני עונה

יום שלישי, 22 בנובמבר, 2011, אריזונה: ״בוקר טוב אדוני, אפשר לעזור לך״, פקיד הקבלה במלון מביט בי בעניים מזוגגות, ״כן, צ׳ק אאוט בבקשה״, אני משיב בעניים מזוגגות משלי. השעה 3:45 בבוקר, אנחנו בדרך לשדה התעופה ואני מביט בחושך שבחוץ. ״מספר חדר…״, באה השאלה, ״2293״ אני עונה

מאת:יובל בז'רנו


הבחור ממשיך להביט בי במבט בוהה, ״סליחה״, הוא שואל, ״2293״ אני עונה פעם נוספת. המבט הבוהה מסרב להרפות, ״אולי שם משפחה יהיה יותר נוח״ הבחור ממלמל לעברי. עכשיו תורי לבהות בו, ״מה זאת אומרת, מה הבעיה?״, אני שואל בחוסר סבלנות. ״שום בעיה אדוני״ עונה הבחור, ״פשוט אין לנו חדר כזה במלון, כל החדרים כאן הם תלת ספרתיים, אולי בכל זאת שם משפחה…״. חוסר הסבלנות שלי עולה מדרגה, איך אני תמיד נופל על מישהו במצב של הלם תמידי? אנחנו במלון הזה כבר חמישה ימים, עשר פעמים ביום נכנסתי ויצאתי מאותו חדר, לפחות חמש פעמים נעלתי את עצמי בחוץ וירדתי למטה לבקש כרטיס חדש ובכל פעם אותו טקס וכל פעם אותה תשובה, מספר החדר שלי הוא… אני קופא לרגע ושניה אחר כך מרגיש איך הפנים שלי מתחממות, החדר יא טמבל, הוא רוצה את מספר החדר ואתה נותן לו את מספר המתחרה שלך…

מבט למסלול של איש הברזל אריזונה 2011יום חמישי, 17 לנובמבר, 2011, אריזונה


הרעש המוכר של סלולארי, שמנסר במצב רוטט את השולחן, מעיר אותי. ״אתם ערים? אני מת מרעב״, אני קורא את המסר של איתי הגדול מהמסך, ״איך לא תמות מרעב״, אני חושב לעצמי, ״הרי אתמול נחתת מישראל ונפלת למיטה בשבע כמו מת״. 15 דקות למטה – אני כותב חזרה ומנער את טל. יורדים ואיתי כבר בהיפר, ״אני ער מארבע בבוקר ורעב כמו כלב משש, יאללה, בואו נאכל משהו. מה הלו״ז, מתי הולכים להירשם?״. נפגשנו אתמול אחר הצהרים בשדה התעופה של פיניקס, אריזונה. התרגשנו, באמת התרגשנו, איתי הלך איתנו את כל הדרך, מהיום בו החלטנו ללכת על התחרות, שלושתנו הגענו לאריזונה, כל אחד בזכותם של השניים האחרים ועכשיו השורה התחתונה נמצאת כאן, מעבר לפינה.

מסיימים את ארוחת הבוקר, אנחנו בטקס הקבוע של העמסת פחמימות וגליקוגן לפני התחרות. ההבדל היחיד הוא שהפעם הריטואל התחיל כבר ביום שלישי. חמישה ימים של המון פחמימות וחלבונים ומעט מאוד שומנים וסוכרים. אני מרגיש שבא לי להקיא מרוב פיתות ופסטה אז כדי לגוון אני תוקע עוד בייגל. טל מתחילה ללחוץ לכיוון היציאה, רוצה להגיע בזמן להרשמה, ״לא חייבים להיות ראשונים בתור״, אני פולט, רק כדי לחטוף מבט עוין מהסוג של ״אל תתחיל איתי על הבוקר, יש לנו עוד סופשבוע ארוך״.


יובל ואיתי מתארגנים בתחנת החלפה


נוסעים להרשמה. בחוברת של התחרות כתוב שההרשמה ״תתבצע בכפר איש הברזל״. הכתובת במפה מראה פארק, מגיעים לכתובת ובאמריקה, כמו באמריקה, הלכו המארגנים והקימו כפר… נכון, זה אוהלים, ביתנים, זה זמני וזה גם קצת נראה כמו אקספו, אבל הכל מסודר ומתוקתק עד לפרט האחרון. הכל הוקם בן לילה והכל מחכה רק לנו. נעמדים בתור לצ׳ק אין של התחרות, לא רק שאנחנו לא ראשונים, יש בערך מאתיים איש לפנינו בתור אבל הכל מתנהל בסדר מופתי. רבע שעה מאוחר יותר ותורנו מגיע. צבא של יותר מ – 2,000 (!), מתנדבים שגויסו למאמץ המלחמתי דואג שהכל יתקתק כמו מטרונום. ממלאים טפסים, עוברים מתחנה לתחנה, הצמיד עם מספר המתחרה מוצמד ליד, אוספים את התיק עם המספרים לאופניים, שקיות ההחלפה, הצ׳יפ והצ׳ופרים ויוצאים החוצה בצד השני של שרשרת החיול. אני מרים את יד שמאל ומסתכל בצמיד, ״Ironman #2293", זה רשמי, אנחנו בתחרות, הדופק שלי באזור 200 וממשיך לטפס.


טל ואיתי, סידורים אחרונים בתחנת ההחלפה של האופניים


הולכים להירגע קצת באזור ביתני הפירמות והקניות. יש כאן כל מה שטריאתלט יכול לחלום עליו. כל ציוד השחייה, הרכיבה והריצה שאי פעם רצית, שאתה רוצה וגם זה שאתה עוד לא יודע אבל אתה תרצה. התופעה פשוט מדהימה. איש הברזל הוא ספורט של 50,000 איש בשנה. עם משהו כמו 30% גידול בכל שנה. מספרי הגידול השנתיים מרשימים אבל יחד עם זאת, במונחי תעשיית הספורט, מדובר בקהל יעד מצומצם ביותר וזניח בכל קנה מידה. והנה, בא לו מותג "IRONMAN" וכנגד כל תאוריה שיווקית והגיון כלכלי הפך לתעשייה שלמה שמגלגלת מיליארדים של דולרים בשנה. לאיפה שאני לא מסתכל אני רואה ציודי טריאתלון עם סמל איש הברזל, חולצות, מכנסיים, חליפות שחיה, נעליים, אופניים, קסדות, כפפות, מוצרי תזונה על סוגיהם, הכל מכל וכל. אבל זאת רק ההתחלה, ביגוד (ביגוד, לא בגדי אימונים וכאלה), משקפיים (ראייה, לא שמש), אוכל (ממש, לא ג׳ל), תכשיטים (על אמת, לא צמיד פלסטיק של בית חולים עם מספר מתחרה), מליון ושניים דברים שבינם ובין איש הברזל אין כל קשר. כל מותג ספורט המחשיב את עצמו דואג לרכוש את הזכות להשתמש בשם, בלוגו, לשלם בגינה של הזכות הזו הון תועפות ועדיין להרוויח על המוצרים שלו ובגדול. מאיפה אני יודע שהם מרוויחים ובגדול? בגלל התורים. על יד כל ביתן ולצידו של כל אוהל משתרך לו תור של עשרות, לפעמים מאות, אנשים. כל מה שהם רוצים בחיים זה משהו (כן משהו), עם הלוגו והשם "IRONMAN". מחולצות לשחקני גולף (גולף…), דרך בגדים לתינוקות (תינוקות…) ועד תליוני זהב, יהלומים ושאר תכשיטים (תכשיטים…). מה הקשר? אין קשר, הכל "IRONMAN" ואת הכל קונים.


זה מותג


אנחנו באזור הצהרים והגיע הזמן לעוד פחמימות. עוזבים את אזור התחרות ומחפשים מקום לאכול. אני צועד ומידי פעם מציץ בצמיד הכחול על יד שמאל. מתחרה מספר 2293, מנסה לעכל את העובדה שאנחנו כאן ורגע האמת מעבר לפינה. אינטרוול העצבים וההתרגשות הולך ומתקצר. הצמיד הזה, 2293 שדבוק לי ליד והולך איתי לכל מקום, הפך את הערטילאי למוחשי. זה לא עושה טוב ליכולת שלי לשמור על איפוק. גם טל ואיתי מראים מידי פעם סימני קצה, כל אחד בדרכו הייחודית. משתדלים לא לשגע אחד את השני. כל אחד עם השדונים שלו שמתרוצצים בתוך הראש. אצלי השדונים מנהלים פורום מומחים בענייני מחסור במלחים, כבל הילוכים קרוע והתייבשויות, אני משתדל להתעלם ״מהקולות״ אבל חייב להודות שהאיזון עליו הצלחתי לשמור ארבעים ושלושה שבועות וארבעה ימים מתחיל להראות סדקים. הולכים לאסוף את האופניים שהגיעו לאריזונה בנפרד, מרכיבים ציוד ויוצאים לרכיבה על מסלול התחרות. מזג האוויר הנפלא והנוף המדברי המדהים עושים לשלושתנו טוב. שעתיים אחרי אנחנו חזרה במלון, רגועים. מקלחת קצרה וחזרה לפחמימות ולחלבונים. סטייק בגודל של פרה והמון תפוחי אדמה, מרגיש כמו עגל חלב שמכריחים אותו לאכול את אמא שלו.


טל והתיקים בתחנת ההחלפה


יום שישי בבוקר ואנחנו שוב באזור ״הכפר״ והתחרות.
שני עניינים דחופים על האג'נדה. לארגן ולכוון לאיתי את האופניים (שעשו המון רעש ברכיבה של אתמול) ולסגור חליפות שחיה עבורנו (החליפות שהבאנו מהבית עם שרוול קצר, על פי הדיווח האחרון, טמפרטורת המים באגמון בו נשחה ביום ראשון עומדת על 12 מעלות צלסיוס כך ששרוול קצר לא יחזיק אותנו לאורך 4 קילומטרים במים הקפואים). מנסים למצוא חליפות להשכרה ומגלים שהאופציה לא קיימת. טל יוצאת במבזק מיוחד, ״אני לא קונה שום חליפה ארוכה, אני שוחה עם מה שיש לי״. אני מריח את העשן מהפיוז שנשרף לי בראש ״ותזרקי לפח ארבעים וארבעה שבועות של עבודה כשיוציאו אותך מהמים עם היפוטרמיה״, אני עונה: ״יאללה תפסיקי ל… במוח ובואי לביתן של החליפות, לפני שגם את זה יקנו ולא יהיה״. את שאר היום אנחנו מעבירים עם מינימום דיבורים. אני מדסקס שוב עם השדים את עניין המלחים והנוזלים. איתי שקוע במחשבות משלו ואילו טל מתכננת את טקס הוודו בו תנעץ סיכות בבובת ביז׳ו שלבושה בחליפת שחיה של איש הברזל.


"עוברים על המסלול, איפה אפשר לצלם, איפה לחכות, סימני זיהוי"


שבת ורפי (אבא של טל), מגיע. הוא מלווה כמעט כל תחרות שלנו מאז שהתחלנו. רפי אוהב את טל ורפי אוהב לצלם. ילדה שמתחרה בטריאתלונים זה שילוב אידיאלי עבורו. אנחנו עוברים על המסלול, איפה אפשר לצלם, איפה לחכות, סימני זיהוי (לא פשוט לתפוס אותנו בין 2,800 מתחרים נוספים). מיישרים פינות אחרונות, מכניסים את האופניים והשקיות לשטח ההחלפה. העסק כאן שונה מהטריאתלונים הקצרים יותר. לכל חלק בתחרות אנחנו מכינים שקית משלו. אחת עם ציוד הרכיבה, אותה תקבל ביציאה מהמים, אחת עם ציוד הריצה אותה תקבל אחרי שתסיים עם האופניים ועוד שתי שקיות (שנקראות ״שקית צרכים מיוחדים״). שקית אחת שכזו נפגוש באמצע מסלול האופניים (עם בקבוקים וג׳לים לחצי השני של הרכיבה, ממתק, בננה וספרים טכניים לאופניים). את השקית השניה נפגוש באמצע הריצה (עם ג׳לים לחצי השני של הריצה, בגדים ארוכים למקרה שיהיה לנו קר ועוד כמה ממתקים לעידוד מצב הרוח)."לא פשוט לתפוס אותנו בין 2,800 מתחרים נוספים"

מגיעים לאמצע היום כשטל מזכירה לכולנו עוד פרט קטן אך מהותי. ציוד יש, שקיות יש, כובע שחייה בצבע ורוד פלורוסנטי יש, הגיע הזמן לפדיקור ולק תואם כובע. חיפוש קצר ואנחנו ״בסלון של אנני״. חצי שעה אחרי וטל בחוץ עם לק ורוד מזעזע וחיוך מאוזן לאוזן. מחפשים (שוב) מקום להעמיס בו את ארוחת הפסטה האחרונה. סוגרים עניין עם משלוח של מגוון פסטות לחדר במלון. יושבים ביחד, צופים במשחק פוטבול של ליגת הקולג׳ים ולועסים בדממה. כל אחד ומחשבותיו, מחכים למחר.


עכשיו הכל מוכן לאיש הברזל אריזונה 2011


יום ראשון, השעה 4:00 בבוקר ואנחנו שוב באוכל, אלף קלוריות אחרונות של אנרגיה זמינה וזהו. אנחנו בדרך לתחרות. שטח ההחלפה נפתח בשעה 5:00. בדיקה אחרונה של הציוד, ניפוח אחרון של צמיגי האופניים, 2,800 אנשים, כל אחד ומחשבותיו, כל אחד וסיבותיו, כולם כאחד במצב פאניקה מתקדמת ברמות משתנות. פושטים את בגדי הבוקר, לובשים חליפות שחיה ומתחילים לזוז לכיוון הרמפה שמובילה למים. אתמול עוד הייתה לנו הזדמנות לבצע שחיית אימון באגם. הזיכרון הטראומטי של המים הקפואים (12 מעלות כבר אמרתי?!), צרוב לכולנו בראש. המארגנים חייבים להכניס את כולנו (2,800 בנות ובנים) למים עד 7:00 ולהזניק את התחרות ביחד עם הזריחה. הלחץ לקפוץ למים גובר כשנשמע ה- ״דקה לזינוק, דקה לזינוק״, הכרוז ברמקולים בסטרס. זהו, אנחנו על הרמפה, נשיקה אחרונה לטל, היא נעלמת במים, איתי ואני אחריה, משתדלים להתקדם מעט לכיוון קו הקיאקים המסמן את קו הזינוק. הידיים והרגליים כבר קפואות. הראש מסרב בתוקף להכנס למים ולתרגל מספר נשימות לפני שמתחילים. שלוש, שתיים, אחת, בום… התותח על החוף יורה, תחרות איש הברזל אריזונה יצאה לדרך.


זריחת השמש על תחנת ההחלפהאת התחושה והמראה של הזנקת "IRONMAN" קשה לתאר.
במקרה שלנו מדובר ב- 2,800 זוגות ידיים ורגליים שהתחילו באותה שניה ממש
לחתור ולבעוט. הכל בתוך מסלול ברוחב של כ- 75 מטרים. התחושה היא של הוריקן
במים. מין מערבולת ענקית של ידיים ורגליים, מכות ובעיטות מכל כיוון אפשרי
ובתדירות של אחת לחמש שניות.

הזינוק לאיש הברזל אריזונה 2011
אני מנסה בכל הכוח לשמור על כיוון ולהתקדם ופתאום, כנגד כל הסיכויים, אני מתחיל לצחוק. זה מתחיל בזה שאני נזכר בטל ובתזכורת אותה נתנה לי בקשר לסגנון ולתנועות ארוכות במים (איזה סגנון ואיזה נעליים בתוך מכונת הכביסה הזו…), וממשיך עם ההכרה שזהו, זה התחיל ואני בפנים. אני חוטף מכות על ימין ועל שמאל ואין סגנון ותנועות ארוכות וממש לא אכפת לי. כל העצבים נעלמו, כל הפאניקה שקעה במים, אני בתוך ה- "IRONMAN" ואני צוחק.


רגע לפני הזינוק


מרים את הראש לשניה ורואה את השמש עולה ממש מולנו, זריחה. הבלגן במים מתחיל להיפתח מעט. באזור קו החצי אני מצליח להכנס לקצב סביר. בדרך חזרה אני עוד זוכה לבעיטה אחרונה בפנים שבשילוב עם המשקפת עושה לעין הימנית שלי מה שכוס רוח עושה לגב של זקן בן שמונים אבל החיוך מקו ההתחלה מקובע ולא יורד. סוגר עניין ויוצא מהמים, הסטריפרים (מתנדבים שעוזרים לנו לצאת מהחליפה), כבר מחכים לי ומפשיטים את החליפה. ממשיך לאזור השקיות, עוד מתנדבים מוצאים עבורי את השקית מספר 2293, עובר לאוהל להחליף בגדים, ציוד אופניים החוצה מהשקית, ציוד מים לתוך השקית, עוד מתנדב (אלא מה…), לוקח ממני את השקית ושואל אם אני צריך דבר מה נוסף… יוצא החוצה מהאוהל, שלוש בחורות (מתנדבות…), מסתערות עלי ומורחות, כל חלקת עור גלויה בקרם שיזוף. רץ לאופניים אבל גם כאן, שוב, המתנדבים משיגים אותי, אחד עם מגאפון בכניסה לאזור האופניים צועק ״2293״, מישהו רץ לפני, פונה בשורה, מוציא אופניים ורץ בחזרה לכיווני, איזה קטע, לא רק שהוא מביא לי אופניים, הוא מביא לי את האופניים שלי.


המכבסה של הזינוק
קטע הכביש שמוביל משטח ההחלפה החוצה מוצף באלפי צופים, שאגות וצעקות עידוד עפות מכל פינה, אני בטוח שעוד שניה זה יגמר אבל לקהל יש תוכניות משלו ואלפי אנשים נוספים פרוסים לאורך משהו כמו 5 קילומטר לתוך מסלול הרכיבה. המסלול שלנו מורכב משלושה סיבובים של כשישים קילומטרים כל אחד. הדרך החוצה במגמת עליה, חזרה בירידה. יוצאים מהעיר וכמעט מיד חוטפים רוח פנים די חזקה. המגמה נמשכת לכל אורך הדרך החוצה, משהו כמו 10 קילומטר לסיבוב חזרה לכיוון העיר ואני מזהה את טל, היא כבר בדרך חזרה, כנראה שהכריש יצא מהמים ממש מהר הפעם.


טל יוצאת מהשחייה

מגיע לסיבוב, מקבל רוח בגב וטס חזרה לעיר, מגיע לים של שאגות עידוד. מסתובב ומתחיל את הסיבוב השני. הקצב מהיר, נכנס לעיקול בכביש, יוצא ומרגיש שמשהו לא בסדר. עוצר לשניה בצד, אין תקרים, הכל נראה תקין, מרים גלגל קדמי ובודק, הגלגל תקוע על מעצור קדמי נעול. רב עם המעצורים עד שמצליח לשחרר את התקלה ואני שוב בדרך, טס קדימה, מרים ראש מידי פעם ומסתכל מסביב. מדבר, הרים בצבע אדום והמון קקטוסים ענקיים. אלוהים אדירים, אני רוכב באיש הברזל… מגיע לקו החצי, מסתובב כדי לחזור העירה בפעם השניה, נתקל בקיר ומבין כי הרוח שינתה כיוון. בגלל זה היה קל בדרך לכאן. מוריד ראש וממשיך לדווש. יודע שבעוד כמה קילומטרים אני מגיע לשקית הצרכים המיוחדים,לבננה ולטוויקס שמחכים לי בפנים. המתנדבים כבר מחכים לי עם שקית מספר 2293. חוזר לעיר ויוצא להקפה האחרונה. הקהל בעיר לא מפסיק לשאוג ולעודד. מטפס החוצה, מסתובב למרגלות ההר האדום, בפעם האחרונה וממהר חזרה לעיר, נכון, הברקסים עקבו אותי, עצרתי לעשות פיפי ארבע או חמש פעמים בדרך אבל למי אכפת?! אני ב- "IRONMAN"." משהו כמו 10 קילומטר לסיבוב חזרה לכיוון העיר ואני מזהה את טל, היא כבר בדרך חזרה…"


נכנס להחלפה השניה, המתנדבים (אלא מה…), לוקחים ממני את האופניים,
דואגים למצוא לי את השקית (2293…) עם ציוד הריצה ומשגרים אותי לאוהל להחליף בגדים. ציוד אופניים פנימה, ריצה החוצה, ג׳ל (אחד מתוך כ – 24 שאכלתי בתחרות), כדור מלח (אחד מתוך משהו כמו עשרים שבלעתי בתחרות), ומחוץ לאוהל כבר מחכות המתנדבות עם קרם השיזוף. מריחה זריזה ואני בדרך, במים היינו, במדבר רכבנו, נשאר מרתון.אני ב- "IRONMAN".גם כאן, כמו באופניים, מדובר בשלושה סיבובים.
משהו כמו 14 קילומטר כל אחד מהסיבובים. הרבה גשרים לחצות (מה שאומר עליות קצרות, תלולות ומעצבנות). 8 תחנות אוכל ושתייה (אחת על כל מייל ריצה בערך) ואלפי אנשים שפרוסים לאורך המסלול ומעודדים את המתחרים. גילוי נאות, מעולם בחיי לא רצתי מרתון. באימונים הגענו לאזור ה- 30 קילומטרים. מה שנמצא מעבר לקו הזה הוא נעלם מוחלט מבחינתי. הפרט הפעוט הזה מציק לי במקצת אבל מה שיותר טורד את מנוחתי זה משפט שמהדהד לי בראש כבר שש שנים. מיד אחרי ניתוח הגב שלי ותוך כדי הפיזיותרפיה, נתקלתי ברופא בשם דוקטור פונטיין. הבחור בדק אותי ולקראת סוף הביקור שאל אם יש לי שאלות. ״אתה חושב שאני אוכל לרוץ פעם מרתון״, שאלתי בשליפה. ״אני לא מגיד עתידות״ ענה פונטיין ״אבל דבר אחד בטוח, אם תנסה לרוץ פעם מרתון, אנחנו נפגש שוב מסביב לשולחן (הניתוחים)״. עוד לפני התחרות נדרתי לעצמי נדר קטן. אם אני מגיע למרתון, אני לא מפסיק. אחת ולתמיד, אני חייב לסגור עניין עם פונטיין.


איתי בשלב הרכיבה על האופניים


מתחיל סיבוב ראשון במרתון, רץ לאט, מדוד, בוחן את עצמי ואת הגב לעיתים קרובות, הכל בסדר, העסק בשליטה. מגביר טיפה. הדופק עמוק באזור ה- 130. הכל טוב, שומר על קצב סביר לאורך הסיבוב הראשון. סיבוב שני מגיע, הגוף כואב אבל בשלב הזה הייתי צריך לדאוג אם הוא לא היה כואב. זכיתי לראות את הזריחה במים, אני זוכה לראות את השקיעה לצד המים. החיוך מהבוקר מרוח ולא יורד. אני ב- "IRONMAN"


טל ואיתי ביציאה למרתון


טקטיקת הריצה שלי פשוטה. ריצה מתחנה לתחנה, שתייה ו/או ג׳ל ו/או כדור מלח תוך כדי הליכה בתחום התחנה והמשך ריצה עד לתחנה הבאה. קילומטר 18, עוזב את אחת התחנות, יורד בריצה לכיוון האגם ופתאום מרגיש משהו חדש/ ישן. הגב שלי מתחיל להתעניין במתרחש ושואל מה קורה ומתי מסיימים כבר. אני מבין שלהתעלם ממנו תהייה טעות, אבל מצד שני אין לי שום כוונות לעצור. יש לנו עוד משהו כמו 24 קילומטר ואני מחליט לנהל טקטיקת השהייה. אני מוריד קצב, הגב נרגע ומושך את השאילתה. אנחנו ממשיכים לדחוף קדימה. המסע מתחנה לתחנה הופך את המרתון לפחות מאיים. כל תחנה מלאה במתנדבים. חלקם מחופשים (לשוטרים בבגדי ים מסוג ספידו, לאחיות בית חולים בחצאיות קצרצרות וגרביוני רשת, לדמויות קומיקס דוגמת סופרמן ובאטמן), כולם נושאים מגשים עם גייטוראייד, קולה, מים, מרק עוף צח, בננות, ענבים, צ'יפס, בייגלה, ממתקים, בקיצור, כל מה שתבקש ושיכול לעזור לך במסע אל קו הסיום. בכל תחנה מתנגנת לה מוסיקה בקולי קולות, המתנדבים רוקדים, מצב הרוח בשמיים ואתה לא יכול שלא לשכוח ולו למספר שניות, את מה שכואב ומציק באותו הרגע. זה לא שזה לא יחזור בעוד עשרים מטר אבל למי אכפת?! באותו רגע זה לא שם וכשיחזור כבר גנבת עליו עוד עשרים מטר.


טל במרתון


סוגר סיבוב שני. עובר על יד שטח ההחלפה ולא רחוק מקו הסיום.
לתחרויות האיש הברזל יש מסורת ותיקה ודרך משלה לעשות דברים מסוימים. כשזה מגיע לאירוע קו הסיום, השם להכיר הוא מייק ריילי. הכרוז האגדי של תחרויות איש הברזל. זה שמגיע לכל תחרות, ללא יוצא מהכלל ובמשך כתשע שעות רצופות מקבל את פני כל מתחרה ומתחרה בשאגה במערכת הכריזה: שם, שם משפחה, מקום מגורים והמשפט האלמותי ״את/אתה IRONMAN״.

אני מתחיל את הסיבוב השלישי והאחרון של המרתון. ברקע אני שומע את מייק ריילי מקבל את פניהם של המתחרים המסיימים את התחרות. ידעתי שזה יקרה ודי פחדתי ממה שזה יעשה לי. לצאת לדרך, לסיבוב שלישי, עמוק אל תוך שעות החשכה וכשברקע חגיגות השמחה של המסיימים, יכול לשחק לך עם הראש באופן לא צפוי. אני מריץ בדיקה זריזה עם עצמי ומגלה שהכל עדיין טוב. אחלה להם שהם סיימו, אחלה לי שאני עוד מעט מסיים, תורי יגיע, מייק ריילי יחכה גם לי.


עשרה קילומטר לסוף, סיבוב שלוש בעיצומו, אני מסביר לעצמי שזהו,
בסך הכל נשאר לי משהוא שהוא שווה ערך לריצות הבוקר הקלות של אמצע השבוע. ממשיך לדחוף אבל הקצב יורד. העליות לא מטרידות אותי במיוחד אבל הירידות זה סיפור אחר. יורד אותן כאילו אני דורך על ביצים. לא רוצה לעצבן את הגב, לא מוכן לסכן את המפגש הצפוי עם מייק ריילי ולא מוכן לוותר על האצבע המשולשת אותה אני מכין כבר שש שנים לדוקטור פונטיין. עוד חמישה קילומטר, די תפוס ולא נעים אבל כבר מריח את הסוף. ממשיך עם הנוזלים, הג׳ל והמלחים כאילו יש לי עוד סיבוב. לא מוכן לקחת שום סיכון. מייל אחרון = קילומטר שש מאות. שומע את קו הסיום, עובר תחנה אחרונה, חצי קילומטר לסיום, מגיע לפיצול, ימינה למתחרים היוצאים לעוד סיבוב ושמאלה לאלו ההולכים לפגוש את מייק ריילי. הולך שמאלה והחיוך, שהיה מרוח לי על הפנים במשך תשעים אחוז מהיום ושחשבתי שהוא הכי גדול שיש, מראה לי שאפשר יותר גדול. הדופק שישב על משהו כמו 140, במשך כל היום, מראה כי גם הוא לא שכח איך להגיע ל 180. פניה שמאלה, 100 מטר, עוד פניה ואני בסיום. האור הלבן החזק, לאורך השוט מסנוור אותי. השאגות של הקהל מחרישות אוזניים ואז, מעל לכל ההמולה ו- 100 מטר מקו הסיום, זה מגיע (ויסלחו לי כולם על האנגלית אבל זה חייב להיות בשפת המקור), מייק ריילי, במערכת הכריזה, בקול עמוק ובבום שרפי גינת יכול רק לחלום עליו:
Yuval Bezherano, first timer out of Rockville, Marylnd, YOU are an Ironman…!

75, 50 מטרים, הקהל בטרוף ואני בריחוף, 25 מטרים, 10 מטרים, אני חוצה את הקו, אני רואה את טל, שניה אחרי והיא מחבקת אותי, מלח של זיעה, מלח של דמעות, תם ונשלם, אנחנו "IRONMAN".


סוף דבר, מימין לשמאל: יובל בזרנו, טל בזרנו ואיתי- אנשי ואשת הברזל
מילה אחרונהאריזונה א׳ ואריזונה ב׳ (שני הפוסטים האחרונים שלנו), הם בקושי קצה הקרחון של החוויה אותה עברנו באריזונה. גם ספר שלם, בעובי של מלחמה ושלום, לא יספיק לתאר את עוצמת ההתנסות והרגשות. יחד עם זאת, על פרט נוסף אחד אני לא יכול לוותר, מדובר בהצגת התכלית האתלטית אותה נתנה טל בתחרות. כמו רבות וטובות, טל תיזזה בין הבית, העבודה, הילדים והאימונים ולאורך 44 שבועות רצופים. בלי לקטר או לילל, שמחה על ההזדמנות והפריבילגיה שניתנה לה.

העניין הוא, שבנוסף לתיק הרגיל, לטל הודיעו לפני כשלושה חודשים שבלי ניתוח במפרק הירך,
היא צריכה להגיד תודה אם תצליח לרוץ 10 קילומטר. כדי לעשות את הדברים עוד יותר מעניינים אז לפני כשמונה שבועות נאלצה טל להעביר את כל אימוני הריצה שלה (שעתיים ולפעמים גם שלוש ברציפות), למכונת הסקי, כדי שברך ימין לא תיפול לה מהרגל. אבל טל, כמו טל, דאגה לתרגל, למתוח, לחזק ולמצות כל טקטיקה רפואית וחלופית. לבנות יכולות חלופיות ולהגיע לאריזונה ובגדול.

טל יצאה מהמים בזמן של 1:06 שעה. סיימה את הרכיבה על האופניים (בלי דקה על הארובר – הירך…), אחרי כ- 6:30 שעות וסגרה עניין עם מרתון של 4:37. בשורה תחתונה (כולל מעברי החלפה),12:34 שעות. את המסע הזה עשינו יחד אבל הצגות התכלית, בניו יורק, באווייה ובאריזונה, שייכות כולן לטל, תמיד ידעתי מאיזה חומר היא עשויה, תמיד ידעתי שהיא אלופה בלאתגר את עצמה ועדיין, תמיד היא הצליחה להפתיע אותי מחדש…

אני מוריד את הכובע אהובתי, מחייך חיוך גדול ומחכה בכיליון עניים למסע הבא.


טל ויובל בז'רנו
מתעוררים, עובדים, מתאמנים, הורים, הולכים לישון ביחד כבר 20 שנה, וחיים מחוץ לקופסא
רוקוויל,  מרילנד, ארצות הברית.

הבלוג של יובל בז'רנו – אני פה בגלל אישתי או המסע לאריזונה

קישורים: טריאתלון, אופניים, איש ברזל, ישראמן,

אתר –
ישראמן סמסונג 2012

מפת מסלול הרכיבה

תאור מסלולי התחרות


 עדיין לא חברים של שוונג בפייסבוק? הצטרפו עכשיו קבלו את כל התכנים הכי מעניינים
הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו את ריכוז הכתבות המובילות של השבוע

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

מאמרים נבחרים

 • כיצד בדיקת צח"מ קובעת מה פוטנציאל הסבולת שלכם?

  יש קשר הדוק בין המאמץ אותו אתם משקיעים בפעילות סבולת לצריכת החמצן שלכם. בראיון עמו מסביר ד"ר יוני…

  קרא עוד
 • אב השנה: רץ מרתון עם 5 תינוקות בעגלה

  מה גרם לצ'אד קמפל מארה"ב לרוץ עם חמישה תינוקות בעגלה ולהוסיף מייל נוסף לסיום? סיפור ריצה מרתק

  קרא עוד
 • כיצד ספורטאים יכולים להפחית את הסיכון לפציעה?

  עם כל הכבוד ליכולת ולכישרון הספורטיבי, פציעת ספורט היא הבעיה הראשונה של כל מי שהינו ספורטאי מקצועי או…

  קרא עוד
 • שאלת השבוע: גברים, אתם רצים עם תחתונים מתחת לטייץ?

  גברים היום תורכם! איך אתם רצים? עם תחתונים או בלי?

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדוע אתם נפצעים דווקא לפני המרתון שלכם?

  איך זה שדווקא בחודש שלפני המרתון רצים ורצות מדווחים על פציעות במהלך האימונים יותר מאשר בכל נקודת זמן…

  קרא עוד
 • זינוק לתחרות איש ברזל

  בדקו את עצמכם: כך תדעו שביצעתם את תחרות איש הברזל שלכם בצורה נכונה

  התאמנתם קשה, השקעתם המון, אבל כדי לעבור את התחרות המפרכת הזו צריך למצוא את כל הגורמים שיקלו עלינו…

  קרא עוד
 • דדי שושן רוכב בישראמן 2019

  רוח הישראמן: "לפני שאתה ספורטאי אתה צריך להיות קודם כל בן אדם"

  מה אתם הייתם עושים אם הייתם רואים רוכב מתרסק ונפצע או נתקע בגלל בעיה טכנית? לדדי שושן ואוהד…

  קרא עוד
 • 25 תמונות מטורפות של ישראמן 2019

  המרחבים האינסופיים, המאמץ האנושי, היכולת הבלתי רגילה והאושר הרגעי, כל אלו נקלטו בעדשת המצלמה - בואו להיסחף עמנו

  קרא עוד
 • תכנית אימונים ל-10 ק"מ לקראת מרתון סמסונג ת"א

  החלטתם להגשים חלום ולהשתתף במרוץ? הנה תכנית אימונים מיוחדת של GARMIN והמאמן גווין קנינג לקראת מקצה ה-10 ק"מ…

  קרא עוד
 • מדוע חשוב לרצים לדעת מהו סף חומצת החלב שלהם?

  ד"ר יוני ירום מבעלי מדיקס, מרכז לרפואת ספורט, מסביר בראיון על תהליך הבדיקה, מה התוצאות המתקבלות ממנה וכיצד…

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדריך תזונה למרתון מלא

  התזונה במסגרת מרתון מלא היא חלק בלתי נפרד וחשוב מההכנה הסופית ליום הזינוק. אז איך מתכוננים בימים שלפני…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם זיו שילון שנפצע אנושות בעזה וסיים תחרות איש ברזל

  הפודקאסט של שוונג מארח את זיו שילון שנפצע אנושות ברצועת עזה ואיבד את ידו השמאלית ונפגע קשה בידו…

  קרא עוד
 • 18 המרוצים הקשוחים ביותר בעולם שאתם לא מכירים

  ממסעות של חודש באלסקה, דרך המדבריות של הסהרה, הרי הרוקי והאלפים, ספרטה ועד לחצר ביתו של האיש שמומחה…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם השחיין גיא כהן שצלח את תעלת למאנש

  הפודקאסט החדש של שוונג מארח הפעם את שחיין המים הפתוחים גיא כהן שצלח הקיץ את תעלת למאנש וכך…

  קרא עוד
 • יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • מהי בדיקת ארגומטריה לספורטאים?

  מהי בדיקת לב במאמץ ומה התוצאות שלה אומרות על הלב שלכם? ד"ר יוני ירום מסביר בראיון על תהליך…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם הטריאתלט שחר שגיב ואביו הרץ האולימפי שמי שגיב

  הפודקאסט החדש של שוונג עם הדמויות המסקרנות והמרתקות ביותר בספורט הסבולת בישראל. שמעו את זה...

  קרא עוד
 • האם השחייה בריאה לכם?

  חוץ מזה שהיא מומלצת כפעילות גופנית באופן כללי, כדאי מאוד לספורטאים בענפים אחרים להכניס אותה לתכנית האימונים, שלא…

  קרא עוד
 • האם כדאי לכם לצרוך ג'ל אנרגיה?

  מהו ג'ל אנרגיה, למי הוא מתאים ולמי פחות ומה הם הג'לים שהוסיפו להם חומצות אמינו? התזונאי חן שרייבר…

  קרא עוד
 • 6 מזונות שיעזרו לכם להתאושש לאחר אימון

  תזונה לאחר אימון חשובה לא פחות מהאימון עצמו, אז אספנו לכם שישה מזונות מצוינים שיעזרו לכם להתאושש מהר…

  קרא עוד
 • 5 מנטרות שירימו אתכם ויעזרו לכם לסיים אימונים ומרוצים

  מה הם המנטרות שיעזרו לכם לסיים מרוץ או אימון קשה וארוך? הנה מבחר מנטרות שיעצימו אתכם, ימלאו אתכם…

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • על ספת הפסיכולוג: מדוע אתם רצים בכלל?

  ייתכן שכושר גופני או ירידה במשקל היו המוטיבציות הראשוניות לריצה, אך למי שהפך זאת לחלק מאורח חייו, מסביר…

  קרא עוד
 • 8 סיבות מבוססות מדע מדוע חשוב לרוץ או לבצע פעילות גופנית

  כולנו מודעים לכך שריצה ופעילות גופנית טובה לבריאות, אך האם ידעתם על סגולות הריפוי של אימון גופני באופן…

  קרא עוד
 • בן לקום שחיין צרפתי שמנסה לצלוח את האוקיאנוס השקט

  יחצה בשחייה את האוקיינוס השקט למרחק של כ-9,000 ק"מ

  בן לקום הצרפתי, ינסה להיות האדם הראשון שיחצה את האוקיינוס בשחייה מיפן ועד לסן פרנסיסקו, בזמן של שישה…

  קרא עוד
 • מהם 100 המזונות המזינים ביותר לספורטאים?

  האם קיים מזון אחד בודד המכיל את כל מה שגופנו צריך? קבוצת מדענים בדקה 1,000 מזונות שונים והרכיבה…

  קרא עוד
 • גלגל חמישי: מרוצי האופניים הגדולים בעולם שאתם חייבים להכיר

  מרוצי האופניים הוותיקים בעולם החלו כבר בסוף המאה ה-19 וכיום יש מאות מרוצים יומיים או רב-יומיים בכל העולם,…

  קרא עוד
 • מתי מחליפים נעלי ריצה?

  מתי באמת אתם צריכים להחליף נעלי ריצה?

  מדובר אולי בשאלה הכי מסתורית בעולם הריצה, אז איך בכל זאת תדעו מתי הגיע הזמן להחליף את הנעליים?…

  קרא עוד
 • איירונמן ווילס

  מהם 11 הטריאתלונים הקשים בעולם למרחק איש ברזל?

  אתר האינטרנט 220triathlon דירג את המסלולים הקשוחים בעולם לפי קטגוריות שונות כמו אחוז הפורשים, טיפוס מצטבר, זמן ממוצע…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • איש רץ בחיק הטבע

  10 חוקי ברזל בריצה

  אימונים נכונים יעזרו לכם להגשים את החלומות שלכם בריצה, אבל על מנת להגיע אליהם חשוב לאמץ ולהפנים מספר…

  קרא עוד
 • רשמית: הרוכב הישראלי גיא ניב מסייקלינג אקדמי פרש סופית מהג'ירו ד'איטליה

  הרוכב גיא ניב פרש בדקות אלו סופית מהג'ירו ד'איטליה, לאחר שבלילה החולף חש ברע והתלונן על חום, כאבי…

  קרא עוד
 • לקראת הג'ירו ד'איטליה: "הרוכבים מאומנים לקחת את עצמם לקצה פיזיולוגית ומנטלית"

  הצצה נדירה וראיון בלעדי בשוונג עם רופאת הספורט והפסיכולוגית של קבוצת הפרו טור "סייקלינג אקדמי" לקראת ג'ירו ד'איטליה…

  קרא עוד
 • בניית הולודרום הראשון בישראל

  בוולודרום החדש תרכבו ללא בלמים ועם הילוך אחד בלבד

  הוולודרום האולימפי הראשון בישראל יהיה מוכן בעוד מספר חודשים, אז יצאנו לבדוק מה בדיוק יהיה שם? למי המתקן…

  קרא עוד
 • שוונג פודקאסט || תכנון ריצה ל-10 ק"מ עם התייחסות לתוואי משתנה

  האם ההתרגשות משפיעה על הדופק בריצה בתחרות ומהם מקורות האנרגיה שלנו בריצה? התזונאית והפיזיולוגית של המאמץ יפית גלילי…

  קרא עוד
 • סיפור דרך: ניתוח המסלול של המרתון המלא בירושלים

  איפה רצים? מה רואים? למה כל כך חשוב להכיר את המסלול הזה מראש והכי חשוב מתי פוגשים את…

  קרא עוד
 • גביע הים האדום בשחייה במים פתוחים

  רוצים להימנע מלחץ כרוני ודיכאון? תתחילו לשחות

  הרבה אנשים אוהבים לשחות, אבל לא כולם מבינים עד כמה גדולה התרומה שלה למוח בזכות האנדרופינים וגם בזכות…

  קרא עוד
 • איך זה שאתם עדיין לא התחלתם לרוץ?

  מספר הרצים בארץ רק עולה, אבל כנראה שיש יותר אנשים שרוצים לעשות את זה אבל מוצאים סיבות טובות…

  קרא עוד
 • מיתוסים על התאוששות שחייבים לנפץ

  סביב הפגרה נרקמים מיתוסים רבים שהגיע הזמן לנפץ, אז בקשנו מהמאמן גלעד קראוז שינפץ לנו אותן אחת אחת…

  קרא עוד
 • איך אומרים לרכב או לרכוב?

  מה נכון להגיד ומה טעות? האם לרכב היא הצורה הנכונה או דווקא לרכוב? הנה הפתרון של האקדמיה ללשון…

  קרא עוד
 • כל מה שרציתם לדעת על הג'ירו בישראל ולא היה לכם את מי לשאול

  לקראת האירוח ההיסטורי של הג'ירו ד'איטליה בישראל ראיינו את מפיק המרוץ בארץ, אז באיזה רחובות תוכלו לראות את…

  קרא עוד
 • משהו קטן וטוב: 3 חטיפים קטנים ובריאותיים לאחר אימון גדול

  הם קטנים, טעימים ומלאי אנרגיה. שלושה מתכונים מעוררי תיאבון לכדורי אנרגיה קטנטנים שיתאים לכם בול אחרי אימון להחזרת…

  קרא עוד
 • 15 טיפוסים נוראיים לרוץ איתם

  בטוח יצא לכם לרוץ בחברתם לא פעם וחלקם אפילו לא יודעים שהם כאלו, אז ריכזנו את הטיפוסים האקסטרווגנטיים…

  קרא עוד
 • "רצתי 250 ק"מ במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה והצבתי לעצמי גבולות חדשים"

  מדבר, חול וחום אימים חיכו לאולטראיסט תומר סימונוב, שהשתתף במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה למרחק של 250 ק"מ בשבעה…

  קרא עוד
 • הדבר הגדול הבא: אימון הריצה הבא שלכם יתקיים ב…חו"ל

  מחנות אימונים בחו"ל זה הדבר הגדול הבא שכובש את עולם הריצה בישראל, לאחר שאתיופיה, בולגריה וצרפת הפכו למתחמי…

  קרא עוד
 • 4 סיבות מצוינות שבגללן כדאי לרצים לשחות

  הרבה מאוד רצים אוהבים לבצע אימונים משלימים, אבל במקרים רבים השחייה תמיד עולה כאופציה טובה. מה הופך אותה…

  קרא עוד
 • הרץ שנפצע לאחר שהותקף על ידי נץ

  את הריצה הזו לא ישכח לעולם אנדי לוולין, שנחבל באופן חמור על ידי נץ ששרט את קרקפת ראשו…

  קרא עוד
 • איך מתמודדים עם משברים במהלך מרוץ?

  זה אף פעם לא בתכנון, אבל לפעמים אין ברירה ואנחנו חייבים לבצע "אתחול" מחשבתי כתוצאה ממשבר במרוץ. אז…

  קרא עוד
 • 10 רוכבים שכדאי לשים לב אליהם בטור דה פראנס השנה

  כריס פרום, ריצ'י פורט, רומיין ברדט ועוד שבעה רוכבים עצמתיים שכדאי לשים לב אליהם החל מיום שבת

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • רוצים לשפר תוצאות בריצה? אולי כדאי שתתחילו לשחות

  מאמן השחייה אורי סלע מסביר, שעל מנת לשפר את התוצאות שלכם בריצה, מומלץ מאוד לשלב ענפי ספורט "מאריכי…

  קרא עוד
 • הטעויות שאתם עושים כשאתם קונים נעלי ריצה

  5 הטעויות הקריטיות שעלולות להוביל אתכם לקנייה מאכזבת ושאולי גם תגרום לכם לפציעה לא רצויה

  קרא עוד
 • למה יש כאבי צד בריצה ואיך מפסיקים את זה?

  רוב הרצים חווים כאבי צד, בעיקר בתחילת דרכם. בדרך כלל הם עוברים ככל שמתרגלים לריצה, אבל ניתן גם…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מדוע ההדרגתיות בריצה כל כך חשובה?

  כאשר מדלגים על שלבים ומגדילים יותר מדי את מרחקי הריצה בין שבוע לשבוע או בין חודש לחודש, אתם…

  קרא עוד
 • כיצד תהפכו את הריצה לחלק מהחיים שלכם?

  ההחלטה להתחיל ולעסוק בפעילות גופנית היא החשובה ביותר, אבל כדי להפוך את זה לתחביב אהוב ולשמור עליו צריך…

  קרא עוד
 • איך קושרים נעלי ריצה נכון ונמנעים משלפוחיות?

  זו אולי נראית הפעולה היומיומית הפשוטה ביותר, אבל לקשירה נכונה של נעלי הריצה שלכם יש השפעה על התנועה,…

  קרא עוד
 • כיצד אימוני כוח תורמים לשיפור ריצה למרחקים ארוכים?

  במחקר שהתפרסם עולה כי אימון כוח תורם לשיפור יכולת הריצה למרחקים ארוכים. אז איך אתם יכולים להשפיע על…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • איש רץ בעלייה לעמוד שער

  איך לחזק את הגוף לריצה בעליות?

  אימוני עליות מחזקים מאוד ומשפרים אותנו כרצים. אם עליות גורמות לכם לכאבים, כדאי שתלמדו את 6 התרגילים כאן,…

  קרא עוד
 • משקפת שחייה

  איך מתאימים משקפת שחייה?

  עומדים לקנות משקפת שחייה חדשה? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת כדי שההתאמה תהיה מושלמת. כנסו וצפו

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  10 דברים שאסור לשכוח לפני שיוצאים לתחרות

  לא בכל יום אנחנו משתתפים במרוץ, אבל כשזה קורה כדאי שנהיה ערוכים בצורה הטובה ביותר. הנה הדברים החשובים…

  קרא עוד
 • מהו סף חומצת חלב ואיך הוא עוזר להשתפר בריצה?

  שמעתם עליה רבות אך יתכן שלא תמיד הבנתם את תפקידה, לאחר שתקראו ותבינו את חשיבותה תדעו מדוע אתם…

  קרא עוד
 • לא מריח טוב: כיצד מתמודדים עם פוּקים במהלך ריצה או פעילות גופנית?

  גם אם לא נעים לדבר על פוקים, חייבים לשים את זה על השולחן ולהבין את התופעה. יש לדבר…

  קרא עוד
 • צ פ ו || אחוות רצים: המרתוניסט שהגיע מעולף ומותש לקו הסיום במרתון לונדון

  הנסיך וויליאם והנסיך הארי צפו בו כאשר הוא מדדה אל עבר קו הסיום נתמך משני צדדיו - הצד…

  קרא עוד
 • מחקר חדש: שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות לחיים

  אז כמה שעות כבר הוספתם לחיים בזכות הריצה? מחקר חדש קובע שכל שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות…

  קרא עוד
 • איך תתאמנו לקראת טריאתלון אולימפי ראשון?

  אם יש לכם כושר ריצה והחלטתם שאתם רוצים להתנסות גם בטריאתלון, זה בהחלט אפשרי. כמה צריך להתאמן? איך?…

  קרא עוד
 • פציעות ספורט: נכון או לא נכון? מיתוסים מעולם הריצה

  בשנים האחרונות הפכה הריצה לתחביב אופנתי בקרב נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד. עם העלייה בפופולריות החלו להשתרש בתודעה…

  קרא עוד
 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • ילד רץ

  עד כמה בריא לילד לרוץ מרתון?

  הביטו על קו הזינוק בפעם הבאה ותראו שיש בו יותר ויותר ילדים ונערים שרצים למרחקים של 10 ק"מ,…

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך וגדל ואם…

  קרא עוד
 • שחייה במים פתוחים

  6 מיתוסים על שחייה של טריאתלטים

  למה לא כדאי להסתפק בסגנון אחד באימונים? למה לא צריך להזניח את עבודת הרגליים והאם דווקא טריאתלטים צריכים…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  איך נולדה תחרות האיירונמן הראשונה בעולם?

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • כדת וכדין: מדוע ריצה היא דת לכל דבר?

  תתפלאו, אבל יש בה רבנים, מקומות קדושים ואפילו תורה שבעל פה... הנה 10 השוואות מעניינות בין המאפיינים של…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • סף חומצת חלב: מה עושים כשהרגליים לא יכולות לרוץ יותר?

  כשקורה לכם דבר כזה, כנראה שחומצות החלב "השתלטו" לכם על הגוף. החדשות הטובות הן שאפשר לשלוט בזה, לשפר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

2019 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות