שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

אופניים מתחילים

בתוואי הררי ובתנאים לא קלים: סיכום מרוץ טור תפוח

בתנאים לא פשוטים, טור תפוח שהתקיים בסוף השבוע הוא השני והארוך מתוך שני טורים בלבד בעונת התחרויות המקומית. אור דיין היה שם לדווח מהשטח - אז מי ניצח, מי ניצחה ואילו מהפכים היו על המסלול?

כל הצילומים בכתבה: איתמר גרינברג

טור תפוח הוא השני והארוך מתוך שני טורים בלבד בעונת התחרויות המקומית, כאשר אחיו הדרומי טור ערד מתמקד בגראן פונדו בשנים האחרונות והשנה דווקא בוטל בשל רוחות עזות.

אזור התחרות מרום גולן | צילום: איתמר גרינברג

לקראת טור תפוח 2018

המיקום של מרום גולן הוכח כנקודה מצוינת לכפר תחרות ויציאה למסלולי "כוכב" מגוונים סביבו והמארגנים הודיעו שכך ימשיך גם שנה הבאה, עם הבטחה ליותר מקומות לינה בהתאם לשאיפה של גדילה בכמות המשתתפים (רק 126 מתחרים השנה).

התנאים בצפון לא היו קלים, כאשר הטור נדחה בחודש מהתאריך המקורי בשל מתיחות בגבול סוריה והרוכבים נתקלו בחום כבד בסוף השבוע האחרון. התוואי באזור הוא הררי אך כולל בעיקר עליות קצרות.

אלוף ישראל ברמה 1 גיל קיבץ | צילום: איתמר גרינברג

רגע לפני הזינוק לקטע הראשון של הטור, אלוף ישראל ברמה 1 גיל קיבץ (TSC) רוצה להוכיח שוב שלא סתם הוא לובש את החולצה הזאת.

קטע 1 – מרום גולן, יום חמישי אחר הצהריים

תנאי החום הכבדים יחסית לעונה ששררו באזור לא הקלו על המתחרים בזינוק לקטע הראשון שכלל הקפה קצרה וטכנית של 11 ק"מ (שינוי ברגע האחרון ביחס לתקנון שכלל הקפה של 9 ק"מ).

צילום: איתמר גרינברג

היה זה מסלול חדש והמקטע הקצר והמשובש שהוביל לפיניש שדובר עליו רבות הבטיח וקיים. בפלוטון היה מאבק לפני הכניסה לקטע בכל סיבוב כאשר הגישה היתה מכביש רחב לתוך כביש צר שכלל בורות רבים ואספלט משובש עם מקטעים שבורים ו-2 עליות כוח קצרות שגרמו לסלקציה בפלוטון.

צילום: איתמר גרינברג

אלון יוגב TACC ואהרון חיטמן X-TEAM במהלך המנצח של היום – בריחה של 4 הקפות (מתוך 7) שמקנה להם כ-3 דקות פער מהפלוטון מה שיהווה יתרון גדול להמשך הטור.

אלון יוגב מנצח את הקטע כשהוא פותח פער קטן של 4 שניות בעלייה האחרונה לפיניש על אהרון חיטמן, אופק חסון (ICA devo) יסיים שלישי בעילית מה שאולי מרמז על הבאות.

רוני פישמן מחזיקה עם הפלוטון גברים של רמה 1 מה שמאפשר לה לפתוח פער עצום של 15 דקות על מרים בר-און ורותם גפינוביץ' שסבלה מיום רע על האוכף.

ברמה 1 לא יוצאת בריחה משמעותית והרוכבים משחקים טקטי, רוב הפלוטון מסיים יחד כאשר גיל קיבץ מאיץ מהר מכולם בעלייה ומסיים ראשון לפני תום יצחקי וצחי בויגן שניהם מ-IGP הקבוצה הגדולה ביותר בפלוטון.

קטע 2 – מרום גולן-לוע אביטל, יום שישי בבוקר

גל צחור בהפקה | צילום: איתמר גרינברג

גל צחור המארגן עם תדריך בוקר לפני קטע 2 באווירה חיובית ומקצועית.

צילום: איתמר גרינברג

הרוכבים יוצאים שוב להקפה מאתגרת של 15 ק"מ עם שני מקטעים קשים ומסננים, האחד הוא עלייה מתונה וקצרה יחסית והשני משמעותי ביותר עם מעין "אמבטיה" בטיפוס קצר וחד שלאחריו מיד גלישה בכביש משובש אל תוך הלוע עם פניה חדה ושוב עליה חדה אל הפיניש של היום.

צילום: איתמר גרינברג

היציאה מהלוע אל הפיניש ונקודת המים של היום, הצפון במלוא הדרו.

צילום: איתמר גרינברג

המהלך המנצח ברמה 1 היה בזכות התקפה של צחי בויגן IGP שזיהה רגע של חולשה או חוסר ריכוז מטעם גיל קיבץ (שבשלב זה רוכבי קבוצתו כבר היו בקושי רב ולא יכלו לעזור לו). אל המהלך של הבריחה המנצחת הצטרפו גיל קאשי FGC (המרוויח הגדול שגם ניצח את היום), נועם דותן TACC ורוכב פולני בשם לוקאס דודקו שהגיע להתאמן לקראת האליפות במדינתו וסיפר שהמסלולים והארגון בתפוח היו מצוינים לדעתו. ייאמר לזכות הפלוטון של רמה 1 שבמהלך התחרות כאשר היתה תקלה טכנית לקיבץ מוביל הטור, היתה הורדת קצב במיוחד מצד המתחרים הראשיים שלו – משחקים אגרסיבי אבל משחקים הוגן. קיבץ רדף לבד אחרי הבריחה וגם הצליח לצמצם בסוף לפער קטן של 10 שניות בלבד כך שהוא שומר את ההובלה גם להמשך.

איתן לוי, מנצח קטע 2 במקצה העילית והנוער | צילום: איתמר גרינברג

מנצח קטע 2 במקצה העילית והנוער הוא איתן לוי (TNT) מהג'וניורס 17-18.

שלומי לב מנצח עילית גברים | צילום: איתמר גרינברג

שלומי לב (FGC) הוא המנצח בעילית גברים. אלון יוגב שוב מסיים מספר שניות לפני אהרון חיטמן ושומר על ההובלה בדירוג הכללי.

בנשים רותם גפינוביץ' מציגה יכולת טובה בהרבה מהקטע הראשון ומסיימת בקדמת הדבוקה של הפלוטון רמה 1 כאשר רוני פישמן סובלת בסיום אך מאבדת פחות מדקה, מרים בר-און ונועם בורוכוביץ' מאבדות עוד 3 דקות כאשר נועה מסיימת את הקטע במקום ה-3 על הפודיום. הדירוג הכללי לא משתנה בנשים.

קטע 3 – נג"ש אישי בעלייה לבנטל, יום שישי אחר הצהריים

מבחן האמת – לא שומרים כוחות, המתחרים נמדדו על מקטע קצר וכואב של 1.4 ק"מ עם גובה מצטבר של 150 מטרים. למרות אורכו זה קטע שאפשר לצמצם או להפסיד זמן משמעותי מהמתחרים ועם רגליים כבדות כבר מ-2 הקטעים הקודמים בפחות מ-24 שעות הרוכבים הרגישו את המאמץ טוב טוב ברגליים.

עילם אלוני X-TEAM מזנק ברמה 2 לקבוע תוצאה שתתן לו את המקום השני בקטע | צילום: אתמר גרינברג

השיפוע התלול בדרך לפסגת הר הבנטל תעדף בעיקר רוכבים קלילים ולראייה תוצאות הקדטים ונוער – את הזמן הכי מהיר בכל הקטגוריות קבע נדב עמר מטימשגב רוכב בקדטים שעצר את השעון על 5:08 דקות בלבד. יש לציין גם את הג'וניור רוי רובינשטיין TACC עם זמן מהיר של 5:15, המהיר ביותר מכל רוכבי העילית והנוער.

ניר גבאי הוא מנצח הקטע בעילית גברים | צילום: איתמר גרינברג

מנצח הקטע בעילית גברים הוא ניר גבאי (500WATT) שעצר את השעון על 5:23, מקום שני מסיים אהרון חיטמן X-TEAM עם 5:35 ומקום שלישי אופק חסון עם תוצאה חזקה בפני עצמה של 5:40. אלון יוגב TACC מאבד את החולצה לאהרון כאשר הוא קובע 5:48 ובעצם נמצא אחרי 3 קטעים במקום השני ב-GC אחרי חיטמן שמוביל ב10 שניות – הכל עוד פתוח לקראת הקטע האחרון.

גיל קאשי | צילום: איתמר גרינברג

גיל קאשי מוכיח שוב שהוא מטפס בחסד ומנצח בנג"ש ברמה 1. גיל כבר לא ילד, כמעט בן 51 אבל התוצאה שלו (5:31) היתה כל כך איכותית שהיתה שמה אותו במקום שני בעילית. קיבץ מסיים שני אחריו קטע עם 5:40 ותום יצחקי IGP משלים את הפודיום עם זמן של 5:45. צחי בויגן משלם על המאמץ מהבוקר ומאבד זמן בדירוג הכללי וכעת הוא מקום 4 כללי ו-3 שניות בלבד מנעם דותן TACC.

רותם גפינוביץ' | צילום: איתמר גרינברג

רותם גפינוביץ' | צילום: איתמר גרינברג

רותם גפינוביץ' במדים הירוקים של קבוצת WaowDeals לוחצת "בקיר" התלול לקו הסיום ובדרך לניצחון בקטע עם זמן נהדר של 6:39 דקות, מקום שני פז בש עם 6:43 ומקום שלישי מובילת התחרות רוני פישמן עם 7:03 שתיהן מ-IGP. גם לאחר הקטע ה-3 ההפרשים כל כך גדולים שהפער ב-GC נשאר דומה עם הובלה בטוחה של פישמן לקראת הקטע האחרון.

קטע 4 – סובב מרום גולן, יום שבת בבוקר

נוף תחרותי | צילום: איתמר גרינברג

מתחרי רמה 1 ועילית נשים שמחו לגלות שהמארגנים הורידו להם הקפה אחת וביצעו 5 הקפות במקום 6 שמהוות 97 ק"מ, העילית ביצעו 6 הקפות של 19 ק"מ כמתוכנן.

לוקאס דודקו  | צילום: איתמר גרינברג

לוקאס הפולני יוצא לבריחה ארוכת טווח ואיתו משה רוטר מאשכולות (שהיה התקפי כל התחרות) ורותם גפינוביץ' שעושה את המהלך המתבקש על מנת לנסות לצמצם את הפער מפישמן ככל האפשר – הבריחה הזאת תחזיק עד הסיום כאשר רוטר לא מחזיק איתם את הקצב לסיום, לוקאס מנצח את המקצה ורותם מסיימת אחריו שנייה כללי בקטע ומנצחת את העילית נשים אך לא מצליחה לפתוח פער מספיק גדול מפישמן שמגיעה עם הפלוטון של רמה 1 לסיום 2 וחצי דקות מאוחר יותר, פז בש מסיימת שלישית בקטע מה שלא מספיק לה לפודיום כללי.

גיל קיבץ ותום יצחקי תוקפים | צילום: איתמר גרינברג

גיל קיבץ ותום יצחקי תוקפים מאוחר בקטע ומצליחים להקדים את הפלוטון ולייצר פער שמבטיח לקיבץ את המקום הראשון הכללי בטור וליצחקי את המקום השני בקטע. גיל קאשי מפספס את המהלך ובעצם מפסיד את הטור לקיבץ כאשר הוא רודף לבד מאחורה אך ללא הועיל והוא מסיים ראשון מהפלוטון דקה אחרי קיבץ ושני כללי. צחי בויגן בעזרת קבוצתו IGP מצליח לסיים בעלייה לפיניש בפער גדול מנועם דותן שכבר הראה סימנים של קושי בעליות שקדמו בהקפה האחרונה וכך הם מתחלפים במיקומים בדירוג הכללי.

אלון יוגב מבשל מהלך | צילום: איתמר גרינברג

אלון יוגב במהלך מבריק של קבוצתו TACC מצליחים לייצר פער גדול מהפלוטון ולנצח את הטור כולו.

אהרון חיטמן ללא חברי הקבוצה | צילום: איתמר גרינברג

אהרון חיטמן ללא חברי קבוצה נאלץ לרדוף ולסגור מהלכים כל הקטע הרביעי כמעט לבד מה ששם אותו בקושי רב שרוכבי TACC ידעו לנצל למהפך הרצוי ולניצחון בטור.

פודיום עילית גברים בדירוג הכללי
1. אלון יוגב TACC
2. אהרון חיטמן X-TEAM
3. שלומי לב FGC

פודיום עילית גברים בדירוג הכללי | צילום: איתמר גרינברג

פודיום עילית נשים בדירוג הכללי
1. רוני פישמן IGP
2. רותם גפינוביץ' WaowDeals
3. מרים בר-און Dynamo Racing

פודיום עילית נשים בדרוג הכללי | צילום: איתמר גרינברג

פודיום רמה 1 בדירוג הכללי
1. גיל קיבץ TSC
2. גיל קאשי FGC
3. צחי בויגן IGP

פודיום רמה 1 בדירוג הכללי | צילום: איתמר גרינברג

שוחחנו עם מנצח הטור בעילית גברים, אלון יוגב מקבוצת TACC על מהלך התחרות מהזווית שלו:

״אני אתחיל ואספר בקצרה על הקטעים הקודמים על מנת שיוכלו להבין את הקטע האחרון בצורה יותר ברורה. קטע ראשון מורכב משבע הקפות עם עליה קצרה וחזקה לתוך הקיבוץ בסוף כל הקפה – סך הכל 80 קילומטר, מרוץ קצר ואינטנסיבי. אני ואהרון חיטמן, שכבר הוכיח את עצמו כרוכב חזק ומפתיע במרוצים השנה, יצאנו אחרי שלוש הקפות לבריחה שהחזיקה עד סוף המרוץ כאשר בעלייה האחרונה הצלחתי לפתוח עליו פער קטן של שלוש שניות ולנצח את הקטע כשחיטמן ואני בפער של כשלוש דקות משאר הרוכבים.

"הקטע השני מבחינה טקטית היה לכאורה פשוט, לשמור על חיטמן איתי. מתחילת המרוץ היו המון ניסיונות בריחה שאילצו את הקבוצה שלי לעבוד חזק מקדימה אך שתי הקפות לפני סיום הקטע, הצליחה לצאת בריחה חזקה שפתחה פער של כשתי דקות על הפלוטון. אני וחיטמן זיהינו את הסכנה ובמאמץ משותף סגרנו את הבריחה בהקפה האחרונה. בספרינט, ביציאה מהלוע של הר בנטל, הצלחתי להרוויח עוד שנייה וסיימתי במקום שני מהעילית אחרי שלומי לב שניצח את הקטע ועלה למקום שלישי כללי אך עדיין עם פער של שלוש דקות מהמקום השני."בצהרי היום של שישי היה הקטע השני של נג"ש בעלייה – קצר ובלי יותר מידי טקטיקה או אסטרטגיה, פשוט לתת מה שיש. זינקתי אחרון כשחיטמן זינק דקה לפני, כ-500 מטר לעליה, חיטמן פתח עלי 20 שניות שעד סוף הקטע כבר צמצמתי ל-14 שניות כך שבדירוג הכללי חיטמן לקח את ההובלה בפער של 10 שניות. סיימתי במקום הרביעי בלי חולצה ובלי מדליה אבל עם הרבה מוטיבציה ליום למחרת.

"בסטייג' האחרון, תמונת המצב היתה כזו: חיטמן ואני שמרנו על שלוש דקות פער משאר הרוכבים כשהוא מוביל עלי בעשר שניות. מצד שני, היתה לי קבוצה חזקה וחיטמן הגיע לבד. כבר בהקפה הראשונה, חברי לקבוצה יובל בן מרדכי, יזם בריחה חזקה של חמישה רוכבים שכללה גם את אופק חסון, שחר מלמד ויובל דולין. מהלך מבריק שחייב את חיטמן לעלות לסגור לבד. מאחר ולי היו שני נציגים בבריחה (שחר מלמד ויובל בן מרדכי) חיטמן נאלץ למשוך מקדימה שתי הקפות חזקות, ואז יצא ניסיון גישור של שני רוכבים וביניהם רוי רובינשטיין בן קבוצתי ושאדי חאלבי. ראיתי שחיטמן מתקשה לסגור את המהלך הזה וברגע שסגר אותו ביקשתי מרועי וינברג ,גם כן בן קבוצתי, להתקיף כשאני אחריו.
חיטמן סגר אותנו אך המהלך הזה הדליק את הפלוטון והתחילו התקפות כשבאחת מהן יצאתי גם אני ביחד עם עידן לבנון, חבר קבוצה, ועוד שני רוכבים להתקפה שהצליחה. חיטמן נשאר מאחור ואנחנו צמצמנו על הבריחה.

"כשהגענו לבריחה חלקם כבר היו עייפים ומי שהצליח-הצטרף. יצרנו פער של חצי דקה ומאחר ויובל דולין, שאיים על המיקום של שלומי לב, היה שותף איתי לבריחה, לא נותרה ברירה אלא ששלומי וחיטמן יתחילו לעבוד ביחד בידיעה שזה להיות או לחדול מבחינתם. הם התחילו לסגור והפלוטון שוב התאחד לדקות בודדות. לאחר שנסגרה הבריחה ניצל את המומנטום יובל בן מרדכי וברח שוב קצת לפני כיכר ווסט, בערך שלושה קילומטרים במגמת עליה עם עליה חדה בסוף עד סוף ההקפה. מיד לאחר מכן, רציתי לחזור על המהלך של ההקפה הקודמת וביקשתי שוב מרועי לברוח כשאני אחריו (בריחת סרק) כדי לגרום לחיטמן לעבוד.

"במקביל, רוי ראה שחיטמן לא סוגר, מיהר להגיע אלי והגדיל איתי את הפער. לקראת סוף העליה, הגעתי עם רוי למרדכי שחיכה לנו מקדימה והתחלנו לעבוד ביחד שלושה רוכבים מאותה הקבוצה כשהמוביל נשאר מאחור לבד בפלוטון.

"נשארו שתי הקפות לסוף, 38 קילומטר. עבדנו חזק והתחלנו להגדיל את הפער, יובל, שכבר היה עייף מתרומתו הקבוצתית, נתן את כולו עד הכניסה להקפה האחרונה בה נפרדנו באמירת תודה. המשכנו בקצב טמפו בעבודה משותפת בה הצלחנו להגדיל את הפער. סיימנו את המרוץ כשרוי עובר ראשון את קו הסיום ומנצח את הקטע ואני אחריו בידיעה שניצחנו את הטור. אני אסיר תודה לחברי מהקבוצה שעשו עבודה מדהימה ומקצועית. מילה טובה כמובן גם לאהרון חיטמן, שהפך מרוץ עם פלוטון עילית יחסית קטן, למעניין ביותר.

אלון ממשיך ומספר על המשך העונה והשירות הצבאי: "עכשיו הציפייה היא לקראת אליפויות ישראל הקרובות שיערכו בעוד כשבועיים ומשם נמשיך את עונת התחרויות בחו"ל. במקביל לאימונים ולתחרויות, אני משרת בצבא על תקן ספורטאי פעיל, מה שמאפשר לי להמשיך להתאמן, כמובן שלפעמים זה לא הכי פשוט ויכול לפגוע בהתאוששות אך למזלי המפקדת שלי בעצמה עוסקת בספורט, מבינה את הדרישות ותומכת בנושא".

מנצחי טור תפוח 2018 בעילית. רוני פישמן (IGP) ואלון יוגב (TACC) | צילום: איתמר גרינברג

רוני פישמן מקבוצת IGP, מנצחת הטור בעילית נשים סיפרה לנו על התחרות מהזווית שלה:

״טוב אז נתחיל מזה שהניצחון בקטע הראשון הוא הראשון שלי העונה, כיף להתחיל טור ברגל ימין, נותן הרבה כוח להמשך. מצד שני המון על הגב שלי… רוב הטור עוד לפניי ובאופניים כמו באופניים- הכל יכול לקרות", מספרת "ליום השני זינקתי שאני מובילה על רותם גפינוביץ' ופז בש (המתחרות הצמודות ביותר שלי) ב-15 דקות. ללא ספק זה המון זמן, אבל אין לדעת מה יקרה. הלחץ קיים, הספקות קיימים, הרצון לנצח גם את השלב הזה, להגדיל עוד קצת את הפער שאם יקרה משהו לא צפוי לא תהיה השפעה. בנוסף אני מכירה את המעלות שלי כרוכבת וכך גם אני מכירה את החסרונות שלי, היה לי ברור שאני הולכת להפסיד זמן בנג"ש של הר הבנטל מול הבנות. אני ורותם ראש בראש עד לקילומטר האחרון, שם התכווצתי ורותם המשיכה לניצחון הקטע ה-2, איבדתי 53 שניות. לא מאוד נורא בהתחשב בעובדה שאני מובילה ב-15 דקות.

"בקטע השלישי (נג"ש לבנטל) באתי לתת את כל מה שיש אבל בידיעה שגם אם אפסיד פה זמן הוא לא ישפיע על הדירוג הכללי כי הקטע מאוד קצר (6-7 דקות), הפסדתי לרותם 22 שניות. זהו השלב האחרון והארוך ביותר לפניי, וכמובן שהלחץ והספקות ישנו איתי בלילה האחרון ועמדו איתי על קו הזינוק. המטרה היתה להישאר בפלוטון של הפרו (רמה 1 גברים ועילית נשים באותו מקצה, א.ד), לשבת בסביבת הקבוצה שלי IGP ולהיות רגועה. אחרי חצי הקפה בערך, רותם יצאה לבריחה עם רוכב פולני. באותו הרגע המטרה שלי היא לא לאבד את הפלוטון, (פלוטון ראשי לא ייתן לבריחה להתרחק יותר מטווח ההובלה שלי). נלחמתי בטירוף, יומיים קשים מאחוריי ואסור לי לאבד את זה ברגע האחרון. זה ברור שאם אני מאבדת את הפלוטון הכל יכול להשתנות. רותם רכבה מדהים, סיימה שנייה כללי במקצה את הקטע! וראשונה בנשים. היא סגרה עליי כמה דקות אבל למזלי זה לא הספיק לה למהפך. חשוב לציין שלמרות הרצון לנצח אחת את השנייה רותם היא האחות הגדולה שלי, חברת קבוצה (אפילו שלובשת מדים בצבע שונה) והיא לגמרי השראה בשבילי".

מה מצפה לך בהמשך העונה?
"אני מתכוננת לאליפויות ישראל שקרבות ובאות, השנה יש אליפויות ישראל עד גיל 23 (בניגוד לשנים עברו ובהתאם לתקנון UCI ומה שנהוג בשאר העולם האליפות תתחלק ברמה הגבוהה – עילית, מתחת לגיל 23 ונוער, א.ד), נותרו 3 שבועות והרבה עבודה". עדיין לא חברים של שוונג בפייסבוק? הצטרפו עכשיו קבלו את כל התכנים הכי מעניינים
הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו את ריכוז הכתבות המובילות של השבוע

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

מאמרים נבחרים

 • היכן תמצאו מקורות טובים למגנזיום?

  מגנזיום הוא אחד המינרלים החשובים בגופנו והוא משתתף ביותר מ-300 תהליכים בגוף, מה הסיבות לחסר שלו והיכן תמצאו…

  קרא עוד
 • כיצד בדיקת צח"מ קובעת מה פוטנציאל הסבולת שלכם?

  יש קשר הדוק בין המאמץ אותו אתם משקיעים בפעילות סבולת לצריכת החמצן שלכם. בראיון עמו מסביר ד"ר יוני…

  קרא עוד
 • 10 מסלולי הריצה היפים והנכונים בישראל

  קבלו את עשרת מסלולי הריצה היפים והנכונים מאילת ועד ראש הנקרה. אז איפה הכי כדאי לרוץ?

  קרא עוד
 • אב השנה: רץ מרתון עם 5 תינוקות בעגלה

  מה גרם לצ'אד קמפל מארה"ב לרוץ עם חמישה תינוקות בעגלה ולהוסיף מייל נוסף לסיום? סיפור ריצה מרתק

  קרא עוד
 • כיצד ספורטאים יכולים להפחית את הסיכון לפציעה?

  עם כל הכבוד ליכולת ולכישרון הספורטיבי, פציעת ספורט היא הבעיה הראשונה של כל מי שהינו ספורטאי מקצועי או…

  קרא עוד
 • שאלת השבוע: גברים, אתם רצים עם תחתונים מתחת לטייץ?

  גברים היום תורכם! איך אתם רצים? עם תחתונים או בלי?

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדוע אתם נפצעים דווקא לפני המרתון שלכם?

  איך זה שדווקא בחודש שלפני המרתון רצים ורצות מדווחים על פציעות במהלך האימונים יותר מאשר בכל נקודת זמן…

  קרא עוד
 • זינוק לתחרות איש ברזל

  בדקו את עצמכם: כך תדעו שביצעתם את תחרות איש הברזל שלכם בצורה נכונה

  התאמנתם קשה, השקעתם המון, אבל כדי לעבור את התחרות המפרכת הזו צריך למצוא את כל הגורמים שיקלו עלינו…

  קרא עוד
 • דדי שושן רוכב בישראמן 2019

  רוח הישראמן: "לפני שאתה ספורטאי אתה צריך להיות קודם כל בן אדם"

  מה אתם הייתם עושים אם הייתם רואים רוכב מתרסק ונפצע או נתקע בגלל בעיה טכנית? לדדי שושן ואוהד…

  קרא עוד
 • 25 תמונות מטורפות של ישראמן 2019

  המרחבים האינסופיים, המאמץ האנושי, היכולת הבלתי רגילה והאושר הרגעי, כל אלו נקלטו בעדשת המצלמה - בואו להיסחף עמנו

  קרא עוד
 • תכנית אימונים ל-10 ק"מ לקראת מרתון סמסונג ת"א

  החלטתם להגשים חלום ולהשתתף במרוץ? הנה תכנית אימונים מיוחדת של GARMIN והמאמן גווין קנינג לקראת מקצה ה-10 ק"מ…

  קרא עוד
 • מדוע חשוב לרצים לדעת מהו סף חומצת החלב שלהם?

  ד"ר יוני ירום מבעלי מדיקס, מרכז לרפואת ספורט, מסביר בראיון על תהליך הבדיקה, מה התוצאות המתקבלות ממנה וכיצד…

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדריך תזונה למרתון מלא

  התזונה במסגרת מרתון מלא היא חלק בלתי נפרד וחשוב מההכנה הסופית ליום הזינוק. אז איך מתכוננים בימים שלפני…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם זיו שילון שנפצע אנושות בעזה וסיים תחרות איש ברזל

  הפודקאסט של שוונג מארח את זיו שילון שנפצע אנושות ברצועת עזה ואיבד את ידו השמאלית ונפגע קשה בידו…

  קרא עוד
 • 18 המרוצים הקשוחים ביותר בעולם שאתם לא מכירים

  ממסעות של חודש באלסקה, דרך המדבריות של הסהרה, הרי הרוקי והאלפים, ספרטה ועד לחצר ביתו של האיש שמומחה…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם השחיין גיא כהן שצלח את תעלת למאנש

  הפודקאסט החדש של שוונג מארח הפעם את שחיין המים הפתוחים גיא כהן שצלח הקיץ את תעלת למאנש וכך…

  קרא עוד
 • יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • מהי בדיקת ארגומטריה לספורטאים?

  מהי בדיקת לב במאמץ ומה התוצאות שלה אומרות על הלב שלכם? ד"ר יוני ירום מסביר בראיון על תהליך…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם הטריאתלט שחר שגיב ואביו הרץ האולימפי שמי שגיב

  הפודקאסט החדש של שוונג עם הדמויות המסקרנות והמרתקות ביותר בספורט הסבולת בישראל. שמעו את זה...

  קרא עוד
 • האם השחייה בריאה לכם?

  חוץ מזה שהיא מומלצת כפעילות גופנית באופן כללי, כדאי מאוד לספורטאים בענפים אחרים להכניס אותה לתכנית האימונים, שלא…

  קרא עוד
 • האם כדאי לכם לצרוך ג'ל אנרגיה?

  מהו ג'ל אנרגיה, למי הוא מתאים ולמי פחות ומה הם הג'לים שהוסיפו להם חומצות אמינו? התזונאי חן שרייבר…

  קרא עוד
 • 6 מזונות שיעזרו לכם להתאושש לאחר אימון

  תזונה לאחר אימון חשובה לא פחות מהאימון עצמו, אז אספנו לכם שישה מזונות מצוינים שיעזרו לכם להתאושש מהר…

  קרא עוד
 • 5 מנטרות שירימו אתכם ויעזרו לכם לסיים אימונים ומרוצים

  מה הם המנטרות שיעזרו לכם לסיים מרוץ או אימון קשה וארוך? הנה מבחר מנטרות שיעצימו אתכם, ימלאו אתכם…

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • על ספת הפסיכולוג: מדוע אתם רצים בכלל?

  ייתכן שכושר גופני או ירידה במשקל היו המוטיבציות הראשוניות לריצה, אך למי שהפך זאת לחלק מאורח חייו, מסביר…

  קרא עוד
 • 8 סיבות מבוססות מדע מדוע חשוב לרוץ או לבצע פעילות גופנית

  כולנו מודעים לכך שריצה ופעילות גופנית טובה לבריאות, אך האם ידעתם על סגולות הריפוי של אימון גופני באופן…

  קרא עוד
 • בן לקום שחיין צרפתי שמנסה לצלוח את האוקיאנוס השקט

  יחצה בשחייה את האוקיינוס השקט למרחק של כ-9,000 ק"מ

  בן לקום הצרפתי, ינסה להיות האדם הראשון שיחצה את האוקיינוס בשחייה מיפן ועד לסן פרנסיסקו, בזמן של שישה…

  קרא עוד
 • מהם 100 המזונות המזינים ביותר לספורטאים?

  האם קיים מזון אחד בודד המכיל את כל מה שגופנו צריך? קבוצת מדענים בדקה 1,000 מזונות שונים והרכיבה…

  קרא עוד
 • גלגל חמישי: מרוצי האופניים הגדולים בעולם שאתם חייבים להכיר

  מרוצי האופניים הוותיקים בעולם החלו כבר בסוף המאה ה-19 וכיום יש מאות מרוצים יומיים או רב-יומיים בכל העולם,…

  קרא עוד
 • מתי מחליפים נעלי ריצה?

  מתי באמת אתם צריכים להחליף נעלי ריצה?

  מדובר אולי בשאלה הכי מסתורית בעולם הריצה, אז איך בכל זאת תדעו מתי הגיע הזמן להחליף את הנעליים?…

  קרא עוד
 • איירונמן ווילס

  מהם 11 הטריאתלונים הקשים בעולם למרחק איש ברזל?

  אתר האינטרנט 220triathlon דירג את המסלולים הקשוחים בעולם לפי קטגוריות שונות כמו אחוז הפורשים, טיפוס מצטבר, זמן ממוצע…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • איש רץ בחיק הטבע

  10 חוקי ברזל בריצה

  אימונים נכונים יעזרו לכם להגשים את החלומות שלכם בריצה, אבל על מנת להגיע אליהם חשוב לאמץ ולהפנים מספר…

  קרא עוד
 • רשמית: הרוכב הישראלי גיא ניב מסייקלינג אקדמי פרש סופית מהג'ירו ד'איטליה

  הרוכב גיא ניב פרש בדקות אלו סופית מהג'ירו ד'איטליה, לאחר שבלילה החולף חש ברע והתלונן על חום, כאבי…

  קרא עוד
 • לקראת הג'ירו ד'איטליה: "הרוכבים מאומנים לקחת את עצמם לקצה פיזיולוגית ומנטלית"

  הצצה נדירה וראיון בלעדי בשוונג עם רופאת הספורט והפסיכולוגית של קבוצת הפרו טור "סייקלינג אקדמי" לקראת ג'ירו ד'איטליה…

  קרא עוד
 • בניית הולודרום הראשון בישראל

  בוולודרום החדש תרכבו ללא בלמים ועם הילוך אחד בלבד

  הוולודרום האולימפי הראשון בישראל יהיה מוכן בעוד מספר חודשים, אז יצאנו לבדוק מה בדיוק יהיה שם? למי המתקן…

  קרא עוד
 • שוונג פודקאסט || תכנון ריצה ל-10 ק"מ עם התייחסות לתוואי משתנה

  האם ההתרגשות משפיעה על הדופק בריצה בתחרות ומהם מקורות האנרגיה שלנו בריצה? התזונאית והפיזיולוגית של המאמץ יפית גלילי…

  קרא עוד
 • סיפור דרך: ניתוח המסלול של המרתון המלא בירושלים

  איפה רצים? מה רואים? למה כל כך חשוב להכיר את המסלול הזה מראש והכי חשוב מתי פוגשים את…

  קרא עוד
 • גביע הים האדום בשחייה במים פתוחים

  רוצים להימנע מלחץ כרוני ודיכאון? תתחילו לשחות

  הרבה אנשים אוהבים לשחות, אבל לא כולם מבינים עד כמה גדולה התרומה שלה למוח בזכות האנדרופינים וגם בזכות…

  קרא עוד
 • איך זה שאתם עדיין לא התחלתם לרוץ?

  מספר הרצים בארץ רק עולה, אבל כנראה שיש יותר אנשים שרוצים לעשות את זה אבל מוצאים סיבות טובות…

  קרא עוד
 • מיתוסים על התאוששות שחייבים לנפץ

  סביב הפגרה נרקמים מיתוסים רבים שהגיע הזמן לנפץ, אז בקשנו מהמאמן גלעד קראוז שינפץ לנו אותן אחת אחת…

  קרא עוד
 • איך אומרים לרכב או לרכוב?

  מה נכון להגיד ומה טעות? האם לרכב היא הצורה הנכונה או דווקא לרכוב? הנה הפתרון של האקדמיה ללשון…

  קרא עוד
 • כל מה שרציתם לדעת על הג'ירו בישראל ולא היה לכם את מי לשאול

  לקראת האירוח ההיסטורי של הג'ירו ד'איטליה בישראל ראיינו את מפיק המרוץ בארץ, אז באיזה רחובות תוכלו לראות את…

  קרא עוד
 • משהו קטן וטוב: 3 חטיפים קטנים ובריאותיים לאחר אימון גדול

  הם קטנים, טעימים ומלאי אנרגיה. שלושה מתכונים מעוררי תיאבון לכדורי אנרגיה קטנטנים שיתאים לכם בול אחרי אימון להחזרת…

  קרא עוד
 • 15 טיפוסים נוראיים לרוץ איתם

  בטוח יצא לכם לרוץ בחברתם לא פעם וחלקם אפילו לא יודעים שהם כאלו, אז ריכזנו את הטיפוסים האקסטרווגנטיים…

  קרא עוד
 • "רצתי 250 ק"מ במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה והצבתי לעצמי גבולות חדשים"

  מדבר, חול וחום אימים חיכו לאולטראיסט תומר סימונוב, שהשתתף במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה למרחק של 250 ק"מ בשבעה…

  קרא עוד
 • הדבר הגדול הבא: אימון הריצה הבא שלכם יתקיים ב…חו"ל

  מחנות אימונים בחו"ל זה הדבר הגדול הבא שכובש את עולם הריצה בישראל, לאחר שאתיופיה, בולגריה וצרפת הפכו למתחמי…

  קרא עוד
 • 4 סיבות מצוינות שבגללן כדאי לרצים לשחות

  הרבה מאוד רצים אוהבים לבצע אימונים משלימים, אבל במקרים רבים השחייה תמיד עולה כאופציה טובה. מה הופך אותה…

  קרא עוד
 • הרץ שנפצע לאחר שהותקף על ידי נץ

  את הריצה הזו לא ישכח לעולם אנדי לוולין, שנחבל באופן חמור על ידי נץ ששרט את קרקפת ראשו…

  קרא עוד
 • איך מתמודדים עם משברים במהלך מרוץ?

  זה אף פעם לא בתכנון, אבל לפעמים אין ברירה ואנחנו חייבים לבצע "אתחול" מחשבתי כתוצאה ממשבר במרוץ. אז…

  קרא עוד
 • 10 רוכבים שכדאי לשים לב אליהם בטור דה פראנס השנה

  כריס פרום, ריצ'י פורט, רומיין ברדט ועוד שבעה רוכבים עצמתיים שכדאי לשים לב אליהם החל מיום שבת

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • רוצים לשפר תוצאות בריצה? אולי כדאי שתתחילו לשחות

  מאמן השחייה אורי סלע מסביר, שעל מנת לשפר את התוצאות שלכם בריצה, מומלץ מאוד לשלב ענפי ספורט "מאריכי…

  קרא עוד
 • הטעויות שאתם עושים כשאתם קונים נעלי ריצה

  5 הטעויות הקריטיות שעלולות להוביל אתכם לקנייה מאכזבת ושאולי גם תגרום לכם לפציעה לא רצויה

  קרא עוד
 • למה יש כאבי צד בריצה ואיך מפסיקים את זה?

  רוב הרצים חווים כאבי צד, בעיקר בתחילת דרכם. בדרך כלל הם עוברים ככל שמתרגלים לריצה, אבל ניתן גם…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מדוע ההדרגתיות בריצה כל כך חשובה?

  כאשר מדלגים על שלבים ומגדילים יותר מדי את מרחקי הריצה בין שבוע לשבוע או בין חודש לחודש, אתם…

  קרא עוד
 • כיצד תהפכו את הריצה לחלק מהחיים שלכם?

  ההחלטה להתחיל ולעסוק בפעילות גופנית היא החשובה ביותר, אבל כדי להפוך את זה לתחביב אהוב ולשמור עליו צריך…

  קרא עוד
 • איך קושרים נעלי ריצה נכון ונמנעים משלפוחיות?

  זו אולי נראית הפעולה היומיומית הפשוטה ביותר, אבל לקשירה נכונה של נעלי הריצה שלכם יש השפעה על התנועה,…

  קרא עוד
 • כיצד אימוני כוח תורמים לשיפור ריצה למרחקים ארוכים?

  במחקר שהתפרסם עולה כי אימון כוח תורם לשיפור יכולת הריצה למרחקים ארוכים. אז איך אתם יכולים להשפיע על…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • איש רץ בעלייה לעמוד שער

  איך לחזק את הגוף לריצה בעליות?

  אימוני עליות מחזקים מאוד ומשפרים אותנו כרצים. אם עליות גורמות לכם לכאבים, כדאי שתלמדו את 6 התרגילים כאן,…

  קרא עוד
 • משקפת שחייה

  איך מתאימים משקפת שחייה?

  עומדים לקנות משקפת שחייה חדשה? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת כדי שההתאמה תהיה מושלמת. כנסו וצפו

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  10 דברים שאסור לשכוח לפני שיוצאים לתחרות

  לא בכל יום אנחנו משתתפים במרוץ, אבל כשזה קורה כדאי שנהיה ערוכים בצורה הטובה ביותר. הנה הדברים החשובים…

  קרא עוד
 • מהו סף חומצת חלב ואיך הוא עוזר להשתפר בריצה?

  שמעתם עליה רבות אך יתכן שלא תמיד הבנתם את תפקידה, לאחר שתקראו ותבינו את חשיבותה תדעו מדוע אתם…

  קרא עוד
 • לא מריח טוב: כיצד מתמודדים עם פוּקים במהלך ריצה או פעילות גופנית?

  גם אם לא נעים לדבר על פוקים, חייבים לשים את זה על השולחן ולהבין את התופעה. יש לדבר…

  קרא עוד
 • צ פ ו || אחוות רצים: המרתוניסט שהגיע מעולף ומותש לקו הסיום במרתון לונדון

  הנסיך וויליאם והנסיך הארי צפו בו כאשר הוא מדדה אל עבר קו הסיום נתמך משני צדדיו - הצד…

  קרא עוד
 • מחקר חדש: שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות לחיים

  אז כמה שעות כבר הוספתם לחיים בזכות הריצה? מחקר חדש קובע שכל שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות…

  קרא עוד
 • איך תתאמנו לקראת טריאתלון אולימפי ראשון?

  אם יש לכם כושר ריצה והחלטתם שאתם רוצים להתנסות גם בטריאתלון, זה בהחלט אפשרי. כמה צריך להתאמן? איך?…

  קרא עוד
 • פציעות ספורט: נכון או לא נכון? מיתוסים מעולם הריצה

  בשנים האחרונות הפכה הריצה לתחביב אופנתי בקרב נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד. עם העלייה בפופולריות החלו להשתרש בתודעה…

  קרא עוד
 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • ילד רץ

  עד כמה בריא לילד לרוץ מרתון?

  הביטו על קו הזינוק בפעם הבאה ותראו שיש בו יותר ויותר ילדים ונערים שרצים למרחקים של 10 ק"מ,…

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך וגדל ואם…

  קרא עוד
 • שחייה במים פתוחים

  6 מיתוסים על שחייה של טריאתלטים

  למה לא כדאי להסתפק בסגנון אחד באימונים? למה לא צריך להזניח את עבודת הרגליים והאם דווקא טריאתלטים צריכים…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  איך נולדה תחרות האיירונמן הראשונה בעולם?

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • כדת וכדין: מדוע ריצה היא דת לכל דבר?

  תתפלאו, אבל יש בה רבנים, מקומות קדושים ואפילו תורה שבעל פה... הנה 10 השוואות מעניינות בין המאפיינים של…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • סף חומצת חלב: מה עושים כשהרגליים לא יכולות לרוץ יותר?

  כשקורה לכם דבר כזה, כנראה שחומצות החלב "השתלטו" לכם על הגוף. החדשות הטובות הן שאפשר לשלוט בזה, לשפר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

One thought on “בתוואי הררי ובתנאים לא קלים: סיכום מרוץ טור תפוח

 1. Avatar דני הגיב:

  כתבה ארוכה ומסובכת מדי, כך לא תביאו קהל חדש לענף. אני לא הבנתי כלום ובג'ירו הייתי צופה אדוק והבנתי הכל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2019 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות