שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

ריצה מתקדמים

בלוג חי || דיווחים ופרשנות בשידור חי ממרתון ניו יורק 2019

מרתון ניו יורק במהדורה ה-49 שלו עכשיו בשידור ובבלוג חי כאן בשוונג עם פרשנות, דיווחים ועדכונים היום (ראשון) החל מהשעה 16:10 - אתם מוזמנים להצטרף אלינו לחגיגה של ה"תפוח הגדול"

סקירה: אז מה צפוי היום במרתון ניו יורק?


העמוד יתעדכן בדיווחים שוטפים כך שהידיעה החדשה ביותר תפורסם בראש העמוד – על מנת לראות עדכונים חדשים יש לרענן את הכתבה F5. יש לגלול למטה על מנת לקרוא מה קרה מתחילת התחרות


צ פ ו | לחצו לצפייה בשידור החי של מרתון ניו יורק

18:52  ג'פרי קמוורור הקנייתי, שיאן העולם בחצי המרתון, מנצח בפעם השנייה בקריירה במרתון ניו יורק ועושה זאת בזמן של 2:08:13 שע'. גם המקום השני שייך לקנייתי, אלברט קוריר שסיים בזמן של 2:08:36 שע'. האתיופי האלמוני גירמה הצליח לשפר את שיאו האישי באופן משמעותי דווקא בניו יורק וסיים שלישי במרחק נגיעה מהמקום השני ובזמן של 2:08:38 שע'.

18:40  בקילומטר ה-39 במרוץ לגברים, ג'פרי קמוורור מתחיל לברוח לשלושת חבריו האחרים לדבוקה המובילה האחרונה. האם הוא הדרך לניצחון שני בקריירה בניו יורק? מהצד השני של הדבוקה טמיראט טולה האתיופי די יצא מתמונת הפודיום שבה נותרו אלברט קוריר הקנייתי וגירמה גברה האתיופי.

18:35 ג'וסלין ג'פקוסגיי היא האלופה החדשה של מרתון ניו יורק, כבר במרתון הבכורה שלה. היא היתה רחוקה ב-7 שניות בלבד משיא המסלול שמחזיק מעמד משנת 2003 וסיימה בזמן של 2:22:38 שע'. מארי קייטאני שניצחה 4 פעמים בניו יורק סיימה שנייה בזמן של 2:23:32 שע'. רותי אגה האתיופית סיימה שלישית.

צילומים: ניר ברק

18:33 אצל הגברים הדבוקה הצטמצמה לארבעה רצים אחרי ששורה קיטאטה האתיופי, סגן האלוף הנוכחי, נותר מאחור. כעת קשה להאמין שמישהו יעצור את ג'פרי קמוורור אבל זה עדיין צמוד.

18:26   אחרי 40 קילומטרים, ג'פקוסגיי מקדימה את קייטאני בפער משמעותי והיא בדרך לניצחון בין הנשים. נכון לעכשיו היא רצה בקצב שיוריד אותה משעתיים ו-23 דקות, אך תצטרך להגביר משמעותית בשני הקילומטרים האחרונים בסנטרל פארק, כדי לשבור את שיא המסלול שהוא 2:22:31 שע'.

18:23  הגברים הגיעו לקילומטר ה-32 והדבוקה המובילה כוללת חמישה רצים: ג'פרי קמוורור, גירמה גברה, אלברט קוריר, טמיראט טולה ושורה קיטאטה.

18:18  ג'וסלין ג'פקוסגיי מצליחה לברוח למארי קייטאני בקילומטר ה-37 ונ ראה שהיא דוהרת בדרך לניצחון. ג'פקוסגיי היא שיאנית העולם בחצי מרתון, אבל זו הופעתה הראשונה במרתון.

18:15 הגברים עברו 30 קילומטרים והדבוקה עדיין גדולה מאוד, מי יפרוץ קדימה בקרוב?

18:05  התפתחות מעניינת אצל הנשים בקילומטר ה-34. מארי קייטאני וג'וסלין ג'פקוסגיי ברחו לרותי אגה, והן תאבקנה על התואר בקילומטרים האחרונים במנהטן.

18:00  הגברים חצו את 25 הקילומטרים כשהדבוקה עדיין ביחד ומי שהוביל אותה היה האוסטרלי ברט רובינסון בזמן של 1:17:02 שעה. כרגע מדובר בקצב מרתון של שעתיים ו-10 דקות. נראה שהכל פתוח, אבל נראה גם שהקצבים עובדים לטובתו של ג'פרי קמוורור.

17:55  אצל הנשים: קייטאני, ג'פקוסגיי ואגה חוצות יחד את 30 הקילומטרים בזמן של 1:41.47 שעה וזה קצב ששווה מרתון בזמן של 2:23:10 שע'. נזכיר ששיא המסלול לנשים הוא 2:22:31 שע' כך שזה לגמרי בהישג יד.

17:50  אצל הגברים, המאבק על התואר נראה פתוח לגמרי בינתיים בחצי המרחק כשהדבוקה המובילה עדיין מאוחדת ורצה בקצב מרתון של כשעתיים ו-9 דקות.

17:43  החדשות מהמסלול הן שלליסה דסיסה האלוף פרש, בקילומטר ה-20, מי שמנסה לפרוץ קדימה הוא סגן האלוף הנוכחי שורה קיטאטה, וכעת גם סיכוייו של ג'פרי קומוורור לנצח שוב בניו יורק גבוהים יותר.

צילומים: ניר ברק

17:40  עכשיו נעשה מעניין במרתון לנשים ואחרי 25 קילומטרים שלוש רצות ברחו לכל השאר וייאבקו על התואר: מארי קייטני וג'נט ג'פקוסגיי הקנייתיות ורותי אגה האתיופית. כרגע הקצב שלהם שווה לתוצאת מרתון של 2:23:20 שע' כך ששיא המסלול לנשים עדיין בהישג יד.

17:35 הגברים הגבירו מעט את הקצב בנקודת ה-15 קילומטרים, כשהדבוקה הגיעה לשם בזמן של 45:43 דק' וזה אומר תוצאת המרתון בין 2:08 ל-2:09 שעות.

17:22  הנשים המובילות הגיעו לחצי המרחק. דזירי לינדן כבר נתפסה על ידי הרצות האפריקאיות. מי שדרכה ראשונה על השטיח של 21.1 קילומטרים היתה רותי אגה האתיופי שעשתה זאת בזמן של 1:11.39 שעה, וזה אומר שהקצב הולך וגובר אולי לכיוון קצב של שיא המסלול של מרגרט אוקאיו מ-2003. עוד שלוש קנייתיות היו צמודות אליה בחצי המרחק: מארי קייטאני, ג'וסלין ג'פקוסגיי ונאנסי קיפרופ.

צילומים: ניר ברק

17:20 שישה רצים מנסים לברוח לשאר הדבוקה בגברים וביניהם סגן האלוף מהשנה שעברה דורה קיטאטה והרץ בעל השיא האישי המהיר ביותר בשדה הזה, טמיראט טולה. גם ג'פרי קמוורור בחבורה זו. 

17:15  הדבוקה המובילה של הגברים חצתה מרחק של 10 קילומטרים בזמן של 30:32 דקות וזה אומר שהקצב שלהם נעשה איטי יותר והוא כרגע שווה מרתון בזמן של קצת פחות משעתיים ו-9 דקות.

17:10 דזירי לינדן מגדילה את הפער ממארי קייטאני. אחרי 16 קילומטרים של ריצה, היא מובילה בכ-100 מטרים על הקנייתית שבינתיים נראית שלווה. נראה כי לינדן רוצה לשבור את שיא המסלול של רצה אמריקאית בניו יורק ולרוץ מהר יותר מ-2:25 שעות.

17:02 הנשים הגיעו ל-15 קילומטרים והן ממשיכות להגביר בצעדים קטנים מאוד. מי שמובילה גם במרחק הזה היא דזירי לינדן האמריקאית כשאחריה מארי קייטאני. הקצב הנוכחי ווה לזמן קצת יותר מהיר מ-2:24 שעות במרחק המלא.

צילומים: ניר ברק

17:00  בניגוד לנשים, הגברים פתחו בקצב מהיר יחסית לזמנים שרצים בניו יורק. לליסה דסיסה מנסה להכתיב את הקצב, כזכור במרתון ניו יורק אין מכתיבי קצב רשמיים. צמודים אליו בני ארצו טדסה יאה ואורגסה פיגה כשגם ג'פרי קמוורור בדבוקה כמובן.

16:45  דבוקת הנשים המובילה חצתה 10 קילומטרים תוך כדי הריצה בברוקלין כשהמוליכה דסירי לינדן האמריקאית עשתה את זה בזמן של 34.08 דקות והמשמעות היא קצב מרתון של שעתיים ו-24 דקות. מארי קייטאני רצה בינתיים בסבלנות בדבוקה ונראה שהיא בונה על נגטיב ספליט שאולי בכל זאת יוביל אותה גם לשיא מסלול.

16:40  ועכשיו יוצא לדרך הזינוק ההמוני שאותו מובילים רצי העילית לגברים והמועמדים לניצחון עם שמות כמו האלוף הנוכחי לליסה דסיסה שהוא גם אלוף העולם ושיאן העולם בחצי מרתון ג'פרי קמוורור. כמות המשתתפים במרתון ניו יורק – יותר מ-50 אלף.

צילומים: ניר ברק

16:38 חשוב לציין שהקילומטרים הראשונים במרתון ניו יורק הם איטיים יחסית בגלל העלייה בגשר ורזאנו נרווס שמחבר בין סטטן איילנד לברוקלין. כשהן רצות בתוך ברוקלין, דבוקת הנשים המובילה מתחילה להגברי מעט את הקצב ואולי בקילומטרים הקרובים היא תתייצב על קצב של שיא מסלול.

16:30  הדבוקה המובילה של הנשים שבה חברה גם קייטאני חולפת על פני 5 קילומטרים בזמן איטי יחסית של 17:14 דק', וזה רחוק מקצב שיא המסלול. מי שמובילה את הדבוקה בתום 5 קילומטרים היא רותי אגה האתיופית.

16:10 המרתון לנשים יצא לדרך כשהשם החם ביותר הוא של מארי קייטאני הקנייתית, שתנסה לנצח במרתון ניו יורק בפעם החמישית וגם לנצל את התנאים הטובים כדי לשבור את שיא המסלול לנשים שנקבע ב-2003 על ידי מרגרט אוקאיו הקנייתית ועומד על 2:22:31 שע'.

15:50   מזג האוויר רגע לפני הזינוק בניו יורק הוא 11 מעלות צלזיוס ללא גשם. מדברים כרגע על רוחות קלות בלבד. נשמע כמו מזג אוויר אידאלי למרתון.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

מאמרים נבחרים

 • שביל השרון: 60 ק"מ של ריצה בנופים משכרים

  מחפשים מסלול ירוק וציורי עם תוואי שטח משתנה ובמסדרון אקולוגי מרתק? המסלול החדש הזה שמתחיל בנחל אלכסנדר ומסתיים…

  קרא עוד
 • תכנית אימון למתחילים: מ-0 ל-5 ק"מ ריצה

  רוצים לעשות ביחד את ה"צעד הראשון"? אז בואו נתחיל לאט ובביטחון עם תכנית אימונים בסיסית שתוביל אתכם לריצה…

  קרא עוד
 • מה לעשות במקרה של פציעת פלנטר פצאיטיס?

  מרבית קהילת הרצים והרצות מכירים היטב את המונח דורבן ולא בהקשר של מכרסמים חמודים. הנה מה שצריך לדעת…

  קרא עוד
 • 4 עקרונות לפעילות גופנית לאחר צום

  כיצד חוזרים לפעילות גופנית לאחר צום? הפיזיותרפיסט עופר צחר עם הדגשים לחזרה לשגרת חיים ספורטיביים בייחוד בתקופה מבלבלת…

  קרא עוד
 • עולים במשקל בסגר? 7 דרכים לשלוט במשקל גופינו בתקופת הקורונה

  הסגר כופה על רבים מאיתנו אורח חיים אפילו יותר יושבני מזה שהתרגלנו אליו, ובלי לשים לב קל מאוד…

  קרא עוד
 • אצילות או רוח ספורטיבית? הטריאתלט שריגש את כל העולם

  הקטע הבא יכול להיכלל בפקולטה לפילוסופיה בכל אוניברסיטה בעולם והוא למעשה לא דן בספורט, אלא במשמעות הניצחון לאדם…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע לרצים מתחילים שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • גיא ניב מסכם את הטור: "זה היה אכזרי, אבל נהניתי"

  ראיון עם הרוכב גיא ניב שצלח 3,482 ק"מ מפרכים בטור דה פראנס עם רגעי דרמה, כאב וקושי מהפרינאים…

  קרא עוד
 • לקראת הסגר: מה התקנות החדשות לגבי פעילות ספורטיבית?

  עד איזה מרחק מותר לצאת בזמן הסגר לריצה או הליכה ומה לגבי המסכה? הנה פרוט התקנות החדשות לפני…

  קרא עוד
 • כך תשפרו את מהירות הריצה שלכם

  חלק גדול מהרצים החובבים חולמים לשפר את התוצאות שלהם - כך בדיוק תעשו זאת

  קרא עוד
 • ריצה VS שחייה: איפה שורפים יותר קלוריות ומה היתרונות של כל אחד מהם?

  כל עוד אנו מבצעים פעילות גופנית מצבנו מצוין, אך מה עדיף יותר, לשחות או לרוץ? הפיזיותרפיסט עופר צחר…

  קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות