שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

ריצה מתקדמים

בלוג חי בשוונג || עדכונים ישירים ממרתון לונדון 2019

אליוד קיפצ'וגה שוב הפציץ והפעם עם התוצאה השנייה בטיבה בהיסטוריה במרתון, 2:02:37 שע'. גם גרמאו האתיופי ירד מ-2:03 שע'. בריגיד קוסגיי הקנייתית ניצחה בנשים

סיכום מרתון לונדון 2019 ~ היכנסו
אז מה צפוי היום במרתון לונדון? היכנסו לסקירה המקדימה שלנו


העמוד יתעדכן בדיווחים שוטפים כל כמה דקות – על מנת לראות עדכונים חדשים נא רעננו את הכתבה F5 וגללו למטה על מנת לקרוא מה קרה מתחילת היום

14:16 |  אליוד קיפצ'וגה עושה את זה שוב, וקובע את התוצאה השנייה הטיבה אי פעם במרתון. זמנו של קיפצ'וגה הוא 2:02:37 שע'. מן הסתם זהו גם שיא מסלול במרתון לונדון. מוסינט גרמאו האתיופי מסיים במקום השני בזמן של 2:02:55 שע' והופך לרץ השלישי בהיסטוריה אחרי קיפצ'וגה ודניס קימטו שיורד משעתיים ושלוש דקות במרתון. מולה וסיהון האתיופי שסיים שלישי קבע 2:03:16 שע'. מו פראח סיים בסופו של דבר חמישי אחרי שהאט קצב בשני הקילומטרים האחרונים ופספס את שיאו הבריטי. התוצאה שלו – 2:05:39 שע'.

14:09 | התקיפה של קיפצ'וגה מגיעה בקילומטר ה-40. ברגע אחד הוא השאיר מאחור של שני האתיופים, סטה ימינה לכיוון הבקבוק שלו שחיכה על השולחן, לקח שלוק ויצא לדרך עוד כשני קילומטרים וחצי. נראה שהוא בדרך לתוצאה השנייה בטיבה אי פעם במרתון ולשיא מסלול בלונדון.

14:07 |  סגן האלוף שורה קיטאטה נותר מאחור. קיפצ'וגה מתמודד על הניצחון מול מוסינט גרמאו ומולה וסיהון לקראת הקילומטר ה-40.

14:04 | מי היה מאמין שאחרי 38 קילומטרים שלושה רצים ינשפו בעורפו של אליוד קיפצ'וגה ועוד בקצב כל כך מטורף? האם הכל פתוח או שקיפצ'וגה שומר כוחות?

13:55 | אחרי 35 קילומטרים הדבוקה של קיפצ'וגה ושלושת האתיופים עדיין רצה בזמן מהיר מ-2:03 שע'. אגב, מי שיצליח לשבור את שיא המסלול של קיפצ'וגה (כולל קיפצ'וגה עצמו כמובן) יזכה בבונוס של 125 אלף דולר. השיא הוא 2:03:05 שע'. פראח רחוק ב-47 שניות ונראה שהמטרה שלו תהיה לשבור את השיא הבריטי שלו (2:05:11 שע') ואולי אפילו לרדת מ-2:04 שע'.

13:52 | אצל הגברים, לקראת הקילומטר ה-35 מו פראח עדיין לא מצליח להתקרב לדבוקה של ארבעת הרצים, שמסרבת להוריד את הרגל מהגז.

13:50 |  החלק השני בריצה של בריגיד קוסגיי היה החצי השני המהיר אי פעם במרתון לנשים.

13:47 |  בריגיד קוסגיי היא המנצחת בין הנשים במרתון לונדון בזמן בלתי רשמי של 2:18:20 שע', כאשר את החצי השני של המרתון היא רצה בשעה ושבע דקות – מטורף. ויויאן צ'ריוט סיימה שנייה בזמן של 2:20:14 שע' ומי שסיימה בסופו של דבר במקום השלישי היתה רוזה דרג'ה האתיופית בתוצאה של 2:20:51 שע' ומארי קייטאני סיימה חמישית בשנה השנייה ברציפות.

13:41 | גם אצל הגברים הקצב עולה. אחרי 30 קילומטרים יש 4 רצים בדבוקה בקצב מרתון של 2:02:28 שע'. כזה דבר עוד לא היה. מדובר באליוד קיפצ'וגה, שורה קיטאטה, מולה וסיהון ומוסינט גרמאו. מו פראח חמישי ומנסה להתקרב, רחוק מהם ב-24 שניות ורץ בקצב שהוא לא מכיר.

13:40 | הקצב של בריגיד קוסגיי מדהים. בחצי המרחק דיברנו על מרתון בזמן של כ-2:22 שע'. עכשיו היא חצתה 40 קילומטרים ב-2:11:19 שע' וזה אומר שהיא יכולה לסיים בזמן מהיר מ-2:19 שע'. זה בטח יהיה שיא אישי שלה.

13:30 | באזור הקילומטר ה-37 בריגיד קוסגיי פותחת פער מויויאן צ'ריוט? האם זו ריצת חייה בדרך לתואר הגדול בקריירה שלה? מארי קייטאני תיאבק מול רוזה דרג'ה וגלדיס צ'רונו על המקום השלישי.

13:28 | אחרי 25 קילומטרים מכתיבי הקצב במרוץ לגברים סיימו את עבודתם. נכון לעכשיו זה קרב בין אליוד קיפצ'וגה שאחראי להגברת הקצב לבין ארבעה אתיופים: שורה קיטאטה, מוסינט גרמאו, לאול גברסילאסי ומולה וסיהון. ובינתיים, פראח מצליח להתאושש ומנסה לחזור לדבוקה.

13:24 | איזה קרב אדיר בין קוסגיי לצ'ריוט. הן פתחו מבערים בחצי השני של המרתון וכל כך הרבה יותר מהירות מהאחרות. אחרי 35 קילומטרים קוסגיי מובילה במעט, אבל לפי הקצב כרגע שתיהן יוכלו לסיים בזמן מהיר יותר מ-2:20 שע', וזה אומר נגטיב ספליט מטורף.

13:22 | גם וילסון קיפסאנג לא עומד בקצב של קיפצ'וגה, שהגביר אותו משמעותית אחרי חצי המרחק. מי שנראה מצוין נכון לעכשיו הוא שורה קיטאטה האתיופי שרץ לצדו של הקנייתי האגדי.

13:20 | מו פראח מאבד את הדבוקה באזור הקילומטר ה-24. למרות שהוא רץ עם מכתיב קצב אישי ולמרות העידוד המטורף בצידי הרחוב, נראה ששיאן בריטניה נכנע לקצב שמכתיבים קיפצ'וגה ושאר הפייבוריטים מקניה ואתיופיה.

13:15 | הגברים הגיעו לחצי המרחק בזמן של 1:01:37 שעה שזה קצב של 2:03:15 שע' במרתון. נכון לעכשיו צריך להגביר כדי לשבור את שיא המסלול, אבל אפשר לצפות שזה יקרה. עכשיו הסתיימו להם 15 קילומטרים איטיים יחסית בלונדון, וגם קיפצ'וגה יודע שבקרוב הוא יצטרך לברוח. הוא בטח לא ירצה את מו פראח לידו בשליש האחרון של המרתון.

13:08 | תפנית במרוץ לנשים. בריגיד קוסגיי תקפה את הדבוקה, ויויאן צ'ריוט האלופה נצמדת אליה. אחרי 30 קילומטרים שתיהן פתחו פער של כ-25 שניות על הדבוקה. קוסגיי הקנייתית ניצחה בשנה שעברה במרתון שיקגו וסיימה שנייה בלונדון, כך שכרגע זה נראה כמו קרב על התואר בין הראשונה לשנייה מהשנה שעברה, האם קייטאני שוב מחוץ לתמונה?

13:00 |  אחרי 15 קילומטרים במרוץ לגברים הקצב ממשיך לרדת. קיפצ'וגה וחבורתו חצו את נקודת המרחק הזו אחרי 43:42 דק' וכרגע קצב המרתון הוא קצת יותר מהיר משעתיים ו-3 דקות, כלומר מהיר משיא המסלול של קיפצ'וגה עצמו (2:03:05 שע') במרתון לונדון. 9 רצים עדיין בדבוקה המובילה.

12:54 | בסופו של דבר מסעה של דייבר בצמרת הסתיים אחרי פחות מ-25 קילומטרים. בנקודת המרחק הזאת ממשיכה להוביל יוניס צ'ומה בקצב מרתון של קצת פחות מ-2:22 שעות. ויויאן צ'ריוט, מארי קייטאני ועוד 7 רצות צמודות אליה.

12:43 | אליוד קיפצ'וגה והדבוקה המובילה הגיעו ל-10 קילומטרים בזמן של 29:01 דק'. זה אומר שהקצב התמתן מעט ונכון לעכשיו הזמן המיועד הוא 2:02:27 שע'. יש 9 רצים בדבוקה המובילה כולל מו פראח.

12:41 | בחצי המרחק לנשים מובילה יוניס צ'ומה בזמן של 1:11:21 שע' לפני דייבר. ויויאן צ'ריוט ומארי קייטאני 17 שניות מאחוריהן.

12:38 | במרוץ לנשים, שלוש מכתיבות הקצב ברחו קדימה כי צ'ריוט וקייטאני הולכות על ריצה טקטית. שינייד דייבר האוסטרלית בת ה-42 ממשיכה להפתיע ולשמור על המקום השני אחרי יוניס צ'ומה, כש-20 קילומטרים מאחוריה וזמן היעד הוא 2:22:42 שע'.

12:35 |  20 דקות בתוך הריצה של הגברים, ההחלטה של מו פראח היא להישאר בדבוקה המובילה של אליוד קיפצ'וגה ולהיגרר לקצב המהיר שהם מכתיבים. צריך לזכור שיש שם עוד כעמה רצים שכבר ירדו מ-2:05 שעות בחייהם, מה שפראח עדיין לא עשה. בקדמת הדבוקה, שלושה פייסרים שומרים על קיפצ'וגה, וילסון קיפסאנג (שיאן העולם לשעבר) ושורה קיטאטה האתיופי (שני בלונדון בשנה שעברה) מפני הרוח.

12:30 | אחרי 5 קילומטרים במרוץ לגברים, אליוד קיפצ'וגה והדבוקה פתחו בקצב של שיא עולם שזה אומר זמן של 14:34 ל-5 קילומטרים שהמשמעות שלו היא זמן יעד של 2:01:23 שע'. עם זאת חשוב לציין ש-5 הקילומטרים הראשונים בלונדון הם מהירים וקיפצ'וגה נוטה לפתוח מהר על המסלול הזה.

12:25 | אחרי 15 קילומטרים של ריצה שינייד דייבר האוסטרלית שבכלל מתחרה בקטגוריית הגיל 40-44 לא מוותרת וממשיכה להוביל באופן מפתיע יחד עם יוניס צ'ומה. ובינתיים, גם מרתון הגברים יצא לדרך עם אליוד קיפצ'וגה ומו פראח.

12:05 | הנשים כבר חצו 10 קילומטרים כאשר הדבוקה המובילה הצטמצמה ל-12 רצות. יוניס צ'ומה שמייצגת את בחריין הובילה על השטיח הזה בזמן של 33:38 כך שהקצב עלה מעט. היא מקדימה ב-4 שניות את מארי קייטאני.

11:50 | אחרי 5 קילומטרים של ריצה הדבוקה המובילה תפסה של שתי הרצות ש"ברחו" אבל לפי 16:56 דקות ל-5 קילומטרים ניתן להבין שהפתיחה של הרצות הבכירות היתה רגועה מאוד. ככל הנראה תתפתח כאן ריצה טקטית, שאמורה להיות מאוד מרתקת בשלבים האחרונים שלה. מבחינת הקצב מדובר כרגע בזמן משוער של כ-2:23 דקות, צריך גם לזכור ש-5 הקילומטרים הראשונים בלונדון הם במגמת ירידה כך שהם אמורים להיות מהירים מאוד.

11:40 | לא ממש ברור למה, אבל אחרי 10 דקות שתיים ממכתיבות הקצב פרצו קדימה והן בקצב ממש מהיר ביחס למה שהפייבוריטיות רוצות. אחת הפייסריות היא שינייד דייבר האוסטרלית.

11:30 | מקצה הנשים המקצועניות יצא לדרך וזה הולך להיות חם. האם זה יהיה הניצחון הרביעי של מארי קייטאני או השני ברציפות של ויויאן צ'ריוט? ואולי זה בכלל תהיה מישהי אחרת כמו גלדיס צ'רונו, רוזה דרג'ה או בריגיד קוסגיי?

11:10 | רץ בכיר שנמחק כבר אתמול מרשימת הפייבוריטים בלונדון הוא שיאן העולם בחצי מרתון, אברהם קיפטום הקנייתי, שלפי הודעת המארגנים עבר על חוקי הרשמות הבינלאומית לשימוש בחומרים אסורים. במילים אחרות, עוד לא לגמרי ברור מה הוא עשה או על מה נתפס, אבל מה שכן ברור זה ששמו של שיאן העולם בחצי מרתון הוכתם ושהוא לא ירוץ היום בלונדון.

11:00 | בעוד 15 דקות יוזנק מקצה הנשים של מרתון לונדון מזג האוויר בזינוק הוא כ-15 מעלות אך עם רוח שתהווה בעיה לשבור שיאים. כשמדובר על מרתון לנשים, לונדון זה כמו הברלין של הגברים. שני שיאי העולם נקבעו שם, והכוונה היא לשיאה של פולה רדקליף (2:15:25 שע') משנת 2003 אז הנשים זינקו יחד עם הגברים ולשיאה של מארי קייטאני במרתון לנשים בלבד (2:17:01 שע'). אז גם הפעם הנשים המקצועניות ייצאו לדרך ראשונות. זה יקרה ב-11:25 שעון ישראל, ולפי רשימת הרצות הבכירות אנחנו עומדים לצפות באחד המרוצים המרתקים בהיסטוריה של המרתון לנשים.

ויויאן צ'ריוט הקנייתית ניצחה בשנה שעברה בלונדון עם שיא אישי של 2:18:31 שע' והקדימה בפער גדול של מארי קייטאני שנותרה הרחק מאחור וסיימה חמישית. כמה חודשים לאחר מכן קייטאני סגרה אתה חשבון במרתון ניו יורק והקדימה אותה ביותר משלוש דקות. היא תרצה לעשות את זה גם הפעם כדי לנצח בלונדון בפעם הרביעית.

אצל הגברים אליוד קיפצ'וגה לא חייב לשבור את שיאו העולמי, גם ניצחון שלו יספיק כדי להפוך לרץ הראשון אי פעם שזוכה ארבע פעמים בלונדון. ואם מישהו ינצח אותו, גם זה ייכנס לדפי ההיסטוריה כי אליוד קיפצ'וגה הפסיד רק במרתון אחד מבין 11 בהם השתתף וזה קרה ב-2013. אז איך שלא תסתכלו על זה, מקצה הגברים של מרתון לונדון שיוזנק היום (ראשון) ב-12:10 שעון ישראל הוא אירוע חובה.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il
5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

מאמרים נבחרים

 • תכנית אימון למתחילים: מ-0 ל-5 ק"מ ריצה

  רוצים לעשות ביחד את ה"צעד הראשון"? אז בואו נתחיל לאט ובביטחון עם תכנית אימונים בסיסית שתוביל אתכם לריצה…

  קרא עוד
 • מה לעשות במקרה של פציעת פלנטר פצאיטיס?

  מרבית קהילת הרצים והרצות מכירים היטב את המונח דורבן ולא בהקשר של מכרסמים חמודים. הנה מה שצריך לדעת…

  קרא עוד
 • 4 עקרונות לפעילות גופנית לאחר צום

  כיצד חוזרים לפעילות גופנית לאחר צום? הפיזיותרפיסט עופר צחר עם הדגשים לחזרה לשגרת חיים ספורטיביים בייחוד בתקופה מבלבלת…

  קרא עוד
 • עולים במשקל בסגר? 7 דרכים לשלוט במשקל גופינו בתקופת הקורונה

  הסגר כופה על רבים מאיתנו אורח חיים אפילו יותר יושבני מזה שהתרגלנו אליו, ובלי לשים לב קל מאוד…

  קרא עוד
 • אצילות או רוח ספורטיבית? הטריאתלט שריגש את כל העולם

  הקטע הבא יכול להיכלל בפקולטה לפילוסופיה בכל אוניברסיטה בעולם והוא למעשה לא דן בספורט, אלא במשמעות הניצחון לאדם…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע לרצים מתחילים שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • גיא ניב מסכם את הטור: "זה היה אכזרי, אבל נהניתי"

  ראיון עם הרוכב גיא ניב שצלח 3,482 ק"מ מפרכים בטור דה פראנס עם רגעי דרמה, כאב וקושי מהפרינאים…

  קרא עוד
 • לקראת הסגר: מה התקנות החדשות לגבי פעילות ספורטיבית?

  עד איזה מרחק מותר לצאת בזמן הסגר לריצה או הליכה ומה לגבי המסכה? הנה פרוט התקנות החדשות לפני…

  קרא עוד
 • כך תשפרו את מהירות הריצה שלכם

  חלק גדול מהרצים החובבים חולמים לשפר את התוצאות שלהם - כך בדיוק תעשו זאת

  קרא עוד
 • ריצה VS שחייה: איפה שורפים יותר קלוריות ומה היתרונות של כל אחד מהם?

  כל עוד אנו מבצעים פעילות גופנית מצבנו מצוין, אך מה עדיף יותר, לשחות או לרוץ? הפיזיותרפיסט עופר צחר…

  קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות