שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

טריאתלון איש ברזל

איירונמן קונה: המועמדים לניצחון בין הגברים

השנה נמצא לצד דבוקה של רוכבים חזקים במיוחד גם כמה שמות חדשים ומעניינים כולל אליסטר בראונלי. שי קולר על התחרות הגדולה של השנה באיש ברזל שתתקיים בשבת
4,713

סופ"ש עמוס באירועי ספורט לפנינו. בשבת אליפות העולם באיש ברזל בקונה ובראשון (כנראה) הניסיון של אליוד קיפצ'וגה לרדת משעתיים במרתון ובמקביל יתקיים גם מרתון שיקגו. כמו בכל שנה בקונה גם השנה נראה את מיטב המתחרים למרחקים הארוכים מתייצבים ראש בראש בניסיון לנצח בתחרות הכי חשובה של השנה.

בשבת זה קורה שוב. איירונמן קונה | צילום: טלי שיינברג

עוד כתבות בנושא
גוסטב אידן ודניאלה ריף ניצחו באליפות העולם בחצי איש ברזל 
עמרי גזית שיתחרה בקונה ירד מ-9 שעות באיירונמן קופנהאגן
10 נקודות על איירונמן פרנקפורט 2019 

השנה, אפילו יותר משנים עברו, יש דבוקה מרשימה של רוכבים חזקים במיוחד וכמה הופעות בכורה. כבר כמה שנים שלא קיבלנו יום עם רוחות חזקות שנותנות יתרון לרוכבים החזקים ונראה שגם השנה לא יהיו. הגרמנים שוב מגיעים עם כמה מהשמות הגדולים בתחום וזאת לא תהיה הפתעה אם נקבל שוב כמו ב-2016 פודיום גרמני.

אליסטר בראונלי עושה את הופעת הבכורה באי ולמרות שהוא כנראה לא ינצח, אין מתחרה שלא מכיר את ההיסטוריה שלו בתחום וסביר להניח שנראה אותו בדבוקה המובילה מההתחלה. השאלה היא כמה הנוכחות שלו תשפיע על הדינמיקה של התחרות. אם בעבר ראינו מתחרים מנצחים בעזרת רכיבה חזקה, מאז 2014 זה כבר לא קרה. בגלל זה אנחנו רואים שגם הרוכבים והשחיינים המובילים עובדים קשה לשפר את יכולות הריצה שלהם. הניצחונות האחרונים בקונה הגיעו בגלל ריצה טובה ובשנים האחרונות ראינו כמה מתחרים רצים דרך שדה המתחרים בחצי השני של המרתון. רוב המתחרים פותחים את הריצה בקצבים מטורפים, חלקם עושים זאת בגלל טקטיקה לברוח לשאר המתחרים וחלקם מהתרגשות.

בשנה שעברה ראינו את גומז פותח בק"מ הראשונים בקצב מרתון של 2:20 שע' כשהוא סיים על 2:59 שע'. לדעתי חלק מהרצים המובילים מסוגלים בעזרת חלוקת כוח שווה יותר בריצה לשפר את שיא המסלול בריצה אפילו בכמה דק' אבל קשה לי להאמין שזה יקרה כבר השנה. בשבוע האחרון היו כמה ימים גשומים וגם בשבת יש כרגע סיכוי לגשם מה שאומר שיכול להיות שתהיה לחות גבוהה למרות טמפרטורה ורוח סבירות בהחלט מה שישחק לידיהם של הרצים הטובים אבל עד שבת הכל עוד עשוי להשתנות. בניגוד לנשים שם דניאלה ריף שוב נראית כמעט בלתי מנוצחת אצל הגברים המצב הרבה יותר פתוח.

סבסטיאן קינלה – מתחרה ותיק וחזק בתחום שניצח כבר ב-2014 וסיים עוד פעמיים על הפודיום. למעשה חוץ משנה שעברה שהוא הפסיק את התחרות בגלל כאבים' מתוך 6 הפעמים שבהן הוא סיים את התחרות המיקום הכי גרוע שלו היה 8 כשבשאר השנים הוא סיים במקום הרביעי או על הפודיום. קינלה הוא מתחרה קשוח ונחוש במיוחד וידוע במיוחד בגלל הרכיבה הטובה שלו. הנושא הזה בלט במיוחד באיש ברזל בפרנקפורט השנה. קינלה סיים בפרנקפורט עם הרכיבה המהירה מכולם כשהוא רוכב מהר מהמקום השני בכ-3 דק' uאת כל הרכיבה עשה עם זכוכית תקועה בכף הרגל. רופא שלף את הזכוכית באוהל החלפה לאחר הרכיבה. בהמשך הוא הוכיח שגם הריצה שלו השתפרה כשהוא סיים שני רק ליאן פרודנו. הוא שוב הוכיח שהוא מגיע בכושר שיא באליפות העולם בחצי איש ברזל בניס השנה כשהוא סיים עם חצי מרתון של 1:09 שע' וקבע את התוצאה השנייה הכי מהירה בריצה בין שדה מתחרים חזק במיוחד.

השנה יש מספר רוכבים חזקים במיוחד שיוכלו לנסות ולעבוד ביחד עם קינלה כדי לפתוח פערים על שאר המתחרים. אם קינלה יצליח לחבור ל: וורף, סטרקוביץ', ארונאוטס, סנדרס, אנדי דרייטס ואפילו אמבג'ר (שכנראה יצא מהמים לפניהם) הם יוכלו ליצור חבורת רוכבי על חזקה במיוחד שיהיה קשה מאוד לרוב הרוכבים להישאר אתה. קינלה החליף השנה מאמן אחרי הרבה מאוד שנים כדי לשנות גישה וכרגע נראה שזה עובד. 5 שנים מהניצחון האחרון שלו קינלה מגיע רעב במיוחד והוא אחד הפייבוריטים לסיים במיקום גבוה השנה.

מגיע רעב במוחד. סבסטיאן קינלה | צילום: טלי שיינברג

קמרון וורף – ספורטאי מוכשר ביותר שרכב עם קבוצת סקאי ועדיין מתאמן אתם מדי פעם. הוא ייצג את אוסטרליה במשחקים האולימפיים בחתירה ועכשיו מראה את היכולות שלו גם בתחרויות איש ברזל. הוא מתחרה אובססיבי שב-3 שנים מאז התחיל להתחרות באיש ברזל כמקצוען כבר הספיק להתחרות בכ-20 תחרויות. לטענתו, אחרי שהוא התרגל להתחרות כ 80-100 ימים בשנה עם קבוצת סקאי, תחרות של כ-8 שעות כמה פעמים בשנה לא מרגישה לו כמשהו חריג והוא מסוגל להתאושש ממנה במהירות. ההבדל הגדול זה המרתון שממנו יותר קשה להתאושש מאשר מהרכיבה. עדיין לא ראיתי רץ מקצועי שמתחרה במרתון 3 שבועות לפני מרתון מטרה שלו.

וורף הוא כנראה הרוכב הטוב ביותר באיש ברזל ומחזיק שיא המסלול ברכיבה בקונה לאחר ששבר את השיא ב-2017 ואחר כך שיפר אותו שוב ב-2018. הוא עבד השנה קשה מאוד לשפר את הריצה שלו כשהוא מתאמן עם אותם המומחים של נייקי שעובדים גם עם קיפצ'וגה. את הפירות על העבודה הקשה הוא קטף במהלך השנה עם 2 ריצות טובות מאוד אבל הדובדבן היה באיש ברזל באיטליה 3 שבועות לפני קונה כשהוא מנצח עם התוצאה המהירה ביותר השנה (שנשברה בברצלונה בסופ"ש האחרון). באיטליה וורף שחה 46 דק' ויצא עם הדבוקה המובילה אחרי לוקס וויטץ ששבר את שיא המסלול בשחייה. הוא המשיך לשבור את שיא המסלול ברכיבה בזמן של 4:09 שע' ומשם המשיך לשבור את שיא המסלול גם בריצה ושיא המסלול הכללי עם מרתון של 2:45 (למרות שהמסלול היה קצר בכק"מ). עד היום הרצים החזקים בקונה ידעו שגם אם וורף יעקוף אותם בכ 10 דק' ברכיבה הם כנראה יוכלו לסגור את הפער עם ריצה טובה. אם וורף אכן יצליח להתאושש מאיש הברזל באיטליה ולחבר גם שחייה בדבוקה המובילה, גם רכיבה כפי שכבר ראינו ממנו בעבר וגם ריצה דומה למה שהוא עשה באיטליה הוא יהיה מתמודד רציני על הפודיום שעשוי לשנות על כל הדינמיקה של התחרות. הרצים החזקים שרואים את עצמם מועמדים לפודיום כבר לא יוכלו לאפשר לו לפתוח עליהם פער ברכיבה ויצטרכו לעבוד קשה מהרגיל כדי לשמור עליו בסביבה. אם נראה מתחרים רבים רוכבים בוואטים גבוהים בהרבה מהתכנית שלהם כדי להישאר קרובים לוורף אנחנו עשויים לראות אחוזי נשירה גדולים מהרגיל בריצה.

וורף סיים את הופעת הבכורה שלו בקונה 2017 במקום ה-17 ושנה שעברה במקום התשיעי. אם הוא ימשיך במגמת השיפור הזאת באותו הקצב הוא עוד עשוי להפתיע את כולם.

בריידן קארי – טריאתלט ניו זילנדי קשוח ששנה שעברה ניצח את גומז באיש ברזל בקיירנס עם מרתון של 2:39:59 בתנאים לא קלים. שנה שעברה הוא סיים בקונה במקום החמישי המאכזב מבחינתו. השנה הוא ניצח שוב בקיירנס כשהוא קובע את התוצאה המהירה ביותר באותו היום בכל אחד משלושת הענפים ומנצח בהפרש של כ-20 דק' מהמקום השני. הוא פתח את השנה עם ניצחון בצ'לנג' וונקה למרחק חצי איש ברזל ושבועיים אח"כ לקח מקום 3 באיש ברזל בניו זילנד כשסטרקוביץ' מסיים במקום השני עם רכיבה מדהימה ומייק פיליפס שובר את שיא המסלול בריצה כדי לעקוף את סטרקי בק"מ האחרונים של הריצה. ביולי הוא פרש בריצה מצ'לנג רוט בגלל בעיות עיכול אבל הוכיח שהוא בכושר טוב עם ניצחון בחצי איש ברזל באוסטרליה בתחילת ספטמבר עם תחרות מרשימה. קארי כבר הוכיח את היכולת שלו בריצה בתנאי חום שנה שעברה כשאחרי רכיבה לא קלה הצליח לרדת מ 2:40 במרתון ולנצח את גומז. אם הוא יעשה משהו דומה השנה הוא מועמד רציני להיות על הפודיום.

ברט ארונאונטס – האדם השני אי פעם שהצליח לרדת מ 8 שעות בהוואי שנה שעברה. הוא מתחרה מאוד עקבי שמתוך 7 פעמים שהתחרה בהוואי 4 פעמים סיים בטופ 10 כשהמיקום הגרוע ביותר שלו היה 12 (ופעם אחת שהוא הפסיק במהלך התחרות ב 2015). הריצה שלו תמיד הייתה ברמה גבוהה ביותר אבל הוא שיפר את הרכיבה בצורה משמעותית. שנה שעברה הוא רכב באיש ברזל בהמבורג 4:00:50 (בתחרות שהפכה לדותלון) וסיים את התחרות עם המרתון המהיר מכולם של 2:39. הוא המחיש את הכושר שלו באליפות העולם בחצי איש ברזל בניס לפני כחודש וחצי עם אחת הרכיבות המהירות והמשיך משם לרוץ חצי מרתון של 1:10 כדי לסיים במקום השישי. השחיה היא הצד החלש ארונאוטס ולכן סביר להניח שנראה אותו משפר עמדות ככל שתתקדם התחרות.

אליסטר בראונלי – אחד השמות הגדולים בתחום שמגיע אחרי שסיים במקום השני, שוב, באליפות העולם בחצי איש ברזל בספטמבר. לטענת בראונלי האליפות בניס הייתה התחרות המרכזית שלו השנה ושהוא מגיע לקונה למטרת לימוד בלבד אבל לא יהיה מפתיע לראות אותו תוקף ומשפיע על הדינמיקה של המירוץ מההתתחלה.
אחרי שהשחייה באיש ברזל הראשון שלו בוטלה והתחרות הפכה למעשה לדואתלון של רכיבה ריצה התחרות בקונה למעשה תהיה הפעם הראשונה שבראונלי משלים איש ברזל מלא. בתחרות אימון המסורתית על המסלול בהוואי ביום ראשון השבוע, שחיה על מסלול כמעט זהה לתחרות בשבת, בראונלי הוכיח למה הוא מסוגל כשניצח את כולם בזמן של 46:07 (שיא המסלול בשחיה משנה שעברה בקונה הוא 46:29 ככה שבראונלי שחה למעשה כ 20 שניות מהר יותר משיא המסלול) וניצח את ג'וש אמברג'ר שעד היום נחשב לאחד השחיינים הטובים בסבב.

יהיה מרתק לעקוב אחריו. אליסטר בראונלי | צילום: André Motta

לבראונלי יש סגנון התקפי ואגרסיבי והוא שינה את כללי המשחק גם במרחקים הקצרים. עד שבראונלי הגיע במקרים רבים הרכיבה הייתה סוג של מנוחה לפני הריצה. מאז שהוא הגיע הרכיבה הפכה למלחמה כמו השחיה והריצה. באליפות העולם בחצי איש ברזל בניס צרפת הוא ישב על הרגליים של אמברג'ר בשחיה ושמר כוחות לרכיבה. כבר אחרי כמה ק"מ הוא התחיל לתקוף ואולי זה מה שמנע ממנו את הנצחון. אם בהוואי הוא יתחיל לתקוף מההתחלה הוא עלול לשלם על זה קשות במהלך המרתון. בנוסף, בראונלי לא ידוע בחיבה שלו לתחרויות חמות ולחות ומצד שני הוא התחרה בהצלחה בריו כשזכה בזהב בשנית בתנאי חום ולחות לא קלים. למרות ההכרזות שלו, אני לא מאמין שבראונלי מגיע כדי לראות את המסלול ולספוג מהאווירה אלא כדי להתחרות ולנסות לנצח. אם בשחיה הוא כבר הוכיח ביום ראשון שהוא מסוגל לעמוד עם השחיינים הטובים ביותר למרחקים הארוכים, ברכיבה ובריצה בחום ובלחות של קונה הוא עדיין צריך להוכיח את היכולות שלו. אם הוא יהיה מסוגל לחכות בסבלנות ולחלק כוחות הוא עשוי להיות פקטור ולא יהיה מפתיע לראות אותו יוצא מהמים עם הראושנים ומנסה לפתוח פער על שאר המתחרים יחד עם אמברג'ר ופרודו. כל דבר מהתפוצצות טוטלית ועד פודיום הוא תרחיש סביר בשבילו.

דיוויד מקנמי -השתתף בתחרות ב-4 השנים האחרונות כשבשנתיים האחרונות הוא סיים פעמיים במקום השלישי. המרתונים שלו בקונה היו: 2:49, 2:49, 2:45 ו 2:46. הוא הוכיח שוב את יכולות הריצה שלו השנה כשרץ פעמיים 2:41: בדרום אפריקה ורוט. הוא שחיין טוב ועובד קשה כבר כמה שנים לשפר גם את הרכיבה שלו. יש לו את התוצאה השלישית הכי מהירה אי פעם בהוואי כשסיים שנה שעברה במקום השלישי. למרות שהוא יחסית אלמוני וללא ניצחונות מרשימים מחוץ להוואי אחרי ההצלחות שלו בשנתיים האחרונות בקונה השנה יהיו נשואות אליו הרבה עיניים וסביר להניח שגם השנה נראה אותו עוקף מתחרים רבים במהלך הריצה.

מייק פיליפס – אחרי ניצחון מרשים באיש ברזל בניו זילנד כשהוא סוגר פער של כמעט 20 דק' על סטרקוביץ עם מרתון מדהים של 2:40 וקובע שיא מסלול חדש לריצה פיליפס מגיע לקונה בפעם השניה בסה"כ. קשה לראות אותו מאיים על המובילים אבל עם קצת יותר ניסיון אחרי שבשנה שעברה הצליח להתברג בין 20 הראשונים בקונה אם שוב התחרות תתחבר לו כמו בניו זילנד הוא עוד עשוי להפתיע.

בוריס סטיין – ניצח באוגוסט באיש ברזל בשוודיה עם התוצאה הכי מהירה השנה למרחק (שמאז כבר נשברה). הוא סיים את הרכיבה בשוודיה בזמן של 4:03 ושבר את שיא המסלול הכולל ולרכיבה. הוא סיים עם מרתון של 2:53 מה שמראה את היכולות הגבוהות שלו ברכיבה ובריצה. זאת תהיה הפעם ה 5 של שטיין בתחרות כשלמעט הפעם הראשונה בכל הפעמים בהן הוא השתתף בתחרות הוא סיים בעשיריה המובילה.

אנדי פוטס – חוזר בפעם ה-10 כשהוא אחד המתחרים היחידים השנה שיכול להתפאר בזה שבכל הפעמים שבהן הוא התחיל את התחרות הוא גם סיים אותה. המיקום הכי גרוע שלו היה 21 כש 7 פעמים מתוך ה 10 שבהן השתתף הוא סיים בטופ 10. למרות שהוא כבר בן 42 הוא ממשיך להוכיח יציבות ועקביות ולסיים במיקומים גבוהים. השנה הוא כבר ניצח באיש ברזל בברזיל כשהוא יוצא מהמים עם הדבוקה המובילה ומסיים עם הרכיבה המהירה מכולם.

ליאונל סנדרס -אי אפשר בלי להזכיר אותו. סנדרס הוא דמות צבעונית וקצת משוגעת שמושכת הרבה אנשים לעקוב אחריו במדיות החברתיות והוא מוסיף עניין רב לתחום. הוא היה מכור לסמים שמצא מפלט בספורט התחרותי ולקח את זה לקצה. בעברו סנדרס היה רץ תחרותי בקולג' וב 2016 קבע את הזמן המהיר אי פעם לתחרות איש ברזל (שנשבר מאז). הוא חזק בריצה וברכיבה אבל שוחה לא טוב. ב 2017 הוא הצליח לסיים שני מאחורי פטריק לנגה אבל ב 2018 לא הצליח לשחזר את ההופעה וסיים במקום ה 28. הוא מאמן את עצמו ומנסה הרבה דברים חלקם מוצלחים וחלקם פחות. שנה שעברה כ 10 ימים הוא עשה אימון ריצה מטורף בשיא החום והלחות בצהריים. זה בטח לא עזר לו להתייצב על קו הזינוק רענן. השנה הוא העביר תקופה ארוכה עם פציעה ולמעשה השיג את הסלוט לקונה רק בתחרות האחרונה האפשרית. בתקופת הפציעה הוא עבד הרבה על הטכניקה והסגנון שלו בשחייה ובריצה (למרות הקצבים שבהם הוא רץ הוא תמיד היה רץ עם סוג של צליעה ברגל).

ליונל סאנדרס איש ברזל קנדי

הצליח לעצבן את בראונלי באימונים. סאנדרס | צילום: Olaf Kosinsky

סנדרס מאוד אימפולסיבי מה שבמקרים רבים פוגע בו. לדוגמה, הוא עשה רכיבה על מסלול הרכיבה בקונה השבוע. פתאום הוא ראה את בראונלי לפניו. במקום להמשיך באימון שלו הוא התחיל לרדוף אחרי בראונלי ונטש את התכנית של האימון. הנטייה הזאת והתחרותיות עוזרת לו לפעמים להגיע להישגים ולפעמים גורמת לו להתאמן ולהתחרות הרבה מתחת ליכולות שלו. באופן עקרוני, תחרות איש ברזל נותנת יתרון למתחרים עקביים על פני אימפולסיביים. אחת המטרות המוצהרות של סנדרס זה לנצח את פרודנו כיש לו תחרות טובה (בניגוד ל 2017) וגם הוא מבין שהזמן הולך ואוזל. בהנחה שסנדרס לא יפסיד יותר מדי זמן בשחייה ויוכל לחבור לרוכבים חזקים כדי שיעבדו ביחד ובגלל האופי ההתקפי שלו, לא יהיה מפתיע אם נראה אותו שוב משפיע על מהלך התחרות. קשה לי להאמין שהוא יוכל לשחזר את המקום השני מ 2017, במיוחד עם שדה מתחרים חזק כמו השנה, אבל הוא מתחרה חזק מאוד ובלתי צפוי וכמעט כל תרחיש לא יפתיע איתו. בשבת נראה אם ההשבתה כפויה בגלל הפציעה אולי רק עזרה לו להתייצב רענן על קו הזינוק.

בן הופמן – בן חוזר לקונה בפעם התשיעית אחרי ששנה שעברה הוא לא השתתף בגלל פציעה שהשביתה אותו לכמה חודשים. הוא סיים שני ב 2014 (לפני פרודנו בהופעת הבכורה שלו בקונה ואחרי קינלה) ועוד פעמיים סיים בעשירייה המובילה. הוא מגיע אחרי ניצחון מרשים באיש ברזל בדרום אפריקה אבל חוץ מזה לא היו לו עוד הופעות מרשימות במיוחד השנה. אם דברים יתחברו לו הוא עשוי שוב להתברג במיקום גבוה.

קודי בילס – אחד האנשים היותר מעניינים בעולם איש הברזל לטעמי. בילס הוא בעל תואר בפיזיקה שמתחזק בלוג מאוד כנה ומקיף ובעל גישה מאוד אנליטית לתחום. הוא ידוע בנפח האימונים הנמוך שלו כששבועות רבים הוא לא מגיע אפילו ל 20 שעות אימון שבועיות (כמו הרבה חובבים). בבלוג הוא משתף על ההתמודדות שלו עם: לחץ, בעיות תזונה שהיו לו שהובילו אותו לתת משקל, חוסר סטסטסטרון ובעיות שינה. הוא חושף את כל המספרים לגבי ההוצאות וההכנסות שלו, את הוואטים והקצבים שלו, מספר גם על אימונים שהוא לא הצליח לעשות ובנוסף הוא הומו מוצהר שחי עם בן זוג.

בילס ניצח שנה שעברה באיש ברזל הראשון שלו במונט טרמבלנט עם שיא מסלול חדש וניצחון על סנדרס (ולא לקח את הסלוט לקונה) וכ 6 שבועות אח"כ ניצח באיש ברזל בצ'טנוגה (וכן לקח את הסלוט לקונה השנה). השנה הוא היה פצוע אבל חזר להגן על התואר במונט טרמבלנט עם שיא מסלול חדש והיה הראשון שיורד על מסלול זה מ 8 שעות כשהוא מסיים את התחרות עם מרתון של 2:42. בילס מתפקד טוב בתנאי חום ולכן עשוי להצליח יחסית בקונה. אומנם אף אחד מהנצחונות של בילס לא היו בתחרויות עם הרבה מתחרים חזקים אבל בילס עומד כרגע על 3 ניצחונות מתוך 3 תחרויות איש הברזל בהן השתתף והמטרה המוצהרת שלו היא לנסות להתברג בעשיריה הראשונה. זאת מטרה קצת גבוהה אבל הוא טיפוס עקבי שממשיך להתקדם כמעט כל שנה ושווה להמשיך ולעקוב אחריו.

מט הנסון – כמעט בכל תחרות שמט הנסון מתחיל הוא אחד הפייבוריטים לניצחון. הוא טריאתלט מוכשר (וגם פרופסור למדעי האימון). הוא ניצח באיש ברזל בטקסס ב 3 השנים האחרונות ומחזיק בתוצאה המהירה אי פעם בתחרות רישמית של איש ברזל בטקסס 2018. בתחרות זאת הוא גם רץ את המרתון המהיר אי פעם בתחרות איש ברזל: 2:34. יש הרבה ויכוחים האם התוצאות בטקסס 2018 הן רלוונטיות או לא בשנה שהיו הרבה טענות על דרפטינג ומסלול קצר אבל זה לא מוריד מהיכולות של מאט. מאט עדיין לא הצליח לחבר תחרות מוצלחת בקונה למרות שהשתתף שם 5 פעמים (פעמיים ראשונות כחובב). הוא ממשיך לחפש את המתכון המתאים. אם הוא יצליח השנה למצוא את השיטה זאת לא תהיה הפתעה לראות אותו מסיים סוף סוף במיקום גבוה.

פטריק לנגה – לנגה הוא אלוף העולם מהוואי בשנתיים האחרונות כששנה לפני זה הוא סיים במקום השלישי. הוא מחזיק שיא המסלול משנה שעברה והיחיד שירד מ 2:40 במרתון בקונה (פעמיים, ב 2016 ו 2017). לנגה כנראה בנוי בצורה שמתאימה לקונה אחרת אין הסבר איך הוא לא מצליח לבטא את הדומיננטיות הזאת בשום מקום אחר (כולל בפרנקפורט בתנאי חום ולחות בשנתיים האחרונות). לאחר שכולם חשבו שהמקום השלישי ב 2016 היה מזל הוא חזר והוכיח לכולם את הטעות כשניצח בשנתיים אח"כ. לאחר ששבר את שיא המסלול בשנה שעברה והיה לראשון שיורד בקונה מ 8 שעות קשה להגיד שזה רק מזל גם השנה. הוא השיג את הכרטיס לקונה השנה עם הופעה מאכזבת באליפות אירופה בפרנקפורט כשסיים במקום ה 11 בלבד (לאחר שהפסיד זמן רב בהחלפת פנצ'ר). הוא המשיך עם עוד הופעה מאכזבת כשסיים במקום ה 23 בלבד באליפות העולם בחצי איש ברזל שבניס לפני 5 שבועות. למרות הכל, אחרי שגם בשנים קודמות ראינו ממנו הופעות פושרות דומות במהלך השנה ושוב תחרות מדהימה בקונה, השנה כבר כבר קשה להגיד שהוא לא מתמודד על הניצחון כשסביר להניח ששוב נראה אותו משפר מיקומים במהלך המרתון. לנגה ידוע כאחד שמחפש למצוא דבוקה מתאימה ולנוח ברכיבה. עם ההסטוריה שלו בתחום אני מניח ששאר המתחרים יקשו עליו לעשות זאת השנה. השאלה הגדולה היא אם הוא יצליח שוב לרוץ את דרכו אל הפודיום או הניצחון.

יאן פרודנו – פרודנו השתתף בקונה 4 פעמים כשבפעם הראשונה הוא סיים שלישי אחרי קינלה וניצח בשנתיים אח"כ. ב 2017 הוא הגיע כפייבוריט הגדול אבל בגלל כאבים חזקים בגב נאלץ ללכת חלק גדול מהמרתון כשהוא מסיים במקום ה 35. שנה שעברה הוא הגיע לאליפות העולם בחצי איש ברזל בדרום אפריקה כ 5 שבועות לפני קונה, נתן הופעה מדהימה כשהוא מנצח את אליסטר בראונלי וחוויאר גומז ומסיים עם חצי מרתון ב 1:06. בתחרות זאת הוא הוכיח לכולם שגם בגילו הוא מסוגל לרוץ מהר מכל המתחרים הצעירים שמגיעים מהמרחקים הקצרים. התחרות הזאת הוציאה ממנו (וגם מבראונלי וגומז) המון והוא נפצע כמה ימים אח"כ וסיים את העונה.

מתכנן ניצחון לקראת פרישה? יאן פרודנו | צילום: טלי שיינברג

פרודנו הוא גם מחזיק מדליית זהב אולימפית בטריאתלון בבייג'ינג 2008 (ונשוי לזוכת מדליית הזהב בטריאתלון מאותה התחרות-מעניין לאיזה ספורט ילכו הילדים). אם קריירת המרחקים הקצרים שלו היא יפה, קריירת המרחקים הארוכים שלו היא לא פחות ממדהימה כשהוא ניצח כמעט כל תחרות למרחק המלא או חצי המרחק שהוא השתתף בה ומחזיק את התוצאה המהירה אי פעם למרחק איש ברזל מרוט 2016. למעשה, למעט מקום 35 באליפות העולם הוואי ב-2017 ופעם אחת בחצי איש ברזל באושן סייד ב-2017 כשהוא פרש מהתחרות אחרי שהתפנצ'ר לו הגלגל והוא פרש, צריך להרחיק עד מאי 2016 כדי למצוא תוצאה שהיא לא מקום ראשון כשהוא סיים שני לג'סי תומס באיש ברזל בלנזרוטה.
פרודנו הוא שחיין מעולה, רוכב מדהים אחד הרצים החזקים בסבב וטקטיקן מעולה. זה אומר שבכל תחרות שהוא מתייצב על הזינוק בריא הוא הפייבוריט לניצחון. פרודנו כבר בן 38 ולמעשה אם הוא יזכה השנה הוא יהיה צעיר בכמה חודשים מקרייג אלכסנדר כשזכה ב-2011 והיה המבוגר אי פעם שעושה זאת. יש שמועה שאומרת שפרודנו תכנן לנצח שנה שעברה ואז לפרוש אז יש סיכוי שאם הוא ינצח השנה הוא ינצל את הניצחון ויפרוש בשיא. אני מקווה שנצליח לראות עוד כמה שנים מהספורטאי האדיר הזה.

עוד כמה שמות ששווה לשים אליהם לב: ג'ו סקיפר, פטריק נילסן, וויל קלרק וג'יימס קונמה.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

מאמרים נבחרים

 • הפסקתם לרוץ? 7 טיפים שיגרמו לכם לעשות קאמבק

  זה לא רק פציעות אלא גם עומס בעבודה, ילדים או סתם שחיקה נפשית שעלולים לגרום לנו להפסיק לרוץ…

  קרא עוד
 • המראות ונחיתות: כיצד צריך לנחות על כף הרגל בזמן ריצה?

  מהי צורת הנחיתה האידאלית של כף הרגל בזמן ריצה? במטא-אנליזה שבוצעה לאחרונה ניסו לבדוק האם ישנו קשר בין…

  קרא עוד
 • כיצד מתחילים לרוץ בגיל מבוגר ובעודף משקל?

  כל מה שתצטרכו הוא משמעת עצמית וסבלנות, והשאר יגיע עם הזמן. הנה כל הכללים לרץ המתחיל

  קרא עוד
 • למה כל כך חשוב לשנות את מהירות הריצה?

  זה לא רק עוזר לאימונים להיות יותר מעניינים, אלא הכרחי לחיזוק שרירים אחרים שלא ממש ישתתפו במאמץ אם…

  קרא עוד
 • כל מה שאתם צריכים לדעת על "אימון טמפו"

  שמעתם על זה, אבל אתם לא בטוחים מה זה אומר? המאמן דניאל קרן מסביר ומדגים איך תעשו את…

  קרא עוד
 • "זהו אני פורש": 5 מחסומי ריצה שאתם יכולים לחסל

  פעם היה נהוג לומר שהצטברות חומצת חלב עוצרת אותנו וזה הסימן להאט, אבל היום מדענים כבר יודעים לפרק…

  קרא עוד
 • יום הריצה הבינלאומי: 10 סיבות מדוע גם לכם כדאי להתחיל לרוץ

  אין יום יותר ראוי לחגוג מאשר את "יום הריצה הבינלאומי", אז אם גם אתם חושבים בכיוון הזה ורוצים…

  קרא עוד
 • פעם ב-123 שנה: מרתון בוסטון בוטל סופית

  בשל הקורונה ולאחר 123 שנה המרתון הוותיק בעולם בתקופה המודרנית, נעל את דלתותיו ותלה את נעליו לשנה זו

  קרא עוד
 • אימוני איכות כשאין מטרה באופק ~ אימון פרטלק

  יש שיגידו שמשחקי מהירות הם הדרך הטובה ביותר לגרום לנו להתרגל לרוץ בקצבים שאנחנו מתקשים להאמין שנעמוד בהם.…

  קרא עוד
 • אימוני איכות כשאין תחרות מטרה באופק – אימון עליות

  אין כרגע מרוצים באופק, אבל זה לא אומר שלא צריך להמשיך באימונים. הנה מה שכדאי לכם לעשות בתקופה…

  קרא עוד
 • כיצד תבחרו את נעלי הריצה שלכם?

  עומדים לקנות נעליים? מה הדגשים שעליכם לדעת ומה הקשר בין פציעות ספורט לנעלי הריצה? השאלות הכי חמות בעולם…

  קרא עוד
 • דמיון מודרך: 6 כללים שיעזרו לכם לדמיין את עצמכם מצליחים במטרות הריצה שלכם

  הדמיון הוא כלי חשוב בהכנה לאתגרים פיזיים ובטח שאתגרי סבולת, לא רק עבור המקצוענים אלא עבור כל מי…

  קרא עוד
 • "אם לא תעשה מתיחות בסוף הריצה, יתפסו לך השרירים!". האמנם?

  מתיחות הן מנהג מושרש בשגרת האימונים של מתאמנים רבים, אולם מחקרים רבים בשנים האחרונות מדווחים כי האמונה הזו…

  קרא עוד
 • לא מספיק גמישים? אולי זה הופך אתכם למרתוניסטים טובים יותר

  מחקרים שבוצעו בעבר הוכיחו שדווקא מי שהיה נוקשה יותר נהנה מריצה יעילה יותר ובכך חסך אנרגיה ורץ מהר…

  קרא עוד
 • התחרויות חוזרות: נקבעו תאריכים חדשים לג'ירו ד'איטליה והוואלטה א'אספניה

  עונת המרוצים מתוכננת להתחדש ב-1 באוגוסט עם ה"סטראדה ביאנקי" באיטליה ובאוקטובר שני הגראנד-טורים של איטליה וספרד יתנגשו אחד…

  קרא עוד
 • גיא כהן שוחה בתעלת למאנש

  דעות || החזירו לשחייני המים הפתוחים את הים! עכשיו

  שחיין המרתון במים הפתוחים, גיא כהן, מתרעם על ההחלטה לא לאפשר עדיין לחזור לשחייה בים ויש לו דעה…

  קרא עוד
 • אסטרטגיית היציאה לרצים: תכנית אימונים לחודש הראשון שלאחר פגרת הקורונה

  את החזרה לריצה כדאי לעשות באופן מדורג, אז המאמן ואלוף ישראל לשעבר במרתון יאיר קרני, הכין לכם תכנית…

  קרא עוד
 • אילו פעילויות משפרות את התפקודים הניהוליים של ספורטאים צעירים?

  ספורטאים בכלל וטריאתלטים צעירים בפרט ייהנו מכישורי חשיבה בדמות יכולות ארגון, תכנון וגמישות מחשבתית כדי למקסם את כישוריהם.…

  קרא עוד
 • האם ניתן לרוץ עם מסכה?

  אנחנו חיים ב"עידן הקורונה" ויש הוראה מחייבת כאמור, להתנייד מחוץ לבתים עם מסכה על הפנים וזה כולל גם…

  קרא עוד
 • מעבדות לחירות: מדינת ישראל, שחררי את הספורט שלנו. עכשיו

  אסטרטגיית היציאה המפורסמת כבר נתפרת בימים אלו, אז בהנחה שהגבלות התנועה יישארו איתנו עוד הרבה זמן, קשה לחיות…

  קרא עוד
 • 8 "מטרות קורונה" לרץ החובב שמרגיש בחל"ת מהריצה

  העולם עצר מלכת וגם אתם מורידים הילוך כיוון שאתם מרגישים שבלי מרוץ מטרה, בלי יעד, אין טעם להשתגע…

  קרא עוד
 • 5 מנטרות שירימו אתכם ויעזרו לכם לסיים אימונים ומרוצים

  מה הם המנטרות שיעזרו לכם לסיים מרוץ או אימון קשה וארוך? הנה מבחר מנטרות שיעצימו אתכם, ימלאו אתכם…

  קרא עוד
 • פרויקט "מצילים חיים" בשוונג || "ניתן להפחית את הסיכון של ספורטאים למות ב-90%"

  איך מונעים את הטרגדיה הבאה? לפי קרדיולוג הספורט ד"ר דן הדס, יש לקרוא נכון יותר את הבדיקות פשוטות…

  קרא עוד
 • מה כואב לכם? כך תקטינו את הסיכוי לפציעה

  מה הן הפציעות הנפוצות ביותר אצל רצים, מה הסימפטומים שלהם וכיצד ניתן לטפל בהם

  קרא עוד
 • 5 דברים שבהם שונה מרתון ירושלים ממרתונים אחרים

  הנה חמישה דברים שעושים את ההבדל בין מרתון ירושלים לשני המרתונים הגדולים האחרים בישראל

  קרא עוד
 • תזונה למרחקים ארוכים: מה אוכלים לפני ואחרי מרתון מלא?

  דיאטנית הספורט יעל רותם עם כל הדגשים שבוע לקראת הזינוק, ביום המרתון וגם כיצד להתאושש תזונתית לאחר שסיימתם…

  קרא עוד
 • סקס לפני תחרות: מי אמר שלא כדאי?

  מסתבר שהתאוריה הישנה שאומרת שלא כדאי כבר לא הכי רלוונטית. יחסי מין יכולים לעזור, גם לגברים וגם לנשים…

  קרא עוד
 • שרון לין: "תפסיקו להגיד 'אני עצלן', 'למה לא קמתי לאימון' או 'אני שמנה'"

  למלים שאתם מוצאים מהפה קיימת משמעות גדולה ולפעמים אף מכרעת. ראיון מרתק עם שרון לין שחושף בפנינו שפה…

  קרא עוד
 • שלשה בישראמן: "לפני שדימה נהרג הוא ביקש ממני לרוץ אתו מרתון"

  ייבגני קלישר מעולם לא תכנן לרוץ יותר מ-10 קילומטרים, אבל אחרי שאחיו דימה נהרג בתאונת רכיבה באימונים לישראמן…

  קרא עוד
 • מרתון עולמי || בואו להכיר את מרתון ונקובר

  הפעם אילן זיסר מתאר את כל מה שאתם צריכים לדעת על מרתון ונקובר, שבו מסיימים כל שנה 4,000…

  קרא עוד
 • מרתון עולמי || בואו להכיר את מרתון רג'יו אמיליה שבאיטליה

  תתפלאו לדעת, אבל יש יותר מ-1,000 מרתונים בעולם וזו סיבה מספיק טובה להכיר אותם ועל הדרך אולי אפילו…

  קרא עוד
 • רועי זוארץ ואנטונינה רזניקוב ניצחו במקצה האולימפי בטריאתלון אילת

  האילתים בלטו במקצה האולימפי של טריאתלון אילת, במסגרתו נערכה גם אליפות ישראל לנוער ולקבוצות הגיל. איליי כאסקי ואביב…

  קרא עוד
 • 6 טעויות אכילה שאתם עושים לאחר הריצה

  לא מספיק רק לרוץ כדי לשמור על המשקל ומתאמנים רבים מופתעים לגלות את זה במוקדם או מאוחר. למה…

  קרא עוד
 • האם בשנה הבאה נראה רוכב ישראלי בטור דה פראנס?

  קבוצת האופניים הישראלית השתלטה על קבוצת קטושה-אלפסין וקיבלה את הרישיון שלה להתחרות כאחת מ-18 הקבוצות הגדולות בעולם בשלוש…

  קרא עוד
 • האיירונמן הראשון שלי: "בתחרות בהמבורג עברתי חוויה שאזכור לכל החיים"

  אמיר אלפיה תכנן לעשות את תחרות איש הברזל הראשונה שלו בפרנקפורט, אך עקב פציעה התחרה לפני ימים אחדים…

  קרא עוד
 • גבולות הריצה: האם לידיעה מהו מרחק הריצה יש השפעה על מהלך הריצה?

  איך קורה שכאשר מתכננים ריצת 10 ק"מ, כבר בקילומטר ה-6 מתחילים לחשוב על הסיום והריצה הופכת לקשה יותר?…

  קרא עוד
 • הזינוק לאולימפיאדה: מה הטריאתלטים המקצוענים צריכים לעשות כדי להגיע למשחקים האולימפיים

  טריאתלטים מקצוענים מחשבים במהלך השנתיים שלפני המשחקים האולימפיים את הניקוד האולימפי שלהם ונעים במרץ על פני הגלובוס להשיג…

  קרא עוד
 • הטעויות שאתם עושים כשאתם קונים נעלי ריצה

  5 הטעויות הקריטיות שעלולות להוביל אתכם לקנייה מאכזבת ושאולי גם תגרום לכם לפציעה לא רצויה

  קרא עוד
 • "הג'ירו ד'איטליה יחזור לישראל ובתכנון גם הטור דה-פראנס"

  כך טוען דניאל בנעים שהפיק בפועל עבור המיליארדר סילבן אדמס את הג'ירו ד'איטליה בישראל לפני שנה. האם הדבר…

  קרא עוד
 • אבישג טורק: "אין שום דבר שבן אדם חולם עליו והוא לא יכול לעשות"

  לאחר שצלחה את תעלת למאנש ואת משחה קטלינה יוצאת אבישג טורק להרפתקה חדשה בניו יורק על מנת להשתתף…

  קרא עוד
 • שחר שגיב בטריאתלון ראשון לציון

  שחר שגיב: "אני מאוד מאוכזב, אבל אני צריך להתאושש ולהתרכז לאליפות אירופה בהולנד"

  בשיחה עם שוונג מספר הטריאתלט הבכיר של ישראל על המכה שקיבל בזמן השחייה ומה הרגיש עד שהחליט לא…

  קרא עוד
 • היכן תמצאו מקורות טובים למגנזיום?

  מגנזיום הוא אחד המינרלים החשובים בגופנו והוא משתתף ביותר מ-300 תהליכים בגוף, מה הסיבות לחסר שלו והיכן תמצאו…

  קרא עוד
 • דיקור יבש לרצים – מה זה ואיך זה יכול לעזור לכם?

  נפצעתם בזמן הריצה, הרכיבה או השחייה? הפיזיותרפיסט עופר צחר מנתח ומסביר מהו דיקור יבש והאם הוא יכול לסייע…

  קרא עוד
 • כיצד בדיקת צח"מ קובעת מה פוטנציאל הסבולת שלכם?

  יש קשר הדוק בין המאמץ אותו אתם משקיעים בפעילות סבולת לצריכת החמצן שלכם. בראיון עמו מסביר ד"ר יוני…

  קרא עוד
 • 10 מסלולי הריצה היפים והנכונים בישראל

  קבלו את עשרת מסלולי הריצה היפים והנכונים מאילת ועד ראש הנקרה. אז איפה הכי כדאי לרוץ?

  קרא עוד
 • פרויקט "מצילים חיים" בשוונג || איך תפחיתו את הסיכון לאירוע לב בפעילות גופנית?

  ראיון עם ד"ר יוני ירום שמסביר שגם אם ב-99 מתוך 100 מקרים אירועי לב מתרחשים דווקא במנוחה ולא…

  קרא עוד
 • אב השנה: רץ מרתון עם 5 תינוקות בעגלה

  מה גרם לצ'אד קמפל מארה"ב לרוץ עם חמישה תינוקות בעגלה ולהוסיף מייל נוסף לסיום? סיפור ריצה מרתק

  קרא עוד
 • כיצד ספורטאים יכולים להפחית את הסיכון לפציעה?

  עם כל הכבוד ליכולת ולכישרון הספורטיבי, פציעת ספורט היא הבעיה הראשונה של כל מי שהינו ספורטאי מקצועי או…

  קרא עוד
 • שאלת השבוע: גברים, אתם רצים עם תחתונים מתחת לטייץ?

  גברים היום תורכם! איך אתם רצים? עם תחתונים או בלי?

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדוע אתם נפצעים דווקא לפני המרתון שלכם?

  איך זה שדווקא בחודש שלפני המרתון רצים ורצות מדווחים על פציעות במהלך האימונים יותר מאשר בכל נקודת זמן…

  קרא עוד
 • זינוק לתחרות איש ברזל

  בדקו את עצמכם: כך תדעו שביצעתם את תחרות איש הברזל שלכם בצורה נכונה

  התאמנתם קשה, השקעתם המון, אבל כדי לעבור את התחרות המפרכת הזו צריך למצוא את כל הגורמים שיקלו עלינו…

  קרא עוד
 • דדי שושן רוכב בישראמן 2019

  רוח הישראמן: "לפני שאתה ספורטאי אתה צריך להיות קודם כל בן אדם"

  מה אתם הייתם עושים אם הייתם רואים רוכב מתרסק ונפצע או נתקע בגלל בעיה טכנית? לדדי שושן ואוהד…

  קרא עוד
 • 25 תמונות מטורפות של ישראמן 2019

  המרחבים האינסופיים, המאמץ האנושי, היכולת הבלתי רגילה והאושר הרגעי, כל אלו נקלטו בעדשת המצלמה - בואו להיסחף עמנו

  קרא עוד
 • תכנית אימונים ל-10 ק"מ לקראת מרתון סמסונג ת"א

  החלטתם להגשים חלום ולהשתתף במרוץ? הנה תכנית אימונים מיוחדת של GARMIN והמאמן גווין קנינג לקראת מקצה ה-10 ק"מ…

  קרא עוד
 • מדוע חשוב לרצים לדעת מהו סף חומצת החלב שלהם?

  ד"ר יוני ירום מבעלי מדיקס, מרכז לרפואת ספורט, מסביר בראיון על תהליך הבדיקה, מה התוצאות המתקבלות ממנה וכיצד…

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדריך תזונה למרתון מלא

  התזונה במסגרת מרתון מלא היא חלק בלתי נפרד וחשוב מההכנה הסופית ליום הזינוק. אז איך מתכוננים בימים שלפני…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם זיו שילון שנפצע אנושות בעזה וסיים תחרות איש ברזל

  הפודקאסט של שוונג מארח את זיו שילון שנפצע אנושות ברצועת עזה ואיבד את ידו השמאלית ונפגע קשה בידו…

  קרא עוד
 • 18 המרוצים הקשוחים ביותר בעולם שאתם לא מכירים

  ממסעות של חודש באלסקה, דרך המדבריות של הסהרה, הרי הרוקי והאלפים, ספרטה ועד לחצר ביתו של האיש שמומחה…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם השחיין גיא כהן שצלח את תעלת למאנש

  הפודקאסט החדש של שוונג מארח הפעם את שחיין המים הפתוחים גיא כהן שצלח הקיץ את תעלת למאנש וכך…

  קרא עוד
 • יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • מהי בדיקת ארגומטריה לספורטאים?

  מהי בדיקת לב במאמץ ומה התוצאות שלה אומרות על הלב שלכם? ד"ר יוני ירום מסביר בראיון על תהליך…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם הטריאתלט שחר שגיב ואביו הרץ האולימפי שמי שגיב

  הפודקאסט החדש של שוונג עם הדמויות המסקרנות והמרתקות ביותר בספורט הסבולת בישראל. שמעו את זה...

  קרא עוד
 • האם השחייה בריאה לכם?

  חוץ מזה שהיא מומלצת כפעילות גופנית באופן כללי, כדאי מאוד לספורטאים בענפים אחרים להכניס אותה לתכנית האימונים, שלא…

  קרא עוד
 • האם כדאי לכם לצרוך ג'ל אנרגיה?

  מהו ג'ל אנרגיה, למי הוא מתאים ולמי פחות ומה הם הג'לים שהוסיפו להם חומצות אמינו? התזונאי חן שרייבר…

  קרא עוד
 • 6 מזונות שיעזרו לכם להתאושש לאחר אימון

  תזונה לאחר אימון חשובה לא פחות מהאימון עצמו, אז אספנו לכם שישה מזונות מצוינים שיעזרו לכם להתאושש מהר…

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • האם בריצה צריך להגדיל את אורך הצעד ואת התדירות?

  בניסיונות לשפר את סגנון הריצה שלכם, נבדוק הפעם האם חשוב לנסות ולשפר את הצעד בזמן הריצה והאם יש…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • על ספת הפסיכולוג: מדוע אתם רצים בכלל?

  ייתכן שכושר גופני או ירידה במשקל היו המוטיבציות הראשוניות לריצה, אך למי שהפך זאת לחלק מאורח חייו, מסביר…

  קרא עוד
 • 8 סיבות מבוססות מדע מדוע חשוב לרוץ או לבצע פעילות גופנית

  כולנו מודעים לכך שריצה ופעילות גופנית טובה לבריאות, אך האם ידעתם על סגולות הריפוי של אימון גופני באופן…

  קרא עוד
 • בן לקום שחיין צרפתי שמנסה לצלוח את האוקיאנוס השקט

  יחצה בשחייה את האוקיינוס השקט למרחק של כ-9,000 ק"מ

  בן לקום הצרפתי, ינסה להיות האדם הראשון שיחצה את האוקיינוס בשחייה מיפן ועד לסן פרנסיסקו, בזמן של שישה…

  קרא עוד
 • מהם 100 המזונות המזינים ביותר לספורטאים?

  האם קיים מזון אחד בודד המכיל את כל מה שגופנו צריך? קבוצת מדענים בדקה 1,000 מזונות שונים והרכיבה…

  קרא עוד
 • גלגל חמישי: מרוצי האופניים הגדולים בעולם שאתם חייבים להכיר

  מרוצי האופניים הוותיקים בעולם החלו כבר בסוף המאה ה-19 וכיום יש מאות מרוצים יומיים או רב-יומיים בכל העולם,…

  קרא עוד
 • מתי מחליפים נעלי ריצה?

  מתי באמת אתם צריכים להחליף נעלי ריצה?

  מדובר אולי בשאלה הכי מסתורית בעולם הריצה, אז איך בכל זאת תדעו מתי הגיע הזמן להחליף את הנעליים?…

  קרא עוד
 • איך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם?

  הרבה אנשים שואלים את עצמם אם צריך לנחות על העקב או על אמצע כף הרגל, אבל מה שיותר…

  קרא עוד
 • איירונמן ווילס

  מהם 11 הטריאתלונים הקשים בעולם למרחק איש ברזל?

  אתר האינטרנט 220triathlon דירג את המסלולים הקשוחים בעולם לפי קטגוריות שונות כמו אחוז הפורשים, טיפוס מצטבר, זמן ממוצע…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • איש רץ בחיק הטבע

  10 חוקי ברזל בריצה

  אימונים נכונים יעזרו לכם להגשים את החלומות שלכם בריצה, אבל על מנת להגיע אליהם חשוב לאמץ ולהפנים מספר…

  קרא עוד
 • רשמית: הרוכב הישראלי גיא ניב מסייקלינג אקדמי פרש סופית מהג'ירו ד'איטליה

  הרוכב גיא ניב פרש בדקות אלו סופית מהג'ירו ד'איטליה, לאחר שבלילה החולף חש ברע והתלונן על חום, כאבי…

  קרא עוד
 • לקראת הג'ירו ד'איטליה: "הרוכבים מאומנים לקחת את עצמם לקצה פיזיולוגית ומנטלית"

  הצצה נדירה וראיון בלעדי בשוונג עם רופאת הספורט והפסיכולוגית של קבוצת הפרו טור "סייקלינג אקדמי" לקראת ג'ירו ד'איטליה…

  קרא עוד
 • בניית הולודרום הראשון בישראל

  בוולודרום החדש תרכבו ללא בלמים ועם הילוך אחד בלבד

  הוולודרום האולימפי הראשון בישראל יהיה מוכן בעוד מספר חודשים, אז יצאנו לבדוק מה בדיוק יהיה שם? למי המתקן…

  קרא עוד
 • שוונג פודקאסט || תכנון ריצה ל-10 ק"מ עם התייחסות לתוואי משתנה

  האם ההתרגשות משפיעה על הדופק בריצה בתחרות ומהם מקורות האנרגיה שלנו בריצה? התזונאית והפיזיולוגית של המאמץ יפית גלילי…

  קרא עוד
 • סיפור דרך: ניתוח המסלול של המרתון המלא בירושלים

  איפה רצים? מה רואים? למה כל כך חשוב להכיר את המסלול הזה מראש והכי חשוב מתי פוגשים את…

  קרא עוד
 • גביע הים האדום בשחייה במים פתוחים

  רוצים להימנע מלחץ כרוני ודיכאון? תתחילו לשחות

  הרבה אנשים אוהבים לשחות, אבל לא כולם מבינים עד כמה גדולה התרומה שלה למוח בזכות האנדרופינים וגם בזכות…

  קרא עוד
 • איך זה שאתם עדיין לא התחלתם לרוץ?

  מספר הרצים בארץ רק עולה, אבל כנראה שיש יותר אנשים שרוצים לעשות את זה אבל מוצאים סיבות טובות…

  קרא עוד
 • מיתוסים על התאוששות שחייבים לנפץ

  סביב הפגרה נרקמים מיתוסים רבים שהגיע הזמן לנפץ, אז בקשנו מהמאמן גלעד קראוז שינפץ לנו אותן אחת אחת…

  קרא עוד
 • איך אומרים לרכב או לרכוב?

  מה נכון להגיד ומה טעות? האם לרכב היא הצורה הנכונה או דווקא לרכוב? הנה הפתרון של האקדמיה ללשון…

  קרא עוד
 • כל מה שרציתם לדעת על הג'ירו בישראל ולא היה לכם את מי לשאול

  לקראת האירוח ההיסטורי של הג'ירו ד'איטליה בישראל ראיינו את מפיק המרוץ בארץ, אז באיזה רחובות תוכלו לראות את…

  קרא עוד
 • משהו קטן וטוב: 3 חטיפים קטנים ובריאותיים לאחר אימון גדול

  הם קטנים, טעימים ומלאי אנרגיה. שלושה מתכונים מעוררי תיאבון לכדורי אנרגיה קטנטנים שיתאים לכם בול אחרי אימון להחזרת…

  קרא עוד
 • 15 טיפוסים נוראיים לרוץ איתם

  בטוח יצא לכם לרוץ בחברתם לא פעם וחלקם אפילו לא יודעים שהם כאלו, אז ריכזנו את הטיפוסים האקסטרווגנטיים…

  קרא עוד
 • "רצתי 250 ק"מ במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה והצבתי לעצמי גבולות חדשים"

  מדבר, חול וחום אימים חיכו לאולטראיסט תומר סימונוב, שהשתתף במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה למרחק של 250 ק"מ בשבעה…

  קרא עוד
 • הדבר הגדול הבא: אימון הריצה הבא שלכם יתקיים ב…חו"ל

  מחנות אימונים בחו"ל זה הדבר הגדול הבא שכובש את עולם הריצה בישראל, לאחר שאתיופיה, בולגריה וצרפת הפכו למתחמי…

  קרא עוד
 • 4 סיבות מצוינות שבגללן כדאי לרצים לשחות

  הרבה מאוד רצים אוהבים לבצע אימונים משלימים, אבל במקרים רבים השחייה תמיד עולה כאופציה טובה. מה הופך אותה…

  קרא עוד
 • הרץ שנפצע לאחר שהותקף על ידי נץ

  את הריצה הזו לא ישכח לעולם אנדי לוולין, שנחבל באופן חמור על ידי נץ ששרט את קרקפת ראשו…

  קרא עוד
 • איך מתמודדים עם משברים במהלך מרוץ?

  זה אף פעם לא בתכנון, אבל לפעמים אין ברירה ואנחנו חייבים לבצע "אתחול" מחשבתי כתוצאה ממשבר במרוץ. אז…

  קרא עוד
 • 10 רוכבים שכדאי לשים לב אליהם בטור דה פראנס השנה

  כריס פרום, ריצ'י פורט, רומיין ברדט ועוד שבעה רוכבים עצמתיים שכדאי לשים לב אליהם החל מיום שבת

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • רוצים לשפר תוצאות בריצה? אולי כדאי שתתחילו לשחות

  מאמן השחייה אורי סלע מסביר, שעל מנת לשפר את התוצאות שלכם בריצה, מומלץ מאוד לשלב ענפי ספורט "מאריכי…

  קרא עוד
 • למה יש כאבי צד בריצה ואיך מפסיקים את זה?

  רוב הרצים חווים כאבי צד, בעיקר בתחילת דרכם. בדרך כלל הם עוברים ככל שמתרגלים לריצה, אבל ניתן גם…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מדוע ההדרגתיות בריצה כל כך חשובה?

  כאשר מדלגים על שלבים ומגדילים יותר מדי את מרחקי הריצה בין שבוע לשבוע או בין חודש לחודש, אתם…

  קרא עוד
 • כיצד תהפכו את הריצה לחלק מהחיים שלכם?

  ההחלטה להתחיל ולעסוק בפעילות גופנית היא החשובה ביותר, אבל כדי להפוך את זה לתחביב אהוב ולשמור עליו צריך…

  קרא עוד
 • איך קושרים נעלי ריצה נכון ונמנעים משלפוחיות?

  זו אולי נראית הפעולה היומיומית הפשוטה ביותר, אבל לקשירה נכונה של נעלי הריצה שלכם יש השפעה על התנועה,…

  קרא עוד
 • כיצד אימוני כוח תורמים לשיפור ריצה למרחקים ארוכים?

  במחקר שהתפרסם עולה כי אימון כוח תורם לשיפור יכולת הריצה למרחקים ארוכים. אז איך אתם יכולים להשפיע על…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • איך לחזק את הגוף לריצה בעליות?

  אימוני עליות מחזקים מאוד ומשפרים אותנו כרצים. אם עליות גורמות לכם לכאבים, כדאי שתלמדו את 6 התרגילים כאן,…

  קרא עוד
 • משקפת שחייה

  איך מתאימים משקפת שחייה?

  עומדים לקנות משקפת שחייה חדשה? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת כדי שההתאמה תהיה מושלמת. כנסו וצפו

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  10 דברים שאסור לשכוח לפני שיוצאים לתחרות

  לא בכל יום אנחנו משתתפים במרוץ, אבל כשזה קורה כדאי שנהיה ערוכים בצורה הטובה ביותר. הנה הדברים החשובים…

  קרא עוד
 • מהו סף חומצת חלב ואיך הוא עוזר להשתפר בריצה?

  שמעתם עליה רבות אך יתכן שלא תמיד הבנתם את תפקידה, לאחר שתקראו ותבינו את חשיבותה תדעו מדוע אתם…

  קרא עוד
 • לא מריח טוב: כיצד מתמודדים עם פוּקים במהלך ריצה או פעילות גופנית?

  גם אם לא נעים לדבר על פוקים, חייבים לשים את זה על השולחן ולהבין את התופעה. יש לדבר…

  קרא עוד
 • צ פ ו || אחוות רצים: המרתוניסט שהגיע מעולף ומותש לקו הסיום במרתון לונדון

  הנסיך וויליאם והנסיך הארי צפו בו כאשר הוא מדדה אל עבר קו הסיום נתמך משני צדדיו - הצד…

  קרא עוד
 • מחקר חדש: שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות לחיים

  אז כמה שעות כבר הוספתם לחיים בזכות הריצה? מחקר חדש קובע שכל שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות…

  קרא עוד
 • איך תתאמנו לקראת טריאתלון אולימפי ראשון?

  אם יש לכם כושר ריצה והחלטתם שאתם רוצים להתנסות גם בטריאתלון, זה בהחלט אפשרי. כמה צריך להתאמן? איך?…

  קרא עוד
 • פציעות ספורט: נכון או לא נכון? מיתוסים מעולם הריצה

  בשנים האחרונות הפכה הריצה לתחביב אופנתי בקרב נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד. עם העלייה בפופולריות החלו להשתרש בתודעה…

  קרא עוד
 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • ילד רץ

  עד כמה בריא לילד לרוץ מרתון?

  הביטו על קו הזינוק בפעם הבאה ותראו שיש בו יותר ויותר ילדים ונערים שרצים למרחקים של 10 ק"מ,…

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך וגדל ואם…

  קרא עוד
 • שחייה במים פתוחים

  6 מיתוסים על שחייה של טריאתלטים

  למה לא כדאי להסתפק בסגנון אחד באימונים? למה לא צריך להזניח את עבודת הרגליים והאם דווקא טריאתלטים צריכים…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  איך נולדה תחרות האיירונמן הראשונה בעולם?

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • כדת וכדין: מדוע ריצה היא דת לכל דבר?

  תתפלאו, אבל יש בה רבנים, מקומות קדושים ואפילו תורה שבעל פה... הנה 10 השוואות מעניינות בין המאפיינים של…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • סף חומצת חלב: מה עושים כשהרגליים לא יכולות לרוץ יותר?

  כשקורה לכם דבר כזה, כנראה שחומצות החלב "השתלטו" לכם על הגוף. החדשות הטובות הן שאפשר לשלוט בזה, לשפר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות