שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

אופניים מקצוענים

סיכום השבוע השלישי של הוואלטה אספניה 2019

פרימוז רוגליץ' זכה בגראנד טור הראשון בקריירה שלו, ובזה לא הסתכמה תצוגת התכלית של הרוכבים הסלובנים. סיכום השבוע האחרון של הגראנד טור האחרון ל-2019

פרימוז רוגליץ׳ חתום על ניצחון ראשון לסלובני בגראנד-טור במה שנראה כהתחלה של דומיננטיות שלו ושל קבוצתו ההולנדית יומבו-ויסמה שרק תתחזק לקראת העונה הבאה. הוואלטה אספנייה סיפק לנו רגעים גדולים ומרוץ מאוד מעניין ופתוח לסיום העונה – הכנו בשבילכם את הסיכום של כל המהלכים המכריעים של השבוע האחרון בטור הספרדי.

היסטוריה לספורט הסלובני. פרימוז רוגליץ' בראש הפודיום | צילום: Diario de Madrid

קטע 16 – 144.4 ק"מ, סיום בעלייה (PRAVIA – ALTO DE LA CUBILLA)

יקוב פוגלסן מנצח את קטע 16, באופן מעט מפתיע זה הניצחון הראשון שלו בקטע בגראנד-טור וזכייה זאת מכפרת מעט על הטור דה פראנס המאכזב שחווה עם פרישה מוקדמת בשל פציעה. הדני שעשה פתיחת עונה טובה עם מספר ניצחונות גובר על חברו לבריחה, הבריטי טאו גייגן-הארט בעלייה האחרונה והארוכה אל קו הסיום.

הפלוטון עם מובילי התחרות התחיל את העלייה 9 דקות אחרי הבריחה של היום, מיגל אנחל לופז (Astana) תוקף בקילומטרים האחרונים כאשר היריב העיקרי שלו על החולצה הלבנה של הרוכב הצעיר הטוב ביותר, טאדיי פוגאצ׳ר, דבוק לו לגלגל. פרימוז רוגליץ׳ (Jumbo-Visma) מוביל התחרות סוגר את הפער בקצב שלו ומדביק את השניים – השלושה מסיימים ביחד 23 שניות לפני אלחנדרו ולוורדה (Movistar) שעדיין שומר על המקום השני בדירוג הכללי. ניירו קינטנה ממשיך להפסיד זמן כשהוא מסיים 2:34 אחרי הטריו המוביל בדירוג הכללי.

בתחרות על החולצה המנוקדת יש מאבק גדול גם כן. ג׳אופרי בושארד הצרפתי (AG2R) מקדים פעמיים על שתי העליות הראשונות של היום את אנחל מדראצו (Burgos-BH) וכך עוקף אותו בראש הדירוג של המטפס הטוב ביותר.

בכך הסתיים לו שבוע שני בוואלטה אספנייה והרוכבים יצאו ליום מנוחה שני ואחרון בתחרות לפני הישורת האחרונה ומכריעה.

קטע 17 – 219.6 ק"מ, מישורי (ARANDA DE DUERO – GUADALAJARA)

פיליפ ז׳ילבר (Deceuninck – Quick-Step) הבלגי בן ה-37 מנצח את הקטע השני שלו בוואלטה הנוכחי, הוא מקדים במעט את הספרינטר האירי המצוין סאם בנט (Bora-Hansgrohe) שכמעט משלים ניצחון שלישי במרוץ.

השניים היו חלק מקבוצת בריחה גדולה אשר כללה לא פחות מחמישה רוכבים של הקבוצה הבלגית הכחולה קוויקסטפ מה שבא לידי ביטוי בקילומטרים האחרונים כאשר חברו לקבוצה של ז׳ילבר, זדנק שטיבר, תוקף והשאר צריכים להגיב ולרדוף.

המרוויח הגדול של היום היה ניירו קינטנה שהצליח להיכנס לבריחה הגדולה של היום ולסיים רק 10 שניות אחרי המנצח של הקטע, הקולומביאני ממשיך עם היו-יו שלו בדירוג הכללי וכעת הוא ממוקם שני כללי 2:44 דקות אחרי רוגליץ׳.

קטע 18 – 177.5 ק"מ, הררי (COLMENAR VIEJO – BECERRIL DE LA SIERRA)

סרחיו היגיטה (EF) מנצח את קטע 18 אחרי שהיה לשורד האחרון מקבוצת הבריחה של היום. זהו ניצחון ראשון בקטע בגראנד טור הראשון של הקולומביאני הצעיר שיצא להתקפת סולו 50 קילומטרים מהסיום.

מוביל הטור רוגליץ' מסיים שני בקטע 15 שניות אחריו ומגדיל עוד קצת את הפער מיריביו בעזרת 6 שניות בונוס על הקו. הקטע כלל 3 עליות גדולות והיה להזדמנות האחרונה להפעיל לחץ על לובש החולצה האדומה רוגליץ׳, מיגל אנחל לופז שהוא הרוכב האגרסיבי במרוץ כולו הולך בכל הכוח והרווח העיקרי שלו הוא החזרת החולצה הלבנה לכתפיו, הוא מסיים כדקה לפני פוגאצ׳ר וכעת הוא ממוקם רביעי כללי 4:17 דקות אחרי מוביל הטור ו-32 שניות לפני הסלובני הצעיר שבמקום החמישי.

קטע 19 – 165.2 ק"מ, מישורי (ÁVILA – TOLEDO)

רמי קאבנייה מנצח בקטע 19 של הוואלטה ומעלה את קבוצתו הבלגית קוויקסטפ לארבעה ניצחונות במרוץ. הצרפתי שהיה אגרסיבי לאורך קטעים רבים מנצח לאחר התקפת סולו מקבוצת הבריחה 25 ק״מ מהסיום ומצליח לסיים לפני הפלוטון השועט.

סאם בנט הספרינטר עושה עבודה יפה על עליית הסיום, הקמרה המרוצפת בפאבה, ומסיים שני רק 5 שניות אחרי קבאנייה, שטיבר וז׳ילבר מסיימים שלישי ורביעי עם עוד תצוגת כוח של קוויקסטפ והוכחה שהיה גיבוי למהלך המנצח במידת הצורך.

הסיפור של היום היה דווקא התרסקות פרימוז רוגליץ׳ וקבוצתו יומבו-ויסמה כאשר הסופר דומסטיק טוני מרטין פורש בשל הנפילה ופציעה לא פשוטה בעין.

קבוצת מוביסטאר שהייתה מקדימה בזמן הנפילה הכתיבה קצב גבוה שזכה לביקורת אך הופסק על ידי וולוורדה לאחר זמן מה כאשר לבסוף ולא נרשמו שינויים משמעותיים בדירוג הכללי.

קטע 20 – 190.4 ק"מ, סיום בעלייה (ARENAS DE SAN PEDRO – PLATAFORMA DE GREDOS)

טאדיי פוגצ׳אר (UAE) מנצח את הקטע השלישי שלו בוואלטה 2019 עם התקפת סולו של 37 ק״מ, הוא הרוכב השני בהיסטוריה לזכות בשלושה קטעים בגראנד-טור לפני גיל 21 (הראשון היה ג׳יוזפה סארוני האיטלקי בג׳ירו 1978). הקטע כלל לא פחות מ-6 עליות מדורגות, קבוצת הבריחה שנוצרה לאחר 10 קילומטרים הובילה ב-4 דקות בשיאה על הפלוטון שהתנהל באופן רגוע בתחילת קטע עד שרוכבי קבוצת אסטנה החליטו להרים את הקצב עבור המוביל שלהם.

לופז תוקף מוקדם ואחריו באים כל המובילים – רוגליץ׳, ולוורדה, קינטנה ופוגאצ׳ר (שמדורגים גם בסדר הזה), האחרון תוקף כ-5 ק״מ לסיום העלייה ומצליח לפתוח פער על שאר המובילים. פוגצ׳אר עוקף את 2 הרוכבים שנותרו מהבריחה ומסיים את העלייה עם 1:30 דקות על חבורת המובילים. ולוורדה אלוף העולם המכהן נאלץ לרדוף מכיוון שהפער מאיים על המקום השני שלו בתחרות, רוגליץ׳ וראפה מאייקה (Bora-Hansgrohe) היחידים לעקוב אחריו. הם מסיימים 1:32 דקות אחריו כך שפוגאצ׳ר מצליח להתברג למקום השלישי הכללי בתחרות ולזכות בחולצה הלבנה לפני לופז שמשלם על המאמץ המוקדם ומסיים רק 2:12 דקות אחריו. ולוורדה שומר על מקומו השני הכללי בתחרות רק 22 שניות לפני פוגאצ׳ר, רוגליץ׳ צריך רק להתגלגל למדריד בשביל ניצחון כללי בגראנד טור ראשון בחייו.

קטע 21 ואחרון – 106.6 ק"מ, מישורי (FUENLABRADA – MADRID)

כנהוג וכראוי בכל גראנד טור הקטע האחרון מחולק לשניים – חלקו הראשון ראווה וחגיגה עבור המנצחים בקטגוריות השונות והדירוג הכללי, חלקו השני קרב גדול בין הספרינטרים ששרדו את המירוץ ההררי והקשה בשביל זכייה בתהילה גדולה בבירת ספרד.

לאחר הפתיחה הרגועה הרוכבים נכנסים להקפות במדריד ושם גם מתחילות ההתקפות עד שיוצאת קבוצת בריחה לא מאיימת במיוחד של שני רוכבים, דניאל פיליפה לואיז ודייגו רובין, הם נתפסים בהקפה האחרונה. אלוף הולנד פאביו יעקובסון מנצח את אלוף אירלנד סאם בנט בקרב גדול של שני הספרינטרים הטובים במרוץ, יעקובסון מנצח בפעם השנייה בתחרות ומשלים עבור קבוצתו קוויקסטפ תחרות מוצלחת במיוחד עם חמישה ניצחונות בקטעים.

פרימוז רוגליץ׳ הסלובני מנצח והראשון על דוכן מנצחים הכללי, שני זהו הספרדי הוותיק אלחנדרו ולוורדה ושלישי הצעיר המבטיח טאדיי פוגאצ׳ר.

לובשי החולצות (מובילים בקטגוריות השונות) אחרי קטע 21 והאחרון:

חולצה אדומה (מנצח הטור) – פרימוז' רוגליץ' (Jumbo-Visma) סלובני

חולצה ירוקה (מוביל הניקוד) – פרימוז' רוגליץ' (Jumbo-Visma) סלובני

חולצה מנוקדת (המטפס הטוב ביותר) – ג׳אופרי בושארד (AG2R) צרפתי

חולצה לבנה (הרוכב הצעיר הטוב ביותר) – טאדיי פוגאצ'ר (UAE) סלובני

הרוכב ההתקפי ביותר במרוץ – מיגל אנחל לופז (Astana) קולומביאני

הקבוצה המובילה – Movistar ספרד

עשרת הראשונים בוואלטה בדירוג הכללי (GC) לאחר 21 קטעים:

1. Primoz Roglic (slo)

2. Alejandro Valverde (spa) + 2.16

3. Tadej Pogacar (slo) + 2.38

4. Nairo Quintana (col) + 3.29

5. Miguel Ángel López (col) + 4.31

6. Rafal Majka (pol) + 7.16

7. Wilco Kelderman (nld) + 9.47

8. Carl Fredrik Hagen (nor) + 12.54

9. Marc Soler (spa) 22.10

10. Mikel Nieve (spa) + 22.17


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

מאמרים נבחרים

 • שביל השרון: 60 ק"מ של ריצה בנופים משכרים

  מחפשים מסלול ירוק וציורי עם תוואי שטח משתנה ובמסדרון אקולוגי מרתק? המסלול החדש הזה שמתחיל בנחל אלכסנדר ומסתיים…

  קרא עוד
 • תכנית אימון למתחילים: מ-0 ל-5 ק"מ ריצה

  רוצים לעשות ביחד את ה"צעד הראשון"? אז בואו נתחיל לאט ובביטחון עם תכנית אימונים בסיסית שתוביל אתכם לריצה…

  קרא עוד
 • מה לעשות במקרה של פציעת פלנטר פצאיטיס?

  מרבית קהילת הרצים והרצות מכירים היטב את המונח דורבן ולא בהקשר של מכרסמים חמודים. הנה מה שצריך לדעת…

  קרא עוד
 • 4 עקרונות לפעילות גופנית לאחר צום

  כיצד חוזרים לפעילות גופנית לאחר צום? הפיזיותרפיסט עופר צחר עם הדגשים לחזרה לשגרת חיים ספורטיביים בייחוד בתקופה מבלבלת…

  קרא עוד
 • עולים במשקל בסגר? 7 דרכים לשלוט במשקל גופינו בתקופת הקורונה

  הסגר כופה על רבים מאיתנו אורח חיים אפילו יותר יושבני מזה שהתרגלנו אליו, ובלי לשים לב קל מאוד…

  קרא עוד
 • אצילות או רוח ספורטיבית? הטריאתלט שריגש את כל העולם

  הקטע הבא יכול להיכלל בפקולטה לפילוסופיה בכל אוניברסיטה בעולם והוא למעשה לא דן בספורט, אלא במשמעות הניצחון לאדם…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע לרצים מתחילים שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • גיא ניב מסכם את הטור: "זה היה אכזרי, אבל נהניתי"

  ראיון עם הרוכב גיא ניב שצלח 3,482 ק"מ מפרכים בטור דה פראנס עם רגעי דרמה, כאב וקושי מהפרינאים…

  קרא עוד
 • לקראת הסגר: מה התקנות החדשות לגבי פעילות ספורטיבית?

  עד איזה מרחק מותר לצאת בזמן הסגר לריצה או הליכה ומה לגבי המסכה? הנה פרוט התקנות החדשות לפני…

  קרא עוד
 • כך תשפרו את מהירות הריצה שלכם

  חלק גדול מהרצים החובבים חולמים לשפר את התוצאות שלהם - כך בדיוק תעשו זאת

  קרא עוד
 • ריצה VS שחייה: איפה שורפים יותר קלוריות ומה היתרונות של כל אחד מהם?

  כל עוד אנו מבצעים פעילות גופנית מצבנו מצוין, אך מה עדיף יותר, לשחות או לרוץ? הפיזיותרפיסט עופר צחר…

  קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות