שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

ריצה אתלטיקה ואולימפי

מאות כבר הצביעו לספורטאי השנה של שוונג! מה איתך?

כדי לעזור לכם בבחירת ספורטאי השנה, הכנו תקציר עם ההישגים של הספורטאים המועמדים לתואר הנכסף. אז קדימה, ביחרו את הספורטאי האהוב עליכם בכל הקטגוריות ואולי תזכו בפרסים שווים מתנת אדידס

כדי לעזור לכם בבחירת ספורטאי השנה, הכנו תקציר עם ההישגים של הספורטאים המועמדים לתואר הנכסף. אז קדימה, ביחרו את הספורטאי האהוב עליכם בכל הקטגוריות ואולי תזכו בפרסים שווים מתנת אדידס

מאת:מערכת שוונג

לבחירת ספורטאי השנה של שוונג – לחצו כאן
בחירת ספורטאי השבוע בשוונג היא כבר מסורת, אלו היו הספורטאים שזכו בשנה שעברה

ספורטאי השנה בקטגוריית ריצה – 10 ק"מ


אזאוונט טקה:
בת 23 וזכתה בתואר אלופת ישראל ב-10,000 בתוצאה 0:36:44 דקות ומקום ראשון באליפות ישראל במרוצי שדה. טקה מקום שלישי באליפות ישראל ב-5,000 מטר. במרוץ אייל היא זכתה מקום 1 בקטגוריה שלה למרחק 15 ק"מ ואילו במרוץ עלם למרחק 10 ק"מ היא קטפה את המקום הראשון והגיעה שישית כללי.

צילום: ליליאן ביטון

מארי אליאס:
בת 32, עו"ד שבעברה היתה אלופת ישראל לנערות בסגנון פרפר. נכנסה לעולם הריצה רק בגיל 27 וגילתה עולם ומלואו וכישרון גדול. אליאס היא אלופת ישראל ב-10,000 כביש, מקום ראשון במרוץ הלילה של נייקי, במרוץ כפר סבא ומרוץ חיפה ובעלת נחישות של ברזל.

איימירו עלמיה:
בן 23, ניצח את מרוץ הלילה של נייקי בתוצאה 0:30:59. באליפות ישראל ב-10,000 ממוקם במקום השלישי. במרוץ רעננה לקח את המקום הראשון ואילו במרוץ אשדוד הגיע שני. הגיע למקום השלישי באליפות ישראל במרוצי שדה בוגרים ארוך וסומן כהצלחה.

ימר גטהון:
בן 21, אלוף ישראל בריצת 10,000 כביש, מקום שני באליפות ישראל במרוץ שדה בוגרים ארוך, מקום שלישי ב-10 ק"מ מרתון ירושלים בתוצאה 0:32:14 דקות. ניצח את מקצה ה-10 ק"מ במרתון תל אביב
.

טסמה מוגס
: בן 26, זכה מקום ראשון באליפות אירופה ב-10,000, מקום ראשון בחצי מרתון המכביה. מוגס שבר את השיא הישראלי בריצת 10,000 28:12.58 דקות וצופים לו עתיד גדול לפניו.

     צילום: עופר ביידה

לבחירת ספורטאי השנה של שוונג – לחצו כאן
_______________________________________________________________________________


ספורטאי השנה בקטגוריית ריצה –
42 ק"מ

ריקי סלם:
בת 27 וקטפה השנה את תואר אלופת ישראל בריצת מרתון בתוצאה 2:54:31.  בשנת 2012 זכתה סלם בתואר אלופת ישראל בחצי מרתון כסיימה בתוצאה 1:22:10. בשנת 2011 היתה סלם אלופת ישראל בריצת 10,000.

ממו אסרט: 
בן 29, הוא זכה במקום הראשון מבין הישראלים במרתון טבריה 2013 בתוצאה 2:22:28, ובשנת 2011 זכה במרתון ירושלים בתוצאה 2:32:30. בחצי מרתון ירושלים השנה הגיע אסרט במקום השלישי. במרוץ אשדוד השנה למרחק 10 ק"מ, סיים אסרט על דוכן המנצחים במקום השלישי.
 

יוסף גזצ'או
: ייסד את מועדון הריצה GRC. גזאצ'או זכה ב-24 אליפויות ישראל בטווח הריצות שבין 800 מטר לחצי מרתון, מרוץ השדה ו-3,000 מטר מכשולים. כיום הוא מחזיק בשלושה שיאי ישראל בריצה למרחקים 1,500, 3,000, 5,000. הגיע במקום ה-28 כללי במרתון טבריה 2013.

זוהר זמירו:
רץ מרתון ותיק ומנוסה המתמחה בריצות ארוכות. זמירו ייצג את ישראל באולימפיאדת לונדון 2012, זמירו סיים את המרתון במקום ה-81, בזמן של 2:34:59 שעות. באליפות העולם באתלטיקה שנערכה במוסקבה שברוסיה ב-2013, סיים זמירו במקום ה-40 בריצת המרתון בתוצאה 2:25:23 שעות.

    צילום: Peter Mooney

לבחירת ספורטאי השנה של שוונג – לחצו כאן
_____________________________________________________________________________________________


ספורטאי השנה בקטגוריית ריצה – אולטרה מרתון

אריאל רוזנפלד:
חגג השנה 40, רוזנפלד ניצח את מקצה ה-100 ק"מ בתחרות סובב עמק, ב-2012, הגיע במקום ראשון באותה תחרות במקצה 60 ק"מ. השנה רוזנפלד ככב על פודיומים בתחרויות רבות כמו חצי מרתון איירפורט סיטי (מקום ראשון), Brooks Trail run בהרי ירושלים 40 ק"מ (מקום ראשון), מרתון בלימסול שבקפריסן אותו סיים במקום השלישי עם זמן 2:41:29 שעות.

ליסה טרודלר:
בת 51 ולא נחה לרגע. היא זכתה במקום הראשון בקטגוריית נשים, בתחרות סובב עמק 100 ק"מ,. היא השתתפה בחצי ישראמן צפון והגיעה למקום הראשון בקטגוריית גיל. במרתון ירושלים 2013 היא הגיעה למקום הרביעי בקטגוריה והיא ממשיכה להפתיע.
 
       צילום: עומר מנוס

זיו צויגהאפט:
בן 29, עובד במכון ויצמן. סיים במקום ה-73 כללי במרוץ אולטרה טרייל מונט בלאן 2013 (47 בקטגוריית גיל), מקום ראשון טרייל ראן ירושלים 60 ק"מ, מקום ראשון באולטרה 100 ק"מ סובב 2012, ובאותה שנה מקום ראשון בתחרות 208 ק"מ בתחרות מהר לעמק. בשנת 2011 מקום ראשון בתחרות אולטרה 100 ק"מ פרו ספורט.

צילום: אילן סלון ואלון גלעד

גלעד קראוז:
בן 42, עו"ד. סיים פעמיים את מרוץ הספרטתלון 2013-2012, מאתונה לספרטה 246 ק"מ. מקום שלישי בתחרות "הארץ המובטחת" 127 ק"מ מירושלים לתל אביב, ב-2011 זכה במקום שני בתחרות 100 ק"מ פרוספורט ובאותה שנה הגיע המקום ראשון בתחרות הר לעמק, 212 ק"מ.

קובי אורן:
בן 42, פסיכולוג. מתחרה בקטגוריית המרוצים הרב יומיים, מקום 2 בתחרות 72 שעות בפסטיבל האולטרה מרתון באתונה. באוגוסט רץ באוקספורד מרוץ רב יומי של שישה ימים וסיים במקום ה-6 כשגמא 704 ק"מ. קובי משתתף קבוע בתחרות "סובב עמק", כשאת התחרות הוא בדרך כלל מתחיל כמה ימים לפני כולם כשהוא גומא קילומטראז' עצום עד לסיום התחרות הכללית ב"סובב עמק" האחרון, רץ 424 ק"מ ב-82 שעות.

             צילום: שוץ

עטרה רון:
היא בת 51 וכבר הספיקה לככב בפודיומים של הרבה תחרויות אולטרה מרתון. היא מדורגת במקום 4 כללי באולטרה מרתון סובב עמק 2013 ומקום ראשון בנשים. רון הגיעה במקום ה-3 באולטרה מרתון 50 ק"מ ברוקס מרתוניה. באולטרה מרתון מהר לעמק 2013 הגיעה במקום הראשון בנשים ועל הדרך גם לקחה את המקום הראשון בחצי מרתון המדברי באילת.

לבחירת ספורטאי השנה של שוונג – לחצו כאן
_______________________________________________________________________________________________________________________________

ספורטאי השנה בקטגוריית אופני כביש


יובל דולין:
אלוף ישראל באופני כביש, רוכב בקבוצה הבלגית Team3M U23 והוא בעל שאיפות לעתיד מקצועני בתחום האופניים. במהלך העונה התחרה דולין בבלגיה ורשם כמה הישגים במרוצי הקריטריום הקשוחים ביותר.

פז בש:
אלופת ישראל באופני כביש כבר שנה שנייה ואלופת ישראל בנג"ש ובכלל, תראו אותה כמעט על כל פודיום. היא ניצחה במכבייה ובתחרות הגראן פונדו ג'ירו דה איטליה שהתארחה בישראל, היא ללא ספק ממוקמת גבוה בטבלה ועוד ידה נטויה.

עידו זילברשטיין:
בישראל הוא ניצח במרוץ הקרמס הראשון של עין השופט ובאירופה הוא התברג במקומות מרשימים בכמה תחרויות דרג כמו טורפו קופה א'אספנייה, הגרנד פרי של סגוביה, גרנד פרימו סייקליסמו דה ולוורדה, והוואלטה קורונה.

אילן קולטון
: המאיץ של טור ערד הבינלאומי, ניצחון בקריטריום ערד הבינלאומי, מנצח קריטריום כרמיאל, מנצח גראנד פונדו חרמון, מנצח שלשות ישראמן צפון ובעל שיא מסלול האופניים. מדורג ראשון בדירוג רוכבי העלית בישראל לשנת 2013.

אנטון מיכאלוב:
רכב העונה בקבוצת אמורה א'וויטה (Amore & Vita) בה רוכב גם ניב ליבנר. סגן אלוף ישראל במרוץ נגד השעון לשנה זו. רכב בכבוד רב בכמה מרוצים יוקרתיים בדרג גבוה. בראש הרשימה אפשר למצוא את הג׳ירו טוסקנה, קופי בארטלי והקלאסיקה של פילדלפיה.

ניב ליבנר:
רכב בקבוצת אמורה א'וויטה (Amore & Vita) וזו היתה שנתו השלישית בקבוצת דרג מקצוענית באירופה. בין הישגיו הבולטים היה: סיום תחרויות יוקרה כמו ג'ירו די טוסקנה, "השבוע הבינלאומי של קופי ובארטלי", הטור של סין, הטור של אסטוניה והטור של קולומביה.

צילום: Amore&Vita

לבחירת ספורטאי השנה של שוונג – לחצו כאן
____________________________________________________________________________________________________________

ספורטאי השנה בקטגוריית אופני שטח

שקד פרנק:
אלוף ישראל במרתון אופני הרים. ניצח בכל תחרויות מרתון אופני שטח בישראל אליהן זינק בשנת 2013. השתתף בתחרויות אופני הרים רבות בבלגיה וסיים את חלקן הגדול במקומות מכובדים. למרות ששקד הוא רוכב שטח במהותו הוא היה חלק מקבוצת הבריחה של אליפות ישראל במרוץ הכביש 2013 וסיים במקום השישי


מגאן בלצר:
אלופת ישראל במרתון אופני הרים. בעונת הבכורה שלה בבוגרות היא סיימה שלישית באליפות ישראל במרוץ כביש.

שלומי חיימי:
בשנת 2013 נכנס לחמישים הראשונים בדירוג העולמי של אופני השטח, הישג שיא כל הזמנים לישראלי כשגם המקום ה- 38 בדירוג גביע העולם מהווה שיא. באליפות אירופה סיים במקום ה- 35. אלוף ישראל באופני הרים וכניסה לסגל המורחב של הוועד האולימפי
.

יובל בר זיו: התחרתה השנה לראשונה בקטגוריית העילית ולאחר שכבר כנערה ניצחה באליפות מרוץ הכביש (2012) השלימה השנה את הדאבל עם הניצחון באליפות ישראל במרוץ אופני ההרים.

צילום: אייל דולין

רותם ישי: התחרה בארה"ב לכל אורך השנה ורשם כמה הישגים מרשימים כמו מקום שלישי אליפות ארה״ב סייקלוקרוס למכללות, מקום תשיעי במרוץ Whiskey 50, מנצח מרוץ Iron Horse Bicycle Classic, אלוף קולורדו באופני הרים, מקום עשירי בסבב גביע ארה״ב קרוס קאנטרי, מקום חמישי בסבב גביע ארה״ב שורט טראק, מנצח מרוץ Fall Classic Breckenridge.

לבחירת ספורטאי השנה של שוונג – לחצו כאן
____________________________________________________________________________________________________________________________

ספורטאי השנה בקטגוריית טריאתלון:
טריאתלון כללי

פאני בייסרון
בת 21, תמצאו אותה הרבה על הפודיום, אלופת ישראל בטריאתלון כבר שלוש שנים, אלופת ישראל בטריאתלון ספרינט וכמעט בכל תחרות בה השתתפה בשנים האחרונות היא מדורגת במקומות הראשון עד הרביעי. הגיעה במקום הרביעי בתחרות סבב גביע אסיה בהונג קונג.

אמיתי יונה:
בן 19, אלוף ישראל בטריאתלון במרחק האולימפי 2013, באליפות העולם לנוער שהתקיימה בלונדון, הגיע במקום השביעי. אבל יונה מככב במרוצים נוספים מלבד טריאתלון, מקום ראשון במרוץ אשדוד 2013, מקום ראשון במשחה נדב, מקום ראשון אקוותלון האקדמיה וגם למקום השלישי במרוץ הלילה של נייקי.

רון דרמון:
בן 21, אחד מהטריאתלטים המיועדים להגיע למשחקים האולימפים בריו 2016. דרמון מתאמן וחי באוסטרליה. סיים במקום השלישי בתחרות סבב גביע אסיה שהתקיימה בהונג קונג. הוא הגיע למקום השלישי באליפות ישראל בטריאתלון. הוא רושם הישגים מרשימים בתחרויות בחו"ל וללא ספק העתיד עוד לפניו.

         צילום: עופר ביידה

שחר שגיב:
בן 19, בשנה שעברה ניצח את תחרות הסבב האירופאי לנוער בטורקיה ואלוף ישראל לנוע, השנה הגיע במקום השני באליפות ישראל במקצה האולימפי. שגיב סיים השנה את אליפות העולם לנוער בטריאתלון במקום ה-15המכובד וטריאתלון ספרינט בכנרת הגיע במקום השני. במרוץ המדרגות הצליח להגיע למקום השלישי אחרי התאומים אלתרמן.

        צילום: יובל גומא

נעם פישמן: 
בת 16, סיימה במקום ה-50 במקצה נערות באליפות העולם לנוער בלונדון. הגיע במקום ה-33 באליפות אירופה שהתקיימה בטורקיה. היא ממוקמת שלישית באליפות ישראל בטריאתלון באילת והצליחה להגיע למקום השני בטריאתלון ספרינט במשחקי המכביה. היא זכתה השנה במקום הראשון בתחרות אקוותלון.

לבחירת ספורטאי השנה של שוונג – לחצו כאן
___________________________________________________________________________________________________________

איש ברזל

תום מרמרלי
: בן 26, הגיע במקום הראשון בתחרות ישראמן 2013-2012, הוא ממוקם ראשון באליפות ישראל בטריאתלון בקטגוריית גיל.

אירנה מאזין:
בת 41, מנצחת ישראמן צפון, מקום שני בישראמן 2013 ומנצחת בשנת 2012 בנשים כללי. השנה הצליחה להגיע במקום ה-8 בקטגוריית גיל באיירונמן אוסטריה. בין תחרות איש ברזל אחת לאחרת, הצליחה אירנה לנצח את מקצה 21 ק"מ בסובב עמק, חצי איש ברזל בטריאתלון גן שמואל ומקום ראשון בטריאתלון ספרינט באשקלון.

 צילום: ZONE3

דורה הלר:
בת 45, טריאתלטית ואשת ברזל. מנצחת ישראמן 2013.

ליאור זך מאור:
בן 40, מאמנה של קבוצת ZONE3 וטריאתלט ותיק ומנוסה. זך-מאור הגיע במקום הראשון בתחרות חצי ישראמן אילת ובחודש יוני השתתף בחצי ישראמן צפון והגיע במקום הראשון בזמן 4:04:29. ביולי, הגיע זך מאור במקום שלישי בקטגוריית גיל באיירונמן פרנקפורט וקיבל סלוט לאליפות העולם בטריאתלון שהתקיימה בנובמבר בקונה שבהוואי שם הגיע במקום ה-40 בקטגוריית גיל.

לבחירת ספורטאי השנה של שוונג – לחצו כאן
___________________________________________________________________________________________________________


ספורטאי השנה בקטגוריית שחייה במים פתוחים

זוהר גלילי
: בן 47, שחיין בעברו, בשנת 1987 הוא שבר את השיא הישראלי ב-100 מטר גב. חוץ מבתחרויות אופני הרים ואופנועים, ככב השנה גלילי בליגת זוגס מים פתוחים כשניצח בכל התחרויות ועמד במקום הראשון בקטגוריית גיל. במשחה פוסידון ומשחה התנינים הגיע שני כללי, במשחה PORT2PORT הגיע רביעי כללי ובמשחה ביכורי ים, הגיע ראשון כללי.

טל סנונית:
בן 51, בעברו היה שחקן הכדור-מים הישראלי המקצועני הראשון, קפטן נבחרת ישראל בכדור-מים במשך שמונה שנים. ב-1995 פרש ממשחק הכדור-מים וכיום מתחרה בתחרויות למאסטרס במשחי מים פתוחים. סנונית משתתף קבוע בליגת זוגס למים פתוחים של שוונג. במשחה בפוסידון ותנינים, הגיע במקום הראשון כללי. בכל משחי המים הפתוחים בהם משתתף, הוא ממוקם במקומות הראשונים בקטגוריית גיל.

אורי סלע:
בן 40, מאמן שחייה ותיק והבעלים של "עולם המים". סלע מתחרה בתחרויות מים פתוחים כמו PORT2PORT בו הגיע במקום השלישי הכללי וראשון בקטגוריית גיל. סלע, עם ארבעה שחיינים נוספים, ניסו לשבור את שיא גינס ולשחות מקפריסין לישראל בחמישה ימים. 90 ק"מ לסיום, נאלצו להפסיק את המשחה בעקבות תנאי מזג אויר שסיכנו את חייהם.
דניאל קציר: בן 28, מחלוצי ענף המים הפתוחים בישראל ובעל היסטוריה עשירה של ניצחונות בתחרויות מים פתוחים בארץ ובעולם. במשחה פוסידון, התנינים, עמק חפר ואכזיב הגיע במקום הראשון כללי.

יובל ספרא:
בן 20, הוא אלוף ישראל בשחייה במים פתוחים שנערכה באילת בשנת 2012. ספרא ייצג את ישראל באליפויות העולם בשחייה בשנגחאי בשנת 2011 ובברצלונה בשנת 2013. בתחרות הסבב העולמי שנערכה במקסיקו, סיים ספרא במקום ה-20 מתוך 64 מתחרים במשחה ל-10 ק"מ. בתחרות סבב האירופאי שנערכה בבולטון זכה ספרא במדליית ארד במשחה ל-10 ק"מ. באליפות העולם סיים במקום 17 במשחה ל-5 ק"מ ובמקום ה-36 במשחה ל-10 ק"מ.

שחר רסמן:
בן 22, הוא החל את דרכו בענף בגיל 8 כשנרשם לחוג שחייה ומאז הוא מצא עצמו דווקא בעולם המים הפתוחים. רסמן זכה השנה בהישג מדהים כשהצליח להתברג במקום ה-11 בעולם במים פתוחים במקצה הקשה מכולם, 25 ק"מ.


לבחירת ספורטאי השנה של שוונג – לחצו כאן

ספורטאי השנה בקטגוריית שחייה בבריכה


גיא ברנע:
בן 26, בעל שתי מדליות ארד מאליפות אירופה בשחייה (בודפשט 2010 ודברצן 2012).  ברנע ייצג את ישראל באולימפיאדת בייג'ינג 2008 ובארבע אליפויות עולם. ברנע מחזיק את השיא הישראלי במשחה ל-50 מטר גב ומנצח המכביה במשחה ל-100 מטר גב. באליפות העולם בברצלונה, אוגוסט 2013, סיים ברנע במקום השביעי במשחה ל-50 מטר גב. הוא ניצח את משחה חצי הגמר הראשון במשחה זה בתוצאה 24.73 שניות והעפיל למשחה הגמר מהמקום השלישי הכללי.

          צילום:BASWIM

יונתן קופלב:
בן 22, ב-2012 זכה קופלב במדליית זהב באליפות אירופה השחייה במשחה ל-50 מטר גב ובכך הפך לשחיין הישראלי הראשון שזוכה בתואר אלוף אירופה בשחייה. באליפות העולם בברצלונה שהתקיימה באוגוסט 2013, הצליח קופלב יחד עם גיא ברנע, חברו למשלחת הישראלית להעפיל לגמר אליפות העולם ולראשונה, שני ישראלים בגמר אליפות העולם.
 
צילום: BAswim

עמית עברי:
בת 24, אלופת ישראל והשחיינית הישראלית היחידה שהגיעה לשלב חצי הגמר באולימפיאדה (לונדון 2012). ייצגה את ישראל בשלוש אליפויות עולם בשחייה. היא שיאנית ישראל לשנת 2013 במשחים ל-50 מטר פרפר, ל-100 מטר פרפר, ל-50 מטר חזה, ל-100 מטר חזה, ל-50 מטר גב ול-200 מטר מעורב אישי. היא מחזיקה את שיא המכביה ל-100 מטר פרפר. ב-2013, באליפות ישראל בשחייה זכתה עברי ב-5 מדליות, 2 זהב ו-3 ארד. בתחרות גביע העולם שנערכה בדובאי, זכתה עברי במדליית ארד במשחה ל-100 מטר חזה. בתחרות גביע העולם שנערכה בקטאר, זכתה עברי במדליית כסף במשחה ל-100 מטר מעורב אישי
.

        צילום: BASWIM

גל נבו
: בן 26, ייצג את ישראל באולימפיאדת לונדון 2012, אלוף ישראל ושיאן ישראל הנוכחי במשחים ל-200 מטר ול-400 מטר מעורב אישי ובמשחה ל-200 מטר פרפר. נבו בעל 6 מדליות באליפות אירופה בשחייה ומקום 6 באליפות העולם בשחייה (רומא 2009).

      צילום: gettyimages

לבחירת ספורטאי השנה של שוונג – לחצו כאן
________________________________________________________________________________________________________


ספורטאי השנה בקטגוריית פראולימפי

פסקל ברקוביץ' (אופני יד): בת 46 עם רקורד ספורטיבי עשיר מאחוריה של חותרת קייק. היא איבדה את שתי רגליה בתאונת רכבת, כשהיתה בת 17 והתגוררה בצרפת. היא אלופת ישראל באופני יד כבר מסר שנים ומקום ראשון בכל תחרות אופני יד בישראל. באולימפיאדת לונדון הגיעה במקום ה-6 ובתחרות אופני יד בצרפת בתנאי מזג אויר קשים, זכתה במקום השני.

צילום: ענבל מרמרי

נתי גרובר (אופני יד): בן 43, אלוף ישראל באופני יד. גרובר נפצע בתאונת אופנוע ונותר משותק בשתי רגליו. גרובר היה אמור להשתתף במשחקים האולימפים בביג'ינג ונפצע בעקבות התנגשות של רכב משטרה שגרמה לו לפציעות וחבלות. הוא נאלץ לדחות את חלומו. הוא השתתף במשחקים הפראלימפים בלונדון והגיע במקום ה-9 בעקבות תקלה טכנית ואחרי מאבק אמיץ.

איציק ממיסטבאלוב (שחייה): בגיל 8 חודשים אובחן כלוקה בשיתוק מוחין (C.P), שתי רגליו וידו השמאלית משותקות. כחלק מההליך השיקומי הומלצו טיפולי הידרותראפיה וממיסטבאלוב התאהב במים. מגיל 13 החל להתחרות. הישגים ב-2011: מדליית זהב באליפות אירופה, ברלין גרמניה ב 50 מטרים חופשי 1:08.66 דקה. מדליית זהב ב- 100 מטרים חופשי 2:31.49 דקות מדליית זהב ב- 200 מטרים חופשי 5:06.53 דקות. הישגים ב-2012: באליפות הפתוחה בבריטניה בשחייה לנכים קבע ממיסטבאלוב במשחה ל-100 מטר חופשי, שיא עולם חדש 2:20:61 דק'. באולימפיאדת לונדון 2012 זכה במדליית ארד ב-200 מטר חופשי.

אורן בליצבלאו (טריאתלון): בן 37, איבד את מאור עיניו לאחר שנפצע קשה מפגיעת מחבל מתאבד בשנת 2005. מתחרה בטריאתלונים יחד עם אור ברגר. ביוני זכו במדליית כסף באליפות אירופה בטריאתלון. השנה היו הישגיו של בליצבלאו טובים מאוד, בטריאתלון ראשל"צ הגיע במקום השלישי בקטגוריה, בטריאתלון הכנרת הגיע המקום הראשון בקטגורייה ובמכביה הגיע במקום השני בקטגוריה.

ענבל פיזרו (שחייה): בת 23, סובלת משיתוק בגפיה התחתונות בעקבות סיבוך בכלי דם ועמוד שידרה שנגרם בעת שנולדה. בגיל חמש החלה להתאמן בשחייה. פיזרו מתחרה מגיל 12 בתחרויות בינלאומיות. ב-2011 זכתה במדליית ארד באליפות אירופה ב-200 מטר חופשי. באליפות העולם 2013, הגיעה פיזרו במקום השני וזכתה במדליית כסף במשחה ל-200 מטר חופשי במונטריאול – זו המדליה התשיעית שלה באליפות העולם!

צילום: רזי לבנת


לבחירת ספורטאי השנה של שוונג – לחצו כאן

_______________________________________________________________________

משפיעי השנה בספורט


אנטוניו סנטורי:
בן 68, נולד באיטליה. בזמן שטייל באירופה שמע על "הקיבוץ" בישראל והחליט לעלות לארץ. הוא התגורר במספר קיבוצים. כל חייו אהב סנטורי לרוץ, גם כילד באיטליה. גם לאחר שהגיע לישראל המשיך סנטורי לרוץ. ב-1979, נבחר לרכז הספורט של המועצה האזורית סולם צור (היום חלק ממועצה אזורית מטה אשר) והקים את מועדון מרתון סולם צור. המועדון היה פעיל עד שנת 2001 וגדלו בו כמה מהרצים הטובים בישראל כמו היילה סטאין וגם רשם עם חניכיו הישגים וניצחונות בתחרוית רבות (רצים מוכרים כמו: ד"ר שמי שגיב ואילן בנסטי). כיום הוא ממשיך לאמן מספר ספורטאים ואף זכה בתואר עמית כבוד של איגוד האתלטיקה הישראלי.

שי ראשוני:
בן 47, בעלי חברת הפקת אירועי אופניים- מדיטרנאו 365. שי אובחן לפני כשנתיים וחצי כחולה במחלת ALS. עד אותו הרגע הוא היה טריאתלט והשתתף בתחרויות איש ברזל. חרף קשיי המחלה והתקדמותה, ממשיך ראשוני את עבודתו, יוזם ומפיק אירועי ספורט גדולים. השנה, הצליח ראשוני להביא לארץ את תחרות הגראן פונדו, ג'ירו דה איטליה היוקרתית שהתקיימה בירושלים. לתחרות התייצבו מייטב הרוכבים והרוכבות ולקחו חלק ברגע ההיסטורי.

צילום: רונן טופלברג

גלעד קובו
: בן 47, מאמן טריאתלון ומקים קבוצת KOVO2MAX. קובו השתתף בתכנית הדוקו-ריאליטי "המרתון", שם שימש כמאמנם של קבוצת רצים שתוך שמונה חודשים אמורים היו להצליח לסיים את מרתון ברלין. במהלך חודשי האימון, הצליח קובו להביא את המתאמנים, שחלקם הגיעו ללא כל ניסיון קודם בריצה, לסיים את המרתון. התכנית סייע לאנשים רבים להתחיל את דרכם בעולם הריצה.

זהבה שמואלי:
בת 55, אלופה ושיאנית ישראל בריצות למרחקים בינוניים וארוכים. מאמנת קבוצת "רצי השרון". ייצגה את ישראל באולימפיאדת לוס אנג'לס (1984). זהבה זכתה בתארים ומדליות רבות לאורך השנים בהם היתה פעילה. לפני יותר מ-13 שנה, הלך לעולמו בנה של שמואלי, אייל והיא החליטה להקים מרוץ על שמו שהתקיים השנה בפעם ה-12 ברמת השרון.

דו"ח הוועדה המקצועית בעניין קיום אירועי ריצות ארוכות (אירועי ספורט):
ביולי 2013, התפרסם נייר העמדה אודות אמות מידה לקיום אירועי ספורט (ריצות ארוכות). הנייר עורר גלים רבים שכן קריטריון לביטול אירועי ספורט הנו טמפרטורה סביב 28 מעלות צלזיוס. ללא ספק, דו"ח הועדה הגדיר מחדש עבור מארגני התחרויות את הזמנים בהם אסור לו לארגן תחרויות במדינה חמה כמו ישראל.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

מאמרים נבחרים

 • לקראת הסגר: מה התקנות החדשות לגבי פעילות ספורטיבית?

  עד איזה מרחק מותר לצאת בזמן הסגר לריצה או הליכה ומה לגבי המסכה? הנה פרוט התקנות החדשות לפני…

  קרא עוד
 • כך תשפרו את מהירות הריצה שלכם

  חלק גדול מהרצים החובבים חולמים לשפר את התוצאות שלהם - כך בדיוק תעשו זאת

  קרא עוד
 • ריצה VS שחייה: איפה שורפים יותר קלוריות ומה היתרונות של כל אחד מהם?

  כל עוד אנו מבצעים פעילות גופנית מצבנו מצוין, אך מה עדיף יותר, לשחות או לרוץ? הפיזיותרפיסט עופר צחר…

  קרא עוד
 • טור דה פראנס קטע 05 || הג'מבו של יומבו-ויסמה מנצח בספרינט פיניש

  ווט ואן-ארט מנצח היום עם ספרינט פיניש מתוזמן באופן מושלם ומשלים ניצחון שני ברצף לקבוצתו יומבו-ויסמה

  קרא עוד
 • טור דה פראנס קטע 01 || כאוס, גשם ושיטפון של התרסקויות על המסלול

  מי ניצח בספרינט פיניש בניס בקטע הפותח של היום? כתבנו אור דיין בסיקור מלא מהקטע הראשון בטור דה…

  קרא עוד
 • 7 יתרונות של אימון TRX על היכולת האנאירובית והמטבוליזם שלכם

  אימוני התנגדות באמצעות רצועות TRX משפרים לא רק את היכולת האנאירובית, אלא גם את היכולת להגדיל את סבולת…

  קרא עוד
 • הפודקאסט של שוונג עם לונה צ'מטאי-סלפטר

  חגי אשלגי מארח את לונה צ'מטאי סלפטר האישה השנייה הכי מהירה בעולם במרתון לשיחה על ריצה, אתלטיקה ושיאים

  קרא עוד
 • מה זה קדנס בריצה ועד כמה הוא משמעותי?

  במשך שנים סיפרו לנו שהמצב האידאלי בריצה הוא 180 צעדים לדקה, מחקרים חדשים מראים שלמהירות הריצה יש השפעה…

  קרא עוד
 • רוצים רגליים חזקות? אימוני כוח והשפעתם על רצים למרחקים ארוכים

  כל מאמן יגיד לכם שכדאי לשלב אימוני כוח אם רצים למרחקים, הפיזיותרפיסט עופר צחר מסביר איך בדיוק זה…

  קרא עוד
 • לרוץ עם חיוך: 10 אפקטים פסיכולוגיים חיוביים של ריצה

  מעלה את הביטחון עצמי מוריד את החרדה והלחץ, ואף תורם לשינה עמוקה ומתוקה, עופר צחר עם כל ההשפעות…

  קרא עוד
 • כל אחד יכול: תכנית אימונים קייצית למרחק 10 ק"מ

  החלטתם שאתם רוצים לכבוש יעדים חדשים? היצמדו לתכנית האימונים שלנו מדי שבוע ותגיעו ליעד של 10 ק"מ בכושר…

  קרא עוד
 • החלפת זוגות: כמה קילומטרים נעלי הריצה שלכם יכולות להחזיק מעמד?

  לכל זוג יש את תוחלת החיים שלו, אבל איך יודעים מתי הגיע הזמן להיפרד ולקנות זוג חדש?

  קרא עוד
 • הקיץ כבר כאן: מה הם הסימנים למכת חום?

  תשישות חום זה נושא שצריך לקחת בחשבון כל מי שמתאמן בקיץ ולכן חשוב לדעת מהם הסימפטומים ואיך מתאוששים?

  קרא עוד
 • המפתח לשחייה מהירה טמון בהרבה יותר מאשר רק כושר

  מאמן השחייה האמריקאי בוב פריצ'ארד הסביר במאמר איך הפכה ג'נט אוונס לשיאנית עולם מדהימה למרות שה-VO2MAX שלה היה…

  קרא עוד
 • הפסקתם לרוץ? 7 טיפים שיגרמו לכם לעשות קאמבק

  זה לא רק פציעות אלא גם עומס בעבודה, ילדים או סתם שחיקה נפשית שעלולים לגרום לנו להפסיק לרוץ…

  קרא עוד
 • איך מטפלים בדלקת אצל רצים?

  האם אתם זקוקים למנוחה? האם אתם צריכים גם טיפול תרופתי? לכל פציעה יש את הסיבה שלה וחשוב לדעת…

  קרא עוד
 • נפצעתם? איך תדעו שיש לכם דלקת?

  השאלה שצריכה להישאל היא איך תדעו שאתם סובלים מדלקת או מפציעה אחרת?

  קרא עוד
 • המראות ונחיתות: כיצד צריך לנחות על כף הרגל בזמן ריצה?

  מהי צורת הנחיתה האידאלית של כף הרגל בזמן ריצה? במטא-אנליזה שבוצעה לאחרונה ניסו לבדוק האם ישנו קשר בין…

  קרא עוד
 • כיצד מתחילים לרוץ בגיל מבוגר ובעודף משקל?

  כל מה שתצטרכו הוא משמעת עצמית וסבלנות, והשאר יגיע עם הזמן. הנה כל הכללים לרץ המתחיל

  קרא עוד
 • למה כל כך חשוב לשנות את מהירות הריצה?

  זה לא רק עוזר לאימונים להיות יותר מעניינים, אלא הכרחי לחיזוק שרירים אחרים שלא ממש ישתתפו במאמץ אם…

  קרא עוד
 • כל מה שאתם צריכים לדעת על "אימון טמפו"

  שמעתם על זה, אבל אתם לא בטוחים מה זה אומר? המאמן דניאל קרן מסביר ומדגים איך תעשו את…

  קרא עוד
 • "זהו אני פורש": 5 מחסומי ריצה שאתם יכולים לחסל

  פעם היה נהוג לומר שהצטברות חומצת חלב עוצרת אותנו וזה הסימן להאט, אבל היום מדענים כבר יודעים לפרק…

  קרא עוד
 • תרגילי טכניקה: אימוני איכות שכדאי לכם לבצע כעת

  הרצים המקצוענים עושים אותם, אבל מה עם כל הרצים החובבים? למה זה כל כך חשוב ולמה צריך לעשות…

  קרא עוד
 • יום הריצה הבינלאומי: 10 סיבות מדוע גם לכם כדאי להתחיל לרוץ

  אין יום יותר ראוי לחגוג מאשר את "יום הריצה הבינלאומי", אז אם גם אתם חושבים בכיוון הזה ורוצים…

  קרא עוד
 • פעם ב-123 שנה: מרתון בוסטון בוטל סופית

  בשל הקורונה ולאחר 123 שנה המרתון הוותיק בעולם בתקופה המודרנית, נעל את דלתותיו ותלה את נעליו לשנה זו

  קרא עוד
 • אימוני איכות כשאין מטרה באופק ~ אימון פרטלק

  יש שיגידו שמשחקי מהירות הם הדרך הטובה ביותר לגרום לנו להתרגל לרוץ בקצבים שאנחנו מתקשים להאמין שנעמוד בהם.…

  קרא עוד
 • אימוני איכות כשאין תחרות מטרה באופק – אימון עליות

  אין כרגע מרוצים באופק, אבל זה לא אומר שלא צריך להמשיך באימונים. הנה מה שכדאי לכם לעשות בתקופה…

  קרא עוד
 • כיצד תבחרו את נעלי הריצה שלכם?

  עומדים לקנות נעליים? מה הדגשים שעליכם לדעת ומה הקשר בין פציעות ספורט לנעלי הריצה? השאלות הכי חמות בעולם…

  קרא עוד
 • דמיון מודרך: 6 כללים שיעזרו לכם לדמיין את עצמכם מצליחים במטרות הריצה שלכם

  הדמיון הוא כלי חשוב בהכנה לאתגרים פיזיים ובטח שאתגרי סבולת, לא רק עבור המקצוענים אלא עבור כל מי…

  קרא עוד
 • "אם לא תעשה מתיחות בסוף הריצה, יתפסו לך השרירים!". האמנם?

  מתיחות הן מנהג מושרש בשגרת האימונים של מתאמנים רבים, אולם מחקרים רבים בשנים האחרונות מדווחים כי האמונה הזו…

  קרא עוד
 • לא מספיק גמישים? אולי זה הופך אתכם למרתוניסטים טובים יותר

  מחקרים שבוצעו בעבר הוכיחו שדווקא מי שהיה נוקשה יותר נהנה מריצה יעילה יותר ובכך חסך אנרגיה ורץ מהר…

  קרא עוד
 • התחרויות חוזרות: נקבעו תאריכים חדשים לג'ירו ד'איטליה והוואלטה א'אספניה

  עונת המרוצים מתוכננת להתחדש ב-1 באוגוסט עם ה"סטראדה ביאנקי" באיטליה ובאוקטובר שני הגראנד-טורים של איטליה וספרד יתנגשו אחד…

  קרא עוד
 • גיא כהן שוחה בתעלת למאנש

  דעות || החזירו לשחייני המים הפתוחים את הים! עכשיו

  שחיין המרתון במים הפתוחים, גיא כהן, מתרעם על ההחלטה לא לאפשר עדיין לחזור לשחייה בים ויש לו דעה…

  קרא עוד
 • אסטרטגיית היציאה לרצים: תכנית אימונים לחודש הראשון שלאחר פגרת הקורונה

  את החזרה לריצה כדאי לעשות באופן מדורג, אז המאמן ואלוף ישראל לשעבר במרתון יאיר קרני, הכין לכם תכנית…

  קרא עוד
 • אילו פעילויות משפרות את התפקודים הניהוליים של ספורטאים צעירים?

  ספורטאים בכלל וטריאתלטים צעירים בפרט ייהנו מכישורי חשיבה בדמות יכולות ארגון, תכנון וגמישות מחשבתית כדי למקסם את כישוריהם.…

  קרא עוד
 • האם ניתן לרוץ עם מסכה?

  אנחנו חיים ב"עידן הקורונה" ויש הוראה מחייבת כאמור, להתנייד מחוץ לבתים עם מסכה על הפנים וזה כולל גם…

  קרא עוד
 • מעבדות לחירות: מדינת ישראל, שחררי את הספורט שלנו. עכשיו

  אסטרטגיית היציאה המפורסמת כבר נתפרת בימים אלו, אז בהנחה שהגבלות התנועה יישארו איתנו עוד הרבה זמן, קשה לחיות…

  קרא עוד
 • 8 "מטרות קורונה" לרץ החובב שמרגיש בחל"ת מהריצה

  העולם עצר מלכת וגם אתם מורידים הילוך כיוון שאתם מרגישים שבלי מרוץ מטרה, בלי יעד, אין טעם להשתגע…

  קרא עוד
 • 5 מנטרות שירימו אתכם ויעזרו לכם לסיים אימונים ומרוצים

  מה הם המנטרות שיעזרו לכם לסיים מרוץ או אימון קשה וארוך? הנה מבחר מנטרות שיעצימו אתכם, ימלאו אתכם…

  קרא עוד
 • פרויקט "מצילים חיים" בשוונג || "ניתן להפחית את הסיכון של ספורטאים למות ב-90%"

  איך מונעים את הטרגדיה הבאה? לפי קרדיולוג הספורט ד"ר דן הדס, יש לקרוא נכון יותר את הבדיקות פשוטות…

  קרא עוד
 • מה כואב לכם? כך תקטינו את הסיכוי לפציעה

  מה הן הפציעות הנפוצות ביותר אצל רצים, מה הסימפטומים שלהם וכיצד ניתן לטפל בהם

  קרא עוד
 • 5 דברים שבהם שונה מרתון ירושלים ממרתונים אחרים

  הנה חמישה דברים שעושים את ההבדל בין מרתון ירושלים לשני המרתונים הגדולים האחרים בישראל

  קרא עוד
 • תזונה למרחקים ארוכים: מה אוכלים לפני ואחרי מרתון מלא?

  דיאטנית הספורט יעל רותם עם כל הדגשים שבוע לקראת הזינוק, ביום המרתון וגם כיצד להתאושש תזונתית לאחר שסיימתם…

  קרא עוד
 • סקס לפני תחרות: מי אמר שלא כדאי?

  מסתבר שהתאוריה הישנה שאומרת שלא כדאי כבר לא הכי רלוונטית. יחסי מין יכולים לעזור, גם לגברים וגם לנשים…

  קרא עוד
 • שרון לין: "תפסיקו להגיד 'אני עצלן', 'למה לא קמתי לאימון' או 'אני שמנה'"

  למלים שאתם מוצאים מהפה קיימת משמעות גדולה ולפעמים אף מכרעת. ראיון מרתק עם שרון לין שחושף בפנינו שפה…

  קרא עוד
 • שלשה בישראמן: "לפני שדימה נהרג הוא ביקש ממני לרוץ אתו מרתון"

  ייבגני קלישר מעולם לא תכנן לרוץ יותר מ-10 קילומטרים, אבל אחרי שאחיו דימה נהרג בתאונת רכיבה באימונים לישראמן…

  קרא עוד
 • רוצים לרוץ טוב יותר? כדאי לכם לשחות חתירה

  אחד הסודות של הרצים הטובים בעולם הוא שחיית חתירה - כך גם אתם יכולים להשתפר

  קרא עוד
 • מרתון עולמי || בואו להכיר את מרתון ונקובר

  הפעם אילן זיסר מתאר את כל מה שאתם צריכים לדעת על מרתון ונקובר, שבו מסיימים כל שנה 4,000…

  קרא עוד
 • מרתון עולמי || בואו להכיר את מרתון רג'יו אמיליה שבאיטליה

  תתפלאו לדעת, אבל יש יותר מ-1,000 מרתונים בעולם וזו סיבה מספיק טובה להכיר אותם ועל הדרך אולי אפילו…

  קרא עוד
 • רועי זוארץ ואנטונינה רזניקוב ניצחו במקצה האולימפי בטריאתלון אילת

  האילתים בלטו במקצה האולימפי של טריאתלון אילת, במסגרתו נערכה גם אליפות ישראל לנוער ולקבוצות הגיל. איליי כאסקי ואביב…

  קרא עוד
 • 6 טעויות אכילה שאתם עושים לאחר הריצה

  לא מספיק רק לרוץ כדי לשמור על המשקל ומתאמנים רבים מופתעים לגלות את זה במוקדם או מאוחר. למה…

  קרא עוד
 • האם בשנה הבאה נראה רוכב ישראלי בטור דה פראנס?

  קבוצת האופניים הישראלית השתלטה על קבוצת קטושה-אלפסין וקיבלה את הרישיון שלה להתחרות כאחת מ-18 הקבוצות הגדולות בעולם בשלוש…

  קרא עוד
 • האיירונמן הראשון שלי: "בתחרות בהמבורג עברתי חוויה שאזכור לכל החיים"

  אמיר אלפיה תכנן לעשות את תחרות איש הברזל הראשונה שלו בפרנקפורט, אך עקב פציעה התחרה לפני ימים אחדים…

  קרא עוד
 • גבולות הריצה: האם לידיעה מהו מרחק הריצה יש השפעה על מהלך הריצה?

  איך קורה שכאשר מתכננים ריצת 10 ק"מ, כבר בקילומטר ה-6 מתחילים לחשוב על הסיום והריצה הופכת לקשה יותר?…

  קרא עוד
 • הזינוק לאולימפיאדה: מה הטריאתלטים המקצוענים צריכים לעשות כדי להגיע למשחקים האולימפיים

  טריאתלטים מקצוענים מחשבים במהלך השנתיים שלפני המשחקים האולימפיים את הניקוד האולימפי שלהם ונעים במרץ על פני הגלובוס להשיג…

  קרא עוד
 • הטעויות שאתם עושים כשאתם קונים נעלי ריצה

  5 הטעויות הקריטיות שעלולות להוביל אתכם לקנייה מאכזבת ושאולי גם תגרום לכם לפציעה לא רצויה

  קרא עוד
 • "הג'ירו ד'איטליה יחזור לישראל ובתכנון גם הטור דה-פראנס"

  כך טוען דניאל בנעים שהפיק בפועל עבור המיליארדר סילבן אדמס את הג'ירו ד'איטליה בישראל לפני שנה. האם הדבר…

  קרא עוד
 • אבישג טורק: "אין שום דבר שבן אדם חולם עליו והוא לא יכול לעשות"

  לאחר שצלחה את תעלת למאנש ואת משחה קטלינה יוצאת אבישג טורק להרפתקה חדשה בניו יורק על מנת להשתתף…

  קרא עוד
 • שחר שגיב בטריאתלון ראשון לציון

  שחר שגיב: "אני מאוד מאוכזב, אבל אני צריך להתאושש ולהתרכז לאליפות אירופה בהולנד"

  בשיחה עם שוונג מספר הטריאתלט הבכיר של ישראל על המכה שקיבל בזמן השחייה ומה הרגיש עד שהחליט לא…

  קרא עוד
 • היכן תמצאו מקורות טובים למגנזיום?

  מגנזיום הוא אחד המינרלים החשובים בגופנו והוא משתתף ביותר מ-300 תהליכים בגוף, מה הסיבות לחסר שלו והיכן תמצאו…

  קרא עוד
 • דיקור יבש לרצים – מה זה ואיך זה יכול לעזור לכם?

  נפצעתם בזמן הריצה, הרכיבה או השחייה? הפיזיותרפיסט עופר צחר מנתח ומסביר מהו דיקור יבש והאם הוא יכול לסייע…

  קרא עוד
 • כיצד בדיקת צח"מ קובעת מה פוטנציאל הסבולת שלכם?

  יש קשר הדוק בין המאמץ אותו אתם משקיעים בפעילות סבולת לצריכת החמצן שלכם. בראיון עמו מסביר ד"ר יוני…

  קרא עוד
 • 10 מסלולי הריצה היפים והנכונים בישראל

  קבלו את עשרת מסלולי הריצה היפים והנכונים מאילת ועד ראש הנקרה. אז איפה הכי כדאי לרוץ?

  קרא עוד
 • פרויקט "מצילים חיים" בשוונג || איך תפחיתו את הסיכון לאירוע לב בפעילות גופנית?

  ראיון עם ד"ר יוני ירום שמסביר שגם אם ב-99 מתוך 100 מקרים אירועי לב מתרחשים דווקא במנוחה ולא…

  קרא עוד
 • אב השנה: רץ מרתון עם 5 תינוקות בעגלה

  מה גרם לצ'אד קמפל מארה"ב לרוץ עם חמישה תינוקות בעגלה ולהוסיף מייל נוסף לסיום? סיפור ריצה מרתק

  קרא עוד
 • כיצד ספורטאים יכולים להפחית את הסיכון לפציעה?

  עם כל הכבוד ליכולת ולכישרון הספורטיבי, פציעת ספורט היא הבעיה הראשונה של כל מי שהינו ספורטאי מקצועי או…

  קרא עוד
 • שאלת השבוע: גברים, אתם רצים עם תחתונים מתחת לטייץ?

  גברים היום תורכם! איך אתם רצים? עם תחתונים או בלי?

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדוע אתם נפצעים דווקא לפני המרתון שלכם?

  איך זה שדווקא בחודש שלפני המרתון רצים ורצות מדווחים על פציעות במהלך האימונים יותר מאשר בכל נקודת זמן…

  קרא עוד
 • זינוק לתחרות איש ברזל

  בדקו את עצמכם: כך תדעו שביצעתם את תחרות איש הברזל שלכם בצורה נכונה

  התאמנתם קשה, השקעתם המון, אבל כדי לעבור את התחרות המפרכת הזו צריך למצוא את כל הגורמים שיקלו עלינו…

  קרא עוד
 • דדי שושן רוכב בישראמן 2019

  רוח הישראמן: "לפני שאתה ספורטאי אתה צריך להיות קודם כל בן אדם"

  מה אתם הייתם עושים אם הייתם רואים רוכב מתרסק ונפצע או נתקע בגלל בעיה טכנית? לדדי שושן ואוהד…

  קרא עוד
 • 25 תמונות מטורפות של ישראמן 2019

  המרחבים האינסופיים, המאמץ האנושי, היכולת הבלתי רגילה והאושר הרגעי, כל אלו נקלטו בעדשת המצלמה - בואו להיסחף עמנו

  קרא עוד
 • תכנית אימונים ל-10 ק"מ לקראת מרתון סמסונג ת"א

  החלטתם להגשים חלום ולהשתתף במרוץ? הנה תכנית אימונים מיוחדת של GARMIN והמאמן גווין קנינג לקראת מקצה ה-10 ק"מ…

  קרא עוד
 • מדוע חשוב לרצים לדעת מהו סף חומצת החלב שלהם?

  ד"ר יוני ירום מבעלי מדיקס, מרכז לרפואת ספורט, מסביר בראיון על תהליך הבדיקה, מה התוצאות המתקבלות ממנה וכיצד…

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדריך תזונה למרתון מלא

  התזונה במסגרת מרתון מלא היא חלק בלתי נפרד וחשוב מההכנה הסופית ליום הזינוק. אז איך מתכוננים בימים שלפני…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם זיו שילון שנפצע אנושות בעזה וסיים תחרות איש ברזל

  הפודקאסט של שוונג מארח את זיו שילון שנפצע אנושות ברצועת עזה ואיבד את ידו השמאלית ונפגע קשה בידו…

  קרא עוד
 • 18 המרוצים הקשוחים ביותר בעולם שאתם לא מכירים

  ממסעות של חודש באלסקה, דרך המדבריות של הסהרה, הרי הרוקי והאלפים, ספרטה ועד לחצר ביתו של האיש שמומחה…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם השחיין גיא כהן שצלח את תעלת למאנש

  הפודקאסט החדש של שוונג מארח הפעם את שחיין המים הפתוחים גיא כהן שצלח הקיץ את תעלת למאנש וכך…

  קרא עוד
 • יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • מהי בדיקת ארגומטריה לספורטאים?

  מהי בדיקת לב במאמץ ומה התוצאות שלה אומרות על הלב שלכם? ד"ר יוני ירום מסביר בראיון על תהליך…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם הטריאתלט שחר שגיב ואביו הרץ האולימפי שמי שגיב

  הפודקאסט החדש של שוונג עם הדמויות המסקרנות והמרתקות ביותר בספורט הסבולת בישראל. שמעו את זה...

  קרא עוד
 • האם השחייה בריאה לכם?

  חוץ מזה שהיא מומלצת כפעילות גופנית באופן כללי, כדאי מאוד לספורטאים בענפים אחרים להכניס אותה לתכנית האימונים, שלא…

  קרא עוד
 • האם כדאי לכם לצרוך ג'ל אנרגיה?

  מהו ג'ל אנרגיה, למי הוא מתאים ולמי פחות ומה הם הג'לים שהוסיפו להם חומצות אמינו? התזונאי חן שרייבר…

  קרא עוד
 • 6 מזונות שיעזרו לכם להתאושש לאחר אימון

  תזונה לאחר אימון חשובה לא פחות מהאימון עצמו, אז אספנו לכם שישה מזונות מצוינים שיעזרו לכם להתאושש מהר…

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • האם בריצה צריך להגדיל את אורך הצעד ואת התדירות?

  בניסיונות לשפר את סגנון הריצה שלכם, נבדוק הפעם האם חשוב לנסות ולשפר את הצעד בזמן הריצה והאם יש…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • על ספת הפסיכולוג: מדוע אתם רצים בכלל?

  ייתכן שכושר גופני או ירידה במשקל היו המוטיבציות הראשוניות לריצה, אך למי שהפך זאת לחלק מאורח חייו, מסביר…

  קרא עוד
 • 8 סיבות מבוססות מדע מדוע חשוב לרוץ או לבצע פעילות גופנית

  כולנו מודעים לכך שריצה ופעילות גופנית טובה לבריאות, אך האם ידעתם על סגולות הריפוי של אימון גופני באופן…

  קרא עוד
 • בן לקום שחיין צרפתי שמנסה לצלוח את האוקיאנוס השקט

  יחצה בשחייה את האוקיינוס השקט למרחק של כ-9,000 ק"מ

  בן לקום הצרפתי, ינסה להיות האדם הראשון שיחצה את האוקיינוס בשחייה מיפן ועד לסן פרנסיסקו, בזמן של שישה…

  קרא עוד
 • מהם 100 המזונות המזינים ביותר לספורטאים?

  האם קיים מזון אחד בודד המכיל את כל מה שגופנו צריך? קבוצת מדענים בדקה 1,000 מזונות שונים והרכיבה…

  קרא עוד
 • גלגל חמישי: מרוצי האופניים הגדולים בעולם שאתם חייבים להכיר

  מרוצי האופניים הוותיקים בעולם החלו כבר בסוף המאה ה-19 וכיום יש מאות מרוצים יומיים או רב-יומיים בכל העולם,…

  קרא עוד
 • מתי מחליפים נעלי ריצה?

  מתי באמת אתם צריכים להחליף נעלי ריצה?

  מדובר אולי בשאלה הכי מסתורית בעולם הריצה, אז איך בכל זאת תדעו מתי הגיע הזמן להחליף את הנעליים?…

  קרא עוד
 • איך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם?

  הרבה אנשים שואלים את עצמם אם צריך לנחות על העקב או על אמצע כף הרגל, אבל מה שיותר…

  קרא עוד
 • איירונמן ווילס

  מהם 11 הטריאתלונים הקשים בעולם למרחק איש ברזל?

  אתר האינטרנט 220triathlon דירג את המסלולים הקשוחים בעולם לפי קטגוריות שונות כמו אחוז הפורשים, טיפוס מצטבר, זמן ממוצע…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • איש רץ בחיק הטבע

  10 חוקי ברזל בריצה

  אימונים נכונים יעזרו לכם להגשים את החלומות שלכם בריצה, אבל על מנת להגיע אליהם חשוב לאמץ ולהפנים מספר…

  קרא עוד
 • רשמית: הרוכב הישראלי גיא ניב מסייקלינג אקדמי פרש סופית מהג'ירו ד'איטליה

  הרוכב גיא ניב פרש בדקות אלו סופית מהג'ירו ד'איטליה, לאחר שבלילה החולף חש ברע והתלונן על חום, כאבי…

  קרא עוד
 • לקראת הג'ירו ד'איטליה: "הרוכבים מאומנים לקחת את עצמם לקצה פיזיולוגית ומנטלית"

  הצצה נדירה וראיון בלעדי בשוונג עם רופאת הספורט והפסיכולוגית של קבוצת הפרו טור "סייקלינג אקדמי" לקראת ג'ירו ד'איטליה…

  קרא עוד
 • בניית הולודרום הראשון בישראל

  בוולודרום החדש תרכבו ללא בלמים ועם הילוך אחד בלבד

  הוולודרום האולימפי הראשון בישראל יהיה מוכן בעוד מספר חודשים, אז יצאנו לבדוק מה בדיוק יהיה שם? למי המתקן…

  קרא עוד
 • שוונג פודקאסט || תכנון ריצה ל-10 ק"מ עם התייחסות לתוואי משתנה

  האם ההתרגשות משפיעה על הדופק בריצה בתחרות ומהם מקורות האנרגיה שלנו בריצה? התזונאית והפיזיולוגית של המאמץ יפית גלילי…

  קרא עוד
 • סיפור דרך: ניתוח המסלול של המרתון המלא בירושלים

  איפה רצים? מה רואים? למה כל כך חשוב להכיר את המסלול הזה מראש והכי חשוב מתי פוגשים את…

  קרא עוד
 • גביע הים האדום בשחייה במים פתוחים

  רוצים להימנע מלחץ כרוני ודיכאון? תתחילו לשחות

  הרבה אנשים אוהבים לשחות, אבל לא כולם מבינים עד כמה גדולה התרומה שלה למוח בזכות האנדרופינים וגם בזכות…

  קרא עוד
 • איך זה שאתם עדיין לא התחלתם לרוץ?

  מספר הרצים בארץ רק עולה, אבל כנראה שיש יותר אנשים שרוצים לעשות את זה אבל מוצאים סיבות טובות…

  קרא עוד
 • מיתוסים על התאוששות שחייבים לנפץ

  סביב הפגרה נרקמים מיתוסים רבים שהגיע הזמן לנפץ, אז בקשנו מהמאמן גלעד קראוז שינפץ לנו אותן אחת אחת…

  קרא עוד
 • איך אומרים לרכב או לרכוב?

  מה נכון להגיד ומה טעות? האם לרכב היא הצורה הנכונה או דווקא לרכוב? הנה הפתרון של האקדמיה ללשון…

  קרא עוד
 • כל מה שרציתם לדעת על הג'ירו בישראל ולא היה לכם את מי לשאול

  לקראת האירוח ההיסטורי של הג'ירו ד'איטליה בישראל ראיינו את מפיק המרוץ בארץ, אז באיזה רחובות תוכלו לראות את…

  קרא עוד
 • משהו קטן וטוב: 3 חטיפים קטנים ובריאותיים לאחר אימון גדול

  הם קטנים, טעימים ומלאי אנרגיה. שלושה מתכונים מעוררי תיאבון לכדורי אנרגיה קטנטנים שיתאים לכם בול אחרי אימון להחזרת…

  קרא עוד
 • 15 טיפוסים נוראיים לרוץ איתם

  בטוח יצא לכם לרוץ בחברתם לא פעם וחלקם אפילו לא יודעים שהם כאלו, אז ריכזנו את הטיפוסים האקסטרווגנטיים…

  קרא עוד
 • "רצתי 250 ק"מ במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה והצבתי לעצמי גבולות חדשים"

  מדבר, חול וחום אימים חיכו לאולטראיסט תומר סימונוב, שהשתתף במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה למרחק של 250 ק"מ בשבעה…

  קרא עוד
 • הדבר הגדול הבא: אימון הריצה הבא שלכם יתקיים ב…חו"ל

  מחנות אימונים בחו"ל זה הדבר הגדול הבא שכובש את עולם הריצה בישראל, לאחר שאתיופיה, בולגריה וצרפת הפכו למתחמי…

  קרא עוד
 • 4 סיבות מצוינות שבגללן כדאי לרצים לשחות

  הרבה מאוד רצים אוהבים לבצע אימונים משלימים, אבל במקרים רבים השחייה תמיד עולה כאופציה טובה. מה הופך אותה…

  קרא עוד
 • הרץ שנפצע לאחר שהותקף על ידי נץ

  את הריצה הזו לא ישכח לעולם אנדי לוולין, שנחבל באופן חמור על ידי נץ ששרט את קרקפת ראשו…

  קרא עוד
 • איך מתמודדים עם משברים במהלך מרוץ?

  זה אף פעם לא בתכנון, אבל לפעמים אין ברירה ואנחנו חייבים לבצע "אתחול" מחשבתי כתוצאה ממשבר במרוץ. אז…

  קרא עוד
 • 10 רוכבים שכדאי לשים לב אליהם בטור דה פראנס השנה

  כריס פרום, ריצ'י פורט, רומיין ברדט ועוד שבעה רוכבים עצמתיים שכדאי לשים לב אליהם החל מיום שבת

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • רוצים לשפר תוצאות בריצה? אולי כדאי שתתחילו לשחות

  מאמן השחייה אורי סלע מסביר, שעל מנת לשפר את התוצאות שלכם בריצה, מומלץ מאוד לשלב ענפי ספורט "מאריכי…

  קרא עוד
 • למה יש כאבי צד בריצה ואיך מפסיקים את זה?

  רוב הרצים חווים כאבי צד, בעיקר בתחילת דרכם. בדרך כלל הם עוברים ככל שמתרגלים לריצה, אבל ניתן גם…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מדוע ההדרגתיות בריצה כל כך חשובה?

  כאשר מדלגים על שלבים ומגדילים יותר מדי את מרחקי הריצה בין שבוע לשבוע או בין חודש לחודש, אתם…

  קרא עוד
 • כיצד תהפכו את הריצה לחלק מהחיים שלכם?

  ההחלטה להתחיל ולעסוק בפעילות גופנית היא החשובה ביותר, אבל כדי להפוך את זה לתחביב אהוב ולשמור עליו צריך…

  קרא עוד
 • איך קושרים נעלי ריצה נכון ונמנעים משלפוחיות?

  זו אולי נראית הפעולה היומיומית הפשוטה ביותר, אבל לקשירה נכונה של נעלי הריצה שלכם יש השפעה על התנועה,…

  קרא עוד
 • כיצד אימוני כוח תורמים לשיפור ריצה למרחקים ארוכים?

  במחקר שהתפרסם עולה כי אימון כוח תורם לשיפור יכולת הריצה למרחקים ארוכים. אז איך אתם יכולים להשפיע על…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • איך לחזק את הגוף לריצה בעליות?

  אימוני עליות מחזקים מאוד ומשפרים אותנו כרצים. אם עליות גורמות לכם לכאבים, כדאי שתלמדו את 6 התרגילים כאן,…

  קרא עוד
 • משקפת שחייה

  איך מתאימים משקפת שחייה?

  עומדים לקנות משקפת שחייה חדשה? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת כדי שההתאמה תהיה מושלמת. כנסו וצפו

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  10 דברים שאסור לשכוח לפני שיוצאים לתחרות

  לא בכל יום אנחנו משתתפים במרוץ, אבל כשזה קורה כדאי שנהיה ערוכים בצורה הטובה ביותר. הנה הדברים החשובים…

  קרא עוד
 • מהו סף חומצת חלב ואיך הוא עוזר להשתפר בריצה?

  שמעתם עליה רבות אך יתכן שלא תמיד הבנתם את תפקידה, לאחר שתקראו ותבינו את חשיבותה תדעו מדוע אתם…

  קרא עוד
 • לא מריח טוב: כיצד מתמודדים עם פוּקים במהלך ריצה או פעילות גופנית?

  גם אם לא נעים לדבר על פוקים, חייבים לשים את זה על השולחן ולהבין את התופעה. יש לדבר…

  קרא עוד
 • צ פ ו || אחוות רצים: המרתוניסט שהגיע מעולף ומותש לקו הסיום במרתון לונדון

  הנסיך וויליאם והנסיך הארי צפו בו כאשר הוא מדדה אל עבר קו הסיום נתמך משני צדדיו - הצד…

  קרא עוד
 • מחקר חדש: שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות לחיים

  אז כמה שעות כבר הוספתם לחיים בזכות הריצה? מחקר חדש קובע שכל שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות…

  קרא עוד
 • איך תתאמנו לקראת טריאתלון אולימפי ראשון?

  אם יש לכם כושר ריצה והחלטתם שאתם רוצים להתנסות גם בטריאתלון, זה בהחלט אפשרי. כמה צריך להתאמן? איך?…

  קרא עוד
 • פציעות ספורט: נכון או לא נכון? מיתוסים מעולם הריצה

  בשנים האחרונות הפכה הריצה לתחביב אופנתי בקרב נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד. עם העלייה בפופולריות החלו להשתרש בתודעה…

  קרא עוד
 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • ילד רץ

  עד כמה בריא לילד לרוץ מרתון?

  הביטו על קו הזינוק בפעם הבאה ותראו שיש בו יותר ויותר ילדים ונערים שרצים למרחקים של 10 ק"מ,…

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך וגדל ואם…

  קרא עוד
 • שחייה במים פתוחים

  6 מיתוסים על שחייה של טריאתלטים

  למה לא כדאי להסתפק בסגנון אחד באימונים? למה לא צריך להזניח את עבודת הרגליים והאם דווקא טריאתלטים צריכים…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  איך נולדה תחרות האיירונמן הראשונה בעולם?

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • כדת וכדין: מדוע ריצה היא דת לכל דבר?

  תתפלאו, אבל יש בה רבנים, מקומות קדושים ואפילו תורה שבעל פה... הנה 10 השוואות מעניינות בין המאפיינים של…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • סף חומצת חלב: מה עושים כשהרגליים לא יכולות לרוץ יותר?

  כשקורה לכם דבר כזה, כנראה שחומצות החלב "השתלטו" לכם על הגוף. החדשות הטובות הן שאפשר לשלוט בזה, לשפר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות