שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

שחייה מתקדמים

גל נבו: "מדובר ביריקה בפרצוף, אני לא מוכן להיות עבד של אף אחד"

"המהלך הזה הוא מעבר לציני ומגעיל, ומעבר ליריקה בפרצוף", אמר היום במסיבת עיתונאים אחד השחיינים הבכירים בארץ שהחליט לשבור שתיקה וחשף את המחלוקות שלו עם אגודת הפועל ירושלים, שעלולות לטענתו לגמור לו את הקריירה - צפו בסרטון ממסיבת העיתונאים

השחיין האולימפי גל נבו כינס היום במשרדי הוועד האולימפי בתל אביב מסיבת עיתונאים, במטרה לחשוף בפני הציבור את המחלוקות הכספיות שיש לו עם אגודתו הפועל ירושלים, מחלוקות שעלולות בתסריט הגרוע ביותר לגמור את הקריירה שלו כבר עכשיו.

"אני מתאמן באינטנסיביות לקראת המטרות בקיץ"

נבו, שייצג את ישראל 3 פעמים במשחקים האולימפיים וגם זכה ב-9 מדליות באליפויות אירופה, סיפר לדבריו שהוא לא מקבל שכר מהפועל ירושלים מחודש ספטמבר האחרון, אז הודיעו לו באגודה על כוונתם לקצץ את שכרו ב-50 אחוז, מהלך שהוא כמובן לא הסכים לו. במצב הנוכחי, כפי שמספר נבו, הדרך היחידה שלו להתנתק מהפועל ירושלים היא להיכנס להסגר של שנה.

"אני מתאמן באינטנסיביות לקראת המטרות בקיץ שהם אליפות העולם, המכביה ואליפות ישראל", סיפר נבו: "אבל יש מישהו שרוצה למנוע את זה ממני. הגעתי למבוי סתום בניסיונות שלי לפתור את זה באופן שקט והגיוני. הסיפור של היום מתחיל לפני 6 שנים כשסיימתי תואר במכללה בארצות הברית, חזרתי לארץ וניהלתי מו"מ על הסכם עם הפועל ירושלים. המו"מ הסתיים רק כשנועם צבי (יו"ר האגודה – ד"ב) שהיה אז גם יו"ר איגוד השחייה הגיע אליי הביתה כדי לשכנע אותי ולדאוג שלא אחתום בשום אגודה אחרת.

"ההסכם היה סטנדרטי לגמרי לשחיין ברמה שלי, אנחנו לא מדברים על כדורגלן בליגת העל. אבל גם זה לא הפריע לירושלים להפר את ההסכם באופן קבוע. בשנתיים שקדמו למשחקי ריו, לא קרה פעם אחת שקיבלתי שכר בזמן. לריו נסעתי כשהיו חייבים לי תשלומים של שנתיים שהגיעו לעשרות אלפי שקלים, ואף אחד לא שמע על זה כי אני לא אוהב לעשות רעש וחשבתי שאפשר לפתור את זה. בשנתיים האלה קיבלתי הרבה הבטחות סרק לגבי החובות, ששולמו לי רק אחרי תביעה בבית דין לעבודה, וגם יום לפני מועד הגשת כתב הגנה".

לכל ציוד השחייה בשוונג-שופ לחצו כאן

בספטמבר האחרון הגיע המהלך של הפועל ירושלים ששבר את נבו כפי שהוא מספר: "כמה חודשים לפני ריו כבר הודעתי לכל הנוגעים בעבר שאני מתכוון להמשיך לשחות באופן מקצועי ומקצועני, מה שלא טריוויאלי לשחיין בגיל 29, אבל כל בקשות ההתיחיסות שלי לגבי עתידי באגודה לא נענו. ההתייחסות הראשונה שקיבלתי היתה יומיים לפני חלון ההעברות ורק אחרי פניה מעורך דין. מנכ"ל האגודה הודיע לי שחותכים לי חצי מהשכר ושכרטיס השחיין יישאר אצל הפועל ירושלים. כל בקשות השחרור שלי מאז לא נענו, וגם את השכר שכן הציעו לי אני לא מקבל. מאז ספטמבר 2016 ירושלים מחזיקה בכרטיס שלי בלי לשלם שקל, הם מעדיפים לשלם לעורך דין כדי לדבר איתי. הם מקבלים תקציב שחלק גדול ממנו מגיע בזכות ההישגים שלי. אני מכיר את מי שמושך בחוטים באגודה, הוא מצפה שאמשיך לשחות בשביל ירושלים בזמן שהוא נהנה מהפירות שהוא קוצר ממני ודורך על הזכויות שלי בתור שחיין ובן אדם"

גל נבו שחיין ישראלי

"המהלך הזה הוא חד וחלק עבדות". גל נבו

"המהלך הזה הוא מעבר לציני ומגעיל"

כשגל נבו נשאל מהם לדעתו המניעים של נועם צבי שעומד בראשה של הפועל ירושלים בכל הסיפור הזה הוא השיב: "הציפייה שלו כנראה היתה שבתור שחיין בגיל 30 בשלהי הקריירה, אין לי מספיק מוטיבציה ומניעים להילחם על הזכויות שלי. הייתי מצפה ממנו שתהיה לו הערכה טיפה יותר מדויקת על עקשנות של שחיין שהגיע לשלוש אולימפיאדות. מבחינתי המהלך הזה הוא מעבר לציני ומגעיל, מעבר ליריקה בפרצוף של מי שנתן את כל מה שהיה לו. המהלך הזה הוא חד וחלק עבדות. אומרים לי במפורש שאם אני רוצה להיות חופשי אני צריך לעבוד בשבילם שנה בחינם. אם הם לא מרוצים מהשחיין הכי טוב שהיה להם זו זכותם, אבל להיות עבד שלהם – זה לא. אני לא מתכוון לעבוד בחינם בשביל הפועל ירושלים, ואם הם לא ישחררו אותי החודש אני לא מתכוון לתת להם ליהנות מהשתתפות שלי בשום תחרות בארץ ובעולם".

לגבי עתידו במצב הנוכחי אמר נבו: "זה משהו שיכול לגמור את הקריירה, אין לי ספק בזה, אבל אני לא מוכן להיות עבד של אף אחד ולא מוכן שהדבר הזה יחזור על עצמו עם שחיינים אחרים".

המשפט בבית הדין לענייני עבודה נקבע לעוד שנה, מה שאומר שבמידה ולא ימצא שום פתרון, נבו לא יוכל להתחרות בסוף החודש בוינגייט, בתחרות לקביעת הקריטריון לאליפות העולם. במילים אחרות, זה עלול לחסל לו לפחות את השנה הנוכחית. "אין לי מה להפסיד יותר", אומר נבו: "אני חושב שבסוף הצדק יעשה, אני חושב שבקצה המנהרה נמצא היגיון ומישהו כן יחליט שהמצב הזה לא יכול להימשך. מה שדחוף לי זה שישחררו אותי כדי שאוכל לשחות באגודה אחרת או שיגידו לי שרוצים אותי באגודה כל עוד התנאים שלי נשמרים".

מועדון הפועל ירושלים מסר בתגובה: "לפי ההסכם עליו חתם גל נבו עם האגודה, הוא קיבל מלגה לתקופה קצובה שהסתיימה באוגוסט 2016 כאשר תנאי להסכם הוא שבסיומו כרטיס השחיין נמצא בבעלות האגודה. גל פנה בספטמבר 2016 לקבל את הכרטיס שלו ללא תמורה, ולכן האגודה לא הסכימה ולא תסכים בעתיד. גל סרב להיכנס למו"מ על שווי הכרטיס. במקום לפעול לפי חוק הספורט ותקנות איגוד השחייה ולסיים את הסוגיה מהר ככל האפשר, בחר השחיין לפנות לבית הדין לעבודה למרות שחתם על כך שאין יחסי עובד ומעביד בין הצדדים. מהרגע שהנושא כולו החל להתברר בבית הדין לעבודה, תמוה שגל נבו פונה לתקשורת ולא ממתין להכרעות בית הדין אליו הוא עצמו פנה.

"לפי חוק הספורט ותקנות איגוד השחייה אין מניעה לגל להמשיך להתאמן ולהתחרות. בתחרויות בישראל הוא יכול להמשיך להשתתף גם אם הוא נכנס להליך של מעבר בהעדר הסכמה. גל יודע זאת והדבר נאמר במהלך הדיון בבית הדין לעבודה. כל טענה אחרת היא שקר. בתחרויות בחו"ל הוא בלאו הכי אינו מייצג את האגודה כלל, אלא את עצמו ואת איגוד השחייה או הוועד האולימפי. כדי להתחרות בחו"ל עליו לקבוע תוצאות מינימום שקובע איגודה שחייה או הוועד האולימפי ואין שום קשה לאגודה".

 • עו"ד חגי אשלגי (שנמנה על בעלי שוונג) לקח על עצמו לייצג משפטית את גל נבו.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

מאמרים נבחרים

 • שביל השרון: 60 ק"מ של ריצה בנופים משכרים

  מחפשים מסלול ירוק וציורי עם תוואי שטח משתנה ובמסדרון אקולוגי מרתק? המסלול החדש הזה שמתחיל בנחל אלכסנדר ומסתיים…

  קרא עוד
 • תכנית אימון למתחילים: מ-0 ל-5 ק"מ ריצה

  רוצים לעשות ביחד את ה"צעד הראשון"? אז בואו נתחיל לאט ובביטחון עם תכנית אימונים בסיסית שתוביל אתכם לריצה…

  קרא עוד
 • מה לעשות במקרה של פציעת פלנטר פצאיטיס?

  מרבית קהילת הרצים והרצות מכירים היטב את המונח דורבן ולא בהקשר של מכרסמים חמודים. הנה מה שצריך לדעת…

  קרא עוד
 • 4 עקרונות לפעילות גופנית לאחר צום

  כיצד חוזרים לפעילות גופנית לאחר צום? הפיזיותרפיסט עופר צחר עם הדגשים לחזרה לשגרת חיים ספורטיביים בייחוד בתקופה מבלבלת…

  קרא עוד
 • עולים במשקל בסגר? 7 דרכים לשלוט במשקל גופינו בתקופת הקורונה

  הסגר כופה על רבים מאיתנו אורח חיים אפילו יותר יושבני מזה שהתרגלנו אליו, ובלי לשים לב קל מאוד…

  קרא עוד
 • אצילות או רוח ספורטיבית? הטריאתלט שריגש את כל העולם

  הקטע הבא יכול להיכלל בפקולטה לפילוסופיה בכל אוניברסיטה בעולם והוא למעשה לא דן בספורט, אלא במשמעות הניצחון לאדם…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע לרצים מתחילים שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • גיא ניב מסכם את הטור: "זה היה אכזרי, אבל נהניתי"

  ראיון עם הרוכב גיא ניב שצלח 3,482 ק"מ מפרכים בטור דה פראנס עם רגעי דרמה, כאב וקושי מהפרינאים…

  קרא עוד
 • לקראת הסגר: מה התקנות החדשות לגבי פעילות ספורטיבית?

  עד איזה מרחק מותר לצאת בזמן הסגר לריצה או הליכה ומה לגבי המסכה? הנה פרוט התקנות החדשות לפני…

  קרא עוד
 • כך תשפרו את מהירות הריצה שלכם

  חלק גדול מהרצים החובבים חולמים לשפר את התוצאות שלהם - כך בדיוק תעשו זאת

  קרא עוד
 • ריצה VS שחייה: איפה שורפים יותר קלוריות ומה היתרונות של כל אחד מהם?

  כל עוד אנו מבצעים פעילות גופנית מצבנו מצוין, אך מה עדיף יותר, לשחות או לרוץ? הפיזיותרפיסט עופר צחר…

  קרא עוד

3 thoughts on “גל נבו: "מדובר ביריקה בפרצוף, אני לא מוכן להיות עבד של אף אחד"

 1. Avatar ערן הגיב:

  התנהלות הזויה של הפועל ירושלים

 2. Avatar ליאת הגיב:

  תהיה חזק גל!
  אתה חוד החנית של הספורט הישראלי ומוביל דרך.
  הגיע הזמן לפרק את כל ההתאגדויות ההזויות הללו שמרחיקות ספורטאים מהישגים בספורט הישראלי ולא דואגות להם.
  בהצלחה

 3. Avatar עמית הגיב:

  אפשר רק לדמיין לאן גל יכול היה להגיע, אם לא היה צריך להתמודד עם עסקנים קטנים, מאבקים משפטיים, חובות כלכליים ועוד ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות