שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

אופניים מתקדמים

איך שגלגל מסתובב לו: הסיפורים האנושיים שמאחורי ה"טור דה תרום"

כבר שמונה שנים מתקיים מסע האופניים "טור דה תרום", שכל הכנסותיו מועברות להמשך שיקום ילדי מרכז הספורט לנכים בר"ג. זה לא סתם מסע, זה מסע רוחני

כבר שמונה שנים מתקיים מסע האופניים "טור דה תרום", שכל הכנסותיו מועברות להמשך שיקום ילדי מרכז הספורט לנכים בר"ג. זה לא סתם מסע, זה מסע רוחני

מאת:מערכת שוונגזהו מסע אנושי ויוצא דופן בו כולם מרגישים שווים בין שווים. העזרה ההדדית, האהבה, רוח הלחימה והאמביציה, מנצחים הכל.
כבר שמונה שנים מתקיים מסע האופניים "טור דה תרום", שכל הכנסותיו מועברות להמשך שיקום ילדי מרכז הספורט לנכים בר"ג. האירוע השנה יתקיים ב-24 לפברואר ויסתיים ב-27 לחודש ובו ירכבו יחד מאות רוכבים, נכים ושאינם נכים, באופני יד, טנדם וסינגל, מהארץ ומחו"ל, בכבישי צפון הארץ, למען מטרה משותפת אחת – גיוס תרומות למרכז הספורט.


"אם אנראם תצא בשלום מהניתוח נעשה טריאתלון"
יש הרבה סיפורים שיכולים להעיד על המסע הזה, אבל המסע הרוחני של לינדה חורי הוא המשובח שבהם. לינדה חורי וביתה אנראם מאילת הינן דוגמה מוחשית לכך. אנראם, נערה מקסימה בת 16, סובלת מתסמונת רט. היא אינה מסוגלת לדבר וכמעט שלא מניעה את גופה, אבל היא מתקשה להוריד את החיוך מפניה. לאמה, לינדה, היה חלום: לצלוח טריאתלון עם בתה. יחדיו הן הוכיחו שאין דבר העומד בפני הרצון.
 לינדה חורי וביתה אנראם. הוכיחו כי אין דבר העומד בפני הרצון
צילומים: עומר לוילינדה חורי, קטנת קומה, שרירית ושזופה מאימוני הבוקר המוקדמים. בביתן יש כיסא גלגלים, סינר ובקבוק תינוקות, לצד משקפי שמש ספורטיביים, קרם הגנה ונגן מוסיקה, אשר מספרים את סיפורן. חורי כלל לא דאגה משריריה ההיפוטוניים של אנראם הקטנה, עד שבגיל שנה וחצי חלה הידרדרות במצבה ואנראם קיבלה התקף פרכוסים קשה. הבדיקות העידו כי מדובר בתסמונת רט. תסמונת גנטית שאינה תורשתית ופוגעת לרוב בבנות, ומאופיינת בפגיעה נוירולוגית התפתחותית מורחבת. "היו לנו שנים קשות מאוד", מספרת חורי, "לא סיפרתי לסביבה שאני מגדלת ילדה עם צרכים מיוחדים. לא התביישתי, פשוט הייתי מופנמת, ביישנית, סגורה. לקח לי גם זמן להביא לעולם את פאדי, בן 10 כיום ואדם בן 6 כיום, אחים נפלאים לאנראם. המשכתי ללמוד עוד ועוד תארים כדרך לשכוח ולברוח מהצרות".

לפני כחמש שנים הרגישה חורי שהדיכאון משתלט עליה, "לא הצלחתי להגיע לאנראם במשך ימים שלמים. היתה לי בבית עובדת זרה שטיפלה בה, ואני הייתי עסוקה בלרחם על עצמי, לכעוס, לבכות, לשאול למה זה קרה לי, להיכנס ולצאת מהבית בגלל סדר יום עמוס ולא באמת להתייחס אליה. אנראם היתה רוב שעות היום בבית ואני –  במצב נפשי קשה מאוד". חורי חיפשה מקום שבו תוכל לפרוק את הקשיים והצטרפה לקבוצת הטריאתלון של אילת, "גיליתי עולם ומלואו. הפכתי בן אדם אחר. אני הרבה יותר חברותית ומשתפת. נפתחתי לעולם, התחלתי לדבר ולצאת. אין מה להשוות למי שהייתי. לא מעניינים אותי כל המבטים שמופנים אל אנראם, אני לא רואה אותם".

לפני שנתיים עברה אנראם ניתוח לתיקון עקמת. לפניו חורי נדרה נדר שאם אנראם תצא בשלום מהניתוח, הן יעשו יחד טריאתלון. אז מה אם היא בכיסא גלגלים? בטריאתלון הראשון והשני הן נחלו הצלחה גדולה. אחריהם הגיעו מסעות "טור דה תרום" של מרכז הספורט לנכים בר"ג, אשר אורכים ארבעה ימים וגומאים בהם כ-400 ק"מ. את כולם עברה חורי כשאנראם מחוברת אליה, במלוא מובן המילה.


כבשנים האחרונות, גם השנה לינדה ואנראם ייצטרפו ל"טור דה תרום". הן ירכבו במסלולים הבאים:

יום ב' 24.2: מסלול מעגלי ארוך 76 ק"מ – התחלה וסיום מאגמון החולה.
אגמון החולה – דרומה על כביש 90 לצומת מחניים – מזרחה על כביש 91 לגשר בנות יעקב – צפונה על כביש 918 לצומת חורשת טל – מערבה על כביש 99 לצומת כפר יובל – צפונה על כביש פנימי לכפר יובל  (עד צומת עם כביש 90) – דרומה על כביש 90 לאגמון החולה – סיום.
 
יום ב' 24.2: מסלול מעגלי קצר, 55 ק"מ – התחלה וסיום מאגמון החולה.
אגמון החולה – דרומה על כביש 90 לצומת מחניים – מזרחה על כביש 91 לגשר בנות יעקב – צפונה על כביש 918 לצומת להבות הבשן – מערבה על כביש 977 לצומת נאות מורדכי – דרומה על כביש 90 לאגמון החולה – סיום.

יום 25.2: מסלול ארוך: רמת הגולן 95 ק"מ
גינוסר – צומת בית ציידה – צומת יהודיה – צומת המפלים – כביש 808 לחיספין – כביש 98 צומת אפיק עם כביש 789 – כביש 789 עד צומת כורסי – כביש 92 עד צומת מעגן – כביש 98 לחמת גדר   – סיום רכיבה. כניסה לחמת גדר ורחצה במעיינות החמים. חזרה לגינוסר (באוטובוס).

יום ד' 26.2: מסלול מעגלי ארוך – גינוסר, ראש פינה, צפת, גינוסר. 80 ק"מ.
גנוסר – צפונה על כביש 90 עד ראש פינה וחצייתה – מערבה על כביש 8900 דרך צפת עד כביש 89 – מערבה על כביש 89 לצומת עם כביש 866 – דרומה על כביש 866 לצומת עם כביש 85 – דרומה על כביש 806 לצומת מער – מזרחה על כביש 807 עד צומת מגדל –  צפונה על כביש 90 לגנוסר – סיום.
 

יום ה' 27.2: מסלול ארוך, גינוסר – חמדיה. 66 ק"מ. גנוסר – צפונה על כביש 90 לצומת כפר נחום, מזרחה על כביש 87 לצומת יהודיה, דרומה על כביש 92 לצומת צמח, דרומה על כביש 90 עד חמדיה. סיום.


30.1.2014
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

מאמרים נבחרים

 • תכנית אימון למתחילים: מ-0 ל-5 ק"מ ריצה

  רוצים לעשות ביחד את ה"צעד הראשון"? אז בואו נתחיל לאט ובביטחון עם תכנית אימונים בסיסית שתוביל אתכם לריצה…

  קרא עוד
 • מה לעשות במקרה של פציעת פלנטר פצאיטיס?

  מרבית קהילת הרצים והרצות מכירים היטב את המונח דורבן ולא בהקשר של מכרסמים חמודים. הנה מה שצריך לדעת…

  קרא עוד
 • 4 עקרונות לפעילות גופנית לאחר צום

  כיצד חוזרים לפעילות גופנית לאחר צום? הפיזיותרפיסט עופר צחר עם הדגשים לחזרה לשגרת חיים ספורטיביים בייחוד בתקופה מבלבלת…

  קרא עוד
 • עולים במשקל בסגר? 7 דרכים לשלוט במשקל גופינו בתקופת הקורונה

  הסגר כופה על רבים מאיתנו אורח חיים אפילו יותר יושבני מזה שהתרגלנו אליו, ובלי לשים לב קל מאוד…

  קרא עוד
 • אצילות או רוח ספורטיבית? הטריאתלט שריגש את כל העולם

  הקטע הבא יכול להיכלל בפקולטה לפילוסופיה בכל אוניברסיטה בעולם והוא למעשה לא דן בספורט, אלא במשמעות הניצחון לאדם…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע לרצים מתחילים שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • גיא ניב מסכם את הטור: "זה היה אכזרי, אבל נהניתי"

  ראיון עם הרוכב גיא ניב שצלח 3,482 ק"מ מפרכים בטור דה פראנס עם רגעי דרמה, כאב וקושי מהפרינאים…

  קרא עוד
 • לקראת הסגר: מה התקנות החדשות לגבי פעילות ספורטיבית?

  עד איזה מרחק מותר לצאת בזמן הסגר לריצה או הליכה ומה לגבי המסכה? הנה פרוט התקנות החדשות לפני…

  קרא עוד
 • כך תשפרו את מהירות הריצה שלכם

  חלק גדול מהרצים החובבים חולמים לשפר את התוצאות שלהם - כך בדיוק תעשו זאת

  קרא עוד
 • ריצה VS שחייה: איפה שורפים יותר קלוריות ומה היתרונות של כל אחד מהם?

  כל עוד אנו מבצעים פעילות גופנית מצבנו מצוין, אך מה עדיף יותר, לשחות או לרוץ? הפיזיותרפיסט עופר צחר…

  קרא עוד

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות