שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

ריצה מתקדמים

מרתון בוסטון 2004

מאת:יובל אשלמרתון אחד ודי, ובכל זאת

זה התחיל שבעה חודשים קודם לכן, בסיומו של מרתון ברלין ב- 28.9.03. אני חושב שהיה זה נחשון שוחט ששמע את התוצאה שלי 3:09:29 ומייד המליץ לי לרוץ במרתון בוסטון ב- 19.4.2004. עוד מישהו הזכיר את זה והדחיפה הסופית הגיעה כשקבלתי כעבור יומיים mail מעופר שלח המציע לי להתאמן יחד לקראת מרתון בוסטון. מסתבר ששנינו עברנו את דרישת המינימום למרתון (3:10 שעות לבני 34-18, 3:25 לבני 40-44 הקבוצה של שלח, 3:35 לבני 50-54 הקבוצה שלי), אפשר להשתתף ב- 2004 ומותר להמתין ולהשתתף בבוסטון 2005. כאשר נותנים לך שבת קצרה, קח, אל תמתין לשבת ארוכה. הכנות למרתון זה דבר שברירי, אפשר להפצע ובסוף לא להשתתף. נרשמתי.

תכנית אימונים ? תכנית שלדית עם ג'אנק מיילג'

דב קרמר סיפר לי, שבמרוץ ב- 1996 היה קר מאד. רפי וישניצר, המאמן-רופא של דב, סיפר לי כי צריך שם מזל עם מזג האוויר והבעיה העיקרית היא עוצמת הרוח. ארבעה חודשים לפני המרתון מצאתי עצמי עם פציעה טורדנית בירך שמאל מחצי מרתון בית-שאן וללא שותף לאימונים. ניסיון המרתון שצברתי היה די מועט – מרתון יחיד, קצב ממוצע 4:29 דקות לק"מ (דק"מ), אבל כבר הפנמתי את העקרונות ואת שלושת מרכיבי האימון שספגתי מיורם איינר והתאמתי אותם ליכולתי: א. חמישה אימוני ריצה למרחק גדול 32-38 ק"מ, בקצב איטי מקצב המרתון ב-30-60 שניות לק"מ. ב. אימוני טמפו של ריצת 10 ק"מ בקצב קבוע ומהיר ב-5-10 שניות לק"מ מקצב המרתון. ג. אימוני אינטרוולים (3000 מטרים, 2000, 1000) במהירויות גבוהות מקצב המרתון ב-20-30 שניות לק"מ.

בכל המאמרים ממליצים לרוץ במרתון במהירות אירובית קבועה (נקרא לה מהירות השיוט), כך תיווצר חומצת חלב מינימלית. משלושת המרכיבים יחד רוקחים שבוע אימונים של לפחות 80 ק"מ ריצה ורצוי לשלב גם יום אחד למנוחה. בפועל אף פעם לא הצלחתי לשלב יותר משני מרכיבי אימון באותו שבוע. את יתר הק"מ למכסה השבועית השלמתי בריצות ארוכות, ג'אנק מיילג', בקצב אירובי כה איטי שהנייר אינו סובל.

11 שבועות של אימונים – אפשרי אבל לא מומלץ

גררתי עוד חודש וחצי של פציעה בריצות קלות ורק בראשית פברואר (11 שבועות לפני) התחלתי להתאמן בפועל למרתון. הקושי העיקרי היה לבצע את הריצות הארוכות מאד, עם העדפה למסלול הקשה של יורם ואתי איינר, סביב הר איתן. כל ההתחלות קשות. רק במחצית השנייה של החודש הרגשתי בשל לריצה ארוכה ראשונה והצטרפתי לנחשון ולדרור תמיר, בהקפות סביב קבוץ ניר אליהו. לא עמדתי בקצב המהיר שלהם ונשארתי מאחור, פה ושם טעיתי בדרך ומצאתי עצמי מטפס מספר רב מדי של פעמים על גדרות תיל ושערים. לריצות הבאות התפשרתי על המסלול המחוספס והמוכר בשדות מקווה ישראל, תוך שאני מחבר ומשרשר את חברי הרצים ירון קציר, דב קרמר והאורטופד ד"ר מאראט אברבוך. מרוץ כפר סבא ורעננה יכולים להחשב כאימונים של ריצות טמפו, אבל חוץ מהדמיון במרחק, לא התמדתי שם במהירות אחידה.

חודש לפני המרתון הצוות הצטרף אלי להר איתן, בשרשור, כל אחד רץ 3 הקפות, אני הקפתי את ההר ארבע פעמים. לשלב אימוני אינטרוולים הגעתי רק באמצע חודש מרץ (5 שבועות לפני) ולכן הספקתי רק כמה פעמים. זכור לטוב הסיוע של ירון בהוצאתם לפועל וכן זכור הקוריוז כשרצתי בהדר יוסף בכסיות צמר (מחמת הקור), עמית נאמן שיער שאני עושה זאת כהכנה לקור של בוסטון (אוי, כמה הייתי רוצה שיהיה קר). במועד "שלושה שבועות לפני" ערכתי ריצה ארוכה חמישית ואחרונה. "17 יום לפני" השתתפתי במרוץ הקשה של הקפת התבור למרות הסיכון להפצע, כשאני נזהר ונועל נעליים בולמות "כבדות", במיוחד עבור הירידות.

בהשראת שמואל וייזר, כשנותרו רק עוד 13 יום למרוץ, החלטתי לנסות ריצת טמפו במהירות אחידה של 4:21 דק"מ בריצת 10,000 על המסלול (קצב שהוא בדיוק 7 דקות למייל, פחות מ- 3:04 שעות למרתון), בשיתופם של ירון ודב. הביצוע היה אירובי לחלוטין, אפילו שוחחנו במהלך הריצה ולמעשה רצנו מהר מדי, קצב 4:18 דק"מ שהוגבר ל- 4:12 ובממוצע לכל המרחק, הקצב היה 4:15 דק"מ. מעודד מכך שהיה לי קל וללא מאמץ נשימתי, הערכתי שביום טוב ובמסלול שטוח, אהיה מסוגל לסיים מרתון בזמן 3:05 שעות. חלומות בלילה. זה לא מתאים למסלול בוסטון שהוא מסלול גבעי של עליות וירידות, ובוודאי לא לכבשן של 29 מעלות. לפי ממוצע רב שנתי, הטמפרטורה הממוצעת ב-19.4 בבוסטון היא רק 14 מעלות, אבל אנחנו נקבל כפליים, 28 מעלות בזינוק בהופקינטון, ללא רוח, 29 מעלות שעה לאחר מכן. ברוח נרגיש רק בתוככי בוסטון, ליד קו הסיום.

ישורת אחרונה

כל רץ שהיה פעם בסביבה של ד"ר רפי וישניצר, דב קרמר ויורם איינר יודע ש-6 ימים וחצי לפני המרתון מתחילים ב"דלדול": במשך 3 ימים הראשונים ממשיכים לרוץ אך נמנעים מאכילת פחמימות. הימים האלה עברו עלי ברעב מתמיד, עם סלט, עוף וקציצות המבורגר ובלי אף פרוסת לחם, פירות או תפוחי אדמה. בשלושה וחצי הימים הנותרים עברתי לאכילת פחמימות בלבד ומכיוון שכל הזמן הייתי בנסיעות, אכלתי בעיקר בייגל ולחם, רצוי מהסוג הטעים. פעם היה נדיר להשיג בארה"ב לחם באיכות אירופאית, טרי ופריך. היום זה מוצע בכל רשת סופרמרקטים. רשת המזון המהיר "דנקן דונאטס" התרחבה מאד וניתן להשיג בסניפיה בייגל'ס טריים בטעמים רבים, לרבות אספרסו או קפה טוב.

כדי להתרגל לשעון המקומי, רצוי לבוא לחוף המזרחי של ארה"ב כמה ימים קודם למרתון. בימי הדלדול אני בנסיעות בחוף המזרחי. הגעתי לבוסטון יומיים וחצי לפני, שם חבר אלי ניתאי (בני החייל).

בשבת בבוקר, יומיים לפני המרתון, ניתאי ואני מסיירים לאורך המסלול בסיועו של גדי שקלרסקי. עדיין לא הותקנו שלטי מרחק אבל בכפר האתלטים שבחצר התיכון האזורי בהופקינטון, האוהל הגדול כבר ניצב על המדשאה הענקית. כאן המקום לציין שצורת המסלול היא קו ארוך מתפתל, מהופקינטון אל מרכז בוסטון ולא טבעת שמקיפה את העיר. בהמשך הדרך, משאית ענק ומלגזה פורקת מערכים קומפקטיים של שולחנות וציוד שתייה לאורך הציר, קטעי אספלט חדשים נסללים במהירות ע"י כמות מכובדת של ציוד מכני כבד ופועלים רבים. מעט אחרי הקולג' לבנות, חולפים בעיירה וולסלי, עיירה רגועה וחביבה, שכיף יהיה לשבת בה בבית קפה.

אני מתרשם מהירידה הגדולה לניוטון אבל חושש לתרגל אותה, בודק את העליות של ניוטון (לא מי יודע מה תלול) ורץ פעמיים בעלייה הרביעית, זו הידועה לשמצה בשם הארט-ברייק היל .אני מתרשם שהעלייה כשלעצמה אינה מרשימה ושווה לעליה של רחוב וייצמן במרוץ רעננה. הן הירידה לניוטון והן העליות מתונות בהרבה מהקפת התבור. מחרתיים, כשכל העומס ישתלב יחד, העלייה הזו תגרום לאנשים רבים לפרוש או לעבור להליכה. בניוטון אנחנו מבחינים במשפחה חרדית וזאטוטיה, מהלכים במיטב בגדי השבת. בברוקליין אנחנו מצלמים בניין בית כנסת גדול ולמרגלותיו עומדים בני 14 לבושים כחתנים בחליפותיהם, כיפות לראשיהם וידיהם בכיסים, בעמידה נינוחה ובטוחה. אפשר להניח כי היהודים מרגישים כאן בנוח.

בצהריים אני מבקר בתערוכה בדרום בוסטון (נוסעים בקו אדום לתחנת South Station), שם אני מקבל את הצ'יפ ואת תו החזה bib ורוכש פאואר ג'ל, אותו אשא במהלך המרוץ בכיסים הפנימיים במכנסי. כן מוצעים לטעימה ולרכישה שלל חטיפי אנרגיה, אבקות להכנת משקאות איזוטוניים ויתר אביזרי ריצה. מחרתיים במרוץ יציעו לנו לאורך כל הדרך גייטורייד לימוני ומים ובמקום אחד אף יציעו פאואר ג'ל בטעם האהוב עליך. תערוכה גדולה וצפופה, אך מאורגנת טוב יותר מזו של ברלין. על אחת החולצות אני מבחין בכתובת "אני רץ בשביל לאכול" ומזדהה איתה. בשלב הזה אנחנו מתבשרים שתחזית מזג האוויר לשעות המרוץ, יום שני בצהריים, תעלה ל- 29 מעלות צלזיוס. בקרירות של בוסטון זה נשמע דמיוני ובלב אני מקווה שיהיה לחזאים פספוס.

בפתח המלון אני מבחין בשוער עגלגל וחביב שמזכיר במדיו ובמבטאו קצין רוסי. כשאני מתעניין בו, הוא מתגלה כמהגר צעיר מאלבניה, 5 שנים בארץ. ומניין אתם ? –מישראל. אה, תודה על בית החולים והצוות הרפואי ששלחתם אלינו למלחמה, לפני שש שנים ("סיוע ללא גבולות" – זוכרים אתכם).

ביום ראשון בבוקר ריצה קלה מקמברידג' לבוסטון וחזרה. חוצים את הנהר, קריר ויש קצת רוח. אחר כך אנחנו מבקרים בחנות הדגל של נייקי. באתי כדי שידפיסו עבורי צמיד קצב (רשימה ובה הזמן המקורב בכל מייל, הנענדת כמו שעון). אני עדיין אופטימי ומבקש תזמון לתוצאה של 3:10 שעות. אחר כך זה יתגלה כבלתי יעיל, הספרות קטנות מדי, וחוץ מזה, בינינו, כפולות של 4.5 קל לחשב גם במהלך הריצה. הגימיק של החנות הוא לצלם אותך רץ על מסילה, לנתח את צורת הנחיתה של כפות הרגליים ובהתאם לכך לייעץ ולנסות למכור נעליים מתאימות. במשך 20 שניות מצלמים בוידיאו את כפות רגלי במהלך ריצה. כעת זה רשמי ובצבע: כף הרגל אצלי עולה מעט מאד (לא יעיל, זה מה שיש), אין לי פרוניישן (כף הרגל אינה נוטה פנימה או החוצה) ואני כנראה נוחת תחילה על הכריות ורק אח"כ על העקב. לא הייתי מודע לכך. תודה, נעליים כבר רכשתי.

בחירת מסלול רכבת למלווה

בצהריים אנחנו נוסעים ברכבת ועורכים חזרה על קווי המסלול של הרכבת שניתאי ייסע למחרת. אנחנו מגלים טעות בשמות התחנות ומוצאים את התחנות והנתיב הנכון: כדי להספיק לבקר בשתי נקודות על המסלול במהלך המרתון, עדיף לנסוע רק בקו ירוק D, לנסוע עד לתחנה המרוחקת Woodland שנמצאת ליד ק"מ 28, אח"כ לחזור באותו קו לכיוון בוסטון ולרדת בתחנת Reservoir וממנה ללכת כחצי ק"מ לכיכר קליבלנד (ק"מ 36). שימו לב לטעות הנפוצה, תחנת Chesnut Hill רחוקה ממסלול המרתון למרות הדמיון בכתובת ואילו התחנה שנמצאת במסלול לידChestnut Hill Ave. היא תחנה אחרת הנקראת בוסטון קולג' והיא התחנה הסופית של קו ירוק B. המעבר בין שני קווים אלו מתבצע רק במרכז בוסטון ולכן בעומס של יום כזה, אי אפשר להספיק לשלב מעבר מקו לקו במהלך המרתון.

בערב שלפני

לפנות ערב מוגשת ארוחת פסטה גדולה ב-City Hall Plaza (תחנת Government Center). כמויות המזון נדיבות מחולקות למגשים בעמידה, אין כבר מקום באוהל והאכילה היא ליד שולחנות באזור פתוח לרוח ולקור. אני מוותר על הבירה, משוחח עם מרתוניסט מנוסה ומאזין לדבריו. בערב במלון אני עובר על לקט מאמרי העצות שהכנתי ועל פרק מספר של פיט פיצינגר וסקוט דגלס, שקבלתי מיאן טויטש. על פי גרף הגבהים של המסלול, אני משנן את סימני המייל לעליות, וזוכר זאת כסדרה 4,7,9,0, שחוזרת על עצמה הן בעשרת המייל הראשונים והן בעשיריה השנייה, בתוספת 16, כלומר בערך בכל עמוד מייל בסדרה יש לצפות לעלייה. במייל 15 מתחילה ירידה גדולה. במייל 17 ובמייל 22 אפגוש את ניתאי. במייל 21 מסתיימות ארבע העליות של ניוטון. אני פורש לישון מוקדם, באחת עשרה, לפנינו יום ארוך ומתיש.

לקראת זינוק

בבוקר המרתון, לבוש בשלוש שכבות אני מגיע לאזור ההסעה באוטובוסים הצהובים, הסקול בס (תחנת Park צומת קווי הרכבת התחתית). בשבע וחצי בבוקר התור מתפתל לאורך הפארק כנחש ארוך, למעלה מחמש מאות מטרים, ללא גדרות וללא חבלים, כאשר אף אחד אינו עובר משורה לשורה. כפות ידי בכסיות, כמה רצים ממתינים כשהם לבושים במכנסי ריצה קצרים. קר. לידינו עוברים שני רצים לבושים בבד משי אדום, האחד סופרמן והשני השטן. תוך חצי שעה אני כבר יושב באוטובוס ונפלט ממנו בבית הספר התיכון האזורי בהופקינטון. עוד לא תשע בבוקר.

הזינוק רק בצהריים ועל הדשא אלפי אתלטים. מסביב למדשאה הותקנו כמה מאות בתי שימוש כימיים ומול כל תא ממתינים כעשרים איש, הכל בסדר מופתי ורוגע. השמיים בהירים. אני מעדיף למצוא מחסה מפני השמש, האוהל הלבן הענק נראה די צפוף, אבל אני מוצא בו מרווח דשא קטן פנוי בין שני רצים מסבירי פנים. השכנים ממליצים לי להשיג פיסת קרטון לנוחיותי. אני מתבונן בקהל הרצים. כולם נראים מתחום ההייטק (סביר להניח שזה אינו מדויק). תשעים אחוזים מהם לבנים, מעט ממוצא היספני, עוד פחות אוריינטלים. רצים שחורים אני סופר בודדים. השכן הצעיר מתעניין בישראל ומתגלה כאנדרו, צעיר יהודי שסיים לאחרונה ללמוד בבוסטון וקבל משרת כלכלן בדרום. בתשע וחצי, אני נוגס מהבייגל שהבאתי איתי. בעשר וחצי, ההתרגשות מדביקה את הרצות והרצים והם מתחילים למרוח קרמים, וזלין ומשחות (אתם יודעים, בכל המקומות המומלצים, בין אם צריך ובין אם לא, על אצבעות הרגליים, המפשעות, בית השחי, והגברים בפטמות).

רצות בקרבתי מורחות את כל כפות הרגליים (למה? הרגל של נשים למרוח קרם) ומתיזות בנדיבות רבה ספריי על רגליהן. ריח מכביד כשל דוחה יתושים (רפלנט) מגיע עד לאפינו. לדעתי הקרם עלול להיספג עד לזינוק ואני מנסה בעקשנות להתרכז בעיתון ולהתגבר על המתח ועל זמן ההמתנה. אני מגיח לרגע החוצה, שותה משקה איזוטוני ושב לשוחח. הרצים כעת שולפים טוש עבה ורושמים את שמם לאורך הזרוע. מייקל, סילבי, ברוס. זה יעזור להם אחר כך לקבל עידוד מהקהל המפרגן.

קצת אחרי אחת עשרה בבוקר אני מצטרף לטקס ההכנה, מתקלף משכבות הבגדים ולובש את הגופייה הכחולה, עליה הודפסו בגדול Giga Israel. באחת עשרה וחצי נעלם התור מול תאי השירותים. על פי הניסיון הקודם בברלין, אני בולע כעת שקיק פאואר ג'ל וטוען שלושה שקיקים למכנסי. כל הרצים יצאו לכיוון הזינוק ושמירת החפצים. אני מצטרף לזרם, מאתר את האוטובוס המתאים למספר שלי ומוסר את שק הבגדים. 500 חבילות לאוטובוס. 50 מספרים מול כל שני חלונות באוטובוס, סדר מופתי שיאפשר אחר כך קבלת החבילות בחזרה במהירות. ריצה קלה לאזור הזינוק וסביבו. שחרור עודף משקל בחורשה הסמוכה. שדרת הזינוק מגודרת היטב, לאורך הכביש הצר, גדושה באלפי הרצים. את קו הזינוק לא ניתן לראות. הצוות שליד הבימה במאסף מסייע לי למצוא את אזור הזינוק שלי ומכוון אותי למעלה הרחוב.

רצי העילית, ברמה של אסף בימרו ומעלה, עומדים על קו הזינוק עצמו. מאחוריהם ישנם 21 אזורי זינוק מגודרים, קוראלים corrals, שהכניסה אליהם נקבעה על פי ההישגים האישיים. בקוראל הראשון נקבצו הרצים מתחום ההישגים 2:30-2:40 שעות, הליגה של יורם ונחשון. עם תו חזה בסדרת 4000 אני נכנס לקוראל 4 המלא עד אפס מקום. בקוראל האחרון ממתינים הרצים המסיימים בארבע שעות. היום רובם יסיימו בחמש שעות פלוס. ההתרגשות רבה. כל ההכנות, כל ההשקעה בחודשים האחרונים, הכל מתנקז למאמץ אחד, באורך כמה שעות. כל אחד יודע איך המרתון מתחיל, אי אפשר להיות בטוח מראש כיצד הוא יתפתח ויסתיים. החום אינו בראש מעייני, מעסיקה אותי המחשבה באיזה קצב לרוץ ומה תהייה התוצאה בסוף. כל האנשים סביבי סיימו בעבר בתוצאות זמן דומות. אני מנסה לשאול את שכני באיזה קצב הוא מתכנן לרוץ ושומע הסתייגויות מהחום, צפי ל- 3:15-3:20 שעות. הם עוד לא יודעים מה מצפה להם. החלטתי לנסות לרוץ בקצב 4:30 דק"מ ולשאוף לתוצאה 3:10 שעות. כנראה שבשליש האחרון אאט בעליות (ועוד איך).

מפת המסלול ושרטוט הפרשי הגבהים – מתוך אתר התחרות

נשאר רק לרוץ, קודם נגיע לחצי

הזינוק בשעה שתיים עשרה. אנחנו מתחילים להתקדם בהליכה איטית, שמתגברת והופכת לכמעט ריצה. לאחר 2:41 דקות אני דורך על השטיח בנקודת הזינוק ומתגלגל לדרך. לקראת הזינוק חרדתי מכך שאין לי "מושך" ושאבזבז אנרגיה רבה במאמץ לשמור על קצב, אבל בפועל הריצה זורמת יפה. הקטע הראשון הוא בירידה והצפיפות נמשכת כך שאנחנו נבלמים ע"י ההמון, ממילא אי אפשר עדיין לרוץ בקצב מתוכנן. סימן ק"מ ראשון בקצב 4:31 דק"מ. למרות שזה לא צויין בדפי המידע, יש סימני ק"מ ברורים וקטנים על קו ההפרדה שבין הנתיבים. קצת אחריו יגיע שלט לסימון המייל הראשון, שלט גדול מכל צד של הדרך, קבוע על מוט מתכת ונשמר לאורך כל המרוץ ע"י מתנדב צמוד. סימון המיילים מצוין.

נצמדתי לבריאן מקנדה, בעל הישג 3:08 שעות והוא כבן 27. בק"מ החמישי, נוח לבריאן לפגר קצת מאחורי ואני נוטש אותו. לאחר שלושה מייל, יבוא עמוד דרכים משעשע הנושא תמרורים לכיוון מקומות נוספים הנקראים בוסטון, ומציין את המרחקים אליהם. כעת אתם יודעים שישנם עוד לפחות עשרה מקומות בארה"ב הנקראים בוסטון, למשל בלואיזיאנה או בארקנסו. יעדנו היום לבוסטון הרחוקה עוד 37 ק"מ. הקהל צובא על הדרך משני צידיה, תזמורות של שני נגנים או מערכת הגברה קטנה משמיעים מוזיקה שמחה ומעוררת. פה ושם אזורים חסרי בתים, רק עצים גדולים ערומי עלים, תשכחו מצל. כמה רצים פורשים לרגע הצידה.

אנחנו חולפים על פני מספר עיירות קטנות. הקהל מתרכז במיוחד באזורי המרכז המסחרי, מציע מים קפואים, מתיז סילוני מים מצינור ובעיקר מעודד ומריע לרצים. בכל כפולה של 5 ק"מ מותקן שלט גדול, תצוגת שעון גדולה ושטיח בקרה לצ'יפים. כך נוכל אחר כך לשחזר ולנתח את מהלך הריצה. יתכן שהיומרה לרוץ בקצב 4:30 דק"מ (כמו בברלין) מוגזמת, ואינני בכושר המתאים לכך בחום הכבד, על כל פנים היא תחזיק מעמד לפחות עד החצי. 10 הק"מ חולפים, הזמן וההרגשה בסדר. לקחת ג'ל? אולי לא כדאי? בברלין נטלתי לאחר 12 ק"מ. למרות שאינני בטוח בצורך, אני שולף ובולע שקיק ג'ל שני. האם זה קשור או לא, בעוד כמה דקות אקבל כאבי בטן בצד שמאל. בתחנה הבאה אני שותה רק מים. כאבי הבטן החזקים בצד שמאל נמשכים לאורך שני ק"מ. אולי זה הג'ל, אולי זה המים או סתם בשל המאמץ. חייבים להתעלם ולהמשיך לרוץ. אני מסתגל אליהם והם שוככים בק"מ 15.


נק' ה-28 – סביבי רצי שלש שעות ומטה

ברשימה שקראתי, המומחה שהשתתף ורץ בקצב 6 דקות למייל (2:37 בערך), כינה את 14 המייל הראשונים טיול, 8 המייל הבאים הם מאמץ והזעה ו- 4 המייל האחרונים – גיהינום. ניזכר בכך בהמשך. אחר כתב בהמלצות שלו, שיש לבלום את המהירות במיילים הראשונים ואחרי שעוברים 10 מייל ראשונים, זה הזמן הטוב לבדוק את ההרגשה ולנבא לגבי ההמשך. כשהגעתי לעשרה מייל, ברום מצב רוחי, הבחנתי לדאבוני ששרירי הירך כבר כואבים. כאן המקום לצטט את יעל מהרצות בקבוצה של זהבה שמואלי: "אם יש לך כוח לקטר, תרוץ עוד חמישה ק"מ במקום". חם מאד, אין צל. שועטים הלאה, עוד מעט וולסלי קולג'.

מאחור מתקרב אלי רץ גבוה ושואל אם אני מכיר בישראל אתלט בשם יחזקאל חליפה. כשאני מאשר לו, הוא מספר לי שלמד איתו באוניברסיטת קלמסון. אני מציע לו שם נוסף משם, דב קרמר. פיל מתלהב ומספר לי שדב הזה היה ענק, ניצח את כל יריביו באליפות הקולג'ים וקבע זמן של 28 דקות ומשהו בעשרת אלפים מטר, אבל "אני חושב שהוא לא יזכור אותי". אני שואל את פיל למעשיו היום והוא מספר לי שהוא כירופרקט וגר באינדיאנפוליס או שמא מיניאפוליס. מייד לאחר מכן מגיח מהצד רץ נוסף שמלמל שגם הוא מאינדיאנה, כך שלידיעת יחזקאל ודב, ועל פי רשימת מסיימי המרוץ, מדובר כנראה ב- Phil Hallett בן 35 מאינדיאנה. עוד אנו מזכירים את ישראל, מצטרף לשיחה רץ אחר ואומר כמה מלים בעברית של בית ספר של יום ראשון. נקרא לו סטיב, אותו עוד אפגוש. השיחה עם פיל מתנהלת תוך כדי ריצה נמרצת וכנראה שפיל מרגיש די טוב. אני חש שרצים בקצב מהיר מדי, ומניח לפיל להתקדם בלעדי. מבדיקה במחשב יסתבר אחר כך שפיל זינק מהקוראל שלי, התמיד בקצב מהיר במקצת מהקצב שלי, אך לאחר 35 ק"מ חווה משבר גדול וסיים רק 11 דקות אחרי.

20 ק"מ, כולנו דורכים על משטח הבקרה, כל דריכה משמיעה צפצוף, מגיעים לוולסלי קולג'. אם שמתם לב, תמיד כשמדברים על מרתון בוסטון, מזכירים בקריצה את הבנות המעודדות בוולסלי. זה כנראה גימיק שיווקי נחמד וריק מתוכן, שנטמע ועובר מדור לדור. בצד ימין של הדרך, הקהל הופך לשורה ארוכה וצפופה של סטודנטיות, והעידוד שלהם נשמע כמו צעקה אחת מתמשכת. אני מתרכז בדרך שלפני, מתעלם מהמין היפה (ודאי סיפרו לכם שהן עומדות שם ערומות… אגדה אורבנית). לאחר הקולג' מגיעים לעיירה וולסלי שהוזכרה כבר. שער ענק עם בלונים, קו חצי המרתון. הזמן בשעון 1:34:37 שעות, אני בתמונה והקצב נשמר.

חצי אחרון ודי, העלייה שוברת הלב

נכנסים לאזורים יהודיים ולקהל מפרגן ומתחילות להישמע קריאות עידוד יזרע-ייל ולפעמים גיגה. חיוך עולה על פני ובשלבים שעוד יש לי כוח, אני מודה בנפנוף יד. כל תגובה כזאת מצידי, גורמת לחיוך בקהל, וכשזה קורה בבת אחת לכמה עשרות אנשים, זה נשמע כנהמה חזקה ונעימה. לאורך כברת דרך ארוכה אני שומע כל הזמן קריאות עידוד לסם, עד שאני מבין ש-Sam האלמוני כנראה רץ כל הזמן צמוד מאחורי. כל שלושה ק"מ אנחנו פוגשים את הטור הארוך של המתנדבים, המחלקים כוסות של מים ומשקה גייטורייד לימוני. בקטע המרתון 21-32 ק"מ, ההמלצה הכללית היא להתרכז, להמנע משאננות ולא ליפול במהירות. בערך בק"מ ה- 24 מגיעה הירידה התלולה לניוטון. אינני מגביר, אלא גולש באותו קצב, נצמד לימין ועוקף רצים רבים, נהנה מהעידוד. בהתרגשות של המרוץ, אינני חש במאמצי בלימה כלשהם. מתחתינו חולפת הדרך המהירה 95 / 128. חולפים על פני תחנת הכיבוי ופונים ימינה.

לפנינו הק"מ ה- 28. אני רואה את השלט T של הרכבת לבוסטון ומחפש את ניתאי בצד ימין. אני מחייך לקראתו והוא מצלם. מאוחר יותר אצפה בתמונה ואראה שהרצים בסביבתי הם בעלי תווי חזה מסדרות 1000-3000, כלומר כולם בעלי הישגים מתחת ל-3:00 שעות. במייל 18 מציעים לכל הרצים פאואר ג'ל. מעניין איך אפשר יהיה לבחור טעם תוך כדי ריצה. אני מחליט להצטרף לארוחה ושולף מכיס המכנסיים את השקיק הכתום שלי, בולע את תוכנו ולוגם מים. אני מקווה שזה יספיק להיספג ולהועיל עד לגבעה.

לאחר 28 ק"מ

נכנסנו לניוטון, על ארבעת גבעותיה. בעליה השלישית שוב מגיח סטיב מאחור, חולף ומסתובב אלי וקורא כלפי יזרע-ייל, "שלום", ונעלם בקצב מהיר בעליה. אני סופר ומגיע לעלייה הרביעית, העלייה הידועה לשמצה ומכונה העלייה "שוברת הלב"
Heart Break Hill במייל ה-21 (ק"מ 33). כבר ציינתי שאין בעלייה זאת כשלעצמה משהו מיוחד, אבל שילובה בשלב זה של המרוץ הופך אותה לקטע הקשה של המרוץ. בצירוף של יום חם, הקטע הקשה הופך ל"קטלני". רצים רבים לפני נושרים או עוברים להליכה. גם אני לא בדיוק טס. לגסוס עם כולם? לא מכובד, אפשר יותר מזה. לא לחינם הקפתי את הר איתן ארבע פעמים וטיפסתי בתבור. צריך לשלוף את הרזרבה… אני מתמקד בגופיה צבעונית באופק למעלה וכונס אליה. חולף על פני רצים רבים ומתקרב ליעד במהירות. עוד בטרם הגעתי, אני בוחר שוב בגופיה באופק וכך הלאה, ארבע פעמים, עד שאני מוצא את עצמי במדרון לקראת בוסטון קולג'.

אינני יודע אם זה קולג' רק לבנים, אבל הקהל לימיני מורכב כעת מחבורת סטודנטים מריעים, פחות מרשימים בעוצמתם מבנות וולסלי אבל משתדלים מאד. עוד כמה קריאות יזרע-ייל משפרות את ההרגשה. מקריאה מוקדמת של הפרשי הגובה, ידעתי שמכאן יש רק "ירידות". עד כה לא הצלחתי להבין מדוע הקטע הזה מכונה בכתבה – "גיהינום". בינתיים ניתאי מדלג וממתין לי בככר קליבלנד, הק"מ 36. אני מנסה לחייך ולהעמיד פנים שהכל בסדר. ניתאי מבחין שאני מאט.


סילוני מים מתוך ברזי כיבוי

בכל הזדמנות, אני עובר בתוך סילוני מים המותזים מתוך צינורות הכיבוי וגם ביוזמת אנשים פרטיים. עברנו את ברוקליין ונכנסנו לבוסטון. כמות הקהל הוכפלה, העידוד בשיא עוצמתו. בק"מ ה-37 שרירי הירך שלי כבר דואבים והריצה הולכת ודועכת. נותרה עוד מעט אנרגיה בגוף ואני מייחל להגיע לסיום. הניסיון לעורר את הרגליים ולהשתפר אינו מניב תוצאות. בשלב הזה הקצב יורד ל-5:15 דק"מ, הצפי לתוצאה סופית 3:13 שעות הופך ל-3:15, צונח ל-3:18. הקהל מוסיף להריע ובמיוחד כאשר הוא מזהה מישהו שעובר להליכה או עומד לפרוש. אני מתמקד ביעד הקרוב, לחצות את קו 40 ק"מ. מישהו בקהל צעק לרצים שה"רד סוקס" ניצחו. משחק הבייסבול הסתיים, הצופים נוהרים מהאצטדיון ומצטרפים לקהל. שרירי הירך כואבים לי בכאב שאינו מוכר לי, הם מאובנים. הרחש מחריש אוזניים, הכביש רחב, יש מקום לכל הרצים, רק לסיים בבקשה. עוד עליה קטנטנה ונכנסים לרחוב בוילסטון, המנהטן של בוסטון, שם קו הסיום. רק כעת מצטרפת הרוח. עוד 600 מטרים של ריצה ללא פיניש, הנפת ידיים אל על וחציית קו הגמר. בקושי רב אני מסיים ב- 3:20:30 שעות. הרגשה מאד לא נוחה בהשוואה לסיום המרתון הקודם, לפני שבעה חודשים בברלין. סיימתי 11 דקות יותר לאט. לא נעים. מה אגיד לקרמר, איך אתרץ. וקרמר יאמר שהכל בגלל שלא השקעתי באימונים ולא רצתי 150 ק"מ בשבוע.

פסיעה אחרונה ודי

פרפור אחרון, אני מתקדם בהליכה מתנודדת. צריך להסיר את הצ'יפ ולהחזיר אותו אבל אי אפשר להתכופף. המתנדבות פורמות לנו את השרוכים ועושות זאת עבורנו. אחרים עוטפים אותנו ברדיד אלומיניום ומדביקים אותו בטייפ כדי שלא יעוף ברוח. כל אחד מאיתנו נראה כמי שתיכף יקרוס, מכל עבר צצים מתנדבים המציעים עזרה, אבל אני עובר ברגלי את כל ארבעת הבלוקים, מוצא את אוטובוס מס' 7, מקבל את שקית הבגדים שלי לפי מספר תו החזה ומגיע בשלום אל התור לאולם המסג'ים. התור נראה קצר. אוי, כמה זה אכזרי לרדת במדרגות למרתף המסג'ים… בחורות שומרות עלינו שלא ניפול שם ומובילות אותנו עד לאזור הטיפולים. לשכב על הבטן על מיטת הטיפולים ולקבל עיסוי ומעיכות על הגב, הישבן והרגליים. היחס נהדר, אדיב ומקצועי.

מציעים לנו גם טיפול כירופרקט והוא מותח אותי ומייעץ לי. אני עולה לרחוב אל מפגש המשפחות. שלטי אותיות מפוזרים לאורך הסמטה. לאותיות הראשונות הקצו מקום רב, כדי להגיע לאות I (Israel), אני מפלס דרך בין כל האנשים ופוגש את ניתאי. הרכבת שבה נסע התקלקלה והוא ירד והמשיך ברגל עוד תחנה אחת. צילומים למזכרת. אף רץ ישראלי אחר אינו נראה בסביבה ואנחנו פורשים בהליכה ארוכה ברגל, עד לתחנת התחתית.

אחרית דבר

ובמספרים: למרוץ זינקו כ-18,000 ומתוכם סיימו כ-16,750, היתר פרשו על רגליהם או פונו לבית חולים. סיימתי במקום כללי 1,329 (8 אחוז מההתחלה) ובמקום 48 בקבוצת הגיל 50-59 (מתוך 2,200 הגברים בקבוצת הגיל שיצאו לדרך).

למחרת אני קורא ב-mail מסרים מנחשון ואחרים שטורחים לעודד אותי ומצטטים הערות וחוויות שכתבו אחרים. הרוב מדווחים שהתוצאות שקבעו הן 10-30 דקות לאט יותר משהעריכו באופן שמרני. מישהו אחר מציין שזו הייתה בדיחה אכזרית של אלוהים, להעלות את הטמפרטורה דווקא ביום של המרתון. גם ג'רי הוותיק מפילדלפיה כותב לי Kol Hakavod ומספר לי שכל חבריו קבעו תוצאות גרועות ואפילו הרץ שתמיד יורד משלוש שעות, הפעם קבע רק 3:21. בחזרה בארץ, קרמר אומר שבמרוצים כאלו המדד הוא ההשוואה ליתר הרצים ושהוא מצטרף לדברים שכתב לי ג'רי.

רק לאחר 10 ימים אני משלים עם עצמי ואומר שזה לא היה מאכזב כמו שחשבתי עד כה. הלא היה חם מאד וזה ממילא מרתון של עליות וירידות. כשם שהקפת התבור אינה דומה למרוץ עירוני מצוי, מרתון בוסטון 2004 היה חוויה אוטונומית עם תוצאה בלתי ניתנת להשוואה ליתר המרתונים.

הושלם פרויקט קשה שארך 3 חודשים. חווית בוסטון תישאר לכל החיים.

קישורים קשורים
האתר הרשמי של מרתון בוסטון


הנפת ידיים אל על וחציית קו הגמר


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

מאמרים נבחרים

 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע לרצים מתחילים שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • גיא ניב מסכם את הטור: "זה היה אכזרי, אבל נהניתי"

  ראיון עם הרוכב גיא ניב שצלח 3,482 ק"מ מפרכים בטור דה פראנס עם רגעי דרמה, כאב וקושי מהפרינאים…

  קרא עוד
 • לקראת הסגר: מה התקנות החדשות לגבי פעילות ספורטיבית?

  עד איזה מרחק מותר לצאת בזמן הסגר לריצה או הליכה ומה לגבי המסכה? הנה פרוט התקנות החדשות לפני…

  קרא עוד
 • כך תשפרו את מהירות הריצה שלכם

  חלק גדול מהרצים החובבים חולמים לשפר את התוצאות שלהם - כך בדיוק תעשו זאת

  קרא עוד
 • ריצה VS שחייה: איפה שורפים יותר קלוריות ומה היתרונות של כל אחד מהם?

  כל עוד אנו מבצעים פעילות גופנית מצבנו מצוין, אך מה עדיף יותר, לשחות או לרוץ? הפיזיותרפיסט עופר צחר…

  קרא עוד
 • טור דה פראנס קטע 05 || הג'מבו של יומבו-ויסמה מנצח בספרינט פיניש

  ווט ואן-ארט מנצח היום עם ספרינט פיניש מתוזמן באופן מושלם ומשלים ניצחון שני ברצף לקבוצתו יומבו-ויסמה

  קרא עוד
 • אצילות או רוח ספורטיבית? הטריאתלט שריגש את כל העולם

  הקטע הבא יכול להיכלל בפקולטה לפילוסופיה בכל אוניברסיטה בעולם והוא למעשה לא דן בספורט, אלא במשמעות הניצחון לאדם…

  קרא עוד
 • טור דה פראנס קטע 01 || כאוס, גשם ושיטפון של התרסקויות על המסלול

  מי ניצח בספרינט פיניש בניס בקטע הפותח של היום? כתבנו אור דיין בסיקור מלא מהקטע הראשון בטור דה…

  קרא עוד
 • 7 יתרונות של אימון TRX על היכולת האנאירובית והמטבוליזם שלכם

  אימוני התנגדות באמצעות רצועות TRX משפרים לא רק את היכולת האנאירובית, אלא גם את היכולת להגדיל את סבולת…

  קרא עוד
 • הפודקאסט של שוונג עם לונה צ'מטאי-סלפטר

  חגי אשלגי מארח את לונה צ'מטאי סלפטר האישה השנייה הכי מהירה בעולם במרתון לשיחה על ריצה, אתלטיקה ושיאים

  קרא עוד
 • מה זה קדנס בריצה ועד כמה הוא משמעותי?

  במשך שנים סיפרו לנו שהמצב האידאלי בריצה הוא 180 צעדים לדקה, מחקרים חדשים מראים שלמהירות הריצה יש השפעה…

  קרא עוד
 • רוצים רגליים חזקות? אימוני כוח והשפעתם על רצים למרחקים ארוכים

  כל מאמן יגיד לכם שכדאי לשלב אימוני כוח אם רצים למרחקים, הפיזיותרפיסט עופר צחר מסביר איך בדיוק זה…

  קרא עוד
 • לרוץ עם חיוך: 10 אפקטים פסיכולוגיים חיוביים של ריצה

  מעלה את הביטחון עצמי מוריד את החרדה והלחץ, ואף תורם לשינה עמוקה ומתוקה, עופר צחר עם כל ההשפעות…

  קרא עוד
 • כל אחד יכול: תכנית אימונים קייצית למרחק 10 ק"מ

  החלטתם שאתם רוצים לכבוש יעדים חדשים? היצמדו לתכנית האימונים שלנו מדי שבוע ותגיעו ליעד של 10 ק"מ בכושר…

  קרא עוד
 • החלפת זוגות: כמה קילומטרים נעלי הריצה שלכם יכולות להחזיק מעמד?

  לכל זוג יש את תוחלת החיים שלו, אבל איך יודעים מתי הגיע הזמן להיפרד ולקנות זוג חדש?

  קרא עוד
 • הקיץ כבר כאן: מה הם הסימנים למכת חום?

  תשישות חום זה נושא שצריך לקחת בחשבון כל מי שמתאמן בקיץ ולכן חשוב לדעת מהם הסימפטומים ואיך מתאוששים?

  קרא עוד
 • המפתח לשחייה מהירה טמון בהרבה יותר מאשר רק כושר

  מאמן השחייה האמריקאי בוב פריצ'ארד הסביר במאמר איך הפכה ג'נט אוונס לשיאנית עולם מדהימה למרות שה-VO2MAX שלה היה…

  קרא עוד
 • הפסקתם לרוץ? 7 טיפים שיגרמו לכם לעשות קאמבק

  זה לא רק פציעות אלא גם עומס בעבודה, ילדים או סתם שחיקה נפשית שעלולים לגרום לנו להפסיק לרוץ…

  קרא עוד
 • איך מטפלים בדלקת אצל רצים?

  האם אתם זקוקים למנוחה? האם אתם צריכים גם טיפול תרופתי? לכל פציעה יש את הסיבה שלה וחשוב לדעת…

  קרא עוד
 • נפצעתם? איך תדעו שיש לכם דלקת?

  השאלה שצריכה להישאל היא איך תדעו שאתם סובלים מדלקת או מפציעה אחרת?

  קרא עוד
 • המראות ונחיתות: כיצד צריך לנחות על כף הרגל בזמן ריצה?

  מהי צורת הנחיתה האידאלית של כף הרגל בזמן ריצה? במטא-אנליזה שבוצעה לאחרונה ניסו לבדוק האם ישנו קשר בין…

  קרא עוד
 • כיצד מתחילים לרוץ בגיל מבוגר ובעודף משקל?

  כל מה שתצטרכו הוא משמעת עצמית וסבלנות, והשאר יגיע עם הזמן. הנה כל הכללים לרץ המתחיל

  קרא עוד
 • למה כל כך חשוב לשנות את מהירות הריצה?

  זה לא רק עוזר לאימונים להיות יותר מעניינים, אלא הכרחי לחיזוק שרירים אחרים שלא ממש ישתתפו במאמץ אם…

  קרא עוד
 • כל מה שאתם צריכים לדעת על "אימון טמפו"

  שמעתם על זה, אבל אתם לא בטוחים מה זה אומר? המאמן דניאל קרן מסביר ומדגים איך תעשו את…

  קרא עוד
 • "זהו אני פורש": 5 מחסומי ריצה שאתם יכולים לחסל

  פעם היה נהוג לומר שהצטברות חומצת חלב עוצרת אותנו וזה הסימן להאט, אבל היום מדענים כבר יודעים לפרק…

  קרא עוד
 • תרגילי טכניקה: אימוני איכות שכדאי לכם לבצע כעת

  הרצים המקצוענים עושים אותם, אבל מה עם כל הרצים החובבים? למה זה כל כך חשוב ולמה צריך לעשות…

  קרא עוד
 • יום הריצה הבינלאומי: 10 סיבות מדוע גם לכם כדאי להתחיל לרוץ

  אין יום יותר ראוי לחגוג מאשר את "יום הריצה הבינלאומי", אז אם גם אתם חושבים בכיוון הזה ורוצים…

  קרא עוד
 • פעם ב-123 שנה: מרתון בוסטון בוטל סופית

  בשל הקורונה ולאחר 123 שנה המרתון הוותיק בעולם בתקופה המודרנית, נעל את דלתותיו ותלה את נעליו לשנה זו

  קרא עוד
 • אימוני איכות כשאין מטרה באופק ~ אימון פרטלק

  יש שיגידו שמשחקי מהירות הם הדרך הטובה ביותר לגרום לנו להתרגל לרוץ בקצבים שאנחנו מתקשים להאמין שנעמוד בהם.…

  קרא עוד
 • אימוני איכות כשאין תחרות מטרה באופק – אימון עליות

  אין כרגע מרוצים באופק, אבל זה לא אומר שלא צריך להמשיך באימונים. הנה מה שכדאי לכם לעשות בתקופה…

  קרא עוד
 • כיצד תבחרו את נעלי הריצה שלכם?

  עומדים לקנות נעליים? מה הדגשים שעליכם לדעת ומה הקשר בין פציעות ספורט לנעלי הריצה? השאלות הכי חמות בעולם…

  קרא עוד
 • דמיון מודרך: 6 כללים שיעזרו לכם לדמיין את עצמכם מצליחים במטרות הריצה שלכם

  הדמיון הוא כלי חשוב בהכנה לאתגרים פיזיים ובטח שאתגרי סבולת, לא רק עבור המקצוענים אלא עבור כל מי…

  קרא עוד
 • "אם לא תעשה מתיחות בסוף הריצה, יתפסו לך השרירים!". האמנם?

  מתיחות הן מנהג מושרש בשגרת האימונים של מתאמנים רבים, אולם מחקרים רבים בשנים האחרונות מדווחים כי האמונה הזו…

  קרא עוד
 • לא מספיק גמישים? אולי זה הופך אתכם למרתוניסטים טובים יותר

  מחקרים שבוצעו בעבר הוכיחו שדווקא מי שהיה נוקשה יותר נהנה מריצה יעילה יותר ובכך חסך אנרגיה ורץ מהר…

  קרא עוד
 • התחרויות חוזרות: נקבעו תאריכים חדשים לג'ירו ד'איטליה והוואלטה א'אספניה

  עונת המרוצים מתוכננת להתחדש ב-1 באוגוסט עם ה"סטראדה ביאנקי" באיטליה ובאוקטובר שני הגראנד-טורים של איטליה וספרד יתנגשו אחד…

  קרא עוד
 • גיא כהן שוחה בתעלת למאנש

  דעות || החזירו לשחייני המים הפתוחים את הים! עכשיו

  שחיין המרתון במים הפתוחים, גיא כהן, מתרעם על ההחלטה לא לאפשר עדיין לחזור לשחייה בים ויש לו דעה…

  קרא עוד
 • אסטרטגיית היציאה לרצים: תכנית אימונים לחודש הראשון שלאחר פגרת הקורונה

  את החזרה לריצה כדאי לעשות באופן מדורג, אז המאמן ואלוף ישראל לשעבר במרתון יאיר קרני, הכין לכם תכנית…

  קרא עוד
 • אילו פעילויות משפרות את התפקודים הניהוליים של ספורטאים צעירים?

  ספורטאים בכלל וטריאתלטים צעירים בפרט ייהנו מכישורי חשיבה בדמות יכולות ארגון, תכנון וגמישות מחשבתית כדי למקסם את כישוריהם.…

  קרא עוד
 • האם ניתן לרוץ עם מסכה?

  אנחנו חיים ב"עידן הקורונה" ויש הוראה מחייבת כאמור, להתנייד מחוץ לבתים עם מסכה על הפנים וזה כולל גם…

  קרא עוד
 • מעבדות לחירות: מדינת ישראל, שחררי את הספורט שלנו. עכשיו

  אסטרטגיית היציאה המפורסמת כבר נתפרת בימים אלו, אז בהנחה שהגבלות התנועה יישארו איתנו עוד הרבה זמן, קשה לחיות…

  קרא עוד
 • 8 "מטרות קורונה" לרץ החובב שמרגיש בחל"ת מהריצה

  העולם עצר מלכת וגם אתם מורידים הילוך כיוון שאתם מרגישים שבלי מרוץ מטרה, בלי יעד, אין טעם להשתגע…

  קרא עוד
 • 5 מנטרות שירימו אתכם ויעזרו לכם לסיים אימונים ומרוצים

  מה הם המנטרות שיעזרו לכם לסיים מרוץ או אימון קשה וארוך? הנה מבחר מנטרות שיעצימו אתכם, ימלאו אתכם…

  קרא עוד
 • פרויקט "מצילים חיים" בשוונג || "ניתן להפחית את הסיכון של ספורטאים למות ב-90%"

  איך מונעים את הטרגדיה הבאה? לפי קרדיולוג הספורט ד"ר דן הדס, יש לקרוא נכון יותר את הבדיקות פשוטות…

  קרא עוד
 • מה כואב לכם? כך תקטינו את הסיכוי לפציעה

  מה הן הפציעות הנפוצות ביותר אצל רצים, מה הסימפטומים שלהם וכיצד ניתן לטפל בהם

  קרא עוד
 • 5 דברים שבהם שונה מרתון ירושלים ממרתונים אחרים

  הנה חמישה דברים שעושים את ההבדל בין מרתון ירושלים לשני המרתונים הגדולים האחרים בישראל

  קרא עוד
 • תזונה למרחקים ארוכים: מה אוכלים לפני ואחרי מרתון מלא?

  דיאטנית הספורט יעל רותם עם כל הדגשים שבוע לקראת הזינוק, ביום המרתון וגם כיצד להתאושש תזונתית לאחר שסיימתם…

  קרא עוד
 • סקס לפני תחרות: מי אמר שלא כדאי?

  מסתבר שהתאוריה הישנה שאומרת שלא כדאי כבר לא הכי רלוונטית. יחסי מין יכולים לעזור, גם לגברים וגם לנשים…

  קרא עוד
 • שרון לין: "תפסיקו להגיד 'אני עצלן', 'למה לא קמתי לאימון' או 'אני שמנה'"

  למלים שאתם מוצאים מהפה קיימת משמעות גדולה ולפעמים אף מכרעת. ראיון מרתק עם שרון לין שחושף בפנינו שפה…

  קרא עוד
 • שלשה בישראמן: "לפני שדימה נהרג הוא ביקש ממני לרוץ אתו מרתון"

  ייבגני קלישר מעולם לא תכנן לרוץ יותר מ-10 קילומטרים, אבל אחרי שאחיו דימה נהרג בתאונת רכיבה באימונים לישראמן…

  קרא עוד
 • רוצים לרוץ טוב יותר? כדאי לכם לשחות חתירה

  אחד הסודות של הרצים הטובים בעולם הוא שחיית חתירה - כך גם אתם יכולים להשתפר

  קרא עוד
 • מרתון עולמי || בואו להכיר את מרתון ונקובר

  הפעם אילן זיסר מתאר את כל מה שאתם צריכים לדעת על מרתון ונקובר, שבו מסיימים כל שנה 4,000…

  קרא עוד
 • מרתון עולמי || בואו להכיר את מרתון רג'יו אמיליה שבאיטליה

  תתפלאו לדעת, אבל יש יותר מ-1,000 מרתונים בעולם וזו סיבה מספיק טובה להכיר אותם ועל הדרך אולי אפילו…

  קרא עוד
 • רועי זוארץ ואנטונינה רזניקוב ניצחו במקצה האולימפי בטריאתלון אילת

  האילתים בלטו במקצה האולימפי של טריאתלון אילת, במסגרתו נערכה גם אליפות ישראל לנוער ולקבוצות הגיל. איליי כאסקי ואביב…

  קרא עוד
 • 6 טעויות אכילה שאתם עושים לאחר הריצה

  לא מספיק רק לרוץ כדי לשמור על המשקל ומתאמנים רבים מופתעים לגלות את זה במוקדם או מאוחר. למה…

  קרא עוד
 • האם בשנה הבאה נראה רוכב ישראלי בטור דה פראנס?

  קבוצת האופניים הישראלית השתלטה על קבוצת קטושה-אלפסין וקיבלה את הרישיון שלה להתחרות כאחת מ-18 הקבוצות הגדולות בעולם בשלוש…

  קרא עוד
 • האיירונמן הראשון שלי: "בתחרות בהמבורג עברתי חוויה שאזכור לכל החיים"

  אמיר אלפיה תכנן לעשות את תחרות איש הברזל הראשונה שלו בפרנקפורט, אך עקב פציעה התחרה לפני ימים אחדים…

  קרא עוד
 • גבולות הריצה: האם לידיעה מהו מרחק הריצה יש השפעה על מהלך הריצה?

  איך קורה שכאשר מתכננים ריצת 10 ק"מ, כבר בקילומטר ה-6 מתחילים לחשוב על הסיום והריצה הופכת לקשה יותר?…

  קרא עוד
 • הזינוק לאולימפיאדה: מה הטריאתלטים המקצוענים צריכים לעשות כדי להגיע למשחקים האולימפיים

  טריאתלטים מקצוענים מחשבים במהלך השנתיים שלפני המשחקים האולימפיים את הניקוד האולימפי שלהם ונעים במרץ על פני הגלובוס להשיג…

  קרא עוד
 • הטעויות שאתם עושים כשאתם קונים נעלי ריצה

  5 הטעויות הקריטיות שעלולות להוביל אתכם לקנייה מאכזבת ושאולי גם תגרום לכם לפציעה לא רצויה

  קרא עוד
 • "הג'ירו ד'איטליה יחזור לישראל ובתכנון גם הטור דה-פראנס"

  כך טוען דניאל בנעים שהפיק בפועל עבור המיליארדר סילבן אדמס את הג'ירו ד'איטליה בישראל לפני שנה. האם הדבר…

  קרא עוד
 • אבישג טורק: "אין שום דבר שבן אדם חולם עליו והוא לא יכול לעשות"

  לאחר שצלחה את תעלת למאנש ואת משחה קטלינה יוצאת אבישג טורק להרפתקה חדשה בניו יורק על מנת להשתתף…

  קרא עוד
 • שחר שגיב בטריאתלון ראשון לציון

  שחר שגיב: "אני מאוד מאוכזב, אבל אני צריך להתאושש ולהתרכז לאליפות אירופה בהולנד"

  בשיחה עם שוונג מספר הטריאתלט הבכיר של ישראל על המכה שקיבל בזמן השחייה ומה הרגיש עד שהחליט לא…

  קרא עוד
 • היכן תמצאו מקורות טובים למגנזיום?

  מגנזיום הוא אחד המינרלים החשובים בגופנו והוא משתתף ביותר מ-300 תהליכים בגוף, מה הסיבות לחסר שלו והיכן תמצאו…

  קרא עוד
 • דיקור יבש לרצים – מה זה ואיך זה יכול לעזור לכם?

  נפצעתם בזמן הריצה, הרכיבה או השחייה? הפיזיותרפיסט עופר צחר מנתח ומסביר מהו דיקור יבש והאם הוא יכול לסייע…

  קרא עוד
 • כיצד בדיקת צח"מ קובעת מה פוטנציאל הסבולת שלכם?

  יש קשר הדוק בין המאמץ אותו אתם משקיעים בפעילות סבולת לצריכת החמצן שלכם. בראיון עמו מסביר ד"ר יוני…

  קרא עוד
 • 10 מסלולי הריצה היפים והנכונים בישראל

  קבלו את עשרת מסלולי הריצה היפים והנכונים מאילת ועד ראש הנקרה. אז איפה הכי כדאי לרוץ?

  קרא עוד
 • פרויקט "מצילים חיים" בשוונג || איך תפחיתו את הסיכון לאירוע לב בפעילות גופנית?

  ראיון עם ד"ר יוני ירום שמסביר שגם אם ב-99 מתוך 100 מקרים אירועי לב מתרחשים דווקא במנוחה ולא…

  קרא עוד
 • אב השנה: רץ מרתון עם 5 תינוקות בעגלה

  מה גרם לצ'אד קמפל מארה"ב לרוץ עם חמישה תינוקות בעגלה ולהוסיף מייל נוסף לסיום? סיפור ריצה מרתק

  קרא עוד
 • כיצד ספורטאים יכולים להפחית את הסיכון לפציעה?

  עם כל הכבוד ליכולת ולכישרון הספורטיבי, פציעת ספורט היא הבעיה הראשונה של כל מי שהינו ספורטאי מקצועי או…

  קרא עוד
 • שאלת השבוע: גברים, אתם רצים עם תחתונים מתחת לטייץ?

  גברים היום תורכם! איך אתם רצים? עם תחתונים או בלי?

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדוע אתם נפצעים דווקא לפני המרתון שלכם?

  איך זה שדווקא בחודש שלפני המרתון רצים ורצות מדווחים על פציעות במהלך האימונים יותר מאשר בכל נקודת זמן…

  קרא עוד
 • זינוק לתחרות איש ברזל

  בדקו את עצמכם: כך תדעו שביצעתם את תחרות איש הברזל שלכם בצורה נכונה

  התאמנתם קשה, השקעתם המון, אבל כדי לעבור את התחרות המפרכת הזו צריך למצוא את כל הגורמים שיקלו עלינו…

  קרא עוד
 • דדי שושן רוכב בישראמן 2019

  רוח הישראמן: "לפני שאתה ספורטאי אתה צריך להיות קודם כל בן אדם"

  מה אתם הייתם עושים אם הייתם רואים רוכב מתרסק ונפצע או נתקע בגלל בעיה טכנית? לדדי שושן ואוהד…

  קרא עוד
 • 25 תמונות מטורפות של ישראמן 2019

  המרחבים האינסופיים, המאמץ האנושי, היכולת הבלתי רגילה והאושר הרגעי, כל אלו נקלטו בעדשת המצלמה - בואו להיסחף עמנו

  קרא עוד
 • תכנית אימונים ל-10 ק"מ לקראת מרתון סמסונג ת"א

  החלטתם להגשים חלום ולהשתתף במרוץ? הנה תכנית אימונים מיוחדת של GARMIN והמאמן גווין קנינג לקראת מקצה ה-10 ק"מ…

  קרא עוד
 • מדוע חשוב לרצים לדעת מהו סף חומצת החלב שלהם?

  ד"ר יוני ירום מבעלי מדיקס, מרכז לרפואת ספורט, מסביר בראיון על תהליך הבדיקה, מה התוצאות המתקבלות ממנה וכיצד…

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדריך תזונה למרתון מלא

  התזונה במסגרת מרתון מלא היא חלק בלתי נפרד וחשוב מההכנה הסופית ליום הזינוק. אז איך מתכוננים בימים שלפני…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם זיו שילון שנפצע אנושות בעזה וסיים תחרות איש ברזל

  הפודקאסט של שוונג מארח את זיו שילון שנפצע אנושות ברצועת עזה ואיבד את ידו השמאלית ונפגע קשה בידו…

  קרא עוד
 • 18 המרוצים הקשוחים ביותר בעולם שאתם לא מכירים

  ממסעות של חודש באלסקה, דרך המדבריות של הסהרה, הרי הרוקי והאלפים, ספרטה ועד לחצר ביתו של האיש שמומחה…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם השחיין גיא כהן שצלח את תעלת למאנש

  הפודקאסט החדש של שוונג מארח הפעם את שחיין המים הפתוחים גיא כהן שצלח הקיץ את תעלת למאנש וכך…

  קרא עוד
 • יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • מהי בדיקת ארגומטריה לספורטאים?

  מהי בדיקת לב במאמץ ומה התוצאות שלה אומרות על הלב שלכם? ד"ר יוני ירום מסביר בראיון על תהליך…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם הטריאתלט שחר שגיב ואביו הרץ האולימפי שמי שגיב

  הפודקאסט החדש של שוונג עם הדמויות המסקרנות והמרתקות ביותר בספורט הסבולת בישראל. שמעו את זה...

  קרא עוד
 • האם השחייה בריאה לכם?

  חוץ מזה שהיא מומלצת כפעילות גופנית באופן כללי, כדאי מאוד לספורטאים בענפים אחרים להכניס אותה לתכנית האימונים, שלא…

  קרא עוד
 • האם כדאי לכם לצרוך ג'ל אנרגיה?

  מהו ג'ל אנרגיה, למי הוא מתאים ולמי פחות ומה הם הג'לים שהוסיפו להם חומצות אמינו? התזונאי חן שרייבר…

  קרא עוד
 • 6 מזונות שיעזרו לכם להתאושש לאחר אימון

  תזונה לאחר אימון חשובה לא פחות מהאימון עצמו, אז אספנו לכם שישה מזונות מצוינים שיעזרו לכם להתאושש מהר…

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • האם בריצה צריך להגדיל את אורך הצעד ואת התדירות?

  בניסיונות לשפר את סגנון הריצה שלכם, נבדוק הפעם האם חשוב לנסות ולשפר את הצעד בזמן הריצה והאם יש…

  קרא עוד
 • על ספת הפסיכולוג: מדוע אתם רצים בכלל?

  ייתכן שכושר גופני או ירידה במשקל היו המוטיבציות הראשוניות לריצה, אך למי שהפך זאת לחלק מאורח חייו, מסביר…

  קרא עוד
 • 8 סיבות מבוססות מדע מדוע חשוב לרוץ או לבצע פעילות גופנית

  כולנו מודעים לכך שריצה ופעילות גופנית טובה לבריאות, אך האם ידעתם על סגולות הריפוי של אימון גופני באופן…

  קרא עוד
 • בן לקום שחיין צרפתי שמנסה לצלוח את האוקיאנוס השקט

  יחצה בשחייה את האוקיינוס השקט למרחק של כ-9,000 ק"מ

  בן לקום הצרפתי, ינסה להיות האדם הראשון שיחצה את האוקיינוס בשחייה מיפן ועד לסן פרנסיסקו, בזמן של שישה…

  קרא עוד
 • מהם 100 המזונות המזינים ביותר לספורטאים?

  האם קיים מזון אחד בודד המכיל את כל מה שגופנו צריך? קבוצת מדענים בדקה 1,000 מזונות שונים והרכיבה…

  קרא עוד
 • גלגל חמישי: מרוצי האופניים הגדולים בעולם שאתם חייבים להכיר

  מרוצי האופניים הוותיקים בעולם החלו כבר בסוף המאה ה-19 וכיום יש מאות מרוצים יומיים או רב-יומיים בכל העולם,…

  קרא עוד
 • מתי מחליפים נעלי ריצה?

  מתי באמת אתם צריכים להחליף נעלי ריצה?

  מדובר אולי בשאלה הכי מסתורית בעולם הריצה, אז איך בכל זאת תדעו מתי הגיע הזמן להחליף את הנעליים?…

  קרא עוד
 • איך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם?

  הרבה אנשים שואלים את עצמם אם צריך לנחות על העקב או על אמצע כף הרגל, אבל מה שיותר…

  קרא עוד
 • איירונמן ווילס

  מהם 11 הטריאתלונים הקשים בעולם למרחק איש ברזל?

  אתר האינטרנט 220triathlon דירג את המסלולים הקשוחים בעולם לפי קטגוריות שונות כמו אחוז הפורשים, טיפוס מצטבר, זמן ממוצע…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • איש רץ בחיק הטבע

  10 חוקי ברזל בריצה

  אימונים נכונים יעזרו לכם להגשים את החלומות שלכם בריצה, אבל על מנת להגיע אליהם חשוב לאמץ ולהפנים מספר…

  קרא עוד
 • רשמית: הרוכב הישראלי גיא ניב מסייקלינג אקדמי פרש סופית מהג'ירו ד'איטליה

  הרוכב גיא ניב פרש בדקות אלו סופית מהג'ירו ד'איטליה, לאחר שבלילה החולף חש ברע והתלונן על חום, כאבי…

  קרא עוד
 • לקראת הג'ירו ד'איטליה: "הרוכבים מאומנים לקחת את עצמם לקצה פיזיולוגית ומנטלית"

  הצצה נדירה וראיון בלעדי בשוונג עם רופאת הספורט והפסיכולוגית של קבוצת הפרו טור "סייקלינג אקדמי" לקראת ג'ירו ד'איטליה…

  קרא עוד
 • בניית הולודרום הראשון בישראל

  בוולודרום החדש תרכבו ללא בלמים ועם הילוך אחד בלבד

  הוולודרום האולימפי הראשון בישראל יהיה מוכן בעוד מספר חודשים, אז יצאנו לבדוק מה בדיוק יהיה שם? למי המתקן…

  קרא עוד
 • שוונג פודקאסט || תכנון ריצה ל-10 ק"מ עם התייחסות לתוואי משתנה

  האם ההתרגשות משפיעה על הדופק בריצה בתחרות ומהם מקורות האנרגיה שלנו בריצה? התזונאית והפיזיולוגית של המאמץ יפית גלילי…

  קרא עוד
 • סיפור דרך: ניתוח המסלול של המרתון המלא בירושלים

  איפה רצים? מה רואים? למה כל כך חשוב להכיר את המסלול הזה מראש והכי חשוב מתי פוגשים את…

  קרא עוד
 • גביע הים האדום בשחייה במים פתוחים

  רוצים להימנע מלחץ כרוני ודיכאון? תתחילו לשחות

  הרבה אנשים אוהבים לשחות, אבל לא כולם מבינים עד כמה גדולה התרומה שלה למוח בזכות האנדרופינים וגם בזכות…

  קרא עוד
 • איך זה שאתם עדיין לא התחלתם לרוץ?

  מספר הרצים בארץ רק עולה, אבל כנראה שיש יותר אנשים שרוצים לעשות את זה אבל מוצאים סיבות טובות…

  קרא עוד
 • מיתוסים על התאוששות שחייבים לנפץ

  סביב הפגרה נרקמים מיתוסים רבים שהגיע הזמן לנפץ, אז בקשנו מהמאמן גלעד קראוז שינפץ לנו אותן אחת אחת…

  קרא עוד
 • איך אומרים לרכב או לרכוב?

  מה נכון להגיד ומה טעות? האם לרכב היא הצורה הנכונה או דווקא לרכוב? הנה הפתרון של האקדמיה ללשון…

  קרא עוד
 • כל מה שרציתם לדעת על הג'ירו בישראל ולא היה לכם את מי לשאול

  לקראת האירוח ההיסטורי של הג'ירו ד'איטליה בישראל ראיינו את מפיק המרוץ בארץ, אז באיזה רחובות תוכלו לראות את…

  קרא עוד
 • משהו קטן וטוב: 3 חטיפים קטנים ובריאותיים לאחר אימון גדול

  הם קטנים, טעימים ומלאי אנרגיה. שלושה מתכונים מעוררי תיאבון לכדורי אנרגיה קטנטנים שיתאים לכם בול אחרי אימון להחזרת…

  קרא עוד
 • 15 טיפוסים נוראיים לרוץ איתם

  בטוח יצא לכם לרוץ בחברתם לא פעם וחלקם אפילו לא יודעים שהם כאלו, אז ריכזנו את הטיפוסים האקסטרווגנטיים…

  קרא עוד
 • "רצתי 250 ק"מ במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה והצבתי לעצמי גבולות חדשים"

  מדבר, חול וחום אימים חיכו לאולטראיסט תומר סימונוב, שהשתתף במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה למרחק של 250 ק"מ בשבעה…

  קרא עוד
 • הדבר הגדול הבא: אימון הריצה הבא שלכם יתקיים ב…חו"ל

  מחנות אימונים בחו"ל זה הדבר הגדול הבא שכובש את עולם הריצה בישראל, לאחר שאתיופיה, בולגריה וצרפת הפכו למתחמי…

  קרא עוד
 • 4 סיבות מצוינות שבגללן כדאי לרצים לשחות

  הרבה מאוד רצים אוהבים לבצע אימונים משלימים, אבל במקרים רבים השחייה תמיד עולה כאופציה טובה. מה הופך אותה…

  קרא עוד
 • הרץ שנפצע לאחר שהותקף על ידי נץ

  את הריצה הזו לא ישכח לעולם אנדי לוולין, שנחבל באופן חמור על ידי נץ ששרט את קרקפת ראשו…

  קרא עוד
 • איך מתמודדים עם משברים במהלך מרוץ?

  זה אף פעם לא בתכנון, אבל לפעמים אין ברירה ואנחנו חייבים לבצע "אתחול" מחשבתי כתוצאה ממשבר במרוץ. אז…

  קרא עוד
 • 10 רוכבים שכדאי לשים לב אליהם בטור דה פראנס השנה

  כריס פרום, ריצ'י פורט, רומיין ברדט ועוד שבעה רוכבים עצמתיים שכדאי לשים לב אליהם החל מיום שבת

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • רוצים לשפר תוצאות בריצה? אולי כדאי שתתחילו לשחות

  מאמן השחייה אורי סלע מסביר, שעל מנת לשפר את התוצאות שלכם בריצה, מומלץ מאוד לשלב ענפי ספורט "מאריכי…

  קרא עוד
 • למה יש כאבי צד בריצה ואיך מפסיקים את זה?

  רוב הרצים חווים כאבי צד, בעיקר בתחילת דרכם. בדרך כלל הם עוברים ככל שמתרגלים לריצה, אבל ניתן גם…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מדוע ההדרגתיות בריצה כל כך חשובה?

  כאשר מדלגים על שלבים ומגדילים יותר מדי את מרחקי הריצה בין שבוע לשבוע או בין חודש לחודש, אתם…

  קרא עוד
 • כיצד תהפכו את הריצה לחלק מהחיים שלכם?

  ההחלטה להתחיל ולעסוק בפעילות גופנית היא החשובה ביותר, אבל כדי להפוך את זה לתחביב אהוב ולשמור עליו צריך…

  קרא עוד
 • איך קושרים נעלי ריצה נכון ונמנעים משלפוחיות?

  זו אולי נראית הפעולה היומיומית הפשוטה ביותר, אבל לקשירה נכונה של נעלי הריצה שלכם יש השפעה על התנועה,…

  קרא עוד
 • כיצד אימוני כוח תורמים לשיפור ריצה למרחקים ארוכים?

  במחקר שהתפרסם עולה כי אימון כוח תורם לשיפור יכולת הריצה למרחקים ארוכים. אז איך אתם יכולים להשפיע על…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • איך לחזק את הגוף לריצה בעליות?

  אימוני עליות מחזקים מאוד ומשפרים אותנו כרצים. אם עליות גורמות לכם לכאבים, כדאי שתלמדו את 6 התרגילים כאן,…

  קרא עוד
 • משקפת שחייה

  איך מתאימים משקפת שחייה?

  עומדים לקנות משקפת שחייה חדשה? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת כדי שההתאמה תהיה מושלמת. כנסו וצפו

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  10 דברים שאסור לשכוח לפני שיוצאים לתחרות

  לא בכל יום אנחנו משתתפים במרוץ, אבל כשזה קורה כדאי שנהיה ערוכים בצורה הטובה ביותר. הנה הדברים החשובים…

  קרא עוד
 • מהו סף חומצת חלב ואיך הוא עוזר להשתפר בריצה?

  שמעתם עליה רבות אך יתכן שלא תמיד הבנתם את תפקידה, לאחר שתקראו ותבינו את חשיבותה תדעו מדוע אתם…

  קרא עוד
 • לא מריח טוב: כיצד מתמודדים עם פוּקים במהלך ריצה או פעילות גופנית?

  גם אם לא נעים לדבר על פוקים, חייבים לשים את זה על השולחן ולהבין את התופעה. יש לדבר…

  קרא עוד
 • צ פ ו || אחוות רצים: המרתוניסט שהגיע מעולף ומותש לקו הסיום במרתון לונדון

  הנסיך וויליאם והנסיך הארי צפו בו כאשר הוא מדדה אל עבר קו הסיום נתמך משני צדדיו - הצד…

  קרא עוד
 • מחקר חדש: שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות לחיים

  אז כמה שעות כבר הוספתם לחיים בזכות הריצה? מחקר חדש קובע שכל שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות…

  קרא עוד
 • איך תתאמנו לקראת טריאתלון אולימפי ראשון?

  אם יש לכם כושר ריצה והחלטתם שאתם רוצים להתנסות גם בטריאתלון, זה בהחלט אפשרי. כמה צריך להתאמן? איך?…

  קרא עוד
 • פציעות ספורט: נכון או לא נכון? מיתוסים מעולם הריצה

  בשנים האחרונות הפכה הריצה לתחביב אופנתי בקרב נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד. עם העלייה בפופולריות החלו להשתרש בתודעה…

  קרא עוד
 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • ילד רץ

  עד כמה בריא לילד לרוץ מרתון?

  הביטו על קו הזינוק בפעם הבאה ותראו שיש בו יותר ויותר ילדים ונערים שרצים למרחקים של 10 ק"מ,…

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך וגדל ואם…

  קרא עוד
 • שחייה במים פתוחים

  6 מיתוסים על שחייה של טריאתלטים

  למה לא כדאי להסתפק בסגנון אחד באימונים? למה לא צריך להזניח את עבודת הרגליים והאם דווקא טריאתלטים צריכים…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  איך נולדה תחרות האיירונמן הראשונה בעולם?

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • כדת וכדין: מדוע ריצה היא דת לכל דבר?

  תתפלאו, אבל יש בה רבנים, מקומות קדושים ואפילו תורה שבעל פה... הנה 10 השוואות מעניינות בין המאפיינים של…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • סף חומצת חלב: מה עושים כשהרגליים לא יכולות לרוץ יותר?

  כשקורה לכם דבר כזה, כנראה שחומצות החלב "השתלטו" לכם על הגוף. החדשות הטובות הן שאפשר לשלוט בזה, לשפר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות