שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

אופניים ג'ירו ד'איטליה 2020

חדשות השבוע מעולם הרכיבה

לאנס ארמסטרונג מתכוונן להשתתף בקלאסיקות האביב והארדנים כדי להתכונן לקטע הקשה על האבנים המשתלבות הצפוי בטור דה פראנס. סאקסו בנק מפסיקה לתת חסות לקבוצה הדנית, האחים דייויס חותמים בקבוצת אסטנה וחוזה רוחאנו מצהיר שהוא המטפס ה-3 בעולם


לאנס ארמסטרונג מתכוונן להשתתף בקלאסיקות האביב והארדנים כדי להתכונן לקטע הקשה על האבנים המשתלבות הצפוי בטור דה פראנס. סאקסו בנק מפסיקה לתת חסות לקבוצה הדנית, האחים דייויס חותמים בקבוצת אסטנה וחוזה רוחאנו מצהיר שהוא המטפס ה-3 בעולם

מאת:אייבי גילת


ארמסטרונג שהודיע לא מכבר שהשתתף במרוץ האמסטל גולד, הודיע גם שיטול חלק גם בטור דה פלנדרס, ובמרוץ הוותיק ליאז'-באסטון-ליאז'. המוטיבציה של ארמסטרונג לרכב את הטור דה פלאנדרס היא גבוהה במיוחד משום שהקטע ה-3 בטור דה פרנס הקרוב בן ה-207 ק"מ המתחיל מואנזה בבלגיה ומסתיים בארנבורג בצרפת יש קטעי אבנים משולבות רבים. זו הפעם הראשונה מאז 2004 שקטעי אבנים משולבות חוזרות לטור.

בסך הכול מדובר ב-7 סקטורים של אבנים משולבות באורך כולל של 13 ק"מ כאשר הקטע האחרון מגיע 10 ק"מ לפני קו הסיום. הרגע הקשה ביותר הוא ממש לפני הכניסה לאזור האבנים המשתלבות כאשר כל רוכב נלחם על המיקום שלו והסכנה גדולה ביותר. בפעם האחרונה בטור של 2004 שארמסטרונג רכב על האבנים המשתלבות היה לצידו "הסגן הנאמן" ג'ורג' הינקאפי, "הוא הוביל אותי, ועתה יעמדו לצידי רוכבים מנוסים אחרים," אמר ארמסטרונג בראיון לרשת הטלוויזיה ההולנדית NOS.

ארמסטרונג השתתף בקריירה שלו 3 פעמים בטור דה פלנדרס (בשנים 1995, 1996 ו – 2005). בפעמיים האחרונות הוא סיים במקום ה- 28 המכובד. במרוץ הקלאסי ליאז'-באסטון-ליאז' ארמסטרונג השתתף 5 פעמים (בשנים 1994, 1995, 1996, 2002 ו -2003). בשנים 1994 ו – 1996 הוא סיים על הפודיום במקום ה- 2.

סאקסו בנק מפסיקה לתת חסות לקבוצה הדנית
קבוצת סקסו בנק מחפשת ספונסר חדש אחרי שהחוזה עם נותן החסות בנק 'סאקסו' יפוג בתום העונה הנוכחית. במסיבת עיתונאים הכריז ביארן ריס מנהל הקבוצה על תום היחסים עם נותנת החסות, "נהנינו משנתיים וחצי נפלאות של שותפות עם סאקסו בנק, אפשר להסתכל אחורה על תקופה של תוצאות יוצאות מהכלל והצלחות משותפות. נמשיך העונה לעבוד עם סאקסו בנק, כאשר יש לנו ציפיות גבוהות משנת 2010".

החיפוש אחרי ספונסר חדש החל וריס אומר, "יש לנו את אחת הקבוצות החזקות בעולם הכוללת כמה מהרוכבים הגדולים בענף. הניסיון שצברנו בשנתיים האחרונות יעזור לנו להתגבר על האתגר הזה". למרות ההופעה המוצלחת של האחים פרנק ואנדי שלק בטור דה פרנס 2009 והמקום השני על הפודיום של אנדי שלק הודה ביארן ריס בחודש שעבר שעקב קשיים פיננסיים בשנת 2010 תוכל הקבוצה להשתתף במספר קטן יותר של מרוצים מהמתוכנן. כאשר קוראים בין השורות קשה שלא להתעלם מהעובדה הפשוטה, שלאחת הקבוצות החזקות והמוצלחות בפלוטון המקצועני אין כיום גב כלכלי, והיא מחפשת נואשות אחרי ספונסר, דבר שיגרום מן הסתם להרבה מאוד אי שקט במערכת ואף יפגע ברוכבים.    

האחים דייויס חותמים בקבוצת אסטנה
קבוצת אסטנה ממשיכה במסע הרכש המסיבי וצרפה לשורותיה את שני האחים אלן וסקוט דייויס. סקוט דייויס האח המבוגר יותר רכב בזמנו בקבוצות קולומביה, ובטי – מובייל. סקוט היה חבר בקבוצה אוסטרלית שזכתה באליפות העולם ברדיפה קבוצתית לגילאי נוער ב- 1997. אחיו אלן דייויס הוא ספרינטר מצטיין מקבוצת קוויק סטפ הבלגית ששחררה אותו בשל מחסור במזומנים בתקציב השנתי, למרות שהיה לו חוזה איתה לעוד שנה. ברשימת הישגיו המרשימים של אלן דייויס ניתן למצוא בין היתר, מקום 2 במילאן סן רמו 2007, ובעונה שעברה 2009 הוא ניצח את הטור דאון אנדר באוסטרליה.
 
חוזה רוחאנו מצהיר שהוא המטפס ה-3 בעולם 
הרוכב הונצואלי בן ה-27 חוזה רוחנו מצהיר שהשנה עם קבוצתו החדשה ISD-Neri הוא מתכוון להשתתף בג'ירו, ואף לעמוד על הפודיום. מובן שהצהרות כאלה נשמעו כבר בעבר מפיו של רוחאנו. אחרי שהגיע בג'ירו של 2005 למקום ה-3 רוחאנו נדד בקבוצות שונות ביניהן: קוויק סטפ וקייז ד'פרנייה אבל לא מיצה את עצמו. בשנה שעברה הוא חזר לעצמו כאשר הפך לזר הראשון שניצח את הטור של קולומביה מאז 1957.

בראיון שהתפרסם בעיתון בוונצואלה Entorno Inteligente מצהיר רוחאנו, "אינני יכול להתחרות בג'ירו רק כדי להשתתף. אלחם על אחד משלושת המקומות הראשונים. אני רוכב הרבה יותר בוגר כיום, אני יודע מה אני צריך לעשות והנקודה המרכזית היא שקבוצתי מקבלת את העובדה שההכנה שלי לג'ירו תהיה זהה לזו של שנת 2005".


חוזה רוחאנו / צילום: Fanny Schertzer


ב-2005 ההכנה לג'ירו כללה השתתפות בטור של טצ'ירה ושל לנקווי.
2 המרוצים הללו נכללים בתוכנית של רוחאנו ל-2010. "אני צריך להיות מאוד זהיר בטור של טצ'ירה. התוכנית שלי היא לנצח אבל אסור לי לקחת שום סיכונים. אני חייב להיכנס לקצב של התחרויות כדי להיות מוכן לאירופה. השנה התוכנית תהיה אפילו טובה מזו של 2005". כאשר רוחאנו נשאל מדוע הוא חושב שהוא יכול להתחרות עם הטובים ביותר בג'ירו? הוא ענה, "כרגע אני מחשיב את עצמי למטפס השלישי הטוב בעולם אחרי המטפסים הספרדים אלברטו קונטדור ויואכים רודריגז. אינני חושב שלאנס ארמסטרונג ואנדי שלק הם מטפסים טבעיים. מובן שהם טובים בהרים, אבל אין להם את היכולות של מטפסים טהורים." לצאת בהצהרות תמיד קל אבל יש רוכבים המשתמשים במדיה כחלק מההכנה המנטאלית שלהם לתחרויות.

פרנק שלק: "סקסו בנק תהיה קבוצה חזקה יותר למרות העזיבות"
אחרי שסבל מניתוח קל וחורף קשה באירופה נאלץ פרנק שלק להוריד את קצב האימונים. "מאוד לא קל אבל האימונים שאנחנו עורכים בינתיים הם בסדר. כרגע אנחנו רוכבים מדי יום בין 3 ל-4 שעות, מה שחסר באמת הן הרכיבות הארוכות שאותן נשלים במחנה האימונים."
 
ממש לפני חג המולד יצא פרנק יחד עם אחיו אנדי לבילוי האהוב על שניהם דיג. הוא תפס דג קטן בחכה שלפתע עקץ אותו ביד שהתנפחה. התברר שהדג היה רעיל. 10 ימים אחר כך נאלץ פרנק לעבור ניתוח קל ביד. החדשות הטובות הן שפרנק התחתן לאחרונה ועומד להפוך בתחילת חודש מאי לאב. בינתיים בקבוצת סאקסו בנק היו בפגרה שינויים בהרכב: קורל אסל ארבסן עזב לקבוצת סקאי, קרסטן קרון עבר לקבוצת BMC, בעוד שאלכסנדר קולובנב הגיע לקבוצת קאטושה. לעומת אילו שהלכו הגיעו לסאקסו בנק כדי למלא את החורים הרוכבים: ביידן קוק הספרינטר, ריצ'י פורטה, ולוראן דידייה.

פרנק שלק מאמין שמטי ברצ'ל והמטפס המדהים יעקב פוגלסאנג יוכלו לעזור לו במיוחד באירוע החשוב ביותר בטור דה פרנס, "אי אפשר להשוות בין הקבוצה של שנה שעברה לזו המתהווה. אני משוכנע שנהיה מאוד חזקים". כל קאדר של קבוצה עובר שינויים מדי עונה בכל ענף ספורט. מעניין באמת יהיה לראות האם השינויים הפרסונאליים החלישו או חזקו את הקבוצה. אישית אני מאמין שסאקסו בנק מבית היוצר של המנהל ביארן ריס, היא מקום שרוכבים שהיו בשלהי הקריירה שלהם כמו בובי ג'וליש או סטיוארט אוגרייד פרחו לגבהים חדשים. ועם שמות כמו פאביאן "ספרטקוס" קנצ'לרה, יינס וויט, גוסטאב לארסון, וכמובן האחים לבית שלק ועוד רבים וטובים אחרים. אין ספק שטים סאקסו בנק תדבר והרבה במרוצים השנה. 


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

מאמרים נבחרים

 • שביל השרון: 60 ק"מ של ריצה בנופים משכרים

  מחפשים מסלול ירוק וציורי עם תוואי שטח משתנה ובמסדרון אקולוגי מרתק? המסלול החדש הזה שמתחיל בנחל אלכסנדר ומסתיים…

  קרא עוד
 • תכנית אימון למתחילים: מ-0 ל-5 ק"מ ריצה

  רוצים לעשות ביחד את ה"צעד הראשון"? אז בואו נתחיל לאט ובביטחון עם תכנית אימונים בסיסית שתוביל אתכם לריצה…

  קרא עוד
 • מה לעשות במקרה של פציעת פלנטר פצאיטיס?

  מרבית קהילת הרצים והרצות מכירים היטב את המונח דורבן ולא בהקשר של מכרסמים חמודים. הנה מה שצריך לדעת…

  קרא עוד
 • 4 עקרונות לפעילות גופנית לאחר צום

  כיצד חוזרים לפעילות גופנית לאחר צום? הפיזיותרפיסט עופר צחר עם הדגשים לחזרה לשגרת חיים ספורטיביים בייחוד בתקופה מבלבלת…

  קרא עוד
 • עולים במשקל בסגר? 7 דרכים לשלוט במשקל גופינו בתקופת הקורונה

  הסגר כופה על רבים מאיתנו אורח חיים אפילו יותר יושבני מזה שהתרגלנו אליו, ובלי לשים לב קל מאוד…

  קרא עוד
 • אצילות או רוח ספורטיבית? הטריאתלט שריגש את כל העולם

  הקטע הבא יכול להיכלל בפקולטה לפילוסופיה בכל אוניברסיטה בעולם והוא למעשה לא דן בספורט, אלא במשמעות הניצחון לאדם…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע לרצים מתחילים שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • גיא ניב מסכם את הטור: "זה היה אכזרי, אבל נהניתי"

  ראיון עם הרוכב גיא ניב שצלח 3,482 ק"מ מפרכים בטור דה פראנס עם רגעי דרמה, כאב וקושי מהפרינאים…

  קרא עוד
 • לקראת הסגר: מה התקנות החדשות לגבי פעילות ספורטיבית?

  עד איזה מרחק מותר לצאת בזמן הסגר לריצה או הליכה ומה לגבי המסכה? הנה פרוט התקנות החדשות לפני…

  קרא עוד
 • כך תשפרו את מהירות הריצה שלכם

  חלק גדול מהרצים החובבים חולמים לשפר את התוצאות שלהם - כך בדיוק תעשו זאת

  קרא עוד
 • ריצה VS שחייה: איפה שורפים יותר קלוריות ומה היתרונות של כל אחד מהם?

  כל עוד אנו מבצעים פעילות גופנית מצבנו מצוין, אך מה עדיף יותר, לשחות או לרוץ? הפיזיותרפיסט עופר צחר…

  קרא עוד

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות