וואלטה א'מורסיה

A VPN is an essential component of IT security, whether you’re just starting a business or are already up and running. Most business interactions and transactions happen online and VPN
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

מאת:יאיר בן עמי

וואלטה א'מורסיה. מרוץ קטעים קצר ואכזר שהתחיל שלשום (רביעי) ומסתיים בשבת. ארבעה קטעים הררים הכוללים 8 פסגות בקטגוריה 3 ו- 2 פסגות בקטגוריה 1. הקטע הנוסף הוא ביום השני – מרות אישי נגד השעון למרחק 21 ק"מ במסלול מישורי כמעט לחלוטין.
דירוג המרוץ, לפי ההתאחדות הבינלאומית, הוא 2.3. מעליו יש את מרוצי ה- 2.2, 2.1, 2 hc
הדירוג האחרון, ה – "הור קטגורי" (דירוג על) הוא החשוב והיוקרתי ביותר מבין מרוצי הקטעים , לא כולל GT ( שלושת הגראנד טורים, טור,ג'ירו,וואלטה ) המרוצים החד יומיים מדורגים על פי עיקרון זהה אך עם 1 כזיהוי רמת המרוץ. הגבוהה ביותר מבין החד יומיים הוא ה – CDM או WC . אלו 10 מרוצי סבב גביע העולם .
הוואלטה א'מורסיה , מושך אליו תשומת לב רבה יותר ממרוצים כ"פריס ניס" המדורג כ –
HC2(המשודר ביורו ספורט החל מיומו השני, 8 במרץ) או טיראנו אדריאטקו (בעל דירוג זהה)
למה?
משום שעם כל הכבוד לדירוגי ה- )UCI ההתאחדות הבינלאומית של האופניים ), אוהדי האופניים יחפשו את השמות יותר מדירוג רמת המרוץ כפי שנקבע ע"י נכבדי ההתאחדות הבינלאומית.
והשמות המופיעים ברשימת המזנקים לוואלטה א'מורסיה יעוררו עניין גדול בכל רחבי העולם גם אצל מי שלא נוהג לעקוב אחרי מרוצי אופניים כ"פריס ניס" או "טיראנו אדיראטקו" או אפילו ה"ג'ירו ד'איטליה" או ה"וואלטה א'ספניה" .
למה?

הנה רשימת השמות –
-לאנס ארמסטרונג – מנצח הטור דה פראנס בחמש השנים האחרונות.
– יאן אולריך – מנצח הטור דה פראנס בשנת 1997, מקום שני הטור חמש פעמים-שלוש כסגנו של ארמסטרונג
– איבאן מאיו – מקום 6 בטור האחרון,מנצח קטע האלפ' דואז ' (השנה יהיה כמרוץ אישי נגד השעון) בטור דה פראנס האחרון, אחד הרוכבים הבודדים שהצליח לנצח את ארמסטרונג במרוץ אישי נגד השעון ובקטע הררי בשנה אחת,במרוץ אחד ויותר מפעם אחת.
– היימר זובלדיה – מקום חמישי בטור דה פראנס האחרון, רוכב עם מאיו בקבוצה הבאסקית, אסקלטל אוסקדי
– אלחנדרו ולוורדה – בעל מדליית הכסף מאליפות העולם האחרונה, מקום שלישי בוואלטה א'ספניה האחרון, הרוכב הצעיר המבטיח ביותר בדבוקה, בחודש הראשון של עונת 2004 ניצח רשם כבר חמשה ניצחונות בכל תוואי מסלול אפשרי .
האכזבות – רוברטו הראס ( מנצח הוואלטה האחרון,שעזב את קבוצתו של ארמסטרונג ) לא יזנק מכיוון
שקבוצתו, ליברטי סוגוארוס, לא מתייצבת.
אך חסרונו של הראס לא יורגש.
רוב אוהדי האופניים יצפו לקרב, עד טיפת הזיעה האחרונה, בין ארמסטרונג לאולריך וכנראה יתאכזבו לגלות כי השניים באו לקבל תחושת תחרות בהרים ובנג"ש ולא יותר.
אף אחד לא צריך לקבל קשה פרישה של אחד מהם מהמרוץ, עוד, לפני הקטע האחרון שייערך בשבת.
גם למרוץ שנערך בשנה שעברה היו אמורים השניים להתייצב. אולריך לא הגיע אז. ארמסטרונג כן. המנצח של השנה שעברה, חאבייר לורנטה מקבוצת קלמה, יוכל, בעוד שנים רבות, להדליק את הפייפ, ולספר לנכדיו –
"אז, בשנת 2003, היה ארמסטרונג בשיאו ואני הייתי רוכב כמעט אלמוני מחוץ לספרד, אך באותו היום שרפתי את המסלול כמכוניתו של שומאכר על מסלולי הפורמולה 1 . ארמסטרונג קבע תוצאה איטית משלי בשתי שניות ואני שבתי הביתה כמנצח המרוץ וכל הקטגוריות של מלך ההרים,אמיץ והרוכב האגרסיבי ביותר"
המרוץ של מורסיה נחשב לאחד ממרוצי ההכנה הנבחרים של טובי הרוכבים בעולם.
בשנת 1998 סיים מרקו פאנטני ז"ל שלישי ומשם המשיך לניצחון בג'ירו ולאר מכן בטור.
שנה לאחר מכן ניצח פאנטני במורסיה אך משם המשיך לג'ירו בו נכשל בבדיקת הכדוריות האדומות וההמשך הטרגי וסיומו לפני שבועות אחדים.
בשנה שעברה סיים ארמסטרונג במקום ה- 32 בדירוג הכללי הסופי. ברוב הקטעים הוא טייל עם הדבוקה ובקטע האחרון, המרוץ האישי נגד השעון, הוא סיים שני בפיגור של שתי שניות מהמנצח בקטע ובדירוג הכללי הסופי, חבייר לורנטה פסקאל.
קבוצתו של ארמסטרונג הובילה, במורסיה לפני שנה, את ויקטור הוגו פיניה, שניצח במורסיה בשנת 2002. אך לפיני חסרו, בסיום המרוץ, 50 שניות כדי לנצח .
במרות שיחל מחר כדאי לשים לב לאלחנדרו ולוורדה. קבוצתו, קלמה, קיבלה זימון מותנה לטור דה פראנס הקרוב. מותנה בפתירת כל המחלוקות הכספיות בין הקבוצה להתאחדות הבינלאומית. קבוצת "קומנידד ואלנסיה קלמה" לא הפקידה את הערבויות שנדרשה בהתאחדות הבינלאומית ולכן לא אושרה כקבוצת דרג ראשון העונה בדיוק כמו קבוצתו של מריו צ'יפוליני, "דומינה ויקאנצ'ה" שכבר הסדירה את הרוב הגדול של הערבויות וקיבלה זימון לטור הקרוב לאחר שצי'פוליני נעדר ממנו חמש שנים.
בשנה שעברה היה אמור אולריך להתייצב במורסיה במדי קבוצת "קואסט". הקבוצה התייצבה ללא אולריך ובהרכב טלאים שכלל אומנם את אנחל קאסרו (מנצח הוואלטה א'ספניה 2001, אז במדי פסטינה) אך בסיום התברר כי קאסרו מתחיל תקופה קשה ממנה לא יצא עד היום. הוא סיים 59 בדירוג הכללי הסופי של המרות במורסיה. הרוכב הטוב ביותר של הקבוצה במרות היה פרנסיסקו חוזה לארה שמעולם לא ניצח במרוץ בעל דירוג ובהמשך העונה הקבוצה התפוררה לחלוטין, הושעתה ממרוצים, עקב אי תשלום ערבויות ע"י קואסט ורק התערבות חברת ביאנקי הצליח לשקם אתת הקבוצה ולהביא את אולריך אל קו הזינוק של הטור דה פראנס 2003. השנה מתחרה הקבוצה כ"אליסיו ביאנקי" והיא לא תתחרה ב"מורסיה" .
המרוץ ייחל מחר עם קטע באורך 177 ק"מ. הררי עם 4 פסגות. האחרונה 40 ק"מ לסיום ומישור של 25 ק"מ בחלק האחרון של המסלול.
המאיצים יקבלו את התמיכה המרבית מקבוצותיהם כדי לנסות ולהגיע למאוץ המוני.
מקס ואן הסוויק הולנדי מקבוצת הדואר של ארמסטרונג, אריק זאבל הגרמני מקבוצתו של אולריך ויאן סאבורדה הצכי מקבוצת יזכו לתמיכה של הקבוצות בתקווה כי ולוורדה לא ינסה לנצל את הפסגות כדי לנטרל את המאיצים וליצור פער בדירוג הכללי כבר מהקטע הראשון.
הקטע השני, יום רביעי, יהיה 21.3 ק"מ מרוץ אישי נגד השעון מישורי .
ארמסטרונג כבר ניצח השנה במרוץ אישי נגד השעון ב"וואלטה אלגרבה" בנערך בפורטוגל לפני כשלושה שבועות. הוא הקדים את חברו לקבוצה, פלויד לאנדיס, בשנייה אחת. למחרת ניצח לאנדיס בקטע האחרון של המרוץ וגם בדירוג הכללי הסופי של "אלגרבה".
לאנדיס לא מופיע בהרכב של קבוצת הדואר למורסיה.
אבל את עיקר תשומת הלב יקבל אולריך שאולי ינסה להפציץ בקטע כדי ליצור לחץ פסיכולוגי על ארמסטרונג היודע כי, בכל הקשור למרוץ אישי נגד השעון,ביום מוצלח של אולריך הוא יכול רק למזער נזקים ולא יותר.
מעניין יהיה לראות אם ולוורדה מסוגל לשמור על פער סביר מהטובים ביותר והאם מאיו מסוגל להפסיד פחות מ- 2 או 3 שניות לכל ק"מ לשענים כאולריך,ארמסטרונג או חברו לקבוצה זובלדיה שאף הוא צריך למזער נזקים כדי להתמודד עם הטובים ביותר
שלושת הקטעים האחרונים יהיו הררים
קטע 3 156 ק"מ – יום חמישי שייחל בירידה ארוכה ימשך בעלייה ארוכה ויהפוך למתגלגל ב – 40 הק"מ האחרונים. יום קלאסי לרוכבים הרפתקנים מקבוצות המשנה שינסו לנצל את היום שאחרי (הנג"ש) ולפני ה….
קטע 4 169 ק"מ – יום שישי
הקטע יכלול 4 פסגות בקטגוריה 3 וסיום בפסגה בקטגוריה 1.
זה היום שיכריע את המרוץ או ימיין את הדבוקה לרוכבים שיתמודדו על מיקום על הפודיום בסיום או אלו שינסו לגנוב ניצחון בקטע האחרון שייערך למחרת ויהיה…
קטע 5 133 ק"מ – יום שבת (סיום)
אם הדירוג הכלל ברור (הפרש המאפשר למוביל רכיבה הגנתית) יהיה זה קטע נוסף למאיצים או לרוכבי ההרפתקאות. אם ההפרש יכול להיסגר ע" שבירה בעלייה אז יש כזו, כ- 165 ק"מ אורכה, שיכולה ליצור חבורה מובילה שתכלול או שלא את המועמדים לניצחון.
דיווחים יומיים בפורום שוונג ובטור האישי

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: [email protected]

קראתם? השאירו תגובה...

כתבות אחרונות באתר

פודקאסטים מומלצים

אירועים קרובים

טורים

ציטוט השבוע

"אל תוותרו לעולם. הפסד או דחייה הם רק הצעד הראשון בדרך להצלחה". ג'ים ולואנוהטוויטר שלנו

ערוץ הוידאו של שוונג

פרוייקט ישראמן שלי - פרק 3👑"מתי הפעם הראשונה שהשתתפת בישראמן?"
פרוייקט ישראמן שלי - פרק 3👑"מתי הפעם הראשונה שהשתתפת בישראמן?"
02:13
הפודקאסט של שוונג ניהול אקטיבי - פרק 4
הפודקאסט של שוונג ניהול אקטיבי - פרק 4
29:02
הפודקאסט של שוונג ניהול אקטיבי - פרק 3
הפודקאסט של שוונג ניהול אקטיבי - פרק 3
30:20
הפודקאסט של שוונג: סיכום אליפות העולם בשחייה
הפודקאסט של שוונג: סיכום אליפות העולם בשחייה
30:09
הפודקאסט של שוונג: סיכום היום השני באליפות העולם בשחייה
הפודקאסט של שוונג: סיכום היום השני באליפות העולם בשחייה
30:31
איך מתכננים תחרות איש ברזל בחו"ל?
איך מתכננים תחרות איש ברזל בחו"ל?
44:51
"ישראמן שלי": מה הרגשתם כשחציתם את קו הסיום של התחרות?
"ישראמן שלי": מה הרגשתם כשחציתם את קו הסיום של התחרות?
02:12
"ישראמן שלי": מה עולה לכם לראש כשאתם חושבים על ישראמן?
"ישראמן שלי": מה עולה לכם לראש כשאתם חושבים על ישראמן?
01:21
תחזיקו חזק כי זה הולך להעיף אתכם!!! משחה דולפין 🦈אשדוד 2022 🏊‍♂️🏊‍♀️
תחזיקו חזק כי זה הולך להעיף אתכם!!! משחה דולפין 🦈אשדוד 2022 🏊‍♂️🏊‍♀️
02:20
הפודקאסט של שוונג עם ההרבליסט אסף קורן
הפודקאסט של שוונג עם ההרבליסט אסף קורן
41:22
הפודקאסט של שוונג ניהול אקטיבי - פרק 2
הפודקאסט של שוונג ניהול אקטיבי - פרק 2
18:59
<\/iframe>"' data-height='450' data-video_index='12'>
הפודקאסט של שוונג מפרק ומסכם את הג'ירו ד'איטליה
הפודקאסט של שוונג מפרק ומסכם את הג'ירו ד'איטליה
49:44
3 דיאטות טרנדיות לספורטאים שכדאי לכם להכיר
3 דיאטות טרנדיות לספורטאים שכדאי לכם להכיר
57:31
הפודקאסט של שוונג: ניהול אקטיבי – פרק 1
הפודקאסט של שוונג: ניהול אקטיבי – פרק 1
28:02
הפודקאסט של שוונג על פציעות הריצה הכי נפוצות
הפודקאסט של שוונג על פציעות הריצה הכי נפוצות
39:48

רישום לניוזלטר

רוצים לקבל את הניוזלטר של שוונג עם הכתבות הכי מעניינות ישירות למייל?
מלאו בחלון את כתובת המייל ואנחנו נדאג לכל השאר…

שימו לב:
במילוי השדה עם כתובת הדוא"ל שלכם, אתם מסכימים לקבל דיוור מחברת שוונג אירועי ספורט.​ תוכלו להסיר את עצמכם בכל עת ממאגר המידע באמצעות כפתור "הסרה" המצורף לכל הדיוורים שלנו.