ג'ירו: מטאו גוס מנצח קטע 9, וינוקורוב בורוד

בסיכום של הקטע התשיעי בג’ירו אפשר להגיד שהיה צפוי כזריחת השמש. קבוצת בריחה קיבלה אישור יציאה. הדבוקה החזיקה אותה בפער של 2-3 דקות וסגרה את הרוכבים ששרדו ממנה 5 ק"מ לסיום. אבל דיווח כזה יחטא להתרחשות הדרמתית שהייתה בדבוקה. יאיר בן עמי מסכם קטע 9 גשום
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp


בסיכום של הקטע התשיעי בג'ירו אפשר להגיד שהיה צפוי כזריחת השמש. קבוצת בריחה קיבלה אישור יציאה. הדבוקה החזיקה אותה בפער של 2-3 דקות וסגרה את הרוכבים ששרדו ממנה 5 ק"מ לסיום. אבל דיווח כזה יחטא להתרחשות הדרמתית שהייתה בדבוקה. יאיר בן עמי מסכם קטע 9 גשום

מאת:יאיר בן עמי


הגשם ירד כמעט לכל אורך היום ורק לקראת הסיום הפסיק. באותו שלב נאלץ קרלוס ססטרה לעצור להחלפת גלגל בגלל תקר ועד לסיום הוא רדף אחרי הדבוקה. הפעם הוא הפסיד 1:49 דקה ואת הג'ירו הזה הוא יצטרך לעבור בכוונה לנצח בקטע אבל אם מצבו המוראלי דומה לפיזי הוא לא יוכל לעשות את זה.
15 ק"מ לסיום נוצר פער בין הדבוקה לבין חבורה שהובלה על ידי רוכבי אסטנה ויצרה פער של מספר שניות והרבה פאניקה בדבוקה אך לאחר מספר דקות התאחדו הקבוצות. סמוך לקו הסיום נראה וינוקורוב יוצא לקדמת הדבוקה כאילו הוא מתכוון לצאת עם המאיצים למאוץ או לבצע בריחה קטנה שבה ירוויח עוד כמה שניות. בצד השני קאדל אוונס ניסה לצאת לבריחה גם הוא, וינוקורוב נצמד אליו והשניים נהלו קרב קצר עד שנבלעו על ידי המאיצים.


מטאו גוס הבריטי הגיע לג'ירו כאחד המושכים של אנדריי גריפל למאוצים ההמוניים. גריפל סבל, בימים שקדמו לזינוק לג'ירו, מקלקול כיבה, ממנו הוא לא מצליח להתאושש, אבל לקבוצת היי ראוד יש עומק איכותי כה מרשים של מאיצים כמו גוס שהוכיח בניצחון אתמול.

היי ראוד קולומביה היא אחת הקבוצות המרשימות של הדבוקה ובזכות המאיצים שלה היא צוברת יותר ניצחונות מכל קבוצה אחרת. הניצחון של גוס בג'ירו הגיע חצי יממה לאחר שבצד השני של האוקיאנוס ניצח המאיץ הבכיר של הקבוצה, מרק קאבנדיש, בקטע הראשון של המרוץ השני בחשיבותו הנערך כעת- הטור של קליפורניה.

אין זה נדיר שהקבוצה משיגה ניצחונות בשני מרוצים כה חשובים במקביל. הנקודה המעניינת ביותר אתמול הייתה דווקא ההתנהלות של וינוקורוב לקראת הסיום. הקבוצה של וינוקורוב משקיעה מאמצי על במשך כל קטע לכל אורכו. זו התנהלות שתגבה מחיר בשלב מסוים של המרוץ וככל שעוברים הימים נראה כי השלב הזה יקרה ברגע הכי לא נוח, כשוינו יצטרך את הקבוצה לצידו.

מצד שני לקאדל אוונס אין את הקבוצה שיכולה להעניק לו יתרון ובמקרה הטוב היא לא תפריע לו בהמשך. אבל יש את הצד השלישי שכרגע שומר על פרופיל מאוד נמוך, אבל כבר הציג את הכלים שלו בקטעים שנערכו בהולנד – קבוצת ליקיגאס. שני רוכבי הקבוצה, ניבאלי ובאסו, מדורגים במקומות 3-4 ושניהם מטפסים טובים.

נכון לשלב התשיעי אי אפשר לקבוע אם שניהם מטפסים טובים, וינוקורוב או אוונס, אבל אפשר לקבוע שהם יצטרכו לבצע פעולות התקפיות כדי לסגור את הפער אך גם לדאוג לעודף, כדי להגיע עם סיכוי למרוץ של היום האחרון שיהיה נגד השעון אישי ברחובות רומא. במרוץ נגד השעון לוינוקורוב ואוונס יש יתרון על ניבאלי ובאסו, שלהם יכול להיות יתרון רק בסיומי פסגות ומזה יש עוד ארבע קטעים.

דבר נוסף שחשוב להכניס למשוואה הוא שכל ארבעת הקטעים יערכו בשבוע האחרון ושלושה מהם לאחר יום המנוחה האחרון. את הקטע של המרוץ נגד השעון בעלייה קשה להכניס למשוואה משום שהיתרון כאן הוא של השען היודע גם לטפס ואלו הם, וינוקורוב ואוונס ולא ניבאלי ובאסו. כל החישובים הללו יצטרכו להילקח בחשבון רק אחרי החישוב מספר אחד והוא העייפות המצטברת של כל אחד מהרוכבים.

ההתנהלות של וינוקורוב ואוונס אתמול בקטע ה- 8 אינה מובנת. קטע מישורי, גשום ועם סיכוי כה קטן למנוע מאוץ המוני לקו הסיום זה נראה נטול כל הגיון טקטי לשלוח את הרוכבים לשמור על הפער מהבריחה אלא עם יש עסקה עם קבוצה של מאיצים וגם במקרה הזה אין זה מעשה חכם. יש הסבר נוסף להתנהלות של אסטנה בראשותו של וינוקורוב והיא בצד המנטאלי. ייתכן ווינוקורב חוטא ביוהרה משום שחזר להפגין את רמתו שלפני ההשעיה.

בשבועות האחרונים וינוקורוב מפגין את היכולות שהביאו אותו למקום השלישי בטור דה פרנס בשנת 2003 והניצחון בוואלטה 2006. הוא ניצח בליאז-בסטון -ליאז לפני שלושה שבועות, והוא ניצח באותו המרוץ בשנת 2005. לפני הג'ירו הוא ניצח בג'ירו דל טרנטינו, שם היו כמה ממתחריו העיקריים בג'ירו הנוכחי. וינוקורוב רוכב בג'ירו באגרסיביות מלאת ביטחון ומבצע מהלכים התקפיים מדי יום ולעיתים לאורך רוב היום. זה לא חדש, הוא מעולם לא היה רוכב של טקטיקה מובנית ותמיד היה מסתער כמי שאינו מאמין במחר. כשזה הצליח הוא ניצח וכשלא הוא התפרק. נראה שגם בג'ירו 2010 וינוקורוב מסתער על הניצחון כאילו אין מחר. אבל כנראה שנצטרך לחכות עוד שבוע וחצי כדי לראות אם הוא יודע על המחר משהו שאנחנו לא יודעים.

דירו קטע 9, 187 ק"מ:
1.מטאו גוס בריטניה היי ראוד –קולומביה 4:08:17 שעות
2.פליפו פוצ'אטו איטליה, קטיושה זמן זהה
3.טיילור פראר ארה"ב גרמין זמן זהה
4.רוברט פרסטר גרמניה מילראם זמן זהה
5.פדריקו קאנוטי איטליה קולנאגו זמן זהה

דירוג מצטבר לאחר קטע 9:
1. אלכסנדר וינוקורוב קזחסטן אסטנה 33:09:43 שעות
2. קאדל אוונס אוסטרליה BMC + 1:12 דקה
3. וינצ'נזו ניבאלי איטליה, ליקיגאס +1:33 דקה
4. איוואן באסו איטליה ליקיגאס + 1:51 דקה
5. מרקו פינוטי איטליה היי ראוד-קולומביה + 2:17 דקות
6. ריצ'י פורט אוסטרליה סקסו בנק + 2:26 דקות

תמונת שער / YellowMonkey/Blnguyen
——————————————————————————————————-


כל השמות והקבוצות
על קו הזינוק של הג'ירו


ג'ירו: סורנסן מנצח קטע 8,
וינוקרוב נשאר בורוד

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: [email protected]

קראתם? השאירו תגובה...

כתבות אחרונות באתר

פודקאסטים מומלצים

אירועים קרובים

טורים

ציטוט השבוע

"זה לא נגמר עד שזה לא נגמר", יוגי ברה, המנג'ר האגדי של הניו יורק ינקיסהטוויטר שלנו

ערוץ הוידאו של שוונג

הפודקאסט של שוונג ניהול אקטיבי - פרק 4
הפודקאסט של שוונג ניהול אקטיבי - פרק 4
29:02
הפודקאסט של שוונג ניהול אקטיבי - פרק 3
הפודקאסט של שוונג ניהול אקטיבי - פרק 3
30:20
הפודקאסט של שוונג: סיכום אליפות העולם בשחייה
הפודקאסט של שוונג: סיכום אליפות העולם בשחייה
30:09
הפודקאסט של שוונג: סיכום היום השני באליפות העולם בשחייה
הפודקאסט של שוונג: סיכום היום השני באליפות העולם בשחייה
30:31
איך מתכננים תחרות איש ברזל בחו"ל?
איך מתכננים תחרות איש ברזל בחו"ל?
44:51
"ישראמן שלי": מה הרגשתם כשחציתם את קו הסיום של התחרות?
"ישראמן שלי": מה הרגשתם כשחציתם את קו הסיום של התחרות?
02:12
"ישראמן שלי": מה עולה לכם לראש כשאתם חושבים על ישראמן?
"ישראמן שלי": מה עולה לכם לראש כשאתם חושבים על ישראמן?
01:21
תחזיקו חזק כי זה הולך להעיף אתכם!!! משחה דולפין 🦈אשדוד 2022 🏊‍♂️🏊‍♀️
תחזיקו חזק כי זה הולך להעיף אתכם!!! משחה דולפין 🦈אשדוד 2022 🏊‍♂️🏊‍♀️
02:20
הפודקאסט של שוונג עם ההרבליסט אסף קורן
הפודקאסט של שוונג עם ההרבליסט אסף קורן
41:22
הפודקאסט של שוונג ניהול אקטיבי - פרק 2
הפודקאסט של שוונג ניהול אקטיבי - פרק 2
18:59
<\/iframe>"' data-height='450' data-video_index='11'>
הפודקאסט של שוונג מפרק ומסכם את הג'ירו ד'איטליה
הפודקאסט של שוונג מפרק ומסכם את הג'ירו ד'איטליה
49:44
3 דיאטות טרנדיות לספורטאים שכדאי לכם להכיר
3 דיאטות טרנדיות לספורטאים שכדאי לכם להכיר
57:31
הפודקאסט של שוונג: ניהול אקטיבי – פרק 1
הפודקאסט של שוונג: ניהול אקטיבי – פרק 1
28:02
הפודקאסט של שוונג על פציעות הריצה הכי נפוצות
הפודקאסט של שוונג על פציעות הריצה הכי נפוצות
39:48
מה הם העקרונות התזונתיים החשובים לבניית מסת שריר?
מה הם העקרונות התזונתיים החשובים לבניית מסת שריר?
01:41

רישום לניוזלטר

רוצים לקבל את הניוזלטר של שוונג עם הכתבות הכי מעניינות ישירות למייל?
מלאו בחלון את כתובת המייל ואנחנו נדאג לכל השאר…

שימו לב:
במילוי השדה עם כתובת הדוא"ל שלכם, אתם מסכימים לקבל דיוור מחברת שוונג אירועי ספורט.​ תוכלו להסיר את עצמכם בכל עת ממאגר המידע באמצעות כפתור "הסרה" המצורף לכל הדיוורים שלנו.