שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

רן ודן אלתרמן מוכנים, היכון, זוז!

סלינס, אקוודור 2011

דן ורן אלתרמן התחרו לפני כשבוע בטריאתלון "גביע פאן אמריקן - אליפות דרום אמריקה" ובו השיגו תוצאות מרשימות. דן סיים במקום השלישי ורן במקום העשירי. דן אלתרמן מביא את סיפור המרוץ במילים שלו


דן ורן אלתרמן התחרו לפני כשבוע בטריאתלון "גביע פאן אמריקן – אליפות דרום אמריקה" ובו השיגו תוצאות מרשימות. דן סיים במקום השלישי ורן במקום העשירי. דן אלתרמן מביא את סיפור המרוץ במילים שלו

מאת:דן אלתרמן


עונת התחרויות של 2011 נפתחה היום עבורנו. זו התחרות המוקדמת ביותר בשנה שהתחרינו בה בשנים האחרונות. לרוב את התחרות הראשונה שלנו בשנה אנחנו עושים לקראת סוף מרץ. אך השנה, בגלל שינויים שחלו בכל התחרויות והסבבים השונים וכמובן בזכות תכנון טוב יותר ע"י המאמן החדש, מצאנו את עצמנו עומדים על קו הזינוק כבר בסוף פברואר.

לאקוודור הגענו ביום רביעי לפנות בוקר, אחרי מסע ארוך ומתיש של קרוב ל- 40 שעות. מזג אויר חם, חם מאוד, ושמש שורפת קיבלו אותנו. שוב החששות מפני מזג אויר קיצוני. הפעם החלטנו לנצל את כל הניסיון שלנו מכל התחרויות בשנים האחרונות ולא לתת לתנאים הללו לשבש את התוכניות.

הזינוק נקבע ל- 10 בבוקר, ועם שמש "חמימה" וטמפרטורת מים צוננים,
זינקנו ביחד עם כ- 60 ספורטאים לתחרות הראשונה של עונת 2011. הזינוק היה סביר, ודי מהר הצלחתי להתברג עם המובילים ואת קטע השחייה סיימתי באזור החמישה הראשונים.


טע השחייה סיימתי באזור החמישה הראשונים"


מסלול הרכיבה כלל הקפה די פשוטה של 5 ק"מ ומאוד מישורי, כך שהרכיבה הייתה אמורה להיות די מהירה. בתחילת הרכיבה נוצרה קבוצה ראשונה של כ- 15 רוכבים ולאחר 10 ק"מ הצטרפה קבוצה נוספת והפכנו להיות קבוצה גדולה של כ- 30 רוכבים.

מייד התחילו ניסיונות של בריחות. ניסיתי לא להתרגש, להתמקם במקום טוב בפלטון, להתרחק מנפילות ולשמור על קור רוח. בסופו של דבר כל הבריחות נסגרו. לקראת סוף ההקפה ה- 4, מתוך 8, יצאה "בריחה" של 7 ספורטאים.
 
אחרי כמה דקות נראה כי הבריחה לא נתפסת. במקביל עברו מספר ספורטאים קדימה במטרה לעבוד ולתפוס את הבריחה. החלטתי לעבור קדימה ולעבוד גם. אחרי כמה רגעים הבנתי שהקבוצה לא מתכוונת "לעבוד" בצורה מסודרת ובהחלטה של רגע אני נעמד על האופניים וקופץ במטרה לגשר אל הקבוצה הראשונה.


"אחרי כמה רגעים הבנתי שהקבוצה לא מתכוונת "לעבוד" בצורה מסודרת"


מייד עברה לי בראש המחשבה שאני עושה טעות, שב בשקט ותן לאחרים לעבוד, אבל אני ממשיך, ובמשך כ- 3-4 ק"מ אני רוכב הכי חזק שאני יכול, מסתכל קדימה והקבוצה עוד לפני, מציץ אחורה והקבוצה השנייה דולקת בעקבותיי. אסור לי להפסיק, אני חייב לתפוס אותם.

לבסוף אני מצליח! די מהר אני עובר קדימה ומצטרף לעבודה, זורק מילות עידוד לכולם לעבוד, "קדימה חברה עוד קצת", "יופי של עבודה", "שכל אחד ייתן קצת", "בואו נשמור על הקצב", וזה עובד, אנחנו מגדילים את הפער!

מסיימים את קטע הרכיבה, החלפה מהירה ובלי לשים לב אני כבר בקטע הריצה ראשון.הקפות של 2.5 ק"מ, הלוך וחזור תחת השמש החמה והשורפת. לא חשבתי על כלום, לא על הסיום, לא על המקום ולא על הפודיום. חשבתי רק על דבר אחד, הקצב.


אסור לי להשתולל על התחלה, התרכזתי בטכניקה ובקצב. בפרסה הראשונה אני רואה שאני מגדיל את הפער על הרצים מהקבוצה שלי בכ- 150 מטר, אך קבוצה של כ- 5-6 רצים מהקבוצה השנייה דולקת בעקבותינו. אני רץ לבד וכל השאר בחבורה. בסיום ההקפה הראשונה הם כבר היו כ- 250-300 מטר ממני. וכך במשך עוד הקפה וחצי הם מצמצמים כ- 100 מטר להקפה.

אני זוכר שלא הרגשתי ממש בשיא בריצה, לא הרגשתי שאני עדיין מספיק מהיר, רצתי בקצב סביר. לקראת סוף ההקפה השלישית מולה הספרדי, אלוף עולם עד גילאי 23 משנת 2009, ואחד הרצים הטובים בענף, מתנתק מהקבוצה ועובר אותי. עכשיו אני כבר מתחיל לחשוב על הפודיום. לא הגיוני שעברתי את כל השלבים ועכשיו אני אפסיד את הפודיום.


"קדימה נשארו עוד כ- 2.5 ק"מ"


אני נושך שפתיים ומנסה להגביר. קדימה נשארו עוד כ- 2.5 ק"מ והם רק 50 מטר ממני. בקילומטר ה- 9 עוקף אותי הבחור הברזילאי. אני מנסה להיצמד אליו בכל הכוח אבל הפער בינינו קצת גדל. אני מכריח את עצמי להגביר עוד וחושב עכשיו רק על הפודיום, לא לתת לאף אחד לעקוף אותי. אני זוכר שאני מתחיל לספור את המרחק לאחור, עוד 500, 400 זהו 250 אחרונים, וזהו אני מסיים, מקום 3!!!! יש לי פ ו ד י ו ם !


"וזהו אני מסיים, מקום 3!!!! יש לי פ ו ד י ו ם"


איזה כיף!!! איזו התחלה טובה של העונה הקשה והקריטית ביותר בקריירה.


"התחלה טובה של העונה הקשה והקריטית ביותר בקריירה"


לסיום רציתי להגיד כמה מילים לרן, אחי. לימדת אותי היום מה הם נחישות וכוח רצון. למרות שלושת השבועות הקשים האחרונים, שפציעה מציקה מלווה אותך ומונעת ממך לרוץ ולרכב בצורה מסודרת, נעמדת היום על קו הזינוק בביטחון ובגאווה. ועדיין למרות הכול סיימת במקום העשירי והראית לי מה זה ספורטאי אמיתי!!! אתה תותח ואני גאה להיות אחיך והשותף שלך למטרה.

הבלוג של אלתרמנ'ס

דן אלתרמן, אלוף ישראל בטריאתלון, מאמן קבוצת אלתרמנס

קישורים: טריאתלון


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות