אלתרמנ'ס: גשם, שלג, רוח, סערה….

במהלך החיים, אנשים נתפסים לסיסמאות שמשפיעות עליהם ועל איך שהם מתנהגים, אני יודע שדן ואני הושפענו מכמה סיסמאות כאלה במהלך השנים שאנחנו מתאמנים. התקופה האחרונה, שהייתה מאופיינת במזג אויר די קיצוני – קר, רוחות וגשם, העמידה אותנו הספורטאים במבחן ובזכות כמה סיסמאות כאלה, אני עברתי אותה בצורה טובה יותר
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

במהלך החיים, אנשים נתפסים לסיסמאות שמשפיעות עליהם ועל איך שהם מתנהגים, אני יודע שדן ואני הושפענו מכמה סיסמאות כאלה במהלך השנים שאנחנו מתאמנים. התקופה האחרונה, שהייתה מאופיינת במזג אויר די קיצוני – קר, רוחות וגשם, העמידה אותנו הספורטאים במבחן ובזכות כמה סיסמאות כאלה, אני עברתי אותה בצורה טובה יותר

מאת:רן אלתרמן


לפני 13 שנה התאמנתי עם חבר שהיה בוגר השייטת. הוא לימד אותי משפט שמלווה אותי תמיד כשאני מתאמן במזג אויר שכזה: "גשם, שלג, רוח, סערה – מאום לא יפחידני"!

ב2001, התאמנתי עם מאמן מניו זילנד, ג'ון. הייתי אצלו במחנה אימונים ובאחד הימים ירד גשם. ספורטאי אחד נרתע ושאל אותו לגבי הריצה בגשם. התשובה של המאמן הייתה מאוד החלטית: "אין שום בעיה לרוץ עם נעלים רטובות"!

במהלך הלימודים האקדמיים שלי פגשתי חבר נוסף. גם הוא שירת ביחידה קרבית בצבא. הוא סיפר לי על האימונים שהיו להם ועל זה שהם עברו סדנת קרב מגע. שאלתי אותו למה עושים את זה, הרי אין מצב שבמהלך קרב זורקים את הנשק והולכים מכות. הוא הסביר לי שהמטרה העיקרית היא לפתח את האגרסיביות של הלוחם ולהקנות לו את היכולת להתמודד עם כל מצב. זה אולי המשפט שמשפיע עלי הכי הרבה!

במשך השנים למדתי להתאמן במזג אויר גשום וקר. זה לא שאני מת על זה, אבל אין ברירה. פשוט הצלחתי למצוא את הדרך שלי להתמודד עם האימונים האלו. בנוסף, לפעמים תחרויות הטריאתלון בחו"ל נערכות גם בתנאים קיצוניים וצריך לדעת איך להתמודד גם עם זה.

ההתמודדות שלי הייתה דרך הסיסמאות האלה. איך שהתחיל מזג האוויר גשום וקיצוני אמרתי לעצמי בלב: "גשם, שלג, רוח, סערה – מאום לא יפחידני מאום לא יפחידני". המחשבה שלי הייתה מאוד ברורה, ידעתי שכל אימון שאני אעשה בתנאים הקיצוניים יבדיל אותי מהמתחרים שלי ויקרב אותי צעד אחד נוסף לעבר המטרות שלי. הרגשתי איך, בכל פעם שאני רוכב בגשם, אני מפתח את האגרסיביות שלי ומקנה לעצמי את היכולות להתמודד עם מצבים קיצוניים שיכולים להיות בתחרויות – מכות בשחייה, מים קרים וגשם וקור ברכיבה ובריצה, לא משנה מה יעמוד בפני, אני אהיה חזק יותר וחסין!

בריצה זה כבר סיפור אחר. כשיורד גשם, אני אוהב להתלבש טוב, לשים מוזיקה בווליום ולצאת לגשם. במצבים כאלו, ולמרות שזה לא אופייני לי, אני כמעט ולא מסתכל על פולאר. פשוט רץ ומדלג מעל שלוליות. באיזה שהוא שלב, כשהנייקי שלי כבר רטובות, גם את זה אני כבר לא עושה.

אני תמיד צוחק עם המתאמנים שלי באלתרמנ'ס שברגעים כאלו, כשהגשם מתחזק, אני מדמיין איך אני מטפס על המדרגות יחד עם רוקי וקופץ עם הידיים באוויר.

כשאמא שלי שואלת למה אני מתאמן בגשם, אז אני עונה לה שזה כייף לרוץ עם נעליים רטובות….


רן אלתרמןרן אלתרמן –
סגן אלוף ישראל, מאמן קבוצת A1termans

סגן אלוף העולם באקווטלון.

קישורים: אלתרמנ'ס, טריאתלוןאנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: [email protected]

קראתם? השאירו תגובה...

כתבות אחרונות באתר

פודקאסטים מומלצים

אירועים קרובים

טורים

ציטוט השבוע

"כשמישהו אומר לי שאני לא יכולה לעשות זאת, אני פשוט לא מקשיבה לו", פלורנס גריפית ג'וניורהטוויטר שלנו

ערוץ הוידאו של שוונג