שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

יאיר בן עמי מציאות נושכת

קבוצת סאקסו בנק תזנק לקריטריום בעיר העתיקה

במסגרת הביקור של קבוצת סאקסו בנק בישראל יתקיים מחר, יום שלישי 6 בחודש דצמבר 2011, מרוץ קריטריום בעיר העתיקה בירושלים. זהו השיא הספורטיבי של ביקור הקבוצה בארץ. כל רוכבי הקבוצה יזנקו יחד עם כשלושים רוכבי עילית ישראל אשר יזכו להתחרות לצדו של אלברטו קונטאדור ולא רק. אז למה אסור להחמיץ את האירוע ומה שאולי לא ידעתם על קונטאדור

במסגרת הביקור של קבוצת סאקסו בנק בישראל יתקיים מחר, יום שלישי 6 בחודש דצמבר 2011, מרוץ קריטריום בעיר העתיקה בירושלים. זהו השיא הספורטיבי של ביקור הקבוצה בארץ. כל רוכבי הקבוצה יזנקו יחד עם כשלושים רוכבי עילית ישראל אשר יזכו להתחרות לצדו של אלברטו קונטאדור ולא רק. אז למה אסור להחמיץ את האירוע ומה שאולי לא ידעתם על קונטאדור

מאת:יאיר בן עמי, צילומים: אלי דינור


המרוץ שייערך בירושלים לא יהיה כתחרות אופניים רגילה. ההבדל הוא בעובדה כי הקריטריום העיר העתיק יהיה סוג של מרוץ ראווה ולא תחרות נושאת פרס כספי או תואר עולמי המושך את הרוכבים להביא את מלוא יכולתם. הרוכבים הישראלים ירצו לנצח לטובת הכבוד ההיסטורי הנלווה לניצחון בתחרות בה השתתפו רוכבים בעלי שם עולמי כאלברטו קונטאדור (מנצח כל שלושת הגרנד טורים), מטאו טוסאטו (מנצח קטעי טור וג'ירו), ניקי ניונס (מנצח סובב לפנדריה) ועוד רוכבי על.

את רוכבי סאקסו בנק המרוץ לא יעניין ברמת הניצחון בכל מחיר וכפי שהם מזנקים למרוצים אחרים. ייתכן כי נראה ניסיון להביא את רן מרגליות לנצח ומשום שהוא הרוכב הישראלי וזו תחרות בישראל. מרוצים מהסוג הזה הם המקביל של מרוצי ה"פוסט טור קריטריום". אלו נערכים ברחבי העולם לאחר הטור דה פראנס ומשתתפים בהם רוכבים בולטים מהטור וגם רוכבים מקומיים שהשתתפו בטור או כאלו המתאימים להתחרות במרוצי הראווה בדיוק כפי שרוכבי עילית ישראלים מגויסים למרוץ בעיר העתיקה.


רוכבי סאקסו בנק ברכיבה שנערכה בשבת בגלילבתחרויות ראווה מהסוג הזה יש תסריט הנקבע מראש. תחילה יש בריחה של גיבור מקומי (רן מרגליות, ניב ליבנר?) ולסיום נסגר הפער מהבריחה ורוכב, שנקבע מראש, מנצח בתחרות. בדרך כלל, הרוכב שנבחר לנצח את המרוץ, הוא הבכיר ביותר בשדה המתחרים. נותר רק לבוא ולראות איזה תסריט, אם בכלל, נוצר למרוץ הקריטריום של העיר העתיקה בירושלים.

המרוץ ייערך על סיבוב של 2.8 ק"מ ברחובות העיר העתיקה. משמעות הדבר כי בכל כמה דקות יוכלו הצופים לחזות הרוכבים חולפים על פניהם. כמו כן מבטיחים המארגנים כי המרוץ יוקרן, בשידור ישיר, על גבי חומות העיר העתיקה בסמוך למגדל דוד.


על אלברטו קונטאדור

כחמישים שמות מרכיבים את רשימת מנצחי הטור דה פראנס.
אחד מהם הוא אלברטו קונטאדור והוא אינו עוד רוכב טוב שניצח בטור דה פראנס. הוא גדול הרוכבים של הדור הנוכחי ועושה צעדי ענק לצמרת רשימת רוכבי העל של כל הזמנים. הוא כבר ניצח בששה גרנד טורים ומדורג במקום אחד מתחת ללאנס ארמסטרונג ואחרי שמות של ענקי הענף לדורותיהם. אדי מרקס (11 גרנד טורים), ברנאר הינו (10), ז'ק אנקטיל (8), פאוסטו קופי, מיגל אינדוריאן ולאנס ארמסטרונג (7 גרנד טורים לכל אחד) .

לאלוף גדול לא יזיק אם יהיו סביבו סיפורים המעצימים את הסיפור הספורטיבי. קונטאדור נפצע באורח אנוש (שבץ מוחי) במהלך תחרות. הוא היה משותק לחלוטין ובתרדמת ורק לאחר שיקום הצליח לשוב לאופניים ולנצח בגרנד טורים ומכאן שהסיפור האנושי מכוסה היטב. בצד המסתורי יש את סיפורי הבשר והקלנבוטרול. זהו החומר האסור בשימוש אותו גילתה בדיקה שגרתית במהלך הטור דה פראנס של שנת 2010 ובגינה הוא מתמודד עכשיו עם משפט הנמשך הרבה יותר מדי זמן. קונטאדור טוען כי, הכמות המזערית יש לציין, של החומר הגיעה לדמו בגלל סטייק אותו אכל ביום המנוחה של הטור. להגנתו הוא יכול להביא גם את המספר (הגדול יחסית) של ספורטאי על אשר בגופם התגלה החומר. המשפט הזה מוסיף לו את מעטפת הגיבור (הנלחם כנגד מערכת גדולה, האיגוד העולמי ולא רק, העושה לו עוול לכאורה) או את מעטפת הספורטאי שייעשה הכל כדי להשיג את הניצחון. לכל אחת מהדמויות יש פוטנציאל אדיר של קהל אוהדים.

אם יורשע קונטאדור הוא יפסיד את ניצחונו בטור של 2010, את הניצחון בג'ירו של 2010 ועוד כמה ניצחונות שהשיג מאז אותה בדיקה (יולי 2010). הנזק לקבוצת סאקסו בנק יהיה אדיר עד לרמת סיכוי לפירוק הקבוצה שתפסיד את כל הניקוד שצבר קונטאדור במהלך התקופה (הניקוד הכרחי לדירוג כקבוצת פרו טור שהוא הדרג הבכיר).

התחרות שתיערך בירושלים תיזכר כמיוחדת ללא קשר להרשעה או זיכוי מוחלט.
עובדתית יתחרו בה רוכבים מהדרג הבכיר ומנצח טור דה פראנס, ג'ירו ד'איטליה והוואלטה א'אספנייה אשר יהיה כזה גם אם ניצחון אחד בטור ואחד בג'ירו יילקחו ממנו בגלל הרשעה.

כל חובב ספורט יזכור את המרוץ אם יגיע לחזות בו.
אפשר להשוות את המרוץ שייערך בעיר העתיקה למופע של שיקאגו בולטס מול מכבי תל אביב בתקופת מייקל ג'ורדון או משחק של ברצלונה עם מסי מול נבחרת ישראל. בעתיד, כל מי שיהיה שם, יספר על המרוץ עם התוספת המכובדת "הייתי שם וראיתי את אלברטו קונטאדור בתקופת השיא שלו".


אלברטו קונטאדור בכותל המערבי (צילום יוסי שרם)


לו"ז האירוע


 16:20 פוטו אופ לתקשורת- ברחבת שער יפו (מרפסת ה.שטרן) בהשתתפות ראש העיר וקונטאדור.
16:40 הקפה חגיגית משותפת של ראש העיר ברקת ואלברטו קונטאדור בסמטאות
העיר העתיקה.
17:00 ראש העיר ברקת יזניק את המרוץ המקצועני הראשון בהשתתפות קונטאדור , קבוצת סאקסו בנק ו -30 רוכבי העילית המקצועניים של ישראל.
הרוכבים יבצעו עשר הקפות בסך הכול ובסוף המרוץ יוענק גביע לזוכה במקום הראשון.
18:00 קבלת פנים חגיגית לקבוצת "saxo bank" ולאלברטו קונטאדור במתחםVIP ברחבת שער יפו.
<


שוונג מלווה את סאקסו בנק בישראל:

כתבה 1 – קבוצת סאקסו בנק בגליל המערבי

כתבה 2 – שוונג מלווה את ביקור סאקסו בנק בישראל

כתבה 3 – קבוצת סאקסו בנק הקימה בית ספר לאופניים בעכו

כתבה 4 – מאות רוכבים הגיעו לרכיבה עם סאקסו בנק

כתבה 6 – סאקסו בנק אצל הנשיא ומפכ"ל המשטרה

כתבה 7 – כשאומנים כובשים את העיר העתיקה בירושלים

כתבה 8 – כנס אופניים עם קבוצת סאקסו בנק

כתבה 9 – רעיה שטראוס: "מעכשיו אצפה בטור דה פראנס"

כתבה 10 – קבוצת סאקסו בנק בישראל – הסרטיאיר בן עמי - מציאות נושכתיאיר בן עמי
עורך ראשי אתר Shvoong בעל הטור מציאות נושכת


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות