שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

יאיר בן עמי מציאות נושכת

מרתון טבריה או מרתון השינויים?

מרתון טבריה שוב נאלץ לבצע שינויים, הפעם אלו החיילים ושאר הרצים שגילו, שבוע לפני הזינוק, כי שונה מסלול מרוץ ההצדעה לצה"ל השאלה הגדולה היא: האם יהיו עוד שינויים?


מרתון טבריה שוב נאלץ לבצע שינויים, הפעם אלו החיילים ושאר הרצים שגילו, שבוע לפני הזינוק, כי שונה מסלול מרוץ ההצדעה לצה"ל השאלה הגדולה היא: האם יהיו עוד שינויים?

מאת:יאיר בן עמי


שוב מתברר כי הגוף החזק ביותר בספורט הישראלי זו משטרת ישראל. היא מבטלת מרוצים, משנה מסלולים, מסרבת לאשר ותמיד, תמיד תהיה הכאב ראש הגדול ביותר של מארגני המרוצים. איני יודע אם יש מי שיכול לזכור, בלי לרשום, את כל ההודעות על שינויים לקראת מרתון טבריה 2011.

הודעה שיצאה מאיגוד האתלטיקה, פחות מעשרה ימים לפני הזינוק, גילתה כי המשטרה הודיעה למארגני המרתון שלא תוכל לסגור את הכבישים, ליד טבריה יומיים ברציפות. ביום חמישי, 6 בינואר 2011, ייערך המרתון. חגיגות המרוץ מתוכננות להתחיל עם "מרוץ ההצדעה לצה"ל" ביום רביעי 5 בינואר 2011. המשטרה לא יכולה, כך היא אומרת, לסגור את הכבישים יומיים ברציפות.

אז היו דיונים, שכנועים וקראו גם לשר לביטחון פנים. יו"ר איגוד האתלטיקה התערב וגם ראש עיריית טבריה בא לעזור. בסוף שינו תוואי ואת התאריך הותירו כפי שתוכנן אך אולי זה על תנאי, עוד לא נדע. האם עד הרגע האחרון לא נדע? או שתמו השינויים?


אפשר להתחיל?


אז לאחר שהמרתון היה בסכנת ביטול, כמעט ביטלו את מקצה אופני היד, את "ההצדעה לצה"ל" הזיזו לכאן, לשם ועשו שרירים. הכל חזר לקדמותו ויהיה כמעט כבשנים קודמות. מרוץ 10 הק"מ המצדיע לצה"ל, ייערך כפי שתוכנן אך לא במקביל למרתון כבשנים קודמות. הריצה של 10 ק"מ לא תצא לכיוון צמח וחזרה כפי שהיה. אבל תהיה ריצה, בה החיילים ושאר רצים, יחצו את העיר טבריה ואפילו לתושבי מגדל תהיה צהלה כי כמעט ויגיעו עד לשם. המקצה של הנכים יתקיים כתמיד ואחרי כל זאת מרוצי אופניים עוד מקנאים כאת חלקם לגמרי מבטלים.

צריך להצדיע לאיגוד האתלטיקה, ראש עיריית טבריה ולשר לביטחון פנים על הסוף טוב.
אבל, רק אולי, מי שניסה לבצע את כל השינויים יכול היה פשוט להקשיב למי שניסה לעשות. כי איפה שנגמר השכל מתחיל הניסיון ולמי שלא למד אז אף פעם לא מאוחר מדי לדעת כי שכ"ל זה ראשי התיבות של שכר לימוד אותו תמיד ירוויח רק מי שעשה, עושה ויעשה, ולמרתון הבא בירושלים הבנויה.

קישורים:
מרתון
מרוץ
ריצה
אופניים


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות