שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

יאיר בן עמי מציאות נושכת

מציאות נושכת: פרשת ארמסטרונג מציגה- צרור מסמרים בארון המתים

קלישאת המסמר בארון המתים מעולם לא נשמעה טוב יותר מאשר בפרשת ארמסטרונג. עוד סוף שבוע של גלי צונאמי, המביאים עדויות מהתיק הבלתי נגמר. אין חדש אבל העיקר שיש שמחה גדולה, שמחה לאיד

קלישאת המסמר בארון המתים מעולם לא נשמעה טוב יותר מאשר בפרשת ארמסטרונג. עוד סוף שבוע של גלי צונאמי, המביאים עדויות מהתיק הבלתי נגמר. אין חדש אבל העיקר שיש שמחה גדולה, שמחה לאיד

מאת:יאיר בן עמי


  הדו"ח המלא כאן
 ידיעה על פרשת ארמסטרונגכאן
כתבה שפורסמה בשוונג ב- 14 בחודש יוני 2012:
לאנס ארמסטרונג שוב מואשם, הפעם גם מושעה
 מציאות נושכת על הפרשה- כאן
מאמר של חגי אשלגי- עיתוי ופרופורציות
ארמסטרונג ממשיך לנצח גם כשהוא מושעה לכל החיים- כאן
תמונה של ארמסטרונג מהרצאה בבסיס חיל האוויר האמריקאי (צילום: Tabitha M. Mans )


הסוכנות האמריקאית למלחמה בסמים חשפה אמש 1000 עמודים בעלי תוכן מרשיע אך מאום אינו חדש. אולי הדיוק בפרטים קיצוני מאי פעם, אך כל שנאמר בדו"ח כבר הונח על השולחן, הגיע לבתי משפט וזכה לאין ספור תגובות, מאמרי דעה, ידיעות צהובות ושאר ירקות שמעטים אוהבים לאכול.

בחינה של הכותרות, אלו שאני ראיתי, מגלה כי על הכל כבר נכתב, הכל כבר נותח ועל הכל כבר הגיבו מקורביו של ארמסטרונג. דווקא המשפט האחרון, סיומו, הוא הנושא בו נגעו פחות או כלל לא. 26 העדים כבר נחשפו לפני זמן רב, חלקם בראיונות (טיילור המילטון ב- 60 דקות), חלקם בעדויות מול חוקרים וכולם היו "חברים של לאנס ארמסטרונג". לפני זמן לא רב התברר כי גם גרושתו, אם לשלושה ילדיהם המשותפים, מי שהייתה לצידו במלחמה בסרטן, העידה.

"החברים של לאנס" היו כמהו בדיוק רק בהבדל אחד, לא קטן. הוא היה הכוכב, ראש הפירמידה, עבורו הם נשכרו. כמו בכל מקום עבודה, גם בקבוצות האופניים אותם הוביל לאנס ארמסטרונג, היו תנאי עבודה. חלק מהתנאי העבודה בקבוצות אלו היו הצטרפות למערך סימום ספורטיבי. הגדרה מדויקת יותר, לעבודה בקבוצות האופניים האלו, היא רמאות.

אמש, יום חמישי (10 באוקטובר) עברתי על שלל ידיעות מקדימות, מרמזות, לקראת פרסום הדו"ח. התחושה כי הוא שוחרר כדי להשתיק קולות שכנגד לא הרפתה.  העו"ד של ארמסטרונג, טים הרמן, השמיע את טענתו, על צד אחד ובזבוז כספי המסים, פעמים כה רבות עד כי היא החלה לתפוס יותר ויותר נתחים מהציבור. כשהזמן החל להצטבר, המרחק מהשמע הפעמון ואי חידוש בנתונים (מצד הוועדה למלחמה בסמים) אל מול קהל צמא למידע זה החל לתפוס כסיסמת בחירות של פוליטיקאי. תגובת הנגד חייבת הייתה לבוא ולו רק לטובת הנתח בדעתו של הציבור.

אז שחררו לנו את הנתון המדהים של מיליון דולרים שהועברו לד"ר פרארי, במסגרת בניית מערך הסימום הקבוצתי. שמענו שוב על 26 העדים, מתוכם 11 מחבריו לקבוצה לשעבר. מישהו מוכן להסביר לי על מה המהומה? הרי את זו של "הגילויים" כבר עברנו כמה פעמים בשנים האחרונות. אז מה חדש?

הסיפור החדש, במסגרת הפרשה הבלתי נגמרת, לא מחדש דבר אלא רק מעניק עומק למה שכבר היה ידוע. זה חשוב למיצוי הדין, אבל ממש לא עבור מי שרוצה לדעת את האמת.

התחושה האישית שלי, כמי שעוקב אחרי תופעת ארמסטרונג כ- 25 שנים, היא של מאיסה גדולה. הייתי רוצה להאמין כי ענף האופניים כבר עבר לאורווה נקייה יותר. אני מקווה שלא נגלה שוב שיטתה הגדולה על עוקפי החוק. הלוואי ומנצחי הטור נקיים כשלג שאך נגע בפסגת הרי האלפים. אבל נאיביות, שהייתה מנת חלקי, נותרה אי שם בפרשת פסטינה 1998. דווקא כשאני צופה באירועי ספורט אחרים אני תוהה מי מהספורטאים באמת חי שם על דיאטה מדויקת ואימוני קצה, מעטפת רפואית ומה זה בעצם אומר.

בפרשת ארמסטרונג יש לי רק תקווה אחת, בעצם בקשה- העירו אותי כשיהיו חדשות, עד אז עשו לי טובה ותנו לי לחזור לשגרה הכוללת את ארמסטרונג בתחרויות ואין ספור הבדיחות תחת ההגדרה  של "ענישה על פשעים ספורטיביים".

11.10.2012


יאיר בן עמי - מציאות נושכתיאיר בן עמי
עורך ראשי אתר Shvoong בעל הטור מציאות נושכת


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות