שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

יאיר בן עמי מציאות נושכת

מציאות נושכת עם יאיר בן עמי: כוח נינה

את ההישג של נינה פקרמן באליפות העולם באיש ברזל יהיה קשה מאוד לשכוח. יאיר בן עמי לא מבין איך אפשר לדבר כל כך הרבה על ההפסד של נבחרת ישראל בכדורגל ולא לומר דבר הישג ישראלי שהתרחש באותו יום


את ההישג של נינה פקרמן באליפות העולם באיש ברזל יהיה קשה מאוד לשכוח. יאיר בן עמי לא מבין איך אפשר לדבר כל כך הרבה על ההפסד של נבחרת ישראל בכדורגל ולא לומר דבר הישג ישראלי שהתרחש באותו יום

מאת:יאיר בן עמי


אוויר פסגות נושם ענף הטריאתלון הישראלי בתקופה האחרונה. יש הרגשה כי הטריאתלון הישראלי עושה קולות של ענף ספורט בו נוצרת התחלה של עומק איכותי. אליפות העולם באיש הברזל שהתקיימה בקונה הוואי בשבת אחרונה, הביאה עוד לתחושה הזו. נינה פקרמן הוכיחה את כישרונה ומוסר העבודה שלה פעם נוספת במה שאולי מהווה את שיא הקריירה שלה ולעד יהיה שמה במקביל לתואר הנכסף של אלופת העולם באיירונמן.הניצחון של נינה פקרמן הוכיח את האופי החזק והבלתי מתפשר שלה המוכר לכל מי שעוקב אחריה יותר מכמה ימים ואותו הוכיחה פעמים רבות בעבר. הפעם עם ביצוע של 11 שניות טוב יותר מסגניתה באליפות העולם.

נכון, זו אליפות בקבוצת הגיל ועדיין גם בלי התחשבות העובדה שהפיגור שלה מהטופ העולמי ובהתחשב כי זו הפעם הראשונה שלה בהוואי נינה יכולה להגיע למקום של המקצועניות. עבור הישראלי שאוהב טריאתלון זהו הישג שמביא חיוך גדול של שמחה ופרגון לנינה פקרמן. גם כמה שעות לאחר סיום המרוץ המשפטים המופיעים בדיווח הישיר של האתר הרשמי של אליפות העולם עושים צמרמורת של התרגשות.

קן גלא הוא אחד הטריאתלטים המוערכים בעולם והסימפטיה שלי אליו החלה כבר לפני 20 שנים במחנה האימונים שהוא וזוגתו העבירו לנבחרת ישראל בטריאתלון בשבוע שלפני אליפות ישראל (באילת) בשנת 1990.

גלא וזוגתו היו מנצחי הטריאתלון באילת ושוויון הפרסים בין הגברים והנשים, בטריאתלון אילת, הוא מה שהביאה ג'אן וונקלי (זוגתו של גלא) כתרומה של תרבות לספורט הישראלי כששכנעה את המתחרות באילת שלא לזנק לתחרות לפני שהמארגנים משווים את סכומי הזכייה של הנשים לאלו של הגברים.

בכל שנה, באיירונמן של הוואי, אני מחפש את שמו של קן גלא וכך גם השנה מצאתי אותו בדיווח משעה 10:35 עם הבשורה כי הוא סיים את האיירונמן בפעם ה- 27 ברציפות. דקה לאחר מכן, בשעה 10:36, מדווח על המאבק הצמוד בקבוצת הגיל 30-34 של הנשים והבשורה על הניצחון של נינה פקרמן  שהקדימה ב- 11 שניות את מי שתהיה סגניתה.

עוד קודם דווח על ההישג המרשים של גלעד רותם ששוב הביא את הביצוע הנכון ליום העבודה במשרד. האירונמן הישראלי מתנהל ללא איגוד וללא הגדרות מטרה או תוכנית עבודה ואין למעשה גוף שבאמת מוביל את הטריאתלון למרחקים ארוכים. איגוד הטריאתלון הישראלי אמון על הצד האולימפי ולכן הוא עוסק רק במרחקים הרלוונטיים מגיל הילדים דרך הנוער ועד לבוגרים.

נינה פקרמן אומנם מקבלת חסות מסחרית וגם גלעד רותם זוכה להכרה דומה של תמיכה מסחרית אך השניים רחוקים מאוד מהתנאים של המקצוענים המובילים בעולם. שניהם ראויים לפחות לשתיים או שלוש עונות של תמיכה שתאפשר להם להתמודד עם האתגר של סגירת הפער מהטופ העולמי במרחקים הארוכים בכלל והאיירונמן בפרט.

חסות כזו יכולה לבוא רק מגוף מסחרי לו יש אינטרס לקדם את תרבות הטריאתלון למרחקים ארוכים. התרבות כבר קיימת ובועטת עם השתתפות של ישראלים רבים בתחרויות איירונמן רבות ברחבי העולם. גם ההצלחות לא החלו אתמול עם ההישגים של פקרמן ורותם שהוא עצמו כבר רשום על לא מעט הישגים.
בעבר הלא רחוק הייתה ירדן דנקנר על הפודיום באליפות העולם בהוואי והיא לא הייתה היחידה.

השונה, בהישגים של פקרמן ורותם, באליפות העולם באיירונמן 2010, הוא בהמשכיות של התקדמות והוכחה כי עומק מייצר עומק איכותי ממנו תמיד תהיה התקדמות טבעית.

ביום בו אנו מעכלים את ההפסד הכל כך צפוי של נבחרת ישראל בכדורגל באו שני ספורטאים שלעולם לא יזכו להכרה ותמיכה של שחקני כדורגל ישראלים והוכיחו כי בישראל יש תרבות ספורט ראויה. התקשרות תמשיך ליצור אשליות כי יש לנו ענף כדורגל בישראל משום שהקו המוביל בה חייב להיות פופוליסטי ומכיוון שמעט מדי מהכותבים בתקשורת מבינים לאיפה באמת נדחקה תרבות הספורט הישראלית גם עם ההישגים של אליפות העולם באיירונמן 2010 לא יבוא השינוי המיוחל.

צילום: קרין עם שלום


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות