שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

יאיר בן עמי מציאות נושכת

מציאות נושכת: על ספורטאי העל של אליפות אירופה בטריאתלון

צריך משהו קיצוני כדי להתרגש אחרי ארבעה ימים של אירועים באליפות אירופה. המשהו הזה הכה בי בעוצמה שהותירה חותם במקצה האחרון של היום האחרון

צריך משהו קיצוני כדי להתרגש אחרי ארבעה ימים של אירועים באליפות אירופה. המשהו הזה הכה בי בעוצמה שהותירה חותם במקצה האחרון של היום האחרון

מאת:יאיר בן עמי


בשעה 12:45 עוד חשבתי איך אסקר את המקצה הפראולימפי של אליפות אירופה כך שאספיק לסיים את הכתבה על מקצה השליחים בשעה סבירה. עשר דקות לאחר מכן הייתי על קו המים בחוף רויאל ביץ' וידעתי שאני לא אעזוב את המקצה הזה עד שאחרון המתחרים יחצה את קו הסיום.

חשבתי כי שיא ההתרגשות שלי, באליפות אירופה, היה במקצי העילית של היומיים הראשונים.

בבוקר של היום השלישי ראיתי את מקצה השליחים, שעד לאותו רגע ראיתי רק בטלוויזיה או ביו טיוב וחוותי התרגשות שמשכה אותי למדרגה אחת גבוהה יותר.

כשעה וחצי לאחר סיום מקצה העילית שליחים הבנתי שכל חוויות הימים האחרונים אפילו לא הכינו אותי להתמודדות עם גורגורת כואבת, מבליעת רוק חוזרת ועיניים המאיימות להטביע את לחיי בפרץ דמעות של התרגשות.

"כאמא של אני אומרת לך שאני מתרגשת עכשיו יותר". את המשפט הזה אמרה לי גבי דרמון (בדיוק- אמא של רון דרמון) כשעמדנו בפינה של תחנת ההחלפה מהשחייה למסלול האופניים בטריאתלון הפראולימפי הראשון שנערך במסגרת אליפות אירופה. דרמון לא הייתה שונה משאר הצופים וגם מבעלי התפקידים של התחרות. לא היה אחד שנשאר אדיש נוכח ספורטאים המכניסים כל צופה לפרופורציות.

באופן מנוגד לחלוטין לכמות הקהל שנשארה ביום האחרון של האליפות היה זה היום המרגש ביותר. לו היו שואלים אותי, אחרי התחרות, על איזה מקצה לא הייתי מוכן לוותר (מכל המקצים של האליפות) לא הייתי מהסס.

חמש דקות לתוך הטריאתלון הפראולימפי הבנתי כי המגבלה הגדולה ביותר של האותם ספורטאים מדהימים היא נקודת המבט של רובנו.

כשהם, הטריאתלטים הפראולימפיים, על המסלול זה נראה כאילו הגבול הנפשי והפיזי של בני האדם מוצב על ידם בלבד. הספורטאים האלו מעיפים סטירה לתודעת מושגי הספורט באשר הם וגורמים לכל בר דעת להבין דבר וחצי דבר על ספורט בפרט והחיים בכלל.

אין זה משנה מי מהם, כל 47 המתחרים של המקצה הותירו אותי המום ולמרות שראיתי הרבה ספורטאים פראולימפים בחיי.

יש משהו בקיצוניות של הטריאתלון, שהופך לחלק ברור ומובן מאליו לאחר שנים של עיסוק בו ומכל זווית. מדי פעם צריך שיגיע ספורטאי על או ביצוע על שיעורר מחדש את התודעה לכל כך בלתי מובן בטריאתלון- זהו ענף קיצוני בכל מובן פיזי ונפשי.

אי אפשר להתייחס למתחרה כזה או אחר כדי להסביר את הדברים שכתבתי. כל מי שזינקו לטריאתלון הפראולימפי נחשבים בעיניי כספורטאי העל של אליפות אירופה 2012 בטריאתלון.

ועוד 45 תמונות השוות אלפי מילים
22.4.2012


יאיר בן עמי - מציאות נושכתיאיר בן עמי
עורך ראשי אתר Shvoong בעל הטור מציאות נושכת


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות