שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

יאיר בן עמי מציאות נושכת

מחשבות בעקבות פרשת ריקו החדשה

ריקרדו ריקו אושפז בבית חולים במצב קריטי ושוב הסתבך בפרשת סמים חדשה. זה לא רק ספורט. זה מעבר לרכיבה על אופניים. זה התנהלות החברה. זה המקום אליו אפשרנו לעצמנו להגיע בזכות בחירתם של רמאים ושקרנים אשר קיבלו אמון למרות שהיו כאלו זמן רב לפני הפרסום, התהילה והפיכתם למנהיגים


ריקרדו ריקו אושפז בבית חולים במצב קריטי ושוב הסתבך בפרשת סמים חדשה. זה לא רק ספורט. זה מעבר לרכיבה על אופניים. זה התנהלות החברה. זה המקום אליו אפשרנו לעצמנו להגיע בזכות בחירתם של רמאים ושקרנים אשר קיבלו אמון למרות שהיו כאלו זמן רב לפני הפרסום, התהילה והפיכתם למנהיגים

מאת:יאיר בן עמי


ערב של יום מפרך הסתיים, הבית שקע בלקראת השינה כשבצדו האחד "היפה והחנון" מנסה לשדר אמינות ובצד השני קומדיה רומנטית אפילו לא מנסה לשכנע כי סרטים וורודים אינם החיים האמיתיים. בבוקר עוד קראתי על שחקן כדורסל, בליגה הישראלית, אשר התגלה כרמאי כשכותרת המשנה, באותה אסופת ניירות, אשר עוד נקראת עיתון, מספרת כי "נתפס על שימוש בחומרים אסורים והושעה על ידי פיב"א עד להודעה חדשה".

הידיעה ליוותה אותי גם כשעברתי ממתחם הצפייה ב"יפה והחנון"  למתחם הצפייה באשליית הרומנטיקה הקומית. אין שם יפה והחנון הוא בסך הכל חכם מאיתנו ובהרבה, אין דבר כזה רומנטיקה קומית ואיך לא נדבק לכדורסל סיפור על רמאות כפי שזה נדבק לאופניים? עשר דקות לאחר מכן כבר הציפו, את הנייד שלי, מסרונים בדבר אשפוזו של ריקרדו ריקו.

בירור קצר גילה כי הוא מאושפז בבית חולים,
במצב קריטי, לכאורה לאחר ביצוע העשרת דם עצמית בביתו. מוזר, הרוכב המחונן, חזר מהשעיה של 20 חודשים לאחר הרשעה בשימוש בחומרים אסורים וקיבל הזדמנות לחזור למוטב דרך קבוצת הדרג הבכיר (וואקאנסולין- די.אמ.סי.). גם לאחר קריאה של כל ידיעה בנושא, למחרת בבוקר, המחשבה היחידה בראשי הייתה כי רמאי יתקשה לשחק בהגינות וללא קשר לתחום בו הוא עוסק. הכסף הוא המשחית.

ברכיבה על אופניים יש (לרוכב הממוצע) כהכנסה שנתית את מה שיש לשחקן כדורגל מאוד בנוני בליגת משנה אירופאית בחודש. שחקן כדורגל בליגה בכירה (באירופה) ירוויח, לעיתים בשבוע, את ההכנסה השנתית של מנצח קטע בטור דה פרנס. יש מקרים, לא קיצוניים או נדירים בהם שחקן כדורגל ירוויח ביום שכר שנתי של מנצח קטע של הטור דה פרנס.

עכשיו בואו וננסה לחשוב על ילד צעיר אשר מוצא עצמו בספורט המקצועני ועל הפיתוי, מול הקושי בהתמודדות וכשממול עומדת הבטחה להכנסה כה גדולה. זה שם, מונח על השולחן, עכשיו הוא, הילד אשר לעיתים טרם הגיע לגיל גיוס לצבא הגנה לישראל, צריך לבחור את הדרך. כמה ילדים, אתם מכירים, מסוגלים לדחות את הפיתוי לעושר עם הבטחה לאושר?


ריקרדו ריקו, הוא לא נראה כמו ילד?
צילום: Pepp.cristiano


כמה ילדים, כשיומולדת 20 נראה כמשהו של זקנים,
יוכלו להשתמש בשיקול דעת כשממול מובטחת הרפתקה עם אין ספור נשים, מכוניות יוקרתיות ובית מרווח? רוכב אופניים יצטרך לחוות חיי כלב של ממש עבור סיכוי מזערי להגיע לרמת החיים הזו. שחקן כדורגל יגיע לאותה ארץ, חגיגות מובטחת, גם אם יהיה שחקן בנוני אשר רק בעירו שמעו עליו האוהדים השרופים ביותר וכאלו אשר תחתוני העבודה שלהם בצבעים של מדי הקבוצה.

ריקרדו ריקו אינו ספורטאי אלא רמאי. הוא היה בוחר באותה הדרך גם לו היה עובד בבורסה, חבר פרלמנט באיטליה או מוכר במכולת השכונתית. העיר בה הוא נולד וגדל הוציאה שני כוכבי על לספורט העולמי. האחד הוא ריקו עצמו והשני הוא כריסטיאן זקארדו, שחקן נבחרת איטליה בכדורגל הזכור גם בזכות שער עצמי במשחק האלים (שלושה מורחקים) בגביע העולם (2006) מול ארה"ב. בסיום אותה אליפות עולם זקארדו הניף את הגביע יחד עם חבריו לנבחרת האיטלקית.

מספר התושבים בעיר (Formigine) אינו גדול מזה של קרית אונו או שפרעם. עכשיו תחשבו שוב…במה יבחר ילד מקרית אונו או שפרעם? בקריירה של חיי כלב בדבוקה או בקריירה של שחקן כדורגל? הפיתוי להגיע להבטחה מול המחיר הנדרש בבסיס השאלה. רק אחרי הבחירה, הכניסה לחיים של ספורטאי מקצוען והתמודדות עם הפיתוי, נבחן הספורטאי כאדם.

בבחירות האלו ייכשל האדם גם אם יהיה קצין בצבא, נהג מונית או דייג בנמל בדיוק כפי אשר יכולים לכשול נשיאי מדינה, ראשי ממשלה או גנרלים. שורש הבעיה אינו באיש, מעמדו או נקודת הזמן (הקריירה) בה התגלו שקריו והרמאויות אשר הביאו עד הלום.

שורש הבעיה היא בהשלמתה של החברה עם דרכם של רמאים, שקרנים וחסרי מצפון באשר הם והדרכים המרכזיות בהן הם צועדים עד הגיעם לצמרת החברה. שורש הבעיה הוא מעבר ללגיטימיות אשר מעניקה החברה לדרך הרמאות והשקר אלא בהערצה של החברה כלפי הרמאים, השקרנים והמקדשים את הממון על פני דרך ארץ כי אחרת כיצד זה ישנם רמאים כה רבים בין מנהיגי העולם, הספורטאים הנערצים ואלו המנהלים את חיינו? המקצוע בו הם בחרו אינו הנקודה אלא הזכייה בלגיטימיות הקיומית שלהם בחברה.

יאיר בן עמי
קישורים: אופניים


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות