מחדל תאילנד – מציאות נושכת עם יאיר בן עמי

התקרית בין התאומים אלתרמן ויונתן מלכא בטריאתלון תאילנד הובילה לחרושת של שמועות בעלות אופי אלים. הצדדים סרבו להביע את תגובתם בפומבי ומהאיגוד נמסר שיחקרו את הנושא ויפרסמו הודעה רשמית אך הם טרם עשו זאת. ליאיר בן עמי העניין מעורר שאלות מתבקשות ורבות ובוחן שוב את המעמד של ענף הטריאתלון בישראל
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp


התקרית בין התאומים אלתרמן ויונתן מלכא בטריאתלון תאילנד הובילה לחרושת של שמועות בעלות אופי אלים. הצדדים סרבו להביע את תגובתם בפומבי ומהאיגוד נמסר שיחקרו את הנושא ויפרסמו הודעה רשמית אך הם טרם עשו זאת. ליאיר בן עמי העניין מעורר שאלות מתבקשות ורבות ובוחן שוב את המעמד של ענף הטריאתלון בישראל

מאת:יאיר בן עמי


קודם כל הבהרה: אין לי מושג מה בדיוק קרה בין הנציגים הישראלים בטריאתלון "מקונג ריבר" בתאילנד בסוף השבוע. הבהרה נוספת: ברור שגל השמועות מעלה הרבה שאלות מתבקשות. ברוח החג, לא אוותר על תפקיד האח שלא ידע לשאול (כי משלמים לי לשאול), כמו כן אאמץ בחום את תפקיד האח התם (כי שאלות התם עולות כמובן מאליו) לעומת זאת אוותר על תפקיד האח החכם (כי יש מספיק החושבים שהם כאלו אז למה לקלקל להם) וגם אניח לשאלות האח הרשע (כי גם מאלו יש די והותר במקומותינו).

הדבר הראשון שעשיתי, כשהסיפור המוזר הזה הגיע לאוזני בצהרי חו"ל המועד, היה לבדוק את תוצאות הטריאתלון שנערך בתאילנד במסגרת סבב גביע אסיה. התפלאתי למצוא את שלושת המתחרים הישראלים במקומות 6-8 בכל דף תוצאות רשמי. זה כבר העלה לי סימן שאלה רציני לגבי התרחשות מקרה בעל אופי אלים של ממש.

ובכל זאת הנה השאלות העולות אצלי מעצם השמועות:
האם אין בתקנון התחרויות של איגוד הטריאתלון העולמי משהו המדבר על פסילת מתחרים המעורבים בתגרה? האם, בהנחה שנכונה השמועה כי מאבטחים הפרידו בין הניצים בקו הסיום, שופטי התחרות לא ראו ולא שמעו על האירוע? מדוע עד היום, יום רביעי בערב, לא נמסרה הודעה אחת ולו המינורית או היבשה ביותר, על ידי גורם רשמי כלשהו? אם רן ודן אלתרמן ויונתן מלכא לא נשלחו על ידי איגוד הטריאתלון הישראלי, מה זה אומר? האם זה אומר שאת מדינת ישראל יכולים לייצג רק טריאתלטים שהממון בכיסם? ורק כדי להבהיר – אם נותני חסות שילמו את הוצאות התחרות הרי שזה חמור שבעתיים והדבר מעיד על עיוות גדול עוד יותר.

בטריאתלון אילת 2007, בסבב גביע העולם שנערך במסגרת טריאתלון ישרוטל, התמוטט טריאתלט על קו הסיום. מיד הורחקו צלמים ועיתונאים מהמקום בתירוץ עלוב על משהו הקשור לתקנון שיצא מהאיגוד העולמי כדי שלא יצולמו תמונות של טריאתלטים או טריאתלטיות המתעלפים, מקיאים, נפצעים או מגיעים תשושים אל קו הסיום וזאת כדי להעניק חזות סטרילית לתחרויות הטריאתלון. האם מכאן גם לא מצאתי אף תמונה המראה את התגרה הקשה בין נציגי ישראל בטריאתלון סבב גביע אסיה ב"מקונג ריבר" בתאילנד? האם ייתכן וכל הסיפור הוא שמועה שהתעוותה בדרכה מתאילנד לישראל ולכן אין עדויות של ממש מהסיפור?

חושבים ששאלתי הרבה שאלות?

אלו מספר מצומצם של שאלות שמיינתי מתוך כל כך הרבה שאלות המתבקשות מתוכי. בואו ונראה מתי יהיה מי שיעשה לנו סדר בשמועות. לא משנה מה קרה בתאילנד, איגוד הטריאתלון רשם לעצמו עוד כישלון מהדהד. קודם כל ברור, יותר מתמיד, שאת אף אחד בתקשורת הטריאתלון הישראלי לא מעניין הנושא. חשבו כמה מהר היה מגיע לכותרות אירוע הרבה פחות חמור מזה שקרה בין נציגי ישראל, לתחרות בינלאומית בענף ספורט אחר קטן וזניח ככל שיהיה. דבר שני, שוב מתברר שבכל הקשור ליחסי ציבור, שקיפות והתנהלות מול כל העולם הנהלת איגוד הטריאתלון חיה בדור הפלמ"ח או לפחות חמישים שנים אחורה.

באיגוד בעל מודעות תקשורתית היו מוציאים תגובה שעות אחרי האירוע ואולי אפילו דקות אחרי, אפילו תגובה המודיעה כי הנושא בבדיקה והמעורבים בתקרית יוזמנו לבירור כשישובו לארץ. גבירותיי ורבותיי זה ספורט לא משימה עלומה, שקצת התקלקלה בגלל כמה מצלמות אבטחה. צאו בני אדם בעלי כושר מנהיגות והתנהלות וגאלו את הטריאתלון הישראלי מהבושה שבעצם הניחושים ימים אחרי האירוע. את האחרים זה לא מעניין (ראיתם על זה משהו באיזה כלי תקשורת חוץ מבאתר שוונג) אבל אני מבטיח לכם שזה יהפוך ללעג וקלס לאחר שהסיפור יתגלה ובעיקר בגלל שאף אחד בהנהלת איגוד הטריאתלון לא מצא לנכון לשלוט באירוע על ידי יציאה לתקשורת בהודעה רשמית. עכשיו זה יגיע לתקשורת על גלי השמועות ואת הנזק שבשמועות אי אפשר לתקן גם בעזרת אלף יחצני על. אם אתם לא מאמינים תשאלו את כבוד נשיא המדינה על זה, יש לו ניסיון ששווה מיליונים בכל הקשור לשמועות.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: [email protected]

קראתם? השאירו תגובה...

כתבות אחרונות באתר

פודקאסטים מומלצים

אירועים קרובים

טורים

ציטוט השבוע

"כשמישהו אומר לי שאני לא יכולה לעשות זאת, אני פשוט לא מקשיבה לו", פלורנס גריפית ג'וניורהטוויטר שלנו

ערוץ הוידאו של שוונג