שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

יאיר בן עמי מציאות נושכת

מה, או מתי יהיה הסוף?

אין לי כח לזה, באמת שאין לי כח. זו המחשבה שליוותה את קריאת החדשות האחרונות מהגזרה של פרשת קונטאדור. השמועות, של השעות האחרונות, מבשרות על זיכוי של מנצח הטור דה פרנס


אין לי כח לזה, באמת שאין לי כח. זו המחשבה שליוותה את קריאת החדשות האחרונות מהגזרה של פרשת קונטאדור. השמועות, של השעות האחרונות, מבשרות על זיכוי של מנצח הטור דה פרנס

מאת:יאיר בן עמי


כזכור ביום המנוחה האחרון של הטור דה פרנס האחרון נכשל קונטאדור בבדיקה ובדמו התגלו שאריות מזעריות של קלנבוטרול (Clenbuterol). אותו חומר, המופיע ברשימת החומרים האסורים בשימוש, המסייע בשריפת שומנים ובונה שרירים. חומר האהוב על מגדלי פרות.

מכאן באה טענת הזכאי של קונטאדור אשר טען כי אכל בשר (נגוע בחומר) שיובא במיוחד מקצביה אהובה אליו בספרד ליום המנוחה בטור דה פרנס. הסבר הנשמע כל כך הגיוני עד כי הוא בלתי הגיוני בעליל. חודשים לקח לבדיקה להפוך להאשמה מגובה משפטית, חודשים לקח לזה להפוך להשעיה מגובת תקנון והליך משפטי וימים מספר עד שקונטאדור הצליח להפוך את זה לזכאי.

רגע, זו הסיבה לכוחי התש, זה לא עוד לא נגמר. מנצח הטור דה פרנס זוכה על ידי בית המשפט של איגוד האופניים הספרדי (RFEC). עכשיו יבוא איגוד האופניים הבינלאומי ( UCI) והוועדה העולמית למלחמה בסימום בספורט ( WADA) והם יערערו לבית המשפט הבינלאומי (CAS ) שהוא בעצם סוג של בוררות ולמהלך הזה יש להם הרבה, מאוד, זמן.

על פי התקנון מותר להם להגיש את הערעור תוך חודש. לקונטאדור נתנו רק עשרה ימים לערער על ההרשעה של בית הדין הספרדי וכשהוא עשה זאת הוא זוכה. עברו כבר ששה חודשים מאז התפוצצה הפרשה ועל פי שמועות, לא מבוססות, קונטאדור ידע על כך עוד לפני התקשורת והוועדה הבודקת (בטור) וגם האיגוד העולמי ידעו על הבדיקה עוד הרבה קודם.


אלברטו קונטאדור במרוץ "פריז- ניס" 2007. החולצה הלבנה לא מסמלת כניעה ולא כי הוא צח כשלג
צילום: goldenbembelהערעור על הזיכוי של קונטאדור יהיה גם המלחמה על כבודם ודרכם הלא הגונה של האיגודים הרוצים בהרשעתו והיודעים כי אם הוא יזוכה זה יהיה תקדים מסוכן (להתנהלותם הפושעת) בכל הקשור לבדיקות של רוכבי אופניים.

אין לי כח, תש כוחי להסביר שוב ושוב את הטיפשות המובנית בדרך של התנהלות עקיפת האי שימוש בחומרים אסורים מול רוכב אופניים. עשו להם פספורט ביולוגי. עושים להם בדיקות פתע כמו קציני מבחן לפושעים הכי גרועים. חסר רק צמיד אלקטרוני.

אין ספורטאים ולו בענף ספורט אחד בעולם וספק אם יש אזרחים
כלשהם בעולם המערבי הדמוקרטי החשופים להפרת זכויות אנוש ופרטיות כמו רוכבי האופניים. פרשת קונטאדור היא המראה המכוער ביותר אשר ממנה נשקף פרצוף הכוחניות של גופים בעלי כח. יש רמאים בכל ספורט הישגי כמו בכל תחום הישגי בחיים. בכל ענף ספורט יש רמאים. אבל אם היו נוהגים במסי או רונאלדו כפי שנוהגים בקונטאדור זה היה נגמר בתביעות אישיות כנגד הבודקים ועל חדירה לפרטיות ופגיעה בחופש ועוד מאה סעיפים שאיני מכיר כי איני עו"ד.

מה הייתה התגובה של שחקני ריאל מדריד או ברצלונה אם, ערב המשחקים בשמינית הגמר של גביע אירופה, היו נכנסים לחדרם במלון והופכים להם אותו (בחצות כדוגמא אמיתית מהדבוקה) וכשלא היו מוצאים מאום היו לוקחים אותם לחקירה כשאזיקים על ידיהם (אולי גם על רגליהם) וכל צלם ועיתונאי קיבל לפני זה הודעה על העומד להתרחש.

לבית המלון, היו מחזירים אותם, לארוחה טרם המשחק ואחרי לילה בלי שינה. נשמע מוזר? עושים את זה לרוכבי אופניים ואף אחד לא מפצה אותם כשמתברר כי הם זכאים…אפילו לא מתנצלים בפניהם, פשוט באים ועושים עוד פשיטה אחרי כמה ימים.

אם הממצאים של בדיקת הקלנבוטרול היו אצל שחקן כדורגל אחרי משחק בליגת האלופות אף אחד לא היה שומע על כך אבל קונטאדור יאכל עוד הרבה ימים בקפטריה של בתי משפט לפני שהוא יקבל חותמת של זכאי אם בכלל ובמילא שמו, כמו השם של כל רוכב אופניים בדרג הבכיר, כבר נפגע באופן בלתי הפיך אשר אף WADA , UCI או RFEC לא יוכלו לפצותו על כך. בגלל זה אין כבר כח משום המאמינים כי כל רוכבי האופניים רמאים לא יאמינו לדבר אחר מעולם ובמילא אף אחד לא יאמין לקונטאדור שאמא שלו לא…

יאיר בן עמי, עורך אתר shvoong  ובעל הטור – מציאות נושכת


קישורים: אופניים


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות