כנס אופניים עם קבוצת סאקסו בנק

קבוצת סאקסו בנק ממשיכה את הביקור בישראל עד מחר. היום, יום שישי 09 דצמבר 2011 היה אחד משיאי הביקור כשהקבוצה הגיע למכון וינגייט ואפשרה לאוהדי אופניים רבים לשמוע ממקור ראשון על אימונים וניהול קבוצת עילית בדרג הגבוהה ביותר, כזו המייצרת מנצחי טור דה פראנס, שניים כאלו ישבו על הבמה וענו לשאלות
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

קבוצת סאקסו בנק ממשיכה את הביקור בישראל עד מחר. היום, יום שישי 09 דצמבר 2011 היה אחד משיאי הביקור כשהקבוצה הגיע למכון וינגייט ואפשרה לאוהדי אופניים רבים לשמוע ממקור ראשון על אימונים וניהול קבוצת עילית בדרג הגבוהה ביותר, כזו המייצרת מנצחי טור דה פראנס, שניים כאלו ישבו על הבמה וענו לשאלות

מאת:יאיר בן עמי


אולם ההרצאות "הרשטרייט", בבית הספר למאמנים על שם נט הולמן במכון וינגייט, הכיל היום, שישי 9 בחודש דצמבר 2011, מאמני אופניים, רוכבי עילית ומאסטרס, טריאתלטים, אוהדי ספורט בכלל ואופניים בפרט. כולם רצו לשמוע מה יש למנצחי הטור דה פראנס, אלברטו קונטאדור ומנהל קבוצתו ביארן ריס, לספר.

הכנס החל בהרצאה של הפיזיולוג מולי אפשטיין: "פרופיל פיזיולוגי של רוכב אופניים" ובה סיפר על ההבדלים בין מאיצים, מטפסים או סוגים וסוגים אחרים של רוכבי אופניים. בהמשך סיפר אפשטיין על הנדרש מרוכב אופניים ברמת צריכת החמצן המרבית, הספק (וואטים) ושאר מרכיבים.

אחרי אפשטיין עלה על הבמה יאיר להב וחידש לרוב וייתכן כי לכל, הנוכחים על
"מגנזיום, מאמץ גופני ועוויתות שרירים לא רצוניות". אחת החדשות, עליהן סיפר להב, היה על כמות המגנזיום אותה פולט ספורטאי ביום ומה ההשלכות והדרישות להשלמה. על ההרצאה של להב נביא בשוונג בקרוב.

ביארן ריס,מנצח הטור דה פראנס 1996 ובעלי הקבוצה (המנהל אותה בפועל) עלה שלישי וסיפר לקהל על "האני מאמין" שלו וקבוצת סאקסו בנק. הרבה דברים חדשים הוא לא סיפר אך לאוהד האופניים הממוצע היה מעניין לשמוע על התנהלות של בעלי/מנהל קבוצה כשדרישת ענף האופניים,בעונת התחרויות, היא לפצל את רוכבי הקבוצה בין מרוצים כדוגמת גרנד טור (הג'ירו דה איטליה) לטור נוסף (של קליפורניה). ריס סיפר במעט על הצפיות שלו מהרוכבים בהקשר של מחויבות ובמעט מה הם יקבלו כדי שיוכלו לעמוד בציפיות.


אייטור אזפיאזו מציג את ביארן ריס


אחרי ריס עלה לבמה בראדלי מקגי המשמש היום המנהל ספורטיבי בקבוצת סאקסו בנק.
מקגי היה בין הרוכבים האוסטרלים שפרצו את הדרך לדבוקה המקצוענית בדרג הבכיר וממובילי המאבק בשימוש בחומרים אסורים. בשיאו היה מקגי בין הרוכבים בטובים בעולם במרוצים נגד השעון. בשנת 2002 הוא ניצח בקטע (השביעי) של הטור דה פראנס ובשנת 2003 הוא ניצח את הפרולוג של הטור ולבש את החולצה הצהובה במשך שלושה ימים. בשנת 2004 הוא גם ניצח בפרולוג של הג'ירו דה איטליה (גם שם לבש את חולצת המוביל, הוורודה, יומיים לא רצופים). מקגי סיפר מעט על התנהלות הקבוצה בתחרויות ועל הקשיים של מנהל ספורטיבי במהלך המרוץ. בהמשך העלה מקגי לבמה שני רוכבים של הקבוצה כדי להראות את ההבדלים בין מאיץ למטפס אבל מצידם של הנוכחים במקום הוא יכול היה לדבר גם על מחירי ירקות באוסטרליה וכל מי שהכיר אותו היה מרותק.


מימין לשמאל: רן מרגליות, אלברטו קונטאדור, ביארן ריס ובראדלי מקגי


בסיום הכנס עלו לבמה אלברטו קונטאדור, ביארן ריס, בראדלי מקגי ורן מרגליות
כדי לענות לשאלות הקהל בהנחייתו של אייטור אזפיאזו, מנהל קבוצת האופניים "ישראל גו פרו". בתשובה לשאלה של אלדד פז, טריאתלט ורוכב אופניים, על הזינוק לטור דה פראנס והג'ירו דה איטליה (בשנה שעברה) סיפר קונטאדור כי הוא באמת האמין שיוכל לנצח את שני הגרנד טורים אך שילוב של חוסר מזל, הכנה לא מושלמת ועייפות מהמסלול החריג (לדבריו של קונטאדור עצמו) ברמת הקושי בג'ירו כנראה היו הגורמים לאי ההצלחה במטרה.


מימין לשמאל: אלון ניסן, ביארן ריס, אלברטו קונטאדור, רן מרגליות, בארדלי מקגי ואייטור אזפיאזומחר, מוצאי שבת 10 בחודש דצמבר 2011, יסיימו אנשי קבוצת סאקסו בנק את הביקור בישראל כשיתארחו במרכז פרס לשלום לארוחה בה יתאפשר להשתתף בתמורה לתרומה לבית הספר לאופניים אותו הם בנו בעכו.

בראדלי מקגי חותם למעריצים לאחר הכנס במכון וינגייטבראדלי מקגי, מספר 186 משמאל במדי קבוצת פרנסס דו ז'ו, בטור דה פראנס 2001


שוונג מלווה את סאקסו בנק בישראל:

כתבה 1 – קבוצת סאקסו בנק בגליל המערבי

כתבה 2 – שוונג מלווה את ביקור סאקסו בנק בישראל

כתבה 3 – קבוצת סאקסו בנק הקימה בית ספר לאופניים בעכו

כתבה 4 – מאות רוכבים הגיעו לרכיבה עם סאקסו בנק

כתבה 5 – קבוצת סאקסו בנק תזנק לקריטריום בעיר העתיקה

כתבה 6 – סאקסו בנק אצל הנשיא ומפכ"ל המשטרה

כתבה 7 – כשאומנים כובשים את העיר העתיקה בירושלים

כתבה 9 – רעיה שטראוס: "מעכשיו אצפה בטור דה פראנס"

כתבה 10 – קבוצת סאקסו בנק בישראל – הסרט
יאיר בן עמי - מציאות נושכתיאיר בן עמי
עורך ראשי אתר Shvoong בעל הטור מציאות נושכת

[email protected]אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: [email protected]

קראתם? השאירו תגובה...

כתבות אחרונות באתר

פודקאסטים מומלצים

אירועים קרובים

טורים

ציטוט השבוע

"כשמישהו אומר לי שאני לא יכולה לעשות זאת, אני פשוט לא מקשיבה לו", פלורנס גריפית ג'וניורהטוויטר שלנו

ערוץ הוידאו של שוונג