שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

יאיר בן עמי מציאות נושכת

חשיפה ראשונה: תוכנית התחרויות של רן מרגליות לשנת 2012

לאתר שוונג הגיעה באופן בלעדי וראשוני רשימת התחרויות בהם ישתתף רן מרגליות בחצי הראשון של עונת 2012. בין המרוצים האתגר של מיורקה, ארבעת ימי דונקריק, הטור של רומנדי וסיכוי למקום בהרכב סאקסו בנק בטור של קליפורניה

לאתר שוונג הגיעה באופן בלעדי וראשוני רשימת התחרויות בהם ישתתף רן מרגליות בחצי הראשון של עונת 2012. בין המרוצים האתגר של מיורקה, ארבעת ימי דונקריק, הטור של רומנדי וסיכוי למקום בהרכב סאקסו בנק בטור של קליפורניה

מאת:יאיר בן עמי


רוכב האופניים הישראלי, רן מרגליות, הצטרף לפני מספר חודשים לקבוצת הדרג הבכיר סאקסו בנק. לפני מספר ימים סיימה הקבוצה את מחנה האימונים של פתיחת העונה, אותו קיימה בישראל ובמקביל לאירועים נוספים. בסיום מחנה האימונים קיבלו כל רוכבי הקבוצה את תוכנית התחרויות לחצי הראשון של העונה, זה המסתיים בחודש יוני.

רן מרגליות, ככל רוכב, קיבל גם הוא את התוכנית התחרויות שלו לחצי השנה הראשונה של עונת 2012. לפניכם הרשימה של כל התחרויות עם מעט פרוט על המרוצים הגדולים.

האתגר של מיורקה
ספרד – 5 בפברואר 2012

 (Iberostar Challenge Ciclista Mallorca)


פתיחת עונה במרוץ המורכב למעשה מחמשה מרוצים חד יומיים הנקשרים בסוג של ליגה של ניקוד מצטבר בין המרוצים.
סיכוי גדול כי אלברטו קונטאדור יזנק לאחד מהמרוצים ואולי אל לכולם. המרוץ הראשון יתקיים ב- 5 בפברואר והאחרון ב- 9 בפברואר. בין מנצחי העבר הבולטים אוסקר פריירה, רובי מק'אוון, פיליפ גילברט,אריק זאבל.


אלברטו קונטאדור- ייתכן ומרגליות ירכב לצידו באתגר של מאיורקה (צילום: אלי דינור)



סטראדה ביאנקה
איטליה – 3 במרץ
(Strade Bianche)


מרוץ חד יומי בדרגה 1.1 הנחשב ליוקרתי יותר מהמספר המציין את דירוגו. עד לשנה שעברה נקרא המרוץ "מונטאפצ'י סטראדה ביאנקי (Strade Bianche Montepaschi ). אורכו כמעט 200 ק"מ ולכן הגדרתו "חצי קלאסי". לקבוצתו של ביארן ריס הצלחות במרוץ עם הניצחונות של אלכסנדר קובלבנוב (2011) ופביאן קאנצ'לארה (2010). בשנה שעברה, 2011, היה דוכן המנצחים של המרוץ מרשים כשבראשו עמד פיליפ גילברט לצידו אלסנדרו באלן (אלוף עולם 2009) ודמיאנו קונאגו (מנצח הג'ירו 2004).

הטור של טיוון
טיוון – סוף מרץ
(Tour of Taiwan)


קשה להאמין אבל חלפו למעלה משלושים שנים מאז החל להתקיים המרוץ והוא עולה בדרגת חשיבותו מדי שנה.
הוא עדיין לא נחשב למרוץ המושך אליו רוכבי על בכמות שתחשוף אותו לכל אוהדי האופניים אבל הדרגה 2.2 מכובדת ברמה ראויה והמרוץ הוא אתגר גדול עבור מרגליות משום שדווקא בו ייתכן והוא יוכל להביא ביצועים שאינם תלויים בהובלת רוכב על.

סובב לה סארט
צרפת – שבוע ראשון של אפריל
(circuit de la sarth)


המרוץ מדורג 2.1 הנחשבים כמרוצים ברמה מאוד גבוהה ובחלקם משתתפים שמות המוכרים ביותר לרוכבי האופניים.
המרוץ היה בדרג החובבנים עד לשנת 1975 אך מאז נרשמו בין מנצחיו כמה מהמשמות הגדולים בהיסטוריה בניהם ברנאר הינו, גרג למונד, אנדיראנו באפי, פיטר אגרומוב, טרי מארי, אנדריאס קלודן ויקירי האומה תומא ווקלר וסילוויאן שאבנל.

סובב קלן
גרמניה – אפריל
(Rund um Köln)


זהו כבר מרוץ חד יומי ברמה גבוהה. המרוץ צבר פופולאריות במקביל להתפתחות ענף האופניים בגרמניה אך הוא וותיק ושורשיו בתחילת המאה שעברה. למרות הפופולאריות של המרוץ ולאחר שכבר קיבל את הדירוג HC.1 (2007-8) הוא ירד שוב ל- 1.1 לפני שלוש שנים. רשימת המנצחים של המרוץ כוללת את יאן אולריך (2003), אריק זאבל וקבוצה של ביארן ריס יש שני ניצחונות של אותו מאיץ של קבוצתו, חואן חוזה הדו הארגנטינאי.


חוזה הדו הארגנטינאי של סאקסו בנק לפני אימון בגליל המערבי



דה בראנבטס פיחל – לה פלאש בארבנקון
בלגיה – שבוע שני של אפריל
 (De Brabantse Pijl – La Flèche Brabançonne)


כל מרוץ חד יומי, הנערך באפריל בבלגיה, הוא חגיגת שלמה וגם אם אינו אחד מחמשת המונומנטים המפורסמים. המרוץ הזה מדורג HC.1 הנחשב לרמה הגבוהה ביותר לפני המרוצים ההיסטוריים וחמשת המונומנטים. מרגליות יתחרה שם בשדה משתתפים שיכלול רבים מהצמרת העולמית הגבוהה ביותר וסביר להניח כי קבוצתו תגיע בהרכב חזק למרות שהטובים ביותר יהיו עסוקים בקמפיין האביב שיכלול כמובן את המונומנטים. רשימת מנצחי העבר של המרוץ כוללת את אדי מרקס, יוהאן מוסיאו, מיקלה ברטולי, מייקל בוגארד, אוסקר פריירה וסילוויאן שאבנל.

ארבעת ימי דונקרק
צרפת – שבוע ראשון של מאי
(4 Jours de Dunkerque)


מרוץ קטעים צרפתי בדרגה HC.2 אשר מתקיים כבר מאמצע המאה שעברה ונחשב ליוקרתי מאוד. כהוכחה אפשר פשוט להניח את רשימת המנצחים הבולטים בהיסטוריה של המרוץ: ברנאר הינו, סטפן רוש, פרדי מרטנס, וולטר גודפורט, רוג'ר דה וולמינק, יוהאן מוסיאו, צרלי מוטה, אולף לודויג, אלכססנדר וינוקורוב, קריסטוף מורו, סילוויאן שאבנל.

טור דה פקארדי
צרפת – שבוע שני של מאי
(Tour de picardie)


זהו מרוץ עליו אפשר לומר כי יוקרתו הגדולה מדירוגו (2.1).
הוא כולל שלושה שלבים ושורשיו בשנת 1936 כשהחל עם השם Tour de l'Oise. בשנת 1999 שונה השם של המרוץ ובשנת 2000 הוא קיבל את שמו הסופי כפי שהוא נקרא כיום. ברשימת המנצחים אפשר למצוא לא מעט רוכבי על כברנאר הינו, מיגל אינדוריאן, תום בונן, טרי מארי, אלכסנדר וינוקורוב, יאן קרסיפו, דוויד מילר, פרדריק מונקסין ועוד.

הטור של רומנדי
שוויץ – אמצע מאי
(Tour de Romandie)


מרוץ פרו טור,הסבב העולמי היוקרתי ביותר. הוא מתקיים בחלק הצרפתי של שוויץ וברשימת המנצחים שלו אפשר למצוא כמה שמות המעידים כי הטובים ביותר מגיעים להתחרות בו. אדי מרקס, ג'ינו בארטלי, הוגו קובלט, ג'יאני מוטה, ברנאר טבנה, יופ זוטמלק, סטפן רוש, טוני רומינגר, אברהם אולאנו, פאבל טונקוב, דאריו פריגו, טיילור המילטון כשרכב בקבוצת CSC (היום סאקסו בנק), סנטיאגו בוטרו רומן קרויצגר ועוד. בשנת 2011 ניצח במרוץ קאדל אוונס שהשלים עונה מדהימה עם ניצחון בטור דה פראנס.


סאקסו בנק ברכיבה בגליל המערבי (צילום אלי דינור)



סובב באווריה
גרמניה – שבוע אחרון של מאי
(Bayern-Rundfahrt )


עוד מרוץ בדרגה HC.2 ושוב מרוץ הנחשב יוקרתי מהמספר המדרג אותו. בשנותיו הראשונות היה מרוץ חובבים ובשנת 1988 קיבל את חותמת הדרג המקצועני. באופן טבעי המנצחים המוכרים של המרוץ הם הכוכבים של ענף האופניים הגרמני כמו יאנס וויוט, רולף אלדאג, סטפן שומאכר, מיכאל ריץ ולינוס גארדמאן שהיה הגרמני האחרון על ראש דוכן במנצחים. בשנתיים האחרונות ניצחו בו מקסים מונפורט הבלגי אוקיי ותומאס גרנט מבריטניה.

הטור של סלובניה
סלובניה – שבוע שני של יוני
(Tour de Slovénie)


מרוץ קטעים צעיר שהחל רק לפני כשש שנים אך כבר זכה לדירוג המחמיא 2.1 וכמה שמות מנצחים להתפאר בהם.
ג'קוב פולגסן רכב במדי סאקסו בנק כשניצח בשנת 2009 וזה לא מקרה כי שמו מופיע ברשימת המנצחים, גם וינצ'נזו ניבאלי, ודיאגו אוליסי ניצחו במרוץ כשהם בתחילת דרכם אבל מעט אחורה בשנים אפשר למצוא את יבגני פטרוב כמנצח המרוץ.

סיכוי גדול כי רן מרגליות יזנק ל"אמאגאן טור קליפורניה (Amgen Tour of California) היוקרתי. זהו מרוץ שמתקיים רק משנת 2006 אבל מושך אליו מדי שנה רוכבים מהדרג הגבוה ביותר. המרוץ צבר פופולאריות כה גדולה עד כי המארגנים מרגישים מספיק בטוחים להציבו במקביל לג'ירו ד'איטליה. לוי ליפהיימר ניצח במרוץ, הנערך על פני שבוע, שלוש פעמים, כריס הורנר הוא המנצח של 2011 ומייקל רוג'רס האוסטרלי ניצח בו לפני שנתיים. אם יגיע מרגליות לטור האמריקאי זה יהיה המרוץ הקשה והיוקרתי ביותר בו ישתתף וייתכן כי בישראל המרוץ יזכה לחשיפה גדולה יותר מהג'ירו בזכות ישראלי על קו הזינוק.

בשלב זה של העונה, אמצע לסוף יוני, הרכבי הקבוצות לטור דה פראנס נסגרים באופן סופי.
תהיה זו הפתעה אדירה אם רן מרגליות יצליח להכנס להרכב סאקסו בנק בטור כבר השנה אבל גם בלי הטור דה פראנס צפויה לישראל עונת אופניים בינלאומית מרשימה עם מרגליות בדרג הבכיר, ניב ליבנר בקבוצת אמורה א'וויטה ומיכל אלה בקבוצת מיקלה פניני. לאחר מרוצי יוני יחזרו, רוב הרוכבים, הביתה לטובת האליפויות הלאומיות שנערכות בסוף השבוע האחרון של יוני.תהיה זו הפעם הראשונה בהיסטוריה של ישראל ששני רוכבי דרג בינלאומי יזנקו לאליפות ישראל ולפחות בצד הזה החגיגה כבר מובטחת.


 סאקסו בנק בישראל:

כתבה 1 – קבוצת סאקסו בנק בגליל המערבי

כתבה 2 – שוונג מלווה את ביקור סאקסו בנק בישראל

כתבה 3 – קבוצת סאקסו בנק הקימה בית ספר לאופניים בעכו

כתבה 4 – מאות רוכבים הגיעו לרכיבה עם סאקסו בנק

כתבה 5 – קבוצת סאקסו בנק תזנק לקריטריום בעיר העתיקה

כתבה 6 – סאקסו בנק אצל הנשיא ומפכ"ל המשטרה

כתבה 7 – כשאומנים כובשים את העיר העתיקה בירושלים

כתבה 8 – כנס אופניים עם קבוצת סאקסו בנק

כתבה 9 – רעיה שטראוס: "מעכשיו אצפה בטור דה פראנס"


כתבה 10 –הסרט

15.12.2011

יאיר בן עמי - מציאות נושכתיאיר בן עמי
עורך ראשי אתר Shvoong בעל הטור מציאות נושכת


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות