הטור המחתרתי של אילת

הטור של אילת כנראה היה חגיגה של ממש. המעורבים, בעיקר במרכזו של הגרעין הפנימי ביותר של ענף האופניים, מציינים את הטור כאירוע חשוב וגדול. המוזר הוא כי אין בין המארגנים ושאר המעורבים בתחרות ולו אחד אשר יעביר אינפורמציה לתקשורת
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp


הטור של אילת כנראה היה חגיגה של ממש. המעורבים, בעיקר במרכזו של הגרעין הפנימי ביותר של ענף האופניים, מציינים את הטור כאירוע חשוב וגדול. המוזר הוא כי אין בין המארגנים ושאר המעורבים בתחרות ולו אחד אשר יעביר אינפורמציה לתקשורת

מאת:יאיר בן עמי


בשקט, ממש בשקט, נערך בסוף השבוע מרוץ תלת שלבי הנקרא "טור אילת". מסיפורים המגיעים ממנו, זו השנה השנייה ברציפות, נוצר הרושם כי זהו מרוץ מכובד המושך אליו את הטובים ביותר בענף רכיבת הכביש הישראלי. יש גם סיפורים על דרמות והפתעות אך כל אלו לא מגיעים אלא למי אשר במילא יודע ומעורב בענף.

במשך שני ימי המרוץ לא זלגה לתקשורת ולו ידיעה אחת ראויה על המרוץ. במוצאי שבת אפשר היה למצוא סיכום של המרוץ באתר איגוד האופניים הישראלי ואת התוצאות בקישור ללוח התחרויות אך לא מעבר לכך. גם ביום ראשון, לאחר המרוץ, קשה היה למצוא ערוץ תקשורת אשר גילה עניין במרוץ.ביום שישי בבוקר נערך קטע-1, נגד השעון בעלייה. בתמונה אילן קולטון אשר סיים שלישי. ניצח עידן שפירא
צילום: אייל דוליןדווקא בסוף השבוע הזו אי אפשר יהיה להאשים את התקשורת
בהתעלמות מהענפי הספורט בלי כדור. אליפות ישראל במרוצי שדה נערכה וידיעה התפרסמה לרוחבה ואורכהה של הרשת. ההבדל, בין הטור באילת לאליפות ישראל במרוצי שדה, קשורה להתנהלות איגוד בלבד. בצד אחד דובר איגוד האתלטיקה אשר לא יחסוך מקום בתיבת המיילים של כל עיתונאי בעל קשר כזה או אחר לסיקור אירועי ספורט ובצד השני, של איגוד האופניים, התעלמות מולחטת, מוזרה ובלתי מובנת מהתקשורת.


ביום שישי אחה"צ נערךקטע- 2. מרוץ קרטריום- שפירא בחולצה הצהובה כמוביל המרוץ
צילום: אייל דוליןלא ברור האם יש דובר לאיגוד האופניים, את הכתבות (המופיעות באתר האיגוד לאחר מרוצים) כותב יו"ר וועדת התחרויות ואין המוכיח כי לאיגוד האופניים הישראלי יש מדיניות תקשורתית כלשהי או אם החשיפה התקשורתית זוכה להתייחסות כלשהי. ענף האופניים הישראלי סובל מתדמית גרועה. הוא מגיע לכותרות כשרוכב אופניים נדרס למוות ואז נזכרים הכל לשאול האם בכלל צריך להעניק את חופש התנועה לרוכבי אופניים על כבישי ישראל.

איגוד האופניים הישראלי הוא עמותה. אחד הסעיפים המרכזיים בתקנון העמותה הוא הדאגה לרווחת רוכבי האופניים הישראלים. כדי לדייק נזכיר כי התקנון מורכב מסעיפים. הסעיף הראשון והשני מגדירים את העמותה על פי החוק והסעיף השלישי מתחיל לפרוט את מטרות העמותה.


גיא גבאי (חוגג משמאל) ניצח במרוץ הקריטריום והקדים את נעם כהן מימין
צילום: אייל דוליןלהלן, ללא שינוי, החלק החשוב ביותר בתקנון העמותה:

סעיף מספר 3.1- פיתוח וקידום ענף ספורט באופנים בישראל, (להלן הענף") ריכוזו וניהולו.

סעיף מספר 3.2- פיתוח תשתית לספורט הרכיבה במישור התחרותי והעממי. מכאן אפשר להפליג לפרשנויות אין ספור אך דבר אחד אי אפשר יהיה לסובב והוא את העובדה כי הרוכבים אשר אינם תחרותיים זוכים מהאיגוד והתייחסות מוזרה. לאיגוד האופניים יש מניות רבות בשיפןר תשתיות וזה החלק הטוב בעבודתו.


בשבת בבוקר נערך קטע- 3. מרוץ כביש בו ניצח יניב אלירז אשר ניצח גם בדירוג המצטבר
צילום: אייל דוליןכשמדובר בחשיפת הענף לציבור הרחב ועל ידי כך לקדם את מעמד רוכב האופניים בישראל כנראה אין לאיגוד ציון גבוה. דחיפה רצינית של התחרויות אל תודעת הציבור הייתה משפרת פלאים את התדמית של רוכבי האופניים הנחשבים בישראל 2011 למטרד על הכבישים במקרה הפחות טוב או כפסיכים העוסקים בתחביב מוזר במקרה הטוב.

טור כזה אשר נערך באילת בסוף השבוע יכול היה לעשות פלאים לענף הרכיבה. לא רק בתודעת הציבור אלא, ייתכן כי בעיקר, בלגטימציה לקיומן של תחרויות כביש על ידי חסימתם. נכון להיום אין הדבר ברור ופחות מארבעה חודשים לפני האליפות הלאומית מתקשה האיגוד למצוא את הכבישים אשר יארחו אותה ולראיה העובדה כי טרם התפרם המסלול או רמז כלשהו על המיקום.


פז בש ניצחה בקטגורית הנשים עילית
צילום: אייל דוליןבמהלך סוף השבוע התקשרה אליי מדריכת זומבה. היא התקשרה אליי יותר פעמים, בין יום חמישי בשעת צהריים ועד ליום ראשון בשעת צהריים, מאשר איגוד האופניים התקשר אליי במשך שלושת החודשים בהם אני ממלא את תפקיד העורך של אתר שוונג. אני בכלל חשבתי כי זומבה היא סאטירה על האימונים האירובים.


אותה מדריכה, אשר כל עניינה היה קידום הזומבה בישראל,
גילתה לי כי זה לא סאטירה של ארץ נהדרת אלא ענף ספורט ענק ומצליח. למה זה חושב? כשיעשו סאטירה על הטייטס של רוכבי האופניים או על הקפה ב"בר בהר" אדע כי ענף האופניים הישראלי מגלה התפתחות. עד אז נותר רק לכאוב על מקומו בתקשורת הישראלית.

תגובת האיגוד

*******************************************************************
לאחר כתיבת הדברים, בתחילת השבוע,
נעשתה פנייה לאיגוד האופניים, לקבלת תגובה. מסיבות השמורות עם הנהלת האיגוד וכנראה שום אי קיומו של תפקיד הדובר או מי מטעם ההנהלה, אשר תפקידו מול התקשורת, נבחר המנ"כל (מר אמיליו ריוטמן) להגיש תגובה בה הוא בחר לגלוש לרמיזות אישיות, אי דיוקים ולרמוז על אופי התקשורת וכותב שורות אלו.

הרוצים לקרוא את התגובה במלואה יכולים להכנס לקישור
תגובת איגוד האופניים
*******************************************************************

יאיר בן עמי– עורך ראשי אתר Shvoong. בעל הטור מציאות נושכת

קישורים: אופניים, מרוץ אופניים, מרוץאנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: [email protected]

קראתם? השאירו תגובה...

כתבות אחרונות באתר

פודקאסטים מומלצים

אירועים קרובים

טורים

ציטוט השבוע

"אל תוותרו לעולם. הפסד או דחייה הם רק הצעד הראשון בדרך להצלחה". ג'ים ולואנוהטוויטר שלנו

ערוץ הוידאו של שוונג

רישום לניוזלטר

רוצים לקבל את הניוזלטר של שוונג עם הכתבות הכי מעניינות ישירות למייל?
מלאו בחלון את כתובת המייל ואנחנו נדאג לכל השאר…

שימו לב:
במילוי השדה עם כתובת הדוא"ל שלכם, אתם מסכימים לקבל דיוור מחברת שוונג אירועי ספורט.​ תוכלו להסיר את עצמכם בכל עת ממאגר המידע באמצעות כפתור "הסרה" המצורף לכל הדיוורים שלנו.