שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

דניאל קרן, מאמן מרחיק לכת

דניאל קרן לקראת מרתון ווינר ירושלים: כמו רעם אחרי ברק

כמו רעם אחרי ברק, כמו זריחה בסוף לילה, כמו הנגאובר אחרי לילה של שתייה כבדה

כמו רעם אחרי ברק, כמו זריחה בסוף לילה, כמו הנגאובר אחרי לילה של שתייה כבדה

מאת:דניאל קרן


המשבר המופיע בקילומטרים האחרונים של המרוץ צפוי עד פטטיות. מחכה לשעת כושר, לרפיון רגעי של הרוח, לרפיון רגעי של תשומת הלב ואז הוא תוקף תקיפה כלל-חזיתית, בלי רחמים, בכל הכלים. מתנפץ באכזריות על חומות כוח הרצון, זורע ייאוש בתקוות, מעלה שאלות של "למה-אני-צריך-את-זה" שכל מטרתן היא דה-מוראליזציה.

לעיתים ההתקפות באות בגלים, לעיתים זו התקפה אחת ומשנהדפה לא תישנה, לעיתים ההתקפה היא כמלחמת גרילה, מתוחכמת, פוגעת במספר יעדים אסטרטגים בו זמנית ולעיתים זו מלחמת התשה, איטית כואבת ומעצבנת.

עזי הרוח בינינו ולמודי הקרבות מסתכלים לו בעיניים. רואים אותו מתקרב, מוכנים לקראתו וששים אלי קרב. בנחישות ובהחלטיות מביסים אותו וממשיכים הלאה. את חסרי הניסיון הוא יתקוף מהמארב. יתפוס אותם לא מוכנים ויעשה בהם שמות. חומות יקרסו, שאלות יעלו, היסוסים יצוצו וחומות ההגנה יקרסו.

אנחנו, אנשי השלום נתבונן, נתכונן ונשתדל להימנע מהעימות. יתקיף מכאן – נחמוק לשם, יכה בנקודת תורפה – נחזקה, יתיש אותנו – נחשוק שיניים ונתגבר. לא יוותר, יעשה אלים ויתאכזר – נילחם בו. נילחם בחירוף נפש. נילחם וננצח. ננצח כי אנחנו יודעים מה שהוא לא יודע. רק עוד קצת, רק עוד קילומטרים ספורים ואנחנו נניף את הידיים לאוויר ובחיוך גדול של ניצחון נחצה את קו הסיום.

צילום: אימג'בנק / Thinkstock

15.3.2012דניאל קרןמייסד ומאמן ראשי של מרת"א: מועדון
ריצות ארוכות ומועדון רצי תל אביב
לאתר של דניאל: www.danielkeren.com

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם בכתבות או בפרסומי שוונג צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו או לבקש להוסיף את הקרדיט שלכם בדוא"ל: info@shvoong.co.il

2020 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות