10 דברים שרצים שונאים במיוחד - ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג
שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

ריצה מתחילים

10 דברים שרצים שונאים במיוחד

מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני, יש הרבה דברים שיכולים להרוס לנו אותה. הנה הטופ 10 שלנו...

אחת הסיבות שרוב האנשים מסביבנו, הרצים, חושבים שאתם מטורפים, היא זו שבימים גשומים כאלו אנחנו בכלל שוקלים את האפשרות לצאת לרוץ תחת גשם שוטף. הם חושבים שהרצים שונאים את זה ומכריחים את עצמם, מה שברוב המקרים בכלל לא נכון. מכריחים אולי כן, בטח לא שונאים. כי יש כל כך הרבה דברים אחרים השנואים על ידי הרץ הישראלי הממוצע. הנה 10 מהם.

ריצת מרתון, נעליים, ריצה, רצים צילום: Josiah Mackenzi

אז מה אתם שונאים? | צילום: Josiah Mackenzi

עוד כתבות בנושא 
5 כללים להשגת מטרות ארוכות טווח בריצה 
10 משפטים של טריאתלטים ולמה הם מתכוונים באמת?
כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ? 

1. אנשים שאומרים בוקר טוב (למי שבכושר פחות טוב מהם) 

כמעט כל מי שמתחיל לרוץ מבין שברכת ה"בוקר טוב" היא חלק מהעניין בריצות הבוקר. שני הצדדים שעד לפני רגע כל אחד מהם חשב לעצמו "מה אני עושה כאן בשעה הזאת?", חולקים לפתע רגע משותף שהוא אפילו מתנשא. הרצים הוותיקים והמנוסים זורמים עם ברכת ה"בוקר טוב", אבל לפעמים היא ממש לא "באה בטוב". זה קורה כשצד אחד הוא קליל ומחויך והצד השני סובל – אולי בגלל שהוא עדיין לא רגיל לרוץ בבוקר, אולי הוא באמצע אימון טמפו, אולי הוא סתם לא חברתי. לכן, ברכת ה"בוקר טוב" היא לא תמיד ברכה, והרצים המנוסים באמת ידעו לזהות כבר מרחוק את מי כדאי לעזוב בשקט – כי ברגע שהצד השני לא עונה ל"בוקר טוב" מסיבותיו שלו, זה כבר הופך את הרגע הזה ללא נעים ואפשר להימנע מזה.

2. פעמונים של רוכבי אופניים (ואם הם צועקים זה גם די מעצבן)

איך שלא נסתכל על זה, רוכבי אופניים מאחורינו זה אף פעם לא טוב. אם אנחנו רצים בקבוצה והם מצלצלים בפעמון, אז ריצת השחרור שלנו הופכת פתאום לסוג של פרטלק וכולם מסתדרים בטור כדי לתת לכבוד הרוכב לעבור. אם אנחנו לבד, אז פשוט אי אפשר לדעת לאיזה צד להיצמד. אם אנחנו עם מוזיקה באוזניים – סיכוי טוב שזה יגמר רע. יש מקומות כמו פארק הירקון שרוכבי האופניים המצלצלים כבר הפכו לחלק משגרת האימונים של הרצים, שככל הנראה התרגלו לזה. ובכל זאת, הם תמיד יהיו ברשימה השחורה של הרצים, שרובם עדיין לא החליטו מה יותר מעצבן – צלצולי הפעמונים או הצעקות של "ימינה" או "שמאלה".

ברז שתייה שבור

פוגשים הרבה כאלה בדרך. ברז שבור | צילום: André Karwath aka

3. ברזים שלא עובדים (או שעדיף שלא יעבדו)

כל מי שהתחיל לרוץ פתאום באמצע החיים, מבין פתאום שהוא עבר פרק די רציני בחיים שבמהלכו לא היתה לו שום סיבה טובה לשתות מברז ציבורי. עבור רוב האנשים מדובר בתקופה שבין הגילאים 18-40 (כי גם בצבא שותים ממימיות). אבל ברגע שהתחלנו לרוץ וכבר התרגלנו ליותר מכמה קילומטרים בריצה, אנחנו מבינים שלא הרבה השתנה בכמה עשרות שנים האחרונות. הרבה פעמים ב"רגע האמת" נמצא ברז שלא עובד, ויש כאלה שיגידו שהרבה יותר גרוע זה למצוא ברז עובד שלא מספק את הסחורה כמו ברזיות עם מים חמים בקיץ, ברזים שמשפריצים לכל הכיוונים והכי גרוע – ברזים שמוציאים מים מגעילים במיוחד. ואם חשבתם שזה הגרוע מכל, חכו לרגע שבו אתם שותים ג'ל ואז פותחים ברז שלא עובד.

%d7%91%d7%90%d7%a0%d7%a8-%d7%aa%d7%96%d7%95%d7%a0%d7%94-%d7%a9%d7%95%d7%95%d7%a0%d7%92-%d7%a9%d7%95%d7%a4

לתוספי תזונה בשוונג-שופ לחצו כאן

4. שלוליות

אי אפשר להגיד שרצים שונאים גשם. אולי קשה להתחיל לרוץ בגשם, אבל כשהוא מגיע תוך כדי הריצה זה כבר סוג של חוויה. לעומת זאת, יש דברים יותר גרועים מאשר להירטב בחלק העליון של הגוף, בטח אם לבושים כמו שצריך. הכי גרוע זה כשהמים נכנסים לתוך הנעליים. זה גרוע כי זה מעצבן והורס את כל הריצה, אבל הרבה יותר מזה – כי זו טעות שאפשר היה להימנע ממנה. בסופו של דבר, חוסר ריכוז הוא ברוב המקרים הגורם היחיד שגורם לנו להיכנס לשלוליות "מוקשים", אותן שלוליות עמוקות שעוטפות את כל הנעל ומכניסות בנדיבות את המים הקרים לתוך הגרביים. אם יש משהו שעלול לגרום לאנשים לחזור הביתה, זה שלוליות מהסוג הזה.

5. בוץ בנעליים

בהמשך ישיר לקטע של השלוליות, גם במקרה הזה הריכוז שלנו הוא זה שיקבע אם הנעליים שלנו יישארו נקיות בחורף או לא, וזה מתוך הנחה שאתם לא מתעקשים לרוץ בשטח. בסופו של דבר אין כמו לרוץ במזג אוויר חורפי ונוח, אפילו קצת אחרי הגשם כשהשמש יוצאת החוצה. מבלי להגזים, בימים כאלו אנחנו יכולים לחוות את הרגעים הקסומים ביותר של הריצה. אבל כל זה יכול להיהרס בגלל קטע חולי אחד שהכנסתם אליו בטעות את הרגל. אפשר להיתקל בזה הרבה בימים אלה, זה קורה בעיקר בקטעי מעבר בין חלק אחד של אספלט לחלק השני, קטעים תמימים למראה שאנחנו בטוחים שנחצה אותם בבטחה, עד שאחת הנעליים שלנו נמרחות על הבוץ – ואין איך לנקות את זה, בטח לא באותו רגע. זה גם הורס את הריצה כי כף הרגל נעשית הרבה יותר כבדה, וחוץ מזה זה חתיכת פרויקט לנקות את זה ולמי יש כוח רגע אחרי ריצת הבוקר ולפני תחילת היום?

נעלי ריצה מלוכלכות מבוץ

איך מנקים את זה? | צילום: OTRS מתוך wikimedia commons

6. בעלי כלבים עם רצועות נמתחות 

לעולם לא נכעס על הכלבים עצמם. אפילו לעתים רחוקות יש ריצות שמצטרפים אליהן כלבים שהגיעו משום מקום ומנעימים את האווירה. אבל מה לעזאזל עושים כשרצים קדימה ורואים ממול קו סיום של מרוץ שבעוד כמה מטרים יתגלה כשרצועה של כלב שנמתחת לאורך של 10 מטרים? ולמה יש כל כך הרבה כאלה בפארקים ברחבי הארץ? בקיצור, הנה עוד משהו שמשבש לנו את התהליך השוטף של הריצה, וזה ממש לא כיף.

7. שותפים לריצה שהשעון שלהם מחמיר יותר משלכם 

אומרים שהריצה למרחקים ארוכים תעזור לנו בחיים, כי אם נסמן מטרות ונעמוד בהן בריצה, נעשה את זה גם בתחומים האחרים ובסך הכל זה נשמע הגיוני. אבל למה יש כאלה שצריכים ללכת מעבר למטרה? הרצים האלה, שבסוף המסלול יגידו לכם "רגע, עוד 200 מטר קדימה ואז בחזרה" מתחלקים לשניים: או שהם אוהבים את גורם ההפתעה או שפשוט השעון שלהם מחמיר יותר משלכם. ברגע שהצג שלכם מראה 10 קילומטרים בדיוק, שלהם יראה 9.680, והם גם יגידו לכם שאתם אלה שלא בסדר. ואתם, במקום לסיים בכיף, מוצאים את עצמכם ב-300 מטרים פלוס של חוסר חשק שמרגישים פתאום כל כך נוראים. עצה: אם אתם מתכוונים להשתתף במרוצים מדודים של חצי מרתון ומעלה, תתרגלו להוסיף. השעון שלכם תמיד יראה יותר.

8. שותפים לריצה שלא מזיעים 

בימי החורף אנחנו מרגישים את זה פחות, אבל בימים אחרים אחד הדברים שאנחנו מסתכלים עליו כדי לנסות להשוות את עצמנו לאחרים (ואי אפשר שלא) הוא כמות הזיעה. בכל קבוצת רצים שתסיים אימון, תמיד יהיה מישהו שבולט באופן יוצא דופן ב"חוסר הזיעה" שלו, ואת רוב הרצים זה מאוד מעצבן. "איך זה שאתה לא מזיע?", זו אחת השאלות ששומעים כל כך הרבה בימים החמים יותר, ומה לעשות שהרבה מזה זה פשוט גנטיקה.

גבר ואשה רצים יחד

תמיד נהיה שונים | צילום: thinkstock

9. רצים לא מודעים לסביבה 

זו הגדרה כוללת שיש בתוכה הרבה מאוד קטגוריות. האמת היא שאפשר להקדיש לה כתבה שלמה, אבל אנחנו נתמקד בכמה מהקטגוריות. רוב הרצים הוותיקים יגידו שהרצים הכי לא מודעים לסביבה הם "מפזרי המוכטות" שאת הנזלת שלהם נפגוש כמעט בכל פינה. כל עוד היא מרוחה על הרצפה זה בסדר, אבל קשה מאוד להבין מה גורם לבן אדם לירוק הצידה, או לסתום נחיר אחד ולהוציא את כל מה שיש בשני, ולחשוב שאין שום סיכוי שיש עוד אנשים מאחורה? כי אם תהיה מודע לסביבה שלך, תדע שרוב הסיכויים הם שכן יש אנשים מאחורה! ואם הרוח חזקה מספיק, אין גבול לכמה רחוק יכולים להתפזר נוזלים מהסוג הזה.

חוץ מזה יש גם את ה"מדברים בטלפון הנייד תוך כדי ריצה" שלא לגמרי מודעים לכך שמי שנמצא מסביבם מנסה לחוות רגעים אחרונים של שלווה נפשית לפני שהוא מגיע למשרד, והכי גרוע – את שני החברים שחושבים שהם יכולים לרוץ יחד ולדבר תוך כדי שכל אחד מהם שמוע מוזיקה בנגן, ובפועל היחידים ששומעים אותם הם כל האנשים מסביב.

10. אנשים שמבאסים את סוף האימון 

סיימתם אימון מוצלח במיוחד? אתם גם בהיי וגם רעבים, אז בטח שתפרגנו לעצמכם באיזו ארוחת בוקר בבית הקפה? אבל אם אתם עושים את זה בתוך קבוצת רצים גדולה, סיכוי טוב שתיתפסו על ידי "מבאס סוף האימון", זה שיגיד לכם שבמה שהזמנתם הרגע יש יותר קלוריות ממה ששרפתם באימון עצמו. יש סיכוי שהם צודקים, אבל יש גם טיימינג. מאמני ריצה שיודעים איך להתנהל עם ספורטאים חובבים (כמובן שאת המקצוענים אי אפשר לפנק) יידעו שאפשר להעיר על זה, אבל אחר כך. בטח לא להרוס את הרגע. אבל כמעט כמו בכל דבר אחר בחיים, יש הרבה אנשים שתפקידם בחיים הוא "להרוס את הרגע", וגם בעולם הריצה אנחנו פוגשים אותם.

11. מה אתם שונאים? כתבו לנו כאן בתגובות למטה…
 עדיין לא חברים של שוונג בפייסבוק? הצטרפו עכשיו קבלו את כל התכנים הכי מעניינים
הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו את ריכוז הכתבות המובילות של השבוע

מאמרים נבחרים

 • לא מריח טוב: כיצד מתמודדים עם פוּקים במהלך ריצה או פעילות גופנית?

  גם אם לא נעים לדבר על פוקים, חייבים לשים את זה על השולחן ולהבין את התופעה. יש לדבר…

  קרא עוד
 • צ פ ו || אחוות רצים: המרתוניסט שהגיע מעולף ומותש לקו הסיום במרתון לונדון

  הנסיך וויליאם והנסיך הארי צפו בו כאשר הוא מדדה אל עבר קו הסיום נתמך משני צדדיו - הצד…

  קרא עוד
 • מחקר חדש: שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות לחיים

  אז כמה שעות כבר הוספתם לחיים בזכות הריצה? מחקר חדש קובע שכל שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות…

  קרא עוד
 • איך תתאמנו לקראת טריאתלון אולימפי ראשון?

  אם יש לכם כושר ריצה והחלטתם שאתם רוצים להתנסות גם בטריאתלון, זה בהחלט אפשרי. כמה צריך להתאמן? איך?…

  קרא עוד
 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • ילד רץ

  עד כמה בריא לילד לרוץ מרתון?

  הביטו על קו הזינוק בפעם הבאה ותראו שיש בו יותר ויותר ילדים ונערים שרצים למרחקים של 10 ק"מ,…

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  האיירונמן חוגג היום 39 שנה לתחרות הראשונה אי פעם

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • ישראמן 2015

  כל מה שרציתם לדעת על תזונה לאיש ברזל לקראת ישראמן גארמין | חלק 01

  מתי צריך לרדת במשקל? כמה פחמימות צריך ולפי איזו תקופה? מה אוכלים לפני האימון אם בכלל ומה אחרי?…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • פציעות

  יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

13 thoughts on “10 דברים שרצים שונאים במיוחד

 1. Tony הגיב:

  הכי מעצבן שאנשים הולכים בשורה וסוגרים את כל הנתיב לא משנה באיזה קטע של הריצה
  או ילדים שמתחילים להשתולל עם הקורקינט ואז אתה לא יודע מאיזה צד לעקוף אותם

 2. אבי הגיב:

  שונא לקום בארבע וחצי בבוקר.
  פורש אחרי המרתון הקרוב.
  זה משהוא שכבר 4 מרתונים אני אומר , הפעם אני מקווה להיות חזק יותר ולפרוש

 3. אוהד הגיב:

  אנשים שנדבקים לצד שמאל של השביל ולא חושבים על לזוז כשאתה רץ מולם בימין.

 4. ערן הגיב:

  לגלות שהתחלת לרוץ מהר מדי…

 5. רועי הגיב:

  כשהסוללה בנגן נגמרת חמש דקות מתחילת הריצה, ואז אני תקוע איתם כל שאר הדרך.
  וגם מזדהה עם הרצועה של הכלבים וההלכים בשורה של מגיב 1.

 6. קרן הגיב:

  שונאת לראות את הטינופת שמשאירים נופשים שעושים פיקניקים בפארק

 7. שרון הגיב:

  למה נקודות חלוקת המים בכל המרוצים בארץ תמיד הופכים לשמחת בית השואבה? רב הסיכויים שאו שתחטוף בקבוק בראש, מישהו יחלוק איתך את המקלחת שלו, או שתחליק על פקק… אה.. ויש גם כדורגל בקבוקים.

 8. שלו22 הגיב:

  אנשים שהולכים לפני בשורה, וצריך להתחיל לעשות סללומים בשביל לעקוף אותם

 9. קסאלה הגיב:

  לגלות שהמסלול במרוץ שבו שבירת שיא אישי, לא נמדד כמו שצריך.

 10. בני הגיב:

  הדבר הכי גרוע שכחתם: פציעות

 11. שלמה הגיב:

  לרוץ עם נעליים חדשות ולגלות כמה הם לא נוחות..

  1. סבינה מרקוביץ הגיב:

   בעקבות מרתון ירושלים – את רחוב ז'בוטינסקי בירושלים….

 12. תומר הגיב:

  לרוץ דרך ענן של עשן סיגריות.
  לפעמים גם המעשן לובש מעיל מדוגם של מותג ספורט נחשק, למרות שברור שהוא לא מצליח לסיים ק״מ אחד של ריצה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2017 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות