שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

ריצה אולטרה מרתון

רצים את ישראל || "הסתיים מסע מדהים שכנראה יקח לי כמה ימים טובים לעכל אותו" ~ יום 10

מסע שהתחיל לפני 10 ימים בחרמון, הסתיים אתמול (ראשון) בלילה לאחר יותר מ-600 ק"מ ובהם היו קשיים פיזיים, החלטות מכריעות וסיום מפתיע - הנה הסיכום של היום האחרון במסע של "רצים את ישראל"

את אתגר "רצים את ישראל" של כפיר מן ושחר שרגא נסקר בשוונג במהלך כל עשרת הימים של הריצה


רצים את ישראל ~ כתבת הקדמה למסע

סיכום היום העשירי

אורך המסלול: 77 ק"מ

מאיפה לאן: משיטים לאילת

את היום העשירי של המסע (והיום התשיעי של הריצה) התחיל כפיר מן בשעה 4:30 בבוקר בשיטים. בחפ״ק נמצאים עידו דיאמנט, ליאור טישקוף, גילי וניר רייכמן שהגיעו במיוחד לתגבר ולסייע. "הריצה התנהלה על כביש 40 לכיוון דרום, בתוואי לא פשוט לרגליים", מספר מן, "שכבר ככה עייפות. התוואי הוא של גבעות מתגלגלות 'רולינג הילס' בהתחלה שהופכות לירידה תלולה בהמשך".

74139.101

צילום עם השלט לכיוון אילת וממשיכים

כפיר מן עבר על פני נאות סמדר ומספר כי הם עצרו בתצפית יפיהפיה על הרי אדום ועל הערבה והרוויחיו זריחה מרהיבה. "הגענו לכביש 90 כביש הערבה, צילום קצרצר עם השלט לכיוון אילת וממשיכים. כל הדרך רצנו על שבילים מקבילים לכביש הערבה, כשרכב החפ״ק ממש צמוד אלי במהלך כל הדרך וכל פעם מישהו אחר מלווה אותי בריצה. עברנו את קטורה וגרופית, ועצרנו למנוחה ביוטבתה. מתחילים להרגיש את החום. זמן מצוין לעצור להתרעננות.

"השעון מראה 35 ק״מ, כלומר נשאר עוד מרתון מלא עד אילת. ב-16:00 מזג האוויר נהיה נוח יחסית ואנחנו מחדשים את הריצה. הטמפרטורה יחסית טובה, אבל אובך כבד ורוח דרומית חזקה מקשים על הריצה ויוצרים קושי בנשימה. התכנון היה לרוץ 20 ק״מ ויום למחרת להגיע מוקדם בבוקר לאילת. אבל אנחנו מקבלים החלטה שאם הרגליים מתפקדות – ממשיכים עד הסוף כבר היום.

74139.100

"התנאים לא קלים, אבל מתקדמים לאט לאט קילומטר ועוד קילומטר עד היעד. בבאר אורה מצטרף אלינו רוני מאיר, שהוזעק ברגע האחרון בעקבות ההחלטה לסיים היום. למי שלא מכיר, רוני הוא מנהל מועדון השיט באילת, שאימן אותי בתור נער בנבחרת ישראל בגלישת רוח. רוני מנהל את המועדון כבר שנים, ומבחינתי הוא דמות מעוררת השראה, מחנכת לערכים, לאהבת הארץ והספורט דרך הים. בנוסף הוא גם עשה כמה פעמים איש ברזל ולכן הצטרף לריצה בקלות. באותו שלב כבר היה לי מאוד מאוד קשה, אבל כשראיתי את רוני קיבלתי זריקת מוטיבציה רצינית.

"בשעות הערב אנחנו נכנסים לעיר וההתרגשות מתחילה להציף אותי. את החלק האחרון, בטיילת, אני רץ כשאני עטוף בדגל ישראל, מתרגש ולא מאמין. במועדון הימי באילת מחכים אישתי והילדים, ואני מגיע, מלווה בכל אנשי החפ״ק בתוספת איילת ויפתח שרייר שהגיעו במיוחד מלהבות חביבה לקחת חלק בסיום המסע.

74139.102

"זהו… הסתיים מסע מדהים שכנראה יקח לי כמה ימים טובים לעכל אותו ולהבין את מה שעברתי. תודה לכל מי שעקב ותמך, בימים הקרובים אפרסם סיכום של המסע כולו כאן שוונג".

סיכום היום התשיעי

אורך המסלול: 57 ק"מ

מאיפה לאן: ממצפה רמון לשיטים

"ביום שישי בערב התמקמנו בחאן בארות שאירחו אותנו בנדיבות", מספר כפיר מן שמוביל כעת את המסע לבדו לאחר ששותפו שחר שרגא החליט להפסיק את הריצה, "אבא שלי הגיע והופתעתי ושמחתי לראות שהדוד היקר שלי גלעד דוכן הגיע גם הוא ללוות אותי. את גלעד אימנתי וליוויתי במרתון טבריה האחרון. ביום שבת מוקדם מאוד בבוקר התארגנו ליציאה ובשעה ארבע וחצי בבוקר התחלנו תנועה מנקודת הסיום של יום שישי במכתש רמון.

IMG-20160312-WA0028

נוף מדברי חורפי מרהיב שכuלל פריחת צמחי מדבר

"התחלנו לחצות את המכתש כשרוב הזמן רצנו על שביל ישראל המקביל לכביש 40. במהלך הריצה פגשנו זוג שעצר את רכבו ותמה מאיפה באנו ולאן אנחנו רצים. דקה לפני כן חשבתי לעצמי את אותה שאלה בדיוק… חייכתי לעצמי ועניתי 'מהחרמון לאילת'. הזוג היה מופתע ואיחל לנו בהצלחה ואמר לנו שאני בכיוון הנכון.

IMG-20160312-WA0027

המשיכו במגמה חזקה דרומה לכיוון שיטים

"סיימנו לחצות את מכתש רמון והמשכנו במגמה לעבר נחל פארן וקינחנו בעליה רצינית. הנוף נוף מדברי חורפי מרהיב שכלל פריחת צמחי מדבר, נופי קדומים ומרחבים אדירים. לא יכולתי שלא להשוות בין הנוף המדברי לנוף הצפוני אותו עברנו ימים ספורים לפני. מזג האuויר היה מצוין ושיחק לטובתנו לאורך כל הדרך. משם המשכנו במגמה חזקה דרומה לכיוון שיטים, חצינו את נחל ציחור וסיימנו כארבעה ק"מ אחרי שיטים.

IMG-20160312-WA0030

מלא באמונה לסיים את המסע בעוד יומיים באילת

"הרגליים כואבות, כפות הרגליים צועקות הצילו ואני אומר להן תחזיקו מעמד רק עוד יומיים… למרות הקשיים והכאבים אני מלא באמונה שאסיים את המסע בעוד יומיים באילת. את הערב סיימנו בנאות סמדר שאירחו אותנו לעילא ועל כך תודות לרוני אנגלסרט".

סיכום היום השביעי

אורך המסלול: 52 ק"מ

מאיפה לאן: ממשאבי שדב למצפה רמון

אחרי ההחלטה הקשה לחדול את מסע הריצה חזרו שחר שרגא וכפיר מן הביתה בשעות הצהריים של יום רביעי, פרקו את הציוד מרכב החפ"ק וחזרו איש לביתו ולמשפחתו. "במשך כל אותו היום התהפכה לנו הבטן מהמחשבה שלא הצלחנו לכבוש את היעד ששמנו לעצמנו לפני שנה ואליו התאמנו כל כך הרבה", הם מספרים. "ישבתי בבית והבנתי שלא אהיה שלם עם עצמי אם לא אשלים את הריצה על פי התכנון", אומר לשוונג כפיר מן, "לאחר התלבטויות רבות והתייעצות עם חברים ועם משפחתי החלטתי שאני חוזר ומסיים את הריצה הזאת. הבנתי שאהיה חייב לנקוט באמצעי זהירות משמעותיים כדי להצליח במשימה. לכן, בבוקר הלכתי לבדיקת רופא להערכת מצב וכן החלטתי שארוץ בעיקר בלילות, כדי שלא אצטרך להתמודד עם עומס החום. כמו כן ניסיתי שוב לגייס חפ"ק וחברים שילוו אותי וכן אעשה הערכת מצב בכל יום מחדש לגבי מצבי ולגבי מזג האוויר הצפוי. אחרי עיכוב של 24 שעות הגעתי אחר הצהריים של חמישי לדרום. עידו דיאמנט, מרתוניסט בהוויתו, הצטרף אלי עם אלעד שושן ואשתו שרצו איתי ממשאבי שדה. אז עכשיו אני ממשיך, אמנם ללא שחר, שותפי, אבל עם חברים אדירים שמלווים אותי בדרך. אני מרגיש טוב ומלא ברצון לסיים את הריצה באילת ומקווה שכך יהיה", מסכם מן.

74139.71

ממשיך בזהירות ורץ כל יום מחדש בתקווה להגיע לאילת

אחרי ששינו את מסלול הריצה, החליט כפיר מן לשנות קצת את מאפייני הריצה:
1. ריצה בשני קטעים – בוקר וערב, כדי לא להיכנס לחום
2. ריצה בצירים קרובים לכביש
3. ריצה עם מלווה

התחלנו אתמול בלילה במשאבי שדה במרחק של 20 ק"מ עם חברים טובים נוספים: אלעד שושן ואשתו ענבל, שכל אחד רץ איתי 10 ק"מ ואז רץ לשמור על הילדים. היום בבוקר המשכנו את הקטע מאזור שדה בוקר עם אודי מדינה, שרץ איתי 30 ק"מ ועידו דיאמנט שמשך אותי בחצי השני של היום.

74139.72

חלפו על פני בה"ד 1 וירדו את הירידה של מצפה רמון

היתה ריצה מאתגרת בתוואי עולה ויורד, עם מזג אוויר מצוין באזור גבוה והררי סמוך למצפה רמון. עברנו בדרך נופי מדבר אדירים, חלפנו על פני בה"ד 1 וירדנו את הירידה של מצפה רמון עם תצפית מדהימה למכתש. סיימנו את היום כ-20 ק"מ דרומית למצפה רמון, כאשר חתמנו את היום במרחק כולל של 52 ק"מ. מכאן אני ממשיך בזהירות ועובר כל יום מחדש בתקווה שאצליח להגיע לאילת.

סיכום היום השישי

אורך המסלול: 60 ק"מ

מאיפה לאן: מפורה לרמת חובב

סיימנו את היום השישי והגענו לבירת הנגב – באר שבע. יותר ממחצית הדרך מאחורינו, ו-230 קילומטרים בלבד עוד לפנינו. ארי גינוסר מקבוצת יבנה הצטרף אלינו והפך לדמות המרכזית שלנו. ארי סיפר לנו על המלחמה, על הנפילה בשבי, על הקמת העמותה "ערים בלילה" ועל השיבה הביתה.

74139.1

הבינו שהאויב הגדול ביותר במסע הוא מזג האוויר

בסיכום היום ובהפקת הלקחים, הבנו שהאויב הגדול ביותר שלנו במסע זה הוא מזג האוויר. חשנו זאת גם היום וגם אתמול. לאחר העומס הרב שנבע מהפעילות המאומצת המצטברת, ראינו כי שילוב של ריצה ממושכת בטמפרטורות שאינן גבוהות יתר על המידה, יחד עם העומס המצטבר עשויים להיות קריטיים ואף מסוכנים. בתום היום התחלנו בתכנון יום המחר וממבט על המשך הדרך זיהינו כי נוצרה בעיה. כעת אנו רצים במדבר, על כל המשמעויות העולות מכך, ותחזית מזג האוויר מציגה עלייה ניכרת בטמפרטורות בימים הבאים.

74139.2

נפגשו עם ארי גינוסר (במרכז) מקבוצת יבנה שהצטרף אלינו והפך הדמות המרכזית שלנו

התחלנו בתכנון של חלופות כגון העברת הריצה ללילה, אך מהר גילינו כי אפשרות זאת תצרוך מאיתנו הקדשת זמן רב בניווט השטח, מתן קשב לעבירות, תגרום לכך שהקצבים בהם נרוץ לא יאפשרו לנו להמשיך. קיבלנו החלטה שעוצרים. מבחינה גופנית אנו מרגישים טוב, הגוף למד להתמודד עם הכאבים שאנו מייצרים לו. זוהי החלטה שהיה קשה לקבל, אך כאשר בשלב התכנון העלנו אפשרות שכזו הגדרנו כי ריצה בתנאים שכאלו הם קו שאינו ניתן לחצייה. היתה בינינו דילמה, אך בחנו יחד את כלל האפשרויות. מבחינתנו ישנם סדרי עדיפויות בחיים, יש לנו כיום מחויבות לא רק כלפי עצמנו, אלא גם כלפי משפחותינו.

74139.3

קיבלנו החלטה שעוצרים

שורה תחתונה: היה מסע מרתק ומאתגר. רצנו בנופים מרהיבים ועוצרי נשימה, פגשנו אנשים נפלאים לאורך הדרך, הגענו למצב בו הגוף הסתגל לקושי ולכאבים, והחלטנו אחת ולתמיד לחדול את הריצה. רצינו שוב להודות לכל המלווים שלנו, לשוונג אשר הרימו את הכפפה והיו מקור חשוב עבורו. ל-DAA על הציוד המעולה, ל-Israel body על התוספים. לרמי שרמן על הטיפולים והחבישות. לגל ציון-פור התזונאי המעולה.

נתראה באתגר הבא…

סיכום היום החמישי

אורך המסלול: 60 ק"מ

מאיפה לאן: מלטרון לפורה

היום רצנו מלטרון לשמורת פורה. יום מאוד מאתגר, משום המרחק ומשום התוואי, לא נחנו לרגע, טיפסנו על גבעות בכל שלוחה אפשרית: לטרון, בית שמש, רמת אביסור, חרבת צורה, תל לכיש ועוד. ל-30 הקילומטרים הראשונים הצטרף אלינו חברנו הטוב גלעד שגב, איש "השומר החדש". לאורך כל הדרך ניסה גלעד להסב את תשומת ליבנו לפריחת עצי השקד, פריחת הכלניות ולרקפות.

74139.52

מפגש עם צמד מסוקים שריחפו מסביב

בשלב מסוים הסברנו לגלעד כי קשה להתלהב מפריחות כי הגוף כואב וזה דורש ריכוז –  מה שכן, אם יתקל בדב פנדה או בקנגרו,שיעצור ויודיע לנו. במהלך היום רצנו ברמת אביסור, אחד הרכסים המרשימים בדרום אזור המרכז. בדרך פגשנו בצמד מסוקים שריחפו מסביבנו. בהמשך הגענו לתל לכיש, שם שמענו את סיפור הגבורה של בן ציון פיקר, אשר היה בן 6 כאשר פרצה מלחמת העולם השנייה והחל למכור סיגריות בכיכר שלושת הצלבים כאשר הוא מתחזה לנער פולני, כיצד התקיים ושרד בכוחות עצמו במלחמת העולם השנייה.

74139.51

יום מאוד מאתגר משום המרחק ומשום התוואי

לאחר ההפסקה עלינו על ביגוד הקומפרשין של סקין שליווה אותנו עד לנקודת הסיום. התחושה היתה טובה, הניידות היתה תמידית והנוף היה מרשים. כעת נותרו ימים של חמסין בתוואי שטח קשוח. נרגשים לקראת היציאה ליום השישי.

74139.18

מסלול הריצה על פי ימים ומרחקים

סיכום היום הרביעי

אורך המסלול: 57 ק"מ

מאיפה לאן: מכפר מונש ללטרון

היום שחר חזר לרוץ אחר יממת התאוששות שנבעה מההתייבשות. תוואי הציר של היום הרביעי אופיין בשני חלקים עיקריים: הראשון התאפיין בריצה על בסיס שבילים ברורים שתופסים כיוון דרומה חזק, מעבר מהיר של דרום השרון והימנעות מריצה על כבישים. החלק השני התאפיין בחציית רכסים שכיוונם ממזרח למערב בעוד אנו חוצים אותם מצפון לדרום.

74139.41

ניסיון לחצות את הירקון באמצעות צינור ישן ששימש מעין גשר

את היום פתחנו ב-6 בבוקר בשדה ורבורג, כשבחפ"ק הצטרף אלינו ניר מיטל שדאג למעטפת הלוגיסטית מתחילתה ועד סופה. ה-10 קילומטרים הראשונים עברו בצורה חלקה יחסית, סמוך למושב אלישמע נתקלנו באחד מיובליו המזוהמים של הירקון שהיה בלתי ניתן לעבירה. ניסינו לחצות באמצעות צינור ישן ששימש מעין גשר, אך התגלה בשבבי זכוכית שליוו אותנו לאורך הדרך. לא נותרה ברירה ונאלצנו לחצות את הביב. מיותר לציין כי המים המזוהמים תרמו רבות לפטריות ולשלפוחיות שהודו לנו על הרענון הצונן.

74139.42

נאלצו לחצות את הירקון בחלק המזוהם שלו

לאחר 10 קילומטרים פגשנו את חברנו היקר עידו דיאמנט, שמשמש כמאמן ריצה מנוסה, שהוביל אותנו בקצב מהיר 12 קילומטרים נוספים. בדרך שקענו בבוץ, חצינו שלוליות, אך נהנינו מאוד. הגענו בריצה ליער קולה, שם חיכה לנו החפ"ק עם ארוחה מפנקת. לאחריה ישבנו כולנו על המחצלת ושמענו בפעם הראשונה על מבצע אנטבה ממקור ראשון: רמי שרמן הפיזיותרפיסט שלנו היה קצין המבצעים של סיירת מטכ"ל במבצע, וכאחד כזה רמי היה ועודנו בקיא בכל הפרטים, עד האחרון שביניהם. לרמי הצטרף חברו לצוות יוחאי רותם והשניים העבירו זיכרונות מתקופת השירות הצבאי, אי שם בשנות ה-70. המשכנו מלאי אנרגיה ומוטיבציה, לאחר ששמענו כי אין דבר העומד בפני הרצון.

74139.43

פגשו צבאים ונחשים ועל אף הקושי הטופוגרפי נהנו מהטבע

חצינו את יער בן שמן, בדרך פגשנו צבאים ונחשים ועל אף הקושי הטופוגרפי נהנינו מהטבע, מהחי ומהפורח. סיימנו את היום בלטרון עייפים, כואבים, אך מסופקים. חלקים נוספים בגוף החלו לדבר אלינו ולהתדיין עמנו אודות המצב. קינחנו בארוחה שכללה את כל אבות המזון החשובים אצל גלעד, הדוד של כפיר. מחר יום קשוח במיוחד.

סיכום היום השלישי

אורך המסלול: 62 ק"מ

מאיפה לאן: מקיבוץ דליה לכפר מונש

היום חוו הרצים בלת"מ ראשון כשנודע ששחר (שרגא) התייבש בצורה משמעותית ועל כן נאלץ לנוח. את הסיבה להתייבשות הם גילו כאשר שקלו אותו- 7 קילוגרמים שהושלו מהגוף בתוך 2 ימי ריצה בלבד. המטרה המרכזית היתה לתמוך בכפיר (מן) ולאפשר לו לסיים את היום השלישי.

74139.17

המטרה המרכזית היתה לתמוך בכפיר ולאפשר לו לסיים את היום השלישי

היום השלישי התאפיין בתוואי שטח נוח, שבילים ברורים וכבושים שלוקחים באזימוט דרומה חזק וגורמים לשטח לחלוף באופן מהיר יותר. הזינוק היה בקיבוץ דליה, שם הם התארחו ברחבת הצימרים של זהר בדשא, וב-6:00 בבוקר יצאו למשימה. אל השניים הצטרף הטריאתלט ניר רייכמן, מאמן קבוצת טריאתלון. בתוך פחות משעה הם הגיעו לקיבוץ רגבים ומשם ריצה מהירה בשבילים עד לעין שמר. בדרך הצטרפו אל השניים כמתוכנן גל פרידמן שהוכיח יכולות ריצה מרשימות וגור שטיינברג שהגיע עם המון מוטיבציה חיובית. בהמשך הצטלבו דרכם עם תלמידיו של כפיר מתיכון המושבה בזכרון יעקב. היתה זו ריצה מרגשת והתלמידים שמעו משטיינברג מהי התמדה וכוח רצון. דור הולך ונעלם? ההיפך המוחלט, ניכר היה על התלמידים שהם חדורי מוטיבציה. התלמידים ביקשו מהמורים להמשיך עוד מקטע, אך הסרגל שלהם לא אפשר זאת.

74139.16

הטריאתלט ניר רייכמן הצטרף לקטע מהמסלול (שני מימין)

המחסור באנרגיה מתחיל להיות מורגש, כך שהמשמעת התזונתית הפכה למחמירה, נמסר לשוונג. הגוף חווה מאמץ עילאי והמיקוד שלהם בריצה מתחיל בקילומטר הראשון ומסתיים במטר האחרון. בחפ"ק הפיזיותרפיסט רמי שרמן מסייע להם בכל פעם עם חבישה חדשה ומיוחדת. היום הם יוצאים משדה ורבורג לכיוון מודיעין, כשהם מקווים להמשיך ולמתוח את הגבול ולהתקדם דרומה לכיוון אילת כמתוכנן.

74139.15

בהמשך הצטלבו דרכם עם תלמידיו של כפיר מתיכון המושבה בזכרון יעקב

סיכום היום השני

אורך המסלול: 61 ק"מ

מאיפה לאן: מגינוסר לקיבוץ דליה

היום השני מאחורינו, השעון מראה 61 קילומטרים. מגינוסר ועד קיבוץ דליה. התחלנו את היום ב-13 קילומטרים של עלייה "מפנקת" בוואדי חמאם. הגוף עבד חזק והרגליים דיברו אלינו בכל צעד. ה-Itb של שנינו זימר בטונים גבוהים, והעומס כבר מורגש. הגענו לבקעת בית נטופה, שם פגשנו את החבר היקר בז'ה נבבה והמלווה המהיר שלו עידו דיאמנט.

74139.11

התחילו את היום ב-13 ק"מ של עלייה "מפנקת" בוואדי חמאם

למי שאינו מכיר בז'ה בן 32, ומדורג 5 בעולם בין רצי המרתון העיוורים. בז'ה לא נכנע לנכות, השתתף באולימפיאדת בייג'ין ואף העפיל לפסגת האוורסט. בז'ה כיום הוא מאמן האתלטיקה העיוור היחיד בעולם. הריצה עם בז'ה ועידו היתה מרוממת רוח וחוויתית. המשכנו במסלול, הגענו לעמק יזרעאל ופגשנו ברוח פנים בעוצמה חזקה. חצינו את עמק יזרעאל וקינחנו ב-9 קילומטרים של עלייה מכובדת עד לקיבוץ דליה. בסוף העלייה הצטרפו אלינו חברי קבוצת הסאפ של כפיר וריגשו אותנו בסיום. סיימנו עוד מקטע ארוך וקשה, ועלו לנו מספר תובנות חשובות, ביניהן: הריצות הן פיזיות ופסיכולוגיות צריך להיות מרוכזים וקשובים לגוף, לחוש כל צעד, לא להיגרר לקצבים הרפתקניים, לתכנן כל מקטע היטב, כל 5 קילומטרים, להכיר היטב את התוואי, את השיפועים, את משטר הרוחות, את סוג השביל ועוד. זהו, מסכמים את היום, בודקים שכל המערכות תקינות, חשש התייבשות של שחר, מחכים ליום הבא.

74139.7

מדורג 5 בעולם בין רצי המרתון העיוורים. בז'ה נבבה (שני משמאל)

סיכום היום הראשון

אורך המסלול: 66 ק"מ

מאיפה לאן: מהחרמון לגינוסר

סיימנו את היום הראשון. במד המרחק מופיעים 66 קילומטרים של נופים, בעלי חיים, מעיינות ונחלים. התחלנו את היום בשעה 5, לאחר ארוחה קלילה בבי"ס שדה חרמון שאירח אותנו בנדיבות ועלינו למבצר נמרוד. כמה תמונות ומתחילים לרוץ. בדרך עשינו עצירה מרעננת במעיין הצונן של עין פית, מפגש עם חזירי בר, צבאים ושפני סלע.

74139.10

עצירה מרעננת במעיין הצונן של עין פית

 לאחר 20 קילומטרים, הצטרפו אלינו משפחתו וחבריו של סרן שרון אלמקייס ז"ל, קצין גולני שנהרג בפעילות מבצעית בהר דב בשנת 2005. היה מאוד מרגש. המשכנו בריצה לאורך הירדן, רמי הפיזיותרפיסט, והחברים אסף וליאור הקדימו אותנו בכל נקודה עם מים, סנדוויצ'ים והתוספים החשובים. הגענו לירדן ההררי, אחד מהשבילים המרתקים בצפון, בכל עיקול נגלתה אלינו הכנרת בזווית מעט שונה, יחד עם המדרונות המוריקים והפריחה שבשיאה, המקטע היה חוויתי. לאחר מכן המשכנו לכנרת, על בסיס הטיילת הנהדרת  עד לגינוסר. הגענו ללינה מפנקת בחוות כנרת שמארחת אותנו בצורה נהדרת.

74139.13

לסיכום: היה זה יום מרגש, חוויתי, עם יותר מ-1,300 מ' ירידה מצטברת, דבר שהורגש היטב בברכיים שלנו. חושבים כבר על היום הבא.

74139.12

74119.2 74139.11

 עדיין לא חברים של שוונג בפייסבוק? הצטרפו עכשיו קבלו את כל התכנים הכי מעניינים
הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו את ריכוז הכתבות המובילות של השבוע

מאמרים נבחרים

 • איירונמן ווילס

  מהם 11 הטריאתלונים הקשים בעולם למרחק איש ברזל?

  אתר האינטרנט 220triathlon דירג את המסלולים הקשוחים בעולם לפי קטגוריות שונות כמו אחוז הפורשים, טיפוס מצטבר, זמן ממוצע…

  קרא עוד
 • איש רץ בחיק הטבע

  10 חוקי ברזל בריצה

  אימונים נכונים יעזרו לכם להגשים את החלומות שלכם בריצה, אבל על מנת להגיע אליהם חשוב לאמץ ולהפנים מספר…

  קרא עוד
 • רשמית: הרוכב הישראלי גיא ניב מסייקלינג אקדמי פרש סופית מהג'ירו ד'איטליה

  הרוכב גיא ניב פרש בדקות אלו סופית מהג'ירו ד'איטליה, לאחר שבלילה החולף חש ברע והתלונן על חום, כאבי…

  קרא עוד
 • לקראת הג'ירו ד'איטליה: "הרוכבים מאומנים לקחת את עצמם לקצה פיזיולוגית ומנטלית"

  הצצה נדירה וראיון בלעדי בשוונג עם רופאת הספורט והפסיכולוגית של קבוצת הפרו טור "סייקלינג אקדמי" לקראת ג'ירו ד'איטליה…

  קרא עוד
 • בניית הולודרום הראשון בישראל

  בוולודרום החדש תרכבו ללא בלמים ועם הילוך אחד בלבד

  הוולודרום האולימפי הראשון בישראל יהיה מוכן בעוד מספר חודשים, אז יצאנו לבדוק מה בדיוק יהיה שם? למי המתקן…

  קרא עוד
 • שוונג פודקאסט || תכנון ריצה ל-10 ק"מ עם התייחסות לתוואי משתנה

  האם ההתרגשות משפיעה על הדופק בריצה בתחרות ומהם מקורות האנרגיה שלנו בריצה? התזונאית והפיזיולוגית של המאמץ יפית גלילי…

  קרא עוד
 • סיפור דרך: ניתוח המסלול של המרתון המלא בירושלים

  איפה רצים? מה רואים? למה כל כך חשוב להכיר את המסלול הזה מראש והכי חשוב מתי פוגשים את…

  קרא עוד
 • גביע הים האדום בשחייה במים פתוחים

  רוצים להימנע מלחץ כרוני ודיכאון? תתחילו לשחות

  הרבה אנשים אוהבים לשחות, אבל לא כולם מבינים עד כמה גדולה התרומה שלה למוח בזכות האנדרופינים וגם בזכות…

  קרא עוד
 • איך זה שאתם עדיין לא התחלתם לרוץ?

  מספר הרצים בארץ רק עולה, אבל כנראה שיש יותר אנשים שרוצים לעשות את זה אבל מוצאים סיבות טובות…

  קרא עוד
 • מיתוסים על התאוששות שחייבים לנפץ

  סביב הפגרה נרקמים מיתוסים רבים שהגיע הזמן לנפץ, אז בקשנו מהמאמן גלעד קראוז שינפץ לנו אותן אחת אחת…

  קרא עוד
 • איך אומרים לרכב או לרכוב?

  מה נכון להגיד ומה טעות? האם לרכב היא הצורה הנכונה או דווקא לרכוב? הנה הפתרון של האקדמיה ללשון…

  קרא עוד
 • כל מה שרציתם לדעת על הג'ירו בישראל ולא היה לכם את מי לשאול

  לקראת האירוח ההיסטורי של הג'ירו ד'איטליה בישראל ראיינו את מפיק המרוץ בארץ, אז באיזה רחובות תוכלו לראות את…

  קרא עוד
 • משהו קטן וטוב: 3 חטיפים קטנים ובריאותיים לאחר אימון גדול

  הם קטנים, טעימים ומלאי אנרגיה. שלושה מתכונים מעוררי תיאבון לכדורי אנרגיה קטנטנים שיתאים לכם בול אחרי אימון להחזרת…

  קרא עוד
 • 15 טיפוסים נוראיים לרוץ איתם

  בטוח יצא לכם לרוץ בחברתם לא פעם וחלקם אפילו לא יודעים שהם כאלו, אז ריכזנו את הטיפוסים האקסטרווגנטיים…

  קרא עוד
 • "רצתי 250 ק"מ במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה והצבתי לעצמי גבולות חדשים"

  מדבר, חול וחום אימים חיכו לאולטראיסט תומר סימונוב, שהשתתף במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה למרחק של 250 ק"מ בשבעה…

  קרא עוד
 • הדבר הגדול הבא: אימון הריצה הבא שלכם יתקיים ב…חו"ל

  מחנות אימונים בחו"ל זה הדבר הגדול הבא שכובש את עולם הריצה בישראל, לאחר שאתיופיה, בולגריה וצרפת הפכו למתחמי…

  קרא עוד
 • 4 סיבות מצוינות שבגללן כדאי לרצים לשחות

  הרבה מאוד רצים אוהבים לבצע אימונים משלימים, אבל במקרים רבים השחייה תמיד עולה כאופציה טובה. מה הופך אותה…

  קרא עוד
 • הרץ שנפצע לאחר שהותקף על ידי נץ

  את הריצה הזו לא ישכח לעולם אנדי לוולין, שנחבל באופן חמור על ידי נץ ששרט את קרקפת ראשו…

  קרא עוד
 • איך מתמודדים עם משברים במהלך מרוץ?

  זה אף פעם לא בתכנון, אבל לפעמים אין ברירה ואנחנו חייבים לבצע "אתחול" מחשבתי כתוצאה ממשבר במרוץ. אז…

  קרא עוד
 • 10 רוכבים שכדאי לשים לב אליהם בטור דה פראנס השנה

  כריס פרום, ריצ'י פורט, רומיין ברדט ועוד שבעה רוכבים עצמתיים שכדאי לשים לב אליהם החל מיום שבת

  קרא עוד
 • רוצים לשפר תוצאות בריצה? אולי כדאי שתתחילו לשחות

  מאמן השחייה אורי סלע מסביר, שעל מנת לשפר את התוצאות שלכם בריצה, מומלץ מאוד לשלב ענפי ספורט "מאריכי…

  קרא עוד
 • הטעויות שאתם עושים כשאתם קונים נעלי ריצה

  5 הטעויות הקריטיות שעלולות להוביל אתכם לקנייה מאכזבת ושאולי גם תגרום לכם לפציעה לא רצויה

  קרא עוד
 • למה יש כאבי צד בריצה ואיך מפסיקים את זה?

  רוב הרצים חווים כאבי צד, בעיקר בתחילת דרכם. בדרך כלל הם עוברים ככל שמתרגלים לריצה, אבל ניתן גם…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מדוע ההדרגתיות בריצה כל כך חשובה?

  כאשר מדלגים על שלבים ומגדילים יותר מדי את מרחקי הריצה בין שבוע לשבוע או בין חודש לחודש, אתם…

  קרא עוד
 • כיצד תהפכו את הריצה לחלק מהחיים שלכם?

  ההחלטה להתחיל ולעסוק בפעילות גופנית היא החשובה ביותר, אבל כדי להפוך את זה לתחביב אהוב ולשמור עליו צריך…

  קרא עוד
 • איך קושרים נעלי ריצה נכון ונמנעים משלפוחיות?

  זו אולי נראית הפעולה היומיומית הפשוטה ביותר, אבל לקשירה נכונה של נעלי הריצה שלכם יש השפעה על התנועה,…

  קרא עוד
 • כיצד אימוני כוח תורמים לשיפור ריצה למרחקים ארוכים?

  במחקר שהתפרסם עולה כי אימון כוח תורם לשיפור יכולת הריצה למרחקים ארוכים. אז איך אתם יכולים להשפיע על…

  קרא עוד
 • משקפת שחייה

  איך מתאימים משקפת שחייה?

  עומדים לקנות משקפת שחייה חדשה? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת כדי שההתאמה תהיה מושלמת. כנסו וצפו

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  10 דברים שאסור לשכוח לפני שיוצאים לתחרות

  לא בכל יום אנחנו משתתפים במרוץ, אבל כשזה קורה כדאי שנהיה ערוכים בצורה הטובה ביותר. הנה הדברים החשובים…

  קרא עוד
 • מהו סף חומצת חלב ואיך הוא עוזר להשתפר בריצה?

  שמעתם עליה רבות אך יתכן שלא תמיד הבנתם את תפקידה, לאחר שתקראו ותבינו את חשיבותה תדעו מדוע אתם…

  קרא עוד
 • לא מריח טוב: כיצד מתמודדים עם פוּקים במהלך ריצה או פעילות גופנית?

  גם אם לא נעים לדבר על פוקים, חייבים לשים את זה על השולחן ולהבין את התופעה. יש לדבר…

  קרא עוד
 • צ פ ו || אחוות רצים: המרתוניסט שהגיע מעולף ומותש לקו הסיום במרתון לונדון

  הנסיך וויליאם והנסיך הארי צפו בו כאשר הוא מדדה אל עבר קו הסיום נתמך משני צדדיו - הצד…

  קרא עוד
 • מחקר חדש: שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות לחיים

  אז כמה שעות כבר הוספתם לחיים בזכות הריצה? מחקר חדש קובע שכל שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות…

  קרא עוד
 • איך תתאמנו לקראת טריאתלון אולימפי ראשון?

  אם יש לכם כושר ריצה והחלטתם שאתם רוצים להתנסות גם בטריאתלון, זה בהחלט אפשרי. כמה צריך להתאמן? איך?…

  קרא עוד
 • פציעות ספורט: נכון או לא נכון? מיתוסים מעולם הריצה

  בשנים האחרונות הפכה הריצה לתחביב אופנתי בקרב נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד. עם העלייה בפופולריות החלו להשתרש בתודעה…

  קרא עוד
 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • ילד רץ

  עד כמה בריא לילד לרוץ מרתון?

  הביטו על קו הזינוק בפעם הבאה ותראו שיש בו יותר ויותר ילדים ונערים שרצים למרחקים של 10 ק"מ,…

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך וגדל ואם…

  קרא עוד
 • שחייה במים פתוחים

  6 מיתוסים על שחייה של טריאתלטים

  למה לא כדאי להסתפק בסגנון אחד באימונים? למה לא צריך להזניח את עבודת הרגליים והאם דווקא טריאתלטים צריכים…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • מתי מחליפים נעלי ריצה?

  מתי באמת אתם צריכים להחליף נעלי ריצה?

  מדובר אולי בשאלה הכי מסתורית בעולם הריצה, אז איך בכל זאת תדעו מתי הגיע הזמן להחליף את הנעליים?…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  איך נולדה תחרות האיירונמן הראשונה בעולם?

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • כדת וכדין: מדוע ריצה היא דת לכל דבר?

  תתפלאו, אבל יש בה רבנים, מקומות קדושים ואפילו תורה שבעל פה... הנה 10 השוואות מעניינות בין המאפיינים של…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • סף חומצת חלב: מה עושים כשהרגליים לא יכולות לרוץ יותר?

  כשקורה לכם דבר כזה, כנראה שחומצות החלב "השתלטו" לכם על הגוף. החדשות הטובות הן שאפשר לשלוט בזה, לשפר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • פציעות

  יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

6 thoughts on “רצים את ישראל || "הסתיים מסע מדהים שכנראה יקח לי כמה ימים טובים לעכל אותו" ~ יום 10

 1. עמי הרמן הגיב:

  ההחלטה להפסיק מעניינת מאוד ואינה טיפוסית לרצי אנדיורנס שנוטים להגיע לקצה ולפעמים קצת מעבר… העמידה בקווים שהצבתם מרשימה אך אינה טרוויאלית כלל כיוון שמצבכם הבריאותי היה תקין למדי. מברוק על הריצה, השיתוף בחוויות ולקיחת ההחלטה !

 2. יואב צרי הגיב:

  מאוד שמחתי לפגוש אתכם באמצע הדרך, כבר כשראיתי אתכם מרחוק רצים לאורך המסילה היה ברור שיש פה משהו יוצא דופן בנוף המקומי.
  כשדיברנו התרשמתי ממכם ומהדרך שעשיתם, היה כיף. ההחלטה להפסיק היא בוודאי קשה אחרי דרך כה ארוכה. ועדיין השגתם הרבה, כל הכבוד!

 3. דודי כרמי הגיב:

  כל הכבוד על הרעיון, היוזמה, הבוצוע והבגרות בחלטה להפסיק. השילוב עם מורשת ישראל והמפגש עם אנשים שבנו את המורשת הזו, כל אחד בדרכו הופכים אותו ליותר ממרתק. שיקלו בפעם הבאה לחלק למקטעים של 40 ~ נראה יותר ישים . שאפן

 4. מוטי קלינגר הגיב:

  כפיר, כל הכבוד על הנחישות וההתמדה. מחזיק אצבעות לסיום מוצלח באילת. שמור על עצמך.

 5. ניר רייכמן הגיב:

  40 קמ מאילת, ממשיכים לרוץ שירד החום בסביבות 16:00 עד 16:30.

 6. יוסי דגני הגיב:

  מעורר השראה. בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2018 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות