צלילי המוזיקה - לריצה - ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג
שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

ריצה מרוצים בארץ

צלילי המוזיקה – לריצה

בעוד פחות מחודש יערך מרוץ "רצים בקצב ברוקס – מרוץ המוזיקה ראשון לציון" וזאת הזדמנות מצוינת לבדוק איך מוזיקה יכולה לסייע לריצה שלכם ומה הופך שיר לשיר ריצה מוצלח

בעוד פחות מחודש יערך מרוץ "רצים בקצב ברוקס – מרוץ המוזיקה ראשון לציון" וזאת הזדמנות מצוינת לבדוק איך מוזיקה יכולה לסייע לריצה שלכם ומה הופך שיר לשיר ריצה מוצלח

מאת:מאיה גייר

טראנסים חופרים, טכנו כבד, היפ הופ קשקשני, פופ מיינסטרימי, רוק בועט ואפילו שלמה ארצי – שמעתי כבר על אנשים שרצים לצלילי כל מוזיקה בעולם (וכמי שעושה את זה לא אחת בליוויה של מקהלת גוספל, אני יכולה להעיד על כך ממקור ראשון). על הסגנון אולי אין הסכמה, אבל כשהגוף או המוח עייפים והמחשבה על ריצה נדמית קשה עד בלתי אפשרית, לא אחת כל מה שנחוץ הוא לחיצה על כפתור ה-Play ולפתע העניינים מתחילים לזוז וכל העסק נהפך למוצלח בהרבה.

ביום שישי, ה-3.5.2013, יערך מרוץ "רצים בקצב ברוקס – מרוץ המוזיקה ראשון לציון", מרוץ שמחבר את שתי ההנאות, ריצה ומוזיקה, והופך אותם לאירוע משמח אחד. את ההשראה למרוץ קיבלו המארגנים מסדרת מרוצי המוזיקה “Rock 'n' Roll Marathon Series”, המתקיימים בשנים האחרונות ברחבי אירופה וארצות הברית, וכפי שנעשה בהם גם בו ישולבו במות מופעים ומיצגי מוזיקה ססגוניים לאורך המסלול ובקו הסיום.

עלו על הרעיון של שילוב המוזיקה בריצה מרוצי Rock N Roll Marathon

לא מעט מאמני ריצה אולי ינזפו בכם ויאמרו לכם להשאיר את האוזניות והאייפוד בבית, להתחבר לקצב הנשימה וטפיפות כפות הרגליים, לחוויית ריצה מלאה וטהורה יותר, אבל עבור חלק ניכר מאיתנו הרצים (החובבנים, יש לומר), המוזיקה היא חלק חשוב מן הריצה. היא מקלה על השעמום של המונוטוניות, ממריצה, עוזרת להתמיד ולפעמים גם להגביר קצב. איך לומר, לפעמים המוזיקה היא החלק הכי כייפי בפעילות שהכייפיות שלה מוטלת לעיתים בספק ומוגדרת פעמים רבות רק בדיעבד. עבור כל אותם רצים החיפוש אחרי שירי ריצה מנצחים שימלאו את הפלייליסט, שדורש התחדשות מתמדת, הוא משימה בוערת, שגם לא מעט אתרי אינטרנט נדרשים לטפל בה עם אינספור רשימות "שירי הריצה הטובים ביותר" (גם אנחנו). כך למשל ברשימה שפרסם בשנה שעברה המגזין האמריקאי "Men's Health" דורגו במקומות הראשונים Born to Run של ברוס ספרינגסטין, Lose Yourself של אמינם ו-Gonna Fly Now (נעימת הנושא המפורסמת של הסרט "רוקי") ב"רשימת 20 שירי הריצה הטובים בכל הזמנים".

אז איך מוזיקה יכולה לעזור לרצים והאם ישנה "מוזיקת ריצה"? "המוזיקה היא כלי שיכול לשמש מתאמנים ולסייע להם במגוון אופנים", אומרת פסיכולוגית הספורט מיכל יערון, " שלושת האלמנטים המרכזיים בעיני הם: הרגעה – לעזור להיכנס למצב שלו ומדיטטיבי יותר, לסייע לריכוז, דבר שיכול להתאים למשל למתיחות בסוף אימון, כשרוצים לעבור למצב של הרפיה. שנית, כמעוררת מוטיבציה ואם אנחנו רוצים להעלות דופק אז כדאי שהיא תהיה קצבית. שלישית, היא יכולה לשמש כמסיחת דעת, כך שלא נחשוב על המרחק שנותר לרוץ, לא נתרכז במיחושים ולא נשתעמם".

יערון אומרת שלא צריך לוותר על מוזיקה כליל ובאותה מידה מסבירה שלא כדאי להשתמש בה באופן תמידי. היא ממליצה לבחון מתי היא מסייעת ומתי היא עשויה להפריע. "מוזיקה מייצרת ניטור חיצוני, היא מפנה את תשומת הלב החוצה ולא פנימה. מהבחינה הזו לאימון איכות שדורש ריכוז מירבי, עדיף לוותר, אבל במצבים רבים אחרים, אין שום סיבה לא להיעזר בה", היא אומרת.

תוצאות מחקר שערך ד"ר קוסטס קרגאורגיס, פסיכולוג ספורט מאוניברסיטת ברונל שבלונדון, הראו כי שמיעת מוזיקה מסוימת לפני ובמהלך אימון יכולה לסייע לרצים חובבנים (שאינם בגדר ספורטאי עילית, אשר אינם זקוקים ל"חיזוק" המוזיקלי) להפחית תחושות של עייפות ואף לשפר את תוצאותיהם בעד 20 אחוזים. בהמשך ניסה לבחון קרגאורגיס מהי המוזיקה היעילה לריצה, באמצעות מחקר שבדק את הקשר בין קצב הלב והעדפה מוזיקלית. קרגאורגיס גילה כי שירים עם קצב גבוה, של מעל 120 פעימות בדקה (BPM), מייצרים ביצועי שיא באימונים עם אינטסיביות גבוהה (שבהם קצב פעימות הלב גבוה עד מקסימלי), בעוד שירים איטיים יותר פועלים טוב יותר בזמני ההפוגות. בריאיון למגזין Runner's World אמר קרגאורגיס: "מוזיקה יכולה לגרום לריצה להרגיש קלה יותר. מחקרים הראו שהיא יכולה להפחית את התפיסה של עד כמה אתה מתאמץ בריצה בכ-10 אחוזים. המוזיקה גם מחזקת אספקטים חיוביים של מצבי רוח כגון התרגשות ושמחה ומפחיתה אספקים שליליים כמו מתח, עייפות ובילבול ולפיכך היא יכולה לעזור כדי להביא רצים למוכנות מנטלית אופטימלית לפני פעילות." בנוסף, קרגאורגיס ציין ארבעה קטעים מוזיקליים שעל פי המחקר מתאימים ביותר לאימון בקצב גבוה: The Heat Is On של גלן פריי, Reach של להקת S Club 7, שירם של האחים בלוז Everybody Needs Someboy to Love ולמרבה הפליאה גם הפתיחה של "ווילהלם טל" מאת רוסיני. קשה אולי להאמין, אבל זה בדוק, מחקרית.

RockVille – ימריצו את הרצים בראשון לציון

"המוזיקה בהחלט משפיעה – היא עוזרת להניע, מכתיבה את קצב הריצה ומעצבת את התחושות. בעיניי עדיפים שירים עם קצב גבוה, שנותנים אדרנלין, שדוחפים ו"מריצים", אומר אלי לולאי, זמר ומוזיקאי (סולן להקת רוקפור לשעבר), המתאמן בימים אלה לתחרות האיירונמן הראשונה שלו. "כשהתחלתי לרוץ הייתי שומע הרבה מוזיקה, היום אני כבר לא שומע, גם כי אני פחות צריך וגם כי בתחרויות אסור. מה שכן, הריצה מאוד עוזרת לי לפתוח את הראש ומספקת לי המון רעיונות, כך שהרבה פעמים אני מסיים אימון בספרינט כדי להגיע הביתה ולהקליט, לפני שהרעין יברח", הוא מוסיף.

לולאי ממליץ לקחת לריצה מוזיקה קצבית, שנותנת "בוסט" אנרגטי: "Chemical Brothers, Prodigy, Balkan Beat Box ואפילו פורטיס-סחרוף. "שירים ספציפיים שאני מאוד אוהב לריצה הם The Pretender של ה-Foo Fighters, השיר No One Knows של ה-Queens of the Stone Age והשיר Seven Nation Army של ה-White Stripes מצוין לאינטרוואלים."

"אני אוהב לשמוע מוזיקה בזמן הריצה כי זה מסיט את תשומת הלב מהנשימה, מסדר לי את קצב הריצה ומרומם את הנפש", אומר יניב כתר (גונדה) ומסביר שיש לו תכנית מוזיקלית מסודרת ומחושבת לכל אימון ותחרות, "פלייליסט הריצה שלי מבוסס על מוזיקה שאני אוהב, שהיא מאוד מגוונת וכוללת גם סימפוניות, מדי פעם שירים שאני לא מכיר כי הריצה היא זמן נפלא להקדיש להתוודעות עם מוזיקה חדשה וגם כמה Power Songs מדי פעם, כדי להעלות את הקצב". גונדה ממליץ על קטע ה"חורף" ביצירת "4 העונות" של ויואלדי, "I Got Life" של נינה סימון, "אוזניים לטלפון" וה-Power Song האולטימטיבי – "Eye of the Tiger", אבל בביצוע התזמורת הסימפונית של לונדון.

"ברור שיותר כיף לרוץ עם מוזיקה, זו נותן דרייב לריצה ומשהו להתרכז בו כדי שלא ישעמם", אומר הדי ג'יי יותם יוגו שרץ להנאתו, "אני חושב שסטים של די ג'ייז זה פיתרון מאוד מוצלח לעניין הזה כי הם נותנים רצף ושומרים על מקצב מסוים". יוגו ממליץ לכם לקחת לריצה את הסטים "Tale of Us –Pulse Radio" ו-"Agoria – Fabric 57".

מה מצפה לכם בראשון לציון

מרצדס בנד – הגרנד פינאלה שתחכה על קו הסיום של מרוץ רצים בקצב ברוקס

משתתפי מרוץ רצים בקצב ברוקס יהנו מהרבה מאוד מוזיקה טובה במהלך המרוץ, כך שאין חשש שהם ישתעממו לאורך הדרך. לאורך המסלול יתקיימו הופעות חיות של מגוון הרכבים: להקת הקאברים RockVille תתן מופע של להיטי הרוק הגדולים מכל הזמנים, הצמד JA-PROject ינגן טרנס בסגנון אלקטרו-אתני, רני ואיילנד (מהתכנית The Voice) יספקו את הגוון האקוסטי בהופעת פולק-רוק-קאנטרי עם גיטרות ומפוחית ולהקת Fun Machine תנגן קאברים קופצניים מכל קצוות הקשת – ממייקל ג'קסון וביונסה ועד כוורת ושלמה ארצי. בנוסף יופיעו לאורך המסלול גם הרכבים מוזיקליים מבית הספר למוזיקה "רימון" ויהיו גם כמה עמדות די ג'יי.

הגרנד פינאלה, בקו הסיום על הבמה המרכזית, תהיה להקת מרצדס בנד, שתקפיץ בהופעה פאנקית את הרצים עם הכוח שעוד נותר בהם.

ההרשמה למרוץ פתוחה עד ה-24.4. פרטים נוספים על המרוץ תוכלו למצוא באתר שלו.

11.4.2013


מאיה גייר – עורכת תוכן בשוונג, עושה ספורט כדי לא להשתגע מכל מה שמעצבן במדינה הזאת. וגם כדי להיות רזה.


 עדיין לא חברים של שוונג בפייסבוק? הצטרפו עכשיו קבלו את כל התכנים הכי מעניינים
הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו את ריכוז הכתבות המובילות של השבוע

מאמרים נבחרים

 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • ישראמן 2015

  כל מה שרציתם לדעת על תזונה לאיש ברזל לקראת ישראמן גארמין | חלק 01

  מתי צריך לרדת במשקל? כמה פחמימות צריך ולפי איזו תקופה? מה אוכלים לפני האימון אם בכלל ומה אחרי?…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • עדי דויטש קטוע הרגל, סיים את תחרות האולטרה-מן מהכנרת ועד אילת

  למרות המגבלה התחרה באירוע הראשון מסוגו אשר כלל שחייה למרחק 10 ק"מ, רכיבה של 420 ק"מ וריצה למרחק…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

2017 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות