שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

טריאתלון מתקדמים

"למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא חולה בסרטן. למרות ההפתעה והחשש הוא יצא לתחרות ושב ממנה ישר לחדר הניתוח. סיפורו של איש עשוי מברזל

"לא הייתי רוצה לפרסם את הסיפור שלי, אבל במידה ויהיו אנשים וספורטאים אחרים שיקבלו ממנו תובנות שיועילו להם הלאה במאבקים שלהם, אז זה שווה את החשיפה הזו", כך מתבטא בשקט אך בנחישות רובי ארינוס, 52, שמאחוריו שלוש תחרויות איש ברזל ולצידם גם מקבץ מכובד של חצאים. האיש הגדול הזה מתנהל בעדינות וצניעות והתנאי שלו לפרסום הכתבה היה שלא נציג את הסיפור האישי שלו מהפן העצוב, אלא להיפך, מהפן האופטימי שיכול ואולי אפילו רק במעט לסייע לחולים אחרים.

למרות המחלה החליט לצאת לאיירונמן אוסטריה | צילום: אלבום פרטי

עוד כתבות בנושא
עבר תאונת דרכים קשה ועשה איירונמן באליפות העולם למרחק איש ברזל
שבר את הכתף ובכל זאת סיים את איירונמן אוסטריה עם כאבי תופת
האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

"לא הצלחתי לדבר"

הסיפור שלו מתחיל לפני שנה וחצי, לאחר שהבן הבכור שלו אור, 27, החליט לעשות את איירונמן אוסטריה. שלושה שבועות לפני התחרות, הם קבעו אימון מסכם ארוך והתחילו ברכיבה בשעות הצהריים שהחלה ברעננה והגיעה עד לכנרת. התכנית כללה גם שחייה במקום בו ישו הלך על המים ורכיבה חזרה לרעננה בתוספת ריצה של כשלוש שעות. סך הכל סדר האימון הכולל נע בים תשע לעשר שעות. "באותו יום היתה רוח פנים מאוד חזקה", נזכר ארינוס, "ובסוף האימון ישבנו בבית קפה ולאט לאט הרגשתי שאני מאבד את הקול עד למצב שלא הייתי יכול להוציא שום משפט מהפה. ייחסתי את זה למזג אוויר או לאיזו דלקת, אך כשעברו כמה ימים הלכתי לבדיקה וראו שמיתר קול אחד משותק".

הוא הוכנס לבדיקת סי.טי והתברר באופן מפתיע שיש לו חמישה גידולים בצוואר ושמונה בריאות. כשהוא מתאר את הפרטים הללו שעברו עליו באותן דקות מצמררות, נראה כאילו הוא מספר אותם על מישהו אחר. הוא יורד לפרטים אך לא מערב בהם רגש או בהלה, ההיפך, הוא מפוקס ומוביל את הסיפור שלו פרט אחרי פרט, בלי לשכוח או לפספס משהו. כשאני בכל זאת מנסה לברר איתו מה הוא הרגיש באותן שניות כשבישרו לו על הגידולים, הוא אומר שבשלב הזה שהוא עדיין לא ידע מה טיב הגידולים אז כמובן שהוא היה בחרדה ראשונית, אך הוא עדיין ניסה לשמור על קור רוח ובדק עם עצמו מה האפשרויות שעומדות בפניו ומה עושים במידה ויתחוור כי מדובר בגידול סרטני או לא.

לשעוני דופק בשוונג-שופ לחצו כאן

בשלב הבא הוא עשה אולטרסאונד דיגום שבו בודקים את הנוזל שנמצא בגידול, על מנת לעשות ביופסיה. מהר מאוד הבינו שמדובר בגידולים סרטניים. "הגעתי הביתה לאחר הבדיקה וסיפרתי לאשתי שהסטטיסטיקה פגעה גם בי. בגלל שהגידולים היו כבר בני חמש עד שמונה שנים הם שלחו גרורות והוא נמצא כבר בשלב 4 של המחלה ואילולי אחד הגידולים לא היה משתק את מיתרי הקול, יכול להיות שלא הייתי מגלה את זה בכלל וזה כבר היה מאוחר מדי בשבילי". לאחר מכן הוא הגיע הביתה וסיפר באופן אינפורמטיבי בלבד, כפי שהוא מתאר, את הבשורה וניסה לעדן את הדבר כיוון שחיכה עדיין לדו"ח מעבדה סופי על מנת לראות את התוצאות הסופיות.

מבחינה גופנית היה בשיא הכושר | צילום: אלבום פרטי

מה עושים עם התחרות

כל סיפור אחר היה נגמר בעצם כאן ושאיש הברזל החליט להרים ידיים ולהקדיש את הזמן למאבק מנטלי ופיזי המחלה. במקרה של ארינוס יש התפתחות עלילתית והוא בחר בדרך ההפוכה. עשרה ימים לפני איירונמן אוסטריה קיבלתי את תוצאות האמת הסופיות והמוחלטות של הבדיקה שהכריעה באופן חד משמעי שמדובר בסרטן מסוג קרצינומה פפילרי עם גרורות. אבל כאן הוא מספר התחיל הסיפור המעניין: מה עושים עם התחרות? "אשתי שהיא הקול השפוי בבית אמרה לי ש'לא רק שאתה לא מתחרה, אתה גם לא נוסע'. עניתי לה שמאחר והתאמנתי שנה שלמה עם הבן שלנו לתחרות, אז לפחות חשוב שאלווה אותו בתחרות הזו ובכל מקרה כדאי שנתייעץ עם הרופאים. עד אותו רגע לא היו לי כאבים או סימן שאני לא בריא למעט יכולת דיבור. אך מבחינה גופנית הייתי בשיא הכושר".

שבוע לפני אותה תחרות הם נפגשו עם הרופאים על מנת שיעזרו להם להבין מה נכון יהיה לעשות לגבי התחרות שמדפקת על חייהם. "הצפנו את הדילמה לגבי התחרות, אבל צוות הרופאים שהיה שם חשב בהתחלה שהשתגעתי", הוא מספר בחיוך, "ואז התחלתי לספר להם מה זה 'איירונמן', מה המרחקים ומה זה דורש מהגוף. אבל אני כל הזמן התייחסתי לנושא של סכנת חיים. מבחינתי אמרתי שכל עוד זה לא מסכן את החיים, אז אני לא רואה סיבה מדוע לא להתחרות. הרי עשיתי בזמן המחלה תחרויות כאלה בלי שידעתי שאני חולה. הפשרה בין הרופאים ואשתי לביני היתה שאת קטע הריצה אני עושה בהליכה-ריצה ולא עולה לדפקים גבוהים כיוון שזה גורם לי לחנק. דבר שני שאני אהיה קשוב לגוף ואם אני מרגיש טוב בשחייה אני ממשיך לאופניים, אך במידה ואני לא מרגיש יציב אז אני עוצר וכך לאורך כל התחרות. בכל רגע נתון אם אני מרגיש לא טוב אז אני מפסיק".

חוצה עם בנו את קו הסיום באיירונמן אוסטריה| צילום: אלבום פרטי

וכך היה. למעט דין, 23, הבן שלו שנמצא בצבא, נסעה כל המשפחה לאיירונמן אוסטריה ויתרה מכך, גם הבת הקטנה, רומי, 14, התחרתה והוזנקה למקצה הילדים בתחרות. בשורה התחתונה בתחרות עצמה, ארינוס שחה מצוין לדבריו ובקצב טוב יחסית וסיים את הקטע בזמן של 1:10 שע'. "כשיצאתי מהמים אשתי היתה שם לפני תחנת ההחלפה T1 וחיכתה לסימן ממני אם אני בסדר וממשיך או עוצר. גם ברכיבה היא היתה שם לאחר שסיימתי את הקטע הראשון (באיירונמן אוסטריה הרכיבה מורכבת משתי הקפות, א.ה) סימנתי לה שהכל בסדר ואני לא מסכן את עצמי וסיימתי את הרכיבה ב-6:30 שע'. כך המשכתי גם לקטע הריצה בו יש ארבע הקפות כשאני משלב ריצה עם הליכה כשאני תומך בבן שלי על המסלול. לא השלמתי את כל המרחק בריצה, אבל את הקילומטרים האחרונים של עשיתי עם בני וחצינו את קו הסיום מחובקים – הוא סיים בזמן של 12:29:13 שע'".

ההרשמה לתחרות שהחזירה את מצב הרוח

לאחר התחרות הם חזרו לארץ וארבעה ימים בלבד לאחר מכן הוא נכנס לניתוח של 5 שעות, שם הסירו לו את בלוטת התריס ואת כל הגידולים שנמצאים על בלוטות הלימפה ותחילת הריאות. אחת הסכנות היתה שאם יפגעו בטעות במיתר הקול השני הוא יהיה כמעט ללא יכולת דיבור. למרות החששות הניתוח עבר בהצלחה והוא נותר כשבוע בבית החולים להחלמה. אבל כאן לא תמו התלאות. השלב הבא היה טיפול ביוד רדיואקטיבי אותו חייבים לעשות בבידוד לתקופה של שבוע. "את הבידוד עשיתי בצפון ליד הכנרת כיוון שהטיפול מאוד מסוכן לסובבים אותך. לחומר הרדיואקטיבי יש תופעות לוואי לא נעימות והגוף מאוד חלש במהלך הטיפול. מהמקום הכי נמוך שהייתי בו עם בחילות ועייפות, חשבתי לעצמי מה הכי ירים אותי? ניגשתי למחשב ונרשמתי לחצי המרחק בישראמן 2017. אני מאוד אוהב לעשות תחרויות וידעתי שמכאן אני יכול לצמוח ונרשמתי באותו רגע. ידעתי שמה שיחזיר לי את המצב רוח זו התחרות הזו".

"אנשי ברזל יודעים להתמודד עם קשיים פיזיים ומנטליים". רובי ארינוס לאחר הניתוח | צילום: אלבום פרטי

עשרה ימים לפני ישראמן גארמין של השנה, הוא נאלץ לעבור עוד ניתוח על מנת "לנקות את השאריות", כך הוא אומר ונחוש להעביר מסר חשוב הלאה. "היכולת שלנו כאנשי ברזל היא להתמודד עם כל הקשיים הפיזיים והמנטליים באימונים, ומהמקום הזה מאוד צמחתי מעבר לאופטימיות שיש בי באופן טבעי. כמו שאנחנו מנהלים תחרויות, כך היה לי חשוב לנהל את המחלה ולא לתת למחלה לנהל אותי". על הישראמן הוא לא ויתר והגיע לאילת עם השלשה שלו לעשות את קטע השחייה.

היום למעשה הוא בעצם בשלב בו יש לו חמש גרורות באזור הצוואר. מכיוון שהם קטנים עדיין, יש סיכוי שהחומרים הרדיואקטיביים שפעילים עדיין בגוף יקטלו אותן. כמובן ובמידה ולא הוא ייאלץ לעבור הקרנות בשביל להתנקות באופן סופי. "אני משוכנע שאני אנצח את המחלה הזו וברור לי לחלוטין שהאיירונמן הבא שלי יהיה שני הבנים שלי". עדיין לא חברים של שוונג בפייסבוק? הצטרפו עכשיו קבלו את כל התכנים הכי מעניינים
הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו את ריכוז הכתבות המובילות של השבוע

מאמרים נבחרים

 • איך אומרים לרכב או לרכוב?

  מה נכון להגיד ומה טעות? האם לרכב היא הצורה הנכונה או דווקא לרכוב? הנה הפתרון של האקדמיה ללשון…

  קרא עוד
 • כל מה שרציתם לדעת על הג'ירו בישראל ולא היה לכם את מי לשאול

  לקראת האירוח ההיסטורי של הג'ירו ד'איטליה בישראל ראיינו את מפיק המרוץ בארץ, אז באיזה רחובות תוכלו לראות את…

  קרא עוד
 • שחיינית צוללת בבריכה

  רוצים להימנע מלחץ כרוני ודיכאון? תתחילו לשחות

  הרבה אנשים אוהבים לשחות, אבל לא כולם מבינים עד כמה גדולה התרומה שלה למוח בזכות האנדרופינים וגם בזכות…

  קרא עוד
 • 15 טיפוסים נוראיים לרוץ איתם

  בטוח יצא לכם לרוץ בחברתם לא פעם וחלקם אפילו לא יודעים שהם כאלו, אז ריכזנו את הטיפוסים האקסטרווגנטיים…

  קרא עוד
 • "רצתי 250 ק"מ במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה והצבתי לעצמי גבולות חדשים"

  מדבר, חול וחום אימים חיכו לאולטראיסט תומר סימונוב, שהשתתף במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה למרחק של 250 ק"מ בשבעה…

  קרא עוד
 • הדבר הגדול הבא: אימון הריצה הבא שלכם יתקיים ב…חו"ל

  מחנות אימונים בחו"ל זה הדבר הגדול הבא שכובש את עולם הריצה בישראל, לאחר שאתיופיה, בולגריה וצרפת הפכו למתחמי…

  קרא עוד
 • 4 סיבות מצוינות שבגללן כדאי לרצים לשחות

  הרבה מאוד רצים אוהבים לבצע אימונים משלימים, אבל במקרים רבים השחייה תמיד עולה כאופציה טובה. מה הופך אותה…

  קרא עוד
 • הרץ שנפצע לאחר שהותקף על ידי נץ

  את הריצה הזו לא ישכח לעולם אנדי לוולין, שנחבל באופן חמור על ידי נץ ששרט את קרקפת ראשו…

  קרא עוד
 • איך מתמודדים עם משברים במהלך מרוץ?

  זה אף פעם לא בתכנון, אבל לפעמים אין ברירה ואנחנו חייבים לבצע "אתחול" מחשבתי כתוצאה ממשבר במרוץ. אז…

  קרא עוד
 • 10 רוכבים שכדאי לשים לב אליהם בטור דה פראנס השנה

  כריס פרום, ריצ'י פורט, רומיין ברדט ועוד שבעה רוכבים עצמתיים שכדאי לשים לב אליהם החל מיום שבת

  קרא עוד
 • רוצים לשפר תוצאות בריצה? אולי כדאי שתתחילו לשחות

  מאמן השחייה אורי סלע מסביר, שעל מנת לשפר את התוצאות שלכם בריצה, מומלץ מאוד לשלב ענפי ספורט "מאריכי…

  קרא עוד
 • הטעויות שאתם עושים כשאתם קונים נעלי ריצה

  5 הטעויות הקריטיות שעלולות להוביל אתכם לקנייה מאכזבת ושאולי גם תגרום לכם לפציעה לא רצויה

  קרא עוד
 • למה יש כאבי צד בריצה ואיך מפסיקים את זה?

  רוב הרצים חווים כאבי צד, בעיקר בתחילת דרכם. בדרך כלל הם עוברים ככל שמתרגלים לריצה, אבל ניתן גם…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מדוע ההדרגתיות בריצה כל כך חשובה?

  כאשר מדלגים על שלבים ומגדילים יותר מדי את מרחקי הריצה בין שבוע לשבוע או בין חודש לחודש, אתם…

  קרא עוד
 • כיצד תהפכו את הריצה לחלק מהחיים שלכם?

  ההחלטה להתחיל ולעסוק בפעילות גופנית היא החשובה ביותר, אבל כדי להפוך את זה לתחביב אהוב ולשמור עליו צריך…

  קרא עוד
 • איך קושרים נעלי ריצה נכון ונמנעים משלפוחיות?

  זו אולי נראית הפעולה היומיומית הפשוטה ביותר, אבל לקשירה נכונה של נעלי הריצה שלכם יש השפעה על התנועה,…

  קרא עוד
 • כיצד אימוני כוח תורמים לשיפור ריצה למרחקים ארוכים?

  במחקר שהתפרסם עולה כי אימון כוח תורם לשיפור יכולת הריצה למרחקים ארוכים. אז איך אתם יכולים להשפיע על…

  קרא עוד
 • משקפת שחייה

  איך מתאימים משקפת שחייה?

  עומדים לקנות משקפת שחייה חדשה? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת כדי שההתאמה תהיה מושלמת. כנסו וצפו

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  10 דברים שאסור לשכוח לפני שיוצאים לתחרות

  לא בכל יום אנחנו משתתפים במרוץ, אבל כשזה קורה כדאי שנהיה ערוכים בצורה הטובה ביותר. הנה הדברים החשובים…

  קרא עוד
 • מהו סף חומצת חלב ואיך הוא עוזר להשתפר בריצה?

  שמעתם עליה רבות אך יתכן שלא תמיד הבנתם את תפקידה, לאחר שתקראו ותבינו את חשיבותה תדעו מדוע אתם…

  קרא עוד
 • לא מריח טוב: כיצד מתמודדים עם פוּקים במהלך ריצה או פעילות גופנית?

  גם אם לא נעים לדבר על פוקים, חייבים לשים את זה על השולחן ולהבין את התופעה. יש לדבר…

  קרא עוד
 • צ פ ו || אחוות רצים: המרתוניסט שהגיע מעולף ומותש לקו הסיום במרתון לונדון

  הנסיך וויליאם והנסיך הארי צפו בו כאשר הוא מדדה אל עבר קו הסיום נתמך משני צדדיו - הצד…

  קרא עוד
 • מחקר חדש: שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות לחיים

  אז כמה שעות כבר הוספתם לחיים בזכות הריצה? מחקר חדש קובע שכל שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות…

  קרא עוד
 • איך תתאמנו לקראת טריאתלון אולימפי ראשון?

  אם יש לכם כושר ריצה והחלטתם שאתם רוצים להתנסות גם בטריאתלון, זה בהחלט אפשרי. כמה צריך להתאמן? איך?…

  קרא עוד
 • פציעות ספורט: נכון או לא נכון? מיתוסים מעולם הריצה

  בשנים האחרונות הפכה הריצה לתחביב אופנתי בקרב נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד. עם העלייה בפופולריות החלו להשתרש בתודעה…

  קרא עוד
 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • ילד רץ

  עד כמה בריא לילד לרוץ מרתון?

  הביטו על קו הזינוק בפעם הבאה ותראו שיש בו יותר ויותר ילדים ונערים שרצים למרחקים של 10 ק"מ,…

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך וגדל ואם…

  קרא עוד
 • שחייה במים פתוחים

  6 מיתוסים על שחייה של טריאתלטים

  למה לא כדאי להסתפק בסגנון אחד באימונים? למה לא צריך להזניח את עבודת הרגליים והאם דווקא טריאתלטים צריכים…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • מתי מחליפים נעלי ריצה?

  מתי באמת אתם צריכים להחליף נעלי ריצה?

  מדובר אולי בשאלה הכי מסתורית בעולם הריצה, אז איך בכל זאת תדעו מתי הגיע הזמן להחליף את הנעליים?…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  איך נולדה תחרות האיירונמן הראשונה בעולם?

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • כדת וכדין: מדוע ריצה היא דת לכל דבר?

  תתפלאו, אבל יש בה רבנים, מקומות קדושים ואפילו תורה שבעל פה... הנה 10 השוואות מעניינות בין המאפיינים של…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • סף חומצת חלב: מה עושים כשהרגליים לא יכולות לרוץ יותר?

  כשקורה לכם דבר כזה, כנראה שחומצות החלב "השתלטו" לכם על הגוף. החדשות הטובות הן שאפשר לשלוט בזה, לשפר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • פציעות

  יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

21 thoughts on “"למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

 1. יהודה הגיב:

  רובי איש יקר.אני בטוח שאתה תצליח גם באיש הברזל הבא כפי שתצליח בוודאי לנצח סופית גם את המחלה באצילות ובנחישות.
  עלו והצליחו, אתה,אור,דין,רומי וטלי שהיא בעצם אשת הברזל האמיתית של המשפחה
  באהבה גדולה
  יהודה ג.

 2. אלון פייט הגיב:

  הוא גדול, הוא גדול, הוא גדול,
  גאווה להיות חבר ילדות של רובי…

 3. גבי פלדמן הגיב:

  איש ברזל אין דבר העומד ברצון של רובי ומשפחתו. גאה ואוהב את רובי ?

 4. שירי הגיב:

  רובי יקר, אנחנו גאים בך מאוד, מחזקים אותך ומאמינים בך. אוהבים, משפחת זינר המורחבת❤️

 5. רועי הגיב:

  קראתי עם דמעות בעיניים. גיבור אמיתי והשראה ענקית!

 6. חסן פרג' הגיב:

  רובי היקר,
  החלמה מהירה ככל האפשר, סיפורך מרגש ונוגע בכל מובן המילה ובכל מקום אפשרי!! תמשיך להיות איש ברזל חזק ובטוחני כי תוכל לגדוע את המחלה הארורה!! רק שתידע בריאות, אושר ואריכות ימים.

 7. דרור הגיב:

  איזה איש ברזל אמיתי מהזן הכי חזקקקק!!!!!!!
  החלמה מלאה ומהירה- אתה ממש השראה!

 8. דוביק הגיב:

  איזה סיפור מעורר השראה. מאחל לך החלמה מהירה ומלאה, בהצלחה!

 9. עופר הגיב:

  רובי,
  אני לא מכיר אותך אבל ללא ספק אתה תותח על… ישר כח!
  מקווה לפגוש אותך על מסלול ה-IRONMAN

 10. בני אהרוני הגיב:

  רובי רובי…אתה איש מופת אתה סמל אתה דוגמה ,למרות שכידוע לך איני איש ברזל (בקושי בדיל) אך "הבדיל" עומד מאחוריך בכול הכוח והנשמה .אני גאה שאתה חבר שלי, טלי היא הגיבורה השניה בסיפור, מאחל לך מהבפנוכו של הלב, לרוץ לשחות, לרכוב ,לרקוד, להשתולל, לבלות, לשתות, לאכול, הכי הרבה שאפשר ,אוהב אותך אח יקר (:

 11. ערן הגיב:

  מדהים. מעורר השראה. דוגמה ומופת. אלוף בכל המובן של המילה.
  אין מספיק מילים לתאר את מה שאני חושב כרגע.
  כנראה שזו המשמעות האמתית בלהיות איש ברזל. שאפו!
  בריאות ושוב בריאות

 12. לירז קליינר הגיב:

  רובי היקר !
  איש ברזל אמיתי מאחלת לך הרבה בריאות ושתעבור הכל במהרה.
  אתה מעורר השראה לכל הסובבים אותך.

 13. Ilan הגיב:

  רובי הוא הגיבור שלי

 14. גל בצר הגיב:

  החלמה מהירה והרבה בריאות.
  אני זוכר את רובי מהטירונות בסאנור, כבר אז הוא היה איש ברזל.

  1. שי ארז הגיב:

   ואני זוכר אותך גל. יותר ברזל ממך לא היה. כל לילה היית מפסטן עם כל הפינת פקלים על הגב וכולנו היינו מלווים אותך מרחוק במבטים מרחמים ואתה רק רצת וצחקת

 15. ארנון רפיטקס הגיב:

  רובי היקר אני בטוח שתנצח, היית חחיה רעה כבר בטירונות, קראתי הכתבה והתרגשתי מאוד.
  לא יודע אם תזכור אותי
  ארנון רפיטקס, פברואר 83 עורב צנחנים

 16. רינת גולדברג הגיב:

  רובי תמיד היית ותהיה ווינר וצנוע, מאחלים לך החלמה מהירה ,רינת וחן גולדברג.

 17. אבירם דיין הגיב:

  רובי היקר
  תמיד ידעת איך להניף בכל תחום לגבוהה ולא לוותר , זה זכור לי הייטב אצלך ,בשני העשורים האחרונים …וגם שאתה במקום אחר פחות חזק …אתה מסתכל חזק רק קדימה ולא מחפש את השוליים שמפריעים , תכונה יחודית לך ובזכות זאת אתה מנצח , ובטח שתנצח גם הפעם !
  שאלתי רבות לשלומך לאחרונה ושמחתי לשמוע שהמצב משתפר ,בזכות טלי ,הילדים ,החברים הטובים דוד,,,, ,אתה תנצח שוב איש ברזל !מחזיק לך אצבעות תמיד חבר יקר ,בריאות אהבה ושמחה .

 18. יובל שמש הגיב:

  סיפור מדהים!!! ללא ספק רובי נותן תובנות להשקפה על החיים והמאבקים!

 19. איתן הראל הגיב:

  איש מדהים שנותן השראה ומפגין יותר מכל את נצחון הרוח .
  איש מאתגר בהחלט.
  שמח שהיתה לי הזכות להכירך!!!

 20. איתן הראל הגיב:

  רובי
  אתה איש מדהים ….הוכחת את נצחון הרוח מעל הכל.
  שמח שהיתה לי הזכות להכירך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2017 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות