שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

ריצה מרוצים בארץ

טאף מאדר – יום הדין

כל חודשי האימונים לא הכינו את המשלחת שלנו לקור המקפיא וחודר העצמות שציפה להם בצ’שייר, אנגליה. דורון פרילוק מסכם את האתגר הפיזי והמנטלי הקשה בחייו

כל חודשי האימונים לא הכינו את המשלחת
שלנו לקור המקפיא וחודר העצמות שציפה להם בצ'שייר, אנגליה. דורון פרילוק
מסכם את האתגר הפיזי והמנטלי הקשה בחייו

מאת:דורון פרילוק

 פרק א' – כאן
 פרק ב' – כאן
 פרק ג' – כאן
 פרק ד' כאןקר. לא סתם קר, כפור כזה שמתחיל ברוח עם מגע של קרח שמלטף אותך בפנים ולאט לאט חודר לתוך העצמות שלך ומסרב לצאת. לפני הטיסה למנצ'סטר המרוחקת שעה נסיעה ממקום התחרות, ידענו שה-X Factor, אלמנט ההפתעה, זה שלא ניתן להתכונן אליו באמת באימונים, יהיה הקור. אבל למה שפגש אותנו בטאף מאדר צפון מערב אנגליה 2012 לא היינו מוכנים בשום צורה. התחרות התקיימה במחוז צ'שייר באחוזה רחבת ידיים ששטחה הוסב למסלול המכשולים האימתני ע"י צוות קדחתני של מהנדסים וצוות לוגיסטי. בריכות מלאכותיות נחפרו ומולאו במים קפואים (שאליהם הוזרמו גלונים של קרח במהלך התחרות), מרבית שטח המסלול הוסב לאדמה בוצית עמוקה ונבנו מכשלים שונים הבנויים מקורות עץ מחוזקות. עד כאן האקספוזיציה.עם הכניסה לשטח התחרות, קיבלה את פנינו ערימת נעליים של מתחרים מהיום הראשון. טאף מאדר העולמית תורמת את הנעליים (לאחר ניקיון יסודי, כמובן) לאוכלוסיות מעוטות יכולות ברחבי העולם. 

מלבד המצווה המבורכת, ערימת הנעליים מכוסות הבוץ הקפוא היא תמרור אזהרה מלחיץ במיוחד לכל המתחרים שעושים את דרכם לנקודת ההרשמה. 

חתום על טופס הוויתור והשתדל שלא להקיא
ליד העמדה הזו מוצב שלט מלבב נוסף: "כיצד להרשם: 1) חתום על טופס הויתור Death Waiver) (2) לך לתור על פי שם משפחה 3) מספר החזה שלך נרשם על המצח 4) השתדל לא להקיא". אנחנו נכנסים לשטח התחרות, מעין מתחם מגודר שמזכיר פסטיבלי מוזיקה אירופאיים על כל הסממנים שבהם: במה מרכזית, דוכן נקניקיות, בירה ושתייה חמה ושני דוכנים טאף מאדריים במיוחד: דוכן תספורות מוהאק ודוכן ספריי צבע מוהק (לעדיני הנפש שבין המתחרים). עבדכם הנאמן לא ידע על קיומו של הראשון ולכן הוא הסתפק בפס כתום של צבע על ראשו. 

את חצי השעה הקרובה בילינו בניסיונות בלתי מוצלחים שלא להפוך לקרטיבים אנושיים, וכדי להסיח את הדעת מהקור פנינו לתחרות הטלת חבית בירה למרחק. משם, הסחת דעת נוספת: הכרוז מזמין אותנו לבמה המרכזית לתחרות השמלות המסורתית. כעשרים גברים לקחו חלק בתחרות הזו, שבה זכה בסופו של דבר דווקא גבר בלי שמלה: נציג משטרת התחתונים היה זה שגרף את הפרס השנוי במחלוקת: מנוי שנתי לכל תחרויות טאף מאדר. ספק רב אם הוא יחליט לממש את הזכייה.

בשלב הזה נגמרו המשחקים. הכרוז מזמין נציג של "אנדר ארמור" העולמית להעביר לנו חימום של 5 דקות, והפלא ופלא, פתאום אנחנו שוב מרגישים, גם אם באופן חלקי, את כפות הרגליים שלנו. "הגיע הזמן לתחרות!", מכריז הכרוז בחגיגיות מוגזמת, ואנחנו ניגשים לעבר קו הזינוק. כדי להגיע אליו צריך לקפוץ מעל "חומת ברלין" – קיר בטון ידידותי הרבה פחות מהרייכסטאג. כמה דקות אחרונות של חום גוף, אדרנלין שזורם בקצב לא נתפס, 3,2,1 ואנחנו יוצאים לדרך. דרך שכוללת מסלול סטנדרטי וקליל של  22 מכשולים וכמעט 20 קילומטרים של בוץ. כמה בוץ? מספיק כדי שאאבד את שתי הנעליים שלי כבר אחרי מאה המטר הראשונים. אדם, חברי למשלחת, קולט שנשארתי מאחור ורץ לעזור לי להחלץ מהדייסה החומה. לאחר "נשיקת הבוץ" אנחנו מגיעים למכשול השני (שעליו כבר שמעתם בפוסטים הקודם) חוקן ארקטי" (Arctic Enema). המכשול מתגלה כהרבה יותר קשה ממה שציפנו. מלבד השיתוק שהגוף נכנס אליו ברגע המפגש עם מי הקרח (כאשר הטמפרטורה בחוץ ממילא מתחת לאפס), הריאות מתכווצות לגודל של מנדרינה לא בשלה דבר שמקשה מאוד על הנשימה והיכולות להשתמש בשרירים.  אנחנו יוצאים מהקונטיינר וממשיכים הלאה.


קדימה ל"מייל הבוץ"
הלאה זה אומר "מייל הבוץ". לא, כי פשוט עד עכשיו רצנו על פרקט סינטטי. המכשול מתגלה כטבילה מרעננת בביצה עד גובה החזה בתערובת ספק מים ספק בוץ. אנחנו יוצרים שרשרת אנושית ומחזיקים ידיים כדי לא ליפול לתוך הבורות שפעורים בביצה. המכשול הבא מדמה שוחות במוצבים של מלחמת העולם השנייה כאשר עליהם מוצב מטוס קרב עתיק וברקע מושמעים קולות של מכונות יריה ליצירת אפקט מפנק עוד יותר. לא בטוח שלזה התכוון צ'רצ'יל כשדיבר על דם, יזע ודמעות.

אנחנו זוחלים דרך השוחות הבוציות ומגיעים “לרשת העכביש”. חבלי סיריים אשר שזורים שתי וערב ומתנשאים בין שני עצי אלון לגובה של כ-15 מטרים. המבטים של בנות המשלחת מעלים הרבה מאוד שאלות על כך שעשיתי להם את זה. רק עכשיו אני נזכר שיש לי בכלל פחד גבהים. אנחנו מטפסים על הרשת לעבר הצד השני וממשיכים בריצה. קולות הנעליים ספוגות הבוץ שהולמות בקרקע מהדהדות באוזנינו ואנחנו מנסים לספוג כמה שיותר מקרני שמש החודרות מבעד לצמרות העצים. כשני קילומטרים מפרידים בינינו לבין המכשול הבא ואנחנו לוקחים רגע להסתכל מסביב ולהנות קצת מהיופי שמסביבנו. נו, כבר אמרו שיופי זה בענייני המתבונן. אחרי "נשיקת הבוץ" השנייה אנחנו שוב – לא היה את זה כבר? ב"חומת ברלין", אותה אנחנו עוברים עם סולם גנבים שמנסה לגבור על בעיית הבוץ שבמעלה הקירות. כשאנחנו מבינים שמולנו עוד מכשול של כניסה למים הבנות כבר מתחילות ממש לרטון. באוויר כבר מתחילה לרחף המילה היפוטרמיה, ופאראמדיק על סירת הצלה צועק לנו שנמשיך להזיז את הידיים כדי שהיא תשאר באוויר ולא תתקוף גם אותנו. אנחנו עוברים מתחת לגשר ומגלים שורה של שש חביות כחולת המחוברות אחת לשניה עם קורות עץ. אני יכול לכתוב הרבה מאוד מילים על התחושות שהגוף עובר בתוך מים בטמפרטורה שכזו. אבל מספיק לראות את פרצופה של רייצ'ל בסרטון המסלול שלנו, בחורה קשוחה בהחלט בימי שגרה, כשהיא מבינה שהיא הולכת לצלול בתוך מי הקרח האלו. אני צולל ועובר מתחת לשורת החביות הראשונה, מושיט לה יד מתחת למים ועזר לה  לעשות את זה.

קופצים למי הקרח
אין זמן לחגיגות כי קצת אחרי זה מחכה לנו דה ז'ה וו נעים לקפטן הוק. במרחק של כ-8 מטרים מתחתינו נמצא אגם מלאכותי המלא במי קרח שנצבעו בצבע שחור. אדם, יונתן ואני מביטים למטה בהלם. מתורגלים בהרגשה של מי הקרח על הבד המנדף, אנחנו סופרים בקול רם לאחור וקופצים. מתורגלים אמרתי? הפגיעה במים שורפת בכל הגוף ומעוצמת הנפילה אני מוצא את עצמי עמוק עמוק בתוך האגם כשמסביב קוביות קרח צפות ומים שחורים כדיו. אני מנסה לגייס כוח ולדחוף את עצמי לקרקעית ומשם שוחה אל הגדה. הגוף, במפגן מחאה נגדי, מתקשה מאוד למלא את ההוראות.

אחרי ריצה קצרה אנחנו זוחלים שוב בצינורות תעשיתיים שהוחדרו לבטן האדמה ומחוברים כשביניהם ביצה המאלצת אותך לזחול כשרק מספר סנטימטרים נותרים לך להוציא את האף ולנשום אוויר. המכשול זכה לשם (הראוי) "בואה" על שם נחש החנק. לאחר המכשול טרייסי לא מפסיקה לרעוד. אנחנו מסמנים את האות X  עם שתי הידיים באוויר (זאת ההנחיה של מארגני התחרות במצב חירום) וכל המתחרים סביבנו עושים אותו הדבר. תוך פחות מדקה מגיע אלינו רכב חילוץ. טרייסי מתכסה בשמיכת אלומניום ולאחר כדקה מחליטה שהיא רוצה להמשיך.  טאף מאדרית או לא? אנחנו ממשיכים בריצה אבל הבאה לרעוד היא היא פאלון. שוב עוצרים. שוב X. רכב חילוץ, שמיכת אלומניום. הפעם אף אחד לא שואל אותה. הפארמדיק מודיע לה שהיא עוברת לאוהל המרפאה הקרוב.

בהמשך פגשנו את "מכווצ'ץ' האשכים": כבל ממתכת התלוי בין שתי גדות אגם ענק. המעבר מתבצע בעזרת הכבל כשפלג הגוף התחתון, מהמותניים ומטה, נמצא בתוך המים. "חומת ברלין 2" מתגלה כאותם קירות רק בגובה כמעט כפול. המכשול הבא, "לוג-ג'אמין" הוא מבוך מסועף של בולי עץ שהנוחו אחד על השני במלאכת מחשבת כדי ליצור פסיפס שכמעט בלתי אפשרי לעבור דרכו. אנחנו מטפסים על, מתחת ובין הבולים, רצים עוד כ-2 קילומטרים ומגיעים למכשול הבא. "Hold your Wood", משחק המילים של המכשול לא מתורגם מספיק טוב לעברית אך השורה התחתונה היא שעל כל מתחרה לקחת בול עץ השוקל כ-10 ק"ג ולבצע הקפה של כ-800 מטרים בתוך מעבה היער איתו. אנחנו עוצרים באוהל המרפאה שלידנו לאחר המכשול, אני נכנס וממוצא את עצמי באוהל ממוזג (חם כמובן) כאשר במרכזו כ-30 איש ישובים במעגל ומכוסים בעשרות שמיכות ופניהם מביטות מטה. אחרי חיפוש ממושך אני מוצא את פאלון החיוורת, יושבת בהבעת פנים קפואה, תרתי משמע. לאחר שיחה קצרה איתה (ובעיקר עם הרופא) מיידעים אותי שהיא חטפה היפוטרמיה ושהיא תפונה לאוהל המרפאה המרכזי ליד קו הסיום. אנחנו מחליפים מילות עידוד ויוצאים חזרה לכפור.

פאנקי מנקי. לא מה שחשבתם
אנחנו עוברים  את בולי העץ הענקיים המונחים בשיפוע מעל שתי גדות אגם, חלקנו בהליכה (אמיצה) עם ידיים מושטות לשני הצדדים וחלקינו בזחילה\חיבוק של בולי העץ מחשש לנפילה למי הקרח. משם היעד הבא הוא "מבוך הבוץ" פרי היצירה של מהנדסי טאף מאדר שהסבו ריבוע של כ300 מ"ר למבוך בוץ אימתני. התנועה בבוץ קשה מאוד ומי הקרח משתקים את השרירים. יונתן חוטף התכווצות קשה בהמסטרינג ואנחנו יוצאים מהמבוך תשושים לעבר ה"פאנקי מנקי", שם עלינו להיאחז במוטות הקצרים שתלויים מעל לבריכה המלאכותית. חצי מהמוטות מכוסים בוץ (עדות לנסיונות של מתחרים לעבור דרכן) בעוד החצי השני נקי כולו. המתנדב האחראי למכשול מודיע לנו שמתוך אלפי המתחרים, סיימו את המכשול עד כה בערך חמישה אנשים. יאללה, אנחנו מוותרים מראש וממשיכים הלאה.


"הצלופח החשמלי", הפגישה הראשונה שלנו עם חוטי החשמל של טאף מאדר הטעונים ב-10,000 וולט של חשמל. ברזנט שחור מעוטר במים ובוץ כשעליו תלויים עשרות חוטי חשמל מגובה של כחצי מטר עד לקרקע. המטרה: לסיים שחייה כמה שיותר מהירה וכמה שפחות חשמלית. אני גולש במורד הברזנט ומצליח להמנע מהחשמל, אך בזחילה אני כבר הרבה פחות בר מזל. מכה אחת בגב התחתון מרגישה כאילו 150 דבורים עוקצות אותי בבת אחת. לא נעים. בדרך אנחנו עוצרים באוהל מרפאה וכולנו לוקחים שמיכות אלומיניום. כדי להוסיף קצת נועם ואופטימיות להמשך, השמש בדיוק מתחילה להיעלם מאחורי העננים והקור מתחיל להיות… איך נאמר, דומיננטי עוד יותר מקודם. יש שלט שמודיע שנשארו לנו עוד שלושה קילומטר. הם הולכים להיות ארוכים.

"להיתלות מצוק" הוא אחד המכשולים הקלים יותר. טיפוס בבגובה של כ-20 מטרים בשיפוע של קרוב ל-90 מעלות. אנחנו מגיעים לפסגה וממשיכים לרוץ. "עוד שני מכשולים וסיימתם!" צועק לנו אחד המתנדבים. אנחנו מנסים להגביר את קצב הריצה, ירידה תלולה אחת והנה נגלים לפנינו שני המכשולים האחרונים וקו הסיום. הראשון הוא ה"אוורסט"- רמפה אימתנית בגובה של כשמונה מטרים מעל הקרקע. על המתחרים לרוץ כמה שיותר מהר ולנתק את עצמם בקפיצה אנכית ברגע שהרמפה נעשית תלולה מדי. בקצה הרמפה מחכים המתחרים שכבר הגיעו למעלה ומושיטים להם ידיים תומכות. רייצ'ל מנסה פעמיים ובשלישית מצליחה לאחוז בידיים ומוצאת את עצמה למעלה. אני עושה שלושה נסיונות עד שהברכיים שלי מבהירות לי שזה הזמן לעקוף את זה בעדינות ולהמשיך למכשול האחרון.

ולקינוח – מכת חשמל
"תרפיה באמצעות מכות חשמל"- הדובדבן שבקצפת הטאף מאדרית. זוכרים את הפוסט הראשון שבו סיפרתי לכם על המכשול? נראה שעברו שנות אור מאז שכתבתי אותו. והנה הוא מולנו, מקבל בברכה את החבורה התשושה והקפואה שלנו. סופרים לאחור ומתחילים בריצת אמוק לעבר קו הסיום שמחכה מעבר ל-10,000 וולטים של כאב. אני מנסה לסוכך על הפנים ורץ בלי לחשוב יותר מדי. לא ברור לי כבר מה הרגשתי כשחציתי את התרפיה הזו. כן ברור לי שבצד השני שלה העניקו לי המתנדבים את סרט הראש, שאותו מקבלים רק אלו שסיימו את האתגר. עכשיו כל מה שנשאר זה לשתות את הבירה שהבטיחו לנו. רועדים מקור אנחנו ממשיכים לאסף את חפצינו ולעבר המקלחות שמתגלות כמקלחות שדה קפואות. אנחנו מוותרים על התענוג ונכנסים לאוהל המלתחה להחליף בגדים וטועים לחשוב שמגבת מלון קטנה תסיר משהו מכמויות הבוץ המדאיגות שיש לנו על הגוף.

כשהתראיינתי לאחד העיתונים בארץ לפני התחרות דיברתי על טאף מאדר כ"ריצת שחרור" אחרי אולטרה מרתון סובב עמק שהשלמתי באוקטובר. נו, זו התקופה שבה עוד הייתי נאיבי.  טאף מאדר צפון מערב אנגליה 2012 הוא בהחלט האתגר הפיזי והמנטלי הקשה ביותר שעשיתי עד כה. לאחרונה נתקלתי בכתבה של ישראלי לשעבר מאוסטרליה שסיים את טאף מאדר סידני. אחרי שהשלמנו את האתגר בקור הרצחני של אנגליה, סידני ב-28 מעלות נשמע כמו קייטנת אגד.

מה נותר לומר אחרי כל זה? בעיקר הרבה מאוד תודה. תודה לנותני החסות שלנו Wix.com, אנדר ארמור ישראל, מגנוקס (אשר שמר על השרירים שלנו רעננים), למעסה של המשלחת שי יחזקאל שבלעדיו כנראה לא היינו מסיימים את התחרות נטולי פציעות וכמובן לאנשים הנפלאים בשוונג אשר חברו אלינו מהרגע הראשון למרות הטירוף שבדבר. תודה למועדון קרוספיט תל אביב שנתנו בית חם לאימונים ואפשרו לנו להתכונן לאתגר הקשה ביותר בעולם. תודה לכל מי שסייע לנו לגייס כספים לבית מייקל לווין לחיילים בודדים. 7,000 ש"ח גייסנו עד כה ועוד היה נטויה. ותודה כמובן לכל חברי המשלחת, שאני מאושר וגאה על הזכות להוביל אותם לחוויה המשוגעת הזו. אם כבר מדברים על שיגעון, אז כנראה שהטירוף האמיתי הוא לא להירשם לטאף מאדר, אלא לסיים את האירוע הזה וכבר לחשוב על המשלחות הבאות. שתיים כאלו (לפחות) ייצאו מכאן בשנת 2013, ובשביל זה נצטרף את העזרה שלכם בהשקעה בפרויקט שלנו. כאן תקבלו פרטים נוספים. עד אז, מקווה שנהניתם ממה שקראתם, ושאולי בטאף מאדר הבאים אמצא לצידי גם אתכם. תראו את התמונה שלמטה ואת אלו שמעליה. אל תגידו שזה לא עושה לכם חשק…29.11.2012


דורון פרילוק (28), רץ תחרותי מעל לעשור, אולטרה-מרתוניסט וקרוספיטר מושבע. בזמנו הפנוי משלים תואר שני במנהע"ס וייעוץ ארגוני. עדיין לא חברים של שוונג בפייסבוק? הצטרפו עכשיו קבלו את כל התכנים הכי מעניינים
הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו את ריכוז הכתבות המובילות של השבוע

מאמרים נבחרים

 • שוונגקאסט || עם הטריאתלט שחר שגיב ואביו הרץ האולימפי שמי שגיב

  הפודקאסט החדש של שוונג עם הדמויות המסקרנות והמרתקות ביותר בספורט הסבולת בישראל. שמעו את זה...

  קרא עוד
 • האם כדאי לכם לצרוך ג'ל אנרגיה?

  מהו ג'ל אנרגיה, למי הוא מתאים ולמי פחות ומה הם הג'לים שהוסיפו להם חומצות אמינו? התזונאי חן שרייבר…

  קרא עוד
 • 6 מזונות שיעזרו לכם להתאושש לאחר אימון

  תזונה לאחר אימון חשובה לא פחות מהאימון עצמו, אז אספנו לכם שישה מזונות מצוינים שיעזרו לכם להתאושש מהר…

  קרא עוד
 • 5 מנטרות שירימו אתכם ויעזרו לכם לסיים אימונים ומרוצים

  מה הם המנטרות שיעזרו לכם לסיים מרוץ או אימון קשה וארוך? הנה מבחר מנטרות שיעצימו אתכם, ימלאו אתכם…

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • על ספת הפסיכולוג: מדוע אתם רצים בכלל?

  ייתכן שכושר גופני או ירידה במשקל היו המוטיבציות הראשוניות לריצה, אך למי שהפך זאת לחלק מאורח חייו, מסביר…

  קרא עוד
 • 8 סיבות מבוססות מדע מדוע חשוב לרוץ או לבצע פעילות גופנית

  כולנו מודעים לכך שריצה ופעילות גופנית טובה לבריאות, אך האם ידעתם על סגולות הריפוי של אימון גופני באופן…

  קרא עוד
 • בן לקום שחיין צרפתי שמנסה לצלוח את האוקיאנוס השקט

  יחצה בשחייה את האוקיינוס השקט למרחק של כ-9,000 ק"מ

  בן לקום הצרפתי, ינסה להיות האדם הראשון שיחצה את האוקיינוס בשחייה מיפן ועד לסן פרנסיסקו, בזמן של שישה…

  קרא עוד
 • מהם 100 המזונות המזינים ביותר לספורטאים?

  האם קיים מזון אחד בודד המכיל את כל מה שגופנו צריך? קבוצת מדענים בדקה 1,000 מזונות שונים והרכיבה…

  קרא עוד
 • גלגל חמישי: מרוצי האופניים הגדולים בעולם שאתם חייבים להכיר

  מרוצי האופניים הוותיקים בעולם החלו כבר בסוף המאה ה-19 וכיום יש מאות מרוצים יומיים או רב-יומיים בכל העולם,…

  קרא עוד
 • מתי מחליפים נעלי ריצה?

  מתי באמת אתם צריכים להחליף נעלי ריצה?

  מדובר אולי בשאלה הכי מסתורית בעולם הריצה, אז איך בכל זאת תדעו מתי הגיע הזמן להחליף את הנעליים?…

  קרא עוד
 • איירונמן ווילס

  מהם 11 הטריאתלונים הקשים בעולם למרחק איש ברזל?

  אתר האינטרנט 220triathlon דירג את המסלולים הקשוחים בעולם לפי קטגוריות שונות כמו אחוז הפורשים, טיפוס מצטבר, זמן ממוצע…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • איש רץ בחיק הטבע

  10 חוקי ברזל בריצה

  אימונים נכונים יעזרו לכם להגשים את החלומות שלכם בריצה, אבל על מנת להגיע אליהם חשוב לאמץ ולהפנים מספר…

  קרא עוד
 • רשמית: הרוכב הישראלי גיא ניב מסייקלינג אקדמי פרש סופית מהג'ירו ד'איטליה

  הרוכב גיא ניב פרש בדקות אלו סופית מהג'ירו ד'איטליה, לאחר שבלילה החולף חש ברע והתלונן על חום, כאבי…

  קרא עוד
 • לקראת הג'ירו ד'איטליה: "הרוכבים מאומנים לקחת את עצמם לקצה פיזיולוגית ומנטלית"

  הצצה נדירה וראיון בלעדי בשוונג עם רופאת הספורט והפסיכולוגית של קבוצת הפרו טור "סייקלינג אקדמי" לקראת ג'ירו ד'איטליה…

  קרא עוד
 • בניית הולודרום הראשון בישראל

  בוולודרום החדש תרכבו ללא בלמים ועם הילוך אחד בלבד

  הוולודרום האולימפי הראשון בישראל יהיה מוכן בעוד מספר חודשים, אז יצאנו לבדוק מה בדיוק יהיה שם? למי המתקן…

  קרא עוד
 • שוונג פודקאסט || תכנון ריצה ל-10 ק"מ עם התייחסות לתוואי משתנה

  האם ההתרגשות משפיעה על הדופק בריצה בתחרות ומהם מקורות האנרגיה שלנו בריצה? התזונאית והפיזיולוגית של המאמץ יפית גלילי…

  קרא עוד
 • סיפור דרך: ניתוח המסלול של המרתון המלא בירושלים

  איפה רצים? מה רואים? למה כל כך חשוב להכיר את המסלול הזה מראש והכי חשוב מתי פוגשים את…

  קרא עוד
 • גביע הים האדום בשחייה במים פתוחים

  רוצים להימנע מלחץ כרוני ודיכאון? תתחילו לשחות

  הרבה אנשים אוהבים לשחות, אבל לא כולם מבינים עד כמה גדולה התרומה שלה למוח בזכות האנדרופינים וגם בזכות…

  קרא עוד
 • איך זה שאתם עדיין לא התחלתם לרוץ?

  מספר הרצים בארץ רק עולה, אבל כנראה שיש יותר אנשים שרוצים לעשות את זה אבל מוצאים סיבות טובות…

  קרא עוד
 • מיתוסים על התאוששות שחייבים לנפץ

  סביב הפגרה נרקמים מיתוסים רבים שהגיע הזמן לנפץ, אז בקשנו מהמאמן גלעד קראוז שינפץ לנו אותן אחת אחת…

  קרא עוד
 • איך אומרים לרכב או לרכוב?

  מה נכון להגיד ומה טעות? האם לרכב היא הצורה הנכונה או דווקא לרכוב? הנה הפתרון של האקדמיה ללשון…

  קרא עוד
 • כל מה שרציתם לדעת על הג'ירו בישראל ולא היה לכם את מי לשאול

  לקראת האירוח ההיסטורי של הג'ירו ד'איטליה בישראל ראיינו את מפיק המרוץ בארץ, אז באיזה רחובות תוכלו לראות את…

  קרא עוד
 • משהו קטן וטוב: 3 חטיפים קטנים ובריאותיים לאחר אימון גדול

  הם קטנים, טעימים ומלאי אנרגיה. שלושה מתכונים מעוררי תיאבון לכדורי אנרגיה קטנטנים שיתאים לכם בול אחרי אימון להחזרת…

  קרא עוד
 • 15 טיפוסים נוראיים לרוץ איתם

  בטוח יצא לכם לרוץ בחברתם לא פעם וחלקם אפילו לא יודעים שהם כאלו, אז ריכזנו את הטיפוסים האקסטרווגנטיים…

  קרא עוד
 • "רצתי 250 ק"מ במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה והצבתי לעצמי גבולות חדשים"

  מדבר, חול וחום אימים חיכו לאולטראיסט תומר סימונוב, שהשתתף במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה למרחק של 250 ק"מ בשבעה…

  קרא עוד
 • הדבר הגדול הבא: אימון הריצה הבא שלכם יתקיים ב…חו"ל

  מחנות אימונים בחו"ל זה הדבר הגדול הבא שכובש את עולם הריצה בישראל, לאחר שאתיופיה, בולגריה וצרפת הפכו למתחמי…

  קרא עוד
 • 4 סיבות מצוינות שבגללן כדאי לרצים לשחות

  הרבה מאוד רצים אוהבים לבצע אימונים משלימים, אבל במקרים רבים השחייה תמיד עולה כאופציה טובה. מה הופך אותה…

  קרא עוד
 • הרץ שנפצע לאחר שהותקף על ידי נץ

  את הריצה הזו לא ישכח לעולם אנדי לוולין, שנחבל באופן חמור על ידי נץ ששרט את קרקפת ראשו…

  קרא עוד
 • איך מתמודדים עם משברים במהלך מרוץ?

  זה אף פעם לא בתכנון, אבל לפעמים אין ברירה ואנחנו חייבים לבצע "אתחול" מחשבתי כתוצאה ממשבר במרוץ. אז…

  קרא עוד
 • 10 רוכבים שכדאי לשים לב אליהם בטור דה פראנס השנה

  כריס פרום, ריצ'י פורט, רומיין ברדט ועוד שבעה רוכבים עצמתיים שכדאי לשים לב אליהם החל מיום שבת

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • רוצים לשפר תוצאות בריצה? אולי כדאי שתתחילו לשחות

  מאמן השחייה אורי סלע מסביר, שעל מנת לשפר את התוצאות שלכם בריצה, מומלץ מאוד לשלב ענפי ספורט "מאריכי…

  קרא עוד
 • הטעויות שאתם עושים כשאתם קונים נעלי ריצה

  5 הטעויות הקריטיות שעלולות להוביל אתכם לקנייה מאכזבת ושאולי גם תגרום לכם לפציעה לא רצויה

  קרא עוד
 • למה יש כאבי צד בריצה ואיך מפסיקים את זה?

  רוב הרצים חווים כאבי צד, בעיקר בתחילת דרכם. בדרך כלל הם עוברים ככל שמתרגלים לריצה, אבל ניתן גם…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מדוע ההדרגתיות בריצה כל כך חשובה?

  כאשר מדלגים על שלבים ומגדילים יותר מדי את מרחקי הריצה בין שבוע לשבוע או בין חודש לחודש, אתם…

  קרא עוד
 • כיצד תהפכו את הריצה לחלק מהחיים שלכם?

  ההחלטה להתחיל ולעסוק בפעילות גופנית היא החשובה ביותר, אבל כדי להפוך את זה לתחביב אהוב ולשמור עליו צריך…

  קרא עוד
 • איך קושרים נעלי ריצה נכון ונמנעים משלפוחיות?

  זו אולי נראית הפעולה היומיומית הפשוטה ביותר, אבל לקשירה נכונה של נעלי הריצה שלכם יש השפעה על התנועה,…

  קרא עוד
 • כיצד אימוני כוח תורמים לשיפור ריצה למרחקים ארוכים?

  במחקר שהתפרסם עולה כי אימון כוח תורם לשיפור יכולת הריצה למרחקים ארוכים. אז איך אתם יכולים להשפיע על…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • איש רץ בעלייה לעמוד שער

  איך לחזק את הגוף לריצה בעליות?

  אימוני עליות מחזקים מאוד ומשפרים אותנו כרצים. אם עליות גורמות לכם לכאבים, כדאי שתלמדו את 6 התרגילים כאן,…

  קרא עוד
 • משקפת שחייה

  איך מתאימים משקפת שחייה?

  עומדים לקנות משקפת שחייה חדשה? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת כדי שההתאמה תהיה מושלמת. כנסו וצפו

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  10 דברים שאסור לשכוח לפני שיוצאים לתחרות

  לא בכל יום אנחנו משתתפים במרוץ, אבל כשזה קורה כדאי שנהיה ערוכים בצורה הטובה ביותר. הנה הדברים החשובים…

  קרא עוד
 • מהו סף חומצת חלב ואיך הוא עוזר להשתפר בריצה?

  שמעתם עליה רבות אך יתכן שלא תמיד הבנתם את תפקידה, לאחר שתקראו ותבינו את חשיבותה תדעו מדוע אתם…

  קרא עוד
 • לא מריח טוב: כיצד מתמודדים עם פוּקים במהלך ריצה או פעילות גופנית?

  גם אם לא נעים לדבר על פוקים, חייבים לשים את זה על השולחן ולהבין את התופעה. יש לדבר…

  קרא עוד
 • צ פ ו || אחוות רצים: המרתוניסט שהגיע מעולף ומותש לקו הסיום במרתון לונדון

  הנסיך וויליאם והנסיך הארי צפו בו כאשר הוא מדדה אל עבר קו הסיום נתמך משני צדדיו - הצד…

  קרא עוד
 • מחקר חדש: שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות לחיים

  אז כמה שעות כבר הוספתם לחיים בזכות הריצה? מחקר חדש קובע שכל שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות…

  קרא עוד
 • איך תתאמנו לקראת טריאתלון אולימפי ראשון?

  אם יש לכם כושר ריצה והחלטתם שאתם רוצים להתנסות גם בטריאתלון, זה בהחלט אפשרי. כמה צריך להתאמן? איך?…

  קרא עוד
 • פציעות ספורט: נכון או לא נכון? מיתוסים מעולם הריצה

  בשנים האחרונות הפכה הריצה לתחביב אופנתי בקרב נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד. עם העלייה בפופולריות החלו להשתרש בתודעה…

  קרא עוד
 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • ילד רץ

  עד כמה בריא לילד לרוץ מרתון?

  הביטו על קו הזינוק בפעם הבאה ותראו שיש בו יותר ויותר ילדים ונערים שרצים למרחקים של 10 ק"מ,…

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך וגדל ואם…

  קרא עוד
 • שחייה במים פתוחים

  6 מיתוסים על שחייה של טריאתלטים

  למה לא כדאי להסתפק בסגנון אחד באימונים? למה לא צריך להזניח את עבודת הרגליים והאם דווקא טריאתלטים צריכים…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  איך נולדה תחרות האיירונמן הראשונה בעולם?

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • כדת וכדין: מדוע ריצה היא דת לכל דבר?

  תתפלאו, אבל יש בה רבנים, מקומות קדושים ואפילו תורה שבעל פה... הנה 10 השוואות מעניינות בין המאפיינים של…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • סף חומצת חלב: מה עושים כשהרגליים לא יכולות לרוץ יותר?

  כשקורה לכם דבר כזה, כנראה שחומצות החלב "השתלטו" לכם על הגוף. החדשות הטובות הן שאפשר לשלוט בזה, לשפר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד
 • יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד

2018 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות