שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

ריצה מתקדמים

גלעד קראוז: "זה היה ספרטתלון בסגנון נוח, זה מהמבול"

את הספרטתלון החמישי שלו, גלעד קראוז לא יכול לשכוח בעיקר בזכות הוריקן "מדיקן" שגרם למרוץ להיות קשה ומסוכן במיוחד. על ההכנות, המחשבות והדרך לספרטה הוא מסכם בלעדית עבור שוונג

שנים אני מספר לרצים שהספרטתלון הוא מירוץ חם וזו השנה השלישית ברצף שאמירה זו אינה כל כך נכונה.
השנה האמירה הזו היתה כל כך לא נכונה, ורחוקה מהמציאות כאשר חוויתי את הספרטתלון הרטוב ביותר מבין החמישה שרצתי והרטוב ביותר שהיה במשך 36 שנות קיומו. כל זאת, תודות ל"מדיקן": הוריקן ים תיכון (Medicane: Mediterranean hurricane) שהחל להיווצר ימים ספורים לפני הספרטתלון, סמוך לחופי סיציליה ואיים לחלוף מעל המסלול. איום שנקלט על ידי חברי גבי אור, רץ אולטרה ותיק וחזאי חובב הכי מקצועי שיש, אשר התריע שוב ושוב על המצב הצפוי. חיזוי מוקדם זה, נתן לנו, חברי המשלחת הישראלית, אפשרות להתכונן בעוד מועד להוריקן ולהצטייד כראוי, עד כמה שניתן. הרצים אריאל רוזנפלד ושלו ברוש והמלווים, שהפעם עוד יותר מתמיד היו חשובים ביותר לריצה מוצלחת: סמי סודרי, דניאל ארגו ושירי אירם, אבי קראוז ודגנית מקא-קראוז ושתי בנותינו אבגיל ואיילה.

 

הכנות לחוד ומציאות לחוד

לספרטתלון הזה, של 2018, הגעתי כאשר נמצאים באמתחתי, כאמור, 4 סיומי ספרטתלון: בשנה 2012, 2013, 2015 ו-2016 וליווי אחד של מתאמן שלי, ניר עזיזה, שסיים בשנת 2017. הכנתי לעצמי תכנית אימונים מהוקצעת שנהגתה לאור ועל פי הניסיון שצברתי בריצות ארכות בכלל ובספרטתלון בפרט. תכנית האימונים היתה משובחת, לפחות לטעמי. אלא שנסיבות החיים לא אפשרו לי לפעול על פי התכנית, לפחות בלי לפגוע ברמה קשה בערכים חשובים יותר בחיי. כך יצא שהגעתי לספרטתלון החמישי שלי, מצד אחד עם הכי פחות אימונים מוסדרים בפועל, אך מנגד עם הכי הרבה "עומק" ברגליים וגם "עומק" בראש ותיכף אגע בכך.

בספרטתלון הקודם שלי עשיתי "טעות של מתחילים" | צילום: דגנית מקא-קראוז

ציוד ולימוד מטעויות

בספרטתלון הקודם שלי, עשיתי "טעות של מתחילים" ולא בדקתי את כל הציוד, קרי – את מעיל הריצה שהסתבר לי שאינו נגד מים. היות שהשתתפתי בחודש מאי השנה, במרוץ MAXI RACE למרחק של 85 ק"מ עם כ-5,200 מטר טיפוס מצטבר סביב אגם Annecy, ושם קיימת חובה במעיל גשם, הצטיידתי על פי המלצה של אסא רשף שגם הוא רץ אולטרה, במעיל ריצה משובח נגד גשם של חברת Raidlight. אלא, ששם דווקא היה חם. כך יצאתי לספרטתלון, לבוש בביגוד קצר ובמעיל הריצה הנ"ל. בחרתי כך כי ירד גשם והבנתי שכך או אחרת הרגליים ירטבו וכל עוד לא ממש קר אני מעדיף שלא לרוץ עם מכנסיים/טייץ רטובים עלי, מה גם שלוקח לבגד יותר זמן להתייבש מאשר בלי.

הפרסומים הרשמיים של הספרטתלון מציינים את המרחק של 246.8 ק"מ. שעון הגרמין בו הצטיידתי בזכות שלו ברוש, כן אותו אחד שרץ בספרטתלון הזה, הראה בצורה שאותי הפתיעה בדיוק את המרחק.

כבר בתחילת הריצה הרגשתי שאני "לא שם" | צילום: דגנית מקא-קראוז

תזונה

במסע אחר התזונה המיטבית עבורי בריצות ארוכות, התוודעתי באמצעות התזונאי חן שרייבר, עליו קיבלתי המלצה טובה זמן קצר לפני הספרטתלון, לאוכל הטכני של חברת SPONSER. אחרי שמצאתי שאוכל טכני לא עובד לי לאחר 80 ק"מ, פניתי לכל מיני אפשרויות תזונתיות אחרות שגם הן לא עבדו לי לאורך זמן/מרחק. בדיקת היתכנות במהלך ריצה בטמפרטורה גבוהה, למרחק של 40 ק"מ וצריכת ג'ל כל חצי שעה, גילתה שיש פוטנציאל לעניין וכך גם בריצה ה"מאבחנת" שביצעתי כמיטב המסורת, למרחק 85 ק"מ לחרמון (ממחלף צלמון). היות שהבנתי שלא יהיה חם ואצרוך פחות נוזלים מהמתוכנן (כליטר לשעה) שיניתי גם את תכנית התזונה ולא רק את תכנית הריצה, כך שאצרוך ג'ל כל חצי שעה ולא כל 40 דקות. זאת, כפיצוי על צריכת איזוטוני מופחתת.

יעדים ו"שימור מחשבות יעילות"

כרגיל, היה לי יעד זמן לסיום הספרטתלון. תכנית הריצה גירדה את האפשרות להשיג אותו. אלא שכבר בתחילת הריצה הבנתי שכנראה לא אשיג. פשוט הרגשתי שאני "לא שם". לא הרגשתי את העזוז, את הקפיציות והקלילות שלטעמי נדרשת כדי לעמוד ביעד הזמן. בכל מקרה אמרתי לעצמי שנאמן לערכי הספרטתלון, לפחות כפי שאני תופס אותם, אעשה את הכי הרבה שאני יכול ומה שיהיה – יהיה. הרי בכל מקרה איני יכול לעשות יותר מהכי טוב שלי. גישה שמטרידה את הראש במחשבות על אי עמידה ביעדים, מחלישה ופוגמת בריצה, לא מסייעת ואף מפחיתה מהסיכוי להצליח לעמוד ביעד ועלולה בהחלט לגרום לאי סיום הספרטתלון שזו מטרה עיקרית שלי – תמיד. גם אם לא הגעתי ליעד זמן שלי, גם אם לא שיפרתי את הזמן האישי, בעיני יש חשיבות גבוהה לסיים מרוץ ובוודאי ובוודאי שאת הספרטתלון.

זה הספרטתלון הראשון שלי שלא חוויתי משבר | צילום: דגנית מקא-קראוז

יעד נוסף עיקרי שקבעתי לעצמי הוא – לשמר מחשבות יעילות. כן, יעילות ולאו דווקא חיוביות. זאת היות שאם נדייק את הדברים נוכל לראות בנקל שגם מחשבה שלילית יכולה להיות יעילה לקידום המטרה. למשל, המחשבה "כמה חבל שלא הגעתי בדיוק בזמן שרציתי לנקודה מסוימת", אפשר להפוך למחשבה יעילה על ידי כך שנחשוב "בוא נראה אם למרות זאת ואף על פי כן אוכל להגיע לנקודה הבאה בזמן". כלומר לשמר את המחשבות שמקדמות אותי לקראת קו הסיום ונותנות לי אנרגיה ולפחות לא להחזיק את המחשבות שגורעות ממני אנרגיה.

מנטליקה והתמודדות עם משברים

דווקא המוכנות הפיזית הבלתי מספקת נתנה לי את האפשרות להתכונן מנטלית נכון יותר למרוץ. זאת היות שצפיתי בהסתברות קרובה שלא אעמוד ביעד הזמן שלי. מצב שגרם לי להתכונן להתמודדות עם אכזבה תוך כדי המרוץ. אבל, היות שהתכנית היתה שלא משנה מה קורה אני מתמקד ב"כאן ובעכשיו". אני יכול לרוץ – אני רץ, אני לא יכול לרוץ – אני הולך, אני לא יכול ללכת – אני זוחל, בכל מקרה כל הזמן קדימה. אני עומד ביעד – יופי, אני לא עומד, לא חושב על זה אלא על המשימה שאני נמצא בה – להתקדם הכי טוב, הכי מהר. לעסוק בפתרון הבעיה שצצה ולא בבעיה שצצה. ביעד זה, של "שימור מחשבות יעילות", עמדתי והדבר היה ניכר בי, המלווים ראו זאת על פני. למעשה לא ממש הבינו איך אני נראה כל כך טוב ומתקדם כה לאט. אבל אני הבנתי.

זה הספרטתלון הראשון שלי שלא חוויתי משבר. עד עתה, התמודדתי עם המשברים שפקדו אותי, "ראש בראש". מוכרח להודות, להימנע ממשבר הרבה יותר קל ונעים. מאוד מזכיר לי את המונח של "לכידה שלמה" בספר "אומנות המלחמה" שכתב סון צ'ה. אחד המאפיינים של המונח "לכידה שלמה", הוא לנצח בלי להילחם. היעדר המשברים לא אומר שלא נתקלתי בקשיים בדרך והזדמנויות לבחון עד כמה חזק אני יכול להחזיק במחשבות היעילות שיצרתי. לדוגמה, הגעתי לתחנה שם היה אמור לחכות לי פנס והפנס לא היה שם. החושך החל לרדת ואף שאין בעיה של ממש לרוץ על כביש ללא פנס, מבחינה בטיחותית לא מדובר במצב מוצלח באופן מיוחד.

מצאתי את עצמי מתמודד עם המחשבות הלא יעילות שהרימו ראש, כאשר המוח החל לחפש אשמים במצב אליו נקלעתי, במקום לחפש פתרון למצב. כשהבנתי שזה המצב, הכנסתי מחשבה יעילה. שאלתי את עצמי "מה הקושי בהעדר הפנס?" ומכאן התחלתי לחפש פתרון כיצד לפתור את המצב. כך הוחלט שארוץ ליד רץ עם פנס או בסמוך מאחוריו. אכן, בתחנה הבאה, אחי אבי, שליווה אותי לאורך כל המרוץ הארוך הזה ורק יום אחר כך סיפר לי שבכלל לא הרגיש טוב ולא ישן כל הלילה שלפני המרוץ, מסר לי פנס ובא לציון גואל.

פשטתי את החולצה הרטובה, אחי ייבש את פנים המעיל | צילום: צלמי הספרטתלון

המרוץ

המרוץ החל במזג אויר נוח, אפשר לומר כמעט מושלם. זו הפעם הראשונה שלא חוויתי חום ב-80 ק"מ הראשונים של המרוץ. לאור כך גם שיניתי את תכנית הריצה מתכנית "שמרנית ביותר" לתכנית "שמרנית". כלומר, הגברתי במעט את המהירות. גם כאן חשוב לא להיסחף אחר הרגשה טובה, היות שמדובר במרוץ מאוד ארוך ומה שמרגישים בק"מ ה-42 זה לא מה שמרגישים בק"מ ה-80, כאשר נותרים עוד 100 מייל לרוץ ובטח לא לאחר 100 מייל והר אחד נישא, כאשר נותרים עוד 87 ק"מ.

הקילומטרים התקדמו והגעתי לנקודת החצי – 124 ק"מ, כולי רטוב היות שהרשיתי לעצמי לרוץ עם מעיל פתוח כיוון שלא היה לי כל כך קר. בתחנה, פשטתי את החולצה הרטובה, אחי ייבש את פנים המעיל, לבשתי כמה וכמה חולצות וכפפות. את הנעליים והמכנס הקצר לא מצאתי לנכון להחליף שהרי ממילא ירטבו תוך מספר דקות בגשם שבא והולך. מרגע זה הקפדתי לסגור את המעיל תוך חבישת כובע (ברדס) וכך להימנע מלהירטב בפלג גוף עליון. תכנית ששמרה אותי יבש עד לסיום המרוץ.

לעתים היה צורך לעבור בשלוליות בגובה של חצי ברך | צילום: צלמי הספרטתלון

בתחנה לאחר ההר בכפר SANGAS פגשתי רץ שוכב עם עיניים עצומות ופיזיותרפיסט מעסה את רגלו. אני מכיר אותו ושאלתי לשלומו, בפניו היה ניכר שהוא כבר לא יצא מהתחנה. הצעתי לו, לקום מהר ולהתחיל ללכת כי זה יחמם אותו, הוא רעד והסביר לי שיש לו כאב בירך. כנראה שבגלל זה לא יכול היה להמשיך ללכת ובוודאי שלא לרוץ. שאלתי והכנתי לו תה חם. אולי עזר לו למורל אבל לא יותר מכך, כי כשפגשתי אותו אחרי המרוץ, סיפר שלא יצא מאותה התחנה.
בדרך השתדלתי שלא לדרוך בתוך שלוליות, כי המים מעבירים גל קור ישר לתוך הגוף. לעתים היה צורך לעבור בשלוליות בגובה של חצי ברך, כמה דקות של ריצה או הליכה נמרצת העבירו את הכפור.

לרוץ בסגנון נוח, זה מהמבול

הנה השחר מתקרב ואיתו האנרגיות של השמש, כוחות החיים של העולם המתעורר. הקטע המשביז בעיני הוא מההר ועד לק"מ 200-212, 40 ק"מ שמצד אחד הם רחוקים מההתחלה, העייפות פושה באיברים, השמש רחוקה מלהאיר ומנגד הסוף עדיין רחוק ועדיין לא "מריחים את האורוות".

הנה שוב, המישור שבין ההרים והשמש עולה ובקצה העמק, פונים שמאלה ועולים את האוטוסטרדה לספרטה. בשלושת הספרטתלונים האחרונים שלי, רצתי חזק בירידות לספרטה. דאגתי להעביר לדגנית הודעה דרך אחי, שהפעם זה לא יקרה. שלא תחשב את הזמנים לפי זה.

שקית אשפה ענקית שהגנה עלי מהרוח | צילום: אבי קראוז

עם תחילת העליות לספרטה המדיקן הכה בעוז ורוחות עזות החלו לנשוב עם מכות רוח שלהערכתי עלו על 45 קשרים. קל היה לראות את מכות הרוח מגיעות כי לפתע מסך הגשם הפך לצפוף ונע במהירות, לעתים מזומנות הדבר חייב מעבר להליכה ולעתים אף לעמידה על מנת שלא להיזרק הצידה כפי שלמדתי, קרה בעיקר לרצות קלות משקל. אחת מהן נאלצה לפרוש לאחר ששלושה ניסיונות לעלות לכביש מתעלה אליה נזרקה לא צלחו.

בשלב מסוים אחי מקבל עדכון מדניאל המלווה של אריאל שאני חייב להתלבש היטב כי בהמשך הטמפרטורות צונחות ויש מקרים של היפותרמיה. אחי מעביר את המסר בצורה שאינה משתמעת לשני פנים ואני לובש עוד חולצה ועוד חולצת פליז ואחי אף דואג לי לשקית אשפה ענקית שתגן עלי מהרוח, היות שמכות הרוח אמנם לא מרטיבות אותי בזכות המעיל אך מקפיאות אותי.

שתי משאיות מתקרבות אלי ובשל רוחבן חששי ממכת רוח שתטלטל אותי לתוך הכביש. נעמדתי ואחזתי במעקה הבטיחות על מנת למנוע מצב שכזה. לפני הירידות לספרטה, בירידה מהאוטוסטרדה, מכות הרוח הופכות איומות ותולשות עלים וענפים מהעצים, אני מסב את פני הצידה על מנת למנוע פגיעה אפשרית בעיניים ואף מזהיר רץ שעוקף אותי לשים לב לענפים שעפים, שיגן על העיניים.

אני ממשיך בדרכי למטה, מה שאני רגיל לשעוט, אני רץ בניחותא מסוימת, ירידות בהן ניתן לחסוך זמן רב אורכות את זמנן. אני חולף מפולת בוץ קטנה שמתקדמת לאיטה, מזל שאינה גדולה.

חולף תחנה שמסתבר לי בדיעבד שפח זבל – מכולת צפרדע עפה עליה והרסה אותה, אחרי שעברתי בה. כבר כמעט בסוף הירידות ונותרו כ-7 ק"מ לסיום. הרוח נרגעת, לפתע אחי מגיע ואומר שיש אישור ממארגני הספרטתלון ללוות ברכב רצים, בתנאי שארוץ מימינו. מוודא שמדובר בגורם רשמי ומסכים לליווי למרות שכבר אין בו צורך, הסופה חלפה אותי. הנה הגשר בכניסה לספרטה, מעל הואדי שתמיד יבש כמו שרק מדבר יכול להיות יבש ועתה הוואדי הוא נהר גועש ורוגש, מסלול רפטינג מדהים. היה מרתק לרוץ, הפעם בסגנון נוח, הכוונה לנוח התנכ"י -זה מהמבול.

תחנה 69 רגע לפני שהסערה מתעצמת | צילום: אבי קראוז

קמצוץ אנשים מעודדים, במקום הרבים שהיו ביום רגיל במרפסות הבתים ואפילו הרחוב המוביל לפסלו של המלך ליאונידאס כמעט ריק מאנשים, זעיר פה זעיר שם כמה מעודדים, הגשם ממשיך לרדת והנה הוא המלך והנה הם דגנית ושתי בנותיי ואחי אשר ביקשתי אותו שיעמוד מאחורי למקרה שאחליק במדרגות הרטובות העולות למלך או למקרה שרגלי יכשלו, כאשר אני נושא את משפחתי, כפי המסורת בה בחרתי מאז הספרטתלון הראשון שלי. רגלי לא כשלו ולא החלקתי אבל כמה טוב שאחי היה שם.

נערות ספרטה הלבושות לבוש מסורתי נעדרות מהמקום, הגשם השוטף צמצם מאוד את מעמד הסיום. דרכתי על השטיח כדי לעצור את הזמן נסוגתי לאחור על מנת לאפשר לרץ שלפני לקבל את מלוא תשומת הלב והמרחב לציון סיום המרוץ שלו. איילה הקטנה מצונפת בתוך מנשא, אבגיל מורכבת על כתפי, ידה נגעה ראשונה ברגלו של ליאונידס, ידה של דגנית אחריה ואח"כ ידי ועל כולנו מסוככת ידו של אחי הגדול – אברהם.

נושא את משפחתי, כפי המסורת לפסל לאונידס | צילום: צלמי הספרטתלון

זהו, תם ונשלם עוד ספרטתלון, חמישי במספר, בתנאים מפתיעים, מאתגרים. באזור הטיפולים מקבל טיפול VIP כמו כל מסיים, נערות חולצות את נעליי, רוחצות את כפות רגלי בחומר מחטא, שלפוחית אחת גדולה נשאבת לתוך מזרק, מפשיטות את חולצותיי, 7 במספר, וכמובן מקבל משקה התאוששות משובח – בירה ביד.

מילות סיום

תודה גדולה לישראל חן מחברת ING היבואנית של נעלי On cloud שזו השנה הרביעית והספרטתלון השלישי שלי, שתומך ומרעיף עלי כל מה שרק צריך ויותר מכך, נעליים ושאר עזרים טקטים. גם הפעם רצתי את הספרטתלון עם דגם ה-FLOW שאני אוהב.

לפני המרוץ אמרתי לאחד מחברי ועד הספרטתלון שהשנה נראה לי שהאתגר למתנדבים יהיה קשה יותר מהאתגר לרצים. אחרי המרוץ אני משוכנע בכך. אני מבקש להביע את תודתי העמוקה לכל המתנדבים שעמדו שעות בגשם וברוח, חיכו וסייעו לנו ועוד עם חיוך ובסבר פנים נעים וטוב, מדובר באתגר כמעט בלתי נתפס.

מדליית המסיימים עם אריאל רוזנפלד | צילום: דגנית מקא-קראוז

אחי אברהם היקר שתפקד תחת חוסר שינה והרגיש לא טוב ולא הראה לי דבר רק כדי שלא אהיה מוטרד. דאג, טרח, סעד ותמך בי לאורך כל הדרך הארוכה (ואף לפני כן) לספרטה, תודה ענקית, זה לא מובן מאליו.

דגנית, האחת ויחידה, שלפני קצת פחות משנה הציעה לי שנלך על הספרטתלון כי יודעת כמה אני אוהב אותו והיתה מוכנה להקריב כל כך הרבה למען כך. כי כשיש משפחה מדובר במאמץ משפחתי, האימונים הארוכים והלא ארוכים, הדורשים התארגנות ותיאומים, הוויתורים על בקרים יחד ועוד ועוד. תודה היא רק מילה אבל בהעדר מילה טובה יותר אשתמש בה – תודה.

 


 עדיין לא חברים של שוונג בפייסבוק? הצטרפו עכשיו קבלו את כל התכנים הכי מעניינים
הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו את ריכוז הכתבות המובילות של השבוע

מאמרים נבחרים

 • כיצד ספורטאים יכולים להפחית את הסיכון לפציעה?

  עם כל הכבוד ליכולת ולכישרון הספורטיבי, פציעת ספורט היא הבעיה הראשונה של כל מי שהינו ספורטאי מקצועי או…

  קרא עוד
 • שאלת השבוע: גברים, אתם רצים עם תחתונים מתחת לטייץ?

  גברים היום תורכם! איך אתם רצים? עם תחתונים או בלי?

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדוע אתם נפצעים דווקא לפני המרתון שלכם?

  איך זה שדווקא בחודש שלפני המרתון רצים ורצות מדווחים על פציעות במהלך האימונים יותר מאשר בכל נקודת זמן…

  קרא עוד
 • זינוק לתחרות איש ברזל

  בדקו את עצמכם: כך תדעו שביצעתם את תחרות איש הברזל שלכם בצורה נכונה

  התאמנתם קשה, השקעתם המון, אבל כדי לעבור את התחרות המפרכת הזו צריך למצוא את כל הגורמים שיקלו עלינו…

  קרא עוד
 • דדי שושן רוכב בישראמן 2019

  רוח הישראמן: "לפני שאתה ספורטאי אתה צריך להיות קודם כל בן אדם"

  מה אתם הייתם עושים אם הייתם רואים רוכב מתרסק ונפצע או נתקע בגלל בעיה טכנית? לדדי שושן ואוהד…

  קרא עוד
 • 25 תמונות מטורפות של ישראמן 2019

  המרחבים האינסופיים, המאמץ האנושי, היכולת הבלתי רגילה והאושר הרגעי, כל אלו נקלטו בעדשת המצלמה - בואו להיסחף עמנו

  קרא עוד
 • תכנית אימונים ל-10 ק"מ לקראת מרתון סמסונג ת"א

  החלטתם להגשים חלום ולהשתתף במרוץ? הנה תכנית אימונים מיוחדת של GARMIN והמאמן גווין קנינג לקראת מקצה ה-10 ק"מ…

  קרא עוד
 • עונת המרתונים: מדריך תזונה למרתון מלא

  התזונה במסגרת מרתון מלא היא חלק בלתי נפרד וחשוב מההכנה הסופית ליום הזינוק. אז איך מתכוננים בימים שלפני…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם זיו שילון שנפצע אנושות בעזה וסיים תחרות איש ברזל

  הפודקאסט של שוונג מארח את זיו שילון שנפצע אנושות ברצועת עזה ואיבד את ידו השמאלית ונפגע קשה בידו…

  קרא עוד
 • 18 המרוצים הקשוחים ביותר בעולם שאתם לא מכירים

  ממסעות של חודש באלסקה, דרך המדבריות של הסהרה, הרי הרוקי והאלפים, ספרטה ועד לחצר ביתו של האיש שמומחה…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם השחיין גיא כהן שצלח את תעלת למאנש

  הפודקאסט החדש של שוונג מארח הפעם את שחיין המים הפתוחים גיא כהן שצלח הקיץ את תעלת למאנש וכך…

  קרא עוד
 • יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • שוונגקאסט || עם הטריאתלט שחר שגיב ואביו הרץ האולימפי שמי שגיב

  הפודקאסט החדש של שוונג עם הדמויות המסקרנות והמרתקות ביותר בספורט הסבולת בישראל. שמעו את זה...

  קרא עוד
 • האם השחייה בריאה לכם?

  חוץ מזה שהיא מומלצת כפעילות גופנית באופן כללי, כדאי מאוד לספורטאים בענפים אחרים להכניס אותה לתכנית האימונים, שלא…

  קרא עוד
 • האם כדאי לכם לצרוך ג'ל אנרגיה?

  מהו ג'ל אנרגיה, למי הוא מתאים ולמי פחות ומה הם הג'לים שהוסיפו להם חומצות אמינו? התזונאי חן שרייבר…

  קרא עוד
 • 6 מזונות שיעזרו לכם להתאושש לאחר אימון

  תזונה לאחר אימון חשובה לא פחות מהאימון עצמו, אז אספנו לכם שישה מזונות מצוינים שיעזרו לכם להתאושש מהר…

  קרא עוד
 • 5 מנטרות שירימו אתכם ויעזרו לכם לסיים אימונים ומרוצים

  מה הם המנטרות שיעזרו לכם לסיים מרוץ או אימון קשה וארוך? הנה מבחר מנטרות שיעצימו אתכם, ימלאו אתכם…

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • איך מתחילים לרוץ? 10 כללים לרצים מתחילים

  החלטתם להתחיל לרוץ? הנה עשרה כללי אצבע שיכווינו אתכם ושכדאי לכם לרוץ איתם

  קרא עוד
 • על ספת הפסיכולוג: מדוע אתם רצים בכלל?

  ייתכן שכושר גופני או ירידה במשקל היו המוטיבציות הראשוניות לריצה, אך למי שהפך זאת לחלק מאורח חייו, מסביר…

  קרא עוד
 • 8 סיבות מבוססות מדע מדוע חשוב לרוץ או לבצע פעילות גופנית

  כולנו מודעים לכך שריצה ופעילות גופנית טובה לבריאות, אך האם ידעתם על סגולות הריפוי של אימון גופני באופן…

  קרא עוד
 • בן לקום שחיין צרפתי שמנסה לצלוח את האוקיאנוס השקט

  יחצה בשחייה את האוקיינוס השקט למרחק של כ-9,000 ק"מ

  בן לקום הצרפתי, ינסה להיות האדם הראשון שיחצה את האוקיינוס בשחייה מיפן ועד לסן פרנסיסקו, בזמן של שישה…

  קרא עוד
 • מהם 100 המזונות המזינים ביותר לספורטאים?

  האם קיים מזון אחד בודד המכיל את כל מה שגופנו צריך? קבוצת מדענים בדקה 1,000 מזונות שונים והרכיבה…

  קרא עוד
 • גלגל חמישי: מרוצי האופניים הגדולים בעולם שאתם חייבים להכיר

  מרוצי האופניים הוותיקים בעולם החלו כבר בסוף המאה ה-19 וכיום יש מאות מרוצים יומיים או רב-יומיים בכל העולם,…

  קרא עוד
 • מתי מחליפים נעלי ריצה?

  מתי באמת אתם צריכים להחליף נעלי ריצה?

  מדובר אולי בשאלה הכי מסתורית בעולם הריצה, אז איך בכל זאת תדעו מתי הגיע הזמן להחליף את הנעליים?…

  קרא עוד
 • איירונמן ווילס

  מהם 11 הטריאתלונים הקשים בעולם למרחק איש ברזל?

  אתר האינטרנט 220triathlon דירג את המסלולים הקשוחים בעולם לפי קטגוריות שונות כמו אחוז הפורשים, טיפוס מצטבר, זמן ממוצע…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • איש רץ בחיק הטבע

  10 חוקי ברזל בריצה

  אימונים נכונים יעזרו לכם להגשים את החלומות שלכם בריצה, אבל על מנת להגיע אליהם חשוב לאמץ ולהפנים מספר…

  קרא עוד
 • רשמית: הרוכב הישראלי גיא ניב מסייקלינג אקדמי פרש סופית מהג'ירו ד'איטליה

  הרוכב גיא ניב פרש בדקות אלו סופית מהג'ירו ד'איטליה, לאחר שבלילה החולף חש ברע והתלונן על חום, כאבי…

  קרא עוד
 • לקראת הג'ירו ד'איטליה: "הרוכבים מאומנים לקחת את עצמם לקצה פיזיולוגית ומנטלית"

  הצצה נדירה וראיון בלעדי בשוונג עם רופאת הספורט והפסיכולוגית של קבוצת הפרו טור "סייקלינג אקדמי" לקראת ג'ירו ד'איטליה…

  קרא עוד
 • בניית הולודרום הראשון בישראל

  בוולודרום החדש תרכבו ללא בלמים ועם הילוך אחד בלבד

  הוולודרום האולימפי הראשון בישראל יהיה מוכן בעוד מספר חודשים, אז יצאנו לבדוק מה בדיוק יהיה שם? למי המתקן…

  קרא עוד
 • שוונג פודקאסט || תכנון ריצה ל-10 ק"מ עם התייחסות לתוואי משתנה

  האם ההתרגשות משפיעה על הדופק בריצה בתחרות ומהם מקורות האנרגיה שלנו בריצה? התזונאית והפיזיולוגית של המאמץ יפית גלילי…

  קרא עוד
 • סיפור דרך: ניתוח המסלול של המרתון המלא בירושלים

  איפה רצים? מה רואים? למה כל כך חשוב להכיר את המסלול הזה מראש והכי חשוב מתי פוגשים את…

  קרא עוד
 • גביע הים האדום בשחייה במים פתוחים

  רוצים להימנע מלחץ כרוני ודיכאון? תתחילו לשחות

  הרבה אנשים אוהבים לשחות, אבל לא כולם מבינים עד כמה גדולה התרומה שלה למוח בזכות האנדרופינים וגם בזכות…

  קרא עוד
 • איך זה שאתם עדיין לא התחלתם לרוץ?

  מספר הרצים בארץ רק עולה, אבל כנראה שיש יותר אנשים שרוצים לעשות את זה אבל מוצאים סיבות טובות…

  קרא עוד
 • מיתוסים על התאוששות שחייבים לנפץ

  סביב הפגרה נרקמים מיתוסים רבים שהגיע הזמן לנפץ, אז בקשנו מהמאמן גלעד קראוז שינפץ לנו אותן אחת אחת…

  קרא עוד
 • איך אומרים לרכב או לרכוב?

  מה נכון להגיד ומה טעות? האם לרכב היא הצורה הנכונה או דווקא לרכוב? הנה הפתרון של האקדמיה ללשון…

  קרא עוד
 • כל מה שרציתם לדעת על הג'ירו בישראל ולא היה לכם את מי לשאול

  לקראת האירוח ההיסטורי של הג'ירו ד'איטליה בישראל ראיינו את מפיק המרוץ בארץ, אז באיזה רחובות תוכלו לראות את…

  קרא עוד
 • משהו קטן וטוב: 3 חטיפים קטנים ובריאותיים לאחר אימון גדול

  הם קטנים, טעימים ומלאי אנרגיה. שלושה מתכונים מעוררי תיאבון לכדורי אנרגיה קטנטנים שיתאים לכם בול אחרי אימון להחזרת…

  קרא עוד
 • 15 טיפוסים נוראיים לרוץ איתם

  בטוח יצא לכם לרוץ בחברתם לא פעם וחלקם אפילו לא יודעים שהם כאלו, אז ריכזנו את הטיפוסים האקסטרווגנטיים…

  קרא עוד
 • "רצתי 250 ק"מ במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה והצבתי לעצמי גבולות חדשים"

  מדבר, חול וחום אימים חיכו לאולטראיסט תומר סימונוב, שהשתתף במרוץ מדבר אטקמה שבצ'ילה למרחק של 250 ק"מ בשבעה…

  קרא עוד
 • הדבר הגדול הבא: אימון הריצה הבא שלכם יתקיים ב…חו"ל

  מחנות אימונים בחו"ל זה הדבר הגדול הבא שכובש את עולם הריצה בישראל, לאחר שאתיופיה, בולגריה וצרפת הפכו למתחמי…

  קרא עוד
 • 4 סיבות מצוינות שבגללן כדאי לרצים לשחות

  הרבה מאוד רצים אוהבים לבצע אימונים משלימים, אבל במקרים רבים השחייה תמיד עולה כאופציה טובה. מה הופך אותה…

  קרא עוד
 • הרץ שנפצע לאחר שהותקף על ידי נץ

  את הריצה הזו לא ישכח לעולם אנדי לוולין, שנחבל באופן חמור על ידי נץ ששרט את קרקפת ראשו…

  קרא עוד
 • איך מתמודדים עם משברים במהלך מרוץ?

  זה אף פעם לא בתכנון, אבל לפעמים אין ברירה ואנחנו חייבים לבצע "אתחול" מחשבתי כתוצאה ממשבר במרוץ. אז…

  קרא עוד
 • 10 רוכבים שכדאי לשים לב אליהם בטור דה פראנס השנה

  כריס פרום, ריצ'י פורט, רומיין ברדט ועוד שבעה רוכבים עצמתיים שכדאי לשים לב אליהם החל מיום שבת

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • רוצים לשפר תוצאות בריצה? אולי כדאי שתתחילו לשחות

  מאמן השחייה אורי סלע מסביר, שעל מנת לשפר את התוצאות שלכם בריצה, מומלץ מאוד לשלב ענפי ספורט "מאריכי…

  קרא עוד
 • הטעויות שאתם עושים כשאתם קונים נעלי ריצה

  5 הטעויות הקריטיות שעלולות להוביל אתכם לקנייה מאכזבת ושאולי גם תגרום לכם לפציעה לא רצויה

  קרא עוד
 • למה יש כאבי צד בריצה ואיך מפסיקים את זה?

  רוב הרצים חווים כאבי צד, בעיקר בתחילת דרכם. בדרך כלל הם עוברים ככל שמתרגלים לריצה, אבל ניתן גם…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מדוע ההדרגתיות בריצה כל כך חשובה?

  כאשר מדלגים על שלבים ומגדילים יותר מדי את מרחקי הריצה בין שבוע לשבוע או בין חודש לחודש, אתם…

  קרא עוד
 • כיצד תהפכו את הריצה לחלק מהחיים שלכם?

  ההחלטה להתחיל ולעסוק בפעילות גופנית היא החשובה ביותר, אבל כדי להפוך את זה לתחביב אהוב ולשמור עליו צריך…

  קרא עוד
 • איך קושרים נעלי ריצה נכון ונמנעים משלפוחיות?

  זו אולי נראית הפעולה היומיומית הפשוטה ביותר, אבל לקשירה נכונה של נעלי הריצה שלכם יש השפעה על התנועה,…

  קרא עוד
 • כיצד אימוני כוח תורמים לשיפור ריצה למרחקים ארוכים?

  במחקר שהתפרסם עולה כי אימון כוח תורם לשיפור יכולת הריצה למרחקים ארוכים. אז איך אתם יכולים להשפיע על…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • איש רץ בעלייה לעמוד שער

  איך לחזק את הגוף לריצה בעליות?

  אימוני עליות מחזקים מאוד ומשפרים אותנו כרצים. אם עליות גורמות לכם לכאבים, כדאי שתלמדו את 6 התרגילים כאן,…

  קרא עוד
 • משקפת שחייה

  איך מתאימים משקפת שחייה?

  עומדים לקנות משקפת שחייה חדשה? יש כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת כדי שההתאמה תהיה מושלמת. כנסו וצפו

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  10 דברים שאסור לשכוח לפני שיוצאים לתחרות

  לא בכל יום אנחנו משתתפים במרוץ, אבל כשזה קורה כדאי שנהיה ערוכים בצורה הטובה ביותר. הנה הדברים החשובים…

  קרא עוד
 • מהו סף חומצת חלב ואיך הוא עוזר להשתפר בריצה?

  שמעתם עליה רבות אך יתכן שלא תמיד הבנתם את תפקידה, לאחר שתקראו ותבינו את חשיבותה תדעו מדוע אתם…

  קרא עוד
 • לא מריח טוב: כיצד מתמודדים עם פוּקים במהלך ריצה או פעילות גופנית?

  גם אם לא נעים לדבר על פוקים, חייבים לשים את זה על השולחן ולהבין את התופעה. יש לדבר…

  קרא עוד
 • צ פ ו || אחוות רצים: המרתוניסט שהגיע מעולף ומותש לקו הסיום במרתון לונדון

  הנסיך וויליאם והנסיך הארי צפו בו כאשר הוא מדדה אל עבר קו הסיום נתמך משני צדדיו - הצד…

  קרא עוד
 • מחקר חדש: שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות לחיים

  אז כמה שעות כבר הוספתם לחיים בזכות הריצה? מחקר חדש קובע שכל שעת ריצה מוסיפה עוד 7 שעות…

  קרא עוד
 • איך תתאמנו לקראת טריאתלון אולימפי ראשון?

  אם יש לכם כושר ריצה והחלטתם שאתם רוצים להתנסות גם בטריאתלון, זה בהחלט אפשרי. כמה צריך להתאמן? איך?…

  קרא עוד
 • פציעות ספורט: נכון או לא נכון? מיתוסים מעולם הריצה

  בשנים האחרונות הפכה הריצה לתחביב אופנתי בקרב נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד. עם העלייה בפופולריות החלו להשתרש בתודעה…

  קרא עוד
 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • ילד רץ

  עד כמה בריא לילד לרוץ מרתון?

  הביטו על קו הזינוק בפעם הבאה ותראו שיש בו יותר ויותר ילדים ונערים שרצים למרחקים של 10 ק"מ,…

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך וגדל ואם…

  קרא עוד
 • שחייה במים פתוחים

  6 מיתוסים על שחייה של טריאתלטים

  למה לא כדאי להסתפק בסגנון אחד באימונים? למה לא צריך להזניח את עבודת הרגליים והאם דווקא טריאתלטים צריכים…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  איך נולדה תחרות האיירונמן הראשונה בעולם?

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • כדת וכדין: מדוע ריצה היא דת לכל דבר?

  תתפלאו, אבל יש בה רבנים, מקומות קדושים ואפילו תורה שבעל פה... הנה 10 השוואות מעניינות בין המאפיינים של…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • סף חומצת חלב: מה עושים כשהרגליים לא יכולות לרוץ יותר?

  כשקורה לכם דבר כזה, כנראה שחומצות החלב "השתלטו" לכם על הגוף. החדשות הטובות הן שאפשר לשלוט בזה, לשפר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

5 thoughts on “גלעד קראוז: "זה היה ספרטתלון בסגנון נוח, זה מהמבול"

 1. אמיר כהן הגיב:

  כמה תענוג לקרוא על מעלילך. אין ספק ש"עומק" הראש שלך היה אמצעי להתגבר על הבלתי אפשרי. לא ברור לי איך עשיתם את זה.
  אמיר

  1. גלעד קראוז הגיב:

   עשינו זאת בדיוק כמו שרצנו ביחד באולטרא של קרן ב 2007:
   צעד צעד…
   וגם קצת הסברתי איך התמודדתי עם האתגר. מבטיח שיהיה פירוט נוסף בעתיד

 2. אריאל רוזנפלד הגיב:

  סיכום נהדר גלעד !

  1. גלעד קראוז הגיב:

   תודה אריאל. כיף לקרוא במיוחד ממך שהיתה שם וחוית שם

 3. גלעד קראוז הגיב:

  עשינו זאת בדיוק כמו שרצנו ביחד באולטרא של קרן ב 2007:
  צעד צעד…
  וגם קצת הסברתי איך התמודדתי עם האתגר. מבטיח שיהיה פירוט נוסף בעתיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2019 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות