באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ? - ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג
שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

ריצה מרתון

באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן להתחיל להתאמן? המדריך המלא לרץ התוהה

עונת המרתונים מתקרבת. כלומר, לא המרוצים עצמם אלא המועדים שבהם מתחילים להתאמן לכל אחד מהמרתונים. מי שיבחר במרתון טבריה מתחיל כבר בימים הקרובים, מי שיבחר בתל אביב יתחיל אחרי החגים והבוחרים בירושלים יחכו עד שבאמת יסתיימו הימים החמים. אבל הסוגייה הקשה היא באיזה מרתון לבחור? בתוך חודשיים מתקיימים כאן שלושה מרתונים מאוד שונים אחד מהשני, לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות ולא כולם מתאימים לכל אחד. כדי לעזור לכם, הכנו מדריך קצר עבור כל אחד מהמרתונים של תחילת 2016.

מרתון טבריה 2015

למה לבחור בטבריה? | צילום: עופר ביידה

מרתון טבריה

תאריך: 6.1.2017

כמות משתתפים: כ-2,000

אופי המסלול: שטוח ומהיר

מזג האוויר: בשלוש השנים האחרונות היה קר, אך לא גשום. בשנה שעברה היו הרבה חששות מטמפרטורות קרות מדי של אפילו מתחת לאפס בשעת הזינוק, אבל בפועל מזג האוויר היה סביר יחסית (4-7 מעלות) וירד גשם קל בחלקים מסוימים. מצד שני, בשנת 2010 התקיים המרתון בתנאי שרב. השנה (2016) כזכור התקיים המרתון בגשם שוטף בכל שעות המרתון, דבר אשר גרם לתקלה טכנית בשידור התוצאות האישיות של הרצים ולכן נתינו בסופו של דבר לרצים רק תוצאות הזמן הכללי – מרגע יריית הזינוק ועד חציית קו הסיום.

היתרונות של מרתון טבריה 

 1. המסלול הוא מהיר ומאפשר לקבוע שיאים אישיים, גם עבור רצים מקצוענים שעושים זאת מדי פעם וכמובן שעבור הרצים החובבנים.
 2. אין פניות: מדובר ב-21 קילומטרים הלוך ואותם 21 וקילומטרים בחזור.
 3. אולי אין יותר מדי עידוד לאורך המסלול חוץ מהאזורים של הכניסות לקיבוצים (דגניה, האון, מעגן). מצד שני, זה המרתון היחיד בארץ שבו חולפים על פניך באותו הכביש רצים ברמה עולמית גבוהה ובנוסף רצי המרתון הטובים ביותר בארץ. אז זה כשלעצמו יוצר יופי של אווירה.
 4. אם אתם לא גרים בצפון, קרוב לוודאי שתרצו ללון בטבריה בערב שלפני המרתון. מצד אחד מדובר בהוצאה כספית, מצד שני זו הדרך הטובה והנכונה להתכונן למרתון שמוזנק בשעה 7:30 בבוקר. אוכלים את ארוחת הפחמימות האחרונה, הולכים לישון, וקמים בשעה סבירה כדי לצאת למרתון.
מרתון טבריה 2015

זה המקום לתוצאה מהירה. מרתון טבריה | צילום: עופר ביידה

החסרונות של מרתון טבריה

 1. רוח פנים: היא תמיד תוקפת את הרצים באחד משני קטעים: הקטע שבין 12 ל-21 קילומטר, או הקטע שבין 21 ל-30 קילומטר. ההתמודדות עם הרוח הזאת בכלל לא קלה.
 2. אין עידוד: את מי שהתחרה במרתון גדול באירופה זה יפתיע לרעה. במרתון טבריה אתה מוצא את עצמך רץ לבד, והעידוד היחיד שתקבל הוא מהרצים האחרים. נקודות האור הן הקיבוצים שלאורך המסלול ובתי הספר והמכללות, שם יוצאים תמיד תושבי המקום והתלמידים כדי לעודד.
 3. זינוק מוקדם: בעבר, כשהמרתון הזה התקיים בימי חמישי, הזינוק היה ב-9 בבוקר. מאז שהוא עבר ליום שישי הזינוק הוקדם כדי לפתוח את העיר בשעה מוקדמת יותר לקראת השבת. זה הופך את ההתארגנות לריצה לקצת יותר קשה ומחייב השכמה בסביבות השעה 5:00 בבוקר, גם אם לנים באזור, כדי להספיק לאכול ארוחת בוקר ולבצע ברוגע את ההכנות האחרונות.
 4. מזג אוויר: סטטיסטית הנרשמים למרתון טבריה יכולים להיות רגועים כי הסיכויים למזג אוויר אידיאלי למרתון הם לא קטנים. מצד שני, בשנה שעברה היה קר מדי וזה הצריך רצים רבים להוסיף ציוד כמו כובע וכפפות ריצה. לפני חמש שנים רצו שם בשרב. הכנרת לא נכי צפויה בחודש ינואר וזה סיכון שצריך לקחת. מצד שני, שום מקום כבר לא כזה צפוי.

מרתון סמסונג תל אביב

תאריך: 24.2.2017

כמות משתתפים במקצה המלא: מעל ל-2,000

אופי המסלול: שטוח אבל מרובה בפניות

מזג האוויר: זה הנושא הרגיש אם תשאלו את המארגנים של האירוע הזה. בעבר הוא התקיים בסוף מרץ, שזה מועד שמתאפיין בתחילתם של החמסינים. ב-2013 השרב גרם לביטול המקצה של המרתון המלא, ובשנים 2014 ו-2015 המרתון הוקדם לסוף פברואר ועדיין "נפל" על ימים חמים שלא אופייניים לתקופה. אי אפשר לדעת מה יקרה השנה, אבל המרתון הזה יכול ליפול על כל סוג של מזג אוויר מגשם שוטף ועד לשרב של סוף החורף.

רן אלתרמן במרתון תל אביב

אין כמו טיול ריצה בתל אביב | צילום: דני בורשבסקי

היתרונות של מרתון תל אביב 

 1. המסלול: זה נכון שאחרי הזינוק בשדרות רוקח רצים צפונה לכיוון חוף תל ברוך וגלילות והאזור הזה הוא פחות אטרקטיבי, אבל מהרגע שנכנסים לטיילת בדרך חזרה דרומה, המרתון הזה הופך למעניין ומאפשר לרצים ליהנות מכמה מהחלקים היפים והמטופחים של העיר כמו יפו, שדרות רוטשילד, מגדלי עזריאלי ורחוב דיזנגוף.
 2. האווירה: במרתון תל אביב לא תמצאו את הרצים האפריקאים הבכירים ביותר וגם לא את הישראלים, שנוטים באופן טבעי לבחור במרוצים המהירים ביותר לצורך קביעת קריטריונים לתחרויות שונות. מצד שני, האווירה בתל אביב במהלך המרתון היא יותר שמחה. מאחר ורצים בתוך העיר יש יותר עידוד ויותר אנשים ברחובות.
 3. ההפנינג: המקצה המלא של מרתון תל אביב הוא רק חלק מחגיגת הריצה הגדולה ביותר שמתקיימת בארץ עם עשרות אלפי משתתפים במקצים שונים, ובסיומה מסיבה גדולה במתחם החניון של גני יהושע. כל מי שהוא חלק מקהילת הרצים למרחקים ארוכים בארץ רוצה להיות שם. חוץ מזה, החוויה של מרתון תל אביב מתחילה עוד לפני קו הזינוק באקספו מכובד, שאפשר לפתוח בו את השבוע הכל כך משמעותי הזה ולהיכנס לאווירה כיפית של תחרות.
 4. הגעה: עבור מי שגר רחוק מתל אביב מומלץ כמובן ללון בעיר, אבל עבור תושבי המרכז ההגעה היא לא נוראית בכלל. ברדיוס של 1-2 קילומטרים מקו הזינוק יש כמה חניונים גדולים שבשעת בוקר מוקדמת תמיד יש בהם מקום, ומה זה חימום של 1-2 קילומטרים עבור מרתוניסטים? חוץ מזה, תחנת הרכבת של האוניברסיטה קרובה מאוד לאזור ההתכנסות וזה יתרון גדול.

החסרונות של מרתון תל אביב 

 1. המוני מדי: בכל זאת מרגישים שיש יותר מדי רצים ויותר מדי מקצים במקום אחד. במרתונים קודמים בתל אביב קרו מקרים שבהם רצי המקצה המלא "התערבבו" יחד עם רצי חצי המרתון והמקצים הקצרים יותר. זה יצר עומס וחיכוכים מיותרים. בשנה שעברה שינו בעקבות את זה לוח הזמנים וזה השתפר.
 2. הרבה פניות: מרתון תל אביב הוא שטוח יחסית למעט עליה או שתיים שהן קצרות. מצד שני, יש בו הרבה מאוד פניות שהופכות את המסלול שלו לפחות מהיר כמו כן, כמה מהנתיבים שלו כמו למשל בטיילת שלאורך החוף עם צרים ויכול להיווצר שם עומס.
 3. מזג האוויר: רוב הסיכויים שבסוף פברואר בתל אביב יהיה נעים, אבל בפועל בשנתיים האחרונות היה שם חם ולח, כשב-2015 אפילו עצרו את אחרוני הרצים של המקצה המלא בגלל עומס החום במסלול. מבחינה סטטיסטית, קשה מאוד לבנות על תל אביב.
 4. פחות מתאים לרצי תוצאה: אז אם אתם רצים מרתון בפעם הראשונה זה לא ממש אמור להפריע לכם, ואם זו הפעם השנייה שלכם ואתם יותר טובים ומנוסים קרוב לוודאי שתשפרו את השיא האישי שלכם ולא משנה היכן הוא הושג. מצד שני, עבור רצים יותר מנוסים שמחפשים את התנאים האידיאליים לשיפור השיא שלהם, מרתון סמסונג תל אביב לא הכי מתאים.
מרתון סמסונג תל אביב 2015

תמיד שמח. מרתון סמסונג תל אביב | צילום: צלמי שוונג

מרתון ווינר ירושלים

תאריך: 17.3.2017

כמות משתתפים במקצה המלא: כ-2,000

אופי המסלול: עליות

מזג האוויר: בשנתיים האחרונות היה כמעט מושלם. לא ירד גשם, השמש זרחה אבל לא היתה חמימה מדי ובעליות הרצים הרגישו את הרוח הירושלמית הנעימה. לפני שלוש שנים ירד ברד. אז כמובן שיכול להיות קר מאוד אבל מסתבר שסטטיסטית, מרתון בירושלים באמצע מרץ הוא מוצלח.

היתרונות של מרתון ירושלים

 1. יופי: אין ספק שזהו מסלול המרתון היפה ביותר בארץ. אולי עובדים קשה בעליות, אבל איזה כיף זה לעלות בהר הצופים, ולרוץ בתוך העיר העתיקה, ולהבין מה גורם לכל כך הרבה תיירים מחו"ל להגיע במיוחד למרתון הזה.
 2. ארגון: בשנים האחרונות מרתון ירושלים היה מאורגן למופת. לאורך כל המסלול מפוזרים להקות שונות, מעודדים, נגנים, דיג'אים – וכל מי שרץ על המסלול הזה מדווח על אווירה מחשמלת.
 3. אקספו: ארועי מרתון ירושלים נפתחים בשלושה ימים של תערוכת ספורט בבנייני האומה, וזה יופי של אירוע כדי להיכנס לעניינים לקראת המרתון.
 4. מתחם הסיום: אזור מתחם הסיום בגן סקאר מופרד בין משתתפי המרתון למשתתפי המקצים האחרים ולכן הוא שלו ורגוע. עוד לפני תחילת הריצה אפשר להשתמש שם בשרותי שמירת החפצים ואחריה ליהנות מעיסוי בלי יותר מדי תורים. גם כאן האווירה היא מצוינת.
מרתון ירושלים 2015

קשה מאוד להתחרות בשילוב של המסלול והאווירה במרתון ירושלים | צילום: פלאש 90

החסרונות של מרתון ירושלים

 1. מסלול קשה: מי שלא מתאמן הרבה בעליות יתקשה מאוד במסלול הזה. כדאי מאוד ללמוד מראש איפה העליות הקשות, לדעת מה אורכן ולהיערך אליהן. בעלייה האחרונה למשל, בכובשי קטמון כשלושה קילומטרים לסיום, רואים בדרך כלל הרבה רצים שעוברים להליכה בגלל הזווית הקשה שלה, ומאחר והיא מפותלת הם גם לא יודעים מתי היא מסתיימת.
 2. ההתחלה קצת צפופה: קצת אחרי הזינוק נכנסים למתחם האוניברסיטה ורצים שם את העלייה הראשונה. המקום הזה יכול להיות די צפוף, כך שמי שמתכוון לרוץ מהר כדאי שלא ימצא את עצמו נחסם על ידי רצים מאחורה.
 3. זה לא המקום לשיאים אישיים: רוב הרצים החובבנים משיגים במרתון ירושלים תוצאות אטיות של 20-30 דקות לעומת התוצאות שלהם במרתונים מהירים. קחו את זה בחשבון, גם בקטע של זמן רגליים. מי שרגיל לרוץ מרתון ב-4 שעות למשל, מוטב שיתכונן לריצה של 4 שעות וחצי.
 4. במזג אוויר קיצוני הכל משתנה: לפני שלוש שנים הברד קידם את פניהם של המשתתפים במרתון ירושלים. בתנאי מזג אוויר קיצוניים המרתון הזה עלול להיות קשה במיוחד, גם כך זה מסלול מאוד מאתגר.

 עדיין לא חברים של שוונג בפייסבוק? הצטרפו עכשיו קבלו את כל התכנים הכי מעניינים
הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו את ריכוז הכתבות המובילות של השבוע

מאמרים נבחרים

 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  האיירונמן חוגג היום 39 שנה לתחרות הראשונה אי פעם

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • ישראמן 2015

  כל מה שרציתם לדעת על תזונה לאיש ברזל לקראת ישראמן גארמין | חלק 01

  מתי צריך לרדת במשקל? כמה פחמימות צריך ולפי איזו תקופה? מה אוכלים לפני האימון אם בכלל ומה אחרי?…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • עדי דויטש קטוע הרגל, סיים את תחרות האולטרה-מן מהכנרת ועד אילת

  למרות המגבלה התחרה באירוע הראשון מסוגו אשר כלל שחייה למרחק 10 ק"מ, רכיבה של 420 ק"מ וריצה למרחק…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • פציעות

  יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

6 thoughts on “באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

 1. רונן הגיב:

  פשוט השארתם אותי עם חשק לעשות רק בחו"ך\ל

  1. אמיר הגיב:

   למה ציניות? המרתונים בארץ הולכים ומשתפרים.

 2. נדב הגיב:

  כתבה יפה ובהחלט עושה חשק לרוץ את שלושת המרתונים המצויינים בה, אבל אני מצטרף לדעתה של רות נץ שציינה 2 מרתונים נוספים שבינתיים הם די קטנים, אך שחבל שלא הוזכרו בכתבה.
  בשנה שעברה רצתי את מרתון התנ"ך הראשון שהייתה בו אוירה נפלאה וארגון למופת.
  זהו מרתון עליות עם נופים יפים ועם סיפור תנכי מדהים שזורק אותך אחורה בהיסטוריה. לחובבי האתגרים.
  מקווה שבשנה הבאה יהיו יותר נרשמים.

 3. מני הגיב:

  כתבה טובה ומדוייקת. נכון- יש עוד שני מרתונים לפחות- מרתון התנ״ך והמרתון המדברי. הם שונים לחלוטין באופיים ומעניינים מאד.

 4. משה הגיב:

  וכמובן יש עוד מרתון מומלץ מאוד בעיני והוא המרתון של הישראמן.
  חפשו לכם שחיין ורוכב ותירשמו כשלישייה.
  המרתון מתחיל בירידה של 10קמ מעין נטפים עד לככר הדגים שבסופה הארבע ראשי מורגש אך הנוף מדהים והחוויה מטורפתתת!

 5. אבי ארמה הגיב:

  נוספו בשנה שעברה עוד שני מרתונים ייחודיים ומעניינים מרתון איש התנ"ך עם תימוכין למרחק האולימפי מהמקורות בתנ"ך וכן מרתון המדברי באילת מיוחד ומאתגר ,שווה לנסות .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2017 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות