איתי תורג'מן: "אני רוצה לעשות 2:55 שע' ומטה במרתון סמסונג ת"א" - ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג
שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

ריצה מתחילים

איתי תורג'מן: "אני רוצה לעשות 2:55 שע' ומטה במרתון סמסונג ת"א"

השחקן איתי תורג'מן מעיד על עצמו בראיון אישי לשוונג, שהוא לא גדל כספורטאי והיה דווקא מאלו שהסתובבו עם אולסטאר, סיגריות וגיטרה. איך קרה שהתהפכו היוצרות והריצה הפכה לדרך חיים עבורו ואיך הוא מתאמן לתוצאה שתהיה פחות משלוש שעות

איתי תורג'מן עוד לא היה בן 19 כשפרץ בסערה לעולם המשחק והפך לשחקן הצעיר ביותר שזכה בפרס אופיר. זה קרה בשנת 2002 ומאז ועד היום הוא טיפח קריירה מפוארת בקולנוע, בטלוויזיה ובתאטרון. במקביל לכל זה, לאיתי תורג'מן יש גם חלומות אחרים. הם דווקא לא קשורים לכסף, חיי לילה, בילויים – את כל אלו הוא מרגיש שהוא כבר מיצה בגיל 33. החלומות שלו קשורים דווקא לריצה למרחקים ארוכים, שהפכה לתחביב העיקרי שלו לפני 5-6 שנים. אז הוא היה אחד מכמה סלבריטאים שהשתתפו בפרויקט תקשורתי. היום הוא מרתוניסט מהיר מאוד במונחים של רצים חובבנים ושגריר של חברת אדידס המספקת לו את הציוד לאימונים והתחרויות.

המטרה הבאה שלו היא לרדת משלוש שעות במרתון סמסונג ת"א | צילום: אוהד רומנו

"אני מהנערים שהיו בחוג משחק עם אולסטאר, סיגריות וגיטרה"

נסביר את זה קצת אחרת. לפני שש שנים פנו אליו ממגזין "מנטה" על תקן הטייפקאסט של ה"רוק סטאר" שחי חיים לא בריאים, והציעו לאמן אותו לטריאתלון ולכתוב על זה. היום הוא כבר יכול לכתוב תכניות אימון למרתונים בעצמו, אבל מעדיף להיעזר באחת המאמנות הבכירות כדי לעמוד במטרה הבאה שלו שהיא לרדת משלוש שעות במרתון, אפילו מתוצאה של 2:55 שע'. הוא ינסה לעשות את זה במרתון "סמסונג" תל אביב ובעיצומם של האימונים נפגשנו אתו לקפה כדי להבין מאיפה כל זה בא?

"אני ממש לא מאלה שרצו כל החיים, אני מהנערים שהיו בחוג משחק עם אולסטאר, סיגריות וגיטרה. הכי לא גדלתי כספורטאי", אומר תורג'מן בתגובה לשאלה שחיפשה איזשהו רקע מהעבר בריצה למרחקים ארוכים. "בפרויקט עם 'מנטה' הם חיפשו מישהו שמזוהה עם הספה בבית, אז הם הגיעו אליי. היו לי עסקים בחיי הלילה בתל אביב, הייתי שותף בדירת רווקים ולא מודע לתזונה בריאה, מעשן, חי חיים מאוד לא בריאים. כוח גדול ממני גרם לי להסכים לנסות, ורן שילון שהיה המאמן שאחראי על המבצע הזה חיבר אותי ממקומות מאוד עמוקים ויצר את השורשים שלי לריצה ולספורט. על בסיס התקופה ההיא הצלחתי להישאר אדוק ולהתאמן בצורה מסורה ומקצועית עד היום שזה חמש שנים. אחרי כמה טריאתלונים, הבנתי שאני יותר טוב בריצה מאשר שחייה ורכיבה ושאני גם מאוד אוהב את זה – אנחנו כנראה אוהבים דברים שאנחנו טובים בהם. בחמש שנים האחרונות אני רץ כל יום וזה הרבה מעבר למספרים, תחרויות והישגים. זה האוויר הרוחני שלי, הרווח בין החיים עצמם להתחשבנות ולחלומות, ובין החלומות להתחשבנות להווה. זו הנשימה הזאת בתוך המשולש".

רץ עד היום חמישה מרתונים | צילום: אוהד רומנו

"עשיתי את הטעות הקלסית"

כשאיתי תורג'מן מדבר על ריצה אפשר להבין מאוד שאת הרווח הכי גדול שלה הוא כבר השיג. הוא מזמן הפך את הריצה לדרך חיים, והוא יודע שזה אחד הדברים שעושים לו הכי טוב. אבל חוץ מהקטע הרוחני שבריצה, הוא לא יכול להכחיש שהוא גם נמשך מאוד למספרים ולתחרותיות. העובדה שהוא רץ חדש יחסית ונמצא כל הזמן במגמת שיפור, מאוד מרגשת אותו. לא פחות מרגשת אותו העובדה שסוף סוף הוא הצליח לקחת פסק זמן כדי להתאמן בפעם הראשונה למרתון בצורה הכי מקצועית שהוא יכול. "עשיתי עד היום חמישה מרתונים. בראשון בברלין רצתי 3:26 שע', בשני מרתונים נוספים ליוויתי חברים, פעם נוספת רצתי במרתון ירושלים עבור עמותת 'שלווה', ולפני שנתיים רצתי את מרתון טוקיו".

לשעוני דופק בשוונג-שופ לחצו כאן

אפשר להגיד שבמרתון טוקיו נחשפו חברי קהילת הרצים למרחקים ארוכים לכשרון הטבעי של איתי תורג'מן בריצת מרתון. בסופו של דבר, לבן אדם יש כ-100 אלף עוקבים באינסטגרם, כך שהבשורה על כך שהוא חצה את קו הסיום בזמן של שלוש שעות ועוד כמה שניות פשטה מהר מאוד. תורג'מן עצמו סיים את המסע ליפן ברגשות מעורבים כפי שהוא מספר: "טסתי לשם עם קונקשן דרך איסטנבול ושדה התעופה הושבת לארבעה ימים בגלל סופת שלגים, אז אני הייתי מאלה שנתקעו שם ואכלו מקדונלד'ס כמה ימים, וכל זה לפני מרתון. ואז כשהגעתי, לא חשבתי. היה לי מזל גדול כי תכננתי תוצאה של 3:05-3:07 שע'. עשיתי את הטעות הקלסית של להתייחס לאדרנלין ולהתרגשות ולחשוב שיש לי יום נפלא, ולרוץ הכי חזק. רצתי בצורה לא חכמה, יותר מהר ממה שהתאמנתי, ובסוף יצא 3:00. מין עונש של 'לא תראה 2:59 שע' כי הייתי ילד חוצפן ומתלהב ולא אחראי. עשיתי מרתון יפה אבל בלי לראות את הסוכרייה של 2 על השעון. זו תחרות שהגדירה לי איפשהו את הפוטנציאל. משם התחלתי להתאמן".

מרוץ קאנטרי ג' צילום שוונג 2015

איתי תורג'מן (משמאל) במרוץ קאנטרי ג' | צילום: צלמי שוונג

אז בין כל הפרוייקטים שלו וקצת לפני צילומים לעונה נוספת של התכנית "הזוג המנצח" אותה הוא מנחה, תורג'מן מצא כמה חודשים רגועים יותר בהם הוא נותן את כל כולו. זה אומר להיצמד לתכנית שבנתה לו המאמנת שלו זהבה שמואלי שהיא די תובענית מבחינת הקילומטראז', ולהגיע באימונים למהירויות שהוא לא חלם עליהן. במקביל, הוא עזב את תל אביב וחזר לגן יבנה שזה המקום שבו גדל ושבו הוא נהנה מהשקט – המצרך שהוא די זקוק לו בימים אלה.

חולם על מקום בצמרת הרצים הישראלים במרתון ת"א

"אני לרוב רץ לבד, ולפני מרתון אני נכנס לתכנית עם מאמנת או מאמן", מספר תורג'מן, "עכשיו התחברתי לרצי רמת השרון של זהבה שמואלי והיא אחראית על מה שאני עושה ובונה אותי בצורה מקצועית ומהממת. היא אחת הדמויות שיותר פרגנו לי וחיבקו אותי בעולם הריצה ממש מהיום הראשון. היא ראתה אותי במרתון ברלין וישר התחברתי אליה, עם השנים התחברתי גם לרצים בקבוצה ובמיוחד לאחד מהם שלומי לאון שהוא חבר טוב שלי. יש בי מצד אחד בטחון גדול מאוד שאני בכושר מצוין ומתאמן בצורה מסורה ומחויבת. יש גם מין פחד כזה, מין התרגשות מטורפת, כבוד גדול למרתון שזה אף פעם לא על הדרך ואף פעם לא מובן מאליו".

"עכשיו אני רץ 120 ק"מ בשבוע" | צילום: אוהד רומנו

כשיושבים עם איתי תורג'מן קל מאוד לגלוש לשיחה על מספרים, כמו עם כל רץ תחרותי. בסוף דצמבר הוא השתתף במרוץ התחתונים וסיים שמיני במקצה ה-10 ק"מ בזמן של 38:46 דק', ועכשיו הוא חולם על מקום בצמרת הרצים הישראלים במרתון סמסונג תל אביב, שבו באים לידי ביטוי בדרך כלל הרצים החובבנים או החצי מקצוענים הבכירים, מכיוון שהמרתוניסטים המהירים בארץ מעדיפים מרוצים אחרים. הוא עדיין לא יודע בדיוק לאיזו תוצאה לכוון ביום טוב, אבל מה שהוא יודע בערך מרשים מאוד ללא ספק: "אני רוצה 2:55 שע' ומטה. זהבה אומרת שאני צריך להתאמן הכי חזק ואז נראה. היא לא אוהבת לבחור יעד ולהתאמן, היא אוהבת להתאמן במקסימום בהתאם לשיקולים, ולהגיע לתחרות ואז לראות מה המצב. לשלב ריצה מקצועית במקצוע שלי זה משהו עם יתרונות וחסרונות. מצד אחד יש לי תקופות צילומים ואז זה מ-5 בבוקר עד 8 בערב במשך חודשיים, אז אני יכול לשמור על הכושר ולרוץ 70-80 בשבוע, עכשיו אני רץ 120. וזה לא רק זמן אלא פניות נפשית, צריך להיות פנוי בראש בשביל מרתון מתחת ל-3 שעות. מצד שני יש לי המון חופשים, אז אני מסדר לעצמי את הימים ויש לי יותר יכולת לשלוט. השאיפה האמתית שלי לעונה הזאת היא לרדת מ-2:50 שעות, אבל בחרנו לחלק את זה לשני מרתונים. אז בתל אביב אני אכוון ל-2:55, ובסביבות מאי-יוני אחפש מרתון נוסף".

יהיה מעניין לעקוב אחרי איתי תורג'מן. מה שבטוח זה שמבין האומנים הוא רץ הכי מהר בארץ, ואולי ב-2017 הוא יוכל להחזיק גם בתואר הסלב הכי מהיר במרתונים ששמור כיום לחבר הכנסת עופר שלח, שבשנת 2008 רץ במרתון רוטרדאם 2:52:25 שע'. אבל המספרים, כי שציינו, הם רק מספרים. הניצחון האמתי של תורג'מן כמו של כל רץ אחר שבחר "לחיות את הריצה" היה בלהשיג את איכות החיים שאולי היתה חסרה לו כשכל המדינה למדה להכיר מי הוא: "להיות רוקסטאר בגיל 24-25 זה סבבה, בגיל 33 זה פחות מגניב. אני חושב שבסופו של דבר שליחות המשחק היא תוצאה של האיכות הנפשית של הבן אדם. האיכות הנפשית שלי תלויה באורח החיים וריצה מכתיבה אורח חיים. זה איפשהו מעגל שבסוף משרת בצורה מושלמת את כל הזוויות. לי מאוד נוח ונעים לקום בבוקר מוקדם ולצאת לרוץ. אני לא שותה, לא מעשן, אוכל מאוד בריא. היום הצמיחה שלי תלויה בלהיות צלול".
 עדיין לא חברים של שוונג בפייסבוק? הצטרפו עכשיו קבלו את כל התכנים הכי מעניינים
הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו את ריכוז הכתבות המובילות של השבוע

מאמרים נבחרים

 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  האיירונמן חוגג היום 39 שנה לתחרות הראשונה אי פעם

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • ישראמן 2015

  כל מה שרציתם לדעת על תזונה לאיש ברזל לקראת ישראמן גארמין | חלק 01

  מתי צריך לרדת במשקל? כמה פחמימות צריך ולפי איזו תקופה? מה אוכלים לפני האימון אם בכלל ומה אחרי?…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • פציעות

  יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

11 thoughts on “איתי תורג'מן: "אני רוצה לעשות 2:55 שע' ומטה במרתון סמסונג ת"א"

 1. משה הגיב:

  בהצלחה.

 2. עדי הגיב:

  ממש "מגניב" -משרות צבאי הוא השתמט בתואנות שווא ועכשיו אמורים לחבק אותו כספורטאי?
  פשוט בושה !!

 3. יונתן הגיב:

  מביך מאד שנותנים למשתמש במה…

 4. יונתן הגיב:

  משתמט

 5. אורי הגיב:

  הוא לא דוגמא לכלום!
  גם אם ירוץ שעתיים וחצי, יש דברים הרבה יותר חשובים בחיים מתוצאת מרתון (לבחור שלא לשרת בצבא מעיד יותר מכל תוצאת מרתון)

 6. רן שילון הגיב:

  אתה מוכשר, אתה יודע לעבוד קשה ואתה מחובר לגוף( ולנפש) שלך!
  יש לך את כל מה שצריך
  בהצלחה 🙂

 7. שמאלני סאב 3 הגיב:

  אזרחים למופת כולכם. צאו לו מהורידים. אוב מאד שלא שירת בצבא הכיבוש.

 8. שהם הגיב:

  אם אחד כמוהו *יכול לרוץ מרתון, כל אחד יכול.
  *יש דברים שיותר חשובים מזמן ריצה.

 9. אורן הגיב:

  אכן לא מתאים ולא מעניין לפרסם אחד כמוהו!
  לבל שוונג, זה חוטא למטרה ומוריד ממכם..

 10. עוז הגיב:

  בן אדם עשה דרך והרוויח אותה ביושר,תפרגנו לו לפחות על זה.
  עניין הצבא לא קשור פה

  1. פעם משתמט תמיד משתמט הגיב:

   וודאי שקשור. אני רחוק מהצד הלאומני של המפה בדעותי ועדיין חושב שאדם שמשתמט משירות צבאי לא ראוי לשום במה. זו התחמקות מהחובה הכי בסיסית שיש לך לתרום למדינה ולחברה בה אתה חי. לא כל אחד חייב להיות קרבי אבל זה עצוב שיהיו כאלה שיתנו את חייהם לשמור עלינו ומנגד כאלה שלא יהיו מוכנים לבצע שירות כלשהו בצבא. אנשים שהם כאלה יתחמקו מכל דבר שיש בו לתרום לאחרים ותמיד ידאגו אך ורק לעצמם, בין אם זה מקום עבודה או סביבת מגורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2017 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות