איך רצים טכנית 246 ק"מ בספרטתלון? - ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג
שלום אורח התחבר

שיחזור סיסמה

חזרה

הרשם

ריצה אולטרה מרתון

איך רצים טכנית 246 ק"מ בספרטתלון?

בהמשך לשאלה למה לרוץ את אולטרה ספרטתלון שהוא נשאל בכתבה הראשונה סדרה, ראוי לדבר גם על האיך. האולטראיסט גלעד קראוז מנתח ומתמקד בפן הטכני של המרוץ הארוך והקשה הזה שהוא עומד לעשות אותו בפעם הרביעית | כתבה שנייה בסדרה

לכתבה הראשונה בסדרה | הכתבה שנייה בסדרה |

אומרים שדברים גשמיים באים בזוגות של הפכים ושדברים לא גשמיים מגיעים בשלושה רכיבים (ימין, שמאל ואמצע; נפש, רוח, נשמה ועוד) כך או אחרת גם את הספרטתלון מצאתי לנכון לחלק לשלושה חלקים:

1. שליש ראשון (80 ק"מ): ההתחלה באקרופוליס של אתונה ועד תחנה 22 בק"מ ה -80, מעט לאחר שחוצים את תעלת הקורינטוס
2. שליש שני (82 ק"מ): מתחנה 22 ועד תחנה 48 בק"מ ה 162, בפסגת הר הפרטניון
3. שליש שלישי (84 ק"מ): מתחנה 48 בפסגת הפרטניון ועד הסיום

גלעד קראוז ריצה, ספרטתלון 2015 | צילום:דגנית מקא-קראוז

השליש הראשון מאופיין במישוריות עם גובה מצטבר של כ-500 מטר | צילום:דגנית מקא-קראוז

עוד כתבות בנושא
"כך רצתי את האולטרה טרייל לברדו בהרי הדולומיטים"
תזונה במהלך אולטרה 100 מייל חומת ברלין
פיזיולגיה ותזונה באולטרה מרתון

שליש ראשון 80 ק"מ

שליש זה בדרך כלל חם ולעתים חם מאוד. ביוון, בפרט בשליש זה, המתפתל לאורך הים, לחות גבוהה מאוד. הלחות הגבוהה מעלה את עומס החום ומפחיתה את יכולת הגוף להיפטר מהחום שנוצר בו, הן המטבולי וכן זה שנספג בגוף בהקרנה, הולכה והסעה. עם זאת בהחלט לעתים וכפי שהיה שנה שעברה, יורד גשם לעתים בחום לעתים בקור. כך או אחרת גשם מגביר את הסכנה להיווצרות שלפוחיות ברגליים (ולא רק ברגליים) ובוודאי של היפותרמיה ויש לתת על כך את הדעת.

111

גרף גבהים של השליש הראשון המאופיין במישוריות עם גובה מצטבר של כ-500 מטר

השליש הראשון מאופיין במישוריות עם גובה מצטבר של כ-500 מטר, מתחילים בירידה מהאקרופוליס, על דרך פאבה. בשלב זה יש להיזהר מאוד לא להיגרר אחרי קצב מהיר מדי. מדובר באתגר לא מבוטל היות שלאחר תקופת אימונים מאומצת וטייפר, הגוף "מושך" קדימה ומרגיש חזק מאוד. ההתחלה היא בירידה, הטמפרטורה נעימה וקרירה, והאנרגיות, או-הו, האנרגיות של הספרטתלון, יחד עם רצים מעשרות מדינות (השנה מעל 70 מדינות – כמחצית ממדינות העולם); כל אלו חוברים יחד לכדי יד גדולה שדוחפת מאחור ויש לתת תשומת לב מיוחדת שלא לפרוץ קדימה. כלל ישן נושן הוא שבאולטרה משלמים בריבית אקספוננטלית על כל קמ"ש שרצים מהר מדי.

גלעד קראוז ספרטתלון 2015 צילום: נועם פז

במרוץ 75 תחנות אליהן צריך להגיע בזמן חיתוך מוגדר | צילום: נועם פז

בשנת 2012 ראיתי זאת בצורה מובהקת, תכננתי מראש לדבוק בקצב מתון ביותר ולא להיסחף לרוץ במהירות שנדמית איטית, אך במחשבה כוללת מהירה מדי. כך מצאתי עצמי מדביק את עיני לשעון שלי על מנת לא לחרוג מהמהירות שקבעתי. אם לא די בכל הסיבות ה"טובות" לרוץ מהר, גם המון רצים עקפו אותי. אני בשלי, בקצב המתוכנן מראש. ואכן לאחר זמן לא ארוך, לאט לאט זרם הרצים העוקפים הלך והידלדל ולאחר זמן מה, בסביבות הק"מ 25 עד 40, החל זרם הפוך של רצים – כאלו שאני עוקף וזאת למרות שלא שיניתי בכלל את מהירות הריצה שלי. אלו שפתחו מהר מדי שילמו את המחיר כבר בשלב מוקדם זה של המרוץ. "הקדמת התשלום" נבעה גם מהסיבה שבאותה שנה שרר חום רב, בשמונה השעות החמות השעון שלי הראה ממוצע של מעל 38 מעלות ואף היו קטעים שהטמפרטורה חצתה את ה-40 מעלות וזאת בלחות גבוהה ביותר, נוסח תל אביב בימים הלחים שלה.

בספרטתלון 75 תחנות לכל תחנה זמן חיתוך משלה. זמני החיתוך מתארכים לאורך הספרטתלון ומשכך נמצאים הקצרים ביותר בשליש הראשון. כך למשל יש לצאת מתחנה 17 בק"מ ה-60.9 לא יאוחר מ-6:55 שע' לאחר תחילת המרוץ ולצאת מתחנה 22 בק"מ ה-80 לא יאוחר מ-9:30 שע' לאחר תחילת המרוץ. כלומר יש לרוץ בממוצע את השליש הראשון בקצב של 9 קמ"ש כדי שתישאר חצי שעה לזמן החיתוך של תחנה 22. החום המאפיין שליש זה מקשה גם על עיכול מזון ולכן חייבים להקפיד ביתר שאת על קצב ההתקדמות הכי מהיר שניתן בהתחשב לא רק בתשקופת (פרספקטיבה) של המרחק, אלא יש להתחשב ביכולת של הגוף לעכל מזון שיורד ככל שהמהירות גדלה.

שליש שני 82 ק"מ

השליש השני מאופיין בעליות ארוכות, כאשר התלולה ביניהן היא זו לפסגת הר הפרטניון, של קרוב לקילומטר עלייה במרחק של 10 ק"מ וזאת כחגיגת קינוח של 100 מייל. לפסגה עצמה מגיעים בעלייה תלולה של טרשים ללא דרך, אלא לאורן ולאורך פנסים ונצנצים שמתנדבי יחידת החילוץ התקינו על ההר מזה כבר.בדרך כלל קריר עד קר מאוד בהר ויש להתלבש בהתאם או לעבור את הפסגה במהירות. מיד לאחר הפסגה, הירידה שקטה וללא הרוח המקפיאה שנושבת בעלייה להר. הירידה היא על דרך ארבע על ארבע מאוד תלולה אך כאמור רחבה. בקצה הירידה נכנסים לכפר הקטן סאנגס (Sangas), שם כבר כולם ישנים, אפילו הכלבים. בשליש זה כולם, גם המהירים ביותר וגם האיטיים ביותר נכנסים ללילה ויש להצטייד כמובן בפנס ראש, אלא אם למישהו נוח לעשות שימוש בפנסי יד שהספרטתלון מספק לרצים.

222

השליש השני מאופיין בעליות ארוכות, כאשר התלולה ביניהן היא זו לפסגת הר הפרטניון

כמה שעות (תלוי במהירות הרץ) לאחר כניסה לשליש זה, הטמפרטורה נוחה קרירה עד קרה ובוודאי שלא חמה. כך, ניתן בקלות יחסית להימנע מחוסר נוחות של קו, שממילא אינו קיצוני היות שאינו יורד מתחת ל 5 מעלות צלסיוס בפסגת ההר בשנים קרות. מצב זה מאפשר הגברה של עיכול מזון, הגם שתהליכי העיכול בגוף מופחתים בשעות הלילה. יחד עם זאת, לפחות הגוף יכול להעביר דם לאברי העיכול ממעטפת הגוף, שם נדרשה נוכחות הדם לצורך קירור הגוף. אספקת דם תקינה לאברי העיכול מאפשרת עיכול של כמויות אוכל מספקות. למי שיש צוות ליווי, בשליש זה כמו בשליש השלישי, יכול לקבל מהצוות עזרה בתחנות קבועות מראש בממוצע כל 15 ק"מ (להבדיל מפעמיים בלבד בשליש הראשון – במרחק המרתון ובק"מ 80).

שליש שלישי 84 ק"מ

שליש זה מאופיין בירידות, אולם גם כאן קיימות עליות מצטברות לכדי 630 מטר, אשר מתנקזות ומרוכזות במספר קטעים קטן, מה שמעלה את הקושי שלהן למרות שלא מדובר בגובה מצטבר רב מאוד. ירידות ארוכות ובפרט ה-30 ק"מ האחרונים דורשות טכניקה טובה של ריצה בירידה, אחרת ניתן להשחית זמן רב ולסבול מאוד מכאבי רגליים, אשר בשלב זה, לפחות מניסיוני, אינן חשות ככאלו הנוחתות על כריות מלאות "פוך אווזים". טכניקה טובה של ריצה בירידה יכולה לא רק למנוע השחתת זמן, אלא לקצר זמנים באופן משמעותי.

333

שליש זה מאופיין בירידות אולם גם כאן קיימות עליות מצטברות לכדי 630 מטר

דברים שאינם תלויים בך: חום ושמש

אני מחזיק באסכולה לפיה יש להתגונן מהקרינה כמה שיותר (לפי הפרופסור והרץ המפורסם Tim Noaks) הקרינה של השמש מעלה את עומס החום כפי שהיו מעלות אותו 7 מעלות צלסיוס. לכן, אני רץ עם מיגון של כובע רחב שוליים, חולצה ושרוולים ארוכים. לאור העובדה שברבים ממרוצי הספרטתלון שורר חום רב, חשוב ביותר לתרגל ריצות בחום. כאן גם יש חשיבות רבה לצוות הליווי, אשר יכול למסור קרח לרץ במרחק המרתון בשליש הראשון וגם ביום השני למרוץ לקראת ספרטה, בתחנות המותרות – אלא אם מדובר ברצים המהירים אשר מסיימים את המרוץ לפני שהשמש עולה ולפחות לפני שהחום עולה.

גלעד קראוז ריצה, ספרטתלון 2013 | צילום: דגנית מקא-קראוז

חשוב ביותר לתרגל ריצות בחום | צילום: דגנית מקא-קראוז

נראה שמיותר לציין חשיבות של שתייה בכמות מספקת, אך לא פחות בחשיבות זה להימנע משתייה עודפת, תופעה שמובילה להיפונתרמיה אשר מוגדרת כירידת שיעור הנתרן בדם מ-135 מילימול. עניין זה קל מאוד לפתור, אך חשוב מאוד לבצע – לצרוך מלח בין במזון ובין בצורה אחרת (כמלח טבעי כפי שאני נוהג או בכדורי מלח). חשוב לציין שלא המזיע יותר מסתכן בהיפונתרמיה, נהפוך הוא, הזעה מעלה את ריכוז הנתרן בדם, אלא מי ששותה הרבה ללא צריכת נתרן מותאמת לכמות השתייה.

בסיום המרוץ שאין לא קו ולא שער סיום אלא מסתיים בנגיעה בפסלו של המלך ליאונידאס, יש אוהל טיפולים אשר אליו נלקחים כל הרצים לצורך בחינה אם יש צורך בבדיקה או טיפול רפואי. כריכים, שתייה קלה ובירות נמסרים לרצים, אשר רגליהם נשטפות בחומר מחטא, לאחר שמתנדבי הספרטתלון מורידים לכל רץ ורצה את הנעליים וכך כל רץ ורצה מקבלים "טיפול 10,000" או יותר נכון "טיפול 246" בסיום.

היות שאיבדתי כליה אחת בתאונת דרכים, המליצה לי הרופאה באוהל הטיפולים שבסיום, לקבל אינפוזיה על מנת לשטוף את חומרי הלוואי שהצטברו בדם במשך המרוץ, על מנת שלא להכביד על הכליה שלי. וזאת גם כשאני מרגיש טוב ולא מיובש. לכן נא לא להתרגש יתר על המידה מהתמונה בה אני מקבל אינפוזיה – זה מותרות מומלצות ולא הכרח.


 עדיין לא חברים של שוונג בפייסבוק? הצטרפו עכשיו קבלו את כל התכנים הכי מעניינים
הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו וקבלו את ריכוז הכתבות המובילות של השבוע

מאמרים נבחרים

 • תרוצו לאט: מדוע יש אובססיית שיפור מהירות אצל רצים חובבים בישראל?

  חשבתם פעם מדוע בקרב קהילת הרצים החובבים בישראל ישנה סגידה אחר שיפור זמן הריצה, יהיה המרחק אשר יהיה?

  קרא עוד
 • חנות אופניים

  יד שנייה מרופא: למה שוק מוצרי הספורט המשומשים פורח?

  שעוני דופק, אופניים וחליפות יד שנייה יד שנייה? אלו הם רק חלק משוק המוצרים המשומשים בספורט הסבולת שהולך…

  קרא עוד
 • כיצד תכינו את עצמכם פיזית לאולטרה מרתון?

  כיצד לבצע בצורה נכונה הכנה לריצת אולטרה מרתון למרחקים החל מ-60 ועד ל-200 ק"מ? ובונוס, טיפים שכל רץ…

  קרא עוד
 • ממריאים: 10 טיפים למרתוניסטים היוצאים לתחרות בחו"ל

  אלפי ישראלים יוצאים מדי שנה למרתונים המצריכים מעבר בנתב"ג - הנה הטיפים החשובים ביותר שאתם צריכים לדעת לפני…

  קרא עוד
 • דגל הגאווה ודגל מועדון ספורט גאה

  הקהילה הגאה לא מפסיקה לרוץ

  גם חברי קבוצת הריצה הגאה שמתאמנת בתל אביב יכולים למחות, אבל הם מעדיפים לתמוך ומסבירים מדוע הם זקוקים…

  קרא עוד
 • חופשה פעילה: איך מזמינים חבילות מרתון וטיולי אופניים לחו"ל?

  טיסה ומלון בחו"ל כל אחד יכול להזמין, אבל בחלק ממשרדי הנסיעות כבר הבינו שהרבה מאוד ישראלים מחפשים משהו…

  קרא עוד
 • שירים ואימונים: פלייליסט לכל אימון

  מחפשים משהו לזוז איתו? קבלו 10 להיטים לפנים (ולרגליים) שהכנו לכם לכל אימון שאתם עושים

  קרא עוד
 • האם אימונים קשים פוגעים בליבידו של חיי המין אצל גברים?

  מחקר שנערך באוניברסיטת צפון קרולינה מצא שיש קשר בין אימונים עצימים לחשק מיני אצל גברים. מה זה אומר?…

  קרא עוד
 • "למרות מחלת הסרטן, את האיירונמן הבא שלי אני אעשה עם שני הבנים שלי"

  הוא תכנן לעשות את איירונמן אוסטריה עם הבן שלו, אבל קצת לפני התחרות גילה רובי ארינוס כי הוא…

  קרא עוד
 • הרץ הסטלן המהיר בעולם מתכוון לרדת מ-4 דקות למייל

  כריס ברניקל שמודה שהוא רץ תחת השפעת קנאביס כמעט וירד מ-2 דקות בריצת 800 מטרים במסצ'וסטס, וכעת הוא…

  קרא עוד
 • אליפות העולם איש ברזל 2014

  האיירונמן חוגג היום 39 שנה לתחרות הראשונה אי פעם

  כמו כל דבר, גם תחרות איש הברזל נולדה במקרה לאחר ויכוח משמים בשאלה המהפנטת, מיהו האתלט בעל הכושר…

  קרא עוד
 • 10 עצות שיכינו אתכם מנטלית ופסיכולוגית למרתון שלכם

  נהוג להתכונן לריצת מרתון בהיבט של האימון והתזונה, אך הפן המנטלי-פסיכולוגי הוא חלק בלתי נפרד מהנושא. הנה 10…

  קרא עוד
 • איך לבחור קבוצת ריצה

  לרוץ בקבוצה או לבד? 20 עובדות שאתם חייבים לדעת

  מה כדאי לכם יותר - לרוץ ביחד או לחוד? לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה. אספנו את…

  קרא עוד
 • בן 105 קבע שיא עולם ברכיבה של שעה בוולדרום

  רובר מרשאנד הצרפתי הדהים את הקהל בוולודרום בפריס ואפילו טען אמר "הייתי יכול לעשות את זה יותר מהר".…

  קרא עוד
 • סבתא אולטרה: אשה בת 82 סיימה אולטרה מרתון של 160 ק"מ בארה"ב

  בארב מאקלוו האמריקאית חגגה בדרך שלה את סוף השנה האזרחית והפכה לאשה הראשונה מעל גיל 80 שמשלימה מרחק…

  קרא עוד
 • רצה עייפה מתאוששת

  מה יקרה לגוף שלכם ביום שתפסיקו להתאמן?

  זה יכול לקרות לכל אחד בגלל פציעה, לחץ בעבודה או פשוט תחושת מיצוי. קל מאוד לאבד את שגרת…

  קרא עוד
 • קנניסה בקלה ורצים נוספים במרוץ שדה בספרד

  מדוע חשוב לבצע תרגילי טכניקה בריצה ואיך הם משפיעים על המהירות שלכם?

  כולנו מכירים תרגילים כמו הרמות ברכיים או עקבים לישבן, אבל האם הם באמת יכולים לעזור לנו להיות רצים…

  קרא עוד
 • מהי בכלל ריצת אולטרה מרתון?

  האולטראיסט גלעד קראוז רץ מספיק קילומטרים כדי לבדוק ולברר מה ההבדל בין מרוצי האולטרה השונים ומי באמת נחשב…

  קרא עוד
 • 10 דברים שרצים שונאים במיוחד

  מצד אחד, הריצה פותחת או סוגרת לנו את היום וקורים בה כל כך הרבה דברים טובים. מצד שני,…

  קרא עוד
 • החיפזון מהשטן: באיזו מהירות צריכים לרוץ?

  למה לא לרוץ מהר כל הזמן אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה? ומה אמורים לעשות רצים…

  קרא עוד
 • כמה קילומטרים מומלץ לרוץ בשבוע?

  15 ק"מ שבועיים זה מספיק או 30 ק"מ זה המינימום? המאמן דניאל קרן טוען שתלוי מי שואל וכמובן…

  קרא עוד
 • תרגילי כוח וגמישות בזוגות

  ככה זה שיש שניים: סדרת תרגילי כוח ומתיחות בזוגות

  תרגילים בזוגות הם לא רק חברתיים וכיפיים, אלא יכולים להיות מאוד יעילים ולהוציא מאיתנו הרבה יותר. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • לאן אתם ממהרים? מדוע רצים פותחים מהר מדי במרוצים?

  מסתבר שיש לכך סיבות רבות ומגוונות שחלקן פיזיולוגיות, חלקן טכניות, וחלקן מנטליות. המאמן ליאור זך-מאור מפצח את התופעה,…

  קרא עוד
 • חותרים לשלמות? אלו הם 4 העקרונות של סגנון חתירה

  איך שולטים בנשימה, מנח הגוף ועבודת הרגליים והידיים כדי שנוכל לנוע ביותר מהירות ויעילות בתוך המים? מסתבר שיש…

  קרא עוד
 • ישראמן 2015

  כל מה שרציתם לדעת על תזונה לאיש ברזל לקראת ישראמן גארמין | חלק 01

  מתי צריך לרדת במשקל? כמה פחמימות צריך ולפי איזו תקופה? מה אוכלים לפני האימון אם בכלל ומה אחרי?…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  אז כמה פעמים בשבוע צריך לרוץ?

  האם צריך לרוץ כל יום או דווקא רק פעמיים בשבוע? מדוע צריך מנוחה ואיך נכון לחלק את האימונים…

  קרא עוד
 • אשת ברזל: האישה שסיימה כל תחרות איירונמן על כדור הארץ

  אליזבת מודל בת ה-57 הצליחה להיות האישה הראשונה בהיסטוריה שסיימה את כל תחרויות האיירונמן בעולם והיא כבר מתכננת…

  קרא עוד
 • טעויות מביכות בריצה

  טעויות של מתחילים: 7 תופעות מביכות בריצה

  מציפורניים שחורות ועד פטמות מדממות. קבלו 7 תופעות מביכות, יותר או פחות, אצל רצים מתחילים, מתקדמים ואפילו מקצוענים.…

  קרא עוד
 • מחזיר אהבות קודמות: איך מחזירים את התשוקה שאיבדתם לריצה?

  באותה קלות שבה אנחנו מתחברים לריצה, אנחנו עלולים גם לאבד אותה ויש לכך כל כך הרבה סיבות. הנה…

  קרא עוד
 • מה הדרייב של המתחרים לעשות שלשה בישראמן גארמין?

  השלשות הפכו ללהיט של התחרות הכי קשה בארץ. הן מתאימות לכל סוגי ספורטאי הסבולת, לכל מטרה ואפילו לשילובים…

  קרא עוד
 • מדוע הפודיום בקטגורית הגיל של ישראמן גארמין מושך אליו מתחרים רבים?

  הפודיום אינו חזות הכל, אך לאורך השנים גם ספורטאים חובבנים המתאמנים באופן מקצועי לישראמן גארמין כמהים לעלות על…

  קרא עוד
 • איך לבחור חטיף חלבון? ואיך לשלב אותו נכון בתפריט היומי?

  מה חשיבותם של חטיפי החלבון ועל איזה צורך הם עונים בפעילות הגופנית שאתם עושים? הנה המדריך המפורט שלאחריו…

  קרא עוד
 • שכיבות סמיכה: למה אנחנו לא עושים אותן מספיק? למה כדאי?

  מדובר באחד התרגילים הבסיסיים שרובנו מכירים מגיל צעיר מאוד ועם זאת משתמשים בו בעיקר לצורך חימום. ד"ר איתי…

  קרא עוד
 • למה מרתון קשה יותר מטריאתלון?

  בארצות הברית התעסקו בשאלה הזאת בימים האחרונים בעקבות השתתפותה של גוון יורגנסן במרתון ניו יורק. ומה אמרה על…

  קרא עוד
 • הטריאתלון הקשה והאכזרי ביותר על כדור הארץ

  זיו נבון השתתף לאחרונה בתחרות "דאבל ברוטאל טריאתלון" שהתקיימה באנגליה למרחק איש ברזל... כפול!

  קרא עוד
 • לאנס ארמסטרונג בביקור בישראל: "באתי לבקר חברים"

  ללא הודעה מוקדמת נחת ארמסטרונג בישראל והודיע על כך בציוץ בטוויטר שלו והוא מתרגש לבלות את השבוע הקרוב…

  קרא עוד
 • 4 משקאות שאסור לשתות לפני אימון או תחרות

  מה הם המשקאות אותם לא רצוי לצרוך לפני פעילות גופנית ואיך ניתן להחליף אותם במשקאות אחרים, בריאים יותר…

  קרא עוד
 • קשה אבל הוגן: 10 התחרויות הקשות בעולם

  מחפשים את אתגר הריצה או הרכיבה הבא שלכם? רוצים רעיונות לתחרויות באמת קשות? הכתבה הבאה תיתן לכם קצת…

  קרא עוד
 • כיצד הריצה כבשה את נשות העולם החרדי?

  בשקט בשקט תודעת הספורט ואהבת הריצה חודרת גם אל העולם החרדי ומצליחה לסחוף מאות נשים. יצאנו לבדוק כיצד…

  קרא עוד
 • השלמת נוזלים ומלחים

  כחום היום: השלמת נוזלים ומלחים באימונים ופעילות ספורטיבית בקיץ

  הקיץ הגיע ואיתו ההתמודדות והדילמות שלנו בנושא נוזלים, מלחים, זיעה והתייבשות. אז כמה באמת אתם צריכים לשתות לפני,…

  קרא עוד
 • שחיין בבריכה, צילום: ניר עמוס 2015

  כמו דג במים: המדריך לשחיין המתחיל

  התחלתם לשחות והציפו אתכם בשלל ציוד שעליכם לרכוש? עשינו לכם קצת סדר במונחים והסברנו מדוע אתם צריכים בכלל…

  קרא עוד
 • 5 תרגילי TRX למרתוניסטים לחיזוק שרירי הרגליים

  כיצד ניתן בעזרת חמישה תרגילי TRX לחזק את שרירי הרגליים, על מנת לפתח סבולת שריר גבוהה שתעזור לביצועים…

  קרא עוד
 • מה הן 5 הפציעות הנפוצות אצל רצי מרתון וכיצד אפשר למנוע אותן

  מה הן 5 פציעות הספורט הנפוצות בקרב מרתוניסטים ורצים למרחקים ארוכים, כיצד ניתן להימנע מהן ומה הטיפול המומלץ,…

  קרא עוד
 • פציעות

  יש לכם כאבים בריצה? קבלו 10 כללים להתמודדות עם הבעיה

  לאורך זמן רבים מתלוננים על פציעות או כאבי ריצה, פיזיותרפיסטית הספורט ג'ודי הורוויץ נותנת 10 כללים מנחים שיעזרו…

  קרא עוד
 • תרגילי הכוח הטובים ביותר לרוכבי אופניים

  כך תהפכו לרוכבים הרבה יותר טובים על ידי הוספה לתכנית האימונים של כמה תרגילים פשוטים שחלקם כנגד משקל…

  קרא עוד
 • נקיטת צעדים: ריצה לפי אורך הצעד או תדירות הצעדים?

  רוב הרצים החובבים בכלל לא מודעים לזה שהם יכולים לשפר משמעותית את הטכניקה שלהם וכך את המהירות על…

  קרא עוד
 • צ'יפס, ג'אנק פוד, שומן צילום: ויקימדיה Biso

  5 מזונות שאסור לכם לאכול לפני אימון או תחרות

  ישנן מאות כתבות שבהן תמצאו מדריכים כיצד נכון לאכול לפני פעילות גופנית, אך מה לא ממולץ אתם כבר…

  קרא עוד
 • 50 גוונים של מרתון

  משבר גיל ה-50? הצחקתם אותם. יותר ויותר רצים ורצות בגיל חמישים ומעלה מחליטים לעשות את המרתון המלא הראשון…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים פלאש 90

  האלף-בית של ריצת המרתון

  מתכוננים למרתון הראשון שלכם (בהצלחה)? מתכוננים למרתון הרביעי שלכם (כן ירבו)! אז אתם חייבים לקרוא ולשנן את 22…

  קרא עוד
 • איך חיי המין שלכם מושפעים מהפעילות הגופנית שלכם?

  מסתבר שככל שגבר או אשה נמצאים ברמת תפקוד גופנית טובה יותר, כך פוטנציאלית תהיה השפעה טובה יותר על…

  קרא עוד
 • זינוק מרתון טבריה

  האמת שמאחורי ההרשמה למרתון טבריה

  רצים שנרשמו למרתון טבריה דרך איגוד האתלטיקה גילו ששמם לא מופיע באתר הרשמי, וברשתות החברתיות נוצר בלבול גדול…

  קרא עוד
 • המזונות הבריאותיים שעוזרים לספורטאים "לקצץ" בקלוריות

  איך ניתן בקלות "לקצץ" כמות משמעותית של קלוריות בתזונה היום יומית ובכך לשמור על תזונה חכמה ובריאה? אספנו…

  קרא עוד
 • מרתון ירושלים 2015

  באיזה מרתון כדאי לכם לבחור בארץ?

  טבריה, תל אביב או ירושלים? הם כל כך שונים אחד מהשני ולכל אחד יתרונות וחסרונות. איך בוחרים לאן…

  קרא עוד
 • מדוע כולם "רצים" לקבוצות הריצה והספורט בפייסבוק?

  גם אתם חברים בקבוצת פייסבוק ספורטיבית? סביר להניח שכן, שהרי הטרנד הזה הפך ללוהט במיוחד בין הספורטאים העממיים…

  קרא עוד
 • גם אתם עושים ספורט ולא יורדים במשקל?

  רצים, רוכבים ושוחים ולמרות זאת אתם לא יורדים במשקל או אפילו עולים? הנה הסיבות, הטעויות והפתרונות לבעיה הכי…

  קרא עוד
 • קלואי מקארדל

  מיהי השחיינית שחוצה את תעלת לה-מאנש שלוש פעמים ברציפות?

  סנסציה בעולם השחייה של המים הפתוחים! ברגעים אלו ממש, מבצעת השחיינית קלואי מקארדל מאוסטרליה צליחה משולשת (!!!) ברציפות…

  קרא עוד
 • שמן צילום: Idea go

  תזונה || 5 שמנים בריאים לספורטאים

  שמנים הם לא מילה גסה ותופתעו לגלות שהם יכולים גם לסייע לספורטאים, להתאושש ממחלות, להימנע מפציעות ולשמור לכם…

  קרא עוד
 • צמחי מרפא בר לב

  האם הגנטיקה שלנו קובעת מה אנחנו צריכים לאכול?

  צורכים בעיקר פחמימות כי אתם ספורטאים אירוביים? מנסים לרדת במשקל בדיאטה דלת פחמימות? יתכן שהגנטיקה שלכם היא זו…

  קרא עוד
 • ג'יימס לורנס איירון קאובוי

  האיש שעשה 50 איירונמנים ב-50 יום ונשאר בחיים

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט שהוא עושה 50 איירונמנים, ב-50 ימים ב-50 מדינות בארה"ב. לטירוף הזה קוראים ג'ימס…

  קרא עוד
 • מרתון להמונים, ריצה

  איך תדעו מה קצב הריצה שלכם?

  רוב הרצים לא יודעים להעריך את קצב הריצה הנכון, למרות שיש לכך חשיבות רבה בתכנון הריצה ולהתמקצעות שלכם…

  קרא עוד
 • לשקשק ולהתאושש: שייק ספירולינה לסוף אימון

  יוצאים לריצות ורכיבות סוף שבוע ארוכות? הכנו לכם מתכון מהיר ויעיל של שייק ספירולינה להתאוששות איכותית להחזרת מלחים…

  קרא עוד
 • בטור דה פראנס עוד לא הבינו כנראה את כוחן של הנשים

  הנשים היחידות שתראו בטור דה פראנס מנשקות את המנצחים בפודיום, ואחת הסיבות לכך היא שבהתאחדות האופניים הבינלאומיות חושבים…

  קרא עוד
 • סלק

  מתכוננים לתחרות? שתו מיץ סלק

  אל תיבהלו אם אתם שומעים יותר ויותר אנשים ששותים מיץ סלק לפני תחרות ריצה, אופניים או שחייה. למה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  כיצד לנפץ את השיא האישי שלך ל-10 ק"מ?

  דן אמפילד מאמין שלכל בן 45 בכושר סביר יש את היכולת הפיזיולוגית הבסיסית לרוץ 10 ק"מ ב-45 דקות.…

  קרא עוד
 • ריצה בכביש

  5 טכניקות אימונים לשיפור מהירות הריצה

  סגנון ריצה נכון ויעיל יכול לשפר לכם את הריצה ו"לגלח" דקות במרוצים. אלוף ישראל לשעבר במרתון, יאיר קרני,…

  קרא עוד
 • מרוץ נתניה run the beach

  כך תשפרו את טכניקת הריצה שלכם

  רובנו לא נצליח לרוץ בסגנון של הקנייתים והאתיופים המהירים בעולם. מצד שני, לא צריך להשלים עם סגנון לא…

  קרא עוד
 • משקל

  איך תזרזו את שריפת השומנים באימונים? הכירו את L-קרניטין

  מה הופך את L- קרניטין לאהוד בקרב ספורטאי סבולת ולזרז שריפת שומנים? אם יש לכם עניין לשפר הישגים…

  קרא עוד
 • רוכבים על טריינר לפני תחרות לתמונת שער צילום: לילך קלימן-מקא

  טריינר או רולר? כך תדעו מה מתאים לכם

  אז מה כדאי לקנות, טריינר או רולר ואיך תדעו להתאים לעצמכם את המתקן הרצוי? מה היתרונות והחסרונות וכיצד…

  קרא עוד
 • ריצה

  קחו נשימה: איך נושמים נכון בריצה

  שאלתם את עצמכם פעם איך צריך לנשום בזמן ריצה? אז מתברר שגם בנושא הזה הדעות חלוקות. בדקנו את…

  קרא עוד
 • רוכב אופניים בירידה לתמונת שער

  אופני הרים || 8 טיפים חשובים לירידות בסינגלים

  אספנו עבורכם 8 טיפים חשובים וכמה סרטוני הדרכה שיעזרו לכם לעשות ירידות בצורה נכונה ובטוחה בסינגלים ובשבילים מבלי…

  קרא עוד
 • רצים במרוץ כביש

  מילון מושגי הנעליים: מה זה דרופ, מינימליסטיות, מתקנות ומייצבות?

  מדברים איתכם על אופסט, אימום, מקסימליסטיות או תומכות ואתם לא מבינים שום דבר? אז הנה ערכת למידה מהירה…

  קרא עוד
 • לכשכש בכלב: 8 טיפים לריצה עם הכלב שלך

  רוצים לצאת לרוץ עם הכלב? כך תדעו האם הכלב שלכם מתאים לריצה וכיצד לעשות זאת בצורה נכונה שתשמור…

  קרא עוד
 • רוכבים אריתראים

  חברה וספורט || רוכב אופניים אריתראי שייצג את ישראל? יש חזון כזה

  קבוצת "בישיקלטה" מורכבת ממבקשי מקלט אריתראים מאזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבפרק הקודם בחייהם היו רוכבים מקצוענים…

  קרא עוד
 • אריאל רוזנפלד

  טבעוני אבל לפניך

  ראיון מיוחד עם שלושה טבעונים שכל אחד מהם בעל השגים מרשימים בתחומו. שלושתם עם גישות שונות והגיעו לטבעונות…

  קרא עוד
 • מרתון סמסונג תל אביב 2015

  מה הן 10 השגיאות השכיחות ביותר אצל רצים?

  כל ההתחלות קשות, במיוחד אם אתם רצים או רצות מתחילות. ד"ר איתי זיו מצא את 10 השגיאות השכיחות…

  קרא עוד
 • יש לכם דלקת? איך מטפלים בה?

  פציעות ספורט || יש לכם דלקת? כך תטפלו בה

  בעידן שבו גם ספורטאים חובבים יכולים להשיג בקלות תרופות אנטי דלקתיות חזקות ולא זקוקים לרופא בשביל זה, חשוב…

  קרא עוד
 • איך מזהים דלקת?

  פציעות ספורט || נפצעתם? כך תדעו אם יש לכם דלקת

  הכאבים ברגליים חזקים עד כדי כך שאתם כבר לא יכולים לדמיין את עצמכם רצים יותר? לא להילחץ, כנראה…

  קרא עוד
 • מרתון ניו יורק

  10 דברים מוזרים שאנשים עושים בריצת 10 ק"מ

  לכולנו יש מנהגים והרגלים מוזרים שרכשנו או למדנו עליהם מגורו ריצה אנונימי, אז הנה עשרת הדברים הבעייתיים ביותר…

  קרא עוד
 • נשים בספורט || חוזרים לכושר אחרי לידה עם העגלה

  חופשת הלידה היא בדיוק הזמן לחזור לכושר ולעשות זאת באמצעות העגלה. מאמנת הכושר לנשים אחרי לידה, אביבה טליאס,…

  קרא עוד
 • חאנין ראדי רצה ומאמנת ריצה

  במגזר הערבי התחילו לחלום על ריצה

  ביום שישי יתקיים מרוץ טירה הראשון במשולש, וחאנין ראדי שהקימה קבוצת ריצה בטירה מספרת שהיא התעקשה על ארוע…

  קרא עוד
 • מים אל ים הארץ המובטחת 2014

  למה אנשים עושים אולטרה מרתון?

  אולי זה בגלל סמל סטטוס הנוצץ ואולי זה עונה על צורך פסיכולוגי מסוים, מה שבטוח הוא שמספרם של…

  קרא עוד
 • 5 פציעות ריצה ודרכי מניעתן

  5 פציעות ריצה נפוצות ודרכי מניעתן

  אנחנו לא מכירים רצים, רוכבים או שחיינים מתמידים (ולאו דווקא יהירים ומתנשאים) שאינם נפצעים מתישהו בקריירה החובבנית שלהם.…

  קרא עוד
 • כדורי תמרים לתמונת שער

  5 מזונות מומלצים לפני אימון בוקר

  ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, בוודאי כשפותחים את הבוקר באימון אופניים, ריצה או שחייה. אז הנה…

  קרא עוד
 • מרתון תל אביב 2014

  עונת המרתונים || יודעים כבר מה זה נגטיב ספליט?

  למרות שזה הדבר הנכון ביותר לעשות, רובנו מתקשים לאמץ את אסטרטגית ה"נגטיב ספליט", כלומר להשאיר כוח לחצי השני…

  קרא עוד
 • מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים? למה זה קורה?

  מבצעים פעילות אירובית ועדיין משמינים?

  במרוצים רבים אפשר למצוא רצים בעלי עודף משקל, חלקם מתאמנים לא מעט וחשים תסכול מכך שהאימונים לא עוזרים…

  קרא עוד
 • גראן פונדו

  מסביב לעולם על אופניים ~ פרק 01

  ניב ליבנר, אלוף ישראל ברכיבת כביש, מיפה עבורכם את הגלובוס ובחר בפינצטה את אירועי האופניים הגדולים והשווים בעולם…

  קרא עוד
 • שער זינוק סיום מרתון טבריה 2015

  12 כתבות שחייבים לקרוא לפני מרתון

  עונת המרתונים בעיצומה וזה הזמן לקרוא ולחפור על העולם הסמוי מהעין של ריצת מרתון: ניתוח המסלול של מרתון…

  קרא עוד
 • שומרי משקל

  מי שורף יותר קלוריות – רצים, רוכבים, שחיינים?

  כמה קלוריות שורפים בשחייה בים? כמה בריצת מרתון? מהי שריפה מאוחרת? מה ההבדל הקלורי בין כיסוי מרחק מהר…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים באופניים שהגיע הזמן לנפץ לכם

  לא תמיד מה שהכי יקר יהיה הכי טוב בשבילכם, אבל מה זה כסף לעומת הבריאות שלכם וגם בזה…

  קרא עוד
 • ספירולינה

  הענק הירוק: מה זה לעזאזל ספירולינה?

  יצאנו לבדוק מה סוד קסמה של הספירולינה, אותה אצת על שמשגעת את עולם הספורט, מדוע היא עשירה בחלבון…

  קרא עוד
 • למה ההרשמה למרוצים הפכה לכל כך מסובכת?

  אחוז גבוה ממשתתפי מרוץ הלילה בתל אביב לא ממש מבינים איזה אישור רפואי צריך לספק, באיגוד האתלטיקה דורשים…

  קרא עוד
 • אופני כביש

  צפו בסרטון || מה עושים כשהידיים נרדמות ברכיבה?

  צפו בסרטון וראו כיצד ניתן להקל על הכאבים בתסמונת התעלה הקרפאלית כאשר הידיים נרדמות וישנן כאבים בזמן רכיבה.…

  קרא עוד
 • כושר גופני

  האם הקרוספיט יותר אפקטיבי עבור המתאמן?

  מלבד המתאמנים שרוצים להעלות מסת שריר ולפתח את הגוף, אימוני הקרוספיט לא רק מתאימים כמעט עבור כולם, הם…

  קרא עוד
 • התאוששות

  לא מתאוששים לאחר אימון? כך תתאוששו נכון וביעילות בתום אימון

  תזונה נכונה בתום האימון, מהווה מרכיב מכריע להתאוששות טובה ולהשגת מטרות האימון. מה כדאי לאכול, מתי ואילו תוספי…

  קרא עוד
 • 7 מיתוסים בריצה שהגיע הזמן לנפץ לכם

  מבצעים מתיחות לפני האימון? מפחדים לנחות על העקב? ממהרים לקנות נעליים מיוחדות כי אמרו לכם? כדאי שתקדישו זמן…

  קרא עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


2017 © ריצה, אופניים, טריאתלון, שחייה | שוונג  כל הזכויות שמורות